Likeuren en Gidistilleerd. Vetbunt van Overbeek. J. G. MARKS en ZOON, Opruiming' van: GEWEREN Wed, J, 8. v> d. Heijden-De Leeuw. TIMMERMANS ZQNEfl, W inter dranken. Cognac Importé Van Gool-Van dei Schoot, Advertentiën van electrische geleidingen, MAGAZIJN van alle J ACHT ARTIKELEN. BORDEAUX. WITTE en RIJNWIJNEN. WIJNHANDEL. DE RENTENIER voor Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Lampen en Kooktoestel- len, aan verminderde prij zen. Steeds verkrijgbaar LIKEUREN Yoor het a.s. seizoen: Waalwijk. Het Financieele Nieuws. KoperslagersWAAL WIJK met bijlevering van alle daartoe benoo- digdheden. zooals: Emaille Braadpannen, Kof fie- en Theepotten, Melk- en Waterkannen, Meel- en Sui kerscheppers, Water- en Toi letemmers en eene fijne sor— teering Blikwerk. Voor H.H. jagers 't goedkoopste adres van: Verder: poetsolie en Weenerkalk, brandspiritus, naphta, terpe— tijn, Brusselsch aard, blauw steen, potlood, bruineersel en witsel, enz., enz. in alle kwaliteiten enz. enz. Waalwijk. WAALWIJK, Wijnen-Likeuren-Gedistilleerd. Betrouwbare flnancieele Gidsen zijn (20ste Jaargang 1899) Verschijnt Maandag- Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurscourant, tevens volledig, onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post f6 Met Wekelijksche Restantenlijst 8 Voor Buitenland en Koloniën-f- extra porto. Verschijnt eiken Dinsdagnamiddag Het goedkoopste Financieele Weekblad, vermeldende alles wat een ieder, die slechts een eukel stukje Effecten bezit, weten moettevens onpartijdig, nauw keurig. van elke Maand. De goedkoopste Uitlotings- COUrant, tevens onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post. f 1. Voor Buitenland en Koloniën -f extra porto. Keizersgracht 258 AMSTERDAM. ire D 175276/280; 1 van 500 Lire No. 54123. Obi. Rusland 40/0 1867/69: 2 van 100 VV. No. 532366/370 en 566671/675. Obi. Rusland, 6c Emissie 1 van Rb. 625, No. 598.946 950; 4 idem van Rb 125. Nos. 211.335, 211,336, 211 337 en 211 338. Obi. Rusland, 4 pCt. 1890, 4e emissie 1 van Rb. 625, Nos. 43.099 en 43.103. Obi. Rusland, 4 pC'., 3a emissie 3 van Rb. 625, Nos. 180.436/440, 180 441/445 en 180.446/450. Obi. Rusland, 4 j-Ct. 189'), 2e emissie: 1 van Rb. 625, Nos. 384,551/555. Obi. Rusland, 4 pCt. 1867/69 2 ran R 20, Nos. 820.767 en 820.S68. Omtrent de daders nog niets dan vernioe- •lens, maar toch ook een spoor, waarbij men echter voorloopig eenige reserve in acht te lemen heeft. Men verdenkt twee personen, die toevallig ,eiden zoek zijn, zekeren F. B., 34 jaren oud :n zekeren K. U., 30 jaar oud. De eerste is >nlangs uit de gevangenis ontslagen wegens .lesschentrekkerij, bovendien verdacht van brandstichting, hij staat, evenals de tweede, bekend voor een gevaarlijk sujet. Na den moord en de inbraak te Berkel te hebben gepleegd, hebben de daders, zooals men reeds mededeelde, vermoedelijk den weg naar Overschie en vandaar naar Rotterdam -genomen. Juist in den raoordnacht is te Over schie in de kerk ingebroken er is reden te gelooven dat dezelfde mannen ook aan deze inbraak schuldig ziin. De justitie volgt dit spoor met den grootsten ijver. Men verzekert aan de Tel., dat bij een bankinstelling te Amsterdam gisternamiddag s gearresteerd een 19-jarige bootwerker, ge raamd De Klerk, die effecten aanbood, af- tomstig van diefstal en moord te Berkel. De irrestant is wellicht handlanger ot tusschen- persoon. Te 's Gravan'rage zijn gisteren twee perso nen gearresteerd, wier uiterlijk overeenkomst had met het signalement der vermoedelijke moordenaars te Berkel. Heden bracht men voor den rechter com missaris in Den Haag bovenbedoeld jong mensen, dat te Amsterdam ineen wisselkantoor een gedeelte der gestolen effecten had getracht te verkoopen. Hij zeide ze ontvangen te hebben van een met manteljas gekleeden man. Een dusdanig gekleed persoon wordt te Rotterdam in verband met den moord gezocht. Treurig. Uit Bolswardt wordt gemeld Een jonge vrouw, sedert 14 dagen gehuwd 'met den heer L. H., drogist en bierhande laar alhier, geraakte Zaterdagmorgen in den regenwaterbak, doch dit werd gezien en de vrouw gered. Men dacht aan een ongeluk, Joch Donderdagmorgen 5 uur werd zij door ïaren echtgenoot gemist en vermoedde men ^lat zij zich had verdronken, daar de pantof- els en nachtmuts aan den kant van de stads gracht werden gevonden. Denzelfden avood verd het lijk gevonden, uadat men den ge- heelen dag had gedregd. Met den dood bekocht. 's Morgens bij het opstaan miste men bij :en boer te Oirsbeek (L.) de koe in den stal. :n gedachtig aan de berichten omtrent inbraak en dieverij, bracht men 't verdwijnen van het beest in verband met diefstal. Toch was dit niet het geval. De koe had trek in een versnapering ge kregen, zich in de provisiekamer begeven en ;esnoept van den meelzak, en daarna had ze, laar het meel toch eigenlijk wel wat droog :ten was voor een koe, in groote teugen haar lorst gelescht weinige uren later lei ze dood op den rug het meel en water waren in de maag opgezet tot het arme dier stikte, en zoo haar snoeplust met den dood moest be- ko^pen. liuardwijK. Als eene bijzonderheid kan vermeld worden, dat eene koe van den land bouwer A. Pullens, 3 jaar achtereen, 2 kal veren ter wereld heeft gebracht. Bezooien. Een oud en zeer bijziend persoon alhier liep Donderdagmorgen te dicht langs :4e tramrails. Door de locomotief van een Juist voorbijrijdenden tram kreeg hij een hevi gen stoot den tegen schouder, zoodat hij zwaar gewond ter aarde viel Gelukkig viel hij nog juist buiten de rails. Ware dit niet geweest dan zoude hij zeker verpletterd zijn geworden. Sprang. As. Maandag 23 Januari, des avonds te zes ure, zal in het kerkgebouw der jf&eref. Gemeente alhier (namens het Locaal- llomiié van >de Unie-een school met den Jhjbel"), optreden de WelEerw. Zeergel heer l)s. G. van Goor, pred. te Brunschoten, met het doel eene Unierede te houden. Toegang vrij voor alle belangstellenden. Loonepzand, 18 Jan. Den honorairen leden van de „Sophia's-Vcreeniging" wacht a s. Zondagavond een schoon concert vol afwis seling. Ook zal er een looneelstukje worden opgevoerd. Tegen entree kunnen vreemde lingen geïntroduceerd worden. Maandag viert het gezelschap haar jaar- ijkschen staatsiedag, die vooral den werken den leden ten goede komt, Dussen 18 Jan. In de gisterenavoud ee- houden 2e jaarvergadering der fanfare „Wil- helmina" in de zaal van den heer J. H. Kamp alnier werd het vorige bestuur herkozen zoodat dit wederom bestaat uit de navolgende heerenJ. J. H. Snijders, president; J. Schoenmakers eu A. A. H. van Honsewijk, commissarissarissen, E. Vingerhoets, directeur en C, van de Wiel, secretaris-penningmeester. 19 Jan. Woensdag 25 Jan. a s. des avonds te half zeven zal de faufare „Wilhel- mina" alhier voor hare leden de 2e winter- uitvoering geven. Op 't program a komen 10 nummers voor, waaronder zes nieuw in gestudeerde. Over 'i geheel biedt het veel afwisseling aan en belooft voorzeker een heerlijken avond. Dit verecnigd met het te verwachten heldere maanlicht, zal de opkomst zeker druk maken, wat de ambitie vol'e leden vau „Wilhelmina" ook dubbel verdienen. Hedikhuizcn. Bij het afbreken van het huis van A. van Bommel alhier, kwam uit den grond ve voorschijn een aarden potje met 55 zilveren munten. De munten bestaan uit een geldstuk van Koning Willem I, guldens uit de vorige eeuw, Zeeuwsche daalders, acht en twintigen en anderen. lleusden. De heer J. G. Hiasink Jr., pre dikant bij de Evang. Luth gemeente alhier heeft ecvol ontslag aangevraagd 'egen 1 Oct. e.k doch naar wij vernemen hoopt Z Eerw. zich weder beroepbaar te stellen voor eene andere Luth. gemeente in Nederland. De r.den dezer aanvraag om ontslag is volgens „De Telegraaf* te zoeken in het gering zielen, aantal (2 gezinnen) en haar financiöelen toestand, die achteruitgaande is. 20 Jan. Gisteravond overleed alhier bijna nog onverwacht de WelEerw. heer Ds. H. Ernst, rusfend Evang. Luth. predikant. De overledene was vroeger als predikant werk zaam te Zwolle en bereikte den leeftijd van bijna 62 jaren. Ook had de overledene zich ecuigen naam gemaakt door het schrijven van een aantal populaire geschriftjes cu bro chures. Het water op de Maas alhier blijft steeds wassendezoodat de uiterwaarden aan de overzijde geheel onderstaan. Het eiland Nederhemert is heden inge- loopen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Aan alle Nederlandsche Industriëelen en Handelslieden. 't Zal U niet onbekend zijn gebleven, dat er in den laatsten tijd ernstige pogingen zijn aangewend om samenwerking te verkrijgen tussehen alle Nederlandsche Industriëelen en Handelslieden, en getracht is een Bond te vormen, die ,de rechten zijner leden zal beschermen, en de belangen van Handel en Nijverheid behartigen." De ondervinding toch heeft tallooze malen ge leerd, dat «samenwerking" in zeer vele gevallen niet alleen gewenscht, doch hoogst noodzakelijk is. Immers, waar persoonlijk optreden vaak te kort schiet, kan door de kracht van samen werking een «macht" geboren worden, waarmede wel degelijk rekening moet gehouden worden, en waardoor zeer veel is te verkrijgen of tot stand te brengen. 't Is vrij wel onmogelijk hier eene opsomming te geven van de vele gevallen, waarin samenwer king gewenscht of noodig is. Trouwens, ieder handelsman of industriëel weet ook genoegzaam bij ondervinding, eu, mocht bij enkelen de erva ring niet zoo ver strekkend zijn geweest, dan kunnen wij, op grond onzer ondervinding, wel de verzekering geven, dat in korteren of langeren tijd door hen het nut van samenwerking wel zal worden ingezien. Een onzer voornaamste iudustrieëlen zegt dan ook in verband daarmede: Volgaarne juich ik iedere poging toe, die wordt aangewend om eene nauwere aaneensluiting van handelaren te ver krijgen. Aan een Nationaal Verbond bestaat drin gend behoefte men denke bv. aan ons ellendig georganiseerd consulaat-wezen, de slechte regeling der intercommunale telephoon-geroeerschap, en tal van andere zaken" Ja, nog «tal van andere zaker." zijn er, welke „dringend" verbetering eischen. Of, zijn de vele klachten omtrent het ver voer van goederen, of de behandeling van deze tijdens het vervoer, ongegrond? Is het gemis aan samenwerking niet mede dc oorzaak, dat de one dele concurrentie blijft voortbestaan, dat Ne derland op de buitenlandsche markten meestal zoo slecht is vertegenwoordigd, dat klachten van allerlei aard met nietszeggende argumenten worden afgewezen, dat in 't algemeen de Nederlandsche handel en nijverheid geen hooger vlucht heeft kunnen nemen Wij twijfelen niet of ieder zal moeten getuigen, dat een goed georganiseerde Bond zeer veel in deze kan doen. Bovendien, juist doordat alle Ne derlandsche Industriëelen en Handelslieden in één Bond vereenigd zijn, leeren zij elkander persoon lijk en beter kennen, 't Is dan ook onze vaste overtuiging, dat door den Bond de binnenlandsche relatiën enorm zullen worden uitgebreid. Een en ander in aanmerking nemende heeft dun onk het voorloopig Bestuur van den Bond ingevolge zijne Vergadering op 12 dezer te Utrecht gehouden besloten alle Nederlandsche Industriëelen en Handelslieden, en verder allen, die zich bewegen op het gebied van Handel of Nijverheid, uit te noodigen tot bijwoning eener algeraeene Vergadering, welke gehouden zal wor den te Rotterdam op 8 Februari a.s. 't Geldt hier een zaak zoowel van persoonlijk als van algemeen belang, zoodat het voorl. Bestuur hoopt dat velen aan deze uitnoodiging gevolg zullen geven, of althans een bewijs van instemming zullen geven. De voorloopige Statuten en bewijzen van toe gang tot de Vergadering te Rotterdam, zijn gratis verkrijgbaar bij den Secretaris van liet voorloopig Bestuur. Allen dus als één mail opgekomen I Het voorl. Bestuur. A. Mollink, Bergen op Zoom, Voorzitter. Louis v. Embden, Schiedam, Vice-Voorz. Joh. H. Schoenmakers, Geertruiden berg, Secr. Leden. N. H I L. M. Allard Jr. Geertruidenbcrg. J. P. Nord Thomson Amsterdam. Henri Freerieks Bodegraven. H. v. d. Toom Schiedam. WAALWIJK. Van 14—20 Jan. HUWELIJKS-AANGIFTE: L. C. Hoffmans, 60j. te Waalwijk en M. E. de Brouwer, 43 j. te Haarlem. E. A. de Haan j m. 28 j.en H. v. d. Broek j.d. 32 j. O. v. Dongen,j.m. 24 j. en Anna v. Herwijnen j d. 22 j. J. de Munr.ik j.m. 26 j. en Johanna Elshout j.d. 23 j. P. J. v. Delft j.m. 30 j. en Jo hanna kuijten j.d. 36 j. F. Kooien j.m. 30 j.en Maria J. P. Nieuwenhuijzerijj.d. 29 j. HUWELIJKEN A. C. IJzermans; 32 j. en J.Th. M. Knepflé, 22 j. WAALWIJK, 20 Jan. 1899. Bij redelijken aanvoer van hoornvee was de handel nogal traag. Kalfbeesten golden f 110 it f175. Dito vaarzen f 90 h f 160. Jonge varkens aangevoerd 45 stuksver kocht van 1' 4.50 a f7.50. Tèr botermarkt afgeslagen en verkocht 1685 kg. van i 0.83 k f 1.03 per kg. Eieren l 3.50 a 4.per 100 stuks. De handel in huiden was met het oog op de plaats gehad hebbende veiling te Antwer pen in het algemeen niet levendig. Van de ruim 22000 stuks o— en koehuiden op genoem de veiling ouder den hamer gebracht werden slechts ruim de helft aan lagere prijzen afge daan. De huidenmarkt is over 't geheel wijfelend, daar men van de productieplaatsen tot dusverre uog geene vertrouwbare berichten omtrent het aantal der nieuwe slachting en de kwaliteit heef; ontvangen. Inlandsche huiden en vellen verkeeren in een min of meer gedrukten toestandpaardenhuiden daarentegen blijven goed op prijs en vinden voldoende aftrek. Hoewel de zwakke winter op het artikel zoolleder niet gunstig werkt houden de prijzen zich tamelijk en bestaat er in dit ai'ikel zoowel voor zwaar en licht, prima en secundaire kwaliteit voldoende vraag. Voor paardenleder en schachten is de markt gunstig gestemd. Prijzen zijn echter voor den fabrikant weinig loonend, daar het ruwe artikel zoowel in het binnen- als buitenland zeer hoog wordt gehouden. In schors en alle andere looiersartikeleu is het stil, zooals meestal in dit seizoen. In de schoenfabiieken heerscht, het jaargetijde in aanmerking genomen, nogal bedrijvigheid. DUSSEN. Boteraanvoer 121 kg. prijs van f0.88 1.03 Markt gezet op f0.96 per kg. Eieren 0.95 per 26 stuks. bevelen zich beleefd aan, tot den aanleg en alle andere Aanbevelend ALS BOVEN. Triple SecChartreuse (groen en gele), Kirschwasscr, Marasquin, Kunirnel Cristallisé, Cooijmans Advocaat, Elixir d'Auvers, Crème de Vanille. per flesch. Siroop van Punsch f 1.20, f 1.30. Siroop van Arak Punsch fl.30. Jamaica Ruin f 1.80. Cognac f 130, 150, 180. Rumpons per flesch f 1.10, 1.25, 1.50, 1.75. Citroenpons per flesch f 1.50 1.75. Aracpons u nu 1.50, 1.75. Cognac ,f /f 1.10, 1.25, 140. Cognac Vieux n h n 1-50, 1.75. Cognac fine champagne p. flesch f 2.00, 2.50. Cognac Couronne Royale p. fl. fl.30, 1.75. Cognac de la Distillation des Eaux de Vie de Cognac in verzegelde flesschen per flesch f2.2.25 f 3.00. Ruin per flesch f 1.25 1.50. Boerenjongens per liter flacon incl glas f 1.50. Boerenjongens 1/i 0.80. De Kleine Kapitalist (16de Jaargang 1899). Prijs per 12 maanden franco per post f 3. Met Wekelijksche Restantenlijst 5. Voor Buitenland en Koloniën -f exra porto. (2de Jaargang 1899.) Verschijnt den laatsen Zaterdag Beide eerstgenoemde bladen vermelden ook lie uitlotingen van Gemeentelijke, Water- übhaps, en Kerkelijke Leeningen. Proefnummers zijn op aanvrage gratis ver krijgbaar en Abonnementen (welke op den 1 sten van elke maand kunnen ingaan) worden aangenomen aan de Bureelen van bovenomschreven bladen

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6