Hoest gij? Gebruik Rater's Drop W inter dranken, Cognac Importé Van Gool-Van dei Schoot, Likeuren en Gidistilleerd. Verhunt van Overbeek, l Fotografisch Atelier A. VAN DELFT, P. Gloudeinans, gasoinamenten, gasleidingen BISCUITS, WITTE en BRUINE BOONEN, Th. Wessels, Handel in Kruidenierswaren, Wed.J, B,v. d. Heijden-De Leeuw. N.G. ORIE-Dumoulin, Advertentiëii I. later Co., te iioiiagea. WIJNHANDEL. WAALWIJK. GLOEIKOUSJES GROENTEN in blik en Comestibles. BORDEAUX. WITTE en RIJNWIJNEN. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Waalwijk. Flinke tariefverlaging. WiitWIil» Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. R E PAR E E R E N verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief Ontvangen Standaard Tarweblom Gedroogde Vruchten Groene en grauwe Erwten, DrogerijenChemicaliën Steeds verkrijgbaar LIKEUREN Voor het a.s. seizoen: BRANDSPIRITUS. Vlugzout. Potasch. Citroenolie. BESSENSAP. Zoutzuur, Wijnsteenzuur, Dextrine, Tragocanth etc. Huishoudelijke artikelen. VERBETERING. Zitting kantongerecht Waalwijk. Wacht U voor waardelooze namaaksels! WAALWIJK, Wijnen-Likeuren-Gedistilleerd. 6 visitekaart portretten fl.75. 6 cabinet f3 50. Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con— curreerende prijzen uitgevoerd. KIEVITSEIEREN, Capucijners en Spleeterwten, MARKT, WAALWIJK. en VERFWAREN. in alle kwaliteiten enz. enz. Waalwijk. tegen concurreerende prijzen. Verder alle Apoth. N. W. derijen in olieverf. In de kerken moet evenals in de Grieksche godshuizen, iedereen blijven staan, nadat hij zijn schoenen voor de deur uitgetrokken heeft. De godsdienst oefeningen- bestaan slechts in het lezen van plaatsen uit den bijbel en het houden van het avondmaal van preeken en kerkgang geen spoor. De priesters zijn tamelijk .on wetend en meest aden gehuwd. Het opper hoofd der Abyssinische kerk heet abuna (onze vader) en wordt <iuor de priesters gekozen. Abyssinie bezit ook kloosters, welke uit hutten bestaan, die iondom een kerk zijn gegroe peerd en waarin de monniken met vrouw en kinderen wonen. Soms bebouwen de mon niken den akker of drijven zij handel. De Abyssiniers houden zich streng aan de monogamie; alleen den koning is het vergund, meer dan een vrouw te nemen. De bewoners van geheel Abyssinie bereiken nauwelijks het getal van 4 millioen, ofschoon het land groot en vruchtbaar is het heeft een oppervlakte van '20.000 vierkante mijlen. Vroeger was de bevolking veel dichter, maar oorlogen en ziekten hebben haar gedecimeerd; het land zou 10 maal zooveel rneoschen kun nen voeden. De bewoners zijn grootendeels Abyssiniers, nakomelingen van de oude Ethi opiër. Hun huidkleur is bruin in de vlakten, lichter in het gebergte De bevolking van Tigre staat in geeste lijke ontwikkelijk het hoogst. Zij bezit, voor een gekleurd ras eeti opvallend langeu en smallen schedel heeft eeu langen, gebogen neus en eenigszios spleetvoormige oogen. De Tigreezen hebben, meer dan de overige Abyssiniers, trekken met de Isiaelieten ge meen zoo worden de geboden van Mozes wat betreft spijzeu en reinigingen, nauwkeurig in acht genomen en wel vul., omdat hun verstand hun zegt, dat zulks in hun klimaat voor de gezondheid noodzakelijk is. Her klimaat is 's zomers in de dalen echt Afrikaantch heet, terwijl de toppen der bergen tot iu het gebied der eeuwige sneeuw reikeu. Daarom is ook de plantengroei op verschillende hoogte een zeer verscheidene; geen land heeft zulk eeu weelderige en rijke flora als Tigre, vatieerend tusschen de schoonste tropische gewassen en de mossen en varens nabij de eeuwige sneeuw. Geen land op aarde levert den Europee schen apotheken meer geneesmiddelen dan Tigre eu geheel Abyssinie. Vandaar komen ricinus-olie, opium en vele andere artsenijen In het voorjaar bloeien er tulpen, tanunkels, lelien, anjelieren en rozen in groote getale en heerlijke pracht. De sycomoren en de katoen- boomen bloeien op de gematigde hoogten overvloedig en weelderig. Wijn, zuidvruchten, tabak en koren, alles gedijt er voortreffelijk in de vruchtbaarste deeleu des lands oogst men soms driemaal per jaar. Ev 'n rijk en menigvuldig als de flora is ook de fatina Bizouder talrijk zijn de pachyder men of dikhuidige dieren olifanten, nijlpaar den en rinocerossen. Zeer veel treft men ook aan het muskusdier, dat het bekende reuk - werk levert. De handel is geheel in handen van Arme niërs, Joden en Turken. De inboorlingen be bouwen den grond en houden zich bezig met veeteelt. Beroemd is het Sanga-rund met zijn reusachtige hoornsvoorts worden paarden en schapen gefokt en geteeld. Knnst en literatuur, ja, zelfs het handwerk, staan op een lage trap van ontwikkeling. Opmerkelijk is het veelvuldig voorkomen van ijzergieterijen. Het land heeft nl. veel goud en buitengewoon veel ijzer in den grond. Een hoofdmiddel van bestaan is het vervaar digen van goed leder en s offen van katoen. In de steden vindt men zeer veel logemen ten, die dikwijls aan karavanen van 500 tot 1000 kameelen en paarden onderkomen ver- leenen en wel in eeu omheinde ruimte, waarin menschen en dieren in de open lucht verblij In het ingezonden stuk, vooikomende in ons vorig nummer staat „omtrent de motie aan de vergadering gesteld „en met 5 stemmen aangenomen." moet zijn „met 5 stemmen tegeu „aangenomen." UITSPRAKEN op 3 Februari 1899. C. L. te Waalwijk, straatschenderij, f 5 b. of 3 d. T. B. te Made, veiligheidswet, 2 maal f 1 b. of 1 d. hechtenis iedere boete. A. van N. teDru- nen, jachtdelict f 10 b. of 6 d. C. H. te Nieuw- kuik, t 1 b. of 1 d. h. 1 J. de V. en 2 L. P. te Baardwijk, vischdelict, 2 maal f 2 b. of 2 d. iedere boete. A. K. te Vlijmen, dronkenschap, f2 b. of 2 d. h. L. v. d. L.'te Vlijmen, dronkenschap, f2 b. of 2 d. W. S. te Kaatsheuvel, veldpol., f10 b. of 3 d. C. B. te Drongelen, alsvoor, f 1 b. of 1 d. H. K. te Berkel, jachtdelict, f 10 b. of 4 d. P. de W w. onbek., dronkenschap, f 2 b. of 2 d.F. L. W. te Waalwijk, pol. overtr., f 3 b. of 2 d.L. v. H. te Elshout, jachtdelict, f 10 b. of 6 d. J. M. H. te Waspik, pol. overtr., f 0.50 of 1 d. 1 M. B., 2 H. J. de B., 3 J. V. te Waspik, alsvoor, ieder f 1 boete of 1 d. h. ieder. H. P. te Baardwijk, dronkenschap, f 1 b. of 1 d. h. B. J. v. d. H. te Waalwijk, nachtgerucht, f3 b. of 2 d. A. M. v. d. H. te Waalwijk, alsvoor, 2 maal f 2 b. of 2 d. iedere boete. C. G. te Capelle, straatschenderij, f 2 b. of 2 d. A. J. T. B. te Waalwijk, dronken schap, f 2 b. of 2 d. H. v. V. te Waalwijk, dron kenschap, f 2 b. of 2 d. L. J. v. O. te Bezooien, dronkenschap f 2 b. of 2 d. F. v d. P. te Waal wijk dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. A. K. te Waalwijk, nachtgarncht, f 5 b. of 3 d. A. v. d. A. te Bezooien, nachtgerucht, f 5 b. of 3 d. J. M. E. J. te Waalwijk, strooperij, f 5 b. of 3 d. P. H. P. te Waalwijk, pol. overtred.f 1 b. of 1 d. M. B. te Drunen jachtdelict, f 10 b. of 8 d. M. J. H. te Drunen, alsvoor, f 5 b. of 5 d. A. J. M. V. te Waalwijk, alsvoor, vrijgesproken. H. de P. te Waalwijk, pol. overtred ontslagen van rechtsvervolging. H. R. R. te Waspik, alsvoor, f 1 b. of 1 d. J. den H. te Waspik, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. 1 H. C. M., 2 C. H., 3 G. H. te Sprang, pol. overtred., sub. 1 vrijgesproken, sub. 2 en 3 ieder 1 1 b. ot 1 d. h. ieder. 1 C. J. H., 2 J. M. v. V. te Sprang, straatschenderij, vrijge sproken. A. v. Z. c. z. te Sprang, iachtdelict, f 5 b. of 5 d. h. O v. Z. te Sprang, jachtdelict, I 6 b. of 4 d. h. 1 J. M. W. v. R., 2 W. Z., 3 G. J. P. Z. te Waalwijk, pol. overtred., ieder 1' 1 b of 1 dag hechtenis ieder. A. de R. te Waalwijk, als voor f 1 boete of 1 dag hechteais. 1 J. P. L., 2 A. L. van H., 3 G. T. W. B., 4 J. B. v. G., 5 VV. J. S. allen te Waalwijk, politie overtreding, ieder f 1 b. of ld. IJ. J. v. D., 2 C. J. v. d. B., 3 A. R., 4 J. K. allen te Drunen, alsvoor, ieder f '1 b. ot' 1 d. h. J. P. te Kaatsheuvel, dronken schap, f 2 b. of 2 d. S. V. te Veen, prov. regle ment, f 1 b. of 1 d. A. VI. te Waalwijk, dron kenschap, f 2 b. of 2 d. A. v. d. V. le'Vlijmen, alsvoor, 1 2 b. of 2 d. IA. S., 2 H. S 3 J. K. allen te Vlijmen, nachtgerucht, ieder f 2 en f 3 b. of ieder 4 d. h. A. P. te Loonopzand, jacht delict, 7 dagen hechtenis. J. N. te Sprang, jacht delict, f 10 b. of 8 d. 1 J. N 2 H. C. te Sprang, veldpolitie, ieder f 5 b. of 3 d. h. M. H., w. on bek., dronkenschap, f 2 b. of 2 d. H. C. v. d. M. te Bezooien, overtr. veldp., f 1 b. of 1 d. L. M. te Loonopzand, alsvoor, f 5 b. of 3 d. h. WAALWIJK. Van 28 Jan. tot 4 Febr. G1'BOREN Aartje Hendrika d. van Aart Duister eu Adriaca H. van Wijk. Adriana Cat- harina d. van Marinus Eekels en Hendrika de Klijn. Catharina Antonia d. van Nor- bertus J. van Hooft en van Johanna M. Mutsaers. OVERLEDEN: Adriana Magdalena Govaerts oud 3 jaren; Pieter Schoondermark oud 7m. HUWELIJKEN: Cornelus van Dongen oud 24 jaren te Besoyen en Anna van Herwijnen oud 22 jaren. BAARDWIJK. GEHLWD: Everardus Wilhelmus Papenhoven 37 j. en Jacoba Sustrunck 46 j. GEBOREN Hendrikus Mathijs en Maria, z. en d. van Johannes Adrianus Leijtens en Chris tina de Kloe. Petronella Maria d. van Marcelis Arnoldus de Nijs en Maria Anna Goossen9. Michiel z. van Gerrit Maas en Maria Johanna van Meeuwen. Adriana Hendrika d. van Adrianus Verhoeven en van Marearetha Antonia van Delft. Hen drika Wilheimina d. van Adrianus van Mierlo en Francijna Maria Klijberg. OVERLEDEN Adriana Mommersteeg weduwe van Johannes Kogels 77 j. Johannes Wou- therus de Kort 5 m. Wilheimina van Her wijnen 13 w. DRUNEN. Gedurende de maand Januari. GEBOREN Anna, dochter van Cornelia van Spijk en Petronella Pelders. Maria, dochter van Johannes Schapendonk en Maria Lucia Fressen. Waltherus Simon, i. van Nico- laas van de Wiel en Joanna Paaijmans. OVERLEDEN: Helena van Esch echtgenoote van Petrus Brok oud 38 jaren. Maria Ber- kelraans, weduwe van Willem Peters, oud 64 j. Petrus van Baardwijk oud 3 m. Adriana Petronella Mommersteeg oud 2 j. Gerardus de Brouwer oud 13 ra. Francisca Roijers echtgenoote van Wilhel mus van den Bosch, oud 53 j. CAPELLE. Van 1531 Januari. GEBORENJacoba, d. van Johannes van Peer en Anna Maria de Rooij. Hendrik Johannes z. van Maria de Jong. Gerrit Hermanus z. van Gerardus Heijne en Wihlelmina Hen- drina Rosenbrand. Corneiis Martinus, z. van Marinus Jan Willem Dekker en Lena Wouterina Meijer. Wilheimina Anna, d. van Cornelia Marinus Klootwijk en Maria de Rooij. Jenneke, d. van Antonie Jo- hanni9 Verhagen en Maria de Rooij. OVERLEDEN Pieter Johannes van Tilborgh, oud 11 maanden. GEHUWD: Adrianus van Oversteeg, 23 jaar, en Willemina Hoefnagel, 20 j. WAALWIJK, 3 Febr. 1899. Bij Hinken aanvoer van hoornvee was de handel (raag. Kalfbeesten golden f110 A f170. Dito vaarzen f 90 A f 160. Jonge varkens aangevoerd 55 stuksver kocht van f 5.50 a f8.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1655 kg. van f0.98 A f 1.12 per kg. Eieren 13.a 4.per 100 stuks. De huidenhandel is eene bepaald gunstige richting voor de importeurs iugeslaan. Er werden deze week op de voornaamste markten betrekkelijk veel zaken gedaan en het mag dan zijn in hoofdzaak met niet al te groote partijen, maar dat bewijst juist, dat er voor behoefte gekocht wordt. De prijzen zijn voor zware, goede gezouten oshuiden zeer vastvoor midden wichten en lichte osjes stationair met weinig vraag, maar voor koehuiden in alle wichten heerscht veel kooplust en gaan de prijzen van dit artikel gedurig met kleine fractien hooger. Droge huiden beginnen zeer de aandacht der looierij te trekken. In lichte en midden wichten en zeer zware huiden, zoowel La Plata als bij soorten is de markt overal tamelijk goed voorzien. De ledermarkt houdt zich redelijk goed. De looiers hopen nog op enkele weken streng winterweder. Men gelooft algemeen dat de toestand gezond is. Er is weinig voorraad en er is sedert een paar jaar minder gewerkt, waardoor men vroeg of laat voor een deficit in l et gefabriceerd artikel zal komen te staan. Tot dusver zijn de leerprijzen echter nog ver van loonend. l)e handel in schors en andere looimidde- len was ook deze week van weinig betcekenis. DUSSEN. Boteraanvoer 120 kg. prijs van fl.01 1.16 Markt gezet op fl.10 per kg. Eieren <>.95 per 26 stuks. Kuter's Drop ,is heerlijk van smaak. Hater's Drop iis een uitmuntend ver zachtend middel. Hater's Drop is door de meeste doc toren aanbevolen. Kuter's Drop is ovaal van vorm en voorzien van ons gerechtelijk gedeponeerd merk ,de zittende kat Kuter's Drop is in elegante blikken doo9je9 van 15 en 25 ct. en los a 25 ct. per ons verkrijgbaar iu onze bekende depóts Kilter's Drop wordt uitslaitend gefabriceerd door R-umpons per flesch f 1.10, 1.25, 1.50, 1.75. Citroenpons per flesch f 1.50 1.75. Aracpons nu 1.50, 1.75. Cognac n 1.10, 1.25, 140. Cognac Vieux n H 1.50 1.75. Cognac fine champagne p. flesch f2.00, 2.50. Cognac Couronne Royale p. fl. f 1.30, 1.75. Cognac de la Distillation des Eaux de Vie de Cognac in verzegelde flesschen per flesch f 2.2.25 f 3.00. Rum per flesch f 1.25 1.50. Boerenjongens per liter flacon incl glas f 1.50. Boerenjongens 1/8 nun 0.80. VAN Beveelt zich beleetd aan-tot het van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krmp- vrij en van watermerk voorziendus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. Aanbevelend ALS BOVEN. Eene groote sorteering waarbij meerdere nieuwe soorten. in geplombeerde zakken van en l/i KG. dezelve is gegarandeerd zuiver en schei kundig onderzocht. Verder voorradigalle soorten in alle kwaliteiten en prijzen. alles gegarandeerd puik kokend. Aanbevelend Triple Sec, Chartreuse (groen en gele), Kirschwasser, Marasquin, Kummel Cristallisé, Cooijmans Advocaat, Elixir d'An vers, Crème de Vanille. per flesch. Siroop van Punsch fl.20, f 1.30. Siroop van Arak Punsch fl.30. Jamaïca Rum fl.80. Cognac f130, 150, 180.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6