Elixir César. in potten en glazen, Th. Wessels, Handel in Kruidenierswaren, Verzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te P. Gloudemans, gasornamenten, gasleidingen Wed.J, 8, v, d, Heijden-DeLeeuw, DéjeunersDiners en Soupers Desserts en Chocolaad-Meleo, A. L AAN TILBURG, Likeuren en Gidistilleerd. Fotografisch. Atelier Tfl. i VAN DELFT, Advertentiën MVtei Hyl&, Kan Gool-Van der Schoot, Czaar Peter Rijst PHEHIX RIJST in pakken, F. Italiaansche Macaroni. GROENTEN in blik Vaals (Limburg). GLOEIKOUSJES BORDEAUX. WITTE en RIJNWIJNEN. Veibunt van Overheek. WAALWIJK. ïftf ^Zie de étalage Burgerlijke stand. Handelsberichten. Ontvangen Zalm, Kreeften, Sardines en Paling in blik. A NS J O VIS in glazen. Standaard Tarweblom Gedroogde Vruchten DrogerijenChemicaliën W U L WIJ Kt Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. R E P A R E E R E N verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief Steeds verkrijgbaar LIKEUREN Voor het a.s. seizoen: Patisserie Moderne Cuisine Fra^aise. Assortiment de plats, Comestibles, verduurzaam de levensmiddelen, etc. Flinke tariefverlaging. J. Timmermans Waalwijk ANVERS. m GOOL-YM' DER SCHOOT. Per heele fles^h f 1.50. halve flesch 0.80. kwart flesch 0.45. De Elixir César wordt geleverd op sier lijke flessehen. FOTOGRAFISW^vTELIER ïïollandsche en Engelsche Fleur en Comadra VIJGEN. ALLE SOORTEN grootste sorteering. MARKT, WAALWIJK. en VERFWAREN. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden me degegeven. Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con— curreerende prijzen uitgevoerd in alle kwaliteiten enz. enz. Waalwijk. Puddings en GeleienCrèmes glares, Nougat en Caramel, fan- taisie stukken voor bruiloften en gelegenheden. VERDERS FIJNE Confiseur, Patissier, Cuisinier, Grlagier. WAALWIJK. 6 visitekaart portretten fl.75. 6 cabinet f3.50. De keuze van een effectieven voorzitter zal dan uit de andere leden der conferentie geschieden. Reeds hoort men twee eminente mannen in ons land op het gebied van internationaal recht noemen, die voor eene benoeming tot gedelegeerden van Nederland in aanmerking komen. Komt het vredescongres hier ter stede bij een, dan zullen groote hoffeesten en partijen ter eere van de gedelegeerden niet uitblijven. Carnaval. Men meldt ui 's Bosch De drukke vastenavonddagen zijn in de beste orde afgeloopen geen wanklank is gehoord. De deelneming aan den door de Oeteldonksche club uitgeschreven wedstrijd ovei trof verre de verwachting. Behalve de Engelsche jichtstoet, bestaande uit jagers te paard, knechten te voet, honden enz. en de zeven prinsen van Holland, waren er ver schillende groepen, zinspelende op vroegere plaatselijke toestanden, landbouw en?,, die zeer in den smaak vielen Onder de perso- neele mededingers trokken professor Falb, voorstellende de maand Februari, en een vet varken, gereden in een victoria door een clown, zeer de aandacht. De door den Raad van Flf van genoemde club en de door eenige werkende leden der bedertafel Oefening en Uitspanning" aangeboden carnavalsmatinées waren druk bezocht en verschaften, vooral de laatstgenoemde, op muzikaal en humoristisch gebied, den bezoekers een zeer aangenamen voormiddag. Uit Oosterhout wordt gemeld Waren in vroegere jaren de carnavalsfees ten alhier bekend wegens de keurige optoch ten en gepaste vroolijkheid op straat, nu is langzamerhand dit feest hier ontaard in allerlei losbandigheid. Ditmaal bleef ook baldadigheid niet uit't mes werd gebruikt tegen rustige burgers roosters van de zinkputten werden verwijderd en zelfs de Wilhelminaboom, ofschoon toch slechts een boompje, werd ontdaan van den top. De burgemeester met de politie was zoo veel mogelijk overal aanwezig om ergere dingen ie voorkomen. Australische boter! Reeds is gemeld dat aan de Friesche bo termarkten tegenwoordig Canadeesche en Australische boter aangevoerd wordt, die goeden afzet vindt tegen een prijs, die lager is dan van de Friesche boter. Die aanvoer zal echter niet lang duren, want in Maart zal de hoeveelheid melk in Friesland en daardoor de productie van boter zeer toe nemen. Het gevolg zal dan vrij zeker zijn, dat de prijs der Friesche boter daalt en de vreemde boter even duur is. Echter nu de proef met die vreemde boter zoo goed gelukt is, ligt het voor de hand, dat in 't volgend najaar spoediger met dien invoer zal worden begonnen, wellicht reeds iü November, als de boterproductie in Fries land afnemende is. Maar buitenslands zal vooral de Australische boter een gevreesde concurrent blijven. Uit Friesland wordt veel boter naar den Transvaal en Indie verzonden. Ook Australië exporteert derwaarts. De tijd van transport duurt van Australië in de eerste plaats korter, maar bovendien beweert men, dat de Australische boter duurzamer is dan de Friesche. Er van door Een kantoorlooper der Associasie Cassa te Amsterdam heeft zich Woensdag met een bedrag van f24.000 uit de voeten gemaakt, welke som hij in twee posten van f12,000 ieder moest incasseeren. Een der chefs trachtte, vergezeld van een paar rechercheurs, hem in handen te krijgen. Woensdagavond was dit echter nog niet gelukt. Verdronken. Woensdagavond is op de Waal een roei bootje waarin 4 personen uit Nijmegen gezeten waren, omgekanteld tengevolge van de zuiging van het water, veroorzaakt door de stoomboot Tengbergen, waaraan het bootje was vast gemaakt. Het stoombootpersoneel wist 2 der drenkelingen (vader en zoon) te redden de andere 2 zijn verdronken, ziinde Chr. Engelaer, 53 jaareen ongehuwd schipper, en Johs. Goossenberg, 32 jaar, schoenmaker. Deze laatste laat eene vrouw en drie kinderen achter. Messengevechten Te Tilburg is Dinsdagavond A. v. Gestel, bierhuishouder op ergerlijke wijze mishandeld. De man bekwam op het hoofd een drietal groote sneden, blijkbaar met een sabel of iets dergelijks toegebracht. Dr. Deelen verleende de eerste geneeskundige hulp. v. G.'s toestand is zeer gevaarlijk. De vermoedelijke daders zijd des nachts nog gearresteerd. Moord. Te Goch is Maandagavond tijdens de karnavalsfees'en, een man door een Duitscher doodgestoken. De verslagene was iemand uit Nijmegen, die voor zijn pleizier te Goch vertoefde. Hij laat een vrouw en 2 kinderen na. Capellc, 17 Febr. Heden middag omtrent 1 uur werden de ingezetenen niet weinig verontrust door het luiden van de brandklok. Ieder spoedde zich naar builen en weldra vernam men, dat een groote hooischelf van M. Boeser op de Zandschil in brand stond. De oorzaak van deu brand is onbekend. Baardwijk, 15 Febr. Zooals men weet, heeft de maatschappij der hier loopende tram concessie de lijn door te trekken naar de lijn Waalwijk Tilburg over den Waalwijkschen dijk. Naar alle waarschijnlijkheid zal de lijn reeds jn het westelijkste gedeelte dezer ge meente op den diik gelegd worden en is reeds voorwaardelijk een huis aangekocht, dat voor de lijn zal moeten ruimen. üusscii16 Febr. Het bestuur der fanfare „Wilhelmina" heeft besloten nog een viertal nieuwe instrumenten aan te schaffen, wederom van geperfectionneerd systeem prototype uit de fabriek van den heer Kessels te Tilburg. Met een viertal adspiranten zal dan het ge zelschap worden uitgebreid. llerpt16 Februari. Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „De Vriendenkring" alhier, voor een flink bezette zaal hare derde winteruitvoering. Opge/oerd werd: „Fernand de Speler», Een halt uur Keizer", „De Vroolijke Kaalkoppen" en „Manus de Wind zak." Deze stukken werden goed weergegeven en .leze uitvoering kon even als de vorige als goed geslaagd beschouwd worden. De harmonie „De Eendracht" verleende bereid willig hare medewerking, wal niet weinig tot de gezelligheid bijdroeg. YVij roepen daarom van harte tot weerziens „Vriendenkling» Heusden. Onze vroegere stadgenoot de heer H. van Kraanen, hoofdconducteur bij de Nederl. Zuid Afrikaansche spoorwegmaat schappij te Barberton (Z A. Republiek) is bevorderd tot controleur met standplaats Middelburg. 17 Febr. Tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier is met 1 April e.k., benoemd de heer Hulsman te Blokzijl. Voor de lichting 1899 waren alhier 19 lotelingen en bedraagt het aantal voor d^ze gemeente der te leveren manschappen 5 welke op 15 Maart te Waalwijk zullen worden ingelijfd. De hoogste inschrijver voor een staan plaats mei een stoomcaroussel op de a.s. kermis alhier is naar wij vernemen de heer C. Schenoff te Breda, aan wien het ook is gegund. 12 Gouden Medailles. <UUÖCII 3 Eere Diplomas< Distillateur Alleen verkoop voor Aanbevelend WAALWIJK. Van 1118 Februari. GEBOREN: Jacoba d van Johannes Petrus Leen- heers en Maria Catharina v. d. Pennen. Johanna Maria d. van Pieter van de Leur en Engelina van Son. Cornelia Theodo ra d. van Wilhelmus Gerardus van Heescli en Maria Pols. Mathilda Maria d. van Hermanus Antonius Sleenhoff en Anna Adriana Hamers. Cornelia d. van Corne lls Knuist en Cornelia Geertruida Dekkers. Marinus z. van YVijnandus Verhoeven en Johanna Cornelia Fabrie. OVERLEDENNurberta klomp oud 23 jaar. SPRANG. Van 15 Jan.15 Febr. GEBORENJacobus Johannes, z. van Cornelis v. Dommelen en Johanna van Dongen. Cor nelia, d. van Matthijs Johannes v. Dongen en Johanna Dingena Klootwijk. GEHUWD: Cornelis Marinus van Beek, oud41 j., van 'sGravemoer en Dingena Nieuwenhiii- zen, oud 34 j. OVERLEDEN Antonius Marinus Moreval, oud 2 m. Arie Andries v. d. Poel, oud 6m, Geertruida van Drongelen, oud 2 m. Dientje van Dongen, oud 17 m. Maria Elisabeth v. d. Mast oud 10 m. Maria Johanna de Bie oud 3 m. Dirk Uitten- bogaard, echtg. v. Geertruida Adriana van Dalen, oud 64 j. Maria v. Oosterhout, oud 21 j. WAALWIJK, 17 Febr. 1899. Er was veel vee ter markt van heden. De haodel was tamelijk vlug. Kalfbeesten golden 1*105 f180. Dito vaarzen f 90 f 160. Jonge varkens aangevoerd 65 stuks, ver kocht van 1' 5.25 a f8.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1385 kg. van 10.99 f 1.09 per kg. Eieren 1 2.50 3.50 per 100 stuks. In den huiden en leerhandel is weinig ver andering te constateeren. De vrij vaste stand der huidenmarkt, die reeds sedert eenige weken heerschende is, houdt aan dank zij de geregelde vraag naar prima zware en lichte huiden waarvan de voorraad op geen enkele hoofdmarkt, noch op de productieplaatsen van groote bcteekenis is. Men gelooft alge meen aan hoogere prijzen. Niet zoo volkomen is het gesteld met leder. Hoewel de prijzen wat vaster zijn en de vraag wat levendiger is, is een en ander toch in verre na niet ge- evenredigd aan de hooge vorderingen der huidenprijzen en aan den kooplust voor dit artikel. Omtrent de schoenmakerij kan met eeuigeu giond gemeld worden, dat de zaken wal drukker gaan. Vooral in de fijne artikelen die hier hoe langer hoe meer gefabriceerd worden gaat het beter, 't Is te wenschen, dat deze gunstige teekenen, die al sedert eenige weken worden waargenomen van langeren en meer bestendigen duur zullen zijn. DUSSEN. Boteraanvoer 154 kg. prijs van fl.03 1.10 Markt gezet op fl.08 per kg. Eieren 0.80 per 26 stuks. DAGELIJKSCH GEOPEND in blikken en pakken. Verder bijzonders aanbevolen in geplombeerde zakken van 1I4 en l/i KG. en Aanbevelend INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Beveelt zich beleefd aan, tot het van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krmp- vrij en van watermerk voorziendus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. Aanbevelend ALS BOVEN Triple SecChartreuse (groen en gele), Kirschwasser, Marasquin, Kummel Cristallisé, Cooijmans Advocaat, Elixir d' Au vers, Crème de Vanille. per flesch. Siroop van Funsch f 1.20, f 1.30. Siroop van Arak Punscli fl.80. Jamaica Rum fl.80. Cognac f130, 150, 180. Aanbevelend VAN

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6