ZIJT GIJ BLOEDM I |j| «ïLiiELMin Mathilda welsixg Notaris RANT, De piNK piLLEN voor gLEEKE pERSONEN GENEZEN DE BLOEDARMOEDE 1 Ziehier slechts eenige namen onder velen van genezene personen in Nederland. Advertentién Viif 60 twintig-jarige BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Zweden en Noorwegen. Oostenrijk-Hongarije. Rusland. Zijt gij bleek of vaal? Is het onderste gedeelte uwer oog leden witkleurig Zijn uwe lippen bleek Is de eetlust slecht? Zijt gij bij de minste krachtinspan ning vermoeid? iiulgarije. Amerika. publiek verknopen: Ziit gij moedeloos en is uwe ademhaling hort DIT IS DE BLOEDARMOEDE! Verzorgt U, anders stelt gij U bloot aan de ergste der ziektenaan de kwijningen bijgevolg aan den dood. van Dr. WILLIAMS BELANGWEKKENDE NIEUWSTIJDING e:: c Sjj/fó Den 16 April hopen onze «L* geliefde ouders 7M FMNCISCÜS PETRUS VERMEER <(z [*jh Hunne 25 jarige ECHT- Sf VEREENIGING te vieren. Hunne dankbare Kinderen. ^ROTTERDAM, April 1899. ie Waalwijk zal ten verzoeke zan de KINDEREN van wij len WILLEM DE GROOT te BESOIJEN, ter herberge van JAN DE GROOT, aldaar Provisioneel Vrijdag 14 April a. s. Definitief Vrijdag 28 April d.a.v. telkeus 's avonds 7 uur. Onder Besoijen: I Een Landbouwershuis achter- en een KOFFIEHUIS met vergunning naast- de Synagoge, alsmede een klein Huis oost daarnaast, Schuur, open plaats Tuin en Erven, alles aaneengelegen, Sectie D nos 660, 661, 826,827, 828 en oostelijk deel van het kadastraal no. 969 groot pl. m. 12 aren 25 ceutiaren en verder strekkende tot den kruin van den dijk. II Een dubbelhuis, west naast koop I met Tuin, sectie D. nos. 663, 968 en westelijk deel van hel kadastrale no. 969 groot pl. m. 4 aren en verder strekkende tot den kruin van den dijk. Onder Baardwijk III Een perceel Bouwland over de le Zeine Sectie D. no. 127 groot 72 aren 80 centiaren. geweest naar aanleiding van de verklaring van den staatssecreturis van buitenlandsche zaken van Duitschland Von Bülow in de begrootingscommissie uit den Rijksdag, daf een eenvoudige verdeeling ter voorkoming van verdere incidenten, alleszins gewenscht zou zijn, doch dat de beide andere betrokken mogendheden er geen ooren naar zouden hebben Feitelijk zou Duitschland, indien het alles naar recht en billijkheid ging, er niet slecht bii varen Germanie's belangen op de eilanden zijn overwegend sterker dan die van Amerika en Engeland vereenigd. Nadrukkelijk is en wordt nog steeds van Duitsche zijde betoogd, dat de gewapende tusschenkomst van vóór enkele dagen een gevolg was van het onderling overleg tusschen Engeland en Amerika, terwijl het tractaat van 1889 een eenparig besluit in deze eischt! e Het is zoo goed als zeker, dat de kapitein der Italiaansche karibiniers Graveri, die zeer gezien is bij de Kretenzers, benoemd zal worden tot commandant der gendarmerie. De Italiaansche regeering heeft toestemming gegeven, om de Italiaansche officieren nog eenigen tijd in de gendarmerie te laten blijven, tot de inlatnische officieren voldoende pp de hoogte zijn. Verscheidene tnitrozen van het Japansche stoomschip ,,Inaba Maru" verstoorden te Antwerpen in dronkenschap de orde. Toen de politie hen ti ar boord wilde terugbrengen, schoten zij op de agenten, die hen echter op de vlucht joegen Een uur later keerden de Japanners terug en nu ontstond een ware veldslag. Eenige agenten, drie Japanners, twee Duitsche matrozen en een Engelsche zeeman werden gewond. In tien herbergen werd alles kort en klein geslagen. Tenslotte werden tien Japanners gearresteerd. Een krankzinnige, Léon Bardou, lid eener zeer geachte familie te Perpignan, heeft aan de bewakers die hem naar een gesticht overbracht weten te ontsnappen en zijn schoonzuster, echtgenoote van den ex-maire van Perpignan, toen zij met haar dochtertje uit de kerk kwam en op hem toeirad om hem te groeten, doodgeschoten. Daarna joeg hij zich zelf een kogel door het hoofd. Het arme kind, dat dit verschrikkelijk tooneel bijwoonde, heeft sedert nog geen wooid kuunen spreken. Het Fransche eskader van de Middel- landsche zee, dat Donderdagmiddag om vier uur Toulon heeft verlaten, word» Zaterdag middag te Cagliari verwacht. Het bestaat uit zes pantserschepen, elf kruisers, een ad viesjacht, vier torpedo's en de „Cyclone", die opzettelijk uit Cherbourg is gekomen. Andrée. Maitin. de Zweed, die onderzoek is gaan doen naar de geruchten, omtrent het vinden van Andrée's ballon, seint uit Tomsk, dat hij vernomen heeft van Tungusen, dat zij drie lijken gevonden hadden en een groot met doek overtrokken vrij lang voorwerp, waaraan een metalen toestel, met stangen verbonden was. De lijken waren in vreemde kleederen gestoken, niet gelijkende op Rus sische kleeding. De laarzen waren met bont gevoerd. Martin ging van Tomsk naar Krasnojor=k en van daar naar de goudvelden. In het Tsjechische dorp Nachod in Bohe- rnen zijn onder de werkstakende wevers der fabtiek van Jacob Pick onlusten uitgebroken. De fabriek werd mei steenen gebombardeerd, en geplunderdhetzelfde geschiedde met verscheidene winkels van Israëlieten. De gendarmerie was onmachtig de rust te her stellen, zoodat militairen uit Josephstadt moesten worden ontboden. Donderdagnacht te 3 uur was de rust hersteld 20 personen werden geairesteerdde schade bedraagt 70,000 gulden Een telegram uit Petersburg bevat het volgende bericht „Men verwacht hier een nieuwen oekas, die het parlementair stelsel van Finland opheft Wij weigeren voorloopig, geloof te slaan aan her vooruitzicht dat dit bericht opent immers als de verwachting zich verwezenlijkte, dan zou het bewijs geleverd zijn dat de Tsaar er niet legen opziet zijn woord te breken dan zou het helder zijn als de dag, dat het onrecht dat de Tsaar van Finland heeft begaan, niet een daad van zwakheid of een noodlotttge vergissing, maar gewoonweg een zware misdaad is. Maar wij weigeren voorloopig het te gelooveu, vooral omdat wij zoo hartelijk graag voor Finland en voor onszelf een flauwe hoop willeu blijven koesteren dat de 'lyTr. UIT UTRECHT De dochter van den Heer F. J. Kramer, van Wijkskade N° Ibis, bij de Weerdtram, te Utrecht, eene zeer eervolle familie, was sedert langen tijd lijdende aan de ongemakken waar mede de jonge meisjes meestal hard te kampen hebben, wanneer zij bloedarmoedig zijn, "ten gevolge van het groeien of andere verwikke lingen. Zij was erg bleek, had hevige pijnen door heel het lichaam, kortademig hij de minste inspanning, en verontrustte (.p ernstige wijze hare omgeving. De bloedarmoede welke bij den aanvang niet onrustbarend is, kan evenwel zeer ernstige gevolgen hebben, wanneer men het kwaad niet tegengaat. Mej. Kramer was nimmer erg welvarend geweest en sedert zij van het zoo Ëerenommeerde geneesmiddel gebruik gemaakt eeft, n 1. de Pink Pillen, i» zij volkomen ge nezen. De kortademigheid en 'le pijnen zijn geheel en al verdwenen. De frische gelaats kleuren zijn even als de eetlust en de algemeene gezondheid teruggekomen. Huiv mo< der gevoelt zich gelukkig dit geneesmiddel te kunnen roemen en het is op geheel dankbare en vrijwillige wijze dat zij veroorlooft de genezing harer geliefde dochter bekend te maken, ten einde aan anderen die ook lijdende zijn, dit Wonderbare middel aan te raden en eene weldaad te verrichten. «j 0 Belangwekkend Gesprek met den Eerw. Heer Pastoor van Mons (Var) Frankrijk Tengevolge eener brief van den Heer abt Martel, pastoor van Mons, bij Fayence (f (Var), werd ik door miin blad uitgezonden om verscheidene belangwekkende gevallen l<) te controleeren welke dien brief aanduidde. a Ik zal hier een beknopt uittreksel geven van bet gesprek dat ik met den voortreffe- j. lijken priester ha-l. Ik meen, zoo zeide hij, dat het mijn plicht isU gebeurtenissen tebevestigen die mij zeer verheugd hebben, daar het zich handelde om het geluk van een zeker getal mijner parochianen. p Drie personen zijn volkomen genezen geworden door het gebruik der Pink Pillen voor bleeke personen van Dr Williams. Drie anderen hebben gedurende den ganschen a tij i dat zij er zich van bediend hebben er de buitengewone uilwerkingen van onder- V'inden. Een zevende persoon die een ziekte aan de knie had heeft geen resultaat bekomen; maar om het U openhartig te verklaren Uw geneesmiddel is geene algemeene r artsenij voor alle kwalen. P Een der drie volkomen genezenen was in zoo'n hevigen graad bloedarmoedig dat 4 hare uiterste magerheid en hare vale gelaatskleur leed deden om aan te zien. Sedert 16 jarigen leeftijd is zij lijdende, elke behandeling is vruchteloos gebleven. Men ried haar uwe pillen aan en ten einde radeloos, wensente zij er ook van te gebruiken. Na de derde doos gebruikt te hebben, kwamen hare kleuren terug. 0 Na de achtste doos was zij als weder opgestaan, zij is thans uiterst welwarend en d kaar gelaatskleur is prachtvol. f De twede 2S ja u' oud, leed sedert 20 jarigen leeftijd aan zenuwpijnen welke van jaar tot jaar toenamen. Deze ziekte ondermijnde haar op gevoelige wijze. Zij volgde a ook Uw,: behandeling en twaalf douzen hebben haar geheel en al genezen. Sedert de J; maand Mei heeft zij niets meer gevoeld. De derde is een jong kini dat bloedarmoedig was geworden tengevolge eener long- 0 ontstekingen e-n abces aan de knie. De behandeling met Uwe pillen heeft wel wat p lang geduurd; maar thans is zijne gezondheid uitstekend. De drie andere personen zijn vrouwen waarvan het bloed zoo arm is dat de zenuwen de overhand genomen hebben; duizeligheid, hoofdpijn, gebrek aan eetlust, algemeene N verzwakking, dusdanig was hun toestand. De Pink Pillen gaven hen eene uitmuntende gezondheid terug, maar zij moeten er voortdurend van gebruiken. Ik acht mij gelukkig deel te kunnen nemen aan de algemeene bekendmaking van een geneesmiddel, waarvan ik de verrassende uitwerkingen en blijvende werkdadigheid van erkend heb. Dat is een uitmuntend priester, die niet alleen over het heil zijner parochianen waakt maar zich tevens ook in 't bijzonder interesseert om de gezondheid van bun lichaam. De Pink Pillen zijn een krachtig bloedhervormer en versterker der zenuwen zij genezen rheumatiek, heupjicht, hoofd-, zenuwpijnen, onregelmatigheid der voort beweging, St. Vitusdans, zenuwkwaal, kliergezwel, enz. zij geven aan bleeke gezichten schoone kleuren terug, werken legen alle soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben bij de mannen eene weldoende werking tegen al de ziekten die uit natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voortkomen. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't franscb op het omhulsel staat Pilules Pink pour Per- sonnes Pales du Dr Williams 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier f met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SNABILÏÉ, c Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder Toor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. de Hr. H. Verdoorn, 8 Prins Alexandersk. Fijenoord. Na 16 jaar lijdens aan rugpijn. Mej. W. Baars, Arkel. Bleekzucht. Mej. D. Kroese, Molenstraat. Nijmegen. Slapeloosheid en Zenuwpijn. Mej. C. Beukers, Broekweg, Lisse. Smartelijke pijnen in het lichaam, de Hr. C. Knies, Klarenbeek gem. Voorst. Duizeligheid, Zenuwhoofdpijn. Mej. Rondeel, Polsbroek bij Zutphen. Bloedarmoede, Keizer-Grootvorst het onwettig manifest in /al lrt-kker>. Volgens offieieuse mededeeling uit Sofia zijn de berichten over liet incident aan de grens te Kizil-Aratch. schromelijk overdreven, wel is her iot een kleine schermutseling gekomen tusschen de Bulgaarsche en Turksche voor posten, doch dit was het gevolg van een misverstand, terwijl de terugroeping van den Bulgaarschen agent te Konsiantinopel moet worden toegeschreven aan hel persoonlijk verlangen van dien vertegenwoordiger zelf. Te Dawson City, de hoofdstad van het goudland Klondyke, zijn 16 goudzoekers door een bende Indianen vermoord. Het officieele cijfer der door de Ame rikanen op Phiiippijnsche eilanden geleden verliezen tot 4 dezer, is 184 dooden en 976 gewonden. De voorhoede van de Amerikaansche troepen ten nooiden van Manila hebben een schermutseling gehad met een afdeeling Filipinos te Quingua. vöt mijlen ten noordoosten van Malolos. Overigens is er op het oorlogstooneel niets gebeurd. Waar Aguinaldo is, weet men niet. Otis heefc een proclamatie tof de bevolking gericht, waarin hij een groote mate van zelf bestuur aan de Filippijnen toezegt, mits zij het oppergezag van de Vereenigde Staten erkennen. Heden overleed te Ovekschie, korte ongesteldheid onze geliefde MoederBehuwd- en Grootmoeder, Mevrouw CORNELIA BOLK geb. BLOK, in den ouderdom van bijna 70 jaren. J. BOLK. G. J. BOLK-Rant en Kinderen, Waalwijk, 3 April 1899. (Eenige en algemeene kennisgeving.) v.*"," V

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2