DE VOLMAAKTE GEZONDHEID! PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERSONEN I TIMMERMANS 4 bM AANGENAME VERRASSING VAN EENEN REPORTER Pink Pillen voor bleeke Zieden Advertentiën. WIJNHANDEL. HOE MEN STEEK WOEDT! ERSONNES wordt aan jonge liedengrijsaardsmannen en vrouwen door de van Dr. Williams her schonken. INDIEN GIJ ZIEK ZIJT en indien gij niet genezen kunt, indien gij als ongeneesbaar beschouwd wordt, SCHRIJFT ONS DApJ Wij zullen U met genoegen ant woorden. Wij verkoopen onze pillen alleen aan de zieken die door hun gebruik kunnen genezen worden. Adres GABUN Cie 3 APOTHEKERS3, CITÉ TRÉV/SE t PARIJS Ijijdende per zonen, vraagt ons raad Gephotographieerd zonder het te weten Wij lezen in Het Algemeen Handelsblad Het aventuur dat mij overkomen is wel zonderling. Ik ben gephotographieerd geworden zonder het te weten. Ik kan niet anders dan geflatteerd zijn over de ge volgen die er uit zullen voortvloeien, want mijn beeld zal van nu af vereenigd zijn met dat van een beroemd man, een artist. Terwijl ik een onderhoud met hem had is mijn beeltenis voor altijd gereproduceerd. Ik werd door mijn blad naar den zoo bekenden photographe gezonden, de Hr Pierre Petit, rue Cadet te Parijs, om hem eenige ophelderingen te vragen omtrent een door hem geschreven brief. Deze brief bevatte belangrijke openbaringen, zoodat ik zoo snel mogelijk moest nagaan wat gebeurd was. Sedert vier jaren voelde de Hr Pierre Petit, die ik altijd aan 't werk gezien heb, xijne krachten verminderen. De ijver die hij aan den dag legde om zijn kunst te doen bloeien en te volmakenverminderde op merkbare wijze, hij gevoelde zich ziek. Eene chronische bronchitis maakte ieder jaar gebruik van het terugkomen van het slechte seizoen om hem kracht en moed te ontnemen. Maagzwaartenbenauwdheden zekerlijk veroorzaakt door het verdriet van een kwaal die hem ondermijnde, kwamen de toestand verwikkelen. Bovendien hadden zich jichtpijnen in de knie gewrichten vast gezet en hielden hem dikwijls van zijn belanginboezemend labo ratorium terug, hij beproefde alle geneesmiddelen die hem slechts eene tijdelijke verlichting verschaften. Op een goeden dag ontving de Hr Pierre Petit eene brochure welke zijn aandacht trok door haar artistiek ka- ractcr. Hij las haar en eensklaps kwam een hoop van herleving in hem op. Deze brochure haalde verrassende voorbeelden aan van bekomen genezingen door het gebruik der Pink Pillen voor bleeke personen van docter Williams. Hij aarzelde geen minuut en begon onmiddellijk de proef van dit zoo heroemde genees middel te nemen. Eenige dagen waren nauwlijks voorbij of eene bui tengewone verlichting ondervond hij in zijn geheel or- ganismus.de bronchitis verdween van lieverlede,de maag zwaarten bestonden niet meer en de pijnen gingen als door betoovering weg. Na eenige doozen gebruikt te hebben was de H' Pierre Petit geheel en al. hersteld. In eene plotselinge vervoering van dankbaarheid schreef hij deze enkele regels aan den Hr Gablin. Daar gij brieven publiceert die U bedanken en feliciteeren voor de verkregen resultaten door de Pink Pillen, zoo sta ik er op ook op mijn beurt U te bevestigen, dat alle jaren bij de eerste koude lijdende aan bronchitisbenauwdheid en maagop zwelling, Uwe Pink Pillen mij in korten tijd van die zoo pijnlijke smarten bevrijd hebben. Dank deze pillen,hoopikzelfnoggedurendelangejarente opereeren. Nogmaals dank en steeds. Pierre Petit. De Hr Pierre Petit heeft mij op uitvoerige wijze zijne ziekte uitgelegd en tevens hoe hij genezen werd, waarover hij zich verwondert en verrukt is. En gedurende dien tijd verraste zijn zoon de vreugde uitdrukking geschilderd op het gelaat, door photograaf en interviewer te photographieeren. De openbare meening, dus de klaarblijkelijkheid der klaarblijke lijkheden, bewijst dat de van Dr. Williams recht en vrijheid. En laat mij er toevoegen: kwam er een gouvernement, 'dat den gods dienst, dien ik vertegenwoordig, meer ge negen was dan andere gouvernementen, maar dal recht of vrijheid zou schenden, het zou tegen zich hebben den Bisschop vau Nancy, de mijter op het hootd en de staf in de hand. Allen dan, zelfs de ongeloovigen, erken nen het: wegens zijn invloed moet de gods dienst een bijzonder deel hebben in den strijd tegen het alcoholisme. De godsdienst nu heeft een heerlijke kracht in de bezie lende prikkels van welsprekendheid, van letterkunde, van wetenschappen en kunsten; hij heeft eene heerlijke kracht in zijne gees telijke. arbeiders en arbeidsters. Nu de gods dienst die krachten biedt, wie dan zou zich niet met eerbied buigen voor den eerbied- waardigen grijsaard van het Vaticaan, wiens leven nog slechts op een ademtocht schijnt voort te bestaan, maar wiens geheugen en verstand, op een leeftijd van verval sterk en lichtend gebleven, zich onverstoord bezig houden met hetgeen het zedelijk leven en het geluk der volkeren betreft, in een woord met de sociale kwestie. Dc Godsdienst dringt ons te strijden te gen het alcoholisme, omdat de Godsdienst liefde is. Jestis Christus heeft gezegd „Ik ben den armen het Evangelie komen ver kondigen.' O, wie zou zich niet bewogen gevoelen tot in het diepste zijner ingewanden voor die onmetelijke menigte, die de alcohol ten afgrond sleept, voor die scharen, die nood wendig weder opgeheven moeten worden Ik ben het, ik Bisschop, en als Jesus Christus, roep ik mij toe: „Heb medelijden met die scharen.' Men zegt ons, dat men naar het volk moet gaan. Sinds lang gaan wij er heen, Katholieke Bisschoppen en Priesters, en ik voor mij ga er zooveel heen als iemand en in mijne herdelijke bezoeken om het Sacra ment des Vormsels toe te dienen heb ik nooit een bezoek van een dorpsbestuurder gehad of ik heb hem terugbezochtik ga de armen bezoeken en de zieken in de el lendigste brakken ja zelfs in een stal, als liet moet, wij moeten tegen den alcohol strijden, omdat de sociale kwestie afhangt van de oplossing van dit vreeswekkend raadsel van den alcohol. De sociale kwpstie, dat is de kwestie van het loon. Was het vijfmaal, tienmaal hoo- ger, het loon zou den slaaf van alcohol nooit voldoende zijn dat is de kwestie van sparen voor den ouderdomalcohol doodt de spaarzaamheid en brengt ouderdom aan op 40 of 50 jarigen leeftijd. Dat is de kwestie van betrekkingen tusschen werklieden en patroons. De patroon inoet de vader zijner arbeiders zijn maar welke genegenheden verdient de verlaagde en vadsige slaaf van den alcohol Dat is de kwestie van verheffing des werkman» in den arbeid, in eer, en deugd; wat wordt zulk edel ideaal" voor den .slaaf v£n den alcohol? 't Is zooals M. Lejeuné, oud-minister van België het zeide: „door het alcoholisme worden alle hervormingen tót onvruchtbaar heid gedoemd.' Wij moeten strijden, omdat het geldt het huisgezin, dat heiligdom van liefde, eerbied, dat het alcoholisme vervormt tot een ver blijfplaats van verlaging, tot een hel voor vrouw en kinderen De redenaar herinnert aan ijzingwekkende voorvallen, die kinderen tot martelaars maakten, het woord van M. Coppee aanhalend, die verklaarde nooit kin- deren-martelaren gevonden te hebben dan in de huisgezinnen der dronkaards, en zijne faal wekte bij het gehoor de hevigste ge moedsbeweging, als hij het vreeselijk feit herinnerde dat onlangs nog in de dagbladen vermeld stond, van eene dronkene vrouw die met hare tanden een stuk vleesch uit den arm van haar eigen kind rukte. Wij moeten strijden omdat het geldt ons vaderland. Hier geeft de redenaar eene treffende beschrijving van het vaderland, van de ziël van het vaderland, de gewijde'schat van hcjbge gedachten en eerbiedwaardige en heilige .overleteringen. Wat doet het alcoholisme met de ziel van het vaderland Wat doet het ook met het welzijn en de macht van een volk Bij geslachten, die dit gif hebben aan gewend, wat wordt er bij hen van de in dustrie de verdediging van het nationale vaandël Dat alles verdwijntDie man, wiens vader met krachtige hand de ploeg door de voren wist té sturen, die den hamer der industrie heeft geslingerd en moedig den degen droeg, die man zal Sléchts zonembebben, die krank zinnig, idioot of teu minste gebrekkig zijn! O 't is duizend maal beter voor een volk te sneven in het bloed op het slagveld, dan te sneven bedekt met het slijk van verlaging, vernietiging en oneer DE VOLGENDE ZIEKTEN GENEZEN Bloedarmoede, rheumatiek, heu-bjicht en ze nuwpijnenverlamming, onregelmatiheid der voortbeweging, St. Vitusdans, hoofdpijnen, zenuwkwalen, kliergezwellen, enz. Zij ge ven de mooie kleuren aan de bleeke personen terug, werken in al de gevallen van ver zwakking bij de vrouwen en verwekken bij de mannen eenen krachtigen strijd tegen al de ziekten die dc<or overdrevenheid der natuur of des geestes veroorzaakt zijn. Gelijk alle goede frodukten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat Pilules Pink pour Per- sonnes Pales du P>* Williams 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaak sels. Prijs f. i.yf de doos,f. p. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Pot ter dam, eenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Het zal u dan niet verwonderen dat het eer bied waardig hoofd der Katholieken, Leo XIII, in een brief aan een Amerikaansch bisschop de geestelijkheid wijst op hare plichten in eene kwestie van zoo hoog belang. „Wij beschouwen, zoo zegt hij, het edel besluit der heilige verenigingen, die zich onthou ding van alle bedwelmende dranken tot plicht stellen, onze bijzondere aanbeveling waardig. Ongetwijfeld dat krachtdadig voor nemen is een geschikt en praktisch middel om de verderfelijke ondeugd der onmatigheid te bestrijden. Maar wat hier nog zwaarder moet wegen, dat is de ijver der priesters die het volk belmoren voor te lichten door het woord des heils en op te heffen door christelijke zeden, 't Is dus noodzakelijk, dat zij op den weg des heils aan liet, hoofd staan van allen. Dat de herders der zielen dan vol ijver zijn, ten einde door dringende aanspo ringen de ramp der onmatigheid uit den schaapstal van Jezus Christus te keeren, dat zij aan allen het voorbeeld der matigheid geven en zich alle mogelijke moeiten ge troosten om de tallooze onheilen af te wenden, waarmede deze ondeugd kerk en vaderland bedreigt. Dat is niet slechts een raad, die de Paus ons geeft, voegt Mgr. Turinaz er bij't is een bevel. De redenaar geeft eindelijk de middelen aan om die vreeselijke ramp te keeren. Vooreerst het onderricht De geestelijk heid heeft duizend middelen om de volkeren te onderwijzen, maar zij heeft eene meer onmiddelijke macht op rle kinderen en de jeugd door de vrije scholen en ze.lfs kan zij in dit punt, waarbij de toekomst van het vaderland belang heeft, diezelfde macht ook zetten op andere scholen door verstandige, wijze, ijverige onderwijzers ter zijde te staan. Vervolgens uitwendige plechtigheden. Zou men op plechtige oogenblikken van kinderen van1 10 tot 12 jaar geene belofte kunnen verkrijgen, zich te onthouden van sterken drank Vervolgens de leiding van jonge dochters en huismoeders, van wie men apostelen kan maken Vervolgens matigheids- vereenigingen. Men moet, ook handelend optreden tegen slechte arbeiderswoningen. Wij moeten ons richten tot de vrouwen van het volk en hun inblazen die liefde voor hunne huishoudelijke plichten, die al te dikwijls worden vergeten. Men heeft bij de vrouwen het pijl der theoretische opvoeding te hoog verheven, ten koste der praktische onderrichting. Had men de juiste maat weten te houden, door de sociale toestanden aangegeven, gij zoudt te Parijs die duizende jonge vrouwen niet hebben met recommandatie—brieven, zij zijn zonder betrekking en onbekwaam eerlijk hun brood te verdienen, Er zijn hier doktoressen, ik weet hetik buig mijn hoofd voor hen, maar zij zullen des te meer geapprecieerd, des te meer bemerkt en merkwaardig zijn, naar gelang zij meer uitzonderingen blijven! Neen, dat is niet de bestemming van de vrouw, om den man in kennis te evenaren; zij moet elders hare ware grootheid zoeken. De redenaar geeft dan eene gevoelvolle besc! rijving van die huishoudens, waar de vrouw haar plicht verwaarloost en van den toestand dier arme werklieden, die na twaalf uur gewerkt te hebben, thuis komen en een huishouden vinden, slordig en vuil, kinderen slecht verzorgd, geen voedsel bereid. Dan gaat de werkman naar de kroeg, waar hij een gedeelte van zijn loon aan gevaarlijke dranken verteert. Men leere de vrouw des arbeiders de geheimen van een goede keuken, de zinde lijkheid en netheid, men bezielt ze vooral met liefde voor werken en de werkman zal minder aangelokt zijn ter herberg te gaan. Dat de vrouwen ook der meer bemiddelde klasse, zich bezig houden met werken van weldadigheid, dat zij hunne kasteelen verla ten, de woning van den werkman binnen treden, diens kinderen omhelzen eu heilzame wenken geven. Eindelijk een laatste middel vol hooge kracht, is wel het offer en het goede voor beeld. Elk raensch, die een groot werk wil volbrengen, moet zich veroordeelen tot het dragen van wonde in het hart en op het hoofd eene doornekroon. Hiermede be- slool Mgr. Turinaz zijne merkwaardige rede. Hij voegde er bij, dat, naar zijne meening, hij practische zaken behandeld had. Mij dunkt ook. NA'ij kunnen het er vandaag mede doen. A. S. Waalwijk. Het beste geneesmiddel ter wereld om het verzwakte lichaamsgestel te ver sterken is zekerlijk de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams'. Na elk seizoen gevoelen duizende personen zich uitgeput, vermoeid bij de minste inspanning, en om zich van eene platte uitdrukking te bedienen, „zij kunnen niet meer'. De bijna ondragelijke^ hitte van den zomer, de vochtigheid of de koude zijn er de oorzaak van. Zij die zich in dit geval bevinden zijn volstrekt niet in staat de plotselinge temperatuur veranderingen te verdragen en stellen zich aldus gemakkelijk aan ziekte bloot. Het is alsdan dat de „Pink Pillen van Dr. Williams' eene weldaad voor de menschheid zijn. De Pink Pillen zijn een spierversterker en geen purgeermiddel. Zij verrijken het bloed en versterken de spieren. Vraagt de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams'de namaaksels hebben nooit iemand genezen; alleen de „Pink Pillen voor bleeke perso nen van Dr. Williams' hebben dui zende genezingen te weeg gebracht. Hiernevens de afbeelding van de Pillendoosgewikkeld in roos kleurig papier met blauw gedrukt. Neemt geen andere aan. \IUUS IKK OUR ALES

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2