■maille Huishoudelijke Artikelen JIIIOMOESTELLEPi 1 F, Oosterhout - Drukwerk! Stoom- en andere Werktuigen Likeuren en Gidistilleerd. Verbunt vao Overbeek. Snijplanken C. I w MIST Verzamelt het goed Weik van Bethlehem te Stims Putten, Gloeikousjes, Advertentiën. Antoon Tieten, BIJ WIELEN, Vaals (Limburg). „SINT CRISFIJN" Belangrijk MENGELWERK. TE LAAT. Burgerlijke stand. Handelsberichten. VOORWERPEN, Lamp- en Ga ^ornamenten SPORTWAGENS, INRICHTING R ij wiel- onder deelen Chr. J. Klerkx, Bezooien. HH. Schoenfabrikanten en Handelaren! RESTANTENBOEK dussen. blikkenijzer er enzinken en koperen billijk en duurzaam. MAGAZIJN van: VEE VOEDERKETELS, '"211 Waalwijks'die Snelpersdrukkerij werkende met de nieuwste Materialen en LETTERSOORTEN IN SOORTEN. Agentuur van Amerikaansche. WAALWIJK. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. Bij de Hollandsche Stoomdrukkerij en Uitgeversmaatschappij te Am sterdam is verschenen Voor 18 9 9. in het gebouw der openbare school in de Heistraat. In aanmerking genomen, dat het aantal werkende leden niet zeer groot is, voldeden de stukken goed. Bijzonder veel bijval vond de heer Lucien uit Breda, die als karakter humorist hier voor 't eerst optrad Had men heel wat verwachting van hem, deze werd no/ ve». c.overtroffen ook de heer D'Helft uit Tilburg voldeed als pianist /.eer. De zeer talrijke "menigte, ook van naburige plaatsen opgekomen, zal dat uitstapje niet betreuren. Wij ontvingen hie omtrent nog 't volgende berichtr 1L Mei. Zoo ooit, dan heeft de zang vereniging „Oefening kweekt kunst" ditmaal aan de leden en anderen op Hemelvaartsdag iets bijzonders bezorgd. De uitvoering van heden, als naar gewoonte in de schoollokalen van de Nieuwstraat geeeven, heeft m een opzicht alle voiige oven* offer.. l)e lieer Lucien van Breda heelt het volle recht zich Hol— landsch karakter-humorist te noemen, hij heeft ons laten genieten, wat in den regel alleen in groote plaatsen wordt ten beste gegeven De karakter-scène „Dat hebben wij" is kortaf onbetaalbaar, en ook de komische voordrach ten toonen den beschaafden, geschoolden kunstenaar. De enkele, niet opgekomen ho noraire leden hebben veel gemist. 12 Mei. De jongejuffrouw D. Quirijns, leerlinge der openbare school in de Kom alhier, ontving heden het bericht dat zij ge plaatst is als interne-kweekelinge aan de kweekschool voor ouderwijzeressen te Arnhem. VrijhoevenCapcl. 12 Mei. Hoogst aange naam is het ons te vernemen dat de ijverige brievengaarder en postbode alhier, de Heer J. Gouda eene jaarlijksche verhooging heeft gekregen van f 150. Moge hij er lang pleizier van hebben. Raamsdonk, 10 Mei. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Watei schap >,De Nieuwe Buitendijksche Hooipolder of Werfkampen onder Raams donk gehoudeu den 8 Mei 1899, tenhuize van den heer C. v. d. Plas, alhier, werd met algemeene stemmen als voorzitter herkozen de heer W. J. Zijlmans Dz. te Raamsdonk, en ter vervanging van den heer P. A. van Dongen Sz., die zijn ontslag genomen heeft als Secretaris-Penningmeester van genoemd waterschap, werd als zoodanig benoemd, met 83 van de 45 uitgebrachte geldige stemmen, de heer Dingeman Timmermans te Raams donk. Op den heer F. A. van Seters waren uitgebracht 12 stemmen, Dussen, 10 Mei. Met genoegen kunnen wij melden, dat de jaarwedde van onzen gedien stigen postbode, de heer T. de Horn, met ingang van 1 April j.l. met f50 is verhoogd. 12 Mei. Bij den heer Johs. v. d. Broek, klompenmaker te Meeuwen nabij het Capel- sche veer, is vóór eenige dagen een postduif aangekomen, gemerkt A. No. 983629. De eigenaar kan ze bij bovengenoemde terugbe komen. Herpt, 12 Mei. Naar ons wordt medege deeld hoopt het schutterscollege van St. Cat- harina ter gelegenheid van de alhier te houden kermis op Dinsdag 23 Mei e. k. een wedstrijd te houden in het schieten aan den z. g. vogelboom. De prijs zal bestaan in een prachtige regulateurklok. Land van Heusden. Niettegenstaande het weer niet erg mild is en de wind hoog blijft en dientengevolge schraal, staat alles zoo prachtig in bloei, dat 't bepaald een lust is door de boomgaarden te wandelen. Wanneer de verwachtingen niet beschaamd worden zullen er verbazend veel appelen en peren groeien. De kruisbessen zijn ook mild be laden met bloesems en beloven veel. Gras is er in de weiden genoeg, doch er wordt met dit weer meer opgegeten dan er bij groeit, zoodat ook in dit opzicht weers verandering gewenscht is. is de geluksaankondiging van Sainuel Hekscher senr. in Hamburg, welke zich in het huidige nommer van ons courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgeude uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige adverteutie acht te geven. uur hier zou zijn. We hebben nog zooveel voor morgen te bespreken Je zult je nog genoeg over Freds on nauwkeurigheid ergeren, kind, gaf de aan gesprokene ten antwoord, terwijl Ellen on geduldig was opgesprongen en de verandah op en neer liep. Als je goede ouders nog geleefd hadden, dan hadden ze nooit hun toestemming tot dit engagement gegeven. Die zouden, evenals ik, de schoone, rijke en an- de'S zoo verstandige Ellen een beteren smaak hebben toegekend Die meneer bred Brookdale speelt geen rol in de maatschap pij, noch bezit eenig vei mogen van beteeke- nis. Daarbij Freds onnauwkeurigheden, ou- atten'hedenNeen, je zult nog heel wat keeren je trots geweld aan moeten doen, vóór je aan de manieren van mijnheer Fred gewend zult zijn 'i Kan best zijn, antwoordde Ellen, ter wijl zij over de leuning der verandah den weg langs keek, die tusschen den tuin eu het) strand naar het station leidde. In ieder gei val kunnen wij best met elkaar opschieten, en dat, denk ik, is voor ons beiden de hoofdzaak. Buitendien is het den dag vóór ons huwelijk toch waarlijk geen tijd meer voor dergelijke beschouwingen. Eindelijk} daar komt hij, jubelde zii, daar komt een rijtuig den hoek om. Ja, hij is het! Snel ijlde zij, door den luidblaftenden Nell gevolgd, de steenen trappen af, den tuin ui om haren verloofde aan het hek te verwelko men. Ellen Grey more lag in een schommelstoel op de met weelderige ranken omgroeide verandah van haar woning aan het strand te Newport, en wiegde haar heerlijke gestalte, die door een kleed van wit wollen stof om sloten werd, open neder, terwijl zij droomend heenkeek over de wijde zee. Van tijd tot tijd wierp zij „Nell", haar kienen hond, die op korten afstand van haar, op een stoel gesprongen was bonbons toedie zij ook zelve zat te snoepen. Tante, riep zij een in de aangrenzende kamer, met het vei zorgen der bloemen bezige oude dame toe, daareven is het nu al vier uur geslagen, en Fred heeft mij gisteren nog zoo stellig beloofd, dat hij bepaald .om drie Goddank, daar ben ik kindlief! En uit het rijtuig springt een jonge, met zorgvuldige elegantie gekleede man, die Ellens hand grijpt en met respect aan zijn lippen brengt. Vergeet me, Darling, dat ik weder een beetje te laat ben, je bent er zeker erg boos om Maar ditmaal kan ik er heuseh niet aan doen. Ik zal je alles vertellen. Intusschen waren zij het huis binnengetre den. Op de verandah begroette Fred Brook dale tante Hetty, die hem vrij koel de hand reikte. Onverbeterlijke Fred l Je moet... Och tante, laat 't maar, viel Ellen ver goelijkend in de rede, de partij voor haren verloofde opnemend. Fred weet al lang, dat hij zich in niet al te groote sympaihie van uwen kant te verheugen heeft. Kom Fred, ging zij voort, terwijl zij zich wederom in den schommelstoel achterover vallen liet, neem hier plaats naast me, en vertel me dan eens wat je wedervaren hebt. Niet waar, tante, u wilt Bill wel zeggen, dat hij thee brengt. Terstond na mijn aankomst zocht ik, zooals wij afgesproken hadden, mr. Bronson op en bracht ik de aangelegenheid met hem zoo ver mogelijk in orde. Overigens moet ik daarvoor van avond nog naar Boston. Ik blijf den nacht daar over, breng morgen de zaak geheel en al in het reine, en ben uiterlijk 1 uur weer hier. Kau dat dan niet een paar dagen wachten, Fred? vroeg Ellen bezoigd, op den dag van je trouwen heb je toch je gedachten niet bij elkaar voor die vervelende zaken. Bedenk toch, als je eens langer in Boston opgehouden werdt, en mij hier tot spot van al de gasten op je wachten lietIk zou het van schaamte besterven Maar darling, wat denk je Maak je toch niet onnoodig ongerust. Ik moet de zaak morgen ten einde brengen, willen wij in de wittebroodsweken niet gestoord worden. En wat wou je nog meer vertellen O, ja, ik heb Ed. Beysley gesproken we ontbeten samen bij Hoffmann, en zijn toen met zijn dogcart naar het Central-Park gereden. Heb je nog bekenden gezien Ja, maar weinige. Mrs. Townsend en Mary laten je groeten het spijt beiden dat ze niet op de bruiloft tegenwoordig kunnen zijn, omdat ze juist op reis gaan. Wanneer eu waar heb je gedineerd Bij Delmonico om 6 uur. Raad eens, wien ik daar getroffen heb! George Trevor! Hij v/as pas vóór een paar uren met de „Lucania'1 uit Liveipool aangekomen en had heelemaal nog niets gehoord van onze ver loving, daar hij een jaar lang van het eene land naar het andere is getrokken. Hij was natuurlijk heel verrast, die goeie jongen. Ik heb hem voor morgen uitgenoodigd en hem de belofte afgedwougen te komen. Wat hem toch verleden jaar overkomen mag zijn, dat hij zoo op stel en sprong naar Europa vertrok, zonder van zijn beste viienden afscheid te nemen Het moet wel iets heel bijzonders ge weest zijn, antwoordde Ellen, niet zonder een lichte verlegenheid te verraden, die echter haren verloofde, die Jaist Nel liefkoosde, ontging. Hoe laat gaat je trein Om zeven uun Dan is 't hoog tijd, dat wij nog een paar zaken voor morgen bespreken. In ieder geval zal ik terstond aan mr. Smith schrijven en hem verzoeken dat hij morgen bij tweeen voor de wettelijke voltrekking van het huwelijk hier is. Ik laat alles aan jou over, darling. Daarop liepen zij te zamen de lijst dergasien door eu bepaalden nog het een en ander voor den volgenden dag. Precies op tijd kwam Bill het diner aankondigen, en kwari vóór zevenen reed het rijtuig voor, dat Fred naar het station zou brengen. Tot het hek deed Ellen hem uitgeleide. Niet waar, Fred, morgen ben ie uiterlijk één uur hier Ik weet niet, wat ik zou moeten beginnen, als je mij op dat oogenblik op jq wachten liet. Dat zal je Ellen toch niet aandoen —Wees zonder zorg, liefkind, maak je maar niet ongerust 1 Adieu Ellen, Darling Zij namen van elkaar afscheid. Fred sprong in hel rijtuig en was na weinige oogenblikkep uit hei gezicht. (Slot volgt.) WAALWIJK. Van 6 13 Mei. GEBOREN: Antonius zoon van Adrianus van Rijswijk en Elisabeth van Es Franciscus An toni u s z. van Antonius Pennings en Maria Johanna van Ertrijk. HUW .-AFKONDIGING: Johannes Adrianus van Lier j.m. oud 28 j. en Petronella de Kort j d. oud 29 j. wonende te Baardwijk 'llondrik Mulders wedr. oud 50 j. en Christina Pullens j.d. wonende te Baardwijk. WAALWIJK, 5 Mei 1899. Tn hoornvee was heden ter Vrijdagmarkt ta melijk veel aanvoer. Er bleek voor melkvee meer vraag te bestaan, handel over't geheel vlug. Vooral was de handel in weivee geanimeerd. Kalfbeesten golden f115 5. f185. Dito vaarzen f 80 l 165. Jonge varkens aangevoerd 145 stuksver kocht van f 5.00 a f 9,50. Weilammeren met veel aanvoer pl.m. 450 stuks gingen vlug van de hand aan prijzen van f3,75 a f8.25 per stnk. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 595 kg. van 10.94 h f 1.06 per kg. Eieren 2l/9 a 37a cent per stuk. In den toestand der huidenmarkt is geen verandering waar te nemen. De veiling te Londen liep wederom vlug af bij ouveranderde prijzen. In Antwerpen, Havre, Liverpool en andere stapelplaatsen is de markt zeer kalm mede bij nominale prijzen. Zooileder ruimt thans tamelijk goed op zoowel licht als zwaar wordt gevraagd voor dagelijksch gebruik. Er schijnt meer behoefte te komen. De handel in schors is in afwachting der nieuwe campagne zeer stil. Ook in vreemde looimiddelen gaat weinig om. Boteraanvoer 282 kg. prijs van f 0.80 0.95 Markt gezet op f0.88 per kg. Eieren f 0.65 per 26 stuks. Hiermede heb ik de eer te berichten, dat ik mij belust piet het vervaardigen en boren van in alle Wij'dten met 5 jaar. garantie. Verder beveel ik mij aan tot het vervaar digen van alle in alle prijzen, door mij zelf geprepareerd in alles CONCURREERENDE PRIJZEN. UEd. dw. Dn. 2 Ij Stationsstraat, tegenover Van Gend Loos. Koperslager, Loodgtiecr, Gasfitter. Oodergeteekende neemt de vrijheid te herinneren, dat alle soort Net Drukwerk op goed stevig papier door hem voort durend geleverd wordt aan P R IJ Z E N, zeker niet hooger dan die, waarvoor van elders komende concurrenten het aanbieden. Alvorens drukwerk te bestellen, vrage men eerst prijsopgaaf bij de firma Met deze berichten wij het geachte pu bliek, dat wij door het aanschaffen van de nieuwste machineriën onze voor het HERSTELLEN van belangrijk hebben uitgebreid. Verder vestigen wij de aandacht op onze agentuur voor het leveren en plaatsen van stoommachines en ketels van elke voorkomende afmeting. Heden ontvangen eene prachtige collectie Nederlandsche en Engelsche vanaf f70 en hooger met een jaar garantie. De aandacht wordt in het bijzonder ge vestigd op de acatène of kettingloos rijwiel vanaf f160 alsmede op onze uitgebreide sorteering als accetyleen-lantaarns vanaf f 9, corapleete stellen banden, zadels, tasschen, voetpompen enz. Aanbevelend, INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Geen beter en practischer en goedhoóper vakblad dan Verschijnt WOENSDAGS met fraaie pla ten en Knippatronen, geeft gratis Arbeids beurs enz. enz. Prijs 1110 per halfjaar. Wordt steeds meer gelezen en geeft groote publiciteit voor uwe artikelen. Agent voor Waalwijk, de heer PAUL MEEUWESEN. De Uitgever W. A. EISMA, Leeuwarden. BEVATTENDE de tot 31 December 1898 uitgelote seriecn van 58 PREMIELEEN1NGEN. Dit boek, groot 192 bladzijden 8°., is on misbaar voor eiken fondsenhouder of effec tenhandelaar. Prijs fl.25 (in linnen band ff 1.75.) Alom verkrijgbaar in den boekhandel.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6