i Oostenrijk, Amerika. >1 MENGELWERK. bekendmaking. is, Zijn eisch, betreffende de Sanmoen baai te vernieuwen en als het dat doet, is China vastbesloten er met. kracht tegen in te gaan, omdat het meent, dat, indien het Italië in dezen zijn zin geeft, de weg geopend zal worden voor tallo-eischen met dezelfde strekking door mogendheden van den tweeden rang. De Daily Chronicle verneemt uit Rome, dat met het Tsung-li-Yamen onderhandelingen worden gevoerd ove r het instellen van een nuntiatuur te Peking en dat de regeeringen van Duitschland, België en Italië aan het Vaticaan zullen doen weten, dat zij het pro tectoraat van Frankrijk over China niet erkennen. Door het breken van het rouw van de veerboot over de Donau bij Hörmannsdorf sloeg de boot om. Veertien menschen ver dronken. Geluk de telegrammen melden, zit het Transatlantische stoomschip Paris, van de American Line, op de Manaclc-rots bij Falmouth vast. Het schip was Zaterdagmiddag van Southampton vertrokken, had Cherbourg aangedaan en 's avonds weer zee gekozen. Te een uur '5 nachts waarschuwde de uitkijk dat er laud voor den boeg was, de machines werden achteruit gezet, maar het hielp niet meer. De Paris liep op de rots en bleef daar rustig zitten. De zee was gelukkig kalm en er woei slechts eau lichte bries. De orde werd aan aan boord niet verbroken de be manning deed snel en rustig haar plicht en de reizigers hielden zich bedaard. Een boot werd neergelaten en uitgezonden om hulp te halen. Toen het licht werd zagen de reizigers tot hun geruststel'iog de kust nabij. Op korten afstand staken de masten van de Mohegau boven water, het schip dat eenige maanden geleden op diezelfde rotsengroep strandde, waarbij zoovelen het leveu lieten. Een sleepboot bracht alle passagiers behou den aan wal. De mails werden met de Kaiser Wilhelm der Grosse verder verzonden. Men hoopt de Paris weer vlot te krijgen. Waar schijnlijk heeft het schip echter een scheur in den wand bekomen. Er is water in het ruim. Dawoson-city,de hoofdstad van het goud land Klondyke, is bijna geheel door brand vernield en, daar aÜe gebouwen, waarin levensmiddelen waren opgeslagen, zijn afge brand, heerscht in de gcheeie streek honger snood. In het geheel zijn 111 huizen vernield, terwijl de scVade millioeuen dollars bedraagt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WAALWIJK, 24 Mei 1899. Tuineoncertcn. Zondag 11. gaf de harmonie i'Espérance haar eerste zomerconcert in den tuin van den heer Chr. Appels alhier. Jammer dat het weder niet wat aanlokkelijker was; desniette genstaande was de tuin tamelijk goed bezet, en de muziek was heerlijk; met genoegen hebben de liefhebbers kunnen constateeren dat I'Espérance den wintertijd niet onbenut heeft gelaten, maar door voortdurende oefening en toewijding veel, zeer veel heeft bijgeleerd; alle aanwezigen hebben dan dien middag ook volop genoten, van de prachtige stukken door de harmonie ten gehcore gebracht; 't is moeilijk op 't een of ander bijzonder te wijzen, daar allen even schoon waren, maar vooral muntten toch ub «Faptaisie uit de opéra Tannhauser eu de Fremersberg, we ke stukken uitmuntend werden uitgevoerd, en die door de toehoorders met ernstige aandacht gevolgd en luide wer den toegejuicht. Deze nummers zullen dan ook op vereerend verzoek wederom a.s. Zondag worden uitgevoerd bij den heer Stans van Dongen te Bezooien. Het programma van het in dien tuin te geven concert zal ook de prachtigste nummers bevatten, zoodat men op een diuk bezoek zal kunnen rekenen. Laaghartige daad. Onder de gemeente Baardwijk is, door een of meer laffe, onmenschelijke personen eene laagheid begaan, die zijn weerga nauwelijks za'i vinden. f In den nacht van 18 op 19 dezer, heeft men nl. eene koe, die in de weide liep, met een scherp voorwerp, eene zoo diepe snede boven den nek toegebracht, dal het beest aan deze bloedige verwonding allerwaarschijn lijkst zal moeten sterven. En of deze vreeselijke daad nog niet vol doende was, is men den daarop volgenden dag wederom naar die zelfde weide getogen, en heeft men een andere koe boven den hak aan het achterbeen, de peezen tot diep in't vleesch afgesneden, zoodat het noodzakelijk was dit dier direct te slachten. Beide waren schoone beesten, behoorende ran den land bouwer van Loon te Drunen. Wat de oorzaak moet geweest zijn tot dit misdrijf, schijnt men nog niet juist le weten Het kan zijn uit wraak, maar ook is het riict onmogelijk, dat in deze ook winstbejach in 't spel is; en zou dit waar zijn, dan is het den eigenaars van zulke verwonde beesten te raden, ze niet te verkoopen, maar ze zelf uit te slachter» o. a. Hoe het ook zij, welke de oorzaak van dezen schandelijken misdaad moge zijn, het is te hopen dat onze politie de daders zal vinden, opdat zij hunne welverdiende straf niet ont gaan. Benoeming H. M. de Koningin is, naar wij vernemen, door den Keizer van Rusland begiftigd met de Orde in brillanten vat» St. Catharina. Vredesconferentie. Zaterdag had de tweede algemeene ver gadering der vredesconferentie plaats. In gekomen was een telegram aan De Staal van H. M. de Koningin uit Hausbaden, houdende dankbetuiging voor uitgedrukte gevoelens, welkomstgroet en wenschen voor welslagen, van het onder Gods zegen te verrichten werk der conferentie, waartoe Zijn Doorluchtige Souverein de czaar het edel initiatief had genomen. Voorts weid voorgelezen een telegram vau graaf Mourawjof namens den czaar waarin hij den voorzitter verzocht bij de conferentie de tolk te zijn van zijn oprechte dankbetuiging en innigste wenschen. Hoogst gevoelig was de czaar voor het hem toege zonden telegram. Blijkens een schrijven van Minister Beaufort zal onze regeering op 17 Juni een kuusüeest aan de gedelegeerden aanbieden. De voorzitter stelde de conferentie in kennis met de verschillende vraagstukken, verband houdende met de regeling harer werkzaam heden. Het voorstel werd goedgekeurd om de vergadering te verdeelen in drie commissiën, in wier midden behandeld zullen worden een of meer punten, vermeld in de circulaire van graaf Moerawjof aan de diplomatieke vertegenwoordigers bij het hof te St. Peters- burg. dd. 30 December 11. De eerste commissie zal beraadslagen over de vier eerste punten: 1. beperking der oorlogsuitgaven 2. verbod van nieuwe vuur wapenen 3. beperking vau het gebruik van ontploffende middeleD 4. verbod van onder- zeesche torpedobooten. De tweede commissie de drie daarop vol gende punten5. toepassing der conventie van Geuève op zeeoorlogen; 6. neutraalver klaring van reddiogbooten van schipbreuke lingen 7 herziening van de oorlogsgebruiken. De derde commissie zal alleen onderzoeken punt 8de arbitrage in haar geheelen omvang. Maandagmiddag had de voorzitter der Vredesconferentie wederom eene samenkomst met de hoofdgedelegeerden. De Nederlandsche afgevaardigden ter Vredesconferentie zuilen zitting nemen in de eerste commissiegeneraal Den Beer Poortugael en de kapitein ter zee Tadeuia in de tweede commissie staatsraad Asser Den Beer Poortugael in de derde commissie jhr. Van Ka^nebeek Rahusen en staatsraad Asser. Naar men verzekert is het besluit der vergadering van de Vredesconferentie om ten behoeve van de pers een beknopt verslag van den loop der handelingen uit te geven, niet dan na veel moeite door het bureau veikre- gen. Het bureau is, gesteund door ons mi nisterie van buitenlandsche zaken, krachtig voor de belangen der pers opgekomen, en heeft daarmede dé bezwaren, die inzonder heid vau Russische zijde tegen alle publici teit werden gemaakt, weten te overwinnen. Het in het bureau vertegenwoordigde Belgiiche element heeft zich in den s;rijd voor het licht bij de Noord-Nederlanders aangesloten. De jonge gezantschapssecretarissen waaruit meerendeels het bureau is gevormd, hebben hiermede inderdaad met eenig diplomatiek succes hun weik ingeleid. De Koninginnen. Te Köningswinter nam Hare Majesteit de Koningin haren intrek in het Monopol Hotel dat geheel voor Haar en Haar gevolg is gereserveerd. De dagelijksche snelvaart tusscherï Keulen en Maiuz wordt onderhouden door de stoom schepen Koningin Wilhelmina en Koning W illem III van de N derlandsche Stoomboot- reederij alhier en alzoo was H. M. derhalve dagelijks in de gelegenheid waar te nemen, dat ook op den Boven»ijn de Nederlandsche vlag met eere wordt gevoerd. De met de Nederlandsche driekleur ge tooide aanlegplaats van de reedeiij bevindt zich juist tegenover het Monopol Hotel. H.H. M.M. de Koninginnen zijn Dins dagmiddag ie 5.35 in welstand uit het buitenland in de residentie teruggekeerd. Hare Majesteiten werden aan het Staats— spoorstation verwelkomd door den Commis saris der Koningin in Zuid Holland, den burgemeester, den gouverneur der residentie, generaal van Pommeren, en baron Beutinck, lste stalmeester, met wie Hare Majesteiten zich eenige oogenblikken onderhielden. De Koningin en Hare Moeder droegen ieder een ruiker met linten in de nationale kleuren. I oen de Koninginnen in open rijtuig naar het paleis reden, gingen uit de menigte in de Rijnstraat levendige hoera's op. Op het perron waren verscheidene ver slaggevers van buitenlandsche bladen. Verkiezing Tweede Kamer. Mr. Van Basten Batenburg houdt, bij aan- Afjeh. Onder dagteekening van Dinsdag is omtrent de krijgsverrichtingen in de Pe- di!streek net volgende telegram bij het departement van koloniën ontvangen bij hei opzoeken van benden in de 9 Mo .kiras Keumangan zijn gevaarlijk gewond twee militairen beneden den rang van officier, en is een fuselier vermist. De vijand had een twaalftal gesneuvelden. Aangehouden. Uit Tilburg meldt men: De reiziger de» firma Br. alhier, die t erst voortvluchtig was, is Dinsdagochtend gevan kelijk naar Breda getransporteerd. Hij had zich bij de mar chaussees te Breda aangemeld, en was tot het ondergaan van verhoor naar hier overgebracht. Vrouwcnuioord. Omtrent het drama le Koewacht meldt de Mid del b. Ct. nog: De vermoedelijke dader is zekere Misseg- hers, die te Koewacht woont, op slechts twee minuten afstands van de woning van Haeck, den man der vermoorde vrouw. M. een ongehuwd persoon, was vroeger slachter van beroep. Hij behoort tot eene deftige welgestelde familie die. iu de omstreken van Moerbeke woont. Zijne moeder, eene be jaarde brave vrouw, woont met twee harer dochters te Koewacht. Omtrent het vinden van de ontbrekende hchaamsdeelen van de vermoorde vrouw worden nog de volgende bijzonderheden ge.neld Vrijdagmiddag begaf zich, terwijl de Bel- gische en Nederlandsche juistitie den omtrek hadden afgezet, een geoefend zwemmer uit Moerbeke, verbonden aan een stevig touw, in den put. Na een minuut of vijf gezocht te hebben, bracht hij een goed dichtgemaakte baal boven water, die een verpestende lucht verspreidde. De baal werd naar de Belgische school vervoerd en daar geopend. Zij bevatte het hoofd der vermoorde, dat er allerakeligst uitzag, de armen met de schouderbladen, een gedeelte der borst eu eenige stukken vleesch. Aan een der vingers van de eene hand zat nog een ring; de andere hand was dichtge knepen. Aan de beenen bevonden zich zwarte kousen en lage schoenen. In den zak werden nog gevonden een hemd, een muts, een ledige portemonnaie en vijf steenen, geheel gelijk aan die, in den anderen zak eu op het erf van den verdachte gevonden. De droeve zaak en het onderzoek wekt natuu 1 lijk veel belangstelling daar en in de omstreken. Tijdens de put werd onderzocht, bevonden zich honderden nieuwsgierigen in den omtrek, die door de Belgische en Ne derlandsche politie op een behoorlijken afstand gehouden werden en die na het vinden van (Jen zak van róedelijden en verontwaardiging blijk gaven. Vechtpartij. Dinsdagnacht is te Lage Zwaluwe hevig gevochten, met het noodlottig gevolg, dat zekere J. Dol, gehuwd en vader van 5 kinderen, dror een messteek werd gedood. Moord te Leur. Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal, heeft de Hooge Raad te s- Hage het cassatieberoep van Gerardus Fasen, Dinsdagmorgen verworpen Htj blijft mitsdien veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf. Ilctlikhuizen, 22 Mei. Voor de op 30 Mei te houden verkiezing van één lid van den gemeenteraad zijn de volgende heeren can- didaat gesteld: E. A. van der Aa, J. P. Festen en M. van Hooff. Nederhemert. Aan mej. van Ham, onder wijzeres aau de openb. school alhier, heeft de gemeenteraad tegen 1 Juni e.k. op haar verzoek eervol ontslag verleend. neming van zijn benoeming tot rechter te 's Heriogenbosch, op lid van de Tweede Kamer te zijn, zoodat daarvoor eene ver kiezing in het hoofdkiesdistrict te Eist moet plaats hebben. Russeu, 20 Mei. Heden had het aange kondigd bezoek aan deze gemeente vaD den Hoogedelpesfrepgen heer A. van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in deze provincie plaats. Te omsireeks il uur arri veerde zijn Hoogedelgestrenge vergezeld van deu heer J. A. Klaesens, commies aan de provinciale griffie in Noordbrabant en een bode van het Gouvernement, per rijtuig var. uit Geertrui.lenberg aau 't gemeentehuis alnier, alwaar hij werd verwelkomd door de heeren Burgemeester en Wethouders den Secretaris en ontvanger dezer gemeente. (De fanfare „Wilhelmina" speelde te dezer gele heid eenige vaderlandsche liederen.) Na met B W. de huishoudelijke aangelegenheden der gemeente hebben besproken, werd te lH/8 door zijn Hoogedelgestrenge aan de ingeze tenen audiëntie verleend. De werkzaamheden van Secretaris en ontvanger bleken in orde te zijn, daar hooge bezoekers over een en ander hunne tevredenheid deden blijken. Na bezichtiging van de werken aan Bleek en Oos'kil per roeiboot, had het vei trek we derom over Geertruidenberg plaats. Nieuwkuik, 22 Mei. Bij de beproeving van de nieuwe losse locomotief, der stoom tram kwam Zaterdag, ee i 8 jarig kind zoodanig onder de machine terecht, da' het aan 't hoofd zeer vei wond werd van wegen den machinist moet in deze niet de minste schuld bestaan. (Vervolg en Slot) De groote wijzer stond op twaalf en de kleine op twee. In het feestelijk bruidsge waad, het trotsche hoofd met den krans en den sluier getooid, gaat Ellen Greymore in haar boudoir opgewonden heen en weer, terwijl tante Hetly beneden de laatste toe bereidselen in orde brengt voor de ontvangst der gasten. Een rijtuig rijdt voorMr. Smith is gekomen. In angstige spanning treedt de jonge bruid aan het venster en kijkt naar den verloofde uitdoch eenzaam en verla ten ligt daar de zonnige rijweg. Met een diepen zucht zinkt Ellen op haren stoel neder en ziet, het schoone hootd rustend op de onder de kin saamgevouwen handen, met tranen m haar oogen op de wijde zee. Juist een jaar is het geleden, dat zij op dien heerlijken Septemberavond na een wandeling langs het strand dier zelfde zee, die daar voor haar ligt, in haar overmoed George Trevor heeft afgewezen. En toeu hij, die van de eerste dagen hunner kennismaking af te trolsch geweest was, zich gelijk de meeste anderen voor haar zegewagen te spannen, was heengegaan, zonder ook maar eenmaal naar haar om te zien, toen was voor de eerste maal in haar leven een wilde smart in haar hart geweest. Maanden waren voor bijgegaan, zonder dat van George Trevor, dien zij op reis wist in verre landen, eenig bericht tot haar gekomen was. Gedurende den daarop volgen den winter, dien zij zooveel mogelijk in afzondering doorbracht, had Fred Brooklade tot den kleinen kring der weinig bevoorrechten behoord, die door haar werden ontvangen. Door zijn altijd opgewekt gesnap, eu zijn vroohjken aard was het hem gelukt de droefgeestige Ellen op te vroolijken, en was hij in huis een steeds gaarne gezien gast geworden, met vvien zij spoedig hartelijke viiendschap had gesloten. Het vooijaar kwam eu plotseling vernam men, algemeen verbaasd: de schoone, rijke Ellen Greymore is verloofd, en Ired Brookdale is de gelukkige, die het hart der trotsche erfgename heeft weten te winnen Een toevallige blik op de klok doet Ellen uu haar gedachten opschrikken. Rij tui«y op njtuig rijdt voor, en het huis vult zich met gasten. Fred, Fred, waarom heb je me dat aan gedaan komt het van haar lippen, terwijl zij ternauwernood haar tranen kan bedwin gen. Maar kinderen, waar blijf je toch? roept tante Heity, terwijl zij opgewonden de kamer binnen treedt. Om Godswil, Ellen wat is er Waar is Fred Nog altijd niet hier Ook geen bericht van hem Neen tante 1 Maar doe mij het eenige genoegen dat u me op het oogenblik doen kuntlaat me alleen en ga weer naar de gasten Zooals ge wilt, arm kind! In stomme vertwijfeling wringt de schoone en anders zoo trotsche Ellen de handen, ter wijl de wijzers der klok langzaam maarzeker voortschrijden. Plotseling herkrijgt zij hare kalmte. Met vaste tred en opgeheven hoofd begeeft zij zich naar haar schrijftafel, zet snel een paar regels op het papier, en steekt dit in een enveloppe. Dan schelt zij de meid, die terstond verschijntHier, Annij, geeft dadelijk dezen brief aan mr. Trevor, wacht hem in de gang op en breng hem hier. Eenige minuten verliepen in bange af wachting. Dan wordt de deur geopend en treedt binnen een slank, door de zon gebruind man, die voor Ellen, die hem blozend en met nedergeslageu oogen eenige schreden tegemoet getreden is, een diepe buiging maakt. Miss Greymore, u hebt me hier laten komen Mr. 1 revor, ik wilde u een vraag doen... Denkt u nog evenzoo, als vóór een jaar? Of hebt u Ellen, die u toen trots alles lief was, geheel en al vergeten Neen. Ellen, vergeten heb ik je niet.... Maar ik begrijp u niet, wat beduidt de vraag? George, ik vraag je, wil je voor altijd de plaats van Fred Brookdale innemen, die mij heden den hoon en den spot van al onze gasten heeft overgeleverd? Ellen liefste Ellen Welk een geluk welk een oneindig gelukriep hij jubelend uit, terwijl hij de snikkende bruid aan zijn borst drukt. Hand in hand treedt het bruidspaar in den kring der gasten, die met open mond van het veranderde plan kennis nemen. Sf-el volvoert mr. Smith de wettelijke for maliteiten en het paar begeeft zich daarna, gevolgd door de gasten, naar de kerk, waar de inzegening van het huwelijk plaats heeft. Nauwelijks is de plechtigheid t^n einde, of 111 vliegende vaart komt eeu rijtuig aanrollen. Hel houdt stil voor het hek. Fred Brookdale springt er uit, ijlt de steenen trap op te laat 1 Het gemeentebestuur van Waalwijk Gezien de aanschrijving van Heeren Gedepu teerde Staten van Noordbrabant van 18 Mei 1899 maakt bekend dat in het district Waalwijk o a' voor deze gemeente eene keuring van dekstieren zal gehouden worden op 30 Mei, 19 Juli, 20 Sep tember en 22 November, telkens des namiddags te 3 uren

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2