Notaris BINK Notaris RANT, JNotaris Rant, Advertentiën J. 1. Timmermans Ws. Telegrammen. Ingezonden stukken. Handelsberichten. finaal verkoopen: publiek verkoopen: publiek verkoopen De Schoof der TIENDEN van Waalwijk en Besoijen over den oogst van dit jaar. bij veiling Woensdag 28 Juni '99 ter herberge van SNOEREN-MOMBERS te Kaatsheuvel, bij Toeslag acht dagen later, Woensdag 5 Juli 1899, ter herberge van WIJDEMaNS te Kaats heuvel, telkens 's avonds 7 uur, GEMEENTE LOONOPZAND. KOOP I Huis, erf tuin en bouwland De President-commissaris opende de ver gadering en bracht het jaarverslag uit over 1898. Uit dit verslag bleek, dat de zaak zich meer en meer uitbreidt,, zoowel wat betreft den binnenlandschen handel, als den export handel, vooial op Ned. Indie, waaraan voornamelijk in het laatste jaar bizondere aandacht werd geschonken. De omzet werd in 1898 met bijna f 13.000 vermeerderd, terwijl door de vesiiging van een Kantoor met verkoophuis en proeflokaal te Brussel ook in Ilelgie de omzet belangrijk werd opgevoerd. l)e kelder en magazijn-voorraad bedraagt f 58.72.76 in de ve»döre bezittingen der Vennootschap zoowel te Geertruidenberg als elders, kwam behalve eene vermeerdering door de oprichting ran het Kantoor „Brussel" geene verandering. De winstrekening geeft aan een bruto-winst- cijfer van f 59433.50, makende met eene gedeeltelijke ter beschikking gehouden on verdeelde winst van '97 1 65382 58J/S. Er wordt voorgesteld daarvan eene afschrijvirg te nemen van 10°/o, en een bedrag at te zonderen van f 2138.74 voor in 1899 te betaleu gelden over het vorig jaar. Na aftrek der algemeene onkosten en reservefonds kan dan ook worden, voorgesteld het dividend over 1898 ie bepalen op 7% Na het uitbrengen van dit verslag, stelde de President-commissaris voor over te gaan tot goedkeuring van Balans en Winstrekening, en den Directeur daarvoor décharge te ver- leenen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten, terwijl tevens werd bepaald, dat het dividend ten kantore der Vennootschap be taalbaar zal worden gesteld. Oud Hollandsclie Brandewijn. Naast het bekende voortbrengsel der Nederlandsche distilleerderijen, de oude jenever, heeft de firma Hartevelt en Zoon, te Leiden, een geheel nieuwen drank in den handel gebrachtOud Hollandschen Bran dewijn. Als namiddagdrank zal deze zich onge twijfeld het burgerrecht veroveren door zijn zachteu, vollen smaak en buitengewoon fijn aroma, twee eigenschappeo, die men van zulk een artikel eischt. Niet alleen echter een nieuwen namiddagdrank te fabriceeren was het doel der firma Hartevelthet was bovendien een nieuwen namiddagdrank te distilleeren, die den gewonen brandewiju, waar zij gebruikt wordt voor het bereiden van advocaat en boerenjongens of hel inleggen van vruchten overtreft. Het lijdt geen twijfel, of de huisvrouw zal er haar voordeel mede doen. Voor de deugdelijkheid en zuiverheid strekt de voortdurende contróle der HH. van Hamel Roos en Harmeus tot waarborg. Atjeh. Bij het departement van koloniöo zijn ont vangen de volgende, van 26 dezer gedag— teekende telegrammen van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indie betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh 1. „Vijandelijke stelling Keude Gedong genomen met verlies van 2 gesneuvelden, 1 verdronkene en 7 gewonden. Vijand liet 35 dooden achter." 2. „Sterke heuvelstelling in BlaDg Mangat genomen. Onzerzijds 1 gesneuvelde en 12 gewonden. Vijand had 46 dooden. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Dinsdag: De troepenmacht van Vau Heutsz viel vier bentengs aan ten zuiden van Blang Mangat. De vijand liet 46 dooden achter, die erg vermiukt door dynamiet. Aan onze zijde werd 1 mindere gedoodgewond werden kapitein Ostreig en 11 minderen, die meest speerwonden kregen. De marine zette man schappen aan wal in Gedong. Maandag ging de troepenmacht naar Masdjid Medan aan de Paseirivier. Brand in het station tc 's Bosch. Door een onbekende oorzaak onisioud Zondagavond omstreeks half negen brand in den rechtervleugel van het stationsgebouw boven de machine-kamer. Wijl het daar veelal rookt, trok te voren de rook niet de aandacht, eerst door de vlam bleek de brand. Terstond riep de heer A. Suyling, die zich aan 't station bevond, brandweer, gemeente politie, maréchaussée enz. op en spoedig waren brandweer en autoriteiten ter plaatse en met beleid en moed werd het moeielijk blusschingswerk ter hand genomen. Dank den stevigen bouw vorderde het vuur gelukkig niet snel in zijn vernieling en was men den brand reeds vóór middernacht meester. Toch bleef men gedurende den geheelen nacht gereed staan om zoo noodig weer het blusschingswerk te hervatten. Gelukkig zijn persoonlijke ongelukken niet te betreuren. De bewoners der bovenste verdieping waren atwezig en van die der onderste verdieping bevonden zich enkel twee kinderen thuis, die tijdig het brandende gebouw konden verlaten. De schade aan gebouw en inboedels is vrij belangrijk. Naar we vernemen, was slechts één der bewoners tegen brandschade verzekerd. De auderen niet. Schutterij De feitelijke sterkte der rustende schutterij iu baar geheel bestond op I November 1898 uit 79.418 man waarvan er vroeger 12.460 in krijgsdienst zijn geweest. Voor zijn verdediging beschikt Nederland thans over 3139 schutters meer aan een jaar te voren, daaronder ongeveer 2000 man, waarmede de sterkte der rustende is toege nomen. De nabuur siddert bij 't vernemen van deze cijfers Brand Te Dongen is Dinsdagmiddag brand uit gebroken in de stooralooierij van mej. de wed. F. van den Assum. Het gehcele gebouw brandde uit, waardoor een aanzienlijke voorraad leder, schors en huiden verloren ging alleen het ketelhuis bleef bewaard. Het woonhuis, op eenigen afstand van de looierij gelegen, leed geringe schade. Oor/.aalc onbekend. Baardwijk, 27 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f 7.30. In de gisteren gehouden vergadering van den Polder zijn herkozen tot Bestuurs leden de Heeren J Loeff en Jac. Klerx. in plaats van het overledeu lid Jos. Loeff werd gekozen Mr. P. Loeff Advocaat-Pro cureur te 's Bosch. Hcrpt, 26 Juni. G. B., boerenknecht alhier, die gisteravond laat van Heusden kwam, werd nabij deze gemeente onverhoeds aan gevallen en dusdanig toegetakeld dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De marechausées te Heusden zijn met de zaak in keunis geste ld. neusden, 26 Juni. In de stoompeekoffiefa— briek van den heer Verhoeven alhier, had hedenmorgen een ernstig ongeluk plaats. Een werkman had het ongeluk, mei een arm met een drijfriem in aanraking te komen met het ongelukkig gevolg dat de arm zoodauig ver wond werd, dat de gekwetste dadelijk ia het R. K. ziekeuhuis moest worden opge- nomeu. Haarsteeg. In plaats van wijlen den heer H. A. de Jongh is tot bestuurslid van den polder gekozen de heer H. C. de Jongh. Meeuwen. Tot secretaris dezer gemeente is benoemd de heer C. Straver te B.-Broek. Capelle. 27£Juni. Naar wij vernemen zal alhier door een persoon uit Rottedam een nieuwe hooipers worden opgericht. Kaatsheuvel, 26 Juni. Zondagmiddag ont stond alhier een hevige bosch- en heiden brand, die aangewakkerd werd door een sterken wind, doch, door het krachtig optre den van eenige persoonen bepaalde het vuur zich slechis tot eenige perceelen. Bussen, 27 Juni, Maandagmorgen werd door een paar personen in een korenveld in den Zuidhollatuischen polder alhier een ree opgejaagd, die zich daarna in de richting van den Pereboom verwijderde. Men beweert, dat zij over den Maasmond hier in 't land is gekomen. 's Ucrtogenbosch, 26 Juni. Hedenmorgen werd alhier op plechtige wijze geopend de stoomtramweg 's Hertogenbosch—Den Dun- genSt. Michiels-GestelSchijndel—St. Oe- denrode. De genoodigden werden ten raad- huize alhier dcor burgemeester en wethouders ontvangen en door den burgemeester toege sproken. Te ruim half elf ure vertrok de feesttrein. Locomotief en wagens waren met groen en vlaggen versierd, het materieel zag er goed en degelijk uit. Ouder de genoo digden merkte meu op den Commissaris der Koningin in deze provincie. Te St. Michiels- Gestel werd den genoodigden een déjeuner- dinatoire aangeboden. CHATHAM27 Juni. Heden is bevel gegeven, de vloot den llen Juli te mobili- seeren. Men gelooft, dat het bevel samen hangt met de jaarlijksche vlooioefeniugen. Aan de mobilisatie nemen deel tien slagsche pen eu 32 kruisers. MADRID, 27 Juni. Hedenochtend zijn er weer troebelen te Saragossa geweest. De winkels werden gesloten. Na een aanval van de oproerlingen op het Coustitutieplein schoten de troepen. Een persoon werd gedood en twee werden er zwaar gewand. In de kamer hield Montevide een inter pellatie over de voorvallen te Saragossa. De minister van binneniandsche zaken antwoordde dat de troebelen vanochtend weer begonnen waren. De troepen werden door het volk aangevallen en waren verplicht zich te ver dedigen. Er zijn verscheiden dooden en ge wonden. Montevide protesteerde tegen de bloedige gebeurtenissen te Saragossa, noemde den prefect een lafaard en eischte zijn ontslag. De minister verdedigde de overheid, die haar plicht deed. Hij noemde 't ook gevaarlijk, in de kamer over deze kwestie te spreken aangezien de gebeurtenissen wel eens ernsti ger konden worden. BIRMIGHAM, 27 Juni. Chamberlain hield eene rede waarin hij de tegenwoordige Trans- vaalsche crisis schetste. Waren de voorstellen van Ripson van 1894 aangenomen, dan was er geen Jameson's inval geweest, en nu geen crisis. De hoofdoorzaken zijn de kiesrecht kwestie, de mouopolieu eu de gebrekkige opleiding der kinderen. Letter en geest van de conventie zijn geschonden. De wauregecring der boeren vergiftigt de Zuid Afrikaansche atmosfeer. Engeland wil lechtvaardigheid en deinst niet terug voor de middelen om hiertoe te komen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Waalwijk, 27 Juni 1899. Mijnheer de Redacteur Het verslag der Kamer van Koophandel geeft ons door uwe goede bemiddeling te lezen: „Wat dt n toestand der verplichte winkelne ring betreft, heeft de kamer een nauw onder zoek dien aangaande ingesteM eu het valt haar hard als droevige waarheid te moeten vermelden, dat het misbruik, ook in onze gemeente grootere proportion heelt aangeno men, dan men oppervlakkig meenen zou. Te recht noemden een paar groote. alleszins be voegde industrieelen, de gedwongen winkel nering de kurk waarop vele schoenmakerijen, vooral in naburige plaatsen, drijven. Ieder middel tot verbetering van dien toestand, wordt door de Kamer van harte toegejuicht en het past haar hier eene wel verdiende hulde te brengen aan den Heer Inspecteur van den arbeid te Breda, daarin ook bijge staan door zijn adjunct, die zoo ijvervol ge noemd vraagstuk hebben onderzocht, reeds zoo menig gcede wenk hebben gegeven, en die nog voortdurend op middelen peinzen om, zoo mogelijk, deze questie naar genoegen van werkgever eu arbeider op te lossen." „Steller dezes zou het nuttig achten en ver zoekt mitsdien de Kamer beleefd de uitkom sten van haar onderzoek en tegelijk de goede wenken der Bredasche heeren in dit blad ter al gemeene kenuis te brengen, wat de belangstel ling in de zaak zal ten goede koraeu en mogelijk hare oplossing bevorderen." Dankend voor de opname Hoogachtend, EEN BELANGSTELLENDE. GOR1NCHEM, 26 Juni. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 6,60 a 6,80, roodeditof6,a 6,35 witte dito f6,25 A 6,50, inl. rogge f4,90 a 5,10, buitenl. dito f4,75 a 5,gerst f 4,60 a 4,70, haver f3,55 a 3,75, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 109 runderen le qual. Kalfkoeien f160 A 180 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1120 it 140 2'/j jarige ossen f130 A 150 Guiste vaarzen f 90 a 100 Pinken f 60 a 70 Qraskalveren f 25 it 35 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 2 vette varkene van 17 a 18 ct. per half kilo, 396 biggen van 1 4,a 8.per stuk. Aangevoerd schapen en 4 lammeren scha pen fa en lammeren f7 a f 9.per stuk. Eieren f 0.90 a 1.00 per 26 stuks. Boter 50 a 55 ct. per Va kilo. ROTTERDAM26 Juni. Binnenlandeche Granen. Tarwe was heden rui mer aangevoerd dan vorige week, doch de koop lust flauw zijnde moest de beste 10 en de overige soorten 20 cent lager worden verkocht, waartoe echter alles niet was op te ruimen. Per heet. in de puike soort f 6.60 it f 6.80, verder naar qual. f 5.40 a 6.40 en per 100 kg. f 7.50 a f 8.10 en uitgezochte partijtjes f 8.25 it 8.35 Canada tarwe werd verkocht van f 5.60 tot f 5.85. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.75 it 5.75. Dito mindere f 0,A 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 0,it 0,mindere f 0,a 0,beste 'Zomer f0,a 0,— mindere f0,A 0. Haver. De beste f 3.it 3.80. Bruine boonen de beste f 7,50 a 11,75; Witte boonen. De beste f 9.50 A 11. Blauwe erwten. De beste f7.a 7-40 Paardenboonen. De beste f 5.70 A 6.25. Duivenboonen van f0.it 0. koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 0.a 0,Zomerzaad f0,af 0. Kanariezaad f5.50 tot f6.75. ROTTERDAM, 20 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 36 paarden, 0 veulen, 1 ezel, 650 vette runderen 743 magere dito, 244 vette en graskalveren, 147 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens, 195 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 31 A ct. 2e kw. 28 a ct 3e kw. 25 a ct. Kalverenle kw. 36 ct., 2de kw. 30 a ct.8de kw. 26 A ct. Melkkoeien f 125 a 210,- kalfkoeien f 125 A 225, stieren f 100 A 210, vaarzen f 55 A 110, alles ma ger veebiggen f 6.A 16, paarden f 45 A 120. Nuchteren kalveren, slacht- f 6.a 18.fok- f 16 a 25.—. Bij den aanvang der markt was de handel in runderen vlug. doch werd later minder levendig; le soort ossen waren voor België goed te plaat een en werden boven noteering verkocht. Melk en weidevee met tamelijken omzet. Handel in vette kalveren niet bijzonder levendig. Van gras kalveren waren enkele ter markt en werden goed verkocht. Ook enkele werkpaarden brachten flinke prijzen op. Nuchtere kalveren waren goed te plaatsen. Op de botermarkt werden aangevoerd 147/8 en en 84/16 vn. en 616 stukken A 7s kilo. Prijs le qual. f 44, 2e pual. f 40, 3e qual. f 36. Per Va kilo 60 u 65 c. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 19,50 p. ton. n bruinblanke Bergertraon 124,r blanke Bergertraan f25,50 t Maaslevertraan f p. ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f19.— p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f ton h t, (stroogecl) 2e f 34.p. ton Stoom medicinale levertr. le f 37.50 p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Ondergeteekende het betreurende dat zooals bij de vorige verkiezing is gebleken, ouden verdienstelijken gemeenteraadsleden, door onnadenkende kiezers hun mandaat wordt ontnomen, wenseht ter voorkoming van minder juiste gevolgtrekkingen te ver klaren dat in zijn medeonderteekening op eene der lijsten tot het stellen van Caudidaten nooit de bedoeling heeft voorgezeten (zoo als hij trouwens schriftelijk had verklaard) deze Candidaten UITSLUITEND aan te bevelen. Waalwijk 28 Juni 1899, te WAALWIJK, zal 3 Juli 1899, des avonds 8 ure in het Hotel VERWIEL te Waalwijk, voor Mej. de Wed. J. A. VAN BLADEL Een huis erf en tuin groot 7.82 aren ingezet op f 3850 te Waalwijk, zal op Vrijdag 7 Juli 1899, 's namiddags 3 uur, in het Hotel GERRIS te Waalwijk, voor I. den Heer van Waalwijk en Besojen, II. den Staat der Nederlanden, te Waalwijk, zal ten verzoeke van den eigenaar,den Heer ADR. VAN DORTMOND te KAATSHEUVEL, aan de Hilsche Straat, Sectie H nos. 2402, 2401, 1902, 1903, en 930 groot 48 aren KOOP JI Een perceeltje Bouwland West daarachter Sectie H no. 933 groot 17 aren. laatst bewoond en gebruikt door Peter Snoe ren te Kaatsheuvel. ivr- -f-- -*v —i' Jïllttq rchl inditq voortitn vaq htl Conlróltmtrk vaq J)r. vaq fjarqtl tfooj 4 tfarmtn^. /V tirlr,j»iii t; ••iiutii'i liitiliiii J| "Y tilnliötiil liHiillim tl f IwHiilil J fÉ3 HARTEVELT 4 ZOON-LEIDEN. /\m0 1760 •i'

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 3