Nummer 55. Zondag 9 Juli 1899. Tweede Blad. Karnhonden. Frits Mullers, Advertentien Ontvangen Behangselpapier JALOUSIEëN sctieip concurreeiende prijzen. BINNENLAND. Handelsberichten. Burgerlijke stand. Randen en Hoeken LAKKEN VAN Verder alle Separaties 204 30 57 74 83 121 156 12 106 35 50 9 165 22 29 55 2C8 35 47 13 2 puike OPRIJS in alle kleuren ALLES TEGEN Huis- en Décoratieschilder, WAALWIJK. WAALWIJK, 8 Juli 1899. Examen. Aan de universiteit te Leiden heeft me: gunstig gevolg het candidaats-examen in de rechten afgelegd de heer C. vau Everdingeti, alhier. Gemeenteraadsverkiezing. Donderdag 1.1. had de stemming plaats voor vier leden van onzen Gemeenteraad. Uitgebracht werden 343 stemmen Van onwaarde 33 Volstrekte meerderheid 156 Werden uitgebracht op de heeren .- J. J. van Dooren 180 steramen. Jac. Gragtmans 161 Th. Hofïinans 201 - Jud. Timmermans Wz. 205 A. Verbum 123 Gekozen dus de heeren J. J. van Dooren altredend lid. Jac. Gragtmans. Th. Hoffmans. Jud. Timmermans Wz. Waahvijksche Kermis. Weer hebben we den 2den Zondag in Juli en daarmede de Waalwijksche kermis. De tijd is er weer, dat jong en oud, arm en rijk, voor een wij'e de gewrne beslommeringen ter zijde legt, om van alles wat de drukke Waalwijksche kermis aanbiedt, van alle ver makelijkheden en gelegenheden tot uil spanning, vol dolle pret, naar genoegen te kunnen profiteeren. Een druk bezoek aan de Kermis is dan ook te verwachten, 't welk wel de moeite waard is. De muziek- en tooneelvereenigingen zullen ouder gewoonte alles in 't werk stellen om haren leden met dezer dames, prettige uren te bezorgen voor bijzonderheden ver wijzen wij naar de rubriek uitvoeringen, advertentien en de programma's. Het kermisterrein zelf is zeer goed bezet. Wij treffen er o.a. aan Stoomcaroüssel van ScheDoff. Peeters. Hypodrome Open caroussel Theater Wafelkraam Koekkraam dering van de mede aan zijn goede zorgen toevertrouwde belangen van ons dierbare gewest. Dank en hulde werd gebracht aan den man, die steeds een welwillend oor had voor wie hem voor een goede zaak spreken kwam. Het bleef echter niet bij woorden. Als een onvergankelijk blijk van achting en sympathie bood het college van Gedeputeerde Staten en de griffier den heer Mutsaers een schoon en kostbaar geschenk aan: een bronzen statuet Salomo, een compliment voorzeker op degelijkheid, waarvan zoo vaak de adviezen van Willem Miitsaers getuigden. De verrassing, hem volgens eigen getuigenis door Gedeputeerde Staten bereid, vond weerklank in de openings zitting der Provin ciale Staten en waar het oudste der aanwe zige leden mei algeheele instemming der vergadering de hulde der gewestelijke verte genwoordiging veriolkte aan den man, die sedert 1868 onafgebroken het district Tilburg zoo met eere vertegenwoordigt, Gaarne voegen we ten slotte hieraan toe ook onzen wenschMoge het den heer W. P. A. Mutsaers gegeven zijn, nog jaren de belangen van gewest, van stad en land, met de hem eigen energie en groote werk kracht ten dienste te zijn. (Pr.Ct.) Galanteriekraam I» Schommel Werptent Giesen. Princelli. Bongers. Jansen Max. Jansen Sas. Van Leeuwen. Raciespiel. Trommels. Van Poppel. Slicker. En verder meer andere kramen. Het theater Nationaal van den heer Prin celli Schenkte, dat onze kermis reeds meer malen bezocht, zal zeker zijnen ouden roem wel handhaven, en als altijd een druk bezoek hebben. Dit verdient 1 et dan ook wel, daar hun repertoire aanmerkelijk is uitgebreid, en de prachtigste decors en costumes zijn aan geschaft. De voorstellingen beloven schitte rend te zijn. (Zie verder advertentien Men ziet dat het aan gelegenheden tot ont spanning niet zal outbreken. Wij hopen dat allen ér een gepast gebruik van zullen maken, en wenschen dan allen een vroolijke, prettige kermis. Een zilveren feest. In de zomerzitting der Provinciale Staten van 1874 werd hun lid, de Hoogedelgestrenge heer W. P. A. Mutsaers, benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten. Vijf-en-twintig jaren zijn sedert verstreken. Bij het zoo werkzame aandeel, dat de heer Mutsaers had aan de voorbereiding, de tot- stand-koming, de uitvoering der zoo talrijke, der zoo vele gewichtige besluiten, welke in die kwart-eeuw door onze provinciale verte genwoordiging werden genomen, was deze dag van zelf voor hem een hoogst gedenkwaardige doch het was óók een dag, waarop zij, die den heer Mutsaers meer in 't hijzonder hebben gadegeslagen en dus gewaardeerd als lid van de gewestelijke vertegenwoordiging en van hare permanente commissie, met groote ingenomenheid de gelegeuheid zouden aan grijpen om blijk te geven van huu waatdee- ring, huu dank, huu hulde. Zóó is geschied Woensdag werd den heer Mutsaers in de vergadering vau Gedeputeerde Staten, welke die der Provinciale voorafging, in zeer har tehjke bewoordingen door 't hoofd des ge— wests, den Commissaris der Koningin Mr. Baron Van Voorst tot Voorst, voorzitter dier beide bestuurslichamen, hulde gebracht, hulde en dauk, voor de warme belangstelling in, de ijverige behartigiug, de krachtige bevor— De Koninginnen in Amsterdam. Donderdagnamiddag met den trein van 4 u. 5 minuten arriveerden HH. MM. de Koninginnen te Amsterdam ter outvangst van de leden der vredesconferentie ten Koninklijken Palei- ze, waar H. M. de Koningin aan de gedele geerden een diner zou aanbieden. De Koningin was gekleed in het licht groen met een beige mantel en een hoedje van groen met aigrettede Koningin-Moeder was in het zwart. Na zich eenige oogenblikken onderhouden te heben met den burgemeester en de heeren Westerwoudt en Van der Vliet, begaven HH. MM. zich door de koninklijke wachtkamer naar de gereedstaande rijtuigen, onder luid hoera dat opsteeg uit de menigte, die op het Stationsplein was saamgestroomd om de Vorstinnen te begroeten. In gestrekten draf reed de stoet verder, luide toegejuicht door het opgehoopte volk. De aankomst van de gedelegeerden aan 't Hollandsche Spoorstation voor den extra trein, die hen naar Amsterdam zou brengen voor 't diner bij H.M. de Koningin, had veel beziens eu geen wonder, want bijna alle vertegen woordigers der mogendheden waien gekleed in de schitterende costumes of uniformen van hun waardigheid of rang. In de gereedstaande landauers werd plaats genomen en naar het paleis gereden. Een dichte menigte bevond zich op het Staiions- plein, Damrak en den Dam. Bij aankomst aan het Paleis werden de hooge gasten, die langs den weg van het sta tion tot den Dam veel bekijks hadden, ont vangen door HH. MM. de Koninginnen. Orn 7 uur begon het dinei, dat in de Mozes en Aiironzaal gediend werd. In 't geheel zaten ongeveer 15') gasten aan Aan de rechterzijde van H M. de Koningin zat baron De Staal en links van H M. de Koningin-Moeder graaf Von Münster. Te geuover de Vorstinnen waren sir Julian Pauncefote, Engelsch gezant, en graaf Nigra, afgevaardigde van Italië gezeten. H.M. de Koningin was in 't wit gekleed en H.M. de Koningin-Moeder in 't lila. Tijdens den maaltijd bracht de stafmuziek van 't zevende, ouder leiding van den heer Zaagmans, eenige nummers ten gehoore. Na het dessert stond H.M. de Koningin op en sprak eenige woorden in het Fransch, die veitaald aldus luiden „Ik verheug Mij oprecht, heden rondom Mij te zien de gedelegeerden ter Vredesconferentie eu de gelegenheid te hebben Mijne wenschen te hernieuwen teu opzichte van het succes van het groote werk, verschuldigd aan het edele initiatief van Z. M. den keizer van Rusland en U de verzekering te kunnen geven, mijne heeren, dat Ik mij gelukkig gevoeld heb, U in Mijne Residentie gastvrijheid te kunnen aanbieden. Ik drink op de gezondheid van alle Souvereinen en Hoofden van Staat, wier vertegenwoordigers Ik hier zie". De muziek liet een fanfare hooren, waarna Baron De Staal van zijn zetel opstond en als president van de Conferentie een rede hield. Na het diner hielden HH MM. nog ongeveer een uur cercle, waarbij de Koninginnen zich met verschillende gedelegeerden onderhielden. Festival voor Harmoniëii. Het Bestuur der Nieuwe Kon. harmonie Vlijt en Volharding te Roozendaal heeft be sloten ter herdenking van het jarig bestaan in den loop der zomer van het volgend jaar een groot nationaal en interna tionaal festival te geven voor Harraoniën Fanfaren en Zaoggezelschappen. Baardwijk. Eeue zeer vermakelijke vergis- sing had hier een schoenmaker. Tijdens het hondenweer Dinsdagavond zag een Crispijner, het was in den laten avond en ietwat donker, bij het verlaten zijner woning om naar het weer te zien, op de straat eene klucht jonge eenden loopen, althans hij meende zulks. Fluks de voordeur open en met het schootsvel gerammeld, dreef hij het zooitje binnen, gedachtig aan het spreekwoord »als één schaap over de brug is, volgen de anderen van zelf". Nu dat ging op. In een oogenblik was dat gebeurd en de voordeur gesloten, hij fluisterde tegen vrouwlief „nu daar heb ik een mooie vangst, houd U stil, anders komen de buren." Het goedje loopt en springt onder tafel, kast en bed dat het een lust is; nu aan 't vangen Tableau daar krijgt hij er eentje te pakken en roept aiaiin plaats van eenden waren het jonge bunsings; de gevan gene beet hem, zooals elke bunsing doen zou, geducht in zijne hand. De vrouw natuurlijk met een gil de deur uit, de schoenmaker met zijn hazenmoed een en al verbazing. Onze eerste meubelwinkel en aanver wante artikelen van den timmerman-aanne mer van Dommelen uit Nieuwkuik, die zich alhier heeft gevestigd, mag zich in een ruim debiet verheugen. Er gaan geen dagen om of bezoekers uit deze en omliggende gemeenten vooral uit de omgeving, komen meest per tram, er inkoopen doen. De goederen zijn van beste kwaliteit en de prijzen zeer concureerend. In zulke plaatsen stelt men zich met matige winst tevreden, het leven is er niet zoo duur, dat heeft meu voor, en 't komt indirect de afnemers ten goede. Dat zijn debiet nog toencme wenschen wij hem gaarne toe. Kaatsheuvel. Vrijdag 1. 1. had de stemming plaats voor 5 leden van den Gemeenteraad. Er waren gesteld 10 candidaten. Uitge bracht werden op de heeren Kaatsheuvel Loonopzand H. de Bresser A Broeders J. Elias (aftr.) H Hesselmans (aftr. H. de Jong G. Oerlemans A. M. Rijken (aftr J. Sup J. Teulings (aftr.) M. A. Verhagen Gekozen de heer J. Teulings Herstemming tusschen de heeren H. de Bresser, A. Broeders, J Elias, H Hessel mans, H. de Jong, A. M. Rijken, J. Sup en M A Verhagen. Ileiisden7 Juli. Naar wij vernemen, heeft heer S v. Beest alhier, zijne herbenoeming als lid van den gemeenteraad aangenomen. De afdeeling Heusden van het Nederl. Onderw. Genootschap, heeft in hare verga dering tot afgevaardigden naar de op 24, 25 en 26 Aug. ie houden algem. verg, te V-Hage benoemd de heeren M. de Roon alhier en H. Prinsen te Haarsteeg. Doeveren, 7 Juli. Tot lid van het bestuur van den Binnenpolder van Doeveren is met algem. stemmen benoemd de heer D. Vos Jzn. alhier. Haarsteeg. Bij de gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad zijn de aftredende leden de heeren A. v. d. Geld, R. Luijben en A. Vugst weder herkozen. Drongelen. Gistermorgen werd door de varensgeze'len van de stoonpond alhier eeu vreemdsoortig dier gezien. Bij nadere be schouwing bleek het een ree te zijn. Het dier was zeer schuw. Hoe zou dit hier kunnen komen DUSSEN. Over de maand Juni. GEBOREN H. A., d. van L. C. Heymans en E. van Nunen. D. J., z. van A. Pheifer en H. G. de Winkel. H., d.van P. Heymans en A. vnn Herp. C. P. J., z. van Th. Hanegraaf en C. v. Dorst. C. B., d. van A. Pruissen en C. Ch. Donkersloot. G, z. van A. v. Suntenmaartensdijk en A. v. Tilburg. D. A. J., d. van A. van der Pluym en P. v. d. Pluyra. GETROUWD: J. J. Poppelier jra. 37 j. en M. v. d. Pluyra, jd. 32 j. OVERLEDEN J. v. Herp jm. 79 j. M. van Olst, geb. Nabbe, geh. 67 j. E.Schouten jd. 10 m. WAALWIJK, 7 Juli 1899. weinig aanvoer van hoornvee en de f175. Er was handel niet vlug. Kalfbeesten golden flOO Dito vaarzen f 95 k f 160. Jonge varkens aangevoerd 150 stuks, ver kocht van f 4.a f 9,50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 895 kg. van f0.74 4 f 0.96 per kg. Eieren 3 a 4 cent per stuk. De huidenmarkt blijft zeer vast gestemd, vooral voor goede kortharige ossen. Eene mooie lading Casablanca 25/32 Kilo's, werd verkocht ad fr 70. De te Antwerpen aan de n.arkt zijnde Paijsander zullen wellicht spoedig aan dezelfde prijzen zijn opgeruimd. De Liebig ossen blijft men aan hooge prijzen detailleeren. Vooreerst schijnt de huiden- markt niet lager te zullen worden. Leder met geregelde vraag aan iets beter prijzen. In nieuwe schors is de handel nog niet zoo druk als vorige jaren om dezen tijd. De schors is buitengewoon goed gewonnen en de prijzen zijn ongeveer gelijk met vorig jaar. DUSSEN. Boteraanvoer 195 kg. prijs van f0.84 1.00 Markt gezet op f0.92 per kg. Eieren f 0.85 per 26 stuks. Te bevragen bij den UITGEVER. slechts250 gld 10 JAAR GARANTIE K-we.'v IHi I-L IH C.CU"">'r.r.CRDUlLREH_5£* rn.rUTlCLH IBÖK gr,! nam» ci»"' RUW- VB >CE - N Ejj-p AJtLlj jljjS WAALWIJK. Van 30 Juni tot 7 Juli. GEBOREN: Gerardus Josephus, z. van Godefri- dus Bruijstens en Cornelia van Vlijmen. Catharina Johanna, d. van Petrus Gerardus Duquesnoij en Maria van den Hoven. OVERLEDEN Êverardus Klijberg oud 2 m. HUWELIJKS-AANGIFTE: Joannes Willem Maria van Tilburg en Catharina Adriana Meles beiden wonende alhier. SPRANG. Over de maand Juni. GEBORENJohanna Elisabeth, d. van Johanna Elisabeth Moijers. Cornelia Johanna, d. van Rombout van Drongelen en Johanna Vos. Leendert Cornelis, z. van Arie Willem van Os en Wilhelmina Martina Bogers. OVERLEDEN Pieter Vos, 3 m. Heiltje van den Hoven, 3 m. Eene schoone collectie enz.vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be leefd aan voor het De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar gelang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 5