Notaris BINK, Aanzichts kaarten Keukenmeid, Pakkisten Antoon Tielen, „NOORD-BRABAND", ïolteebd maatschappelijk kapitaal drie honderd duizend gulden, Gedeponeerd dij de Nederiandsche Bankf300,000 werkelijke waarde, W ASCHSTE LLEN Advertentiën ONTVANGEN Antoon Tielen, Waalwijk. ANTOON TIELEN, Waalwjjk. Laatste Berichten. Handelsberichten. finaal verkoopen Ge vraagd eene flinke sorteerina in de nieuwste modellen en verschillende prijzen. te Waalwijk, zal 31 Augustus 1899, eene prachtige collectie Waalwijk. TE KOOP bij Maatschappij van Verzekering op het Leven. Gevestigd te WAALWIJK. Opgericht 8 Maart 1843. stoomde de Albert weer naar Ostende. Het jacht vaart ouder Engelsche vlag. De intendant reik e aan den loods S. Baak en aan den tolk Bernard dc Haas een paar inooie getuig«cnriften uit. Vóór 300 jaren was 't ook zoo droog 1599. „Heefiet also grooten droochte ghe- „wes;, da'men over al binnen de Stadt ,,'s Hertogen-Bosch droochs voet deur de Dicse „was gaende". Oproer te Hilversum. Als eenig nieuws kan uit Hilversum gemeld worden, dat de aldaar gerequireerde infanterie en vestingartillerie tot op de helfc zijn ver minderd. De nog aanwezigen houden zich op het oogenblik voor een goed deel bezig met wandelen, het lezen van een boek en het leggen van een kaïrtje. De rust weid verder niet meer verstoord. De gewonde Teunis Prins heeft een kleine operatie ondergaan. De kogel is echter niet gevonden. De beide andere verpleegden in de Ziekenverpleging zitten nog in verband. Hun toestand is bevredigend. De Minister van Oorlog, generaal Eland, vertoefde Maandag te Hilversum. Valsch bankpapier Zaterdagavond is door een fatsoenlijk uit ziend persoon in twee sigarenwinkels te 's Bosch in betaling gegeven een valsch bankbiljet van 125, terwijl het nog in ver schillende andere winkels geprobeerd is, gelukkig zonder succes. De bedrogen winkeliers gaven specie terug. Vrij spoedig ontdekten zij het bedrog en deden aangifte bij de politie, die onmiddellijk alle uitgangen afzette en den ganschen avond tot na het vertrek der laatste treinen met de bedrogenen aan het statiou was. Alle hotels en slaapsteden zijn nagegaan, doch in geen dezer heeft de bewuste persoon nachtverblijf gehad. De biljetten die door de politie in beslag werden genomen, zijn goed nagemaakt en op het eerste gezicht niet van echte te onder scheiden. In het woord gevangenisstraf komt een f in plaats van een v voor. Door de politie is in alle richtingen geseind. Pogiug tot doodslag Te Maastricht is gevankelijk binnengebracht G., wonende te MeersElsloo, verdacht van poging tot doodslag, gepleegd aldaar in Juni op een moeder eu hare dochter. De aangehoudene, die naar Duitschland was gevlucht, is op verzoek der Nederland- sche regeering gearresteerd en uitgeleverd. iMilitaire oefeningen. Men is in de omgeving van Wassenaar verontwaardigd over de wijze, waarop onze jongens worden afgebeuld en mishandeld. Vrijdagmorgen 7 uur trokken zij bij Sche- vingen de duinen in, om te vechten tegen de troepen uit Leiden, die bij Katwijk in de duinen waren. Zwaar beladen, zelfs met den dikken mantel opgerold op den ransel, moesten zij in die tropische hitte duin op eu duin neer. Was het buiten de duinen warm, in de duinen is het bij zonneschijn, minstens 10° Eahr. liooger. Geen drinken is er te verkrijgen. Zoo moesten zij vechtende heen en weder trekken tot circa 2 uren, toen zij te Wassenaar aankwamen eu een half uur rust hielden, om verder naar Den Haag te marcheeren. Algemeen spreekt men van een doode en van 283 achterblijvers. h Verscheidene hebben den geheel dag en nacht in de duinen gelegen, niemand keek naar hen om, en zijn Zaterdagmorgen 6 uur in de nabijheid gezien. Een muzikant der jagers lag Vrijdagavond bewusteloos aan den straatweg, tegenover het paleis „de Pauw", en werd door een voorbijganger met water bijgebracht. Hij was geheel uitgeput eu kon niet meer." Ongelukken. Te Heusden speelden twee jongens van 11 en 13 jaar met kruit. Een hunner kwam met een brandende lucifer in de nabijheid, waarop een vreeselijke ontploffing volgde. Hand en arm van een hunner werden deerlijk gebrand, de ander werd aan 't oog ge'roffen. Hun hoofdharen waren geheel verschroeid. Na ingeroepen geneeskundige hulp bleek gelukkig, dat er geen levensgevaar bestaat en dat het oog behouden zal blijven. Te Osch is de negenjarige Th. v. B, die met andere jongens speelde op het terrein van de stoomtrammaatschappij en op de ledige waggons heen en weer reed, tusschen twee wagens, die op elkander liepen me' het hoofd beklem.1 geraakt en levensgevaarlijk verwond, naar het ziekenhuis overgebracht. Moord. Men schrijft uit 's—Hertogenbosch aan hei Vad. j Niettegenstaande het justitieel onderzoek in zake den dezer dagen te Berlikum ge- pleegden moord eiken dag ter plaatse wordt voortgezet, is het tot nog toe niet mogen gelukken eenig noemenswaardig licht in deze zaak te ontsteken De doodende wonde is vrij zeker met een bajonet toegebracht, eu de tneening wint veld, dat de aanrander in de meening zal hebben verkeerd den veld wachter van Berlikum voor zich te hebben gehad. Deze toch heeft met vele zijner col lega's dit gemeen, dat hi; bij stroopers en dergehjken niet erg gewild is. Maandag j.l. was de tegenwoordigheid der justitie ook te Vlijmen noodig, alwaar een dubbele kindermoord zou zijn gepleegd. Doodslag. Uit Amsterdam meldt men De hoofdagent van politie J. R. Eggerüing is Zondagmiddag het slachtoffer geworden zijner plichtsvervulling. Buiten dienst voor het open raam zijner woning m de Spaarri- dammerstraat gezeten met een boek in de hand, zag Eggerding om half vier 's middags dat een ander politieagent, Enthoven, moeite lmd met de arrestatie van een beschonken timmerman, die later bleek Sc .reve te heeten. Eggerding kwam in zijn burgerkleederen te hulp. Schreve kreeg bij zijn verzet hulp van een kameraad, J. Monshauden, eeu grondwerker. Monshanden zeide „Je brengt mijn maal niet naar het bureau", en greep Eggerding in de borst. Deze waarschuwde hem, dat hij, hoewel in burgerkleeren, agent van politie was. Maar Monshanden smeet hem op d jn grond en viel zelf boven op hem. Eggerding bleef roerloos liggen en werd aanstonds blauw in het gelaat. Men heeft hem per brancard naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht, waar slechts de dood geconstateerd kon worden. De beide arrestanten zijn ten slotte door Enthoven naar het politiebureau gebracht en getuigen zijn opgespoord. Eggerding stond bij zijne chefs bekend als een ijverig beambte, die in het publiek steeds vastberaden maar kalm optrad. Hij laat eene vrouw en zes kinderen achter. De lijkschouwing moet uitmaken of de dood hel onmiddellijk gevolg van den val is ge weest. Voor zooveel men wist was Eggerding aan geenerlei kwaal onderhevig. Iu den laatsten tijd heeft, de politie weer telkens te kampen met verzet van het publiek bij arrestatien. De prins Willem V. Omtrent het ongeluk, het stoomschip Prins Willem V der Koninklijke West-Indische Mail, overkomen, kan het volgende worden mede gedeeld. Zondagmorgen om half zeven, tusschen H&vre en Dungeness, is met een geweldigen slag de hoofdstoompijp van den stuurboordsketel gesprongen. De eerste ma chinist bevond zich met den olieman in de machinekamer, deze beiden bekwamen geen letsel. De stoker Jan Wiekamp en de trem- mer Jacob Bakker echter, die op de plaat werkzaam waren, moesten met levensgevaar door den ontsnappenden stoom naar dek vluchten. Met brandwonden overdekt, werden zij bij den scheepsdokter gebracht. Het schip ging in volle zee voor anker om den toestand van ketels en machines te onderzoeken. Het bleek, dat men, stoómende op den tweeden ketel, verder kon gaan. Aldus werd met eigen krachten Zondagavond om 7 uur Dun gess en Maandagmiddag 3 uur IJmuiden bereikt. Het schip liep nog eene vaart van 7 mijlen. Wiekamp is per brancard naar het Binnengasthuis vervoerd; Bakker, die loopen kan, is met zijne vrouw naar huis gegaan. fiesoijeu. De uitvoering gegeven Zondag morgen door de zangvereeniging „Het Ro zenknopje" bij deu heer W. Brokken was zeer druk bezocht en is uitmuntend geslaagd. Hetzelfde mag gezegd worden van de mati nees der Liedertafel „Oefening en Vermaak" en „Vooruitgang zij ons doel, terwijl het Concert der harmonie l'Espérance in het Plantaatje bij den heer C. v. Dongen als gewoonlijk veel volk trok. Waspik. Gisteren, ter gelegenheid der Kermis smaakten we het genot de vereeni ging T.A.V.E N.TJ. uif Waalwijk, in ons midden te zien optreden, in de zaal van den heer J. Teunen. Door talrijke opkomst, de zaal was stampvol, gaf men blijk, hoeveel men van de reeds zoo goed bekende ver eeniging verwachtte en deze verwachting werd niet beschaamd, maar verre overtroffen. De verschillende kleine koornummers werden prachtig en onverbeterlijk gezongen, evenals de beide soli's, door de heeren Sars en Trimbach. De operetten Met haarpijn voor 't gerecht, Artisteu revue, en De beide Muzenzonen, werden uitstekend, kluchtig uit gevoerd een ieders lachspieren werden on ophoudelijk opgewekt, en aan het daverend applaus dat op deze stukken volgde, scheen geen einde te kometi. Waarlijk, de jeugdige club heeft met zijn optreden in Waspik een uitbundig succes ingeoogst. Een woord van lof mag verder zeker niet onthouden worden aan den heer Henri Pla teel uit Cap-11c, die op zoo meesterlijke wijze de piano-partij vervulde. De postdirecteur, de heer Schanfsma, dankte in een flinke rede de vereeniging „T.A.V E.N.U." voor de aangename uren den inwoners van Waspik bezorgd, en zich tot drn Directeur der liedertafel „Oe fening en Vermaak" wendende, maakte hij zijn excuus, dat Waspik die groote veree niging een vorigen maal niet had ontvangen zooals het behoorde, maar sprak de hoop uit, spoedig te mogen toonen, dat het hun waarlijk griefde en hun te ontvangen op eene wijze, eene dergelijke vereeniging waardig. Zooals bekend is, bestaan alhier ver schillende lee'rl >oierijeri. Tot heden wer den die op gewone wijze gedreven. Thans vernemen wij dat een leerlooier, onderne mend industrieel alhier het voornemen heeft zijne looierij op groote schaal te gaan drijven door met mechanische stoomkracht te gaan werken. Voorwaar een verblijdend verschijn sel voor onze lederindustie. Loonopzand, 28 Aug. Gisteren om streeks acht uur is te Kaatsheuvel afgebrand een huis met rieten dak, bewoond door A Steenbergen, toebehoorende aan zijne moe der de wed. J. B. Steenbergen te Tilburg. Huis noch inboedel waren tegen brand schade verzekerd. De vermoedelijk schade bedraagt ongeveer 500 gld. De oorzaak van den brand is niit be kend. Men meldt ons uit Loonopzand Gisteravond had alhier een treurig ongeluk 'pl duts. Een persoon was bezig een geweer te laden. Door een of ander toeval sloeg sde kogel inet alle kracht terug en vloog een 21-jarige jongeling, die toekeek, tegen de hersenen, en doodde hem op de plaats. Onvoorzichtigheid is hier dus weder de oorzaak. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. GORINCHEM, 28 Aug. Dc aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor: Ristarwe 6,50 a 6,70, roode dito t' 6,—a 6,15 witte dito f6,-, k 6,20, inl. rogge f4,90 a 5,10, buitenl. dito f4,90 a 5,—, gerst, f 4,60 a 4,75, haver f3,50 a 3,70, duiveboonen f6,75 a 7.—, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 305 runderen le qual. Kalfkoeien f ISO k 200 Kalf vaarzen f120 a 150 Melkkoeien il3o k 140 27s jarige ossen f140 k 150 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 k 60 Graskalveren f 30 a 40 Nuchtere kalv. f 10 u 12 Aangevoerd 7 vette varkens van 17 a 18 ct per half kilo, 529 biggen van 1 4,ii 7.per- stuk. ROTTERDAM, 29 Augustus. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd: 44 paarden, 1 veulen, 0 ezels, 522 vette runderen 1191 magere dito, 372 vette en graskalveren, 61 nuchtere kalveren, 7 schapen of lamineren, 0 varkens, 174 biggen, 0 bokken. Dc bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 31 a ct. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 20 a ct. Kalveren: lekw. 42 ct., 2de kw. 35 a ct.3de kw. 28 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger Inoiertraan f20,p. ton. brninblanke Mcrgertraon 124.50 t r blanke Bergertraan f 26,50 Maaslevertraan f p, ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. 119.—P. 100 L Nat. Med. levertr le soort f ton (stroogeel) 2e f 30.— p. ton btoommedicinale levertr. le f 36.— p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. nam. 7 ure in liet Hotel van den Heer A. SNOEREN—MOMBERS te Kaatsheuvel, Een heerenhuis met koetshuis, tui nen en weiland groot 51.41 aren, aren, ingezet en gehoogd opf 4750. pc Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha- infa eu lam.meren f0 a f 0.per stuk. Eieren f 1.10 a 1.15 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per 1/3 kilo. ROTTERDAM, 28 Aug. Binnenlandsche Granen. Tarwe. Jarige met ruimen aanvoer, was tot verlaagde prijzen slechts gedeeltelijk op te ruimen. Per heet. in puike qua- liteit f5 90 a f6.20, overigens f4.90 a f5.70, en per 100 kilo in uitgezochte soort f7.30 k f7.50, en verder naar deugd van f6.75 a f7.20. Nieuwe werd tot een kleine verlaging opgeruimd. Per heet. f5.60 a f6.20, extra puike nog iets daarbo ven en per 100 kilo f7.60 a f7.75 in uitgezochte qualiteit en verder naar deugd f7.25 a f7.50. Ca nada-tarwe naar deugd verkocht van f5 tot f5.25. Kogge. Vlaamsche, Zeeuwsehe en Overmaassche De beste f 5.k 5.40. Dito mindere f0,k0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f8,50 a 8,75; mindere f7,50 a 7,70 beste'Zomer 10,a 0,— mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.75 k 3.60. Blauwe erwten. De beste f7.a 7.75 Paardenboonen. De beste f 0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 7.75 a 8,50; Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad 1'6.75 tot f7.50. Bruine boonen de beste f 0,— a Witte boonen. De beste f 0— k Aanbevelend om tegen 1 November in eene stad in Noord-Brabant in dienst te treden, eene bekwame en zindelijke P. G. van goede getuigen voorzien, Br. fr. onder letters A. E. Hulppostkantoor Heivoort. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 15 Juli 1895 No. 41. Verzekert bij overlijden en bij leven op vooraf bepaalden tijd tegen jaar lijkschehalfjuarl., driemaandel., maand- en weekpremiën. Op alle plaatsen in Noord-Braband door Agenten vertegenwoordigd. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 3