F Snijplanken Informeer LUXE LITE IIF LI CONS Attentie s. v. p. LAMPEI en GANGLANTAARNS. Will W. a VAAGS P. Gloudemans, J alousieên Frits Müllers, puike brandewijn, De ofgineele Lampe Beige Alle soorten glazen. gasornamenten, gasleidingen GLOEIKOUSJES Het beste adres Gerard van Dijck Ontvangen Behangselpapier JALOUSIEëN. scherp concurreerende prijzen. Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. au Chr. J. Klcrkx, Bezooien, Handelsberichten. Van Gooi- van der Schoot. Universallamp. W A A L W IJ K. w Jt 11 v II k. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. REPAREERF.N verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief WAALWIJK. Randen en Hoeken LAKKEN VAN Verder alle Separaties. VERBETERING. -D ■o-wien Agentuur van Amerikaansche. ad f 1.30. lieden ontvangen een prachtige collectie Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con- curreerende prijzen uitgevoerd. Huis- en Décoratieschilder, WAALWIJK. is zacht en aangenaam met het Anker geparfumeerd. Baardwijk. Groote drukte heerscht in onze gemeente iedereen is in de weer om den doorluch'igen Kerkvorst a. s. Zondag bij zijn bezoek aan ons Baardwijk, ter plechtige wijding onzer kerk, zoo schitterend mogelijk te ontvangen. Overal worden versieringen aangebrachtdrie prachtige eerebogen zijn opgericht, en zal er dan ook werkelijk feestelijk uitzien. Wij meenen niet beter te kunnen doen dan hieronder het uitvoerige programma der festiviteiten af te drukken Zondag 24 September, 's Namiddags 41/.) uur bijeenkomst der aan den optocht deeluemende corporatien op 't raadhuis. Ten öYs ure klokkengelui van kerk en gemeentetoien. Na opgesteld te zijn vertrekt de stoet van het raadhuis naar de grens der gemeente in den Overlaat, waar otn SVj uur bij aankomst van Z. D. H. Mgr. W. van de Ven deze door den ZEerw. Heer Pastoor namens de Parochianen zal verwelkomd worden. Een der bruidjes biedt Z. D. H. een bouquet aan, waarna Hij in optocht door het dorp wordt begeleid. Aan de pastorie teruggekomen, wordt Z. D. H. toegesproken door den WelEd. Achtb. Heer J. A. J. van Heijst, nameus de Feestcommissie. 's Avonds 7 uur en verder elk kwartier zal van den toren vuurwerk afgestoken worden, terwijl de Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" van Baardwijk en de beide Harmonieën van Waalwijk, bij afwisseling zang- en muzieknummers zullen geven. Maandag 25 September. 's Morgens ten 71/s ure beginnen de cere moniën der kerkwijding, waarbij aanvaukelijk alleen de kerkelijke Bedienaren mogen tegeu woordig zijn. Omstreeks 9 uur zal door het luiden der klok het teeken gegeven worden, dat de geloovigen de kerk kuuuen binnen gaan om de verdere ceremoniën en de plechtige H. Mis bij te wonen. 's Namiddags omstreek 5 uur zal Z. D. H. uitgeleide gedaau worden door de Feestcom missie, de gardes d'nonneur en de Harmonie l'Espérance. De stoet trekt van de pastorie naar de greus in den Overlaat en terug. De optocht wordt 's Zondags en 's Maan dags aan het raadhuis ontbonden. Programma van den Optocht. 1 Heraut te paard. 2 Eene afdeeling Gardes d'honneur. 3 Eene deputatie der H. Familie in rijtuig. 4 De Harmonie „St. Ciispijn" vau Waal wijk. 5 Praalwagen. (H. Clemens.) 6 Eene afdeeling Kleine H. Familie, op poneys. 7 Het Bestuur van het Zangerskoor in rijtuig. 8 Eene afdeeling Gardes d'honneur. 9 Het R. K. Kerk- en Armbestuur in rijtuig. 10 De Harmonie „l'Espérarjce" van Waal- Wijk. 11 Een praalwagen met Maagdekeus. 12 De ZEw. H.H. Pastoor en Kapelaan, in rijtuig. 13 Het rijtuig van Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, begeleid door eene Eerewacht. 14 De ZEw. H.H. P. van Heijst en A. van Beijneu in rijtuig. 15 Leden der Feestcommissie, in rijtuig. 16 id. 17 Eene afdeeling Gardes d'honneur. Waspik, 16 Sept. Het grootste tot hiertoe alhier gebouwde Rijnschip „Elise" groot 8C0 last of 1600 scheepston voor rekening van den heer Sebert van Strien alhier, liep heden met gunstig gevolg van den scheepswerf van de Gebr. van der Rijken alhier te water. Dit Rijnkasteel is 86 M. lang, 10,20 M. breed bij 2,60 M. diepgang. Het is soiled van ijzer en staal vervaardigd, voorzien van alle gemakken, doelmatig naar de nieuwste vindingen ingerichthet strekt den scheepsbouwmeester tot aanbeveling, die weder het bewijs levert zijn vak volkomen meester te zijn. Het strekt tevens den onder- nemenden heer Van Strien, eigenaar en gezagvoerder van den grootsten bodem der Waspiksche vloot tot eere. De Waspiksche Schippersvloot die zich iu .'grootte en getal meer eu meer uitbreidt, bestaat thans uit 107 groote en kleine schepen. Onmiddelijk is op stapel gezet de Kiel voor een rijnschip groot 500 last voor reke ning van den heer A. Verschuren Pz. alhier. ■mgüL-U—IIJ__JIII (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) hun protest, geheel vergeten te hebben, dat zij niet het recht hadden, wegens het door derden geschrevene, de liedertafel zelve te lijf te gaan en deze vereeniging, in hare eigen veste, met dum-dum-kogels te willen komen doodschieten. Wij kennen de heeren Schweinsberg en Herrewijn niet, en hunne al-of niet bevoegd heid tot zakelijke critiek over a-capella-zang valt uit hetgeen wij. van hen te lezen kregen tnoeielijk te beoordeelen. Dit neemt echter niet weg, dat wij hun gaarne verdiende hulde hadden gebracht, indien zij ten einde redactie of uitgevers van de „Muziekbode" van onverdienden blaam >e zuiveren (want daarover alleen liep nu de quaestie toch huunen anoniemen tegen stander flink terecht hadden gesteld; 't geen had gekund door de eenvoudige, doch af iloende verklaring dat zijSchweinsberg en Herrewijn, het gewraakte verslag leverden en de verantwoordelijkheid ervan geheel voor hunne rekening namen. In dusdanige verklaring zouden wij, op de eerste plaats, hebben gezien eene daad van prijzenswaardige ridderlijkhei.1, ter bescher ming van verdrukte onschuld. Nu echter deze heeren verslaggevers wel zoo oprecht waren hunne namen bekend te maken, doch tevens zoo onridderlijkaan hunne vertogeu kracht bij te zetten, door grofheden die veel gelijken op een scheld partij, en door argumenten die als niet ter zake dienende, hier geheel misplaatst waren, gelieve men ons ten goede te houden, dat ook ons geloof in de onpartijdigheid en in de goede bedoelingen der Muziekbode- verslagen nu wel een beetje geschokt is. Willen de heeren S. eu H. in 't vervolg, inderdaad „welwillende" critiek leveren en tevens, bij eventueele replieken, niet zoo leelijk meer uit 't spoor geraken, dan gelooven wij hun ten sterkste te mogen aanraden, vooraf eenige lessen te nemen in wellevend heid en goede manieren. Onzen dank, M. de R. voor de opname dezer regelen. Namens de Liedertafel, FRANS DE CORTIE, Directeur. JAC. PULLENS, Commissaris. ADR. NIEUWENHUIZEN, Waalwijk, 22 September 1899. Capelle, 22 Sept. 1899. In de gemeenten Capelle, Vrijhoeven- Cappel en Sprang gaat een adres aan Mevrouw Dreyfus te Rennes rond, dat door tal van personen zonder onderscheid van rang of godsdienst met geestdrift wordt ge- teekend. Aan genoemde vrouw, die evenals haar echtgenoot zoo ontzettend veel heeft geleden, wordt de mededeeling gedaan, dat de onderleekenaars hoogachting en sympathie aan den kapitein betuigen dat het onlangs gewezen vonnis vernietigd wordt door de geheele beschaafde wereld dat de openbare meening luid verkondigtdat kapitein Drey fus eeu martelaar is; dat zijn naam met eerbied door de menschheid zal herdacht worden als die van een slachtoffer van voor oordeel, hartstocht en menschelijke dwaling. X. WAALWIJK. GEBOREN: Marinus Wilhelmus Arnoldus z. van Petrus Klerks en Hendrica Wilhelmina van Dijk Johannes Ludovicus z. van Lam- bertus Antonius Kooien en Lucia Johanna Papenhoven. OVERLEDENAartje Hendrika Duister oud 8 mnd. Elisabeth Maria Timmermans oud 4 mnd. Catharina Antonetta Penniogs oud 9 mod. Johannes Martinus van der Sanden oud 55 j. echtgenoot van Cornelia van Bladel Ludovicus van Eeten oud 6 mnd. Henrica Maria van de Water oud 9 weken. Iu het ingezonden stuk geteekend X. zie ons nummer van Zondag j.l. zijn een paar storende fou'jes geslopen. Zoo stond aan het slot van het eerste ge doelte kunstrechten in plaats van kunst rechters, en in 't begin der tweede alinea van het tweede gedeelte wormstekige pen— nevruchtige, in plaats van wormstekig pen neviuchije. De belangstellende lezer zal zelf een en ander wel reeds verbeterd hebben. deze betuig ik mijnen dank aan de Mij. Oud-Karspel, agent de heer FRITS M U L L E R S alhier, voor de vlugge en nette regeling en uitbetaling, in zake de door mij geleden brandschade. Z. TREFFERS. Waalwijk, 22 Sept. '99. AALWIJK. IN SOORTEN. Aan de Redactie van „De Echo van het Zuiden Mijne Heeren Wilt ons een weinig plaatsruimte toestaan, naar aanleiding van de zeer onheusche wijze waarop, iu Uw nummer vau j. 1. Zondag de heereu F. J. Schweinsberg en B. H. Herre wijn te Nijmegen, de Waalwijksche lieder tafel hebben gemengd, in hunne repliek op een ingezonden stuk, opgenomen in de „Echo v. h. Z." van 10 September. Dat genoemde heereu gemeend hebben, te moeten protesteeren tegen den gedeeltelijken inhoud van bedoeld stuk, wij kunnen niet anders, dan hen hierin volkomen gelijk geven. Doch, jammer voor hen, schijnen zij bij WAALWIJK, 22 September 1899. Er was heden buitengewoon veel aanvoer van hoornvee en de prijzen liepen op, zoodat er veel verkocht ward zoowel in jong vee als in vette beesten, kalfkoeien en kalfvaarzen. Kalfbeesten golden f 125 k f245. Dito vaarzen f 100 k f 195 Jonge varkens aangevoerd 95 stuks, ver kocht van f 3.25 a f 12,50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 429 ka. van f 1.18 k f 1.28 per kg. Eieren 41/* a 51/t cent per stuk. De omstandigheid, dat de huidenmarkten voortdurend in vaste stemming blijven ver- keeren, ook op alle productieplaatsen in en buiten Europa, gevoegd bij den betrekkelijk geringen voorraad, naar luidt van berichten, over geheel de wereld, schijnt eene verdere rijzing in 't leven te roepen. Het gevolg hiervan is, dat er in den hui- deuhandel thans eene meer dan gewone bedrijvigheid heerscht, die zich ook langza merhand afspiegelt in deu leerhandel en in de leerprijzen. Zwaar zoolleder, zoowel als licht en alle bijsoorten, zoomede grove en fijne soorten overleder met glad paardenleder en paardenstuiten aan 't hoofd, bedingen bij meerdere vraag, hoogere prijzen. Dal alle overige artikelen, als schors, vreemde looimiddelen, traan enz. min of meer onder den invloed dezer beweging gaan verkeeren, is zeer natuurlijk. DÜSSEN. Boteraanvoer 150 kg. prijs van f 1.26 1.84 Markt gezet op f 1.30 per kg. Eieren f 1.— per 26 stuks. al vorens U een bedstel koopt bij onze talrijke afnemers, wier dankbetuigingen in onze circulaires voorkomen en waaronder U zeker eenige vrienden of kennissen zult vinden, waar onze prima solide Veeren en Kapok zijn geleverd, en U zult na in formatie en ontvangst der stalen over tuigd worden, dat U bij niemand goed— kooperen solider Uwe inkoopen kunt doen, Onze complete Veerenbedstellen met 50 pd. veeren voor f35.zoomede onze kapokken bedden zwaar gevuld voor f 25 of f28 bestaande uit een Compleet Veeren of kapokbed, peluw en 2 kussens, gewaste zware linnen tijk, 1 wollen, 1 gestikte moltondeken, 2 halve doorgest. en peluw strooraatras, overtrek voor bed en peluw, alles prima kwaliteit. Dankbetuigingen van ambtenaren, waaronder ontvangers en notarissen liggen op ons kantoor ter in zage. Een bedstel 't welk wij U leveren f 35kost bij uwen winkelier minstens f 55.5 f 60.Alleen door onze groote omzet van 25 30 stel per week waaronder wij van bepaalde soorten stof groote quantums gebruiken is het ons mogelijk tot deze prijzen te leveren. Zen ding franco elk spoorwegstation. Rembours, naar België franco Grens station. Wat niet goed is nemen we terug. Het is niet onze bedoeling ^koopjes" te leveren doch indirect het vertrouwen onzer cliën- tele te winnen. WALSTRA Co., Bed denfabrikanten, Groningen. Vraagt Mon sters en Stalen. Deze uit de gerenommeerde Distelleerderij van HARTEVELT en Zn. te Leiden is ver krijgbaar in Vertegenwoordiger voor het Kanton Waalwijk, -^Ien z^e ('e etalage en leze de anonces der Firma in dit blad. Hanglampen met geheel nieuw or nament en kleuren. Werklampen met gewone en de nieuwste grootere branders. uitstekend geschikt voor groote werk plaatsen alsook de gunstig bekeude Muur- Tafel- en handlampen. Onder- deelen voor branders. Gasglazen, Kappen en kogels. Verder groote sorteering emaille nickelen en koperen huishoudelijke- artikelen. Concureerende prijzen. Beleefd aanbevelend bij de HAVEN, Beveelt zich beleetd aantot bet van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krwtp- vrij en van watermerk voorziendus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. Aanbevelend ALS BOVEN. voor Jalonsieëo is bij aan de Haven van af f2,50 de vierkante Meter, Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. Eene schoone collectie enz., vanaf 8 cent per rol en booger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be^ leefd aan voor bet in alle kleuren. De prijs is voor latten ran 1 M. 3 cent en vervolgens naar gelang de lengte vanaf '3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. ALLES TEGEN Aanbevelend, GEBRs. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, N ij m e g e n.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6