k I: II f I, B11Z EN, Emaille Huishoudeliike Artikelen Sportwagens en Kooktoestellen, F, Oosterhout - HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN GEWEREN J.CJABKSEnZ00N, Til. 1. DN WIJCK, LINNENKASTEN, scherp concurreeiende prijzen. Advertentién Stims Putten, VULKACHELS 'IS ALT! HANGLAMPEN, JACHT ARTIKELEN. vnrnuur, mmmm, geschilderd werk. CILINDERBUREAU Ontvangen Behangselpapier J A L 0 U SI Eè N. Frits Müiters, Rusland. Amerika. Burgerlijke stand. BfNNËNLAX Telegrammen. Handelsberichten. Electrische geleidingen, ï4?ïiï!® im Randen en Hoeken LAKKEN VAN Verder alle Reparaties. JAARMARKT te Waalwijk op DON DERDAG 5 October a s UEd. dw. Dn. Voor het winterseizoen. KOLENSCHOPPEN vanaf 10 cent. Verder alle als: WATER- en TOILETEMMERS alle.-oorten BRAADPANNEN,KOFFIE en THEETROMMELS mooie sor- teering BROOD- en BESCHUIT TROMMELS, KOFFIEMOLENS enz. Het beste adres van Koper-lood- zinkwerker en pompen maker, WAALWIJK. IN Heeft in zijn magazijn, voorra dig eene groote keuze van bovengenoemde artikelen in verschillende grootten, bahuts waschtafels, werkkasjes ook schrijf- bureaux met dichtslaande klep, onmisbaar voor eiken burger of neringdoende. voor kantoorgebruik Parapluistandaards en Bloemtafel- tjes in Bamboe. in alle kleuren. ALLES TEGEN Huis— en Decoratieschilder, WAALWIJK. tigen, vooral om door eigen aanschouwing bekend te worden in et den dienst en de verpleging van de zieken door de zusters, aangezien het plan moet bestaan om in een groot, ouder hare bescherming staand zieken huis iu Holland binnenkort verpleging door vrouwen in te voeren. Ter verbetering van de haven van Eemden, en hel_ verkeer tusschen het binnen land, langs het Doiimund-Ee.m.skanaal met de overzeesche gewesten, zal van den Pruisischen landdag nog 15 millioen maik gevraagd worden. Naar men zegt is er mogelijkheid d.it Duitschland zich gerechtigd acht, wegens de Mapia-kwestie enz., bij de betaling van de koopsom der Carolinen, van Spanje een schadeloosstelling te verlangen, hetzij geldelijk of in den vorm van afstand van grondgebied. Vreesclijke rump te Keulen. Woensdag in de Wolfsstrasse te Keulen een nieuw gebouwd vier verdiepingen hocg huis ingestort. Het huis was reeds onder dak en juist werd het binneuwerk in gereedheid gebracht. Na den middagschafiijd deden de stukadoors, metselaars en opperlieden, naar men meent, 13 in getal een slaapje, toen 't gebouw geheel onverwacht instortte tengevolge van een nog onbekende oorzaak. Het 15 M. hooge huis was binneu weinige oogenblikken geheel sameugevallen, alle werklieden, op een na, ouder 't puin begravend. Een stukadoor was juist in den kelder, toen het ongeluk gebeurde eu kon zich door een luik redden. De brandweer begon oumiddelijk het puin weg te ruimen, om, als het mogelijk was, de levend begravenen van den dood te redden. Maar vergeefs. Na twee uren haalde men twee lijken te voorschijn, een van een stukadoor, vader van zes kinderen. Zijn 12 jarige zoon had hem juist eten gebracht op het karwei en was van de 3de verdieping af mede in de diepte gestort. Men bemerkte na 3 uren werken, dat de jongen leefde, want hij gaf autwoord op het geroep en klopte met doffe slagen onder het puin. Een uur later haalde men hem te voorschijn en nu bleek, dat hij terecht gekomen was onder eenige balken die dwars over elkaar waren gevallen en een dak boven zijn hoofd haddeu gevormd, waarop, de steenen waren blijven liggen. Hij had slechts lichte kwetsuren be komen. Den geheelen avond en den ganschen nacht werd het ruimen voortgezet en achtereen volgens werden nog 10 lijken gevonden. Dicht bij Lublin, in Polen, reed een groo- tendeels met spoorstaven beladen trein een helling op. Plotseling brak de koppeling tusschen den achtsten en negenden wagen van achteren, de acht wagens reden de hel ling af en eindelijk in duizelingwekkende vaart midden in een compagnie soldaten, die op den spoorwegdijk aan het werk waren. Dertien soldaten bleven op de plek dood, tien werden gevaarlijk en 29 lichter gewond. Admiraal Dewey is onmiddelijk, nadat hij te New-York aankwam, aau boord van de „Olympia" geïnterviewd. Over eeu Engelsch- Araerikaansch verbond wilde hij niets los laten. De Philippino's achtte hij eer voor zeltregeering geschikt dan de Cubanen en van generaal Otis zeide hij, dat de man te veel wil doen hij wil alles tegelijk zijn generaal, gouverneur, rechter enz. Ten slotte verklaarde Dewey geen candidatuur voor het president - schap der Vereenigde Staten te willen aan vaarden. Mijn eenige eerzucht is, zei hij, als zeeman te leven en te sterven. Te New»York zijn reusachtige toebereidselen gemaakt, om den held van Cavite waardig te ontvangen. Er zijn particuliere versieringen aangebracht, die 10,000 dollars kosten en berekend wordt, dat het geheele feest 6 millioen dollars zal kosten. Ruim 20 millioen yards stof is voor vlaggen en tropeeëu verwerkt. Ongeveer 7000 vaartuigen gaan den admiraal tegemoet. Een groote vlootparade zal te zijner eer gehouden worden. De Philippijnsche opstandelingen hebben de Amerikaansche kanonneerboot „Urdaneta" die de stad Oranie bombardeeerde, in brand gestoken. Eenige kanonnen van het schip werden medegenomen. De bemanning, be staande uit een officier en 9 manschappen, wordt vermist, men denkt, dat zij gevangen genomen zijn. Twee bloedige veldslagen hebben plaats gehad te Los Angelos tusschen de Mexicaan- sche troepen en den ludianeu-stam Yagui. De Indianen, zijn geheel verslagen en vluchtten in alle richtingen uit het territorium, da' zij yroeger door rooverijeu onveilig maakten. Z-.j lieten 196 dooden op het terrein achter. Alle g.zwonde Indianen weiden door de Mexicanen afgemaakt. Dezen verloren 19 man en hadden. 45 gekwetsten. AtUtlMh w t»W.j dende nieuwe dienstregeling niet veel ver andering gekomen. De trein die vroeger om 8.34 uit 's-Bosch vertrok te Waalwijk arriveerde 8.58 en te Zwaluwe 9.45, vertrekt thans uit 's Bosch om 8.17 arriveert te Waalwijk om 8.42 en te Zwaluwe om 9.36. De trein vroeger vertrekkende uit Lage- Zwalnwe om 8 20 te Waalwijk aankomende om 9.00 en te 's Bosch om 9.23 vertrekt thans uit Lage-Zwaluwe 8.25, arriveert te Waalwijk om 9 09 en te 's-Bosch om 9.31. De nieuwe dienstregeling ontvangen onze abonné's zoo spoedig mogelijk. Baardwijk, 29 Sept. Door 't Bestuur van den Algemeene Arme alhier is aan de huizen der ingezetenen bezorgd de volgende circu laire Collecte voor deu Algemeenec arme te Baardwijk. Wegens daling der pachtprijzen van de landerijen, zijn de ontvangsten van den „Al- gemeenen Arme" ongeveer f 500.lager dan voor een vijltiental jaren, terwijl de uit gaven nagenoeg op dezelfde hoogte blijven. Tot herstel van het evenwicht tusschen de gewone ontvangsten en uitgaven heeft de Gemeenteraad iu 1894, met machtiging van Heeren Gedeputeerde Staten nadat eerst eene collecte moest worden gehouden de jaarwedde van den Armengeueesheer en de levering van geneesmiddelen ten laste der gemeente gebracht. Dit heeft niet kunnen beletten, dat sedert een paar jaren, elk jaar weêr sluit met een nadeelig saldo, zoodat naar nieuwe midde len ter versterking der ontvangsten is uit gezien. Op voorstel van een der Raadsleden is besloten, dat te beginnen Zondag 1 October a. s. eiken Zondag met eene bus eene collecte zal gehouden worden laugs de huizen der ingezetenen, tot zoolang het Armbestuur de uitgaven uit de gewone inkomsten kan be strijden. Het Armbestuur doet daarom bij deze een ernstig beroep op de liefdadigheid der inge zetenen, onder de zinspreuk„Den arme gegeven, in Gode geleend." Plet Armbestuur, W. van Woensel, Voorzitter. L. VAN Herpt, Ledeni A. van Heesbeen, Waspik, 28 Sept. Heden is alhier van de scheepswerf van de firma P. en A. Ruijten- berg met goed gevolg te water gelaten het ijzeren Rijnschip „Antoine de Padou" groot 530 last, voor rekening van den heer F. A. Poppelier alhier en onmiddelijk daarna is de kiel gelegd voor een ijzeren boeieraak, groot 32 tonnen, voor rekening van den heer D. Versluijs te Werkendam en van een ijzeren paviljoen-jacht, groot 60 tonnen, voor reke ning van den heer W. Nolh te Capelle. Helmond. Bij de Zondag 1.1. al hier gehou den protest-meeting der Pauselijke Zouaven, gaf de Zangvereeniging „Drunens Mannen koor" uit Druuen 's avonds een concert in de zaal van den heer M. de Rooy alhier, dat bij uitstek geslaagd mag heeten. Mgr. Paaps, vele oud-officieren en zouaven en eene gioote menigte woonden de uitvoering bij en allen waren verwonderd, van zulk klein corps, zulk een zang te hooren. De volgende nummers werden allen even prachtig en zui ver gezongen„Vreedzaam", „Grüsze an die Heiraat", „Leo cantante" van den WelEerw. Heer van Besouweu, >Sterren- nacht", „Die Vesper". Vooral muntten uit „Neerlands Mannenzang" van de Vliegh, dat ook op herhaald aandringen der toehoorders moest worden gebisseerd, eu de „Leo—Can- rate", welke stukken een uitbundig succes inoogstten. Mgr. Paaps betuigde na afloop den presi dent eu werkende leden der zangvereeniging zijnen warmen dank voor het schoone, dat zij hier ten gehoore hadden gebracht, en zooveel hadden bijgedragen tot opluistering van dezen plechtigen indrukwekketiden dag. Waarlijk „Druneus Mannenkoor" met zijnen bekwamen Directeur, de Heer L. Kooien heeft in Helmond groot succes behaald en wij roepen hen een spoedig tot weerziens toe. WAALWIJK. Van 2330 September. GEBOREN j Martin us z. van Antonie Voogd en Johanna van Delft. OVERLEDEN: Drik Colijn oud 6 weken. HUW.-AANGIFTEGerardus Theodorus Hen- ricu9 Vermeer oud 24 j. alhier en Geertruida Adriana van Wordragen oud 35 j. wed. van Adrianu3 Jansens wonende.te 's-Bosch. WAALWIJK, 30 Sept Ï899. Dienstregeling; 1 Oct. 1899. In den dienst op de lijn 's BoschWaal wijkLage Zwaluwe is bij de morgen intre- beweging. Als het zoo voorgaat, wat, in aan-, merking nemende de geringe voorraad in de bestaande behoefte wel waarschijnlijk is, krij gen wij binnen een niet ver verwijderd tijdstip een uormaal standpunt in de belangrijke leder industrie, dat wil zeggen prijzen van gefa briceerde waar in evenredigheid niet de grondstoften. Het zou zeer te wenschen z'jn ook voor dc schoemakerijen waann de toe stand evenmin rooskleurig is. De handel in schorsen aanverwante artikelen verkeert zooals meestal in dit seisoen, weer min of meer in haar drukken tijd. DU SS EN. Boteraanvoer '160 kg. prijs van f 1.4-2 1.60 Markt gezet op f 1 54 per kg. Eieren f 1.10 per 26 stuks. CD PRETORIA, 29 Sept. Twee batterijen veldai tiUerie en 500 burgers zijn naar Volks- rust gegaan nog 500 vertrekken heden. De grootste levendigheid heerscht in militaire ktingen gewapende burgers en artilleristen rijden door de straten. De vehlkornels waar schuwen de burgers dat zij ieder oogenblik gereed moeten zijn om opgeroepen te worden. KAAPSTAD. 29 September Een korps buigers is Vrijdag naar de Natalsche giens gegaan, een ander naar Middelburg, liet korps wielrijders is over de verschillende kommando's verdeeld. Naar men verneemt, zal het eerste contingent van de troepen te Pretoria Zaterdag naar de Oostgrens vertrek ken. De officieren van het Duitsche korps verlaten de stad om zich aan het hoofd van hun troep te stellen. DURBAN, 29 Sept. De veldartillerie van Natal, de lichte iufan'ene van Durban en de bereden infanterie van Natal hebben bevel ontvangen dadelijk naar het district Lady- smith op te rukken. LONDEN, 29 September. Volgens de St. James Gazette en andere avondbladen stelt de heden door den kabinetsraad goedgekeurde Eogelsche nota aan dc Transvaal de volgende krasse eischen .- lo. vergoeding aan Engeland van de gemaakte oorlogskosten 2o. ontmanteling van alle forten in de Republiek 3o. opheffing van het Transvaalsche ge zantschap te Brussel met ontslag van Leyds 4o. onafhankelijkheid der Transvaalschc gerechtshoven 5o. gelijkstelling van het Engelsch met het Hollandsch 6o. erkenning van Engeland's suprematie over geheel Zuid-Afrika. Onmiddelijk nadat de kabinetsraad was bijeengekomen, werd er oorlogsraad in het ministerie van oorlog gehouden, terwijl de eerste lord der admiraliteit een conferentie hield met den kanselier der schatkist. WAALWIJK, 29 September 1899. Ter veemarkt was heden buitengewoon veel aanvoer en de handel was vlug. Voor Bulgië werd tamelijk veel gekucht. Kalf beesten golden f 127.50 1'225. Dito vaarzen f 110 a t 190 Jonge varkens aangevoerd 90 stuksver kocht van 1' 3.25 a f 8,50. Ter botermarkt algeslagen en verkocht 513 kg. van 1.42 a f 1.58 per kg. Eieren 4^2 a 6 cent per 3tuk. Na de belangrijke afdoeningen van huiden in de laatste 3 weken is de vraag wel wat gekalmeerd, maar de prijzen behouden geheel hunne vastheid op alle markten. Leder is nog niet in dier mate in prijs ge stegen maar alle soorten zijn in opgaande I Hiermede heb ik de eer te berichten, dat ik mij belast met het vervaardigen en boren van in alle wijdten met 5 jaar garantie. Ontvangen de nieuwste modellen Lamp- en Gasornamenten rnime sorteering in alle prijzen. in kortstmogelijken tijd vervaardigd in alle afmeetingen. VEEVOEDER- en FORNUISKETELS KLEER- en PARAPLUISTANDAARl)S, fijne NIKKELWAREN. Wegens gevorderd seisoen opruiming van Verders beveel ik mij aan voor alle re paraties aan RIJWIELEN. Koperslager, Loodgieter, Gasfitter. Stationsstraat, tegenover Van Gend &Loos. 4) bp a v s- a Ontvangen eene groote collectie Een prachtige sorteering werklampen, dc beste soort lampe- belge univrrsallamp, muur en sierlamp- jes, looplampjes en alle soorten losse branders, al deze lampen zijn van de beste qualiteit. en aan scherp CONCURREERENDE prijzen. en alle Verder beveel ik mij beleefd aan tot het leggen van en bijlevering van allen daartoe benOO- digdbeden, desverkiezend met garantie. Aanbevelend vestigt bij deze bijzonder de aandacht, op zijn buitengewoon fraai Buitengewoon solied en bijna niet te herkennen van massief, mahonie en noten; hiervan voorradig Ook verkrijgbaar massief eiken Armerik. Eene schoone collectie enz.vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be 1 leefd aan voor het De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar gelang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Eijne lak nette afwerking. Aanbevelend)-

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6