Notaris BINK Aanbesteding*. WU: Of WOOMIIIS Een Leerling Dienstbode Spoorboekjes Postpapier PAPIER en ENVELOPPES Adverteiitieii AANBESTEDEN: Kost- en inwoning Te WAALWIJK ANTOON TXELEN Antoon Tielen, „SINT CRI8PIJN" Antoon Tielen. Telegrammen. Burgerlijke stand. Handelsberichten. verko open: Op Woensdag 13 October, Gevraagd te kuur gevraagd Terstond gevraagd HH. Schoenfabrikanten en Handelaren! Ontvangen: in doozen. ONDERTROUWD Johannes A. W. WAGEMAKERS 12 Oct. bij inzet 26 Oct. 1899, bij toeslag, Het bouwen van een Winkelhuis met, Bovenwoning, Bijbouw enz. §^•7* Bij nette lieden te Waalwijk Ter snelpersdrukkerij van WAALWIJK, kan terstond voor den Haag, in een burgergezin, eene flinke, fatsoenlijke 1 October 1899. van 5 en 10 cent. Verkrijgbaar bij WAALWIJK. Gewone en nieuwste modellen in crème, wit en gekleurd, vanaf de goedkoopste tot de fijnste soorten. «it sierlijke marmergroepen, en als uiterst fantastische versiering viel een reeks van zwa-e herten- en dar.dsgeweièn in het oog, die O eigen standaarden als een guirlande langs den gesloten lengtewand van de zaal waren aangebracht. Eerst legen middernacht eindigde dit feest. Bij den Keizer en de Keizerin werd giste renavond in het Neue Paleis een diner ge geven, waarbij yenoodigd waren Koningin Wilhelmina, hare Moeder, andere vorstelijke personen, de rijkskanselier prins Hohenlohe, staatssecretaris gtaaf Bülow, de Nederland sche gezant jhr. 'Veis van Goudriaan met zijn vrouw en de andere heeren van de legatie. Het vertrek van de Koninginnen is bepaald op hedenochtend half tien van Postdam. Ongetwijfeld zal de Keizer wederom zelf zijn gasten naar de spoorwegcoupé brengen. Van den Keizer gesptoken, te Potsdam, waar allerlei geruchten geluopen hebben, houdt de dameswereld zich o a. nieuwsgierig bezig met de vraag, of de Keizer de Konigin na den doop heeft gekust. Het is niet enkel de kwestie van een handkus, maar of hij volgens het oude doopgebruik wegens het gemeenschappelijke peetschap reeds heeft ge bruik gemaakt van het benijdenswaardige voorrecht, om zijn bekoorlijke medepeet voortaan hartelijk op de wang te mogen kussen, wat velen dadelijk na den doop willen gezien hebben en andere betwisten. Dan liep nog bovendien een ander gerucht, volgens hetwelk de Koningin Maandag bij haar rijtoer naar Sanssouci onderweg met haar rijtuig iu een moerassige plaats is va^t geraakt en voor een gedeelte moest terugwan- delen, maar dadelijk een goed woord deed om te zorgen dat de koetsier, die geen schuld had, niet gestraft werd. Werkelijk deed de Koniugin Maandag een wandeling in een groen wandelcostuum en werd zij door ver schillende wandelaars herkend en gegroet. Nog meer liepen echter achteloos voorbij, zonder in de ongedwongen opwandelende dame met den hoogen officier, die haar toe gevoegd was, aan hare zijde, de jonge Ko ningin te herkennen. Evenzoo beweren verschillende Potsdam- sche rroegopstaa^ders Zondag op een uur, waarop de meeste Potsdammers nog te bed lagen, de Koningin te paard eeu korten rit te hebben zien doen. In elk geval houdt de Koningin de verbeeldingskracht van de be woners van de tweede residentiestad reeds druk bezig en wei in dezen zin, dat zich reeds een beminnelijke legendencyclus vormt als onbedrieglijk teeken, hoe goed zij de menschen hier bevalt. Ontduiking der postwet Vele vrachtrijders in Twente hebben de gewoonte brieven, bestellingen bevattende van particulieren uit hun woonplaats mede te nemen, waarop zij dan bij de leveraucieis eldets pakjes ontvangen, die zij hunne klanten tegen vergoeding van vracht thuis bezorgen. Dit was ook den directeur van het postkan toor te Vriezenveen bekend, waarop hij zich Zaterdag naar Almeloo begaf. Op zijn aan wijzing werden door de marechaussee een groot aantal brieven bij 2 vrachtrijders van Vriezenveen, die hier vertoefden, in beslag genomen en tegen hen procesverbaal opge maakt, op grond, dat aan den Staat is voorbehouden de uitsluitende brvoegdheid tot het vervoer van brieven en papieren, beneden het gewicht van 5 hectogrammen. Vredesconferentie Het Dagblad verneemt, dat tegen den 18en dezer in den Haag verwacht wordt de eerste gedelegeerde van I'alië op de Vredesconfe rentie, graaf de Nigra, ter onderteekening van de verschillende verdragen en vei klaringen, op 29 Juli 11. vastgesteld, voor zoover deze nog niet op dien dag de onderteekening van de vertegenwoordigers van Italië hadden veikregen. Hoogstwaarschijnlijk zulien dien dag ook aldaar aankomen gedelegeerden van nog andere staten, mede om met hun handieeke- ning de verschillende stukken te bekrachtigen. Gercektcrlijk onderzoek. Men deelt ons mede, dat de minister van justitie een gestreng gerech'elijk onderzoek gelast heeft in z .ke de openbaarmaking, de vorige week, door een der Haagsche dag bladen, van een résumé van de nog niet bij de Tweede Kamer ingediende wetsvoordracht betreffende de legeiorganisatie. N R. Ct. Spoorwegongeval De personentrein uit Amsterdam stond voorbij Breukelcn stil voor het afstandssein, op het punt waar de lijn zich splitst in de richtingen Uirecht eu Rotterdam. De ma chinisl van den goederentrein uit U.recht zag door den mist het onvci'ig sein niet. Er waren echter knalsignalen op de rails geplaatst. Door de gladheid der rails kon de machinist den trein niet tijdig stoppen, dus liep hij schuins van terzijde in den stilstaanden per soneutrcio, ter plaatse van den eersten baga gewagen. Deze was gevuld met stukgoederen. Het treinpersoneel bevond zich in den derden wagen, door welk gelukkig toeval geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. Niemand werd zelfs gekwetst en de ongeveer 20 passagiers van den personentrein bleven allen kalm. Ook is de materieele schade niet groot. Ongelukken Zekere C. van Geen 34jarig kermisreizi ger, woonachtig te Dordrecht en werkzaam in de op de kermis staande hippodiöme, dronk Zaterdagmiddag in koelen bloede eene hoeveelheid ruwe carbol op, hetgeen hij moest bezigen bij het reinigen van eene wond van een paard. Slechts een oogenblik hield hij zich goed, doch weldra zakte hij ineen. Een entboden geneesheer gelastte onmiddellijk zijne overbrenging naar een ziekeninrichting en in het Wilhelmina-Ziekenhuis vond hij hulpvaardige handen, die al het mogelijke deden om hem in het leven te behouden, doch omstreeks 7 uur oveileed hij. Wat de aanleiding to' deze noodlottige daad geweest is, is tot dusverre onbekend. In de Scheidemakersgas te Nijmegen woont het echtpaar v. L. Üe man was met selaar en stond als oppassend bekend, wat niet gezegd kan worden van den inwonenden zoon, die, vooral als hij sterken drank gedronken had, zeer ruw en lastig was Zon dagmorgen moet hij zijne moeder geslagen hebben, waardoor de vader zoozeer in woede ontstak, dat hij een beroerte kreeg en kort daarna overleed. l>e politie heelt den jongen v. L. gearresteerd en steil een onderzoek in naar de oorzaken van den dood van v. L. Sr. Tc Brielle viel een meisje, dat met haar breiwerk naar huis ging, met het noodlottige gevolg, dal een breinaald haar door den neus in de hersens drong. Het arme kind is kort daarop overleden. 's—Ilerlogeuboseh, 10 Oct. De burgemees ter dezer gemeente heeft de gemeentebestu ren van Rosmalen, Nuland, Geffen, Oss, Heesch, Schaik, Reek, Velp, Grave, Eschare, Gassel, Beers en Kuik uitgenoodigd tot het houden eener vergadering op Maandag 16 dezer ten raadhuize ie 's-Hertogenbosch tot bespreking van aanleg van eeu liamweg 's-HertogeboschGraveKuik. LONDEN, 10 October. Chamberlain heelt vandaag een dépêche gekregen van Milner, die de ontvangst meldde van een telegram van den Eugelschen agent te Pretoria, waarin de agenr zegt, van Reitz een nota te hebben outvargen, waarbij de Transvaalsche regeering vraagtlo. om alle geschilpuuten van weers zijden te laten regelen door vriendschappelijke arbitrage of door een zoodanig ander middel als waarover Transvaal en Engeland het eens mochten worden 2o. de Engebche troepen aan de grenzen van de Transvaal onmiddellijk terug te trekken 3o. alle troepeuversterkingen, die sedert 1 Juni in Zuid-Afrika ziju aange komen, uit Zuid-A.fiika terug te trekken bin ueu een redelijken tijd, waarover Engeland en Transvaal zich nader zullen verstaan, eu met den waarborg van den kant van Trans vaal dat geenerlei aauval zal worden gedaan op eenig deel van het Engelsche gebied zoolang de nieuwe onderhandelingen voort duren. Indien deze voorwaarde mocht wor den aangenomen zal de Transvaal van haren kant bereid zijn, de gewapende burgers van de grenzen terug te trekken; 4o. de Engel sche troepen, over zee op weg, niet te ont schepen in eenig gedeelte van Zuid-Alrika. De regeering van de Tiansvaal verzoekt met aandrang een bevestigend antwoord op deze vier punten en vraagt nadrukkelijk aan de Engelsche regeering, niet later te antwoorden dan Woensdag 11 October, om 5 uur des namiddags. De regeering, weuscht er aan toe te voegen dat, in het onverwachte geval dat zij geen bevredigend autwoord mocht ontvangen binneu den vastgesieldeu termijn, zij zich tot haar groot leedwezen genoopt zou zien, de handelwijze van de Engelsche re— geering als een formcele oorlogsverklaring te beschouwen dat zij zich niet verantwoor delijk zal ach'.en voor de gevolgen en dat de Transvaalsche regeering ook verplicht zal zijn, voor het geval nieuwe troepenbewegingen gedaan worden bij de Transvaalsche grenzen binnen den vastgesieldeu termijn, zoodanige bewegingen als een toimeele oorlogsverklaring te beschouwen. Dus hedenmiddag ten 5 uur kan eu zal waarschijnlijk de oorlog uitbarsten. BAARDWIJK. Van 130 September. GEBORENMaria Johanna, d. van Corneli9 van de Leur en Johanna Maas. Marius Johannes, z. van Hendrik Theodoru3 Ver hoeven en Antonetta van Mier. Josephus Mariiius, t. van llendnkus Jacobus Papen hoven en Hendrika Cornelia Hoppenbrou wers. Nicolaas Johannes, z. van Willem Schilders en Cornelia Antonetta Staal. OVERLEDEN Antonie Leijtens, echtgenoot van Petronella Leijtens 77 j. Marius Johan nes Verhoeven, 1 dag. DUSSEN. Over de maand September. GEBOREN: J. W., d. van W. Verschoor enJ.de Hom. J. F., d. van Tb Heymans en E. de Wit. NV., d. van G. Pruissen en G. Smits. C. M., d. van P. Prinsen en E. van Erp. C. NV., d. van A. de Rooy en K. lleystek. J., d. van 11. Steenhagen en J. Kiviis. P. O., d. tan L. Meyers f\\ P. Sagt. J. P., z. van Th. Nieuweohuysen en A. J. van Dortmont. 13. G., z. van M. Koekkoek en P. van Mersbergcn. A., d. J. R. Kietra en B. E. Th. Janssen de Poor ter. G., z. van G. van Delft en D. de Wit. J. G., d. san J. Jansen en C. van der Pluyrn. A, z. van C. Peuninx en A. Eykhout. OVERLEDEN M. Nederveen, jd. 25 j. W. Win- termans, 3 m. L. Bournan, 78 j. A. Dekker, 84 j. GEHUWD: M. de Bodt, 2-1 j. en Th. Pennings, V J- GORINCHEM, 9 Oct. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besieeide voor: Ristarwe 6,'iÜa (5,75, ronde dito f 0.10, 6,25 svitie dito 16,15, a 6,40, inl. rogge 15,75 a 6,— bnitenl. dito i" 5,75 a 5,90, gerst I 4,75 a 4,85, haver f3,50 a 3,70, duivebooncu f6,50 a 6.75, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 492 runderen le qual. Kalfkoeien f170 i 190 Kalf vaarzen f120 a 150 Melkkoeien 1130 a 140 2'/s .i»'*ige ossen 1"130 a 150 Guisle vaarzen t 70 a 80 Pinken f 50 a 60 liraskalveren f 30 a 40 Nuchtere kalv. f 12 a 19 Aangevoerd 8 vette varkens van 17 u 19 ct per half kilo, 697 biggen van 1 4,a 8.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen fa en lammeren f0 u f 0.per stuk. Eieren 1*1.40 a 1.60 per 26 stuks. Boter 72 a 77 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM9 Oct. Binnenlandsche Granen. Tarwe Jarige- was door te ruim aanbod maar gedeeltelijk en dan nog meerendeels tot iets afwijkende prijzen te ver knopen. Per hectare f5 25 a 1*6.40 en per 100 kilo uitgezochte qualiteit 1*7.75 af'8en overigens f 7-25 a f7.60. Nieuwe- werd iets hooger verkocht. Per heet. 1 5.70 a 6.60 en extra puike nog daarboven en per 100 kilo in uitgezochte qual. f8.25 5 f8.37 en verder naar deugd 1*7.75 a f8.10. Canada- 1*5.40 a f5.75. Rogge. Vlaamsclie, Zeeuwsche en Overmaa9sche De beste f 5.50 k 6. Dito mindere f0,<\0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f8,50 9.mindere f7,60 a 7,80; beste Zomer i8,35 a 8,70 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.60 k 3 50. Blauwe erwten. De beste f7.a 7.75 Paardenboonen. De beate f 5.75 a 6 10. Duivenboonen van 10.a 0. Bruine boonen de beste f 8,50 a 9.50: Witte boonen. De beste f 9.50 k 10.50. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaaseh zak- goed f 7.90 a 8,60; Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad f6.75 tot f7.75. ROTTERDAM, 10 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 54 paarden, 0 veulen, 2 ezels, 790 vette runderen 1693 magere dito, 305 vette en graskalveren, 72 nuchtere kalveren, 46 schapen of lammeren, 3 varkens, 313 biggen, 4 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 32 act. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 22 a ct. Kalveren: le kw. 46 ct., 2de kw. 40 a ct.3de kw. 33 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. bruinblanke Bergertraan 125.r blanke Bergertraan f 27,50 Maaslevertraan f p. ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 19.p. 100 L Nat.'Med. levertr le soort f ton u (stroogeel) 2e u f 31.p. ton Stoominedicinale levertr. ie f 37.p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. en GERTRUDA L. KOOLEN. Waalwijk, 6 October '99. Receptie Zondag 8 October Tot onze diepe droefheid overleed heden, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 63 jaren, onze geliefde Broeder, de ZeerEerwaarde Heer J. P. L. van HEESBEEN, in leven Pastoor te De Eerde: Baardwijk, Wed. H LOEFF- Van Hees heen. Berlikum, H. van HEES BE EN, 7 Oct. 1899. Réligieuse. te Waalwijk, zal voor den Heer HENRI LIGTVOET, te Waspik, en telkens des avonds 6 ure in het koffiehuis van W. KLERKS te Waspik Een huis met 3 woningen met erf en tuin te Waspik, sectie H. 1103 159, 160, 161 en 128 groot 6.80 aren. des namiddags ten 6 ure, zal de onderge- teekende namens den heer JOS. GE [VERS te Waalwijk, ten koffiehuize van C. REK KERS aldaar, Bestek en teekening zijn vanaf Donder dag 12 October te verkrijgen bij de Han delsdrukkerij van Weijers en Co. te Tilbmrg tegen toezending van f 1.50 per stel. Aanwijzing geschied als in het bestek voormeld. De Bouwkundige, C. J. M. KOCKEN. wordt voor net JONGMENSCH met genot van vrije kamer. Brieven franco onder letter A.BC. met opgaaf van pensionprijs per maandaan den uitgever dezer courant. of gedeelte er van. Opg. van huur en stand enz., lett. W. bureau dezer courant. geplaatst worden. Nadere inlichtingen bij C. SCHONIS, Baardwijk, Geen beter en practischer en goedkooper vakblad dan Verschijnt WOENSDAGS met fraaie pla ten en Knippatronen, geeft gratis Arbeids beurs enz. enz. Prijs f 1.10 per half jaar. Wordt steeds meer gelezen en geeft groote publiciteit voor uwe artikelen. Agent voor Waalwijk, de heer PAUL MEEUWESEN. De Uitgever W. A. EISMA, Leeuwarden. eene RUIME SORTEERING Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 3