Blad Zondagsblad VAN Door een ongelukkig toeval kan het thans niet met ons blad afgeleverd worden. We zullen het echter zoo spoedig mogelijk af zonderlijk laten bezorgen en versturen. De Administratie. Duitschland. Rusland. BINNENLAND. BUITENLAND. Frankrijk. BERICHT. UITVOERINGEN. Tweede De Echo ran het Zniden. Uit de telegrammen blijkt nu, dal Babing- ton en Pilcher tegelijkertijd, de een uit het noorden, de andere uit het zuiden, op Nieuw jaarsdag een verkenning hebben gedaan om den toestand in het oproerige Gtikwaland te onderzoeken, en tevens de westelijke flank van Methuen te bevestigen. De Rietrivier, waarvan in een der telegrammen sprake is, wordt ook Modderrivier genoemd het is de rivier ontstaan uit de vereeuiging van de Riet en de Modder, die bij het dorp en station Modderrivier samenkomen Douglas ligt aan de samenvloeing van deze Riet- of Modder rivier met de Vaal, vlak ten westen van Meihuen's tegenwoordige positie de Vrij staters hadden er sedert eenigen lijd een voorloopig bestuur gevestigd. Generaal Gatacre geeft het volgende aan- vullingsverslag van de affaire van Dordrecht: „Toen Montmorency, te Dordrecht gekomen, vond, dat een detachement van 28 man niet terug was gekeerd, ging hij met 100 man Kaapsche en bereden jtgers en vier kanon nen, den 3len December met het aanbreken van den dag op weg om ze te ontzetten De Boeren werden uil hun stellingen ver dreven en de vermisten ontzet, behalve vier man van de Kaapsche bereden jagers en die van de Kaapsche politie. Volgens-het laatste bericht verloren de vijanden ongeveer dertig man." Een luitenant der Royal Iiish Fuseliers, die te Pretoria krijgsgevangen is, schrijft in een brief„Nadat wij ons na het gevecht bij Nicholsons Nek hadden moeten overgeven, werden wij in het kamp der Boeren gebracht, vanwaar wij nog denzclfden nacht met groote wagens naar het 20 mijlen verwijderde station werden vervoerd. In dien tijd werden wij op de beste wijze behandeld men gaf ons eten en tabak. Alles wat men over de Boeren in Engeland leest, berust op onwaarheid. Zij behandelen de gevangenen en gewonden met de grootste voorkomendheid- Voorna melijk de laatsten verplegen zij alsof het hun landgenooten waren. Verzoekt men hun iets. dan krijgt men het dadelijk, zelfs, als het liet laatste is. dat zij bezitten. Naar Pretoria werden wij in slaapwaggons eerste klasse gebracht, en overal, waar wij onderweg ophielden, gaf men ons rijkelijk te eten en te drinken. Men behandelde ons met de grootste beminnelijkheid. Op den dag van onze aankomst te Pretoria moesten wij met huisvesting op de renbaan tevreden zijn, doch men bracht ons reeds den volgen den dag in een elegant sleenen gebou.v onderdak, dat van alle moderne comforts voorzien is. Electrisch licht, lifts, baden enz alles is aanwezig. Wij werden vair het hoofd tot de voeten nieuw gekleed. Het eten is uitstekend en bovendien krijgen wij bijna dagelijks vruchten, sigaren en spijzen van particuliere personen. In werkelijkheid ont breekt ons niets dan onze vrijheid. De bewaking is zeer streng. In ons gebouw zitten ruim 50 officieren gevangen. Da ge wonden liggen in afzonderlijke kamers en worden uitstekend verpleegd. Naar men ons op onze vraag vei klaarde, zal men voor het einde van den oorlog geen der gevangen officieren vrijlaten, al is de losprijs nog zoo hoog, of tegen anderen uit wisselen." Colesberg, dat volgens de EugeNche over wiiiningstelegramaien den dag na de wel geslaagde beweging van French zou bezet worden, is blijkens een dépêche van den generaal zelf nog altijd niet in handen van de Engelschen. Wij merkten al dadelijk op dat Fiench nog wel niet met de Boeren zou afgerekend hebben; nu meldt hij zelf dal „zijn positie onveranderd is" (deze uitdrukking dreigt een gevleugeld woord te worden in de officieele Engelsche dépêches). Hij voelt zich blijkbaar te zwak om zijn manoeuvre te bekronen met een aanval. Met een kleine versterking meent hij'echter den vijand van Colesberg te kunnen verdrijven. Ónder:us schen zullen de Boeren ook wel versterking krijgen er stond immers op een kruispunt niet ver vandaar een commando Boeren ge reed om hulp te brengen waar het noodig mocht blijken en zoo valt dus altijd niet te zeggen, in hoeverre de manoeuvre van French de Engek-chen werkelijk voordeel heeft afgebracht. Want het is de vraag hoe lang hij zoover van zijn veilige basis, Naauw poort, kan blijven. Daar hij zijn colonne zoo beweeglijk mogelijk wilde maken de infanterie werd immers in wagens meegeno men zal French wel geen zwaren trein meegenomen hebben en er vooral op bedacht moeten zijn zijn verbindingslijn vrij te houden om proviand aangevoerd te krijgen. Het is in een district, waar het krioelt van opstan delingen, en dat dezeu niet nalaten zullen zijn verbindingslijn te bestoken blijkt uit het beiicht van vanavond, volgens hetwelk één enkele „verraderc voor hun oogen een trein met mondkost voor de Engelschen ver- loren heeft laten gaan. Het is weer een aardig stukje van dien Boer geweest, een waardige tegenhanger van de krijgslist van de republikeinen bij Ladysmith, die een kudde Engclsch vee naar zich toe wisten te halen door eenige goedgerichte granaten achter hel vee te werpen. Reuter omvangt een telegram uit Pretoria van 2 Januari, dat de Transvaalsche lezing geeft van het gebeurde bij Colesberg. Het luidt als voigt „De Engelschen hebben Zondagavond in grooten getale het commando van Schoeman aangevallen in het district Colesberg en hebben getracht de stelling stormenderhand te nemen. „Zij hebben den volgenden dag den aan val herhaald, n.aar zij werden gedwongen terug te trekken. „De Boeren behouden hun stellingen. De verliezen van de Engelschen zijn onbekend, maar zijn belangt ijk. Van Methuen nog altijd niet veel nieuws. Zijn cavalerie brigade staat nu bij Koodoes- drift, een eind ten westen van hel station Modderrivier. De Boeren zullen, zoodra zij dit bemerkt hebben, wel niet nagelaten hebben den Koodoesberg ten noorden van de rivier te bezet'en om ook daar op mo gelijke bewegingen tegen hun rechterflank voorbereid te zijn. Omtrent het ongeluk met den trein wordt uit Naauwpoort 't volgende bericht Een ongelukkig voorval heeft op den spoorweg plaats gehad. Zes en twintig wagens met mondvoorraad geladen, die bij het station Rensburg stonden, gleden den hellenden weg af naar Colesberg Junction, waar ze bij het vernielde viaduct tusschen Rensburg en Co lesberg omvielen. Daarop begonnen de Boeren zich meester te maken van den voorraad. Een andere 'rein werd nu uit Rensburg gezonden met een compagnie van het regime it uit S .ff jlk, en een aantal Kaap sclie inboorlingen, om te trachten, den voor raad te heroveren, l'è Boeren openden ge schutvnur op de S.ffi »iks uit Vanderwaltc Fontein, en noodzaakten de mannen, zich te verschuilen langs een naburig kanaal. Het vuur van de Boeren weid nu gericht op de twee treinen, zo >dai de verscheiden inboor lingen gedood weiden. Twintig granaten werden afgevuurd. De tweede treiu keerde toen naar Rensburg te ug. Onze verliezen zijn onbekend. Een nader, niet heel geloofwa irdig bericht omtrent de „Bundesrath" een Duitscn stoom schip docr de Engelschen in beslag genomen zegt 't volgende De avondbladen maken een telegram uit Durban openbaar, volgens hetwelk de stoom boot „Bundesrath van de Duitsche Oost- Afrikulijn, die naar Durban is opgebracht, 5 groote kanonnen aan boord had, alsmede 50 ton bommen, 7000 zadels en 180 geoefende artilleristen, die op weg waren naar Transvaal. Reuter's agentschap verneemt dat de En gelsche en D.iitséhe reg'éerïugen thatls' vriend - schappelijk onderhandelen te Bei lijn over de inbeslagneming van de Bundesrath. Daitsch- land heeft niet geprotesteerd, maar zich bc-paald lot het verzoek om de za ik zoo snel mogelijk af e handelen. Ook te Berlijn wordt verzekerd dat dc Engelsche regeering elke kwestie over het in beslag nemen van Duitsche schepen blijkbaar op viietidschappelijkc wijze wenscht te schik ken, maar pas over eenige dagen, als er nadere berichten uil Durban gekomen zijn, kan men iets beslissends verwachten. Van Duitschen kant wordt de aandacht gevestigd op de omstandigheid dat. Engeland tot de Paiijsche veiklaring van 185(5 betrtffende het zeerecht toegetreden is, en dus (er is geen sprake van blokkade, aangezien er geen blokkade afge kondigd is) thans tegenover schepen van onzijdige mogendheden geen ander iecht kan uitoefenen, dan dut het aan boord van zulke schepen oorlogscontrabande in beslag mag nemen, die het eigendom is van de Boeren republieken of haar onderdanen. De Pettit Temps verneemt dat de West- minster Gazette het volgende telegram bevat: Pietermaritzburg, 3 Januari. Het bombar dement van Ladysmith is in de laatste week heviger. Het geschutvuur der Boeren brengt geen groote verliezen teweeg. Wij vertrouwen, het te kunnen uithouden totdat het ontzet— tingsleger komt opdagen. Dc sterfte aan typhus is niet groot. De Saint James Gazelle zegt dat het ge schut der Boeren de Engelsche stellingen in het westen bcsti ijkt. Volgens een telegram uit Kaaps'ad is de belegeringstrcin van Ruller nu op de plaats zijner bestemming aangekomen en opgesteld. 59 ontkennend beantwoord. Daar het vereisch- te aantal stemmen niet bereikt werd, zullen voor Guéiin geen verzachtende omstandighe den in aanmerking worden genomen. De Senaat als hooggerechtshof heeft Buf fet, Déroulède en de Lur-Saluces tot tien jaar verbanning veroordeeld (laatstgenoemde bij verstek) en Jules Guérin tot tien jaar opsluiting in een versterkte plaats. De straf van twee jtar gevangenis (waar toe Déroulède ged itende de terechtzitting veroordeeld is) wordt met de verbanning saamgesmolten. Guérin zal zijn straf onder gaan in eer. vesting binnen Frankiijk. Het gerucht loopt, dat Buffet naar België zal gaan en Déroulède naar San Sebastian (bij Madrid). De beschuldigden in de zaak van de plundering van de S*. Josephskerk te Parijs zijn door het Hof van Assises resp. veroor deeld tot 5, 2 en 1 jaar en 15 maanden gevangenisstraf. Twee der beschuldigden trachtten, toen het Hof in raadkamer bijeen was, zich meester te maken van de sabel van een republikeinschen garde, om er zich thede van kant te maken, in welk voornemen zij tijdig werden verhinderd. raad der genoemde gemeente toelating van apellanten als raadsleden is vernietigd. Muziek—kalender. De Kon. Ned. Fabriek van Muziekinstru meuten M. J. H Kessels te Tilburg, heeft di jaar wederotneen Muziek kalender uitgegeven waa-van ons een exemplaar weid toegezon den. 't Is een handig en fraai gedrukt hoekje tn de slotkapel is op Oudejaarsavond een godsdienstoefening gehouden bij gelegenheid van het einde van de eeuw. De gezanten met hun personeel, de rijkskanselier, de le den van den Bondsraad, vele prinsen van den bloede en tal van andere voorname persoden waren tegenwoordig. Na de plech tigheid hield het keizerlijk paar receptie. Zondagnacht, bij het eeuwfeest in het Tuighuis hield de keizer een toespraak tot de officieren. Hij herinnerde aan het verval van het leger in het begin der eeuw, totdat de invoeiing van den algenieenen dienstplicht en vooral de legerorganisatie van Wilhelm den Groote Duitschlands eenheid en Duitschlands macht vestigden. Evenzoo zou hij pal staan, om de reorganbatie der vloot door te voerer, opdat de marine met het landleger op gelijken voet zou komen te staan en Duitschland zich door haar een in het buitenland nog niet bereikte plaats zou kunnen verwerven. door een aardbeving de helft van alle wo- Tien dorpen zijn getroffen. Meer dan ningen zijn verwoest. Naar wij vernemen, zij r 6 10 metlschen om gekomen. Dag en nacht worden de ui'gra- vingen vooitgezet. De gouverneur heeft zich naar de plaats van het ongeluk begeven. Eveneens zijn daarheen een ambulance-co lonne en eenige veldhospitalen gezonden WAALWIJK. Concert te geven door de Harmonie L'Espé ance, op Zaterdag 6 Januari 1900, ten i!f acht ure precies. (Zie programma's.) NIEUWKUIK. Concert te geven door de Liedertafel „Oefening baart Kunst" van Onsenoord en Nieuwkuik, op Maandag I5jtnuari 1900, ten huize van den heer G. de Bont, Nieuwkuik. Aanvang 6 uur. (Zie programma's.) De Fransche Senaat, zetelend als Hoogge rechtshof, heeft Woensdag in raadkamer een geheime zitting gehouden. Déroulède werd schuldig verklaard met 136 tegen 37 stem men en 37 onthoudingen, met toekenning van verzachtende omstandigheden met 201 stem men legen 1. Barillier werd vrijgesproken met 270 stemmen tegen 3; Dubuc werd viijgesproken, met een minorité de faveur, met 94 tegen 82 stemmen en 38 onthoudin gen. Lur Saluces werd schuldig verklaard met toekenning van verzachtende omstandig heden. Ten slotte werd Guérin met groote meerderheid schuldig verklaard aan alle hem ten laste gelegde feiten. De vraag, om verzachtende omstandigheden toe te kennen werd door 125 senatoren toestemmend door WAALWIJK, 5 Jan. 1900. Benoeming Bij Kon. besl. is benoemd tot ontvanger der Registratie-'en Domeinen teWaalwijk.de heer A. Kieyn, thans in gelijke betrekking te Goor. Grootscbe, plechtigheid. Eer.e grootsche, kerkelijke plechtigheid heeft op Nieuwjaarsnacht in onze parochie plaats gehad. Een talrijke schare geioovigen had zich in alle stilte ter kerke begeven, die dan ook tol in de ui'erste hoeken gevuld was. Te half twaalf we.d een plechtig lof met Te Deum gezongen om Gode dank te zeggen, voor de weldaden en zegeningen ons geschon ken en te middernacht begon de solemneele H. Mis om den zegen over de nieuwe eeuw af te smeeken. Concert „l'Espéraitce." Het in ons vorig nummer reeds aange kondigde concert van de harmonie l'E«pé- ranc'e", dat zal gegeven worden Zaterdag 6 Januari a. s., belooft waarlijk veel. Het pro gramma is rijk aan prachtige, waaronder verschillende nieuwe nummers en onze har monie zal haar ouden roem wel handhaven, zij zal wel weer eens toonen wat ze vermag. Ook zijn een paar specialiteiten van den eersten rang geëngageerd, die natuuilijk ook veel ertoe zullen bijdragen, om den avond zoo gezellig mogelijk te doen worden. Een druk bezoek slaat deze-uitvoering dus wel te wachten. Brand. Den 1 en Januari Nieuwjaar werden wij verrast door een uilslaanden brand in de Nieuwstraat, waardoor twee woningen toe— behoorende aan A. Verhoeven en bewoond door Lamers en v. d. Leur in de asch zijn gelegd. Een en ander is echter tegen goede prijs verzekerd en omtrent de oorzaak wordt dit aan een gebrek in de schoorsteen toege schreven Het tuur was in 't eerst niet zeer fel, maar wakkerden steeds aan. Het watergeven der brandspuit liet in den beginne nogal veel te wenschen over, en menigeen onder 't publiek moest zijn kijklust met een flink nat pak bekoopen. wat in de ^tegenwoordige omstandigheden niet heel aangenaam is. Raad van State. Bij den Raad van State, afd. voor de ge schillen van bestuur waren o. a. ingekomen de Kon. besluiten Waarbij ongegrond worden verklaard de beroepeu vanC. G. Verwiel, VV. A. A. Brokken en W. F. Klerkx te Bezooien, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, waarbij het besluit vau den van 128 pagina's, vol van prachtige Illustra tief en Portretten van To >nkuns'enaars, Scè ws van Opera's, schoone verhalen over mu'Lale onderwerpen, Anecdotes enz. enz. alles even interessant, terwijl een mooie lithografische omslag den Kalender mede een zeer schoon uiterlijk geelt. Deze Kalender wordt de clientèle der firma gratis toegezonden, terwijl andere belangstellenden dezelve tegen inzending van 25 cents ontvangen. Ofschoon het boekje met 't oog op den belangrijken inhoud gewis het dubbele waard is, krijgt elkeen die zulk een Kalender ont- vangt, eeue kans in eene „Gratis verloting" van „Muziekinstrumenten" waarbij l Piani no" 1 „VleugelPiano" 3 „Harmoniums" 3 Kamerorgels enz. enz. ter waadde vau 1000 Gld. Wij kunnen elk muziekliefhebber gewis aanraden het boekje te laten ontbieden. Uit dc Hofwereld. II. M. de Koningin en H. M. de Konin gin-Moeder maakten Dinsdagavond op het gala-bal ten Hove fen half negen Hare in trede in het salon der diplomaten en ver schenen tegen half tien in de groote balzaal H. M. de Koningin danste de eerste qua drille met ridder de Struwe, gezant van den tsaar, deken van het diploraatencorps, niet baron de GrelleRogier, Belgisch gezant tegenover zich in de tweede partij. Dc tweede quadrille maakte de Koningin met baron Van Hardenbroek van Bergambacht opperkamerheer, in welken dans de luit.— generaal graaf Duinonceau vis ii vis stond tn de zalen bevonden zich ruim 1000 genoodigden, met velen van wie de Konin ginnen zich onderhielden. IJ. M. de Koningin heeft den gezant der Zuid-Afrikaansche Republiek, dr. Leyds, her haalde malen toegesproken. De Koninklijke gastvrouw en Hare Moe der verlieten ten half twaalf de feestzalen. Ook H. M. de Koningin-Moeder heeft Dinsdagavond op het hofbal een vrij lang durig gesprek gevoerd met den Traosvaal- schen gezant. Onze Gezant tc Konstautiuopcl. Jhr. van der Slaal van Piershil, die ge durende bijna vijf jaar de Koningin bij de Verheven Porte heeft vertegenwoordigd, heeft den 28en December Konstantinopel voor goed verlaten om zich regelrecht naar zijn nieuwen post, Petersburg, te begeven. Het feit dat hij niet door den Sultan in audiëntie is ontvangen tot het persoonlijk overhandigen zijner terugroepingsbrieven, niettegenstaande hij zich daartoe tweemaal, Vrijdag den 15en en Vrijdag den 22en De cember, naar Jildiz heeft begeven, heeft hier in alle kringen, en niet het minst onder 't diplomatieke korps, veel opzien gebaard en zulks te meer, omdat de Sultan, terwijl de Nederlandsche gezant te vergeefs wachtte, beide keeren wel andere hoofden van diplo matieke. missies heeft ontvangen. De groot-vizier en de mi uister van buiteu- landsehe zaken, dus de Porte, dat wil zeggen le ofiiciëelc Turksche regeering, hebben hun tolken aan het station gezonden om den vertrekkende uitgeleide te doen. Vanwege den Sultan en de werkelijke regeering te Jildiz, die anders bij de defi nitieve afreis van het hoofd van een diplo matieke missie ook vertegenwoordigers (een der eerste ceremoniemeesters met een gene raal-adjudant) met eene gelijke opdracht be lasten, was er niemand. De Sultan heeft er zich toe bepaald, 's morgens door een adju dant aan het gezarftschap jhr. van der Staal goede reis te laten wenschen en hem de zilveren en de gouden medaille van de Imtiaz orde (orde van voortreffelijk beid) te laten overhandigen. Verdediging van Indië. In zijn antwoord aan de Eerste Kamer zegt de minister van Koloniën Dat het bij voldoende maritieme krachten mogelijk is, binnen betrekkelijk korten tijd zelfs, een groote troepen massa naar verre gewesten te vervoeren, ligt voor de hand inaar dat de thans in Zuid-Afrika woedende oorlog de kwetsbaarheid onzer overzeesche bezittingen in een helderder daglicht zou hebben gesteld, kan de minister niet toe geven. Dit zou alleen dan waar zijn, indien men mocht aannemen, dat de ontscheping der troepen aan een, zij het alleen met levende strijdkrachten verdedigde kust, even gemakkelijk door een aanvallende mogend heid zou kunnen geschieden als zij thans in Zuid-Afrika tot stand komt in de eigen havens van eene der oorlogvoerende partijen. Maar hoe dit zij, de vorming van een le gerreserve uit de bevolking van Ned. Indië zou zeker, ouder bepaalde omstandigheden nut kunnen hebben en de minister zal het denkbeeld gaarne nader in studie doen ne men, maar tegenover de meening dat wellicht een inlandsche „militie" ware te vormen, mag er ii priori wel op gewezen worden, dat de invoering van den verplichten krijgsdienst, onder welken vorm dan ook, onder een overheerscht ras, eigenaardige bezwaren me debrengt, die men met het oog op de vei ligheid der kolonie niet te licht mag stellen. De minister deelt in de meening van hen, die groote voorzichtigheid aanbevelen ten aanzien van de voortdurende uitbreiding van het inlandsche legerelement. Aardig Incident. De Haagsche correspondent van de N. R. Ctmelding makende van de Kt de ijssport, schrijft o. m. Er moet op eer van haar tocb'jes aardig incident zijn voorgekomen. II ;i zeischap der Koningin ging nl. over de s baan, van de eene naar de andere baan wachter, die in de humt op post stond, vrijmoedig op de dames en heere i to merkte op, dat het stieng verboden was den spoorweg te loopen. „Maar 't Koningin," merkte een der heeren op weet ik," antwoordde de eenvoudige man den hoed in de hand, en ik vraigeerbi excuus, maar rectv is recht „en mijn in.-t lies maken voor uiemeand een uitzonde: Men stoorde zich niet aan het verbod en verder. Maar de baanwachter maakte, zo cle minste complimenten, rapport van gebeurde, aan zijn chef overlatende ve te bandelen. Natuurlijk is er niets meer gedaan. Doch de flinke kerel, die zijn i zoo juist opvatte, mocht er wel een plu'i voor hebben en een erkeninning van trouwe diensten ook van de Konin Wie weet Liefdesdrama op Oudejaarsavond Een ruim 20-jarig jongeling te Utr had reeds eenigen tijd kennis aan een jarig meisje, doch was cr tot heden niet in mogen slagen de toeslemming haar ouders, die haar nog veel te jong a ten, te verkiijgen. Alle hoop der geli was echter gevestigj op Oudejaarsav als wanneer men hoopte, gesteund door dere familieden, de harten der oude vermurwen. Die hoop werd echter verijd doordien het jongemensch dien avond zijn gelief le de me-lcdeeling ontving, haar ouders hadden besloten hem niet te omvangen. Een paar uren later had de geliefden echter in de nabijheid der ning van het meisje nog een samenko waarbij zij het voorstel deed den verd omgang te staken en te wachten. Hie wilde haar minnaar evenwel niets hoore werd ten slot'e zoo driftig, dat hij op zijn overjas ui.trok en voordat zij dit verhinderen, in den Singel sprong. Op hulpgeroep vau het meisje, kwam er spo hulp opdagen, doch toen men er in gesla was den drenkeling op het droge te h bleek deze reeds te zijn overleden. Ongelukken. Men meldt uit Axel Dinsdag was de koopman A. vau A alhier, met zijn vrouw en twee kinde een meisje van 4 en een jongetje va jaar, in gezelschap van zijn zwager Schieman en diens echtgenoote naar z ouders te Sluiskil gereden, om nieuwja gaan wenschen. Bij het huiswaarts ke werd het paard schichtig en geraakten p en wagen, met allen die er in gezeten ren, in het kanaal. Dit gebeurde des avonds ongeveer zeven, tusschen Sluiskil en de Axelsche sing. De beide mannen, die nog tegenwo digheid van geest genoeg hadden om o kap van het rijtuig te klimmen, wer door inmiddels toegeschoten hulp met roeiboot gered, doch voor hunne vrouvvci ■Ie beide kinderen kwam de hulp te 1 Vier lijken werden eenigen tijd later o droge gebracht. Ook het paard is dronken. Te Goch is Dinsdagavond aan het stat een voerman, dia de onvoorzichtigheid om tusschen 2 wagens door tc loopen, danig bekneld geraakt, dat hij op de pl dood bleef. Hij laat oen vrouw met kinderen na. Dinsdagmorgen te 4 uur is in de sm. haven te 's Hertogenbosch verdronken, d e duisternis misleid de agent van Da Pogingen tot hulp mochten niet baten, is reeds dc derde politie agent die aid verdronken is. Vechtpartijen. Dc justitie te Maastricht is Dinsdag Stein geweest, waar in den nieuwjaarsn zekeren Meijers eene levensgevaarlijke v wonding in den buik werd toegebracht, vermoedelijke dader is aangehouden. Op het Goirkc te Tilburg is Dinsd ivond bij een vechtpartij de gepasportee militair J. C. van D. zoodanig getroffen, hij bewusteloos naar het ziekenhuis m worden vervoerd en zijn toestand ho is. De vermoedelijke daders zijn gearreste" Baardwijk, 4 Januari. Bij koninklijk luit is benoemd tot le luitenant bij het bataillon rustende schutterij in de provi Noord Bi aband de Heer H. M. van Deur thatis 2e luitenant. Bezooien. Met genoegen kunnen wij m len dat a s. Zondagavond ons zangkoor, v sterkt met een aantal dames uit onze meente, nogmaals zal uitvoeren het Ker oratorium van Deken Muller. Hel kan niet anders of deze uitvoering zal weer tl bezocht worden. Capelle. 2 Jan. Hei politietoezicht alhie in onze gemeente met een veldwach vermeerderd. Sedert 1 Januari doet 0. Wagenmakers als zoodanig dienst. Geertruidenberg, 2 Januari 1900. N wij met genoegen vernemen is de heer H J. C. M. Allard, Directeur der Ned. VV Import- en Export- Maatschappij, Bestu lid van den Bond van Industrieele en delsüeden, benoemd tot eere-lid van „Academie pour les Sciènes dj 1' Iudust in Frankiijk en hem het recht toegek tot het dragen van het Insigne. De heer Allard zij met deze oudersc" ding geluk geweuschl Wij kunnen onzen abonné's en aan h die dit nog zullen worden te K a a t s h e r c I mededeelen, dat wij te dezer p een degelijk correspondent hebben aaugest men zal dus in ons b'ad voortaan ge alles vinden, wat ia deze gemeente gebe

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5