Notaris BINK Notaris BINK Notaris RANT Hooi-, Wei- en Bouwland SCHOENMAKERSKNECHT KINDERMEID W. TIMMERMANS ZONEN, Snijplanken TAPIJTEN eo KARPETTEN, Gerard van Dijck LIKEUREN. Groenten in blik. Handel in Kruidenierswaren, MAGAZIJN LANDBOUWMACHINES, Behan gselpapier, Frits Mullers. GEWEREN J.C.MARKSenZ00N, Advertentiën. Th. Gabriël, WIJNHANDEL. G. van DOMMELEN, Het beste adres waalwijk. Jalousieë n Gedroogde vruchten. KASTANJES, Wed. W. G. Vaags. Ontvangen JALOUSIEëN. HALT! HANGLAMPEN, J ACHT ARTIKELEN. BUITENLAND. Reclame. Het middel tot goede spijs vertering. verkoopen: verkoopen: publiek verhuren Er wordt gevraagd Gevraagd te Eindhoven Waalwijk. Chr. J. Klcrkx, Bezooien. Voorhanden Verbun t-van O verbeek. BOERENJONGENS, Drogerijen Chemicaliën Dorschmachines, stroo- snijders, wortelsnij ders enz. Randen en Hoeken LAKKEN VAN Electrische geleidingen, Dinsdag 27 Februari 1900, op Woensdag 21 Februari 1900, Agentuur van Amerikaansche. BAARDWIJK. Was- leerzeildoeken linoleum tafelkleeden in vilt, gutta percha, wasdoek enz. Cognac, Siroop voor Punch Kummel—Cristalisc, Chartreuse Elixer de Spa, Elixer d' Anvers, Witte en Roode Port, Madeira, Vermouth, Tokaijer, Triple-Sec, Benedictiner enz. Vraagt prijscourant. Doperwten, snijboonen, worte len, spcrcieboonen, tuinboonen, van at 35 Vi liter en 20 ct V9 liter tot de fijnste kwaliteiten. Abricozen, pruimedanten, fijn ste delicates peren en boo rap— pelen, schijfappelen, tafelrozijnen, juffersamandelen Smirna—vijgen in kistjes, prachtige Rozijnen voor enz. enz. PrimaNapelsche zuivere CACAOPOEDER in ver schillen de prijzen. Ijzerwaren, Gereedschappen, Huishoudelijke artikelen, Ko per en Nickel waren. Ordi nair en fijn LAKWERK. Levering van alle soorten H Z z cc Huis- en Décoratieschilder, van Spionkop, ten zuiden van Brakfontein en iets ten zuidwesten van Tambanyama- berg dav) hij er op ééu punt werkelijk in ges'aagd was en dat hij nu van daaruit ond r bescherming der artillerie opmarcheer de, terwijl de Boeren op het andere punt doende waren met de Engelschen. Inderdaad kan men niet zeggen, dat deze lezingen van de zijde der Boeren zoo heel rooskleurig waren, doch men neme wel in aanmerking, dat men zich aau de zijde dir beide republieken niet overgeeft aan het malle zelfbedrog der Engelschen, waarvan teleurstelling telkens weer het gevolg is ge weest, terwijl dc Boeren over het treffen bij Spionkop ook geen grooten ophet hebben gemaakt ten eigen bate, terwijl de Britten daar toch een leelijke pijp hebben gerookt En nu de voorstelling van Engelsche zijde, zooals die gegeven werd Woensdag avond laat Geueraal Buller begon den opmarsch tot ontzet van Ladysmith op Maandag. De scheepskanonnen openden het vuur om ze ven uur in den morgen. Een schijnaanval werd door ons front gedaan, waarvan drie bataljons met zes batterijen om 11 uur des morgens naar Brakfontein oprukten. De Boeren openden het gevecht met dc artillerie en zonden eenige granaten te midden van de Britsche infanterie, die een uur later terugtrok. Middelerwijl werd een krachtige aanval gedaan door de troepen van de uit erste rechterzijde. De Britsche genietroepen bouwden vlug een pontonbrug, terwijl vele kanonnen, verborgen tusschen de boomen op Zwartskop. de stellingen der Boeren hef tig beschoten. De Britsche infanterie rukte daarop voorwaarts, de Boeren werden over rompeld. Te vier uur was een hooge heuvel, die de voortzetting is van den Brakfontein rug, genomen. De naam van dit kopje is Kranskloof. Dinsdagmorgen werd de beschieting der Boerenstelling hervat. De vijand schoot met een automatisch rijzend en dalend kanon vaneen hoogen heuvel, Doornkloofgenaamd, rechts van den genomen heuvel. Onze gra naten deden het magazijn springen, waarop het kanon tot laat op den dag builen werking werd gesteld. De geweren knalden onafge broken tot den namiddag, toen de Boeren een krachtige pogiug deden om den heuvel te hernemen. De Britsche versterkingen stormdeu juichend voorwaarts, de vijand werd teruggeslagen. De Engelschen rukten daarop voorwaarts langs den heuvelrug. Het schijnt wel dat het departement van oorlog weder danig gebruik maakt van zijn macht, de censuur op de particuliere mede- deeltngen aangaande het nieuwe gevecht aan de Tugelarivier laat weinig belangwek kends door en terwijl in de hoofdstad van .Engeland alweer voorspeld wordt en gere kend op het ontzet van Ladysmith met ver drijving der Boeren of zoo mogelijk vernieti ging, weten we op het moment alleen, dat de verdere voorwaartsche beweging der Engelschen Dinsdag in den namiddag is tot staan gekomen, doordien de Boeren stellingen innemen van Spionkop tot Doornkloof, letwijl de traditioneele relazen aangaande de ver moedelijke hevige verliezen aan de zijde der Boeren, zoodat de ambulance druk werk had en aangaande de allergeringste verliezen aan den Britschen kant, eer getuigen van den goeden weusch der berichtgevers dan aan hun gelool waardigheid. „De Daily Chronicle'' rekent uit, dat de Engelsche verliezen met de laatste opgaven bedragen, aan officieren 125 gesneuveld, 360 gewond en 1(J9 vermist; aan onderof ficieren en soldaten: 1191 gesneuveld, 5024 gewond en 2376 vermist; tezamen 9185. Onder dit getal zijn begrepen 258 man, die sedert aan hun wonden bezweken zijn, maar niet 404 man, die gestorven zijn aan ziekte, door een ongeval enz. Het aantal dooden zou dus ongeveer tweeduizend wezen. Onder dat getal van 9185 zijn ook niet begrepen 319 van de mannen, die bij Nicholsonsnek gevangen genomen zijn. Van die vermisten is nog altijd geen officieele opgave gedaan dat getal 319 heeft de Daily Chronicle uit niet-officieele bron. Telt men alles op, dan krijgt men 9185 319 404 9908 man, die het Engelsche leger aan dooden, gewonden en vermisten verloren heeft, d.w.z. (behalve die 319) volgens officieele opgaven, die stellig beneden de raming zijn. Als een voorbeeld van de onbetrouwbaar heid dier opgaven, denke men aan Dundee, waar de Boeren in het verlaten kamp ruim 200 onbegraven lijken hebben gevonden, welk aantal nooit in een officieele opgave is opgenomen. Ook moet het ons treffen, dat de opgaven der Boeren over de verlie zen van hun vijand, hoe blijkbaar overdre ven die dikwijls zijn, tochin enkele gevallen, na Scholtznek (Magerfontein) b.v., met na druk en van alle, ook officieele kanten zoo- zooveel hooger worden genoemd dan de Engelschen erkennen, dat men aan de juist heid van de officieele. Engelsche getallen gaat twijfelen. Soms laten deze b. v. de verliezen der koloniale troepen buiten reke ning. Men mag dus gerust aannemen, dat het Engelsche leger nu reeds ver over de tienduizend man verloren heeft. Men denke ook nog aan de zieken, die in die 9908 in het geheel niet opgenomen zijn. Hoeveel zouden er alleen te Ladysmith liggen- ten hebben, want gisterenochtend is de terugtocht geschied. Ditmaal hebben de Engelschen op drie punten van de Toegela klop gehad. Eerst bij de Pontdrift, waar generaal Wynne, de opvolger van Wood- gate, de rivier overtrok en met. gevoelige verliezen door de Boeren bij Brakfontein werd teruggejaagdmaar dit was een „schijnaanval", volgens de Engelsche lezing. Maar hij een schijnaanval pleegt men zich terug te trekken, voor men onder het volle vuur van den vijand komt. Onderwijl dit ten zuiden van Brakfontein gebeurde, trok de brigade van Lyttelton dichter naar Colenso toe, onder dekking van het geschut op den Zwartkop, ook de rivier over en bezette het kopje van de Vaalkrans, dat in het tele gram van Boerenkant liet kopje bij Molen- spruit wordt genoemd. Van Boerenzijde werd het dadelijk een onbelangrijk kopje genoemd. Maar hoe het zij, de Engelschen, handhaafden er zich in het begin van het werk, omdat zij toch een punt van uitgang moesten hebben voor hun opmarsch naar Ladysmith. Dinsdag meldde de correspon dent van de Daily Telegraph (de bekende Bennet Burleigh) al, dat generaal Lyttelton er van drie kanten warm bestookt werd. Ook deden volgens hem, de Boeren wan hopige pogingen om den kop te hernemen. Maar de Durham Light Infantry, de King's Royal Rifles en Scottish Rifles chargeerden met de bajonet en hielden zich de aanval lers van het lijf. Maar een bestorming van den kop is ditmaal niet eens noodig geweest om de Engelschen te verdrijven. De Boeren bestreken het kopje van links en van rechts met hun voortreffelijke artillerie, die, schoon veel geringer in aantal dan de Engelsche, op dit levende doel heel wat meer uitwer king had dan de 72 vuurmonden, waarmede Buller Maandag ammunitie verspilde tegen de klippen. Volgens Engelsche berichten, hadden de Boeren op den Spioenkop een langen Tom, en een kleiner kanon met een Maxim-Nordenfelt hij Doornkloof. Men kan er zeker van zijn, dat. de Engelsellen dit maal alles in het werk hebben gesteld om geen tweeden Spioenkop te beleven. Hil— dyard's brigade was Lyttelton al eens komen verlichten in den avond van Dinsdag. Maar zij hebben het er niet kunnen houden. Het was te verwachten dat de brigade van Barton ir.tusschen, in de optimistische ver wachting dat de Boeren tegenover Colenso elders noodig waren geworden, van haren kant uit Chievelev een poging zou beproe ven om de Toegela over te komen. Maar niet zoodra had Barton zich met ziju gepant- serden trein en tweeduizend man vertoond, of de Boeren kwamen de rivier over en schoten hem terug. Hier heeft het com mando van Lukas Meyer, den „leeuw van Vrijheid" en den man vau Dundee, ook tijdens de gevechten hij den Spioenkop een patrouille bereden infanterie in de pan ge hakt. Aan de Pontdrift, de Molendrift en hij Colenso moeten de Boeren het met be trekkelijk weinig manschappen gerooid heb ben, want uit Ladysmith is onderwijl een boodschap gekomen, volgens welke de Boeren nog altijd in grooten getale rondom de stad lagen. Het- garnizoen bereidde er zich op voor om een nachtelijken aanval af te slaan. Het is wel mogelijk dat de Boeren, nu zij Buller voor de derde maal hebben terugge worpen, er maar ineens een eind aau willen maken en de stad stormenderhand zullen trachten te nemen. Zij kunnen dan het belegeringsleger en een deel van hun geschut naar den Oranje-Vrijstaat overbrengen en met een ander gedeelte de Toegela over steken om Buller op dezelfde manier als White naar het zuiden te drijven. Naar aanleiding der laatste telegrammen. Aan dis Toegela. De indruk, dien wij onmiddelijk van het telegram van den berichtgever van de Times had gekregen, is juist geweest. De Vaalkrans is even onhoudbaar gebleken voor de Engelsehen als de Spioen kop. Buller heeft voor de derde maal den bons gekregen, 't Is weer een telegram uit liet hoofdkwartier vau de Boeren dat dit het eerst komt melden. Het ministerie van oorlog te Londeu moet het vandaag gewe- De Italiaaosche diplomatieke agent te Kairo heeft aan zijn regeering bericht, dat de toe stand in Egypte zeer bedenkelijk is. Hij be veelt zijn regeering aan. zich voor te berei den op eventueele verwikkelingen. Graaf Almenas eischte gisteren in den Spaanschen Senaat, dat degenen, die oorzaak zijn van het verlies der koloniën, ter verant woording zullen worden geroepen. Almenas voegde er btj, dat de generaals en de regee ring, die Spanje oulecrd hebben, onwaardig en eerloos zijn. Daarna las hij een stuk roor uit de Parijsche „Aurore", waarin verschei dene Spaansche generaals verraders worden genoemd. Daar hij weigerde, de beleedigende uitdrukkingen terug te nemen, besloot de Senaat in geheime zitting, zich door Almenas uitvoeriger verklaringen te doen verstrekken, waai na een motie van berisping tegen hem werd aangenomen. Almenas antwoordde, dat hem dat koud liet en dat hij besloten is bij zijn houding te volharden. Het gerucht loopt, dat vorsi Ferdinand van Bulgarije met een Russische grootvorstin in het huwelijk zal treden en men meent, dat in dat geval Rusland zich niet zal verzetten tegen de verheffing tot een onalhankelijk koninkrijk van Bulgarije. Dr. Lieber, don leider van het centrum in den Rijksdag, zijn de Sacramenten der ster venden toegediend. Zijn toestand geldt als hopeloos. In de schoenfabrieken te Mainz is een werkstaking uitgebroken de gezellen weige ren langer de fournituren te betalen, die zij voortaan door de patroons willen laten be kostigen. De mijuwerkers te Zwickau (Saksen) hebben besloten te stakenhun voornaamste eischen zijn loonsverhooging, invoering van den achturigen werkdag en verbod van uitvoer van kolen naar het werk stakingsgebied in Oostenrijk. In een ijzer gieterij te Barmen hebben 250 arbeiders het werk neergelegd. De Times verneemt uit Buenos—Ayres Talloo/e lijken van menschep, die door de geweldige hitte bezweken zijn, liggen onbe graven op de ke'khoven, daar de doodgra vers het werk hebben gestaakt om hooger loon le krijgen. De maïsoogst is bijna ge heel geruïneerd. De Morning Leader verneemt uit Kaïro Ofschoon dc overheid blijft ontkennen, dat de Egyptische troepen te Omdoerman aan het muiien zijn, houden de inlandsche bla den vol, dat er muiterij is. De sirdar zou gedwongen zijn, den eisch der ministers in te willigen om een Egyptenaar tot opper— kommandant te benoemen. Desondanks zou deze verplicht zijn, den Chedive 'te hulp ie roepen, waarop de Chedive de Egyptische troepen beval hun Engelsche officieren te gehoorzamen en te beschermen tegen verdere aanvallen van dc muiters. Ill den nacht van Maandag op Dinsdag vond een politieagent een boni met brjn- dende lont op het kozijn van 't benedenhuis van het hotel, dat Paul de Cassagnac op den Boulevard Malesherbes te Parijs bewoont. De agent haastte zich, de lont uit te dooven, waarbij hij zich aan de hand brandde. De (Luiers zijn niet bekend. De slechte spijsverteringen komen zeker lijk voort uit de onvol maak te werking van de maag. ten gevolge der verzwakking van dit orgaan, omdat de noodzakelijke samen werkingen voor de geheele opneming der spijzen zich op lastige wijze doen. In de eerste plaats, eene algemeene zwakte veroor zaakt door eene onvoldoende voeding, laat de zieke blootgesteld aau allerlei soorten van ongevallen. Als de maag slecht werkt, zijn de ingewanden htt eerst aangedaan en onder hevig aan gevaarlijke ontstekingen, waardoor hoofd- en lendenpijnen ontstaan, alsmede steken in de zijde en eene kompleete uitput ting. Een spierversterker en een hersteller van het bloed zijn onmisbaar. De krachten aan de verschillende organen terug te geven, ziedaar waarop men zich moet toeleggen. Het gebruik der Pink Pillen van Dr. Wil liams zal in dergelijke gevallen uitstekend zijn, men heeft er wonderbare resultaten mede verkregen. De heer C. Overbeeke te Damespolder, Rilland Bath, schrijft ons 't volgende „Ik moet U mededeelen dat ik mij door 't gebruik Uwer Pink Pillen uitstekend goed bevind, want voor 't gebruik was ikvreise- lijk lijdende aan een maagkwaal, de lichste spijzen konden door mij niet verdragen wor den. Thans na 't gebruik van eenige doos jes ben ik geheel en al genezen, ik eet met graagte en het bekomt mij goed. Duizend maal dank voor Uw reddend geneesmiddel. Dat een ieder die met dezelfde kwaal be- liebt is, zoo verstandig zij er ook zijn toe vlucht toe te nemen, want ik schrijf door eigene ondervinding en bevind mij nog ie dere» dag in uitstekenden toestand. Maakt mijn attest gerust bekend in 't belang der lijdende menschheid Kracht en leven te geven om de ziekte te bestrijden of om de gevolgen tegen te gaan, ziedaar de rol der Pink Pillen, die steeds werkdadig zullen zijn tegen bloedar moede, rliumatismus, ontsteking der organen, verzwakking bij man en vrouw, ook voor beenziekte i>ij kinderen en St. Vitusdans. Verkrijgbaar 1.75 Gld. de doos en 9. Gld. de 6 doozen, bij J. H. I. Snabilié, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Tot onze diepe droefheid, over leed heden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden in den ouderdom van 52 jaren, Stephanus Franciscus van GERWEN. Namens de Familie PULLES-van Gerwen. Waalwijk, 30 Jan. 1900. te Waalwijk zal vooi den Heer J. TIMMERMANS Wz. te Waalwijk op Vastenavond Maandag 26 Februari 1900, om 10 ure aan den Melkdijk en de Ach terste Hoeven onder Loonopzand Een groote partij mooie Timmerspar- ren, opleggers, Hopstaken en Boon staken, eiken Schaarhout, snoeiling en knuisters en een groote partij droge eiken Musters. te WAALWIJK, zal op Vastenavond voorm. 10 ure op Efteling na'oij C. KRUIJS- SEN, en op Kraanven onder Loonopzand Eenige Kavelingen 4, 5 en 6 jarig eiken SCHAARHOUT en enkele koopen masten SNOEILING. te Waalwijk, zal ter herberge van ANTON IE VAN DER ZAKEN te Besoijen 's middags 2 uur Binnen- en Buitendijks, voor 2 A 4 jaren als Onder Drongelen6.91.20 Hectaren in 3 perceel en. Onder Besoijen, 29.01.39 Hectaren in 32 perceelen. Onder Waalwijk, 9.30.80 Hectaren in 3 perceelen. Onder Baardwijk, 2.21.30 Hectaren in 3 perceelen. Alles breeder bij billetten omschreven. Alle pachters moeten twee soliede bor gen stellen. Zij die aan den Notaris nog pachten of koopsommen schuldig zijn, wor den niet als pachters aangenomen. EEN R. K, met kosten inwoning, voor mi litair- en heerenwerk, loon naar bekwaam beid, adres Bisschopperweg 33 AMERSFOORT. tegen Mei of eerder een die goed met kleine kinderen kan om gaan. Naaien vereischtekennis van ma zen strekt tot aanbeveling. Zich te adresseeren aan 't bureau dezes. IN SOORTEN. VOORHANDEN Een kolossalen voorraad van als kasten, tafels in alle modellen, fauteuils, alle soorten stoelen met stroo-, riet- en houten zittingen, kinderstoelen en leun stoelen, boekendragersspiegels, kap stokken, schilderijen, wasch- en nacht tafels enz. Verder vestigt hij de aandacht van het publiek, op zijn uitgebreide collectie voor Jalonsieën, is bij aan de Haven van af f2,50 de vierkante Meter, Zeer solied en net afgewerkt. Qjaliteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. alle fijne en gewoone Aanbevelend, Th. W ess els, MARKT, WAALWIJK. en VERFWAREN. VAN ALS: Beleefd aanbevelend, Waalwijk, a/d Haven. UJ CC O I— uJ UJ CL CL I O CO O UJ UJ UJ UJ Eene schoone collectie enz.vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be leefd aan voor het in alle kleuren. Aanbevelend, Voor het winterseizoen. Ontvangen eene groote collectie KOLENSCHOPPEN vanaf 10 cent. Een prachtige sorteering werklampen, de beste soort lampe- belge universallamp, muur en sierlamp- jes, looplampjes en alle soorten losse branders, al deze lampen zijn van de beste qualileit, en aan scherp CONCURREERENDE prijzen. Verder alle «i a. c* I als: WATER- en TOILETEMMERS alle soorten BRAADPANNEN,KOFFIE en THEETROMMELS een mooie sor teering BltOOD- en BESCHUIT TROMMELS, KOFFIEMOLENS enz. Het beste adres van en alle Verder beveel ik mij beleefd aan tot het leggen van en bij levering van allen daartoe benoo- digdheden, desverkiezend met garantie. Aanbevelend Koper-lood- zinkwerker en pompen maker, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2