Op 't veld van eer. iddelen van Vervoer. 's bosuil Telegrammen. Rijkspostspaarbank. Oct. 1899, Greenwich 'It LOCAALDIENST. i het recht voor het al of niet ten uit- r dom brengen der bestelling wanneer eenigszins mocht twijfelen aan de prompte aling. Duid' lijk opgeven d: anrd der hulp- ststoffcn, de hoeveelheid, de verpakking het station van bestemming l De betaling der gelden geschiedt ten itore van de Coöperatieve Centrale Boe leenbank te Eindhoven, en wel zonder ■ting binnen den tijd van drie weken na um der rekening. Na dien tijd wordt >r de voornoemde Bank per wissel gedis- ïeerd en komen de kosten i.m ine a-ee- g ten laste van die Landbouwvereeuiging ike met de betaling in gebreke is geblc- Van elke zending mogen monsters tomen worden, volgens de algemeene voor- riften van het Rijkslandbouw proefstation aronder de landb .uwvereeniging hoort, en nnen naar zulk Uijkslandbouw-proefstation jonden worden tot onderzoek, hetgeen jr die landbouwverceniging kosteloos zal jchieden. Het Centraal Bureau is overtuigd, dat :geen het den landbouwers aanbiedt, zui- van gehalte en niet duurder zal zijn <1 van andere hulpiueststoffen-handelaren; egendeei na dc afrekening door de levi-ran- rs met het Centraal Bureau, komt aan die idbouwvereeniging nog ten goede, hetgeen aftrek der onvermijdelijke kosten van ntraal- en Provinciaal Bureau en Commissie erblijft, hetgeen van handelaren niet te rwachten is. Redenen waarom ik vertrouw, dat de leelingen van den Noordbr. Christ. Boe- ïbond van de Noordbr. Maatschappij van .ndbouw en van andere Landbouw vereeni- ïgen, daar gretig gebtuik van zullen iken, en zoo door eendrachtige samen- ■rking onze eigene coöperatie zullensteunen. N.B. Noch handelaren, noch het Gen ial Bureau, die gecontracteerd hebben met Syndicaten van Kaïniet, Thoinasslakken- :el en Kalk mogen inschrijven bij open- re aanbestedingen. Behalve de Kaïniet, Thomassla:.kenraeol Kalk, kan ik U nog offreeren Superfosfaat van 14°/0, oplosbaar in water, f2.70 franco lot Eindhoven (zoo het üt franco is mag er f25 vracht worden getrokken) per olie waggon van 10.000 lo, in zakken van 100 Kilo. Voor minder dan 10.000 Kilo, d i. zoo- el men minder dan 10.000 Kilo verlangt, :n cent per 100 Kilo hooger, terwijl van ;urne tot het station van bestemming de acht er nog bijkomt, doordat die mest- >ffen (hieronder zijn ook begrepen Kaïniet Thoinasslakkenineel) in een magazijn te eurne worden opgeslagen. Vertrouwende, dat U zelf zult inzien, dat t de veiligste weg is om gegarandeerde ilpmeststoffen te kunnen koopen aan prij- n, die alle concurrentie het hoofd bieden, eken ik mij met de meeste hoogachting, Uw dw. dienaar JAN HERMANS, Lid van het Centraal Bureau en verfegen- mdiger voor Noord-Brabant. MODDERR1VIER, 8 Febr. Macdonald is gisteren den lieelen dag bezig, een reeks mvallen op zijn stelling aan de Koedoes— irgdrift af te slaan. Zijn vei lies bedroeg jftig man. MODDERRLVIER, 8 Febr. Lord Methuen ;elt generaal Macdonald bevolen naar Mod- ;rrivier terug te keeren. LONDEN, 9 Febr. De „Standard" vcr- ;emt uit Durban, d.d. 8 Februari Op een iricht, dat de Boeren te Nondweni in Zoe- eland druk in de weer zijn, is een troeper- acht vrijwilligers met geschut en door ver toners voorafgegaan daarheen gezonden om ;t voortdringen van de Boeren te beletten. KAAPSTAD, 8 Febr. De vreemde mili .ire attaché's verlaten morgen Kaapstad. LONDEN, 9 Febr. Het laatste telegram t Natal is er een van Laffan, Woensdag- zond verzonden. Met meldt, dat de Enge!- :hen ook Woensdag niet verder kwamen. De „Times" verneemt uit Maritzburg [ajoor Hignett heeft zich te Ngoetoe in het oorden van Zoeloeland met zijn personeel ïnevens acht Europeanen dertig uur lang jrdedigd in het gerechtsgebouw tegen vijf anderd Boeren onder Feireira. Hij capilu erde eerst, toen het Boerengeschut aan— ikte, ofschoon driehonderd Engelsche kolo lalen in de onmiddellijke nabijheid waren. LONDEN, 9 Febr. Een officieel lijkend sticht, dat Lord Methuen den vechtgeneraal (acdonald bevel heeft gegeven zich uit zijn ellingcn bij den Koedoesbergdrift terug te ekken, maakt een zonderlingen indruk, te leer wijl alle coi respondenten nog vancch— :nd seinden, dat de Fngelschen alle aan dien der Boeren tot gisteren namiddag igevierend hadden afgeslagen, waarbij zij echts een verlies van vijftig man zouden sleden hebben. Het heet nu dat Macdonald ioest teruggaan daar de versterkingen, hem oor Methuen gezonden, uiet te rechter tijd ïokwamen, maar het is dan toch wonder— aarlijk, dat Methuen's bevel om te retiree in vlak volgde op de toezending dier ver- .erkiugstsoepen. De beursgeruchlen over het ontzet van adysinith worden weer aan Rothschild toe- idicht. De militaire medewerker van de Westminster Gazette" erkent, dat Buller een slangrijk voordeel behaalde bij Vaalkrans, iaar gaat niet mede met hen die betoogen, at Bulicr's taak nu voor het grootste deel albracht is, daar het land aan gene zijde m den Vaalkrans tot aan Ladysmith vlak want de omringende hoogten bestrijken dat vlakke laue en de Boeren zouden eerst daarvandaan verdreven moeten worden. Moch ten de Boeren daarbij de nedeilaag lijden, dan zou het opbreken van het beleg van Ladysmi'.h en de terugtocht der Boeren naar tie g eus van Natal daarvan het gevolg zijn. Reeds seinde dc coi respondent der „Morning Post" dat de Boeren begonnen de zwaarste deelen van hun legertros de bergen in te zenden. LOUKENCO MARQUES, 9 Februari. Et n dépêche uil. het Boeronhoofdkwartier bij Ladysmith van den 8steu meldt, dat de Engelsche strijdmacht in den ochtend van dien dag over de To egel a is terugge trokken, nadat zij hare stelling verlaten had. BOERENHOOFDLAGER VOOR LADY SMITH, 7 Februari. Een gtpanlseide trein is gisteren uit Chieveley in de rich ting van Colen«o gespoord en heeft twee- duiz nd man troepen rechts van de stellin gen der Boeren neergezet. Dc Boeren trokken terstond de rivier over, en vielen de Engelschen aan met geweervuur en ar tillerie. Ook op den trein werd geschoten, zoodat de trein met de troepen naar Chie veley tciugkeerde. Aan de Boven-Toegela duurde de strijd met kanonnen en geweren tot half negen gisteravond Bijzonderheden ontbreken. In den vorigen nacht hebben Boeieupa- trouilles in *deu omtrek van Ladysmith elf paarden en tien muilezels buitgemaakt. Dit brengt lu i cijfer der sedert Zondag alleen door het Hoofdlager buitgemaakte paarden op honderd twee en twintig en dat van de muilezels op twaalf. Bij Coleneo en aan de Boven-Toegela wordt sedert vanmorgen vijf uur geschoten. 8 Februari, 9 uur 's morgens, (via Lourenco Marques, 9 Februari, 11.80 's morgens) De Engelsche troepen, die het Molcnspruitkopje bezet hadden, hebben het vanmorgen na een bombardement dooi de artillerie d r Boeren verlaten. De En gelschen hebben zich op den anderen oever van de Toegela teruggetrokken in hun vroegere stellingen. Het geschutvuur is vanochtend aan de Toegela met tusschen- poozen aan den gang Verder alles rustig. Maudis soit la guerre. Y Novemberzonnetje, bedriegelijk of YYi Meizon was, sclieen stralend door de ruiten van Y woonvertrek, waar groolmoedertje, alleen, in den grooten leunstoel weggedoken zat. Deinzend keek ze voor zich uit naar buiten, waar oen scherpe Noordenwind blies langs den stadswal en zacht fluitend sneed door de kale twijgen der beuken aan den walkant. Verschrompelde blaadjes gierden weg over het spiegelgladde loverijs der gracht. Grootmoederlje zat alleen. Oud, erg oud, keek het smalle, gerim peld gezichtje tusschen twee zilveren krul len aan de slapen, het zwart kanten mutsje uit. In haar breeden schoot lagen, naast den zwaar-zilveren bril, twee brieven, Brieven van haar beide zoons Die goede Willem Hoe kon hij nog zoo opgeruimd zijn, zoo vol hoop, zoo vol vertrouwen Moeder, zoo schreef bij uit Pretoria, twij fel maar nietwe zullen overwinnen Met Gods hulp zullen we overwinnenWant, niet waar, moeder, het is voor zoo'n recht vaardige, voor zoo'n heilige zaak, dat wij strijden Morgen verlaat ik Pretoria, maar nu niet om naar Holland te gaan, zooals het plan was. Het spijt mij zoo voor u, beste moe der en voor de kinderen, maar het kan niet anders. Tot heden heb ik hier in Pretoria niet anders kunnen doen, dan op wacht staan. Dat is geen baantje moeder Je verveelt je geducht; soms kom je middernacht kletsnat thuis u weet dat het hier zoo verschrik kelijk en aanhoudend kan regenen en dat tehuis is dan een ongezellig hotel. Dan dacht ik zoo menigmaal terug aan mijn huisje in Holland en aan mijn lieve vrouw Moeder, nu zij niet meer leeft, is het mij een groote geruststelling te weten, dat gij haar taak vervult en voor de kinderen zorgt. Hoe gaat het met mijnlief blond krulle- kopje, met mijn Wilhelmientje En houdt Hans zich altijd flink Wat een lief portret hebt u mij gezonden Wat staan zij daar aardig op, met de kopjes bij elkaar. Laat ze maar veel van elkander houden de hin ders, mijn hart breekt, moeder, als. Morgen vertrek ik dus uit Pretoria naar het leger. Daar zal het spel voor mij eerst recht beginnen Maar ik heb een goed ge weer, een vaste hand en vertrouwen oo God Moeder, kus de kinders van mij.. De andere brief kwam uit Kaapstad van den jongsten zoon. Jaques beschreef zijn zeereis. Bitter klaagde hij, dat hij uit zijn werkkring ge rukt, tot dien onzuligen strijd tegen 'Trans vaal gedwongen was. We zullen het met die Boeren wel klaar spelen, moedertje, dat spreekt van zelf. Maar mijn sympathie heeft deze expeditie niet. Ik ben nu tien jaren in Londen en Engelschman in hart en nie ren geworden, dat weet u, maar het Hol land, dat mij herinnert aan mijn gelukkige kinderjaren, het Holland, waar mijn lief moedertje woont, kan ik niet vergeten. Daarom overvalt mij soms een gevoel van weerzin, als ik bedenk, dat ik'tegen die Boeren moet gaan vechten het zijn immers afstammelingen van de Hollanders. Is Willem al in Den Haag terug? Hij schrei f mij, dat hij plan had binnenkort Zuid-Afrika te verlaten, zoodat ik hem wel niet. zal ontmoeten, als we te Pretoria onze Christmaspudding komen eten. Doe hem mijn hartelijke groeten, ook aan de kinderen, mijn neefje Hans en mijn lief nichtje Wil helmientje. Het aardige portretje ontving ik juist even voor mijn vertrek uit Londen Grootmoedertje was moede van Y lezen, van Yschieien, van Y peinzen en tobben. De kieine knokkige handen rustten op de beide brieven in haar schoot. Langzaam ontspanden zich de trekken van haar goedig gelaat en de uitdrukking van bezorgdheid ging over in vrede, kalmte en rust. Y Novemberzonnetje speelde koesterend om Y vergrijsde hoofd van Y oudje en kuste de moede oogleden der vriendelijke, nog vochtige oogen toe. De slaap streek de rimpels van liet voorhoofd liefdevol weg. II. 't M as een gloeiend heete dag geweest in Zuid-Afrika. De avondschemering viel snel en nu streek een kille vochtige nacht wind over dc grasvlakte. De maan klom opdrijvend in Y donker diep azuur, groot, stil, inct schitterenden glans als een zilveren nachtzon. Ver, ver, onafzienbaar ver vlakte het landschap zich uit in het heldere, koude licht, slechts hier en daar de silhouet van een boom, de schaduw van een kreupel- boschje en in Y verschiet de donkere golven van heuvelen. Een vredig landschap.... doch de sluier van den nacht bedekte de verschrikkingen des oorlogs en de zilverglans der maan lichtte over de weeën van oen slagveld, want hier hadden des daags, onder de gloei ende hitte der Afrikaansche zon, de voor posten van het Engelsche leger een korten, maar heftigen strijd gevoerd met een afdee- üng Boeren, die als uit den grond opgere zen, de Engelschen onverhoeds hadden aan gevallen, om 'na den aanval snel weder te verdwijnen. Zie, is dat do wind, die de halmen van het hooge, dorre gras doet golven of wordt het gras beroerd door de stuiptrek kingen der gesneuvelden, die het verbergt Is daar geen plantengroei op die zwartere ph kken tusschen het donkergroen, of zijn dat misvormde lijken der gesneuvelden Is dat heuveltje een termieten hoop, een gol ving van den rotsachtigen bodem misschien of liggen daar dooreen, opgehoopt tot een bergje, de gevallenen op het veld van eer Hoortkent gij dat geluid liet is 't gekrijsch der roofvogels, die elkaar den buit betwisten.. Maar daar vliegen zij omhoog. Ha er is beweging gekomen in Y bergje dooden. Daar is nog een mensch tusschen de lijken, een mensch die nog denkt en voelt en hoopt die wanhopig worstelt en wringt, die zijn zwakken adem beklemt. IJdel hopen, zoo er nog ware! Vergeefsohe worsteling De. dura-dum-kogel heeft zijn plicht goed gedaan en de onbekwame schutter, die het hart zijns vijands niet te treffen wist, heeft alleen diens doodstrijd verlengd.... nog één enkele stuiptrekking der armen, nog een benauwde gil, die den mond wijd open spert de gewonde kan op de lijst der gesneuvelden komen. De donkere massa is weer beweegloos. Dc gieren in wijde kringen ommezwaaiend, nemen hun plaats weer in.... De nachtwind, kil en vochtig, suist over de vlakte en koud en gevoelloos straalt het helder licht der maan over Y veld van eer. Maar de morgen begint te dagen. Uit de donker violette strepen aan de oos terkim stijgen teere lichtrose wolkenvlokjes naar omhoog. Een vaal-geel-koperen gloed ligt over Y landschapde glans der maan verdooft. Sluipend door het hoogc gras, beweegt zich een kleine afdeeling Engelsche soldaten blijkbaar op verkenning uitgezonden. Zwijgend, voet voor voet, gaat Y voor waarts, Y geweer onder den arm, scherp rondziende, elke schaduw, elk geritsel wan trouwend. Vervloekt Boerengespuismompelt een van hen, die de aanvoerder schijnt, als hij over het lijk van een Boer struikelt. Als ■e kapot zijn, liggen ze nog in hinderlaag om je tegen den grond te gooien Stil halthoudt hij met gesmoord commando de andereu terug. Daar is beweging in dat boschje Allo John neem den kaffer mee en kruip door Y gras in een halven cirkel'n houderd meter verder. Tracht het boschje te verkennen. Maar wees voorzichtig, we staan in den wind Liggen gebood nu de aanvoerder fluiste rend en onmiddellijk lag het troepje op kor te afstanden van elkaar, plat op den buik in het gras. het geweer voor zich uit in de hand gereed houdend. Voor en achter huil lagen de lijken dei- gesneuvelde Boeren en Engelschen. Een Engelsch soldaat, wiens uiterlijk ver lied, dat de oorlog hem uit een der duis tere hoeken van Y beruchtste deel van Lon den te voorschijn geroepen had, vermaakte zich door met zijn bajonet te steken naar den hoed van een Boerenofficier, wiens lijk v(5ör hem uitgestrekt lag. Nu meende hij, dat hij wel eens onder zoeken kon, of op het lijk niet iets van zijn gading te vinden was, en zijn arm zoo ver mogelijk uitstrekkend, trok hij met de top pen van zijn vingers, behendig een porte feuille uit de aan flarden gereten jas van den officier. Maar voor hij zich van den buit kon mees ter inaken, gaf de krijgsmaat, die naast hein lag, met den helm hem een slag op den arm en snauwde hem toe Laat staan Ben jij soldaat of b n jij rooierheer waarop de gauwdief zijn arm terugtrok en kwaadaardig tusschen de tanden siste Dat zal ik je betaald zetten. Wacht maar Een verachtelijk schouderophalen was het antwoord van den jongen, gespierden krijgs man. Onverwachts klonken er achtereenvolgens twee schoten over de. vlakte, terwijl kruit damp opsteeg uit een spleet in den grond, ontslaan door het barsten van den bodem bij langdurige droogte. De Engelsche aanvoerder stoolte een vloek uiter viel niet aan te twijfelen, of John en de kalter, hun gids, waren doodgeschoten De soldaat, die het berooven van den Boerenofficier belet had, haalde met de punt van zijn bajonet de portefeuille naar zich loc, met het doel deze weder tusschen de kleedereu van den gesneuvelde te vcrbeigen, zoodra de gelegenheid zich daartoe aanbood. Thans was het oogenblik ongunstig, daar de minste beweging der Boeren niet ontgaat en hun de plaats, waar de Engelschen tusschen lu-t hooge, gras lagen, verraden zou. Hij borg de portefeuille ongeopend in zijn borstzak, uit bescheidenheid zijn nieuwsgierigheid, om van den inhoud kennis te nemen, bedwin gende, maar terwijl hij haar opnam, viel er een portret uit. De soldaat werd plotseling doodsbhek, terwijl een siddering hem door de leden ging De photografie vertoonde twee kinde ren, een knaapje, en een meisje, tegen elkan der aan leunend, de hoofdjes bijeen. Dat waren de kinderen van zijn broeder en het koude zweet brak hem uit het lijk van den Boer daar, was dat van zijn eenigen broeder Willem! Zonder te bedenken aan welk gevaar hij zich zelf en zijn krijgsmakkers bloo'stelde, richtte hij zich op en kroop op de knieën, naar het lijk van den Boerenofficier, wien hij den breed geranden hoed, van geronnen bloed doorweekt, van Y hoofd trok. Met zijn zakdoek wischte hij liet gelaat van den ge sneuvelde af om dat nog éénmaal te aan schouwen, terwijl de tranen zijn oogen out sprongen. Maar op hetzelfde oogenblik knalde er een salvo uit liet kreupelboschje en de borst van kogels doorregen, zonk de Engelsche soldaat op het lijk van den Transvaalschen Boer neder. Onmiddellijk volgde er een tweede salvo, waarop de Engelschen op handen en voeten door het hooge gras de vlucht namen. Nu traden een twintigtal Boeren, zonder de Engelschen te vervolgen, kalm uit het boschje te voorschijn. Eenige hunner waren ongewapend, doch droegen een spade over de schouders, want zij kwamen hunne doo den begraven. Doch voor zij aan den arbeid togen bogen allen zich neer op de knie. De Mau ser op de spade rustte in den armDe breed gerande hoed daalde van het hoofd, dat eer bicdig neeg tot op de borst. Het morgengebed op een slagveld Indrukwekkende stonde De opkomende zon wierp een rossen gloed over die gebruinde gezichten, waarop man nelijke kracht en vastberadenheid zetelde. Treffende aanblik, die forsche, stoere krij gers zich te zien buigen voor de onzichtbare Macht, aau wie zij de kracht ontleenden, om tegen het trotsche, het fiere Albion voor hunne vrijheid, voor haard en hof testrijden en te overwinnen. Terwijl het gebed in kinderlijke tale klonk over de vlakte, in de plechtige stilte van het morgenuur, was het alsof liet groote Woord opnieuw werd uitgesproken Daar zij licht Want als het symbool der Victorie rees de gloeiende schijf der zon boven de heu velen en week dc vale schemering voor dc schittering van den dag, die jubelend over het landschap straalde. III Y November zonnetje scheen door de ruiten van Y woonvertrek, waar grootmoe dertje alleen, in den grooten leunstoel weg gedoken zat. •Zacht sluimerde zij, een glimlachje om den mond. Plotseling vloog de kamerdeur open en stoven iwee kinderen met groot rumoer de kamer kinnen. Grootmoeder grootmoeder de Boeren hebben overwonnen Hiep hiep! hoera Grool moedertje ontwaakte met schrik, ter wijl de kinderen haar in de armen vlogen. O grootmoeder zei het knaapje, onze m'nheer heeft ons op school verteld, dat de Boeren Y gewonnen hebben Ja, grootmoeder, riep het mei»je opge togen uit. Hiep hiep hoera De Engelschen hebben Y van langs gehad lekker hé En de oogen van het knaapje glinsterden van plezier. Maar grootmoeder deelde in de vreugde der kinderen niet. Zwijgend trok zï he£ blonde krullekopjo van liet meisje tot zich en vouwde de handen van het knaapje samen in haar schoot. Kom, kinderen, zeide ze toen, laten e Onzen Lieven Heer bidden voor die dappere Boeren en voor de Engelschen. M. Ct. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 10636 91. terugbetaald - 4352 08. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3022. Spoorweglijn ZWALUWE 323 325 Treinnummer 321 197 Lage-Zwaluwe 5.41 8.25 3,53 7.28 Z ïcnb.rgschij H. 5.46 3 58 7.33 Hooge-Zwaluwe 5.54 8.35 4.06 7.42 M. en Drimmelen 6 00 8.41 4.13 7.48 Geertruidenberg 6 05 8.47 4.20 7,54 Raamsdonk 6 11 4.27 8.01 Waspik 6.15 8.56 4.32 8 06 Capelle N.-Vaart 6.20 9.01 4.37 8.11 Rnatah.-Capelle 6 24 4.41 8.16 Waalwijk-Besoijeu 6.83 9.ü9 4.48 8.24 Drunen 6.41 9.17 4.56 8.33 Vlijmen 6.48 9.24 5.03 8.39 's Bosch G.56 9.31 5.11 8.48 Treinnummer 320 196 322 324 's Bosch 5.35 8.17 1.35 8 01 Viijmer, 5.44 8.26 1.44 8.10 Drunen 5.51 8.33 1.51 8.17 Waalwijk-Beaoijen 6.01 8.42 1.59 8,25 Kaatsh.-Capelle 6.07 8.48 2.05 8.31 Capelle N.-Vaart 6.1 1 8 52 2.09 8.35 Waspik 6.18 8.57 2.14 8.40 Raamsdonk 6 23 9 02 2.19 8 44 Geertruidenberg 6 38 9 08 2.25 8.50 Men Drimmelen 6.44 9 16 2.31 8.55 Hooge-Zwaluwe 6 50 9.23 2.37 9.01 Zi venbergsche II. 6.58 9.32 2.45 9.09 Lage-Zwaluwe 7.03 9.36 2.49 9.13 Treinnummer 721* 735* 723* Lage Zwaluwe 6.11 12.53 Zeven b. Iloek 6.16 12.58 Ilooge Zwaluwe 6.25 1.08 MadeenDrimraelen 6.3*2 1.15 Geertruidenberg 6.38 1.21 liaamsdonkbveer 6.41 1.24 Raamsdonk 6.48 1.31 Waspik 6.54 1.37 Vrouwkensvaart 6.58 1.41 Capelle N.-Vnart 7.02 1.45 Kaatsh.-Capelle 7.06 1.49 Besoijensche Steeg 7.12 1.55 W aal wijk - Besoijeu 7.16 12.30 2.01 Baardwijk 7.20 12.30 2.05 Baardw. overlaat 7.23 12.39 2.07 Elshout 7.2G 12.42 2.09 Drunen 7.28 12.46 2.12 Kuiksclfe heide 7.30 12.49 2.16 Nieuwkuik 7.34 12.53 2.19 Vlijmen 7.38 12.58 2.24 Heidijk 7.42 1.03 2.30 's Bosch. 7.48 1.10 2.36 Treinnummer 722* 734* 724* 's Bosch 9.50 11.45 5.35 Heidijk 9,57 11.54 5.41 Vlijmen 10.00 11.57 5.47 Nieuwkuik 10.02 12.5.49 Kuiksche heide '10.04 12.04 5.52 Drunen 10.08 12.08 5.56 Elshout 10.11 12.12 5.58 Baardw. overlaat. 10.13 12.18 6. Baardwijk 10.16 12.21 6.03 Waalwijk-BesoijenlO 22 12.24 6.08 Besoijensche Steegl0.25 6.11 Kaatsh.-Capelle 10.32 6.18 Capelle N.-Vaart 10.38 6.22 Vrouwkensvaart '10.42 6.26 Waspik 10.46 6.31 Raamsdonk 10.52 6.37 Raamsdonksveer 10.59 6.43 Geertruidenberg 11.05 6.47 JladeenDrimmelenll.1'2 6.54 Hooge Zu^luwe 11.19 7. Zevenb. Hoek 11.29 7.10 Lage Zwaluwe 11.33 7.14 Deze treinen vervoeren alléén reizigers 2e en 3e klasse. 7an 's Bosch vertrekken de treinen naar-. UTRECHT-AMSTERDAM 6.20, 6.59, 8.01, 9.38, 10.42, 12.38, 2.12 3.55, 4.38, 5.31, 6.40, 8.01, 9.— 9.33. NIJMEGEN-ARNHEM 6 40, 7,08, 8.08,9.13, 9.39, t2.40, 3.20,3.59, 5.45, 8.51, 9.35 BOKSTEL: 6.37, 7.51, 8.43, 9.03, 11.05, 1.33, 4.43 6.50, 7.42, 8.52, 10.31. TILBURG. 6 26, 9.01, 12.—, 1,22, 2,06 4.45,5.32, 7.39, 10.33. Te 's Bosch komen aan de treinen van AMSTERDAM-UTRECHT 8.20, 8 58, 10.42,11.56,1.29, 2.04,4.37,5.30, 6.37, 7.36, 10,26. ARNHEM-NIJMEGEN 7.48, 8.24,8.51,10.36,11.30,1.18, 4.17,5.45, 7.14, 8 48, 10.22. BOK STEL: 6.51,7.19, 9,29, 10.38 12,30, 2.09, 5 52, 6.26, 8.31 9.31. TILBURG. 6.537,58, 9.27, 11,59, 12.34, 3,15,4.35, 7.59, 8.40, 9.27. Fan Zwaluwe vertrekken de treinen naar DORDRECHT-ROTTERDAM. 6.03, 7.1 L 8.18, 10.27, 11 34, 12.50, 3.03, 5.12. 6.22, 6.59, 7.21, 9.27, 10.26. ltOZ ENDAAL 5.52, 8.21. 9.51, 12.15, 12.31, 1 56, 2.57, 3.33, 6 56, 9.39. BREDA: 5.39, 8.25 8.17, 10.07, 12.34, 1.52, 3.37, 6.50, 9.19. Te Zwaluwe komen aan de treinen van ROTTE 111 >AM- DORDRECHT 5.36, 7.07, 8.04. 8,15, 9.50, 10,0212.14, 12.28, 1.49, 2.56, 3.29, 6.47 7,19, 9,13. ROZENDAAL: 5.57, 7.08. 8.14, 12.48, 2.58, 5.08, 6.21,6 58 9,26, 10.15. BREDA: 7.04, 8,10, 10.25, 11.32, 2,55,5.05, 7.18, 10.22

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 6