BINNENLAND. Telegrammen. Handelsberichten. aanval willen ondernemen op generaal Red- vers Buller door een omtrekkkende bewe ging en het Maandagmorgen ontvangen tele gram aangaande de bezetting van een boer derij ten zuiden der Tugelarivier (van vaar uit de boeren de beide bruggen over de rt vier beheerschen) zou tot de meening leiden dat ze wel iets in den zin hebben Zij zitten nergens stil en slaan erop t oogenblik heel goed voor, wat blijkt uil de volgende berichten Het belangrijkste nieuws uit Natal komt van Durban. Het behelst dat een korps van zesduiz* n 1 Boeren, volgens sommigen onder persoonlijk bevel van Joubert, de ioegelais overgetrokken om de lijn van Buller's terug tocht te bedreigen. Het is niet duidelijk waür zij de rivier overtrokken. Deze bewe ging van de Boeren moet niet verward wor den met den inval van Boeren in Zoeloeland. waar zij Nkandhia ingenomen hebben en Greytow», twee weerlooze plaatsen, bedrei gen.' Het klinkt zonderling dat de Engel sche koloniale troepen in Zoeloeland noord waarts zijn gerukt zonder de Boeren te ont moeten. Het heet dat de Natalsche regee ring het voornemen heeft de Zoeloes te wa penen. De militaire medewerker van de Daily News zegt dat hij dat zou toejuichen, want de Boeren hebben immers ook wel Kaffers gewapend tegen de Engelschen De correspondent van de Morning Post ie Modderrivier heeft de ware reden ontdekt waarom het korps van Babington te laat kwam om de Boeren die den Koedoësberg bezet hielden, tc helpen omsingelen ijzer- draadversperringeu hielden de ruiters tegen. De Boeren hadden een zevenpoeder op den kam van den Koedoesberg gesjouwd, en dat kanon berokkende de Eogelschen hun voor naamste verliezen. De Engelsche troepen vermorsten hun tijd met te schieten op niet bezette vijandelijke stellingen, waarbij zij schansen van de Boeren aanzagen voor En gelsche, gelukkig zonder ernstige gevolgen. De bekende golfspeler, luitenant Tait sneu velde. De correspondent van de Morning Post seint uit het kamp van Frere liet volgende. Nadat Lyttelton den Vaalkrans bezet had, rapporteerde de generaal dat er sterke stel lingen van de Boeren achter lagen, dat er geen gelegenheid was voor het Engelsche geschut, en dat de Boeren een moordend kruisvuur onderhielden. Lytteltons rapport liet Buller geen keuze de Vaalkrans moest ontruimd worden, maar een andere poging van Buller om Ladysmith te ontzetten, is elders ophanden. Inmiddels erkent de be richtgever dat Buller ernstige hinderpalen zal ontmoeten. De voor de uitvoering van het plan noodzakelijke storm op de Doornkloof zou 5000 lever.s hebbeD gekost, wat Buller dermate zou hebben verzwakt, dat hij waar schijnlijk niet in staat zou zijn verder te gaan. Buller heeft aan zijn 50,000 man inderdaad niet genoeg100,000 man zou niet te veel zijn. Daarbij komt nog gebrek aan drinkwa ter, want de Boeren hebben Hongerpoori, waar goede watervoorraad is, gemaakt tot een versterkt kamp. Tijdens den strijd om Vaalkrans onder scheidde Ben Viljoen zich door een buiten gewoon moedig stuk. Een maxiui van de Boeren scheen verloren, toen Viljoen opdaagde met een nieuw span paarden, waarmee hij den snelvuurder weghaalde ten spijt van den regen van Engelsche granaten, waarmee hij overstelpt werd. Prins Christiaan Victor ontsnapte nauwelijks aau een wissen dood, toen een granaat van de Boeren nabij hem ontplofte terwijl hij op een rots zat. Naar de Daily News uit Nauwpoort ver neemt, moesten de Engelschen Windmolen kamp ontruimen. De Engelsche voorposten te Slachtersnck en Holtingshoeve werden verdreven door een sterke macht Boeren, Clements verving French ie Colesberg. De correspondent van de Daily News Hales, werd in de buurt van Rensburg door de Boeren gevangen. De Daily Mail verneemt uit Pietermariiz- buig, dd. 11 Februari: De Boereu hebben Bloys' hoeve aan de zijde van de Toegela bezet. De hoeve ligt geen uur rijdens van Chievely. De woning is in een hospitaal veranderd. Op dit landgoed staan heuvels die de beide bruggen over de Toegela be strijken. De boeren hebben twee patrouilles, groo tendeels uit Australiërs bestaande, omsingeld. Eenigen ontkwamen er, verscheidene werden er gewond en twaalf gevangen genomen. WAALWIJK, 14 Feb. 1900. Benoeming. Bij Kon. Besl. is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Heus- deu, L. van Everdingen, ontvanger der re gistratie en domeinen te Werkendam. Vergadering van Schoenfabrikanten. Het voorloopig Bestuur van de Vereeni- ging van Schoenfabrikanten hield Maandag j.l. eene vergadering in de Looiersbeurs te Tilburg. Tegenwoordig waren bijna alle leden. Op persoonlijke uilnoodiging van den Voorz. den heer Travaglino, was ook opgekomen de Heer A. II. van Schijndel alhier als vertegenwoordiger voor Waalwijk. Behan deld werd, de redactie van een oproepings biljet voor eene algemecne vergadering van Schoenfabrikanten in Nederland te houden, zooals reeds bekend is, op 21 Febr. a.s. te 's Bosch in de zaal van de Liedertafel. Ook werd nog aan den lieer van Schijndel opgedragen alhier, even als op alle verte genwoordigde plaatsen reeds is gebeurd, eene vergadering te beleggen ten einde belang stellenden in deze eenige inlichtingen te ver schaffen. Na nog eenige discussiën over de middelen ter bereiking van het doel sloot Je Voorzitter naar een woord van dank voor de trouwe opkomst de vergadering. Voorbereidend Militair onderricht. Gistereu werd alhier door den kapitein Roelants uit Breda, belast met de leiding van voorbereidend militair onderricht, van de jongelieden van het 2e leerjaar het exa men in den wapenhandel, ter verkrijging van diploma W. afgenomen. Mede waren tegenwoordig de 2e luitenant Holland, uit 's-Bosch, meer speciaal met de oefeningen in onze en nog enkele gemeenten belast, en sergeant-majoor Duisings uit s-Bosch, die-liet onderricht gedurende deze 2 jaar heeft gegeven. Na afloop van het onderzoek kon de ka pitein zijne groote tevredenheid over de geoefendheid der jongelui betuigen, zoowel wat het practisch als theoretisch gedeelte aanging, en meende zt-ker bij het einde van den cursus aan allen het diploma te zullen kuuneu uitreiken. Ook bracht hij een woord van lof aan den sergeant-majoor, voor diens uitstekend onderricht, en weuschten dezen zoowel als de jongelui, geluk met het behaalde succes en vestigde nogmaals de aandacht op het groote nut in deze oefeningen gelegen, vooral ook voor hen, die niet onder de wapenen behoeven te komen ten eerste, zoo ging hij voort, moet men 't als een groote eer beschouwen, dat men in tijde van gevaar voor Koningin en Vaderland gereed zij de wapenen te omgorden, maar dan moet men die ook machtig zijn en tevens is het eene zeer gezonde en nuttige ontspanning. Vanaf het begin was door de leerlingen van het 2e oefeningsjaar iedere week een kleinigheid verzameld, om bij het einde van den cursus een schietwedstrijd te organiseeren. 4 mooie prijzen waren hiervoor aangekocht en heden in tegenwoordigheid van boven genoemde autoriteiten werd dit concours gehouden. De uitslag was als volgt le prijs Frans Hessels, 55 punten, 2e Jan van Liempt, 53 u 3e u Johau Tielen, 49 4e u P. Michael, 46 De prijzen werden door den kapitein, on der hartelijke aanmoedigende woorden aan de winners uitgereikt. Hij beschouwde het als een blijk van belangstelling in deze oefeningendat er de jongelui werkelijk pleizier in hadden. Zeker zullen allen, gelijk de kapitein hoopte, de aangenaamste herinneringen aan 't voorbereidend militair onderricht bewaren. Volharding in den Strijd" A. s. Zondag zal de tooneelvereeniging „Volharding in den Strijd" eene uitvoering geven in het lokaal van den heer A. Gerris. Gegeven zullen worden //Dieven in huis" kluchtspel in één bedrijf; 2. „De verliefde kellner", of vergissen is meuschelijk, blijspel in één bedrijf; 3. De persoonlijke Dienst plicht, komische scènp en 4. Bergen en Dalen, blijspel in twee bedrijven. De pauzen zullen door muziek opgelui sterd worden. Wij twijfelen niet of deze uitvoering zal evenals de vorige, weer zeer druk bezocht worden. Bond van Ncd. Industrieelcn. In de laatst gehouden vergadering van het Hoofd-bestuur van den Algemeen en Nederlandschen Bond van Industrieelen en Handelslieden is met algemeene stemmen gekozen tot Administrateur - Rechtskundig adviseur de heer Mr. M. C. Nijland, ad vocaat te Rotterdam. In dezelfde vergade- is bepaald, dat de eerstvolgende algemeene vergadering zal plaats hebben medio Maart a. szij, die de vergadering wenschen bij te wonen, kunnen zich vervoegen bij den secretaris, den heer Joh. II. Schoenmakers te Geertruidenberg. „Dc Prins van Oranje." Door de directie van de Stoomvaartmaat schappij „Nederland* ie Amsterdam zijn thans ontvangen de rapporten van de gezagvoerders van de stoomschepen „Prins van Oranje* en »Prinses Sophie," handelende over hei ongeval aan het eerste stoomschip overkomen (het breken van de schroefas) en het vinden van dit door het ss. „Prinses Sophie* en het sleepen naar Padang.* Aan die rapporteu is het volgende ontleend Het ongeval gebeurde op Nieuwjaarsdag, terwijl het schip sioomende was op lo. 8 N. B. en Oo. 23' O. L. Den 4en Januari werd door den 2e officier H. Smitt aan den gezagvoerder het voorstel gedaan om met een goed bemande sloep van boord te gaan naar Padang of naar een sneller te bereiken gelegenheid, om door eenig bericht de onzekerheid omtrent de >Prins van Oranje* op te heffen en hulp te krijgen Als vrijwilligcis voor het bemannen der sloep boden zich, behalve geuoemde 2e officier, r.og aan: T. Zuidema 2e machinist; H. Harms, 3e officierJ. Ages, 3e machinist C. G. H. Kelpin, bootsman C. Kort, ma- tioos en A. W. Reekers, matroos. Door kapitein Poljer werden de vrijwilli gers gewezen op alle mogelijke bezwaren en moeielijkheden, aan den voorgenomen tocht verbondeuzij bleven echter bij hun voo!stel, waarop door den kapitein scheeps raad werd belegd. Daarin werd door kapitein Potjer aange - voerd, dal het schip dicht was, van voldoen de provisie en drinkwater voor eenige maan den voorzien, het schip dus wel hulpeloos was, maar niet in nood verkeerde, en er dus geen dringende noodzakelijkheid bestond om op het voorstel in te gaan. Bij verdere beraadslaging bleek echter ieder voor het voorstel, en hoewel het voor den kapitein moeielijk viel tot het plan te besluiter, ging hij er toe over om toe te stemmen. Sloep stuurboord I, werd daarop ruimschoots van proviand, duinwater, dubbel tuig enz., voor zien, zoodal Lder van de voldoende uitrusting overtuigd was. Den 4en Januari te 3 u 40 ni. nam. stak de sloep, bemand met de genoemde vrijwil ligers, onder commando van den 2e officier H. Smitt, van boord met beslemming naar Padang. Men zon toen stellen om ONO 1/2 O, len einde in de streek Poeloe Bodjo Point ,1e Galle te komen en zoodoende kans te hebben schepen te ontmoeten het werd den 2e officier vrijgelaten een andere haven aan te loopen, wanneer dit beter blijken mocht, door aan te treffen gelegenheid. Dc „Prins van Oranje" bleef hulpeloos in zee drijven. Op 9 Januari werd een stoomschip gezien, seinschoten werden gelost en seinvlaggen geheschen, maar men werd r.iet opgemerkt. Deu 14en Januari te 6 u. 45 v. m. werd het s.s. „Prinses Sophie" gezien en werd de „Prins van Oranje" door de bemanning der „Prinses Sophie" ontdekt op Oo. 5 N.B 91o. 35' OL op 132 geogr. mijlen afstand van Padang. Omtrent het zoeken naar en het vinden van de „Prins van Oranje" wordt door ka pitein Soomer van de „Prinses Sophie» o. a. het volgende medegedeeld Op 12 Januari te Padang liggende, werd ons van Batavia telegrafisch de instructie van de directie medegedeeld omtrent de op sporing an het s.s. Prins van Oranje." Plan werd gemaakt om rechtstreeks van Poelo Bodjo naar het midden van het 1 1/2 graads kanaal te sturen, zonder afwijking de zen koers eenige dagen te vervolgen, om zoodoende de stroomeu te kunnen nagaan waarin het schip drijvende zou kunnen zijn verder om te trachten bij dag de Suadiva eilanden te bereiken en deze eilanden aan de oost-, noord- en westzijde af te s'oomen. Een groote mand voor het lossen van lading werd ongeveer 12 voet onder het top licht aan den fokkemasi geheschen voor den uitkijk en f 100 werd uitgeloofd voor den ontdekker van het vermiste stoomschip. Nacht en dag werd scherpe uitkiik gehou den en alle medewerking werd ondervonden van den commandant van het marine-deta chement, dat zich aan boord bevond, den heer Serlé, luitenant ter zee. Ook deze liet zijn onderhebbenden voor den uitkijk be schikbaar stellen, waaraan met groote bereid vaardigheid werd voldaan. Vrijdag 12 Januari des n.m. van Padang vertrokken, praaide de „Prinses Sophie" op Zaterdag 13 Januari, 's morgens 4 u. 30 m. het naar Padang bestemde s.s. „Koningin Regentes" en vroeg of s.s. iets van de „Prins van Oranje" had gezien, waarop ontkennend werd geantwoord. In den morgen van Zondag 14 Januari te 7 u. 45 m. werden door den uitkijk de masten van een stoomschip ontwaard, een streek op bakboords boeg bij nader komen bleek dit de „Piins van Oranje" te zijn met het sein „ik heb oumiddelijk hulp noodig." Te 8 45 was de „Prinses Sophie* bij de „Prins van Oranje" en ging er een uitbundig gejuich op van de passagiers en de equipage van beide schepen. De f ÏOO premie waren te beurt gevallen aan den matroos A. Andersen vau de „Piin ses Sophie." Oumiddelijk kwam kapitein Potjer aan boord van de „Prinses Sophie* en deed verslag van het ongeval, en het uitzenden van een sloep van stoomschip. Toen hij vernam, dat die sloep niet door dc „Prinses Sophie* was aangetroffen, werd de vreugde aan beide stoomschepen belangrijk getem perd. Tusschen beide gezagvoerders werd over eengekomen dat de „Prinses Sophie" de „Prins van Oranje" naar Padang zou sleepen, de sleeptros van de „Prins van Orat je", die reeds op stuurboodsanker gestoken gereed lag, werd aan boord van de Pi inses Sophie" gehaald, alles vastgemaakt en te 9 u. 29 m. v.m. werd vooruit gesto'.md. Door Kapitein Soomer werd, opnieuw f 100 uitgeloofd aan den ontdekker van de sloep kapitein Poljer loofde aan boord van de Prins van Oranje f 50 uit voor dit doel, terwijl de passagiers van de Prinses Sophie" beloofden champagne te schenken, aan alle passagiers, wanneer men het geluk mocht hebben de sloep aau te treffen. Scherpe uitkijk werd gehouden en des nachts om het uur een vuurpijl afgeschoten. In den nacht van 15 op 16 Januari werd een groot wit licht gezien ongeveer 2 stre ken op bakboordsboeg, later gevolgd doo: een rood licht (flambouw). Oumiddelijk .verd daarop aangestuurd, langzaam vaart verminderd en had men te 3 uur 's nachts de sloep van de „Prins van Oranje» met »alleu wel" langzijde van de Pi ins van Oranje." Wat toen volgde, is niet te beschrijven. Donderende hoera's doorkliefden de lucht, de blijschap en geestdrift waren overstelpend en aandoenlijk zoowel van de zijde der pas sagiers als vau de beide epuipages. Te 4 uur 's nachts was de sloep op de „Prins van Oranje" geheschen gaandeweg kwam de vaart er weder in en Woensdag morgen 17 Januari te 7 uur arriveerden beide stoomers in de Emmahaven. De Koningin Regentes. De directie der Stoomvaartmaatsehappij Nederlaud heeft beticht ontvangen van den gezagvoerder van het s. s. Koningin Regen tes dier maatschappij, dat het schip op zijn laatste uitreis naar Indië, stoomende in het zuiden der ltoode Zee, in zicht van het eiland Perim, een sein ontving van het Engelsche oorlogsschip Marathon, bevelende vlag, plaats van afvaart en bestemming te rug te seinen, waaraan voldaan werd. De Koningin Regentes liep daarop de haven van Perim binnen om kolen in te nemenhet oorlogsschip volgde en zond, in de haven gekomen, een officier aan boord. Deze maakte namens den commandant de Marathon zijne excuses voor den veroorzaak ten last, noteerde vervolgens verdere bijzon derheden en verliet daarop de Koningin Regentes, welk schip verder geene moei lijkheden ondervond. Waspik, 12 Feb. Voor een eivolle zaal trad alhier de heer I. J. Verwer van Zorg vliet, die met veel succes zijne studiën in de landbouwkunde aan de Universiteit ie Leuven heeft voltooid, voor de eerste maal op. Hoewel nog sinds kort alhier gevestigd, toonde hij reeds dadelijk eene warme sym pathie voor den toch zoo kwijnenden land— bouws and hier en in de om: treken en mochi hij door menig nuttig lesje, welke hij den landbouwer gaf. zich in schier aller genegen heid verheugen. Het wel gekozen onderwerp voor dezen avond, de zuivelbereiding nl., werd door den geachten spreker behandeld. In gevoelvolle kernachtige taal wijdde de ge- achtte redenaar in bieede trekken uit ovet den belangrijksten tak van den landbouw alhier en in de omstreken en hel aanstippen en duidelijk bevattend maken van tot dusvei onbekende kleinighed n, welke echter be langrijk voordeelige gevolgen hebben, toonde ten zeerste aan, dat de spreker zijne moei lijk le volbrengen taak volkomen meester was. Na een korte en krachtige aansporing tot eendrachtig samenwerken voor de oprichting eener coöperatieve roomboterfabriek alhier, besloot de spreker zijn alleszins leerrijke rede. Een daverend applaus, waaraan schier geen eiude scheen te zullen komen, bewees genoeg het op prijs te stellen van deze bizonder aan gename en hoogst leerrijke en nuttige rede. Wij roepen daarom (len heer Veiwer als spreker geen vaarwel, maar een spoedig tot weerziens toe. Loonopzand, 13 Februari. Zondagavond gaf dc „Sophia's—Vereeniging" een schoon concert met medewerking van den lieer Mot tée uit Kaatsheuvel. Elk nummer dat de fanfare ten gehoore bracht, kwam goed tol zijn recht, vooral bevielen goed „Mignonnettc" en „Ma Préférée". De heer Moriiée deed zich van zijn beste zijde kennen. „Recruten—afscheid" werd zeer natuurlijk voorgedragen en viel buitengewoon in den smaak. Nog een drietal andere aai dige scènes werden ten beste gegeven, maar het neusje van den zalm was ongetwijfeld „De philosophische huisknecht", eene scène, zoo pakkend, dat aan het applaudissement haast geen einde kwam een acteur van be roep kon het daa'bij niet beter voordragen. Deze voordracht gaf den heer V. d. M. aanleiding en stof om een hartelijk woord te zeggen, waarbij de president der Veree niging zich in een korte toespraak v.ansloot. Baardwijk, 13 Febr In de Zondag gehou den vergadeiing der Liederlafel alhier zijn herkozen respect, tot 2e President en 2e Di recteur de Heeren C. van Cromvoirt en J de Kort. In de plaats van den Heer F. Schilders, die voor zijne betrekking bedankt had, werd gekozen de Heer J. Verhoeven. Zondagavond heeft zich de afdeeling Baardwijk van deu Bond van Nederlandsche schoenfabrikanten geconstitueerd. Zij koos zich tot President den Heer H. Klerx—Dek kers, tot Secretaris den Heer J. Klerx var. Heipt en tot Penningmeester den Heer L. van Cromvoiit. name een tocht naar Jacobs dal. Onderwijl ;al Buller Joubert in Natal vasthouden. De Boereu hebben heden de Britsche voorposten op den westelijken vleugel weer teruggedrongen. Alle voorposten te Bastunrd-j snek, Hobkirks enz zijn naar MoJdersfon- tein teruggetrokken. De Engelschen hebben eenige verliezen geleden. Bijzonderheden ontbreken nog. BERLIJN, 13 Febr. De aankomst van prins Heinrich van Pruisen aan In t A nLoi ter Bahnhof was een waar feest voor de ge- heele bevolking. Tot ontvangst vau den prins waren aan het station aanwezig de prinsen van den bloede en de leden van liet staatsminister met vorst von Hohenlohe, 1 den rijkskaraelier aan het hoofd. Toen prins Heinrich, die in admiraalsuniform gekleed was, den tri in verliet, omhelsden de keizer en de prins elkaar herhaalde malen. De rijtoer naar het kasteel door de Branden burger Poort geschiedde in een open rijtuig. Een enorm talrijke menigte hield onaf- ge broki n betoogingen voor den weergekeer den prins. Aan het feestmaal, dat Dinsdag ter eere van prins Heinrich ten paleize is ge houden, heeft de keizer in een dronk op zijn broeder gezegd, dat de geestdriftvolle ontvangst, die alle lagen der Berlijnsche be volking den prins bereid hebben, een ondub belzinnige vingerwijzing is, hoe groot het in- zicht, dat de Duitsche vloot versterkt moet worden, bij het volk geworden is. Het Duit sche volk is met zijn vorsten en keizer een van wil en een van zin om in zijn mach tige ontwikkeling een nieuwen mijlsteen te zetten door een groote, aan de behoeften! beantwoordende vloot te bouwen. Als de becijfering van de Daily Chronicle juist is, (en ze zal wel niet zeer veel ver schillen van de officieele opgaven, die zeker niet te hoog zijn) dan had het verlies van het Engelsche leger in dezen oorlog den len dezer reeds de tienduizend overschreden. Men moet echter in aanmerking nemen dat de gewonden die beter geworden zijn, niet van de lijst afgevoerd zijn kunnen worden daarentegen zijn op het hier volgende lijstje mee opgesteld 269 gewonden die oveileden, en 486 man (dit aantal schijnt te laag) die aan ziekte gestorven zijn. Nog niet opgc nomen zijn de jongste verliezen, op den Vaalkrans, bij Colesberg enz. geleden. Gesneuveld 129 officieren en 1205 man, totaal 1334 gewond 375 officieren en 5040 man, totaal 5415; vermist 2817 man; gestorven aan ziekte 486 manalles te zamen 10,052. LONDEN, 13 Februari. Officieel wordt bekend gemaakt, dat de verliezen van gene raal Buller van 5 tot 7 Februari bedroegen 26 gesneuveld en 324 gewond. RENSBURG, 13 Februari. De terug tocht van de Engelschen uit hun stellingen westwaarts, de Coleskop inbegrepen, was noodig door de tegenwoordigheid van een sterke legermacht Boeren en het opstellen van een groot kanon op den Bastaardnek, die het heele land in de rondte bestrijkt. LONDEN, 13 Februari. De Daily Mail verneemt uit RensburgDe terugtocht van de Engelschen is erger dan men dacht. Er had een ernstig gevecht plaats en can beide zijden waren de verliezen zwaar. Hel is twijfelachtig of de Engelschen Rensburg kunnen houden. Terwijl de hoofdbladen hier bepleiten, om alleen geoefende troepen naar Zuid-Afrika te zenden, komt de correspondent der Ti mes te Kaapstad telegrafisch aandringcu op het onverwijld uitsturen van nog minstens vijftigduizend man, want zij zouden noodig zijn, naar het schijnt, om de Kapenaars aan de grens 'in toom te houden. RENSBURG, 12 Februari. Reuter's correspondent heeft een gesprek gehad met een Australisch journalist, die den llen een bezoek had gebracht aan liet Boerenkamp. De Boeren die den Australiër geleidden, zeiden, dat 120,000 man voor de republie ken vochten, en dat zij den oorlog onbeperk- ten tijd konden volhouden. PARIJS, 13 Februari. De Temps ver neemt uit Londen De Londonian Night Mercury zegt, dat er groot gewicht wordt gehecht aan de tegenwoordigheid van Lord Roberts aan de Modderrivier. Men verwacht bewegingen op de Vrijstaatsche grens, met GORINCHEM, 12 Febr. De aanvoer van granen was heden gering, mei gewonen handel. Men besteeide voor: Ristarwe f 6,25 a 6,35, roode dito t'a 6,lj witte dito f 6,6,25, inl. rogge f 5,80 a 5,90, buitenl. dito f5,75 a 5,85, gerst 1 4,60 a 4,70, havei f3,5ü 3,70, duivebooneu f6,75 ii 7.blauwt erwten, f0ii 0,alles per hectoliter. le qual. Kall'koeien f ISO ft 19*5 Kalfvaarzen f130 a 15t Melkkoeien H60 it 19t 2'/a .jarige ossen f 140 a 16: Guiste vaarzen f 80 a 9( Finken f 50 Graskalveren f 40 a Nuchtere kalv. f 9 a 1 Aangevoerd 8 vette varkens van 16 a 20 c per half kilo, 54 biggen van f 4,a 8.pe stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen fa en lammeren f0 a f 0.per stul Eieren f 0 90 a 1.10 per 26 stuks. Boter 75 a 100 ct. per l/2 kilo. ROTTERDAM 12 Febr. Tarwe. De aanvoer van heden wedeiora matig in der. beginne werden enkele der puikste par tijtjes lot iets hoogere prijzen uitgezocht, waarn liet overige slechts tot vorige prijzen plaatsin kon vinden Per heet. f 5.40 a 6.25, extra puik; qual. nog iets daarboven, en per 100 kilo in uil gezochte qual. f7.65 a f7.80 en overigens f7.'20( l 7-50 naar deugd. Canada tarwe werd verkocht van f 4.90 tot 5.2; Kogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassch! De beste f 4.60 it 5.30. Dito mindere f 0,it 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Wint l 7,50 a 8,30 mindere f7,a 7,40 beste Zom '7,75 a 8,10; mindere fO,a 0. Haver. De beste f 2.60 3.50. Blauwe erwten. De beste f6.25 a 7. Panrdenboonen. De beste f 0.— a 0.—. Bruine boonen de beste f 7,k8,20; Witte boonen. De beste f 9.25 A 10.25 Duivenboonen van 10.a 0. Kanariezaad f6.— tot f7.75. ROTTERDAM, 13 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 0 veulen, 0 ezels, 695 vette runden 967 magere dito, 228 vette en graskalveren, 4'1 nuchtere kalveren, schapen of lammeren,; varkens, 88 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 31 it ct. 2e kw. 26 a— 3e kw. 20 a ct. Kalveren: le kw. 46 ct., 2de kw. 40 ct.3de kw. 35 a ct. Melkkoeien f130 a 235, kall'koeien f150 a 26 stieren f50 a 170, biggen van f4 a 14—, paard f30 a 110. Nuchtere kalveren, slacht-, f5 a 1 fok- fllii 20.— Behalve in de puikste spoelingkoeien, die d ook tot 3 cent boven noteering verkocht zijn, w de handel zeer slecht. Mindere soorten war voor de slachterij alhier bijna niet te plaatse doch er zal wel veel voor export naar Lond worden aangekocht. Vette kalveren met trag omzet. Nuchtere kalveren (slacht-) met zeldzaa vluggen handel voor export. Tengevolge van aa koopen voor België was de handel op de magt markt vlugger dar. verleden Dinsdag en werd de stieren voor exportslachterij even vlug vei kocht. Iluidcnbcrichtcii. Londen, 9 Februari. Tweede publieke veiling. Aangeboden Verkoc 5*34 droge Amerikaansche 539 89 Anlillen 8' 1548 Roode Zee-Zanzibar 149: 658 Egyptische-Kalfs 27 6193 Kaapsche 409! 462 Maurice 46 430 Madagascar 43 576 Australische 571 8225 gezouten ossen 672! 1607 1 Kalfs 111( 596 Kaapsche 1711 Antillen llOt 507 Fakland 50 943 Gibraltar 50 28979 ossen en koeien. Totaal verk. 23029 17544 dr. Singap. en Penang buffels. Verk. 11 Aangeboden 38352 Indische kips. Verkocht 33 6525 Rangoon en Straits170 Ditmaal was het aanbod overvloedig en de k liteiten goed en gemakkelijk te verhandelen, gebruik in Engeland en de uitvoer zijn daar zeker de oorzaak geweest, en goede zaken i daarvan 't gevolg geweest. De vraag was wer lijk zoo groot, dat er weinige voorrader, niet verkocht. Het bij de laatste veiling verloren rein, is niet alleen teruggewonnen, maar een gereedgemaakte partiien hebben den prijs bed gen vau December 1.1.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2