1900 Donderdag 15 Maart Nummer 21 De Deserteur Volksweerbaarheid Wereldhulde FEUILLETON. het volgend kwartaal op dit blad abonneeren, ontvangen de nog deze maand verschijnende nummers GRATIS. die zicl' VüC1 AAN Z. H. DEN PAUS Aan ons bureau ontvangen Uit Waalwijk De oorlog duurt voort de oorlog tusschen Engeland en Transvaal, die Zondag (naar den datum waarop de door de regeering van de Zuid-Afrikaansche republiek gestelde termijn voor het ultimatum verliep) de zesde maand is ingetreden. Vier maanden of langer eigenlijk heeft het succes geduurd van de beide vereenigde of juister samen voor rechten en vrijheden kam pende republieken, vier maanden lang heeft men gansch de beschaafde wereld verbaasd zien slaan over den loop der zaken in Afri ka's zuidelijk deel, waar overwinning op oveiwintnng volgde voor de Boeren, waarde legeraanvoerders van het Vereenigde Konink rijk de éen na den ander hun reputatie verspeelden, welke zij voor de overgroote meerderheid al te gemakkelijk verworven hadden en juist op de helft van Februari is er plotseling een einde gekomen aan het volkomen welslagen van den toeleg der Boe - ren 'oen werd Kimberley ontzet na een insluiting van een viertal maanden ongeveer en sinds hebben de Engelschen wel geen voordeelen behaald, welke als bij toovcr.slag een einde moesten maken aan den heilloozea krijg (het verlies van de wakkere schaar onder generaal Cronjé viel wel zwaar te dragen door de beide republieken, doch voor de Briiten kwam de weg naar Pretoria er niet door open doch hun opmarsch in de richting van Bloemfontein (de hoofdstad van Oranje-Vrijstaat) is toch geleidelijk weg voortgezet, zij het dan al langzaam en onder een vrij hardnekkig verweer van de zijde der Boeren. En nu bevinden de Engelschen onder hun opperbevelhebber generaal Robetls, zich dan op minder dan veertig kilometer afstands van Bloemfontein, met het voor hun verblijdende en geruststellende vooruitzicht, dat zij geen ernstigen tegenstand meer zullen ondervin den vóór zij de stad bereiken en met de hoop in het hart, dat de intocht van generaa

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 1