Kost en Inwoning Advertentiën. Meesterknecht IN, TIMMERMANS en ZONEN Bericht van Inzet. Notaris RANT Notaris RANT Dijkland - Besoijen M iddelkoop Schoenplakster DIENSTBODE, V erzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). Snijplanken Katholieke Illustratie. H. HARTOG Telegrammen. Er bestaat gelegenheid voor een Heer, Gemengd Nieuws. Bekendmaking. Het kassiers en effecten kantoor van Correspondentschap der Nederlandsche Bank, publiek verkoopen H andelsberichten, Gevraagd: Met 1 Mei wordt gevraagd Clir. J. Klerkx, Bezooien. j»? De Firma te WAALWIJK vraagt een bekwaam Ontvanger der Registratie. Kantoorurenv. m 9 tot 's na middags 6 uur. Voor de Nederl. Bank v. m. 9 tot 12 en 's namiddags 24 uur. te Waalwijk, Neemt de proef. te Waalwijk, zal op Vrijdag 23 Maart 1900, Donderdagen 29 Maart en 5 April te Capelle, veilen en verkoopen tegen hoog loon eene bekwame op een nette Schoenstikkerij in het Noorden. te Geertruidenberg, van alle Landen zelfs de meest gewone, ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. Agentuur van Amerikaansche. H. Dominicus, Vraag Prospectus en Proefnumme In elk geval behoort men nauwkeurig in gelicht te zijn omtrent hetgeen in Zuid- Afrik a zelf wordt verlangd. (Vad Voorwereldlijke kies Te Nuraansdorp is in de grind, afkomstig uit den Rijn bij Emmerik, een kies gevon den van den Mammouth (Elephas priraige- nius). De kies weegt ruim twee kilo en k heeft de eerbiedwaardige afmetingen van 21 Vj bij 14 cM. De grootste dikte bedraagt 5 Va Slechte verstandhouding De verstandhouding tusschen de echte lieden S. te Utrecht was vooral in den laatsten tijd van dien aard, dat de buren meermalen tusschenbeiden moesten komen om erger te voorkomen. Over de oorzaak van dezen jammerlijken toestand was men het in den regel niet eens, want meende de een dat deze wel in het verschil m leeftijd de vrouw is n.l. ruim 30 en de mau ongeveer 65 jaren oud zou liggen, dan wist een ander weder te vertellen dat de schuld bij de vrouw lag, daar deze geen huis kon honden, enz. Wat hiervan echter ook zij, huiselijke tooneeltjes hadden nogal eens plaats, zóó ook Zaterdagavond, toen de vrouw zeer opgewonden bleek en om streeks 9 ure de echtelijke woning verliet, na haar beste kleeding te hebben aange trokken. Omstreeks een kwartier later za gen twee mannen, die op den Wittenvrou- wensingei liepen, eensklaps eene vrouw voor bijsnellen en in den Singel springen, waar door zij een oogeublik zoo verschrikt waren, dat zij niet wisten wat zij moesten doen. Toch werd de vrouw vrij spoedig weder op deu wal gehaald en alles in het werk ge steld, de levensgeesten weder op te wekken, doch tevergeefs. Ongeluk. Maandag voor middag omstreeks elf uur is bij de iu aanbouw zijnde nieuwe Beurs te Amsterdam een ernstig ongeluk voorgeval len. Van een 13 meter lioogen steiger viel een werkman met een kruiwagen, beladen met steen, tengevolge het breken of uit slippen van een korteling en dwarsbalkje tusschen muur en steigerpaal hij vie ook nog door een zich daaronder bevinden den vlucht of schriksteiger, waarop een kameraad werkzaam was, die het gevaar, waarin ook hij kon komen, ziende, zich bij tijds aan een vensterkozijn wist te grijpen en vast te houden, maar die tevens zijn metgezel 60 voet naar beneden zag storten. Bewusteloos opgenomen bleek een der hand vatsels van den kruiwagen door zijn dijbeen gedrongen te zijn. Naar het gasthuis ver voerd bleek zijn toestand zeer ernstig te zijn. Kort daarop is hij dan ook overle den. Te Kerkrade werd de mijnwerker Joh. K. door een neervallend groot stuk steenkool zoodanig op het hoofd getroflen, dat hij dood te voorschijn gebracht werd. Te Hulst, een gehucht iu de gemeente Simpelveld (Limburg), kreeg Maandagnamid- da^ de landbouwer H. twist met zijn zwa ger, over het al of niet teekeneu eener huurakte. Na een woordentwist liep H. zijn huis binnen, haalde een vuurwapen er. verwondde zijn zwager zoo ernstig, dat deze na eenige uren overleed. De dader is ge arresteerd. Vier kinderen zoek! Maandag zijn te Amsterdam vier jongens van ongeveer 12-jarigen leeftijd niet op de school gekomen, waarheen zij door huu ouders waren gezonden. Die kleuters hadden net plan naar Irans- vaal te gaan i Een hunner had een viool bij zien. De jongelui zullen zeker wel op het pad zijn gegaan en spoedig hier of daar neer strijken, liet wanhopige van hun plan in ziende. Wie hen ontdekt, zal goed doen spoedig bericht te zenden aan deu commissaris van politie op het Leidsche plein te Amsterdam die zich dan zal haasten de ouders gerust te stellen. Nader meldt men, dat zij gisterenavond zijn teruggevonden. Jn een plukselkuil onder Zeelst, is heden het lijk gevonden van den 60jarigen Johannes Maas te Strijp. Waarschijnlijk is hij door de duisternis misleid gisterenavond daarin geraakt. Te Heeze had de schilder J. Kuypers het ongeluk van een ladder te vallen, met het gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. Goed beloond. Een spoorwegwaehter, in dienst van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij te 's-Gra- venhage, vond Zondagavond laat na afloop van den dienst, op het Stationsplein aldaar een pakje, dat, toen hij het in zijn woning had geopend, bleek in te houden een bank biljet van f 40, eenige coupons -ter waarde van f 5 en cheques op een Amsterdamsch bankiershuis ter waarde van f 900, benevens een voor voldaan geteekend ontvangbewijs wegens betaalde huur. De vinder bracht de geldswaardige pa pieren onmiddellijk naar het politie-cou\mis- sariaat aan de Groenmarkt, alwaar men door middel van de onderteekening der qui- tantie de rechthebbende dame wist op te sporen, die nog om ruim 1 uur '8 nachts haar eigendom ten bureele kwam herkennen en halen. De eigenares schonk den eerlijken terugbezorger ter belooning twee kwartjes. Corveeën in dienst. Niar aanleiding van het kon besluit, be palende dat bij de korpsen en korpsgedeel ten in de onderscheidene garnizoensplaatsen van het 'eg. r, burger personen op daggeld in dienst kunnen worden genomen, tot het verrichten van werkzaamheden in kazernes en aanhoorigheden, heeft de minister van oorlog bepaald dat bij voorkeur in aanmer king komen daartoe overigens geschikte gepension eerde, gegageerde of gepasportcer- de soldaten, die zich gedurende hun dienst tijd goed hebben gedragen. Zij worden in dienst gesteld en ontslagen door de commandeerende officieren van die corpsen of korpsgedeelten. De duur van den werkdag Zon-en feestdagen uitgezonderd wordt op 8 uren gesteld. Op de Zon-en feestdagen wordt slechts zoolang gewerkt als vereischt wordt tot het verrichten van de meest noodzake— ijken corveeën deze diensten moeten zijn afgeloopen vóór het uur, waarop in deu voormiddag de godsdienstoefeningen worden gehouden. Zij worden in dienst gesteld op een dag geld van een gulden. liet daggeld wordt ook over de Zon-en feestdagen uitgekeerd en kan voorhen, die zulks naar het oordeel van den commandeerende officier van het korps of korpsgedeelten, door ijver en ge schiktheid verdienen, worden verhoogd tot een gulden tien cent. De uitkeering van het daggeld heeft we kelijks plaats. Dussen, 20 Maart. De nogal strenge nacht vorsten van den laatsten tijd hebben aan de korenvelden alhier heel wat schade berokkend. Vooral de garst en witte tarwe moeten er zooveel door geleden hebben, dat men ver plicht zal zijn de getroffen akkers opnieuw te bezaaien eeu groote boer alhier ge lukkig geen huurboer moet meer dan vijf en twintig hond bevroren hebben, voor zeker geen geringe schade. Sprang, 20 Maart. Tol groot genoegen kunnen we mededeelen, dat Ged. Staten van Noord—Brabant de bekleeding der bediening van Secretaris en ontvanger, door den Weled. heer J. L. van Santen alhier, hebben goed gekeurd. zit er echter een op. Kleine paarden hee- ten ponnies. Mijn zuster heeft ook ponnie maar dat is gemaakte, die trekt ook niet. Als men het paard slaat, dan loopt het. Magere paarden heeten knollen. Sommi ge knollen gaan dood. Andeie worden ge slacht. Dan wordt er biefstuk van gemaakt Mama houdt er niet van. Het paard heeft vier groote teenen. Daar loopt hij mee Dikwijls krijgt hij daar nieuwe aan van den smid. Wie was de eerste mensoh, jongens Adam, mijnheer En wie was Kaïn Y Dat zal de eerste Eugelschman ge weest zijn Bejaard aanbidder Denk eens, An- nalief, aan al de genoegens, die een rijk echtgenoot je kan verschaffen. Anna Nu maar, dat kan een rijke vader net eveu goed. Toe vraagt, u mama vette runderen, 166 vette, 926 nuchtere en gras kalveren, 2 schapen uf lammeren, 2 varkens, 225 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 31c., 2e kwal. 27 c., 3de kwal. 21 c. Kalveren le kw. 46 c., 2de kw. 41 c., 3de kw. 36 c. Alles per halve kilo. Bericht van den loop der Traanraarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen. Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 22.50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f26.— v blanke Bergerlraan f27.50 Maaslevertraan fr Groenlandsche Robbentraau (smeertraan) in petroleum lusten van pl. ra. 190 L. in gewone fusten van pl. ra. 100 L. f 19.— p. 100 L. Nat. Med. levertr. le soort f p. ton y (stroogeel 2e f 35.— p. ton. Stooruroedicinnle levertr. le f 42.p. ton. Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. voor met vrije kamer Brieven onder letter X bureau van dit blad. De ontdekking van Amerika. Vader (wijst zijn zoon, op de wereld kaart Amerika). Dit is het werelddeel, dat de grooten Columbus ontdekt heeft. Zoon (onvervaard), 't Zou toch wel wat kras geweest zijn, als Columbus zoo'n groot stuk land niet gezien had eu dat was voor bij gezeild f472,500 voor een paard Te Kingsclere, Engeland, had Donderdag de verkoop plaats van den beroemden renstal van den Hertog van Westminster, den be kenden sportman, door wiens overlijden vooral de rensport in Engeland veel verlo ren heeft. De geheele renstal, bestaande uit 20 paarden, waaronder de bekende Der by en the Oaks winner Flying Fox, kwam onder den hamer en bracht niet minder dan 1 892.900 op, waarhij enkel Flying Fox niet minder dan voor 37.500 guineas of f 472.500 overging aan den heer Ed mund Blanc. Dit is'de hoogste prijs, die ooit voor eeu paard betaald is. Iu de En- gelsche sportkringen betreurt men het zeer, dat Flying Fox het Kanaal oversteekt. Onder de andere prijzen noemen wij nog die Van Goblet, een driejarige, voor 63.000 en van Caivaley, een 5-jarige, voor f 99.540. De weduwe van een Engelschen reservist gesneuveld in den oorlog iu Zuid Afrika, heelt haar kind, onlangs geboren, genoemd Modderina Belmontina Methuena (Jones). E?n passagier van den Italiaanseheo Mid- delandschezee spoorweg, die in een onver warmd eersteklasse-rijtuig kou gevat had, heeft de maatschappij een eisch tot schade loosstelling gesteld. De verdediger van de maatschappij verklaarde voor den rechter dat het reglement, waarin bepaald is dat de wagens voldoende verwarmd moeten zijn geen overeenkomst van juridische kracht tusschen de maatschappij en het publiek vonnt. De rechtbank te Milaan verklaarde echter de maatschappij verantwoordelijk voor de verkoudheid vau den reiziger en wees deu eisch toe. Uit het opstel van een negenjarigen schooljongen Het paard is een dier, het heeft vier pooten, aan iedere» hoek een. Van achte ren heeft het er ook nog een, dat is echter geen, dat is een staart, daar zitten haren aandaaraan kan men trekken, dan slaat hen paard. Zijn de haren er alle uit, dan is het een rattestaart. Vau voren heeft het paard een kop, die open kan. Dan ontstaat een gat, daar doet het paard eten in. Boven op den kop zitten de ooren. Daar hoort het paard mee. Als men het paard kittelt, dan legt het de ooren tegen den kopdan loop ik weg. Achter de ooren heeft het paard de ma nen dat zijn haren. Daar houdt papa zich aan vast als hij van ons paard Minka valt. Maar niet altijd. Eens viel papa een gat in zijn broek. Toen maakte mama hem een standje. Het paard is van onderen van ijzer. Als de draaimolen komt zijn ze van hout. Dan kost het een centdat doen wij graag. Als de man het niet ziet dan kost het niets. De paarden zijn op verschillende wijzen geverld. Andere heelemaal niet. Eenige paarden dienen ook bij de soldaten. Dan WASHINGTON, 20 Maart. Het gerucht, dat een Amerikaansch oorlogsschip naar Sjantoeng zou gaan om de aanvallen op Amerikaansche zendelingen te bestraffen, is onjuist wel gaat er een schip naar Takoe om deel te nemen aan een eventueele de monstratie van de mogendheden, als Chini het vijandelijk optreden der bevolkirg tegen christenen niet tegengaat. BERLIJN, 20 Maart. Door de opstructie bij de lex Heinze is ook de derde lezing van het ontwerp der wet op de vleeschkeu- ring onbepaald uitgesteld. Volgens statis tieke opgaven heeft in Saksen Nederland verreweg het grootste aandeel in den invoer van versch vleesch gehad (16,555,200 ki logram in 1899). Ook in worstsoorten was Nederland sterk betrokken. BLOEMFONTEIN, 19 Maart. De Boe ren hebben gisterennacht de spoorwegbrug over de Modderrivier, ongeveer veertien mij len noordwaarts, tusschen Brandfort en hier in de lucht laten vliegen. LONDEN, 20 Maart. De avondbladen vernemen uit Kaapstad Kitchener is Pries- ka binnengetrokken zonder tegenstand te ontmoeten de opstandelingen legden de wapens neer. NEW YORK, 20 Maart. In een dépê che uit Pretoria aan de New York Herald wordt verslag gedaan van een onderhoud met President Kruger op 10 Februari. Kruger zeide dat, daar de oorlog hun op gedrongen was, de Boeren zouden overwin nen of sterven. Ik verwacht, vervolgde de president, geen hulp van andere naties, maar ik verheug mij over hun sympathie eu vriendschap. Transvaal is bereid ten allen tijde vrede te sluiten, maar het wenscht geen conventies meer en enkel volstrekte onafhankelijkheid. Wij verlangen geen uit breiding van gebied en zijn tevredeu als men ons met rust laat. Transvaal zal in de vredesvoorwaarden bedingen dat de Hollanders die in Natal en de Kaapkolonie aan de zijde van de Boeren vechten, be schouwd zullen worden als oorlogvoerenden en geen eigendommen zullen verbeuren. Toen zij vernam dat tegen enkele hunner te Kaapstad een beschuldiging was inge diend wegens verraad, seinde de Transvaal- sche regeering aan Salisbury, zeggende dat als zij niet als gevangenen behandelt wer den, zij weerwraak zouden nemen op de Engelsche gevangen hier. Salisbury ant woordde met de bedreiging dat als wij een enkelen Engelsche gevangene leed deden, hij mij persoonlijk verantwoordelijk zou stellen. Ik veronderstel, zeide Kruger, dat hij be doelde dat de Engelschen mij dan later zou den opknoopen. Ik haal mijn schouders op over zulke dreigementen ze zullen mij niet verhinderen, mijn plicht te doen jegens Transvaal. Heden heelt de regeering ge- antwoo-d dat zijn bedreigingen haar koud lieten. Het verhaal van eeu samenzweering onder de Afrikaanders is onwaar. De Oran je Vrijstaat was door tractaat gebonden ons te helpen. De Boeren zijn in Gods hand. Hij zal ons niet teu gronde laten gaan. Onze geheele oorlogssterkte is maar 40,000 man. maar met Gods hulp kunneu wij de overhand krijgen. Het is thans de vrijheid of de dood. Wij hebben de Engelsche ei gendommen in Transvaal beschermd en zul len daarmee voortgaan. Wij begrijpen dat Amerika aan onze zijde moet staan in dezen strijd. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. J. van Dooren, alhier, om vergunning tot het daar stellen van een gasmotor -4 n - An>> 1 Afi i rr/inAii itr l\ W W waaw-' -Q van 10 paardenkrachten iu een looierij gebouwd staande alhier kadastraal bekend in Si No. 1966. üp Zaterdag, den 31 dezer, des voorraiddags te elf uren, zal op het gemeentehuis gelegenheid bestaan oin bezwaren teger. dit verzoek in te biengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichter. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Waalwijk, den 17 Maart 1900. Burgemeester en Wethouders voornd., K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LI KM PT. tegen flink salaris. en van het is tijdens de maand Maart verplaatst, we gens eenige verbouwing van het tegenwoor dige aan de overzijde der straat A. 894, vroeger bewoond door den maakt bekend het huis met erf en tuin te Waalwijk, behoorende aan de Erven ANTONIE KORTHOUT aldaar, is inge zet op f 2700. Toeslag Dinsdag 27 Maart 1900, 's namiddags 7 uur in het Hotel Verwiel te Waalwijk. Dagelijksch kan ten kantoren van No taris RANT gehoogd worden. STUIVERSZEEP voorde fijne wasch.bad en toilet STUIV ERSZEEPPOE DER voorde grove wa ch, schoonmaak SULTANEPOEDER voor de grove wascli keuken en huish. 's voormiddags 10 uur, aan de Markt te Waalwijk, om contant geld Allerlei vruchtboomen, heesters, sierstrui- keu en andere planten. Breeder bij biljetten omschreven. ROTTERDAM19 Maart. Binnenlandsclie Granen. Tarwe was heden door merkelijk kleine aanvoer tot vorige prijzen goed te verkoopen. Per heet. f 5.40 ix f 6.20 extra puike nog daarboven en per 1C0 kilo in uitge zochte qual. f7.50 a f7.65 en overigens naar deugd van t 7.25 tot f7.40. Canada tarwe onver anderd f 4.90 a f 5.25. Itogge. Vlaam^che, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.50 a 5.25. Dito mindere fO.—A 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overra. Winter f7._ f8.10; beste Zomer- f7.25 f7.75. Haver. De beste f2.75 A f3.60. Blauwe erwten. De beste f6.50 k f7.50. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fO.— k 0.— Zomerzaad fü.a 0.—. Kanariezaad f6 a 17-75. Bruine boonen de beste f7.25 a f8.30. Witte boonen de beste f10 a f 11.25. ROTTERDAM, 20 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd27 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 970 magere en 750 1900, 's avonds 7 uur ter herberge A. A. PEL, te Sprang, zal Notaris Voor W. VAN DER SCHANS Pz. te Sprang. ONDER BESOIJEN. Een perceel hooiland, genaamd «Dijkland,» sectie A no. 129 groot 1 hectare 87 aren 20 cen tiaren. In eigen gebruik geweest en dadelijk te aanvaarden. Brieven franco Bureau van dit Blad Letter K. eene vertrouwde, nette, R. C. en van goede getuigen voorzieue voor keuken en huiswerk tegen flink loon en veel verval Adres lett. A. B. C. De Echo van het Zuiden, te Waalwijk. 3r" INLICHTINGEN te bevragen eu Post zegels te zenden aan IN SOORTEN. Heden is verschenen No. 1 van den 34stcn Jaurgang der De rij der verhalen wordt geopend me Arm Trieneke. Een Noordbrabantsch dorpsgeschiedenis van Ravo. Verder zullet in dezen jaargang worden opgenomen Di Koning van het goud, door J. Vester Jr., terwijl de gevierde schrijfster Mathild: een novelle heeft toegezegd. Als gratis Premie ontvangen de i teekenaren een prachtige plaat, voorstellend den den H. Rozenkrans ontvangende uit d handen van de H. Maagd. Als Rebusprijzen zijn uitgeloofdEe gouden Heeren-Horloge, een gouden Dames Horloge, en 12 Zilveren Heeren Horloge? een Naaimachine enz. De inteekenprijs bedraagt f 3.60, franc' per post f 4.00 per jaargang. Alle Boekhandelaren en Postkantoren m men bestellingen aau.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3