Notaris BINK Notaris BINK BOORDEN, Depothouder, GEMEUBILEERDE KAMER, Fantaisie gespen Advertentiën Antoon Tielen, Gemengde Berichten Telegrammen. Ingezonden stukken. VERKOOPEN: verkoopen: Handelsberichten. Depóthouders Voor de a. s. feestdagen ANTOON TIELEN. DEP6T HOUDER, Wordt direct gevraagd: Ontvangen te Waalwijk, te Waalwijk, op 24 April bij inzet en 9 Mei 1900 bij toeslag gummi fronts. Manchetten. Waalwijk. rok- en bolérospelden haarkammen en spelden, broches, manchet— en colknoopen. WAALWIJK. Omtrent de toedracht der zaak meldt bet „T. D." nog het volgende Zondagavond omstreeks tien uur zagen de agenten van politie van Laarhoven en Cav.lil, in' de Lange Nieuwstraat, dat een man, die waggelend over de straat hep, plotseling in elkaar zakte. Naderende, bemerkten zij dat hij uit een gapende wonde aan den hals hevig bloedde en geen teeken van leven meer gaf. Ook bev-md zich een maréchausse 111 de nabijheid De politiebeambten gaven aan hun superieuren kennis van het gebrurde, waarna door den hoofd-inspecteur van politie, den heer Soentjes, en den brigadier der maréchaussee Reijnders, een onderzoek werd ingesteld. De verslagene Martinus Korthout, 28 jaar, ongehuwd, wonende Lange Nieuwstraat, had het5 Caté Smits aldaar omstreeks tien uur verlaten en schijnt, volgens het bloedspoor in het zijstraatje naast het café, waar hij ver moedelijk aan een behoette heeft willen voldoen, te zijn getroffen. Hij had een diepe snede ter linkerzijde in den hals. Hoewel ür. Bloemen, wiens hulp inge- oepen werd, onmiddelijk ter plaatse was terschenen, kon hij slechts den dood con- jtateeren. t De groote slagader was doorgesneden. i Op hetzelfde oogenblik dat genoemde [genten bij het lijk kwamen, zagen zij zekeren T R. hard wegloopen. Zij achtervolgden em en haalden hem in bij zijne woning de Achterstraat, het zoogenaamde „Lorn- iok". Hoewel hij beweerde slechts naar uis te zijn gesneld om zijne vrouw het -ebeurde mede te deelen, werd hij gearres eerd, maar gistermorgen wederom losgelaten, oen zijn onschuld voldoende was gebleken. Even nadat v. R. was gearresteerd, kwam p 17-jarige Erans E schoenmaker, 'onende naast eerstgenoemde in de Achter raat, de woning van v. R. binnen ge- 1 open. Emmers had een geopend mes, dat •.heel bebloed was in de hand en zeide jgen vrouw v. R.#Zeg niets, want ik '^•b er een gestoken." Door den hoofdinspecteur van politie en u ïii brigadier der Maréchaussee, werd Erans 0gistermorgen te vier uur, op den dder in zijne woning, waar hij sliep, ge- rresteerd en gevankelijk naar het hoofd bureau van politie gevoerd. Twee inbrekers gevat! De ijverige hoofdagent van politie, A. J. ^oos, te Gouda, ontmoette Zondagavond 11 1/8 uur aldaar twee personen, die ver- I Jacht waren van de inbraak van 27 op 28 Maart aan de Vest aldaar. f Hij zette ze onmiddellijk na en het ge- vqikte hem, na een jacht langs Nieuwstraat, i' jombardswatertje, Zcugstraat, Stoofsteeg en \Markt een hunner te arresteeren, daarbij 'geholpen door eeu geacht ingezetene. Inmiddels werd de tweede persoon nage- ;et, in den toegangsweg bij het station in iet nauw gebracht en geen kans ziende op j,een andere manier te ontkomen, sprong hij bin de Wetering en zwom zoo vlug naar den 1 overkant naar de daar gelegen erven, ach- ter de houtzagerij van den heer Vergeer, dat hij niet te achterhalen was bij de nach telijke duisternis. Intusschen bleek, dat het voor de politie een gevaarlijk werk was, want de aangehou dene was in het bezit van een vuurwapen, boksbeugel met scherpe punten en dergelij ke. Dat het een goede vangst was, bleek ook omdat in onderscheidene gemeenten deze inbrekers worden gezocht, o. a. te 's Gra- venhage, Rotterdam en Breda. In de laatste gemeente waren wel hun namen niet bekend maar de signalementen aan de politie te Gouda opgegeven, pasten volkomen. In ontvluchten zijn zij volleerd, in Gouda sprongen zij in een vrij diepe wetering, te -Rotterdam over de daken der huizen en de 0 politie heeft geen andere hulpmiddelen dan hare behendigheid. Intusschen is ook de tweede inbreker ge arresteerd en wel te Rotterdam. De politie aldaar was te weten gekomen, dat de beruchte Dingeman S., een ruim 24 jarig jonkman, zich zou bevinden ten huize zijner moeder aan de Vlietkade aldaar. Maandag- ochtend werd die woning in alle stilte om singeld door een aantal politiemannen en verder bewaakt, omdat de moeder weigerde politie toe te laten. De commissaris van politie de heer J. G. Inhulsen, begaf zich daarop zelf derwaartsop zijn sommatie werd de deur geopend en bij een in de woning ingesteld onderzoek kwam de lang 1 gezochte recidivist te voorschijn. Geboeid werd hij onder een stevig geleide naar het politiebureau gebracht en vervolgens ter j beschikking van de justitie gesteld. Ongeluk. Men meldt uit Bergen op-Zoom Dinsdagmorgen schrok het paard voor het tijtuig van de familie M. in den polder Hinkelenoord nabij Bergen-op-Zoom met het ongelukkig gevolg dat mej. M. met het rijtuig omviel en iu eene sloot terecht kwam. Voordat zij er onder uit kon gehaald wor- 'den, was zij gestikt. De koetsier kwam met den schrik vrij. Uit Appeltern. Vrouw Scherff, thans geheel genezen, heeft dezer dagen een bezoek aan haren man te Medemblik gebracht. Blijft de verbetering in diens toestand aanhouden, dan kan, volgens den directeur, zijn ontslag spoedig verwacht worden, v, De gezusters Levoir zijn vol berouw over di de daad, die zij met heete tranen be ween en. In den geestestoestand van Spiering, den „blikken dominee", is weinig verandering te bespeuren. Te Appeltern blijft het rustig. Levend verbrand Een treurig ongeluk heeft bij Musselka- naai plaats gehad. Daar woont in een ar moedig hutje van plaggen de 83-jarige we duwe Manning met haar 44 jarigen zoon. Terwijl deze nu een boodschap deed te Stadskanael geraakte de woning in brand. Toen de naaste buurman die op ruim 5 minuten afstand woont op de plaats des onheils kwam, trapte deze de deur oogen- blikke.ijk in. Te laat helaas, alles stond reeds in lichte laaie. Eu toen de vlammen uitgewoed hadden, vond men de verkoolde overblijfselen van een menschelijk wezen, van de oude vrouw. De zoon kwam kort daarna terug. Dusscn, 10 April. Naar wij uit goede bi on vernemen, moet de firma A. Smit de- tiniiief besloten zijn een geregelden stoom— bootdienst te openen tusschen 't Capelsche veer alhier en Rotterdam. Evenals vorige jaren behoeven de sla gers in deze streek, bekend om haar puik vee, ook dit jaar niet verlegen te staan hunnen afnemers een malsch, smakelijk Paaschboutje te verschaffen, De heeren K. Jansen en H. de Vries, slachters alhier, heb ben bereids eenige prachtexemplaren aange kocht de eerste twee, waarvan één ruim 1400 pond weegtde laatste drie, waarvan de zwaarste op 1000 pond geschat wordt. Sprang, Een persoon uit onze gemeente, die acht dagen lang zoek is geweest, is ein delijk gearriveeid. Na eenige dagen rond gezworven te hebben, werd hij in 'sHerto— bosch door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. Gisteren werd hij van daar ontslagen en keerde hij naar huis terug. Ontploffing. Zaterdagavord ontplofte te Keulen in de Artilleriekazerne No. 7, in kamer 30, onder verschrikkelijk gedreun eene geladen „Dop- pelzünder' van de nieuwste constructie, waardoor alle in de kamer vertoevende man schappen evenals een aldaar aanwezige zoon van een barbier uit Keulen, zwaar verwond werden. Een onderofficier uit Keulen werd de buik opengescheurd, zoodat de darmen te voorschijn kwamen, een ander werden de vingers afgescheurd. De verwonde soldaten werden naar het garnizoenshospitaal gebracht. De Onderzceschc Boot. Omtrent een proefneming met een onder- zeesche boot schrijft men uit Washington dd. 29 Maart aan de Matin" De Amerikaansche onderzeesche boot „Holland" is gisteren in tegenwoordigheid van alle hooge marine-autoriteiten aan een laatste proef onderworpen en deze proef is zoo voldoende geslaagd, dat aan de goed keuring van de boot door het Congres niet meer getwijfeld wordt. De eindbeproeving heeft plaals gehad op de Potomoccrivier, bij Mout Verron, het gebooiteland van Washington. Verscheide ne jachten stoomden mede om haar bij te wonen. Aan boord daarvan bevonden zich admiraal Dewey, de heer Allen, minister van marine, en een honderdtal senatoren en afgevaardigden. Te 12 uur 40 min, had de flottille zich opgesteld oin te zien, hoe de proef zou afloopen. De „Holland" stoomde omstreeks een halve mijl voor de jachten uit. Te 12 uur 45 min, klonk een stoot op de stoom fluit van 't jacht, dat den heer Allen aan boord had. Onmiddellijk daarop snelde de „Holland" vooruit en verdween met een dui zelingwekkende snelheid in de rivier. Slechts een kleine Amerikaansche vlag bevestigd aan een lange spar, wees de juiste plaats van de „Holland" onder water aan. Plotseling begon de kleine vlag te bewegen, sneed de golven en snelde de rivier af. De jachten volgden en gedurende twintig mi nuten stoomde inen in dolle vaart stroom- afwaarls. Te 1 uur 5 min. begon, zooals bepaald was, de kleine vlag zich te verheffen, daar na volgde de lange mast, toen kwam een grijze toren boven en eindelijk werd de ^Holland" zelf, druipende van haar verblijf onder water, zichtbaar. Nauwelijks had de „Holland" zich aldus van den bodem der rivier opgeheven of men hoorde een schot, men zag een rookwolk en een projectiel was afgezonden in de richting van een oude sleepboot, die op vier mijlen afstands in de rivier was vastgelegd. Het was een torpedo, door de „Holland" afge schoten. Op de jachten poogde men met kijkers den weg, door het projectiel genomen, te volgen, maar toen men de oogen weer op de Holland" richtte, was die verdwenen en bevond zij zich reeds weer op 24 voet be neden de wateroppervlakte. Vijf malen herhaalde men de proef, vijf malen steeg de Holland" uit de rivier op, zond een torpedo af en verdween weder in de gele golven van de Potomoc en elke verschijning van de „Holland" duurde vol gens den chronometer van 2530 seconden. Wat de oude sleepboot aangaat, die voor schijf diende, men ontdekte bij het einde der proefnemingen op haar de sporen van twee torpedo's, die, de een aan stuurboord, de ander aan bakboord hadden getroffen. Er waren echter geen geladen torpedo's ge bruikt, zoodat zij niet konden ontploffen. Toen de „Holland" na de proefnemingen de jachten naderde, stegen luide toejuichin gen uit alle borsten op, een geestdriftvol huldebetoon aan den uitvinder en de be manning. Wraakroepende Gruwelen. De mededeelingen van de vPetit Bleu" over in den Congostaat gepleegde gruwelen werden ten volle bevestigd in een brief, dien een der beschuldigde ambtenaren, de heer Louis Lacroix, aan zijn broeder te Antwe-pen heeft opgezonden en opgenomen is in „De Nieuwe Gazet". Aan dezen brief ontleenen wij het volgende verhaal van de feiten die door getuigen zijn gestaafd vl. Iu de maand November, toen ik mij nog tc Mombia (hoofdplaats van het Matima-gebied) beyond, gaf de heer M... ons bevel alles te fusilleeren wat zich in dit inlandsch dorp bevond. „Twee en twintig vrouwen en kinderen werden in het dorp zelf afgemaaktdrie andere vrouwen die in een piroog (schip van boomschors) vluchtten wilden, insge lijks. „Door medelijden bewogen ben ik ver dicht geweest mijn overste, den heer M... te beletten voort te gaan met schieten op een kind, dat hij reeds verscheidene keeren had gemist en welke moeder met talrijke Albini-geweerkogels doorboord lag „Dit onschuldig schepseltje dreef alleen nog in de piroog. Het lijk zijner moeder met dat eener andere vrouw lagen aan zijn voeten. Allen werden in het water gesmeten, het kind uitgezonderd. „De bovenstaande gruwelen werden ge pleegd omdat de pirogen niet op tijd ge komen waren om caoutchouc te komen halen in verschillende posten. „Altijd omstreeks de maand November 1.1. werden, door mijn overste, de heer M..., een zestigtal vrouwen gevangen genomen, die ons versche levensmiddelen kwamen brengen voor den post van Monbia. „Al deze schepsels werden, zonder uitzon dering of genade, aan den ketling gelegd en van alle voedsel beroofd, omdat hun dorp (Mumbumbala) geen caoutchouc aanbracht „Van deze 60 vrouwen, bevestig ik u, blijven er nog slechts vijf over. „Al de anderen zijn gestorven van honger en ellende niettegenstaande de hoofden en de bewoners van dit dorp ons een som van duizenden „mitakos" kwamen aanbieden om hun vrouwen af te koopen en om zich vol komen aan den wil der blanken te onder werpen". De heer Lacroix vertelt verder, dat op 't oogenblik te Nieuw-Antwerpen zes blanken terechtstaan, één wegens het afmaken van 150 inlanders en het afsnijden van 60 han den, de overigen wegens eenige andere moorden en wegens bovengenoemde feiten. BETHULIE, 9 April. De Boeren hebber, feitelijk het gedeelte van den Vrijstaat, dat ten oosten van den spoorweg ligt, in bezit. De Boeren zijn gezien op 20 KM. ten oosten van Bethulie. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Aan Waal wijks ingezetenen. Nauw is een week verloopen en reeds is bet aantal dergenen, die zich aanmeldden als lid bij de Volksweerbaarheid in de al— deeling Waalwijk tot 75 gestegen. En toch zijn wij hiermede uog lange niet tevreden. Veleu moeten nog opgewekt worden, velen zich onder ons vaandel scharen. Gij allen, die nog van verre staat, komt nader en brengt door daadwerkelijken, gel- delijken en moreelen steun het offer, dat gij aan de liefde tot Uwe Vorstin en Uwen geboortegrond verschuldigd zijt. Uw lid maatschap zij een daad van toewijding Het geldt hier niet meer of minder dan ons on afhankelijk volksbestaan Waar gij prat gaat op den roem en de taaie volharding onzer voorvaderen, daar verdwijne de lauw- en lakschheid, die tot nu toe het besluit tot haudelen in laakbaar evenwicht hield. Een goed vaderlander hoort in lijd van gevaar op den wal thuis Welnu, gordt U aan ten strijde om de belagers Uwer hooggeroemde en geliefde onafhankelijkheid het hoofd te bieden De deining van 't geschutgedonder aan gindsche breedte van onzen aardbol heeft dan eindelijk de gemoederen beroerd. Wel bloedt u het hart bij 't vernemen der oor logsgruwelen, maar toch—welk een fierheid doortintelt niet uwe aderen, bij 't aanschou wen der reuzenpoging onzer taal— en stam verwanten voor hun zelfstandig volksbestaan En zoudt gij, indien uwe onafhankelijkheid bedreigd wordt, dan 'den rol van werkeloos toeschouwer willen vervullen Voorzeker, neen Doch daartoe is in de eerste plaats noodig, dat gij u vertrouwd maakt met het gebruik der wapenen, en daarin een volko menheid tracht te bereiken, die den ver- meteleu aanvaller met bebloeden kop doet afdeinzen. Vleit u ook niet langer met de ijdele hoop, dat het eene of andere mogendheid zal believen interventie te verleenen. De jongste lijden hebben dit genoegzaam aan getoond. Grijpt daarom zelf naar het wapen, ge dachtig aan het diplomatieke spreekwoord „wie den vrede wil, bereide zich ten ooi log." Wacht niet, op wat een ander doen zal, maar rekent het u ten heiligen plicht, reeds nu te toonen, dat gij bij dreigend oorlogs gevaar goed en bloed wilt offeren op het altaar der vrijheid Treedt in geenerlei vergelijking omtrent de gegevens, die elk ander land als het onze tot goede verdediging aanbiedt, maar wilt uwe krachten en vermogens wijden tot de vestiging van een eigen, een vrij volk Sluit u dus aan, en helpt de afdeeling Waalwijk, der Volksweeibaarheid vormen tot een groot en krachtig lichaam. Namens het' voorloopig bestuur der afd. Waalwijk, van dc Volksweerbaarheid. C. PRINSEN, president. LONDEN, 10 April. De avondbladen bevatten een telegram uit Pietermaritzburg van heden, meldende dat er hedenochtend bij Elandslaagte een zware kanonnade is begonnen. LADYSMITH, 10 April. Er is vanochtend vroeg den kant van de Zondagsrivier uit, zwaar schieten gehoord. Het duurde een paar uren. Er zijn geen bizonderheden vernomen. PRETORIA, 7 April. Van Mafeking wordt gemeld, dat een troep gewapende Kaffers den 5en 's avonds uit Mafeking door de liniön der burgers wist heen te komen. Zij werden rchier achtervolgd en in een boschje omsingeld. Eerst weiden zij met een Maxim Nordenfeldl beschoten en daarna liepen de Boeren op hun stelling stoim. Van de Kaffers, die met verwoedheid vochten, werden er 31 gedood. BOELAWAJO, 2 April. Volgens een beiicht, is de voorhoede van het leger, dat tot ontzet van Mafeking opdaagt, van Vrijburg vertrokken. St. HELENA, 10 April. De Boeren— gevangenen zijn hier aangekomen. Zij hebben zich goed gedragen. Waarschijnlijk lauden zij morgen. NAPELS, 10 April. Het Boerengezant schap, bestaande uit Fischer, Wolmarans en Wcssel, is hier aan boord van de Kaiser aangekomen. Zij werden ontvangen door dr Muller, vertegenwoordiger van den Vrijstaat, en van Boeschoten, secretaris van het Transvaalsche gezantschap te Btussel. Het driemanschap zal hier eenige dagen blijven. PHILADELPHIA, 10 April. Gisteren is er hier in de muziekacademie een groote bijeenkomst van schooljongens gehouden voor de Boeren. Webster Davis was onder de sprekers. Een knaap werd uilgekozen om een adres, onderteekend doer 22 000 school jongens, die de Boeren geluk wenschen, z>elf aan president Kruger te gaan brengen. ALIWAL NOORD, 7 April, 's avonds. Den heelen dag is er te Wepener zwaar ge vochten. De Boeren slaagden niet. De verliezen zijn aan weerszijden vrij zwaar. Nog meer commando's zijn uit de Westdorp op weg naar Wepener. ALIWAL NOORD, 10 April. Naar het heet, is er hedenochtend bij Wepener weer een hevig gevecht geleverd. Uitslag onbekend. De Boeren bestaan uit diie commando's en hebben een Vickers-Maxim en ander geschut bij zich. BERLIJN, 10 April. Nu de keizer op geheel ongewone wijze door een persoonlijkeu dépêchebrief den opperburgemeester van Berlijn in haitelijke bewoordingen kennis gegeven heeft van het aanstaande bezoek van keizer van Frans Jozef en de verwachting uitgesproken dat de stad versierd zal worden, zal de keizer van Oostenrijk ongetwijfeld een grootsche ontvangst vinden. Frans Jozef is hier zeer gezien. Sedert 1889 is hij hier niet geweest. A Hen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan- of zaken onder hun berusting hebben, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van JOHANNES BURMANJE overleden te Baardwijk 22 December 1899, worden verzocht daarvan opgaaf, betaling of afgifte te doen ten kan tore van Notaris RANT te Waalwijk, voor 15 April 1900. zal Woensdag 11 April 1900, ter her- berge vau GIJSB. LATHOUWERS te Kaatsheuvel bij inzet en Woensdag 25 April 1900 ter herberge van JOHANNES VAN DEN HOVEN aldaar bij toeslag, telkens des avonds 7 Ulir, namens de erven GODEFRIDUS DOLPHIN, ONDER KAATSHEUVEL. Huis, Schuur, Erf en Tuin, Sectie B, no. 3761, groot 10,20 Aren. Drie perceelen Bouwterrein en een perceel Bouw- en Weiland, Sectie B, no. 1802, voor 't geheel groot 79,40 Aren. Deniienbosch, Sectie I, no. 413, groot 18,60 Aren. Bouwland, Seclie B, no. 1893, groot 44 Aren. Alles bij biljetten nader omschreven. zal voor de Erven van M. E. HAMERS te Kaatsheuvel, telkens des nam. 6 ure bij J. VAN SCHIJN- DEL te Baardwijk ONDER BAARDWIJK. HOOILAND over de 3e Brug sectie B. No. 81 en 82 groot 83.43 aren. ONDER UDENHOUT. Schaarbosch Oude Tiend sectie F. No. 160 groot 28.50 aren. GOR1NCHEM, 9 April. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 6,50 A 6,60, roode dito f 6.10, a 6,25 witte dito f6,—, ft 6,30, inl. rogge f 5,70 a 5,80, buitenl. dito f 5,60 d 5,75, gerst i 4,70 a 4,85, haver f3,55 ft 3,80, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0— a 0,— alles per hectoliter. Ie qual. Kalfkoeien f 180 A 200 Kalfvaarzen f140 a 160 Melkkoeien 1130 ft 150 2'/a jarige ossen 1T50 ft 170 Guiste vaarzen f 80 a 100 l'inken f 50 a 60 Graskalveren f 40 A 50 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd 27 vette varkens van 18 a 20 ct per half kilo, 953 biggen van f 6,— u 11.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen f— it en lammeren f0 a f 0.— per stuk. Eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 50 a 55 ct. per 1/j kilo. ROTTERDAM 9 April. Binnenlandsche Granen. Tarwe was heden tot hoogere prijzen le plaatsen. Per heet. f3 60 a f6.70 en per 100 kilo f8 a f8.25 in de beste en f7.60 a f7.75 in mindere qualiteit. Canada tarwe bleef tot I 6 aangeboden. Rogge. Vlaamnche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f5.5.75. Dito mindere f0.—ft 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f7.— ft f8.— beste Zomer- f7.40 ft f7.75. Haver. De beste f3.— a f3.75. Blauwe erwten. De beste f6.75 a f7.60. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duiven boonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak- goed f0.— ft 0.— Zomerzaod f0.— a 0.—. Kanariezaad f6 a 17-75. Bruine boonen de beste f7.25 a f8.85. Witte boonen de beste f 11.a f 12.25. ROTTERDAM, 10 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd47 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1174 magere en 876 vette runderen, 292 vette, 724 nuchtere en gras kalveren, 0 schapen of lammeren, 11 varkens, 261 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 33c., 2e kwal. 28 c., 3de kwal. 21 c. Kalveren le kw. 48 c., 2de kw. 41 c., 3de kw. 34 c. Alles per halve kilo. Melkkoeien fUO a f215, kalfkoeien f130 a 230, stieren f65 a 165, pinken f45 a 85, vaarzvn f85 a 130, alles mager vee; biggen f6.— A 20, paar den fA Nuchtere kalveren, slacht- f5.50 a 10.— fok- f 12 A 18.—. Er was heden een buitengewonen aanvoer var. zware vette runderen. De beste er uit werden 2 A 3 cent per pond boven noteering van de hand gezet. De handel was dan ook vi ij levendig, daar vele slagers buiten Rotterdam zich op deze markt van een paaschbeest wilden voorzien. Ook op de magere markt was goede kooplust tot flinke prij zen. Fok- en melkvee ruimschoots aangevoerd en tamelijk goed opgeruimd. Vette kalveren, vooral prima qualiteit, goed verkoopbaar. Handel in nuchtere kalveren geringer dan vorige weken. Op verschillende plaatsen van Noord- Brabant kunnen geplaatst worden voor den yerkoop van Sigaren, enz. tegen flinke provisie. Adres, ,,'t Puikje van Waalwijk," Stationsstraat nabij de Markt, WAALWIJK. voorradig, gummi staande en liggende in alle wijdten en modellen. Aanbevelend, Een net R. K. persoon, welk in het Huwelijk wenscht te treden, ond 33 jaar, wenscht gaarne geplaatst te worden als onverschillig in welke stad, flinken borg kunnende stellen, van nette bemiddelde fa milie uit N.-Brabant afkomstig; prima Re- ferentien. Brieven Iranco letters P. S. Bureau van dit blad. Een nette Commensaal, kunnende vrij gebruik maken von een net Zich te vervoegen aan het bureau dezer courant. eene uitgebreide sorteering in verschillende soorten en prijzen; Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3