'li f u Notaris BINK EEN HÜIS, N Advertentiën. WIJNHANDEL. 'i 1 Amerika. BINNENLAND. Handels b er ichten Telegrammen. Burgerlijke stand. verkoopen: Waalwijk. fr 'r-i '1 'i' '02 Onze Abonnés te Waalwijk, Baardwijk en Besoijen ontvangen bij dit nummer een nieuwe dienst regeling 1 Mei 1900. Onze Abonné'8 buiten deze plaat sen wordt zij op aanvrage toege zonden ot' kunnen er een afhalen. Dinsdag 22 Mei bij inzet en 5 Juni 1900 bij toeslag- V,11 i., 'i i'ii mdere noodlijdende districten neemt het ek toe en wordt de toestand verergerd - gebrek aan voer en water en de toe er.de hil'e. Het aantal menschen, dat lt ouderMeund, is als volgt veideelil over erschillende districten Bombay 1.332,000, jab 179 00(i, Centrale Provinciën 1,725.00(1 ir 394,000, Ajmer-Mei wara 138,000 Raj [na-staten 470,000, Midden-Indische Sta— 171,000, inlandsche stalen van Bombay 000, Baroda 84,000, Noord—westelijke ,'incien 3000, inlandsche staten van Punjab 00, leenroerige s'.atcn in de Centrale idocien 65,000,Haidambad 377,000 Mad— 16,000, Kashmir 1000, Bengalen 3000 al 5,917,000. ie New—York Herald deelt het bericht le, dat rie Pennsylvania Railroad Com y den spoorweg van Long Island gekocht ït, teneinde de reis van de Oude naar Nieuwe wereld aldus al weer met een 'en dag te verkorten. Men zou op deze e in vijf of vijf en ten halven dag de eis van Europa naar Amerika kunnen ;en. ■ijjiiji. ir WAALWIJK, 12 Mei 1900. i jouden feest St. Vineentiusvcrccniging. [oil )eze maand hoopt de St. Vir.certius a do Vereeniging alhier den dag te herden- i waarop het 50 jaar geleden is, dat de- schoon e, edele vereeniging in onze ge- inte werd gesticht. De feestelijkheden i herdenking van deze' heugelijke gebeur- |:j!; is, die Donderdag 17 Mei beginnen 1/1'Maandag 21 eindigen zullen, zijn natuur- 1M erwijze meest van kerkdijken aard. Niet- 'i eustaande hopen we later den afloop ervan UIi0Laikul.lt' !:i i1 kunnen meededen, Li. 11 I I', Iluriuonie l'Espcranee. Naar men ons mededeelt, zal de harmonie spérance waarschijnlijk deel nemen aan in dezen zomer te Zeist te geven cou rs en wel in de klasse van uitmuntend- d. Vloge zij zegevierend uit het strijdperk len. Concert. 1 i Zondag 13 Mei a. s. des namiddags ten 2 uur zal de harmonie „l'Espcranee" de harer zomerconcerten openen, in den tuin i den heer A. Verlegh. Deze tuin geheel 1 uw aangelegd, ziet er zeer goed en ge- lig uit en zal daarom ook veel volk 1 |- ken. De harmonie zal haren ouden roem derom handhaven, daarop kannen we ge- i'f1 it zijn. Daarom mogen we ook ieder L!:naden a. s. Zondag in dtze nieuwe ge il': ;enheid tot uitspanning een kijkje te gaan 1 men, men zal er onder de heerlijke tonen It1' muziek en 't aangename zitje, gezellige 1 rtjes passeeren. iord. IIolI Vereeniging „Het Witte Kruis Trekking op 1 Mei 19ÜÜ. j Uitgeloot de volgende 10 Seriën, 1635, ïv 02," 5013, 498, 80, 1756, 431-2, 6826, 95, 435. Serie 6826, No. 4-0, met f 25000 5795, 12, - 250 435, 2, - 100 de volgende met f 25. rie No. Serie No. Serie No. Serie No 551 38 5013 34 1756 22 5795 4 27 15 17 18 4342 42 50 14 25 17 6826 42 35 De overige 450 notn. uit boven vermelde Seriën elk met f 14 uitgeloot. 1 Deelnemers die geen der bovenstaande ii' ijzen getrokken hebben, worden verzocht i het lot hun Naam en Adres duidelijk willen vermelden en met drie 5 cents i istzegels voor porto en verpakking, zoo oedig mogelijk te willen opzenden, tevens I. ;t nota. van de gewenschte plaat te ver- 1,. elden. De Directie der „Bank Fortuna." Dit is de uitslag der trekking, .waarvan loten verkocht zijn bij de firma Antoon I, ielen. Onderwijzers—examen. 1 Bijhette's Hertogenbosch gehouden examens, geslaagd de heer li. J. van der Zanden Tilburg. 10 Mei. Geslaagd de heer J. Saakes, 1 an Genderen. 11 Mei. Geslaagd de heeren A. B. e Moor te Drongelen, P. Olislager te Ves- un en J. C J. Verheugt te Zes Gehuchten. Itotcrwet in de Tweede Kamer. In de Tweede Kamer te 's Gravenhage i Woensdag bij de algeineene beraadslaging ver 't ontwerp tegen bedrog in den boter- andel door 't lid Van Asch van Wijck (Ede) og verscherping van toezicht gewenscht n vergemakkelijking van controle op mar- arine-fabricatie en met 't lid Ferf ook maat- egel en tegen kaas-knoeierijen. Laatstgenoemde achtte die maatregelen ooral noodig in 't belang van onzen bui- 1 snlandschen boterhandel, maar 't lid Lobman >il den bewijslast voor de echtheid over- •rengen op de boter en niet op de marga- I ine. Bij de voortzetting der behandeling van e Boterwet in de Tweede Kamtr, bracht e llegeering behoudens waarborgen tegen 'ienstvertraging de openbare vervoermidde- if n u u u ii ii tf 21 3 rt 16 28 37 28 37 32 31 H 1/ 1/ 498 n it n u n 80 6 12 7 44 25 19 1 45 11 47 H II H II 435 H II II II II tr 9 6 31 27 40 25 48 10 11 13 20 len, waaronder de bureaux van den Rijks- postpakket-dienst, onder controle der bo- ter-inspectenrs. Na invoering dézer wet zal een speciaal proefstation voor botcronderzoek en voor bestudeering eeacr methode daarvan opge richt worden Na aandrang van verschillende leden op waarborgen legen eenzijdig monsteronderzoek nam de regeering van de Maal Malefijt over een voorstel om 't onderzoek door twee van elkander onafhankelijk werkende be- ëedigde scheikundigen te laten verrichten. Diocesane Katholiekendag. Ingevolge uitnoodiging en oproeping na mens het vroeger vermelde voorloopig co mité vergaderde verleden Dinsdag 8 Mei te 2V/g uur in de kleine zaal van de sociëteit „de Katholieke Kring" te 's-IIertogenbosch het uitvoerend comité voor den diocesanen katholiekendag waarvan de navolgende heeren het lidmaatschap hadden aangenomen P F. Bergmans, te Tilburg J. van Bc- souw, te Goirle. J. van Blarkum, te Stratum. J. F. Broex, te Eindhoven. P. Bogaers, te Tilburg. A. Bolsius, te Schijndel. De HoogEerw. Heer H A. Brouwers, te 's-IIertogenbosch. Ger. Coovels, te Helmond. Jhr. dos. de la Court te 's Hertogenbosch. Jhr. MTde la Court, te Oostelbeers. H. F. van Erp, te Oss. H. Eras, te Tilburg. W. Friezen, te Grave. G. F. van Gerve, te 's Hertogenbosch. C. Hengst, te Box meer. Mr. J. I. H. lïoeben, te Druten, Jos. A. M. van den Hoeven, te 's-Her- togenbosch. B. M. Hordijk, te Vestem. C. F. Kolfschoten, te Driel. M. Poelhekke, tp Leiden. de ZeerEerw. Heer C. C Prinsen, te 's-Hertogenbosch Joh. van Kiel te Waalwijk. M. A. de Itooij, te Nijmegen. D. van Schendel, te Zeven bergen. J P. Schets, te Zevenbergen. P. M. F. Smolders, te Geertruidenberg. .1. Snijder, te Helmond. L. van der Steen, te 's Hertogenbosch. L Verhoe ven, te Heusden. 13. A. Völker, te Veg hel. A. L. J. Waesberghe, t.c Tilburg. J. F. IJ. de Wit, te Veldhoven. Mr. A. J. M. J. baron van MTijnbergen, te Eindhoven. De heen Jos. de la Court opende de ver gadering met een hartelijk woord over het doel etc. Aangenomen werd het concept reglement, waaruit wij eenige artikels me- dedeelen. 1 De diocesane Katholiekendag heeft tot doel de ontwikkeling der katholieke ac tie 1-11 de instandhouding en bevordering der katholieke eenheid op velerlei gebied. 2. De eigenlijk gezegde politiek, dat is de behandeling van de verhouding der katholieken als staatspartij tot het burgerlijk bestuur des lands en hunne inwerking daarop, wordt uitgesloten. 5 Er zijn 6 afdeelingen of sectiën, waarin van It. K. standpunt behandeld wordt lo De charitas naar den geest der St- Vin cent! us-verceniging. 2o. De stiijd tegen het drankmisbruik. 3o. Opwekking tot deelneming aan de katholieke actie onder den boerenstand. 4o. De maatschappelijke positie van den werkgever o. a, ook ia verband met de Zondagsrust. 5o. De maatschappelijke positie van den werkman, o. a. ook in verbaud met Zondags rust. 60. Het onderwijs. 14. De dagorde is als volgt lP/s ure 11. Mis ter eere van den II. Geest in St-Jan. 13 ure Vergadering der Afdeelingen. 5^23 ure Algemeene Vergadering. De Koninginnen te Dresden. Omtrent het verblijf van onze Koningin nen te Dresden meldt men vandaar het vol gende aan het Dgbl. HH. MM. waren gelogeerd in Hotel Bel- levue, waar Zij met gevolg 26 vertrekken innamen Hoewel reizende ouder den naam van gravinnen Van Buren, werden de Vor stinnen van de zijde der bevolking overal, waar HH. MM. zich hoen begaven, met vorstelijke eer en warme sympathie begroet. Er bestoud daartoe veel gelegenheid, daar HH. MM. dagelijks meermalen uitreden. Zij bezochten herhaaldelijk de Koninklijke schilderijengalerij en das grünc Gewülbc. Zaterdagavond woonde de Koningin-Moeder de „LohangriiC-opvoering in de Opera bij. Nadat in den voormiddag van Zondag de Koningin-Moeder de godsdienstoefening in de Hofkerk had bijgewoond, bracht in den namiddag Koningin Wilhelinina een bezoek in den „Weissen Hirsch" aan een als kur- gast in hot senatorium van dr. Lahmann verblijf houdende dame. Maandag ondernamen de Koninginnen een tocht op de Elbe tot aan Pillüitz 111 t de fraaie salon-stoomboot „Augusta Victoria." Herr Direktor Kuchenbuch liet bij In t ver trek door de kapel van bet 177e infanterie- regiment het Nederlandsche volkslied spelen en door zijn kinderen bloemruikers overhan digen. Dinsdagochtend tegen 9 uur verlieten bei de Koninginnen het Hotel Bellevue, waar Zij sedert de vorige weck Vrijdag vertoefd hadden. Zij werden uitgeleide gedaan door een talrijk publiek, dat langs den weg over de Postplatz, door de Wilsdruffer Strasse naar het Centraalstation stond opgesteld en de Nederlandsche Vorstinnen met warmte toejuichte. Aan het station was aanwezig de Nederlandsche consul, de heer Van Ameyden van Duym, wiens kinderen aan de Konin ginnen bloemtuilen aanboden, voorts de di recteur-generaal der Staatsspoor en andere hoofdambtenaren, die den trein totaanGera begeleidden. Aan den inspecteur van den veiligheids dienst, den heer Schwartz, werd door graaf Du Monceau, namens HI1. MM, uit erken telijkheid voor de bewezen diensten een kostbare brillanten speld overhandigd. De Koninginnen gaven meermalen blijk, dat Zij in hooge male waren ingenomen met het schoone Dresden en zijn heerlijke om geving. Kamerverkiezing te Haarlem. Bij de Donderdag gehouden stemming voor een lid van de Tweede Kamer, vaca- ture-jhi'. mr. A. J. Rethaan Macaré, zijn uitgebracht 3397 stemmen. Jhr. mr. T. A. J. van Ascli van Wijck (a.-r en Kath.) verkreeg 749 stemmen W. A. J. van de Kamp (Kath 267 mr. H. Ph. de Kanter (lib.) 685 L. Modoo (S. 1). A. P.) 628 dr. P. J. Muller (ohr -hist.) 246, en jhr. mr F. ML van Styrum (lib.) 729 stemmen. Er moet dus herstemming plaats hebben tusschen jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck en jhr. mr. F. W. van Styrum. Het aantal kiezers in deze gemeente is 5840. Bij de herstemming komt de kie zerslijst voor 1900 in werking; daarop be draagt het aantal kiezers 64-92. Werkstaking. Men meldt uit Wijk bij Heusden De werkstaking die uitgebroken is op de steenfabriek van den heer Pool, onder Riet- schoof in het naburige Nederhemert. waarop thans ongeveer 40 personen en des zomers 7 0 a 80 personen werkzaam zijn, duurt voort. De werkstakers eischen meer loon. Wereldfeost te Parity—lc - Monial 22 Juni 1900. Nogmaals meenen wij er aan te moeten herinneren, dat er op het feest van het H. Hart. 22 Juni a. s„een indrukwekkende plechtigheid zal plaats grijpen op de plek, waar het goddelijk Hart zich aan de Gelukz. Margaretha Maria Alacoque geopenbaard heeft. Van alls landen der wereld zullen daar pelgrims te zamen stroomen om plechtig de toewijding der wereld aan het goddelijk Hart, bij het eindigen der XlXe eeuw, te hernieuwen. Z. H. de Paus heeft Zijne goedkeuring aan het plan gegeven en den wensch geuit, dat alle landen der wereld diarbij zullen vertegenwoordigd zijn. Natuurlijk mag Nederland, waar zoovele vurige vereerders van het H. Hart ge vonden worden, uict achterblijven. Daarom z.il het velen aangenaam zijn, te vernemen, dat er een geschikte gelegenheid wordt aangeboden, om gemakkelijk en goedkoop hij (le plechtigheid van 22 Juni te Parav- le-Monial tegenwoordig te kunnen zijn. Vooreerst kan men bij gelegenheid dei- tentoonstelling tegen lageren prijs een retourkaart naar Parijs krijgen, die 8 dagen geldig is of langer tegen iets hoogeren prijs. Men kan zich daartoe aanmelden bij Lissone Zoon, Amsterdam, Singel 155, dien men ook voor logies in Parijs kan laten zorgen. In Parijs kan men zich aansluiten aan een Bedevaart, die 21 Juni 's morgens vertrekt en 's avonds in Paray-le-Monial aankomtden 22en viert men daar dan het groote feest, dat inderdaad geheel buiten gewoon zal zijn en den 23en keert men naar Parijs terug, waar men op etenstijd aankomt. Die geheele Bedevaart, reis, logies, maaltijden enz. inbegrepen, kost le kl. fr. 72, 2e kl. fr. 55, 3e kl. fr. 45, in Hollandsch geld circa f36 f27, f22. Wil men van deze gelegenheid gebruik maken, dan moet men zich voor 1 Juni wenden tot de Ageuce des Voyages écono- miques 17 Faubourg Montmartre Paris, of voor 30 Mei tot den weleerw. heer M. H. Reuser, 448 Singel, Amsterdam. 500-jarig Feest van het II. Bloed te Boxmeer. No. 10 van „De Katholieke Illustratie" bevat een degelijk kunst- en geschiedkundig geïllustreerd artikel over 't 5de eeuw feest van 't H, Bloed te Boxmeer. De schiijver verhaalt iu korte trekken de geschiedenis dier zeer oude bedevaart, haalt bewijzen aan van 't Mirakel en teekem de groote godsvrucht waarmede dit wonder se dert 5 eeuwen voortdurend omgeven is. Tevens gedenkt de schrijver op dit 5de eeuw feest met passende dankbaarheid de groote verdiensten van den laatsten saeculieren Pasteur van Boxmeer. Dr. Peelen, aan wien in 't bijzonder Boxmeer en het IJ. Bloed zooveel verschuldigd is. Zes gravuren ver luchtigen deze beschrijving. De 1ste is het Altaar van 't II. Bloed met zijn verdienste lijk uitgevoerde beeldengroep. Deze stelt ons het wonder aanschouwelijk voor oogen op het oogenblik, dat de twijfelende priester hei wonderbloed uit den geconsacreerdeu kelk ziet opbruisen. De Priester deinst van schrik achteruit en de aanwezige geloovigen snellen toe om 't wonder van nabij te kunneu be schouwen. De 2de gravure is een gezicht op Boxmeer en zijn aloude schoone Parochiekerk. De 3de stelt ons de mannelijke figuur van Past. Peelen voor, genomen volgens't tijdens zijn leven geschilderde portret dat bewaard woidt in het Carmelitessenklooster. Op de 3 laatste gravuren eindelijk zien wij de 3 reliekschrijvers vau 't PI. Bloed. De oudste van 1482 is een kunststuk van groote waarde, de grootste iti 1656 geschonken door Graaf v D. Beug is eveneens kunstvol bewerkt en geheel van zilver. Met genoegen zien wij alweder door „De Katholieke Illustratie" onze vaderlandsche feesten opgeluisterd. Rijwiel-vereeniging en Volksweerbaarheid De heer W. C. Schönstedt, luit.-adj. der grenadiers te 's-Gravenhage, doet in „De Kampioen" een beroep op de medewerking van alle wielerclubs in den lande, om de vereeniging „Volksweerbaarheid" in haar streven tot verhooging van de kracht van Nederland als weerbare natie krachtdadig te steunen. Aan deze oproeping kunnen alle wiel- rijdersvereenigingen zonder bezwaar gevolg geven. Berichten uit Transvaal leeren ons, van hoeveel waarde individueele en geor ganiseerde wielrijders hij de verdediging van een door een machtigen vijand binnenge drongen land zijn. Juist door hun groote mobiliteit kunnen zij het den vijand uiter mate lastig maken ze kunnen hem stuiten in zijn opmarsch door het vernielen van bruggen en andere kunstwerken ze kunnen dienst doen als verkenners, ordonnansen, estafette rijders, en vooral in ons land met zijn vlakke, uitmuntend berijdbare wegen, zouden vrijwillige wielrijderscorpsen voor 's lands defensie van zeer veel nut zijn. De heer Schönstedt geeft in beknopten vorm aan op welke wijze wielrijdersclu'bs diensten kunnen bewijzen voor lo, het verkennen van vijandelijke op stellingen of troepen, wegen, plaatsen, ri vieren, enz. 2o het overbrengen van berichten 3o. het tijdig en tijdelijk bezetten en vasthouden van voorwaarts gelegen pun ten, als bruggen, stations, wegenknoopen enz. 4-o. het vernielen van voorwaarts gele gen overgangen, bruggen, railverbindin gen enz. Ofschoon bij deze verrichtingen practijk de hoofdzaak is, zullen zij toch niet met vrucht plaats hebben, indien er geen the oretische leiding aan is voorafgegaan. Tot die theoretische leiding behoort bijv. de kennis van verschillende militaire uit drukkingen, de organisatie en sterkte van de verschillende wapensoorten en strijd- eenhedei', het schatten van troepensterk te en afstanden, het kunnen lezen van militaire kaarten, het opstellen van een militair bericht, de kennis van vernielings- wijze van overgangen, r.iil-verbindingen enz., het maken van hindernissen, het ma ken van een terreinschets. O111 deze theoretische kennis te verkrij gen is het gewenscht, dat het bestuur van de wielrijdersvereeniging zich in verbin ding stelt met een officier of oud-officicr. Afjeh. De correspondent van de »N. R. Ct.te Batavia seint ondei dagteekening van Woens dag. Een ernstig gevecht heeft plaats gehad te Kot tagleljoet in Merdoe met een bende van Toekoe Peukan en Panglima Polem. Aan onze zijde werden er 2 gedood, de onderofficier Maihijsen en 24 Javaansche sol daten licht gewond. De vijand liet 57 dooden en wapenen schier. Hare Majesteiten de Koningin en de Kc— ningin-Moeder zijn Dinsdagmiddag in weis and te Schwarzburg aangekomen. Reten. Op 't verzoekschrift der Fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier aan H. M de Koningin, om rechtspersoonlijkheid, is gunstig beschikt. Bij £on. besluit van 9 April no 42 zijn de staiuten dezer vereeniging goedgekeurd en opgenomen in Staats—Courant, No. 96 De Fanfare Kunst en Vriendschap maakt onder den bekwamen Directeur W. van Wijck te Waalwijk groote vorderingen. Hemel vaartsdag hoopt zij hare eerste uitvoering te geven. Op 't Piogramma, dat uit 8 nummers be staat, trekt vooral onze aandacht no. 2 Pas redoublé, eeue compositie van den directeur der Fanfare en no 3 een duo voor bugel en barriton. Moge de vereeniging voldoening hebben van hare eerste uitvoering. Dusscn, 11 Mei. Voor een vrijgoed bezet te zaal gaf de Fanfare alhier gisterenavond haar aangekondigd concert. Gerust mag men zeggen, dat er genoten werd, vooral van de muzieknummers. Zij werden alle keurig gespeeld, maar Thereseu Grande valse de Concert van C. Faust, munt te boven andere uit. Le forgéron du village viel ook zeer in den smaak, 't was alsof men eensklaps in de nabijheid eer er drukke smidse verplaatst was. Een woord van lof aan directeur en Werkende leden is dan ook zeker op zijn plaats, 't Komische in aanmerking genomen, dat men op dit gebied nog slechts 't eerste stapje heeft gezet, voldeed goed de uitrustingen waren keurig. Hopen we dat Wilhelmina bij de warme sympathie waarin zij zich mag verheugen, zich met vollen ambitie op de kunst mag blijven toe leggen. Met genoegen kunnen wij melden dat de heer M. v. Krimpen alhier deze week met gunstig gevolg examen voor onderwijzer aflegde. Wij wenschen hem spoedig eene goede betrekking toe. Lüj.jg'. WAALWIJK., 11 Mei 1900. Bij llinken aanvoer ter veemarkt besteedde men bij vluggen handel voor Kalfbeesten f 130 1185. Dito vaarzen f 112I/S f I62 /3. Jonge varkens aangevoerd 195 stuks, ver kocht van 16 .25 a f 13, Weilammeren aangevoerd 230 stuks, verkocht van f3 25 a f7.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 365 kg. van f 1.0-1 f 1.16 per kg. Eieren 2l/3 a 3 cent per stuk. Nadat de kooplust voor behoefte der looierij weer is bevredigd, is de handel in huiden minder geanimeerd maar de voor raad intusschen vrij wat ingekrompen en dit verschijnsel doet zich op alle hoofd markten in Europa voor. 'i'c Antwerpen o. a. bedraagt de Stock slechts 90058 tegen 111.000 stuks op hetzelfde tijdstip van verleden jaar. Mocht de vraag voor alle soorten wat stiller zijn, de prijzen houden zich zeer vast en men verwacht in geen geval eene be langrijke reductie hoewel de leerprijzen eene beduidende verlaging van de ruwe waar zouden wettigen. In leder is de markt thans tamelijk, ruim voorzien zooals dat in den regel iu deze maand het geval is en de prijzen zijn er juist niet op vooruitgegaan in de laalste dagen In den regel komt de meeste be hoefte in de zomermaanden zoodat de looierij als de schorscampague achter den rug is altijd hare leerprijzen kan opzetten. De beste tijd inoet dus nog komen en dit is ook het geval met de schoenmakerij die slechts op mooi weer en zonneschijn hoopt en wacht. Voor de schorscultunr is het weder dei- laatste dagen uitmuntend, men beweert, dat zoowel iu Frankrijk, in België als hier in 'tland dit jaar zeer veel schors gewonnen wordt, de qualiteit belooft veel en de prijzen zullen hoogstwaarschijnlijk over 't algemee» vrij wat billijker zijn dan vorig jaar. DUSSEN, 4 Mei. Boterprijs per K.G. vnn f0.89f 1.G3. Middel- markt f094. Eieren f 0.65 de 26 stuks. IiONDEN, 11 Mei. Volgens een tele gram van Lord Roberts, van Donderdagavond 9 uur, had hij gisteren een voorspoedigen dag. Hij dreef de Boeren van punt tot punt. De Engelschen bevonden zich giste renavond op 13 KM. ten noorden der Zand- rivier. Hun verliezen waren tot dusver onbeduidend. MADRID, 11 Mei. Volgens een officieel telegram uit Valencia, zijn daar barricades opgeworpen in de straat Ruzofa. De gen darmerie werd met steenworpen aangevallen daarna werden schoten gelost waardoor twee gendarmes gewond werden. Nu viel de troep de barricade aan met geweerschoien. De rust is hersteld. LONDEN '11 Mei. Het telegram van Roberts van gisteravond bevatte, behalve het hedenmiddag gemelde, nog de meedeeling dat de driften uiterst lustig waren, en dat er nog veel van den tros achter was, maar Roberts zou met het krieken van den ochtend weer oprukken cn zoover voor- waartsgaan als mogelijk wus in de richting van Kroonstad. THABANCI1U, 10 Mei. Ingevolge het besluit van een krijgsraad onder de aanvoerders van de Boeren zijn deze teruggekeerd naar het zuiden en houden een linie 30 kilometer ten noorden en noordwesten van Thabanchu bezet. Brabant's ruiterij heeft een schermutseling inct een pa trouille gehad; verdere gevechten worden ver wacht. .MASEROE, 10 Mei. De Vrijstaatsche Boeren trekken zich met een sterke macht samen in ver dedigbare stellingen op de Koranabergen. in liet oosien, tusschen Thabanchu en VVinburg. Rundie overnachtte gisteren aan de kleine Leeuwrivier, tusschen Thabanchu en Ladybrand. KIMBERLEY, 11 Mei. Engelsche patrouilles van Veertionstroomen hebben het Trans»aalsche grond gebied bestreden. KIMBERLEY, 11 Mei. Er is een Boeren-patrouille gezien ten zuiden van de Vaal 13 kilometer van Warrenton. A LI WAL NOORD, '11 Mei. Uit Oranje Vrij staat verneemt men dat in de kampen van de Boeren vergaderingen zijn gehouden waarin de Vrijstatcrs besloten niet over de Vaal te trekken. LONDEN, 11 Mei. Chamberlain omschreef in een rede te Birmingham de algemeene voor waarden van de schikking waartoe men in Zuid- Afrika zou komen als volgt. De regeering was niet genegen de onafhankelijkheid van de repu blieken opnieuw te erkennen. Hun grondgebied zou ingelijfd worden bij Harer Majesteits gebied ODder de Engelsche vlag. Persoonlijke vrijheid zou bewaard blijven. Na den oorlog inoest er een tijd lang een militaire bestuur zijn, maarzoo spoedig als de regeering het veilig doen kon, zou de beide staten opnemen in den grooteu kring van koloniën met eigen bestuur. ■j 11 11 1 1 WAALWIJK. Van 511 Mei. GEBOREN Johanna Maria, d. van Ph. H. van Eeten en G. de Hart. Johanna Adriana, d. van A. van de Werken en A. P. van Ooijen. Johanna Maria, d. van A. van Loon en W. van der Pennen. Elisabeth Maria, d. van Ph. J. van Eeten en W. Maas. OVERLEDEN: Wilhelmina Beaart, echtgenoote van Petrus Klomp 55 j. Johamxa van Oos trum, wed. Martinus Buitenkamp 75 j. GEHUWD: Adrianus Pullens 33 j. en 'l'hersia W. C. Dumoulin 36 j. Adrianus J. v. Hel- vo irt 32 j. en Elisabeth v. Daelen, 35 j. te WAALWIJK, zal voor JAN VAN DER AA, telkens des nam. 7 uur bij Clir. APPELS te Waalwijk sectie C No. 1610 groot 27 cent. te Waal wijk in de Nieuwstraat. uv "O ichten. toorn, Wij

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 6