Notaris BINK Notaris BANT HOOILAND J/ERPACHTIHG Notaris BINK Notaris BINK ifiSTIM DER 1)011 EllN. dei Registratie en Domeinen, WERKMAN Advertentiën HOOILANDEN. openbaar verpachten Betaaldag 1 Mei 1901. BAAS I' Telegrammen. verkoopen: Handelsberichten. publiek verkoopen verpachten: verpachten Op en bare Ver pa ch ting van gronden langs den Nieuwen Maasmond. DE ONTVANGER op Vrijdag'8 Juni 1900 Op Zaterdag 9 Juni 1900 Deze verpachtingen wor den alleen bij afslag gehouden, zonder uit- loving van strijkgeld. Er is geen onraad verschuldigd. Gevraagd to uwer 5 van paardenleer. De schuldeischers der onder het voorrecht van BOEDELBE SCHRIJVING aanvaarde na latenschap van den heer The odores Boonaerts, in leven bakker te Waalwijk, overle den aldaar 27 Februari 1900, worden overeenkomstig art. 1082 B. W. opgeroepen om op Woensdag 6 Juni 1900; des namiddags 2 uur lever- schijnen ten kantore van notaris IIANT le Waalwijk, alwaar alsdan door de erf gename rekening en verant woording van haar beheer zal worden afgelegd, en inge val geen verzet plaats heeft tot uitbetaling der vorderin gen zal worden overgaan, zoover het bedrag der bate toereikend is. te Waalwijk, Dinsdag 5 Juni 1900, finaal zal ten te Waalwijk, ONDER DRUNEN! Een Huis met Werkwinkel, Schuur Erven en Bouwland, kadaster sectie C no. 1063, groot 16 aren 80 centiaren. Te aanvaarden l Augustus 1900 of zoo veel vroeger als het wordt ontruimd. te WAALWIJK zal Donderdag 7 Juni Woensdag 13 Juni, v. in. 10 uur bij J. VOET te Haarsteeg Hoogen en Lagen Omloop, Hooge en Lage Musschenwaarden, Elderwaarden Veerkampen, Storrenhoek, Joden waard Riet oord, Hoogen, Midden en Lagen Otler, Mauritsplaat, eenige perceelen in de Maashoeven, de Geer en Somper Capelle Morgen en Knokenwaard. Dinsdag 19 Juni, Donderdag 21 Juni, n.m. 2 uur bij H. Daelmans te Vlijmen Perceelen voor verschillende eigenaren TE WAALWIJK, zal Donderdag 7 Juni 1900, voorin. 11 ure in de Korenbeurs te Waalwijk Voor 4 jaren. te WAALWIJK, zal in het voor het sfizoen 1900: De Uiterwaarden langs den Nieuwen Maasmond vak Hagoort- Keizersveer, een deel der Zomer— kade beneden het Capelsche veer, enkele stukken van de Zuider— en Noorderdijken en de kaden met bermen van gegraven deelen van het Zuiderafwateringskanaal en het kanaal in den Overdiepschen pol der en gronden nabij het Stoomge maal aldaar in 133 perceelen. De Uiterwaarden en eenige Bin— nendijksche weiden langs den Niewen Maasmond, vak Hagoort— Doeversche loswal, ten Zuiden der rivier, den weg langs den Noorder- dijk van Hagoort tot Drongelen, Kaden van gegraven deelen van het Zuiderafwateringskanaal tus schen Besoijen en Capelle en Gronden bij het kanaal 's—Herto— bosch—Drongelen, in 75 percee len. 10 Cent verkrijgbaar bij de Ontvangers te Waalwijk en Oosterhout, den Hoofdopziener der Domeinen te Breda, den Waardsman te Waalwijk, de Notarissen Middelkoop en Rant en tegen vooruitbetaling bij iederen anderen Ontvanger der Registratie en Domeinen. bekwamen om zoo spoedig mogelijk iu dienst te treden een bekwaam en oppassend Vast werk. Franco brieven met opgaaf van verlangd loon onder No. 8 Bureau van dit Blad. woning werden ingeworpen. Twee rijksveldwachters zijn nu te Baten burg gestationneerd. Op het oogenblik is het kalm. Diefstal. De correspondent te Groningen van het Haagpche Dagblad schrijft Een tekort van f 85,400 blijkt er te zijn in de kas van de Nuts-Spaarbank te Ten Boer. Vele kleine handwerkslieden, dienst boden en kinderen hadden hun geld aan Jc zorgen van wijlen den heer Rpenning meester der bank en burgemeester aldaar, toevertrouwd. De heer lt. heeft zich te Groningen door middel van een revolver van het leven beroofd. Bij opening der has, waarin volgens boeking of zoover het 0p papier staat ruim f 125. 400 moest zijn werd slechts f 40,000 gevonden. De postbode M. uit Afterden (L.) is naar gemeld wordt door de marechaus sees naar de strafgevangenis te VHertogen- boscli overgebracht, verdacht van verdui stering van gelden, aan de postadministratie toebehoorende. Vechtpartij. Te Tegelen heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij zekere B. eenige ge vaarlijke messteken kreeg. De dader, een Duitscker, en woonachtig te Venlo, is aldaar in zijn woning gearresteerd en naar de strafgevangenis overgebracht. De mis handelde verkeert in levensgevaarhij is gehuwd en vader van een talrijk gezin. Dc moord te Oud-Gastel. Nadere bijzonderheden omtrent het ge beurde worden thans bekend Rusteloos werd er na de ontdekking te Rozendaal gezocht naar vrouwen, wier uiter lijk eenigszius met de door den heer Dierckx- sens gegeven inlichtingen overeenkwam. Alles te vergeefs. Niemand dacht aan de vrouw van den magazijnknecht Jan van den Broek. Van kindsbeen af had zij vele jaren lang bij den wagenmaker P. Akkermans trouw en eerlijk gediend. Haar man had een goede vaste betrekking en stond als oppassend bekend. Door de ijverige nasporing der politie kwam deze van eene koopvrouw, die haar had ontmoet, te weten, dat vrouw van den Broek den morgen na den moord naar Roosendaal was geweest. De vrouw-zelve, die van haar zulve De Jong heette en uit Kruisland van geboorte had zich daarna naar haar ouders begeven en was daar gebleven. Na door de politie te zijn afgehaald, werd zij door den goudsmid, dieus vrouw en knecht herkend en dientengevolge ingerekend. Het zelfde was met haar man het geval, toen deze Vrijdagavond tegen zeven uur van zijn werk naar huis keerde. Het nog vermiste goud is in hunne woning onder het bed gevonden. Vrouw J. van den Broek, geb. Cornelia de Jong, oud ongeveer 26 jaren welke te Gastel als zeer braaf en oppassend te boek stond, woont met haar man in een lief, nieuw huisje aan den weg van Gastel naar het Gastelsveer. Zij is ongeveer 3 jaar getrouwd en heeft een kind terwijl spoedig het tweede verwacht wordt. Haar man die als maga— zijuknecht een aardig weekgeld verdient, ongeveer negen gulden, staat eveneens als eeu oppassend man bekend, zoodal dan ook de aanhouding van beide de grootste ver wondering en de meest mogelijke verbazing verwekt heeft. Doch hoezeer de menschelijke opinie dikwijls faalt, zal hier ten duidelijkste bewezen worden. Ondervraagd en door Dierckxsens de goud smid als de vrouw welke hem het goud had ten koop aangeboden, herkend zijnde, be kende zij in den beginne wel de ketting en nog eenige gouden sieraden van de versla— slageue verkocht te hebben, maar bleef even wel het eigenlijke feit van den moord beslist loochenen. Toen echter de wachtmeester der maréchaussées haar een doosje met gouden sieraden toonde, het welke hij na een huis zoeking, in het stroo van haar bedsteé ge vonden had was ontkennen niet meer mogelijk en beleed zij dan ook deze afschuwelijke moord zelf bedreven te hebben, terwijl zij zeide dat haar man geheel onschuldig was. Met de grootst mogelijke brutaliteit en onbeschaamheid verhaalde zij verder hoe zij den moord had gepleegd. Zij begon met te zeggen dat zij iu den bewusten nacht langs achteren bij Piëta van Nispen was binnen gekomen en haar toen kortaf om geld had gevraagd, daar zij dat noodig had om betalingen te doen. Piëta vau Nispen, die in den beginne erg schrok, zeide dat zij zulks niet had en 't niet aan kon geven en dat zij maar gauw moest maken dat ze weg kwam, wijl zij ze anders zou aanklagen, daar zij haar wel kende Zoodra had Piëta dit niet gezegd of be klaagde greep haar bij de keel, wrong deze zoo mogelijk dicht en deed er toen een strop om. Op een uur tijd was alles gebeurd en was ik weer te huis. Mijn man wist van dit alles niets, daar ik het uit eigen bewe ging gedaan hebhij is dan ook geheel onschuldig. Haar man, die tevens ook was opgehaald, bleef hardnekkig ontkennen iets van 'l geval te weten, en zeide dat hij er geheel onschul dig aan was. Het bleek dan ook dat men uit hem maar weinig meer zou vernemen en zoodoende werd hij in het arrestantenlokaal onder het raadhuis gebracht, in afwachting van het gerecht uit Breda, dat reeds vroeg verwacht werd. Zoodra hetzelve op het raadhuis was, werd vrouw van den Broek in de raadzaal in verhoor genomen. Van daar werd de beklaagde, Kee de Jong, ongeboeid maar onder goed geleide, naar de plaats van den moord gebracht, alwaar zij uit moest leggen, hoedanig dat ze in huis was gekomeu en vervolgens den moord ge pleegd had. Deze vrouw, van middelbare grootte, stevig gebouwd, zegt de Grondwet, was bepaald het ware type van grootst mogelijke onver schilligheid en schaamteloosheid. Brutaal in haar optreden, koud voor alles wat om haar gebeurde, boezemde zij een bepaalden af keer in voor allen die haar zagen. Wij hoorden dan ook een maréchaussée veiklaren, dat zij hoegenaamd geen traan gelaten of van eenige aandoening had blijk gegeven, gedurende het gcheele verhoor. Toen beklaagde in het huisje van de vcr- slagene was, ging een der hoeren rechters op den grond liggen, en wel zoo, als hij d2cht dat de verslagens had gelegen. Toen men de beklaagde vroeg of hij nu juist zoo lag, als zij de verslagene had vermoord, antwoord de zij zonder de minste ontroering of zonder maar iets van hate ijskoude kalmte te ver liezen „Neen, mijnheer, zoo niet dat been moet nog een weinig ter zijde en hei andere been moet nog een weinig opgetiokken worden dan is het goed!" Wat deze wooiden in een vrouwenmond, onder zulke omstandigheden gesproken, kenteekenen, wij laten het aan de gedachten onzer geachte lezers over. Na dit onderzoek werd de verdachte, onder toeloop van een onafzienbare menigte, naar het stadhuis teiuggeleid. Nader wordt geschreven Uit het verhoor van haar man bleek, dat deze nie's wist, van hetgeen zijn vrouw in den bewusten nacht heeft uitgevoerd Volgens zijn zeggen is hij iemand, die zeer vast slaapt, zoodat het meermalen gebeurde, dat zijn vrouw 's nacht het bed verliet en weder bij hem kwam, zouder dal zij wist, dat ze weg geweest was. Om dit te bewijzen wisten beiden afzonderlijk verschillende gevallen op te geven, die volkomen overeenstemden. Zoo ook in den bewusten nacht had hij niet geweten, dat zijn vrouw zich verwijderd had. Tot op het oogenblik, dat hij gearres teerd werd, had hij geen flauw vermoeden van wat zijn vrouw had uitgevoerd. In geld zaken schijnt hij ook geheel door zijn vrouw misleid te zijn. Er was nog wel eens on— eenigheid, omdat ci geen geld was, wanneer er schulden betaald moesten worden. Zij beweerde, dat ze geld had uitgeleend en dat dit niet werd teruggegeven. Op den morgen, toen de misdaad gepleegd is, was zij om 4 uur wakker en wekte toen haar man en ver telde, dat de persoon aan wien zij geld ge leend had een gedeelte »1. f 4U had gebracht, waarop hij gezegd had zoo vroeg al Ja antwoordde zij. „Men was bang voor u en men dacht ik zal maar gaan terwijl hij nog slaaptNa ontbeten te hebben is van den Broek naar zijn werk gegaan. Uit niets kan opgemaakt worden, dat van den Br. de medeplichtige van zijn vrouw is. Hij werd dan ook om 6 uur op vrije voeten gesteld. Zij werd met den tram van hall zeven naar Roosendaal vervoerd onder een oorverdoovend getier der menigte, die zich op dat oogenblik ror.dom het stationsgebouw had geschaard. .Moordaanslag te Rotterdam. De vleeschhouwer L. Schinkel, eeu jonge man, heeft zijn vleeschhouwerij in het bene denhuis in den Oppert no. 20. Daar woont hij met zijn zuster, die het huishouden bestuurt. Zij brengen gewoonlijk den Zondag in het ouderlijke huis te Capelle a/d. IJssel door. Zoo ook gisteren en eerst laat in den avond keerde L Schinkel herwaarts, terwijl zijn zuster heden zou komen. Schinkel sliep van nacht in haar kamer, een zoogenaamde op kamerzijn eigen slaapkamer is in het sous- terrain. Vannacht om kwart voor vieren werd hij wakker, sliep echter weer in, maar werd tegen half zes door gerucht in het sousterrain gewekt. Hij stond op, verliet in nachtgewaad de opkamer en is door den winkel naar het sousterrain gegaan zoo althans heeft hij zelf vetklaard. De deur van dit sousterrain openende, werd hij plotseling aangevallen door een hem geheel onbekend persoon, donker van uiteilijk en schamel gekleed. Die man had zich gewapend met een groot banktnes van Schinkel en bracht hem daar mede een ernstige wonde aan de rechterzijde van den hals toe, verder een paar weinig beteekenende schrammen. Toen, zoo luidt het verhaal van Schinkel verder, is hij door bloedverlies in zijn slaapkamer in het sousterrain ineen gezakt, (waar hij om streeks half zeven door zijn broer; een jongen van 16 jaar, is gevonden), terwijl de dader door den winkel de straat was opgevlucht, de deur achter zich toetrekkende. In den winkel wierp hij het mes weg. Toen Schinkel door zijn broer gevonden werd lag in een groote plas bloed en was bij kennis. De jongen riep onmiddellijk de hulp van een paar buren in. Spoedig daarop verscheen dokter Schakers en later de politie- geneesheer. De vond aan den hals is niet levensgevaarlijk, zoorlat Schinkel binnen een paar weken hersteld kan zijn. Na verbonden ie zijn is hij naar het ziekenhuis gebracht. Hoewel de dader daartoe alle gelegenheid gehad heeft is er niéts ontvreemd. Overdreven en onware verhalen, die over het gebeurde hedenochtend de ronde deden, waren oorzaak dat voortdurend groepjes nienschen voor de vleeschhouwerij in den Oppert schoolden, die elkaar het nieuws, natuurlijk telkens vergioot, mededeelden. In den loop van den dag hebben de com missaris van politie, de 'heer I). M Ebbeler en de inspecteur F. J. Ter laak in de woning van L. Schinkel een onderzoek ingesteld. Sporen van braak z'jn nergens gevonden. Het blijkt ook, dat het bekend was dat de verwonde des Zondags nimmer geld in huis heeft. Hij is gewoon dat Zaterdagavonds mede te nemen. Toen het nies, waai mede de wonde is toegebracht, gevonden werd, was het geheel met bloed bevlekt. Van een dader is tot dusverre geen spoor gevonden. Kaatsheuvel, Mei. Door den raad der gemeente Loonopzand is benoemd tot ge meentegeneesheer, belast met dc armenprak tijk, de WelEd. Heer W. L. M. de Both, alhier. Met genoegen kunnen wij raededeelen, dat de heer P. Dekkers, volontair ter ge meentesecretane alhier geslaagd is voor de beide gedeelten van het examen voor caudidaat-gemeentesecretai is. De geslaagde ontving zijne opleiding van den heer V. J. Gerris, te Waalwijk ambte naar bij het provinciaal bestuur iu dit gewest. Russen, 28 Mei. Met genoegen vernemen wij, dat de heer M. van Krimpen, alhier die 10 Mei te 's Bosch voor onderwijzer slaag de, reeds te Muikerk als zoodanig is be noemd. Dezer dagen slaagde de heer vanO. Krim pen alhier voor het examen van ambtenaar van 's rijks directe belastingen. In de j Vrijdag gehouden gemeente lijke stierenkeuring, waarbij een u genial waren aangevoerd, behaalde den door ge meente uitgeloofden pi ijs van f 50 voor de wijken A en B de stier van P. Dekker aan den Dijk alhier; de prijs van 150 voor wijk C werd niet toegekend. Zondagavond, ongeveer half elf begon nen, woedde alhier een vrij hevige brand. Twee huizen, eigendom van den heer F. v d. Pluim en bewoond door zijn gezin mei nog vier andere, brandden totaal af. Een derde werd door 't krachtig optreden der brandweer gespaard. Van de vijf gezinnen zijn dtie niet verzekerd in één hiervan is alles verbrand. Voorspoedig bevallen van een ZOON G. H. G. VAN ES geb. Kruitwagen. Waalwijk, 29 Mei 1900. LONDEN, 29 Mei. Lord Roberts seint uit Gerraiston, een voorstad van Johannes burg Wij zijn hier vanmiddag aangekomen, zonder ernstigeu tegenstand te ondervinden. Tot nog toe is geen bericht van verliezen ingekomen van de colonne in het centrum, in de divisie cavalerie en beroden infanterie zijn de verliezen zeer gering De vijand verwachtte ons eerst morgen en liet dus een gedeelte van het spoorwegmaterial ach ter. Wij hebben de verbindingslijn, die Johannesburg met Natal, Pretoria en Klerks dorp verbindt, in bezit genomen. De stad Johannesburg is rustig. Ik verneem, dat de mijnen niet beschadigd zijn. Morgenoch tend zal ik den bevelhebber sorameeren zich over te geven. Ik verwacht geen tegen stand. Ik denk de stad morgenmiddag met het leger binnen te trekken. TIENTSIN, 28 Mei. Men is ongerust over Ie veiligheid van verscheiden Belgische gezinnen die niet meer naar Peking kunnen teruggaan, nu de opstandelingen te Tsjang- hsin-tiën staan. De opstandelingen hebben Feng tai in brand gestoken, te Pao-ting hebben verscheiden zendelingen den terug weg afgesneden gevonden. TIENTSIN, 29 Mei. Tweehonderd Chi- neescho soldaten hebben de gemeenschap per spoorweg hersteld tusschen Tientsin en Peking. Van de Belgische ingenieurs bij den spoorweg Peking-Hankau heeft men nog geen berichtoverigens is de toestand kalmer. De Japansche kanonneerboot Atagakan heeft 30 man ontscheept, die heden te Tien tsin aangekomen zijn. LONDEN, 29 Mei. Volgens den cor respondent van de Times te Peking be schouwen dc buitenlandsche gezantschappen den toestand als hoogst ernstig. De cor respondent van Dalziel te Sjanghai meldt dat de aanvoerders van de opstandelingen rekenen op den steun van de Keizerin en van het geheele Mantsjoe-leger. Zij werven overal huurlingen. Het heet dat Rusland te Port-Arlhur troepen al ontschepen voor Takoe, werwaarts de Russische gezant ook kanonneerbooten ontbiedt. koffiehuize van C. APPELS te Waalwijk. ONDER WAALWIJK, Stationsstraat, luis, Erf en Tuin, groot 2.00 aren, 'ngezet en gehoogd op f1450. in de Nieuwstraat Huisje en Erf groot cent. opf300 PEKING, 28 Mei. Het diplomaten corps is nu vergaderd .om den toestand te be spreken, die zeer onrustbarend is. GOR1NCHEM, 28 Mei. De aanvoer van granen was heden gering, ruet gewonen handel. Men besteedde voor: Ristarwe f 7, a 7,25, roode dito f 6,50, a 6,75 witte dito f 6,50, 6,80, inl. rogge f 5,70 a 5,80 buitenl. dito f5,60 a 5,75, gerst I 4,70 u 4,80, haver f3,50 A 3,75, dtiiveboonen f 8,75 a 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. le qual. Kalfkoeien f170 190 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1120 140 2'/i jarige ossen f 130 140 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 20 k 30 Nuchtere kalv. f 10 i 12 Aangevoerd 12 vette varkens vun 18 a 21 ct per half kilo, 797 biggen van f 6,a 12.per stuk. Aangevoerd 5 schapen en 220 lammeren scha pen f 12 a 14 en lammeren f6 a f 9.per stuk. Eieren f 0.80 a 0.85 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per kilo. ROTTERDAM 28 Mei. Binnenlandsche Granen. Tarwe die heden ma tig was aangevoerd, vond langzaam totonveran derde prijzen koopers. Per heet. 5.85 a f 6.80, extra puike qual. soms nog daarboven en per 100 kilo 1'8 a f8.25 en uitgezochte qual. f 8.35 a f8.50. Canada tarwe werd naar deugd verkocht van f5.75 tot f6.10. lloggc. Vlaomsche, Zeeuwsche en Overraaassche De beste f5.25 a 6. Dito mindere f0.—a 0.—. Gerst. Zeeavv9oh, Flakk. en Overra. Winter 4.a f4.75; beste Zomer- f4.4 f4.75. Haver. Dc beste f3.20 a f3.75. Blauwe erwten. De beste f7.a f7.75. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— A 0.Zomerzaad f0.ii 0. Kanariczaad f6.50 a f7.55. Bruine boonen de beste f7.a f8.50. Witte boonen de beste fO.— a f0. ROTTERDAM, 29 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 47 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 824 magere en 963 vette runderen, 209 vette, 291 nuchtere en gros- kalveren, 4 schapen uf lammeren, 0 varkens, 271 biggen, 2 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 33c., 2e kwal. 30 c., 3de kwal. 23 c. Kalveren le kw. 45 c., 2de kw. 40 c., 3de kw. 34 c. Alles per halve kilo. zal voor FRANS OBBENS te ürunen, bij inzet op Woensdag 30 Mei, ten koffiehuize van MARTIN US PULLENS te Drunen, en bij toeslag op Woensdag 13 Juni 1900, in het koffiehuis van ANTON IE HARTMANS aldaar, telkens des avonds ten 7 uur, e. k. v. m. 10 uur in de Korenbeurs te Waalwijk. HOOILAND ouder' Waalwijk, Baard wijk, Besoijen en Capelle. n. m. 2 uur bij H. Daelmans te Vlijmen Eenige perceelen in de Slagen. Alles bij biljetten breeder omschreven ONDER WAALWIJK: De vischbank van den heer Klutgen aan den Zomerdijk van den Heer Slots. Over de Hooigracht de 5 Ilont van de It. C. Kerk van Loonopzand en de 81/ hout van de Familie Van Son. 2 perceelen Driesland, 1 voor en 1 over le Zeine voor Adrian us de Laat. ONDER CAPELLE: Zuidewijnsche Waarden van den lieer Smits. ONDER BAARDWIJK De Elfhont van de familie Van Son, de Morgen op de Laag-Eindsche Wetering van de Erven v. d. Eerw. Heer Klijsen. De 22 bont in de Freite van Me vrouw van de Mortel en De 7 bont over de Hooigracht van het R. C. Gasthuis van Waalwijk. Een perceel Hooiland over de Laageind- sche Wetering van den Heer van Campcn- hout, groot 69 aren. ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP, te Capelle, ter herberge De Ploeg" van J. W. Teunen, te Waspik, te be ginnen des voormiddags om 9 uur. ten overstaan van Notaris A. J. RANT, te Waalwijk, in het hotel //De Twee Ko lommen" bij de Wed. V. J. Gerris, te Waalwijk te beginnen des voormiddags om 9 uur Van iedere verpachting zijn boekjes legen Inlichtingen zijn te bekomen bij voor noemden Hoofdopziener en Ontvanger te Waalwijk, bij welken laatsten de kaarten ter inzage liggen. De perceelen zijn op het terrein aange duid door palen. Iemand 4 jaar op het schoenmakers vak geweest, R. C., van de beste getuig schriften voorzien, zag zich gaarne bij een geplaatst, liefst in Waalwijk of omstreken, om zich in het fijn werk te bekwamen. Er zal meer op gelegenheid om te leeren gelet worden dan op salaris. Brieven franco adres letter A Mestdaghs boekhandel Vlissingen. grondig bekend met het inwerken van paarden- enander overleer, gewoon met knechts om to gaan en na te zien en die genegen is de leiding dor kalkwerkplaats en aven geheel op zich te nemen. Aan hetzelfde adres is plaatsing voor bekwame VI l

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3