Zondag 8 Juli 1900. LandbouwbrievenoverBemesting, De Zuid-Afrikaansche oorlog. VAN bTnnenland. Bekendmaking. Frankrijk. Duitschlaiul. Staatkundig overzicht. BUITENLAND. België. Amerika. Tweede Blad Be Iele van bet Zuiden Burgemeester en Wethouders van Waal wijl maken bekend, dat het primitief kohier van den hoofdelijken omslag over 1900, door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 3 dezer, G. no. 2, 2e Afdeeling, is goedgekeurd, en dat genoemd kohier van heden af, gedurende 5 maanden op de Secretarie alhier ter inzage van een ieder is nedergelegd. Waalwijk, 7 Juli '1900. Burgemeester en Wethouders voornd,, Be Burgemeester, K. DE VAN DEll SC HU EREN, De Secretaris, F. W. VAN L1EMPT. VII. Sommige landbouwers gaan bij den aan leg van weiden al op een zeer gemakkelij ke manier te werk. Zij zaaien alleen witte klaver of witte en roode door mekaar en doer, daar dan gewoonlijk wat hooirok bij. Ilooirok is liet uit hooi gevallen zaad. Dik wijls vermengen zij het met Italiaansch en gewoon llaaigras. Het is duidelijk, dat op deze wijze geen volkomen weide verkregen wordt. Daarenboven sterft witte klaver en llaaigras bij een onvoldoende bemesting al zeer spoedig. Gewoonlijk komen er dan on kruiden in de plaats. Door de zaadhandelaren worden voor den aanleg van graslanden verschillende meng sels aangeboden. Ik acht het verkieslijker verschillende soorten afzonderlijk te koopen, daar men dan beter in staat is de kwaliteit te onderzoeken van elke soort afzonderlijk. Welke soorten moet men nemen Als al- gemeene regel kan gelden, dat men die soorten moet nemen, welke op de beste gras landen van dezelfde grondsoort in de nabij heid voorkomen. Men zij met de hoeveel heid zaaizaad niet te karig. Ik zou haast zeggen hoe meer zaad men neemt des te beter. Men mag b.v. 45 K.G. per hectare gebruiken. Voor de keuze van zaad ont- lioucle men het volgende. Er zijn grassoor ten, die veel van water houden, b.v. Kana- riegras, Ruw Beemdgras, Vossestaart, Kro- paar, Fransch raaigras, enz. Er zijn grassoor ten die het water ontwijken, die dus op droge gronden tieren, b.v. Rechte dravik, het schapen Zwenkgras, enkele Beemd grassen. Eindelijk zijn er ook grassen, die zoowel op vochtige als droge gronden tieren, b.v. het Reukgras, Engelsch Raaigras, rood Zwenkgras en behaard Havergras. Ook aan de latere behandeling van het grasland dient veel zorg besteed te worden. Het eerste jaar zorge men, dat de grassen uitsto.-lcn. Daartoe maaie men het voor den bloeitijd. Het nieuwe grasland vraagt ver der het eerste jaar veel mest. Korte stalmest kan gebruikt worden, doch in den laatsten tijd zijn met kunstmestotfen uitstekende re sultaten verkregen. „Wij achten het noodig/ zoo zegt een bekend practisch landbouwkun dige, „wij achten het noodig, om de twee jaar 500 K.G. Thomasslakken meel en een reg'lde troepen) in de Biitsche legatie. Woensdagavond werd aan het departement van marine of wel de admiraliteit te Louden, van vice admiraal Seymour een bericht out- vangen uit Tientsin vau 30 Juni, volgens hetwelk 24 Juni alleen het Britsche het Fransc'ne en het Duitsche gezantschapsgebouw nog in hun geheel stonden en het Russische gedeeltelijk, terwijl toen reeds de ammunitie schaarsch was aan den kant der ingeslotencn. Uit Shanghai is nader vau den derden dezer bericht, dat aldaar over Tientsin be richt was ontvangen aangaande de stand houding der vreemdelingen in de Engelsche legatie te Peking tot 1 dezer en dat, hoewel reeds een volle week vroeger de nood der nic -Chineezen te Peking op het hoogste ge stegen werd geheeten door het gebrek aan ammunitie, kon het verschrikkelijke vuur der Chineezen slechts hij tusschenpoozen beantwoord worden er was honger onder de vrouwen en de kinderen en men meende toen reeds, dat er geen hoop meer was, daar de Chineezen hïgonnen de muren van het legatie gebouw om te halen. Dan komt er een gaping, een pauze, die het ergste doet vermoeden wanneer zou ondertusschen redding en uitkomst verwacht kunnen worden wat,hadden de ongelukkigen nog te hopen, in verhand met het feit, dat de strijdmacht der mogendheden te Tientsin en te Takoe alle reden heeft bedacht te zijn op eigen behoud, en eigen veiligheid tegen over de aanrukkende drommen naar bloed belusten. En zoowaar daar komt uit Shanghai de bevestiging van de vrees voor het ergste, voor het veschrikkclijkste alle vreemde lingen in de Chineesche hoofdstad zouden gedood zijn (ten getale van duizend in het geheel) geen vrouwen of kinderen zouden gespaard zijn gebleven toen de ongelukkige, na standhouding tot het alleruiterste, bij ge brek aan ammunitie en levensmiddelen, ge drongen waren voor de overmacht te wijken Het bericht komt uit Shanghai, is dus niet gansch en al onverdacht en het zou er aangebracht zijn door drie gevluchte Chi neesche bedienden van- vreemdelingen uit de hoofdstad reeds waarom men nog hoop mag koesteren dat toen ah hans het afschuwelijke nieuws nog niet conform aan de werkelijkheid was en dat de hevelen van prins Toean, tot sparing verder van het leven der vreemdelingen, zijn opgevolgd. In elk gevalwat kan het baten Wel kan men hoop houden zoolang er leven is, doch zoolang er geen versterkingen van grooie beteekenis zijn aangekomen te Takoe, kan er niet gedacht worden aan den opmarsch naar Peking en nu is juist het regenseizoen aangebroken met de daaruit voortvloeiende overstroomingen, zoodat..waarschijnlijk voor den herfst niet aan eeu opmarsch kau worden gedacht, volgens de meening der deskundigen. laatsten zijn gewapend met Mausers van het laatste model, waarvan Engelsche en Duitsche firma's ze in de drie laatste jaren hebben voorzien. Het laatste bericht door de Britsche admi raliteit ontvangen en van 30 Juni uit P-king gedagteekend, is eenigszins bemoedigender dan de jobstijdingen van de laatste dagen. De Europeanen haódsu den 24en nog leef tocht, drie of vier gezautschapsgehouwen stonden nog overeind, en zelfs hielden de beschermings troepen een poort bezet, niet ver van de legatieu gelegen, vermoedelijk om van die hooggelegen plek aanval'ers zooveel mogelijk uit den omtrek van Europeesche gehouwen te houden. De troepen hadden zelfs kanonnen op de Chineezen veroverd. Maar hun schietvoorraad raakte op (is het wel voorzichtig, die omstandigheid wereld kundig te maken). Er was niet veel ziekte onder de belegerden. Zeer opmerkelijk is dat terwijl de Duitsche ambassade nadrukkelijk genoemd woult onder de gebouwen die gespaard waren gebleven, eu dc verliezen der beschermingstrocpen opgegeven worden, niet gerept wordt van den moord op den gezant v. Kclteler. Mis schien echter veronderstelde men te Peking dat die gebeurtenis hekend was. Terwijl de Fransche regeering van een harer consuls opuieuw een bericht ontvangen heeft over een staatsgreep, door prins Toean uit gevoerd ten nadeele van den Keizer en de Regentes, seint de Amerikaansche consul te Kanton, dat Li hoeng-tsjang een krachtige proclamatie tot bescherming van de vreem delingen zou uilvaardigen. De eerste Fransche troepen zijn sedert Zondag te Takoe aangekomen uit Saigon en Tonkin. Zij zijn dadelijk doorgezonden naar Tientsin, waar gevochten wordt en waar men groot gebrek heeft aan drinkwater nu de Pei-ho verpest is door de lijken van de ge vallen Chineezen. De Russische regeering heeft bevesting ontvangen van het opbreken van den spoor weg ten zuiden van Moekden. liet ontslag rati generaal Jain»nt. I.i zijn brief om ontslag aan den minister van oorlóg schrijft generaal Jimont „De veranderlijkheid van hoofd van den genera- len staf is onvereenigbaar met de vorming van een leger te velde. Bij het uitbreken van een oorlog heeft de commandant van eene leger troep een mede arbeider noodiz, in wien hij vei trouwen stelt en die de mobilisatie kent door er de details van te hebben voorbereid. Daar dit in de toekoms' niet meer zoo zijn zal, vermeerde ren de moeilijkheden, waaraan ik het hoofd heb te bieden, reeds zoo groot en zoo zwaar zoodanig, dat ik zc als overmatig oordeel. Ik verzoek u daarom mij van mijne funcliën te ontslaan cti mij ter beschikking te stellen." Dit ontslag is den opperbevelhebber van 't leger verleend, wat eene groote beroering in 't land te weeg brengt. De Tentoonstelling werd Dinsdag bezocht door 223 188 personen. Te St. Louis (Senegal) is bericht ont vangen, dat alle blanken van de expeditie Blaichet door de Mooren zijn gevangen ge nomen. Van de 16 geredde personen van de »Main« waren er een de oogen uitgebrand. Het blijkt, dat bet stoomschip Potsdam van de Holland Amerikalijn Zondag ook gevaar heeft gcloopen in brand te geraken. Een lichter, die geladen was met 500 baleu kaïoen en aan het einde van de Rotterdam- sche pier lag, begon te branden. De „Potsdam" werd aan dezelfde pier geladen eu honderden tnannen werkten op het schip. Het vuur werd spoedig ontdekt en de lichter werd naar het midden van de rivier gesleept, waar de vlammen wirden gedoofd. De Daily Express verneemt uit Tsjifoe De toestand wordt te Tientsin steeds drei gender. De Chineezen zijn verschanst langs den straatweg naar Takoe en bezetten uog de citadel, waaruic zij een bombardement voorbereiden. Seymour is binnenshuis gewond door een Chiueeschen boogschutter. De bar- baarschhe.len der Chineezen hebben van de Russen weerwraak uitgelokt. Deze schieten gelijke hoeveelheid Kaïniet aan de weide te I ongewapende Chineezen bij hoopen dood. I kapitein van de intendance en een majoor „even en daarbij te voegen 100 a 150 K.G. Honderden lijken van Chineezen liggen on- van de Australiërs zijn gevangen gemaakt. li* li 1* 1 jï t> a i\ «4 'I i anlfi rv n 01 I ll/*n tPIII I *x fT Tl 1- mm 1U A>r< V% ol» t o Cliilisalpeter.* Veelvuldig wordt ook in En- Generaal Bulier seinde den 5en uit Stan- derton aan den Engelsehen minister van oorlog, dat generaal Clery den 4cn uit Greylingstad zich aan de Suikerboschrand- rivier vereenigd had met generaal Hart uit Heidelberg. Op Clery's marsch bodeu de Boeren slechts geringen tegenstand Laflftn (of Reutei) seinde den 4en uit Pretoria l Er werd gisteren geschoten voorbij Pinaarspoort, maar aan weerskanten schijut men een slag te vermijden. De Daily News verneemt uit Lourergo Marques, dd. 3 Juli: Berichten uit Macha— dodorp, dd. 2 Juli, melden dat de Engelsche krijgsmacht, in de richting van Ermelo op rukkende, met aanmerkelijk verlies terugge slagen. De Daily News verneemt uit Lorenzo Marques, dd. 4 JuliDe Boeren schijnen Nelspruit, vanwaar er een goeden weg naar Leijilenburg gaat, tot hun hoofdkwartier te makeo. Kanonueu en voorraad worden er uit Machadodorp heengebracht. De postmeester generaal is ook te Nelspruit. Volgens een telegram van Central News uit Durban heeft president Kruger zijn spoorwegwagen ver- verlaten en zijn intrek genomen in het hotel te Waterval. De correspondent van Reuter seint uit Trommel, tusscheu Ficksburg en Winsburg, dat er dagelijks troepen Boeren zich in het kamp komen onderwerpen meest zijn zij uit de lagers ontsnapt. De Tafelberg bij Senekal schijnt door de hoofdmacht der Boeren ontruim 1. Naar het heet, heeft president Steyn den zetel van de Vrijstaatsche regeering van Bethlehem overgebracht naar Reiiz De correspondent van de Daily Mail te Kroonstad seinde den 2en Juli: LordMet huen is den len te Paardekraal aangekomen. Het commando van Steenkamp, ongeveer duizend man sterk, is daar in de buurt. Een u geland l.et volgend mengsel (bij een gerin ger gebruik van stalmest) aanbevolen 60 a 150 K.G. Chilisalpeter, 300 400 K.G. Kaïniet per H.A. Bij den aanleg van wei den op veengrond geve men nog veel meer Kali. Alvorens dezen brief te eindigen een en kel woord over het afweiden van grasland door schapen, waarvan in sommige streken een druk gebruik gemaakt wordt. De scha pen maken den bodem vaster, wat aanbeve lenswaardig is. Men zorge echter, dat deze dieren de weide niet te kaal afweiden. Lam meren zijn daarom beter dan oude schapen. Wanneer eenmaal dc weide wat ouder is, heeft men natuurlijk daarop niet meer zoo te letten. ""Hoe het op het oogenblik eigenlijk te Peking geschapen staat en wat de kansen zijn der mogendheden te Tientsin ziedaar de meest voor de hand liggende vraag, waarop het evenwel bij voortduring onmogelijk is onder de gegeven omstandigheden betrouw baar antwoord te geven De geruchten, aangaande den moord óók op de gezanten van Frankrijk en van Enge land te Peking (Pichon eu Mac Donald), zijn noch formeel geloochend, noch bevestigd door de autoriteitenalleen is verklaard dat men geen bericht hoegenaamd had ont vangen. Van den 25en Juni heeft de directeurderdou- ane Sir Robert Hart uit Peking gemeld, dat toen alleen de legation van Engeland, Duitsch- latid en Italië nog overeind stonden, die van Rusland, Oostenrijk, Spanje, Nederland, Portugal, Frankrijk. Japan, de Vereenigde- Staten en Belgis zouden dus toen reeds vermeld zijn geweest en de diplomatieke vertegenwoordigers bevonden zich toen onder het bombardement der Chineezen (de ge- begiaven rondom Tientsin, het luchtruim verpestend. Het oprukken van het Chinee sche leger gaat ouder gewoonte vergezeld van naamlooze wreedheden. De Japanuers landen massa's troepen benoorden Takoe. Plet heet, dat de Japausche generaals van plan zijn zelfstaudig op te treden en naar Peking op te rukken, volgens het plan in 18J4 opgeva', doch deskundigen oordeelen dat thans onuitvoerbaar. Een half millioen vreemde troepen zou thans vereischt worden om alleen Noord-China te bedwingen. De taotai Sjeng van Sjanghai heeft een procla matie uitgevaardigd, waarin hij vreemde oorlogsschepen waarschuwt de Jangtse forten niet nabij te komen. Wanneer zij het toch doen, wijst Sjeng de verai twoording voo" de gevol gen van zich af, gelijk ook Li-hoeng-tsjang doet. Deze bereidt heimelijk een staatsgreep in Zuid-China voor, ondanks al zijn vrien delijke beluigingen. Uit Sjanghai wordt uit goede bron ge meld dat er tot gisteren in Japan 15,000 man waren ingescheept, waarvan de helft reeds Ie Takoe moest zijn aangekomen. Er worden nog 30.000 Japanners gemobiliseerd die binnenkort gereed zullen zijn om inge scheept te worden. De Russische staf schat, op gro.id van de rapporten van zijn militaire agenten in China het aantal manschappen dat dit land in hei veld kan brengen op 1,725,000. Het actie ve leger bestaat uit 205,000 man, waarvan er 175,000 zeer goed uitgerust, geoefend en gewapend zijn. De reserve bedraagt 689,000 man, waarvan 88,000 te Peking liggen, 95,000 in Sjantoeng en de provinciën grenzende aan de hoofdstad eu 506,000 in de andere pro vinciën van het rijk. Bij dit aantal moet men nog 858,000 man gendarmes, militie De spoor van Heilbron naar Wolvershoek is hersteld. De commandanten Piet de Wet en Priusloo zijn, naar het heet, afgezet omdat zij tot overgave aanspoorden. Andries Wes- sels, een lid vau den Vtijstaatschcn Volksraad, is door de Eugelschen op zijn hoeve gevangen genomen, en er is een groote hoeveelheid schapen en ossen buit gemaakt. Daar zal het wel om te doen zijn geweest zijn. (Dit is dan de Andries Wessels, dien Lord Met- huen, die gelijk bekend niet van de sliuisien is, „hoofd van den Afrikaander Bond" heeft genoemd De Daily Mail verneemt uit Doornfontem dd. 2 JuliVerkenners van generaal Rundie zijn van den kaut van Wiuburg teruggekomen met de boodschap, dat zij op den Doornberg een commando van vijf-of zeshonderd Boeren met tenminste twee kauonnen hebben ontdekt. Zondag is een konvooi, dat de EngeLchen „hard noodig" hadden, uit Winberg aange komen. De Boeren hadden het niet trachten te onderscheppen. en meer of minder geregelde troepen tellen. Op papier zijn er 60,000 ruiters, maar velen van dezen hebben geen paarden. De artil lerie is middelmatigde beste batterijen moeten die van Pe-tsjili en Toerkeslan zijn. De beste infanterie-soldaten zijn die van ge neraal Nitsji-lsjen en van Joean-sji kai. Deze In het proces-Sipido c. s. stelde het open baar ministerie den gezworenen gisteren de volgende vragen Is Sipido schuldig aan poging tot moord op een vorstelijk persoon Is hij toerekeubaar Heeft hij met voorbedachten rade gehandeld Het O. M. beantwoordde voor zichzelf die vragen bevestigend. De verdedigers der beklaagden concludeerden tot vrijspraak. Heden wordt de zaak voortgezet. Het assizenhof heeft een uitvoerig gemo tiveerd vonnis gewezen, waai bij Sipido vrij gesproken en zijn iuvrijheidsstelling gelast wordthij wordt tot zijn 21ejaar onder toezicht der overheid gesteld. Zijn mede beklaagden Peuchot, Metït en Meire zijn vrijgesproken en op viije voelen gesteld. een feestmaal in het officierscasino antwoordde >de Keizer op eeu loost van prins Ruprecht van Beieren met een toost op den prins, waarin hij, van den oorlog gewagende zeide dat men in deze dagen getuige was geweest van geschiedkundige oogenblikken Men kon zich overtuigen dat Duitschland gedwongen werd tot eeu wereldpolitiek en dat de Oceaan onmisbaar was voor Duitsch- land's grootheid. Het was duidelijk dat op of aan gene zijde van den Oceaan geen groote beslissing meer mocht vallen buiten Duitsch land en den Duitschen Keizer om. Het üui'sche volk had dertig jaar geleden niet gezegevierd en gebloed om zich bij groote beslissingen in den vreemde op zij te laten schuiven als dat gebeurde, zou het gedaan zijn met de positie van wereldmogendheid van het Duitsche volk. En de Keizer was niet van zins om het daartoe te laten komen. Verschrikkelijke brand te New-York. Tal van roerende incidenten worden thans langzamerhand bekend over den brand, die de dokken en de schepen van de Norddeut- sche Lloyd te New—York heeft geteisterd en die nu heet ontstaan te zijn, volgens sommigen, door zelfontbranding vaD katoen, volgens anderen door het springen van een flesc'n zwavelvuur, die midden tusschen ka— toenbalen stond. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon weinig uitrich'en. Een brandweerpost was 400 voet van de dokken verwijderd, maar de vlammen grepen zoo snel rondom zich, dat, toen de stoomspuit kwam, de voer man, door de hitte verblind, van den bok viel en de paarden op hol gingen, in de vlammen liepen en verbrandden De ijzeren kabels, waaraan de „Kaiser Wilhelm der Giosse" vastlag aan de pier, war»*n zoo heet geworden, dat de matrozen ze riet met de handen konden losmakeo. Zij moesten met bijlen doorgehakt worden. Op de „Saaie" schoven verscheidene moe ders haar kinderen door dc luiken en lieten ze in het water vallen. 's Nachts was het tooneel verschrikkelijk. De „Saaie" en de Bremen" lagen midden in de rivier te branden en tientallen booten, die in de dokken gelegen hadden, verlichtten met haar vlammen den omtrek. Bij het licht der vlammen kon men zien, hoe de ongeluk kige overlevenden op de schepen voor de luiken naai lucht snakten. De brandweer lieden konden duidelijk hun hulpgeroep hooren doch al waren zij in staat geweest, nabij de schepen te komen, dan hadden zij toch niet door de stalen platen kunuen heenbreken. Allen, die in de scheepsruimen aan het weik waren, werden door de vlammen in gesloten, eer zij zich het gevaar bewust werden. Zij stikten langzaam of kwamen in de vlammen om. De schepen werden gloeiend heetc ovens. Honderden werden gewond en tientallen van brandweerlieden stortten door den rook bewusteloos neer. Zjndag in den namiddag werden van het bovendek der Saaie" 50 lijken verwijderd Een overlevende matroos van de »Saale" verhaalt „Wij waren met ons veertigen in een ver trek en stonden op het punt, onze middag— koff o te gaan drinken, toen te 4 uur plotse- liug het geroep weerklonk Het schip brandt O.tmiddelijk daarna onstond een ontzetten de paniek de bestie in den mensch was door den doodsangst ontketend de menschen schenen plotseling in duivels veranderd. Alles sloeg, hieuw, beet in razende woede om zich heen. Alles drong naar voren, naar de lad der, die naar het dek voerde. De zwaksten werden zonder erbarmen onder den voet ge loopen. De worsteling werd nog duivelscher toen de op de bovenste sporten der laddei staanden de luiken gesloten en den uitgang versperd von len. Tegelijkertijd sloegen door de zijluiken reeds rook en vlammen uit. Dr hitte werd ondraaglijk Verscheidenen werden krankzinnig, verscheurden hun kleederen en begounen afwisselend te vloeken, en te bid den In den hoogsten nood werd een uit weg gevonden door de machine-kamer en van daar door de pompen naar boven. Maar daar was telkens maar plaats voor één, om op den buik kruipend vooruit te komeD en niemand wilde den ander laten voorgaan. Ik zelf verloor alle bezinning en sloeg een man. die mij mijn plaats wilde betwisten, met de vuist in het gelaat, zoodat hij bloe dend neers'.oitte. Na een vertwijfelde wor steling, die d ie uren duurde, kwam ik ein delijk op het de'< en kon in een boot sprin gen gen Voorts wordt verhaald van deu heldhafii- stiijd van een vrouw om het leven van van een haar kind. Urenlang trachtte zij het kind door te sprenkels met water te redden, tot beiden den vuurdood teu offer vielen. WAALWIJK, 7 Juli 1900. Kutuer van Arbeid. Door het Ministerie van Waterstaat, Han del Nijverheid is advies gevraagd aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier omtrent de wenschelijkheid tot dc oprichting van eene Kamer van Arbeid voor het Leerlooiersbedrijf en voor de Schoen makerij. En voorts indien tot oprichting van zulk eene Kamer zou worden overgegaan of naar het oordeel onzer Kamer van Koophandel nog andere bedrijven dan de bovengenoemde voor vertegenwooidiging daarin in aanmerking 1 zouden komen en over welke gemeenten het 1 gebied der Kamer zich zoude behooren uit te strekken. Wualwijkschc Kermis. Zoo schrijven we dan weder den 2en Zon- dag in Juli en daarmede bleken de Waal- wijksche Kermisdagen aan, dagen waarin een ieder, jong en oud, rijk en arm, de be slommeringen en werkzaamheden van den ge- wonen gang van zaken ter zijde legt, om den geest en het lichaam te ontspannen en te profiteeren van de talrijk aangeboden gelegenhoden van ontspanning en vermaak. Evenals andere jaren, hoewel niet juist in dezelfde mate, zullen de bestaande vereeui- gingen en gezelschappen hunne honoraire leden met dames en 't verder publiek ge zellige aangename uurtjes trachten te ver schaffen. Zij sparen moeite noch kosten, om werkelijk iets schoons en degelijks voor den dag te brengen de verschillende ge zelschappen en particulieren, die hiertos T initiatief namen, komt hiervoor een woord 1 lof toe wat er zoo al in dezen geest te zien en te hooren zal zijn kan men nagaan uit de rubriek uitvoeringen, de advertenties en de verspreidde programma's. Ook 't eigenlijk kermisterrein is goed voorzien. We treffer; er aan Een stoomcaroussel van Schenoff. Een hippodröm van Xhaflaire. Een opencaroussel van Janvier. Een Wafelkraam van Bongaerts. EenTurksche schommel van Flaschentrüge: Een Biograaf van Flaschentriiger. Een Fotografietent van Wolff. Circus llobertie arriveert a. s. Dinsdag Eu verder de gebruikelijken Koek- Sui ker- Galanterie- en Oliebollenkramen. Men ziet van alles wat voor jong en oud ieder vindt wat van zijn gading, om dezt zoo lang verwachte dagen een3 recht aan genaam en vroolijk door te brengen. Iedereei make hiervan dus een gepast gebruik, da wenschen wij onzen lezers en lezerressei van harte toe. Brand. Donderdagmorgen ontstond in de woning van den heer A. C v. d. H., door het omvallet, i vau een petroleumstel, een hevige brand Door de spoedig aangebrachte hulp kon he' vuur nog juist bijtijds gebluscht wordeu, zoo dat alleen de binnenkamer uitbrandde. Een der bewoners bekwam hevige, de an dere slechts lichte brandwonden. In de „N. R. Ct.," komt het vo!gend< wel wat overdreven bericht hieromtrent voor Door hel omvallen van een petroleumtoeste ontstond Donderdagmorgen een hevige bram ten huize van den (fabrikant) A v. d. H. t Waalwijk. Door het krachtdadig optreden der (brandweer) bleef de brv.ud beperkt to het (benedenhuis,) dat geheel uitbrandde. Eei der bewoners kreeg bij het reddeu van dei inboedel hevige brandworden. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft de leerplichtwe aangenomen met 33 tegen 16 stemmen. Nederland en China. Bij den aanvang der vergadering las d minister van buitcnlandsche zaken een bede» ontvangen telegram van den Nederlandsche consul te Sjanghai voor, dat de onrustbarend berichten uit China van gisteren, sedert no ernstiger geworden, bevestigt en het ergst doet vreezen omtrent het lot van de Europt anen, onder wie ook onze laudgenooten, t Peking. De minister voegde daaraan to« dat het archief van he' Nederlandsch gezan' schap, blijkens een der laatste telegramrae van den heer Knobel, naar de Russisch legatie overgebracht en daar vooralsno veilig was. Hierbij mag evenwel opgemerk worden, dat een .bericht van jongen datun zij het bij geruchte, de gedeeltelijke vernie ling van het Russische gezautschapsgebou vermeldt, zoodat de veiligheid ook van d' papieren aan twijfel onderhevig is. Oct Bezoek run den Czaur. Volgens het Dagbl. is het zeer onwaarschiji1 lijk, dat de Czaar van Rusland ons land zi bezoeken. Noch aan het Russische gezantschap, noci, aan Buiter.landsche Zaken weet men iets va 11 zulke plauuen. N. Z. A. S. M. Men meldt uit Amsterdam i Bij de directie der Nederlandsche Zuid- Afrikaansche Spoorweg Maatschappij is hc denochtend van den consul-generaal d<i Nederlanden te Kaapstad telegrafisch bericl ontvangen, dat het stoomschip ArundeCast gisteren Oosi-Londen heeft verlaten met 53 mannen en 260 vrouwen en kinderen. Gekuild gras. Nu de hooioogst dezen zomer zeer be

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5