Koninklijke Damast- Pellen- en Linnenfabtiek, boint. Kaait van Zuid-Afiika KAART VAN ZUID-AFRIKA Advertentiën Middelen van Vervoer. ;iii i Telegrammen. Voor Verstand en Hart Handelsberichten. Burgerlijke ^tand. Mengelwerk. Iets over China. gevestigd te Eindhoven. M. Schelleken 3- van Erp. Uitsluitend voor de Abon- né's van dit blad. r •k I !V ii DIENSTREGELING 1 .«ei 1900, LOCAALDIE Greenwich lijd. s BOSCH. NST. I. i i f:- .if1 Jin' i,;; i ,'i .•l. i i I ii. i" 1 I 1 i' L derfubriek. Hoogstwaarschijnlijk zal binnenkort alhier ■veder eene nieuwe Lederfabriek worden op gericht met een groot Maatschappelijk Kapi- aal en naar een systeem zooals tot dusver re hier in 't land nog ongekend is. Men rerwacht hiervan hel beste succes daar eeni ge proefuemiugen reeds goede resultaten lebben opgeleverd terwijl ondernemingen in t buitenland naar deze inrichting, uitstekend aarcheeren. Nat. Verloting. Voor de 5de Nationale Verloting van jand en Tuinbouw te Tilburg onder directie, an heeren Ed. Gieliam Cie.is bij den II. er an Uithoven te Drongelen aangekocht een eer fraai P/s j:ir>g zwart rui»paard da» als .de hoofdprijs bestemd is voor de verloting ie 3 Sept. te Tilburg zal plaats hebben. De Loef afgestoken. Denemarken steekt onzen boterhatuld dc >ef af, schrijft, de „Piov. Friesche Crt.« Niet maar evemj.-s. Neen, zoo glad als tt maar kan. Ziehier eenige cijfers. Waarde der ui'gevoerde boter (in millioe» en). iheljiar. Uit Denema.ken. Uit Nederland 189G f 75,000.000 f 13t'M)0,000 1897 81,000.000 15,000,000 1898 8S 000,000 1-1,000,000 Kan het erger Onze uitvoer nam in drie jaren met één lihioen toe. t De Deensche uitvoer met f 13 millioen. Met een bedrag gelijk aan onzen geheelen attruiivoer Maar, het moet gezegd, de Deensche re- :eriog spreidt op dit punt een activiteit ten on waaraan onze Regeering geen kaas ge- sten heeft Want het licht 'm niet zoozeer aan de er. De Hollai.d;che behoeft voor de Deensche et onder te doen in geurigheid en smaak Gelukkig, dat wij onze fouten beginnen in zien dat is de eerste schrede op den be ren weg. Nederland, moet niet alleen wat ei emarken voordeed, navolgen (in zooverre t gunstig werkt,) maar in vindingrijkheid haar beurt Denemarken de loef zien al steken. Dan pas komt onze boterhandel uk er bovenop. Kegelwedstrijd. De Kegelvereeniging „Strijdlust" te Til— rg heeft den eersten Nedeilandschen Ke- lwedstiijd om het kampioenschap uitge geven, die van 8 10 Sept. in genoemde .d zal worden gehouden. De hoofdprijs zal beslaan in een kunst orwerp ter waarde van f 500 of dat be ag in contanten waarnaast ook een aan aanmoedigingsprijzen zullen wordeu uil— lootd. Vloot—revue op de Zuiderzee. Het is thans zeker dat li.M. de Koningin j gelegenheid der Revue) op 3 Aug. e.k. 5 botters zal overgaan, omdat H. M Ier met de visschers en hun bedrijf wil nnis maken De eer van het bezoek zal .te beurt vallen later te vermelden schippers, en wel op irtuigen die uitoefenen: debot-visscherij haring-visscherij de ansjovis-visscherij aal- en garnalen-visscherij en de mossc- i- en alikruiken-visscherij. De sjali vu» PcrziS. Naar men thans verneemt is de Euro- sche reis van den Sjah van Perzië zoo egeld, dat Z. M. niet dan voor het laatst i Augustus meu verwacht tegen den iten dier maand oils land zal bezoe- i. Warmte. ledenmiddag is te Zevenbergschenhoek rietdekker A. Machielsen, b'-zig zijnde t het dak van een schuur te herstellen, gevolge van een zonnesteek gedood. -In de buurtschap Onna, gemeente Steen- terwold is gisterenmiddag een boereuar- ler in het hooiland dood gebleven, ver- ïdelijk tengevolge van de buitengewone e. cnuaul den omtrek van de aarde alge- loepen. je postbode van Bolsward op Franeker heeft den eersten Juli 11. juist 19 jaren i bodeloop volbracht. Slechts 17 dagen hij wegens ongesteldheid niet in dienst eest. De man heeft dus 6822 malen loop naar Franeker gemaakt en even rele uialen is hij van tiaar teruggekeerd Bolsward. Meet men de stukken van afgelegden weg af om den omtrek der le, dan kan men rekenen, dat de man a 7 malen onzen planeet is rondgeloopen. In nog is hij niet moe, want hij loopt ds als een haas, onverschillig waar men ontmoet, bij Bolsward, bij Wommels, IV.urn of Franeker, op zijn vice, zoowel op zijn versa. Gaat het zoo door, dan onze ijverige postbode omstreeks den n April des volgenden jaars bet feest sa van zijn volbrachten zevenden om- om de aarde, zegt de Franeker Ct. Middel tegen dysenterie, et Handelsblad schrijft: en legerzuster zooals de Engelsehen end de verpleegsters noemen deelt e boe het Kaffergeneesmiddel tegen dy- erie met de voortreffelijkste gevolgen It toegepast door de Engelsche doctoren amp en hospitalen. ranneer men zich herinnert welk een nekkige, uitputtende ziekte de dysen- is, zooals wij die kennen in Oost- en t-Indië, dan zou men verlangd hebben Reuter den inhoud van dezen brief on lelijk geseind had naar alle oorden der ld. Het geneesmiddel bestaat uit een afkook sel van den wortel van den geranium, de bloemplant, welke men tegenwooidig pelar gonium noemt. De meest h ij.elooze ge vallen zijn er mede genezen. De zuster schrijft #Wij bereiden het drankje door vier En gelsche onsen geranium-wortel twintig mi nuten le koken in een pint melk. Van een tot twee eetlepels vol worden om de twee uur gegeven tut de verschijnselen der ziekte ophouden. In den regel geschiedt dit binnen 36 of hoogstens 48 uren. In niet één enkel geval bleef de groote uit werking uit Nu moet uien weten dat dit geneesmid del sinds onheugelijke tijden bekend was bij Kaffers ci: Zoeloes, dio bij een aanval van dysenterie eenvoudig den geraniuinwor- tel kauwen en droog zuigen. Een been afgescheurd Te Amsterdam had op de Nassaukade een treurig ongeluk plaats. Een knaap was achter op een rij'uig geklommen, had het ongiluk met zijn been tusschen de spaken van 't wiel te geraken, waar hem dit liehaams deel letterlijk van 't lichaam werd afgescheurd. Treurig was 't te zien, in welken toestand de knaap naar 't gasthuis werd vervoerd. Drie heeren droegen den knaap en een ander zijn been in een doek gewikkeld. Ondeugend of een Drukfout De ra^ificitie v.in de conventies der Vre desconferentie door Dnitschland, kan eiken dag worden tegemoet gezien. (Uit de Nederlander Gevonden. Uit 's-Gravenhage meldt men Tijdens het verhoor, door den rechter commissaris, van den persoon, dezer dagen aangehouden in verband met den moord op het knaapje van Wezel, liet deze ambtenaar onder eenig voorwendsel den verdachte eenige regels op papier brengen, ten einde zijn handschrift te verkrijgen voor eene vergelij kiug met een in de zaak Van Wezel bestaand geschrift. De verdachte, die aanvankelijk niets ver moedde, kreeg echter plotseling argwaan dat men hem een strik spande, en trachtte zich nu weder met geweld meester te ma ken vau het door hem beschreven papier om het te vernietigen. De rechtér-commissaris wilde hem dit be letten, waarna de verdachte den ambtenaar te lijf wilde. Intusschen waren op het schellen van den rechter-commissaris eenige veld wachters toegeschoten, die den man grepen en hem naar zijn cachot terugbrachten. Dicfstul. De lste-luitenant-kwartiermeester G.M. K vau de 2de afdeeling martuieis te Willems oord, heelt zonder verlof zijn korps verlaten, een bedrag van f 4000 uit de afdeelingskas medenemende. Iemand schrijft in de Times, dat het Maandag niet alleen de warmste dag van het jaar, maar van de laatste 50 jaar is geweest. Te Londen wees de thermometer 's middags over eenen in de schaduw 95.2 graden F. aan. Zoo hoog is zij sedert 1843, toen de waarnemingen, waarop de schrijver afgaat, begonnen, niet gerezen. Dussmi, 20 Juli. Blijkens kon. besluit zal aan de Kapitein der Inlanterie van het O. I. L-, den Heer A. G. Snijders, ridder dei mil. Willemsorde, ter zake zijner knjgver lichtingen op Aijeh gedurende 1899 de eere sabel met gebruikelijk opschrift woiden ui' gereikt. Dit is de tweede onderscheiding die deze officier voor optreden in Atjeh ge durende 1899 mocht ontvangen. Gaarne biedeu wij hem en zijne geachte fa milie dan ook onze welgemeende felicitaties aan, mei de hooge onderscheiding hem hierdoor te beurt gevalen. CupcIIe, 19 Juli. De Gemeenteraad heeft in zijne vergadering van 17 dezer lot onder wijzer aan de school in de Nieuwstraat benoemd den Heer Neuteboom, thaus onder wijzer te Deventer. BRUSSEL, 20 Juli. De minister van bui- tenlandsche zaken verneemt uit Sjanghai van den 19den: De Totai Sjeng zegt dat de vreemdelingen den 18 leti te Peking in veiligheid waren. Een keizerlijk decreet van den 16den beveelt den onderkoning van Tieotsiu de schade te ramen, door de on lusten verooi zaak», en geeft last om de militie de omwenteling te laten onderdrukken. JOKOHAMA, 19 Juli. Dinsdag is de vulkaan Atoema nabij B.nidaison, bekend door de uitbarsting van 1888, waarbij vele menschen het leven verloren, plotseling hevig gaan spuwen. Men meldt dat ei 200 dooden en gewonden zijn. Kunst is de fijnste bloem der beschaving. Aug. Ueichensperger. Dat is het boekje, tot hetwelk wij allen eens terugkeeten, zcide Aug. Reicheusperger. En het laatste boekje, waaruit hij zich voot zijn sterven nog liet vooi lezen in kindei lijken ootmoed, was het boekje van den catechismus. De hoogescholen van vootheeu evenals de tegenwoordige hebben hunne zending slechts gedeeltelijk volbracht, daar zij ver zuimd hebben een inniger en reiner geestelijk leven aan te kweeken. Mgr. Spalding. Onpartijdig de waarheid alleen zoeken, innig oprecht om 't licht der waarheid alleen bidden is de eenig schoone waarheid viuden. Dan volgtnaar de gevondene waajheid ook handelen. God alleen geeft daartoe kracht en moed en heldhaftigheid. Zonder Hem niets, met Hem alles. Roland Yssu. Wat is het leven toch zoo men de ééne waarheid niet bezit, zonder welke geen ge- moedsvrede bestaal Roland Yssu. Onze zinspreuk moet niet zijn „na us de zondvloed maa „na ons de kinderen J Vlekke. In onze eeuw wil iedereen fo-tuin maken en bijna r.icmand wil zijn leven winnen M. de Vogue. De na'uur be wei kt onder de menschen ongelijkheden naar lichaam en geest de maatschappij voegt er de ongelijkheid bij van stand en fortuin de godsdienst st lt hare bemiddeling tusschen sterken en zwakken en maakt de ongelijkheden effen door de kracht ten dienste le stellen van de zwakken „dat <le giootste onder u zegt de godsdienst, de dienaar zij van de ouderen" en zoo doel hij samenwonen leeuwen en lammeren. Bonald. WAALWIJK, 20 Juli 1ÜU0 lkesteu weinig «anvoer en handel traag. Kalfbeesteu f 130 4 i ISO. Dito vaurzen f 105 it f 155. Junge varken» aungevoerd 45 stuk», ver kocht vun f5.25 a f 11. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 235 kg vun f 1.37 ft 1" 1.53 per kg. Eieren 3'/2 a 41/» cent per stuk Dc toemuut wordt hier in den buiten polder verpacht tegen f 20 a f 32 per hectare, oni le weiden tot uiterlijk 8 SnUnber u. s. Het is in den huiden- en lederhandel zoo erg stil dat er bijna geen rede bestaat om een verslag van de afgeloopen week te geven. Omtrent de nieuwe op te richlen „Naam- looze Vennootschap Maatschappij lot leder bereiding" onder directie van de heeren H. Charlier en P. J. Mombers alhier, ver neemt men nader, dat het Maatschappelijk kapitaal zal bedragen f 5U0 000. Verschil lende onderzoekingen hebben bewezen, dat het looiïngsproces van dit systeem in 't begin pl. m. 6 maanden durende, zal kunnen geschieden binnen 16 uren, dat de kwaliteit van het leder uitstekend en zeer gezocht is, hoofdzakelijk voor export naar Engeland, Frankrijk, Duitschland eu België waar het gemakkelijk kan geplaatst worden, zelfs al zouden 4000 huiden en meer per week door de op te richten Maatschappij worden gelooid, dat de kosten van looiing zeer gering zijn, zoodat de winst door vlugge en goedkoope looiing wordt gewaar borgd. DOSSEN, 19 Juli. Boterprijs per K.G. vun f 1.f 1.12. Middel- markt f 106. Aanvoer 152 K.G. Eieren f 0.80 de 26 stuks. GEBOREN Cutharina, d. van L. van Veldhoven en O. llenseu. Christina, d. van 11. van Zeist en J. van Dommelen. Maria Fran- eisca Josepha Louisa, d. van J. B. C. van Gooi en A. M. W. van der Schoot. GEtlUWD: II. Rijkers, 22 j. en A. van llerwij inn, 22 j. OVERLEDEN Gijsberlu Pullens, 12 j. De keizer, die in normale omstandigheden als de vertegenwoordiger des hemels en als de uitvoerder vau den wil der goden wordt beschouwd, vormt het middelpunt van het hofleven, en maakt de bijua onbegrensde vereering van zijn soortgenooten en hef bezit vau macht den sterveling gelukkig, dan moest hij een der der meest gelukkige menschen zijn. De groote achting, die men hem toedraagt, spreekt reeds uit zijn titels. Zijn gewone titel in openbare stukken b. v. is „Huang-Ti* of Huang-Chang", wat doorluchtigste keizer beteekenteen meer vereerende titel is Tien-Tse de zoon des hemelshet volk noemt hem gewoonlijk Tang-tschin To-ye, dat is Boedhu van den tegeuwoordigen tijdin vleiende redevoe ringen spreekt men hem ook wel aan als Wan Lui-geh of heer der tien duizend jaren De keizer zelf uoemt zich gewoonlijk Tschen, wat gelijkstaat met het „wij" der Europeesche vorsten, of Kun-Jen ptins of eenzame man. Bijnamen als broeder der zon en der maan" en dergelijke, waarmede de Euro peesche schrijvers hem gewoonlijk betitelen, kent het Chineesche volk niet. liet keizerlijk paleis heeft verschillende compartimenten, zooals de audiëntiezaal, het gouden paleis, de vermiljoengang, de rosezaal, het purperroode en het verboden paleis, de gouden of heinelsche trap, enz. De zetel des keizers is de drakentroon, ziet men den heerscher, zoo blikt uien in het aangezicht vau den draak zijn per soon is het draken lichaam, en zijn wapen is de vijfklauwige draak. De keizer is de bron van alle machl, iederen rang en alle eerbetoogingenhet hoofd van den godsdienst en de eenige, die het recht heeft, tot de;i hemel te bidden. Hij is de schepper der wet, de schenker van genade; het geheele keizerrijk is zijn eigendom. Intusschen is het algemeene verspreide ge'oof, dat China despotisch wordt gere geerd, en dat de man, die zetelt op den drakentroon, een vijand is van constituee- le en persoonlijke vrijheid, geheel verkeerd. Op het eerste gezicht mag men den indruk krijgen, alsof de keizer alles in allen is hij wordt als een halfgod beschouwd, dien men achter diepe mysteriën verbergt en zijn titel „Zoon des Hemels" is de ver klanking van zijne hooge majesteit en het diepe ondergeschikt zijn van degenen, die hij behcerseht. De pracht, waarmede men hem omgeeft, de bevelen, die hij uitvaar digt, uitdrukkingen als „Sidder en ho«;r!" ot „Gedenkt dit", waarmede deze gewoon lijk besluiten, en nog veel meer, schijnen te wijzen op het onbeperkte heerscher- schap van China's k. izer. Doch in werkelijkheid blijkt uit vele dee- len van de wetgeving, dat het absolute heerscherschap maar schijn is, dat de keizer zelf door tal van voorschriften en verorde ningen, door het volk gemaakt, gebonden is, ja het ontbreekt niet aan theorieën en instellingen, die op de republikeinschen geest van het volk wijzen, liet is een feit, dat iedere keizer, die gaarne lang op den troon wil zitten, zich door de banden, van oude instellingen en gebruiken, zonder tegenstre ven, moet laten binden. De macht, welke hem in den toom houdt, is niet de consti tulie, zooals wij die kennen, maar hi-t zijn de overleveringen, welke sedert duizenden jaren in het groote rijk bestaan en de keizer het-ft er dagelijks op te letten, dat hij niet zondigt tegen een der sedert eeuwen in zwang zijnde gebruiken, die door de goede vorsten zijn geheiligd. Een republikeinsche trek zou men het ook kunnen noemen, dat elke Chinees, hoe nederig ook van afkomst en familie, tot de hoogste staatsambten kan opklimmen. Deze bevordering hangt niet af van de gunst des keizers, doch van 's mans bekwaamheid in die wetenschappen, welke noodzakelijk zijn voor de positie, die hij zal bekleeden De basis, waarop bet Chiueesehe ambtenaars- wezen rust, is de regel, dut de talenten der wijste en verstandigste mannen, het land in hunnen vollen omvang ten goede moeten komen. Mensius, een der meest \ereerde wijs- geeren, formuleeit het recht, om een ty- rannii.ken vorst af te zetten, in de volgen de stelling„Heeft de vorst groote ge breken, zoo moet men er hem op wijzen luistert hij evenwel niet naar de herhaalde waarschuwiugeu, dan moet hij van den troon worden gestooteu. Het volk is het belangrijkste deel van de natie, de vorst het geringste.^ Het recht van opvolging is erfelijk in d mannelijke linie, doch de keizer kan een opvolger benoemen, zouwel uit zijn naaste familie, als uit zijn zootts Den troonop volger kent het volk niet, zoolang de kei zer leeft. De leefwijs van den keizer wordt door sedert eeuwen bestaande voorschriften gere geld en zijn tijd is nauwkeurig verdeeld tusschen arbeid en vermaak 's Winters of 's zomers, hij staat altijd om 3 uur 's mor gens op en begeeft zich dan naar den tempel, na eerst een kleinen maaltijd te hebben genuttigd. Daarna leest hij de berichten van zijn grootwaardigheidsbekleeders, die alle persoonlijk aan hem gericht zijn. Tegen 7 uur ontbijt hij, om vervolgens den staats raad bij te wonen, waarin de hooge staat s- aangelegenhedeii worden besproken Daarna heeft een soort „lever-" plaats, waarbij de chefs der verschillende departementen te genwoordig zijn. Tegen 11 uur zijn zijn bezigheden grootendeels afgeloopen en be geeft hij zich in de kamers zijner vrouwen of maakt eeti wandeling door de uitgestrekte tuinen van zijn paleis. Tusschen 3 en 4 uur dineert hij, om vervolgens het overig deel van den dag met een zijner dames door te brengt n. Bij het ondergaan der zon begeeft hij zich ter ruste. De keizerin geniet naast den keizer het hoogste aanzien. Haar gewone titel is Huang -IIou", dut is keizerin. Wil men echter een bijzonderen eerlied voor haar aan den dag leggen, dan noemt men haar Kuo-Mu dat is „Moeder van den Staat" Tijdens het regentschap na den dood van Tuug-Tschi (18751889) waren er twee keizerinnen van gelijken rang, die men naar de deelen van het paleis, die zij bewoonden, de ooste lijke en de westelijke keizerin noemde. De ondergeteekende heeft de eer het ge achte Publiek van Waalwijk eu Omstre k-en te berichten als dat steeds bij haar van bovengenoemde fabriek stalen ter be zichtiging zijn, de welke op verlangen ook aan huis bezorgd worden. Na minzame aanbeveling, 1. De Kaap-Kolonie. 2. Oranje Vrijstraat. 3. Transvaal. 4. Natal. 5. Britsch Bechuanalaad. G. Ithodcsia. 7. Porfugecsch Oost-Afrika. Overal zijn de de bekende Kopjes aan gegeven. Bij toezeudig van 45 cents wordt deze kaart franco per post toegezonden. De houder van deze hou wenscht le ontvangen een Exemplaar. a Dertig Cents, franco per post 45 cents. NAAM WOONPLAATS- Spoorwegtijd ZWALUWE- Treinnummer 321 197 Lage-Zwaluwe 5.41 8 25 Zr.feob-jrgscbe H. 5.46 Hooge-Zwaluwe 5 54 .8.35 M. en Drimmelen 6 00 8 41 Geertruid nberg 6.05 8.47 Raamsdonk 6 11 Waspik 6.15 8.56 Capelle N.-Vaart 6.20 9.01 Kaal9h.-Capelle 6.24 Waalwijk-Besoijen6.33 9.09 Drunen 6.41 9.17 Vlijmen 6.48 9.24 's Bosch 6.56 9.31 Treinnummer 320 196 's Bosch 6.38 8.17 Vlijmen 6 47 8.26 Drunrn 6.54 8.33 Waalwijk-Beaoijen 7.04 8.42 Kaat9h.-Capelle 7.11 8.48 Capelle N.-Vaart 7.15 8 52 Waspik 7.2 L 8.57 Raamsdonk 7 26 9 02 Gi ertruideiiberg 7 33 9 08 M. en Drimmelen 7.40 9.16 Hooge-Zwaluwe 7 47 9 23 Zevenhergsche H. 7.56 9.32 Lage- Zwaluwe 8.00 9.36 Treinnummer 721* Lage Zwaluwe 6.38 Zevenb. Hoek 6.43 Hooge Zwaluwe 6.53 Mudeenürimmelen 6.59 Geertruidenberg 7.06 Raani9donksveer 7.09 Raamsdonk 7-15 Wuspik 7.21 Vrouwkensraart 7.24 Capelle N.-Vaart 7.27 Kaatsh -Capelle 7.31 Besoijenscbe Steeg 7.37 Waalwijk-Besoijen 7.43 Baardwijk 7.47 Baardw. overlaat 750 Elshout 7.53 Drunen 7.55 Kuiksche beide 7.57 Nieuwkuik 8.01 Vlijmen 8.05 Heidijk 8.09 's Boscu. 8.15 323 325 7.28 - 7 33 - 7.42 - 7.48 - 7,54 - 8.01 - 8 06 - 8.11 - 8.16 - 8.24 - 8.33 - 8.39 - 8.48 - 3,53 3 58 4.06 4.13 4.20 4.27 4.32 4.37 441 4.43 4.56 5.03 5.11 322 1.34 1.43 1.50 1.58 2.05 2.09 2.14 2.19 2.25 2.31 2.37 2.45 2.49 324 8 01 8 10 8.17 8,25 8.31 8 35 8.40 8.44 8.50 8.55 9.01 9.09 9 13 Tegen inwisseling van de hieronderstaan- de BON kan men aan ons Bureau, tegeu betaling van dertig cents een prachtig uit gevoerd, in kleuren gedrukte bekomen. Deze kaart heeft eene afmeting van 71 e.M. en bevat: 735* 723* 12.50 12.55 1.05 1.12 1.18 1.21 1.28 1.34 1.33 1.42 1.46 1.52 1.59 2.03 2.05 2.07 2.10 2.14 2.17 2.22 2.28 2.34 724* 5.35 5.41 5.47 5.49 5.52 5.56 5.58 6.— 6.03 6.08 6.11 6.18 6.22 6.26 6.31 6.37 6.43 6.47 6.54 7.- 7.10 7.14 12.30 12.36 12.39 12.42 12.46 12.49 12.53 12.58 1.03 1.10 Treinnummer 722* 734* 's Boscu 9 45 11.45 - Heidijk 9,52 11.54 Vlijmen 9.55 11.57 Nieuwkuik 9.57 12. Kuiksche heide 9.59 12.04 Drunen 10.03 12.08 Elshout 10.06 12.12 - Baardw. overlaat. 10.08 12.18 - Baardwijk 10.11 12.21 Waalwijk-BesoijenlO 17 12.24 Besoijenscbe Steegl0.20 Kaatsh.-Capelle 10.27 Capelle N.-Vaart 10.33 Vrouwkensvaart 10.37 Waspik 10.41 Raamsdonk 10.47 Raamsdonksveer 10.54 Geertruidenberg 11.00 MttdeenDrimmelenll.07 Hooge Zwaluwe 11.14 Zevenb. Hoek 11.24 Lage Zwaluwe 11.28 Deze treinen vervoeren alléén reizigers 2e eD 3e klasse. Van 's Bosch vertrekken de treinen naar UTRECHT-AMSTERDAM 6.20, 6.59, 8.01, 9.43, 10.42, 12.40, 2.12, 3.55, 4.53, 5.31, 6.33, 7.42, 9.— 9.48. NIJMEGEN-ARNHEM 6 33, 7,01, 8.07.9.13, 9.50, i2.52, 3.20, 3 59 5.27, 8.51, 9.50 BOKSTEL: 6.32, 7.44, 8.43, 9.03, 11.05, 1.33, 4.43, 6.38, 7.42, 8.53, 10.37. TILBURG. 6 26, 8.53, 9.39, 11.56, 1,14, 2.04 4.50,5.26, 7.42, 10.39. Te 's Bosch komen aan de treinen van AMSTERDAM-UTRECHT 8.20, 8 49, 9 33, 10.42,11.53,1.29,2.01,4 37, 5.23, 6.33, 7.39, 10.32. ARNHEM-NIJMEGEN: 7.40, 8.25, 8.43,10.36, 11.30, 1.10, 4 17, 5 45 7.14, 8.42, 10.23. BOKSTEL: 6.46,7.19, 9,20, 10.38 12,30, 2.09,5 19, 6.19, 8.31 9.40. TILBURG. 6.53, 7,58, 9.39, 11,52, 12.37, 3,15, 4.50, 7 38, 8.40, 9.45. Fan Zwalttice vertrekken de treinen naar DO R D R EC H T- ROTTE R DA M 5.42, 6 36, 8.06, 9.21, 9 48, 1 1.34 12 49 3.07, 5.12, 6.22, 7.18, 9 40> 10.26.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 6