Notaris RANT Notaris RANT Middelkoop Notaris RANT Notaris RANT Notaris BINK FIETS Bij verdienste. Anthraciet. Bericht van Inzet. Advertentiën. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. BINK en BANT ONTVANGEN A. Trommels, Servië. Vereenigde Staten. BINNENLAND. Telegrammen. Handelsberichten. finaal verkoopen: finaal verkoopen Groote BIJVERDIENSTE eene groote partij puike J. VAN DIJK. Koop l, onder Waspik op f1180. - Koop 2, Capelle f 270. Toeslag Maandag 6 Augustus 1900, 1900, 's namiddags 2 ure, bij W. J. HEESSELS te Dussen. Een HUIS, bestaande uit4Avo- ningen, ERF en TUIN, sectie B, Nos 1507, 1508, 1509 en 632, groot 9.56 aren, ingezet en ge hoogd op f 2700. WAALWIJK. Frankrijk gevoelde, de aansluiting van Italië bij het drievoudig verbond veiklaird worden, In overeenstemming met den wil van zijne ministers, werkte de koning tot het sluiten van dit tractaat met den sterke tegen den zwakkere mede. Wat de beweegreden tot den moord is ge weest, is nog niet bekend. Of weder de anar chist zijn beginselen meer gehaat zal hebben gemaakt door dezen koningsmoord, zal later blijken. Waarschijnlijk is het. De Meitroebe- len te Milaan, twee jaar geleden, hebben order de revolutionaire parijen in Italië een diepen wrok gezel, niet alleen tegen den toentna— ligen minister-president Pelloux, den .-abel- generaal, zooals men hem na dien noemde de maar ook tegen het hoofd van den staat, Jen tegen koning Humbert, die de revolutionairen verantwoordelijk achtte voor de Milaneesche troebelen. Verwonderen zal het dan ook niet, wanneer blijkt, dat de moord geïnspi reerd is door de gebeurtenissen te Milaan De p ins van Napels, die zich juist op het oogeublik met zijn gemalin aan boord van het jacht „Yela" op reis bevind' in het oostelijke deel der Middel'.andsche Zee o 1 geveer ter hoogte van den Piraeus, zal nu geroepen worden den troon van Falie te beklimmen als koning Victor Emmanuel II. Hij zal Italië ten prooi vinden aan groote verdeeldheid onder de politieke partijen. Nog eenige losse berichten. De hertog van Genua is Maandagmorgen in Monza aangekomen De hertog en de hertogin van Aosta worden verwacht. Er is een tweede revolver gevonden on Ier de publieke tribune op de plaats van het gym nastiek feest. De Koning gaf den geest toen hij in het paleis aankwam. Daar de Koningin aan een eenvoudige kwetsuur dacht was het een hartverscheurend tooneel, toen zij de waarheid vernam. A. Men zegt dat de paus een mis heeft op gedragen. De conseivator van het Quirinaal heeft hel particuliere vertrek van den Koning ver zegeld. Het ministerie heeft, overeenkomstig de wet, zijn ontslag ingediend. De Koningin bidt. bij het lijk van den Koning, dat bewaakt wordt door een adju dant. l)e Koningin wil de kamer niet verlaten Toen zij in den afgeloopen nacht hoorde dat de Koning verloren was, zeide ze: >Het is de grootste misdaad van de eeuw. Umberto was goed en trouw. Niemand had het volk meer lief dan hij. Hij haatte niemand.. Telegrammen uit alle steden en dorpen van Italië gewagen van algemeen rouwbe toon. In iedere stad zijn winkels gesloten en hangen vlaggen halfstok. De garnizoenen lossen salvo's van honderd kanonschoten. De Paus wa-. er het eerst bij om de Ko ningin zijn deelneming te betuigen en zijn afschuw uit te spreken over de misdaad. In een telegram uit Monza vinden we nog de volgende bizonderhéden over deu aanslag op koning Umbeilo: Gisterenavond om half tien ging dc Koning gevolg geven, aan een uiinoodiging van hel comité van het provinciale gymnastiekfeest dat dien dag in het Palaestro gehouden was Verschillende overheidspersonen ontvingen den Koning en het volk juichte hem luide toe. Om half elf, na de prijsuiideeling, loste iemand, op het oogenblik dat de Koning hei Palaestro in een gesloten rijtuig verbet, vier revolverschoien op hem. De man werd dadelijk gevat en met moeite legen de woede van het volk beschermd. De Koning was door drie kogels geraakt, waarvan een het hart had getroffen. De Koning kwam uiterst zwak op het paleis aan. De moor denaar verklaarde Gaetano (volgens het eerste bericht Angelo) Bressi te heeien, den lOden November 1869 te Prato geboren en zijde wever van beroep te zijn. Hij was kort geleden uit Amerika gekomen, waar hij te Patterson had gewoond. Bressi zeide geen medeplichtigen te hebben eu de daad begian te hebben uit haat tegen de monarchistische instellingen. Hij zou den 17en te Monza zijn aangekomen, uit Milaan. De Popoio Romauo, Messagero en Giorno, de eenige Italiaansche bladen die vanochtend zijn verschenen, herinneren in korte artikelen aan de vele goede eigenschappen van Um berto eu aan zijn liefde voor den arbeiden den staud. De Engelsche avondbladen gewagen van deu afschuw dien de geheele beschaafde wereld gevoeltnergens zal deze treurige gebeurtenis echter met grooter medegevoel worden opgenomen dau in Engeland, dat met Italië verbonden is door banden van oude en onafgebroken vriendschap, „waarvan het kostbare blijken heeft ontvangen in den oorlog mc.t de Boeren." Ter eere van de officieele verloving van koning Alexander met mevrouw Maschin heeft een fakkeloptocht in Belgrado plaats gehad. Het vorstelijke paar werd geestdriftig toegejuicht. Zeveu-en-dertig officieren, die weigeren ex- koning Milan gevangen te nemen, als hij den Servischeu bodem betreedt, hebben hun out- slag gevraagd. De oud-regent Belimarkovitsch moet in hechtenis genomen zijn, omdat hij zich op afkeurende wijze over het huwelijk heeft uit gelaten. De trouwplechtigheid zal binnenkort plaats hebben. Thans verluidt dat de bruid slechts 33 jaar is. De stoomboot „Florence" is bij de stroom versnellingen op de Alaska-River met alle opvarenden, ten getale van 50, gezonken. Het oproer tegen de negers in New- Orleans duurt nog voort. De neger, die den opstand heeft uitgelokt, is door rook gedwon gen zijn huis te verlaten, nadat hij drie personen had gedood. Hij werd onmiddel lijk neergeschoten. Dertig negerhutten werden door de menigte in brand gestoken. In Oroquieto op de Filippijaen ziju twee Amerikaansche soldaten door de Filippino's overvallen. Een hunner is gedood. De an der, die ontkwam, waarschuwde de bezetting te Cagayan, welke dadelijk op marsch toog en 18 inboorlingen op straat en dertig in de huizen do rdschoo». Jaarmark te Waalwijk op Donder dag 2 Augustus 1900. WAALWIJK 1 Augustus 1900. Benoemingen. Bij Kon. hesl. is W. H. baron van Heec- keren van Waliën benoemd tot burgemees ter der gemeente Vrij hoe ve-Capellt. Bij Kon besl. is C. G. H. H. Meijer benoemd tot burgemeester der gemeente Sprang. Onze Spoorwegen Het Centrum meldt na Ier, dat het ook in de plannen der regeering zou liggen, om tegelijkertijd met de exploitatie der Staats spoorwegen ook die der oveiige Spoorweg maatschappijen door den Staat te doen overnemen. Visschcrsvlootscüouw bij Pmupus. Men meldt Het getal visschersvaartuigen zal zeer groot zijn, vermoedelijk pl. in. 1500. Er is niet de minste oppositie meer, en de Bond doet mee. Yisckbandcl Te Ileerenveen en omstreken neemt de omzet van visoh steeds toe. Volgens hel verslag der Kamer van Koophandel weid in 't laatste jaar vervoerd 1 GOUU K. G. snoek naar Frankrijk en Duitschland, óü'JU K. G. blei naar Engeland en Duitschland, 5ÜU0 K. G. baars naar Engeland, Frank rijk en Duitschland en 50UU0 K. G. paling naar de handelaars te Heeg en Workum, die ze naar Engeland vervoeren. Puurdendressuur. Tijdens de kermis fe Geertruidenberg annonceerde de directeur van den circus Iioberti dat hij een paard uit die gemeente bekend staande als zeer koppig, onwillig enz., binnen 12 uur zoodanig zou dressec- ren dat liet dier verschillende toeren zou doen evenals een gewoon circuspaard. Het paard werd des avonds voor een overgroote volksmenigte voorgebracht. Het liep in de manege, sprong over barrières, ging op de voorste knieën zitten en tot slot als dood liggen terwijl de directeur op het paard ging staan. Het geheim der Seheveningseke duinen De persoon, die 14 dagen geleden o,> het Seheveningsehe strand werd aangehou den, onder verdenking van een jongentje te willen wegvoeren; heeft in de gevangenis tot tweemaal een poging aangewend om zich het leven te beuemen. Hij wordt nu in verband hiermede streng bewaakt. Het gerucht, dat eenige bekentenis door hem zou zijn afgelegd, wordt ten stelligste tegengesproken. In hoeverre deze persoon in verband staat met de verdwijning van het jongentje, Van Weezei is eveneens nog duister. Toch heeft de rechtbank termen gevonden om zijn gevangenhouding voor een termijn van dertig dagen te bevelen Den 20n Au gustus zal deze termijn verstreken zijn en kan zoo noodig een vernieuwd bevel ter gevangenhouding worden uitgevaardigd. Het onderzoek bepaalt zich op het oogen blik tevens voor een groot deel tot het nagaan van verschillende brieven en ge schriften, die betrekkelijk deze zaak deels ontvangen, deels in beslag genomen zijn. Ongelukken. Te Meerveldhoven is het 4-jarig zoontje van den heer v. d. Wildenberg door een van Eindhoven komende stoomtram gegre pen eu letterlijk vermorseld. Vrijdagavond om 7 uur werd te H.-I,- Arabacht het zoontje van Jan Pouseu, oud 4 jaar, vermist. Na lang zoeken werd het door de ouders gevonden in een nabijgele gen moddersloot. Dadelijk werd dr. Kam berg ontboden, die niet anders dau den dood constateercn kou. Tc. Klundert is Maandag-voormiddag de rietdekker C. S., die onder een boom schuilde, door den bliksem getroffen en gedood. De boom was ook getroffen. Te Neeroeleren (L is hedenmiddag een 1 bjarige knaap, die zich van een hooi mijt liet glijden, met het onderlijf in een recht tegen den mijt staanden hooivork terecht gekomen, zoodat de beide tanden hem diep in het lichaam drougeu. Zijn toestand is hopeloos. Baardwijk. Maandagavond hield de vereeniging van St. Paulus hare eerste officieele vergadering. Het moet gezegd, niet zonder gunstigen uitslag. Eere aau Baardwijk's mannen, die. eene vereeniging van zulk heilzaam streven, in korten tijd zoo hoog op wisten te voeren, tot zulk een bloei. Het was den mannen, die opgekomen waren bij Dekkers in 't café, aan te zien, dat zij het met hun pogen ernstig meenden. Zij voelden het, 't gold hier eene daad tan meer dan gewoon belang De heer Adr. Pulles opende de verga dering om 8 uur en heette den leden welkom. Daarna las de secretaris de heer v. Deursen de notulen voor der stichting, der bestuurs- mededeelitig, der eerste besluiten enz. Toen gaf de voorzitter de heer Adr. Pulles het woord aan den Weleerw. Adviseur F. Fransen. Deze sprak in forsche, gespierde mannen taal de leden en belangstellenden aldus toe Leden der St. Paulus. Belangstellende vrienden Als adviseur dezer Ver. mag en wil ik niet nalaten op deze vergadering een kor! woord tot u te spreken Ik wil n niet opnieuw het nut en de noodzakelijkheid der drankbestrijding uiteen zetten en wij deden dit reeds menigmaalneen ik weuschte u slechts toe te spreken een woord van dankbaarheid, een woord ran opwekking Dank vooizeker op de eerste plaats aan God, die al het goede werkt, die werklust geelt en werkkracht en zijn zegen over onze werkzaamheden uitstortte. Doch naast God dank u. Dank op de eerste plaats aan onzen Zeereerw. Heer Pastoor, die zich geen moeite gespaard heeft en door wiens bemoeiingen bier in ko. ten tijd eene bloeien de St. Paulusver. werd opgericht. Dank ook onzen geachten Burgemeester, die zich het eerst als lid der vereeniging wilde, aangeven. Moge zij allen inwoners een aansporing zijn toe te treden. Moge hunne toetreding tot de vereeniging u een bewijs zijn, dat onze vereeniging bevordert uw geestelijk en uw tijdelijk welzijn leide. Dank verder allen die door onze verga deringen bij te wonen blijk geeft van uw belangstelling. Maar dank vooral u, dank en hulde, rlie reeds bij de eerste vergadering gegeven hebt, een bewijs van edelmoedig heid en edelen moed, die u reeds onmid dellijk als lid der St. Paulusver. hebt willen opgeven. Uw daad was eene moedige daad. Gij hebt niet gelet op den spot en het praten van vrienden. Gij hebt niet gevraagd in hangen tijd „zou de St. Paul.ver. wel zeker slagen kunnen.u Gij hebt gezegd Het is een goed werk. Het werk is mogelijk. Laten wij beginuen. Welnu, mannen die zoo spreken, zij zullen volharden, en met zulke mannen moet de St. Paul.ver slagen. Edelmoedig was uwe daad. Gij legdet u zelf een offer op. Geen sterken drank me»r na den middag, zoo spraakt gij. En die verplichting naamt gij op u, ter liefde van den evemnensch, tot het algemeen belang, vrijwillig. Hier hebt gij getoond te zijn ware kinderen van de God der liefde. Ware kinderen van Christus, die zijn leven ten offer bracht op het kruis, tot algemeen be lang, vrijwillig. Tot algemeen belang zijt gij toegetreden. Gij erkendet, welke treurige gevolgen het drankmisbruik na zich sleepte, hoe het den mensch verlaagt, het huisgezin in ellende brengt, den godsdienst afbreuk doet. En voor het algemeen welzijn wildet gij u op offeren, dat is edel. Welnu gij zijt begonnen, wilt dan vol harden. Gij hebt uw woord gegege i, breekt het nooit. Schendt nooit uw trouw. l)w voorbeeld zal spreken, krachtiger dan de welsprekeudste woorden en het getal der St. Paulusmannen zal toenemen. En gij die nog buiten de St. Paulusver staat, maar toch heden opnieuw toont, dat zij u belang inboezemt, en die overtuigt zijt dat het drankmisbruik bestaat, dat het drankmisbruik groote ellende teweeg brengt, hoe lang zult gij nog wachten Hoe lang zal 't u aan moed of liefde voor het algemeen welzijn ontbreken Hoe lang zult gij anderen naar de oogen zien Neen handelt thans. Handelt als zelfstandige, vrije mannen, die weten wat zij willen en willen wat zij weten. Het werk waaraan ge deelneemt, het werk der drankbestrijding is een werk aanbevolen door onze geestelijke overheid, toe verheffing van den zedelijken mensch, tot herstel van het huisgezin, tot herstal van de maatschappij, tot welzijn van den naaste, tot eer van onzen God en van onzen godsdienst. Begint den goeden strijd en houdt moed. Werkt daaraan mede en blijft daaraan mede werken. Eu dau zullen wij slagen en alle moeilijkheden overwinnen. Dan zullen wij de drinkgewoonte weten veranderen. Dan zal vroeg of laat, het bierglas het jenever glas weder verdringen van tafel, dan zal in de kast liggen geen boekje van winkel schuld, maar een spaarboekje liggen. En dan zullen wij veel hebben gewonnen. Dan zullen bloeien twee schoone deugden de matigheid en de spaarzaamheid en gij zult gewerkt hebben niet alleen voor het tijdelijk geluk, maar ook voor het eeuwig geluk uwer evenmenschen en voor het tijde- lijken eeuwig geluk voor u zelf. Na deze rede gaven zich nog 25 manneu als lid aan, zoodat de vereeniging is ge klommen tot het schoone getal van 72. Nadat de leden hun bewijs van aanne ming, hun reglement voor Paulusvereeniging en spaarbank hadden ontvangen, stelde de voorzitter, namens het Bestuur voor den Zeereerw. Heer Pastoor als eerevoorzitter te benoemen, het besluit daartoe werd met geestdrift goedgekeurd. De Zeereerw. Herder was door hunne algemeen betuigde sympathie getroffen en liet ziju vaderlijk hart eens vrij spreken. Onder dankbetuiging verklaarde ZE. in gevoelvolle woorden vol welsprekendheid, dat ZE. de St. Paulusvereeniging steunde en zou steunen met alle kracht en dat ZE. eiken dag, elk uur bereid was hun ten dienste te zijn. Daarna werd de vergadering gesloten. Nog had de le Secretaris den leden bekend gemaakt, dat het Bestuur den lu en 3n Zondag van de, maand de spaargelden zou in ontvangst nemen voorloopig op het kan toor van den heer Adr. Pulles. Het Bestuur wist zich uitstekend van zijne taak te kwijten. Onder zulke leiding moet de vereeniging wel bloeien. Wij wenschen hel tot welzijn onzer Lang straat. Immer komen er meer geruchten, dut ook Bcsoyen's mannen de hand mede aan 't gevest slaan om het drankmisbruik te bestrijden. FOÏJRIESBURG, 30 Juli Tot de Boe ren die zich aan Hunter overgaven, behoor den het Ficksburg-comtnanrlo (550 man) en het Ladybrand commando (I5U man), met 1500 paarden, twee kanonnen, vijftig wa gens en vele karren. Veel Boeren zijn Nauwpoortuek doorgetrokken, om zich aan Macdonaü over te geven andere komen hier. De commando's van Vrede en Harri- smith zijn nog in 't veld. LON DEN. Bij wijze van voorzorgsmaat regel is besloten, de Fransche nederzetting alhier in staat van verdediging te brengen. Op verzoek van de Fransche autoriteiten, heeft den commandant van den Nederland- schen kruiser „Holland" er in toegestemd, zich met het werk te belasten KOBURG, 31 Juli. Hertog Alfred van Saksen-Koburg-Gotha is gisteravond om 10 uur op het kasteel Rosenau aan hartverlam ming gestorven. MONZA, 31 Juli. Victor Emanuel en de Koningin zijn van morgen te Reggio aan wal gestapt. Door de menigte toege juicht, zijn zij naar Napels vertrokken. De troepen in alle garnizoenen hebben den eed van trouw afgelegd. Het is overal in Italië rustig. GORINCHEM, 30 Juli. De aanvoer van granen was heden gering, niet gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7.25 ii 7,35, roode dito f 6.80, a 7, witte dito f6,85, 7.10, int. rogge f5.75 a 6,— buitenl. dito f5,75 i 5,85, gerst i 4,80 a 4,90, haver f3,60 3,75, duiveboonen f 6,75 a 7.blauwe erwten, f0— ii 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 194 runderen, 13 nuchtere kalveren, 21 vette varkens en 357 biggen. le qual. Kalfkoeien f190 i 200 Kalfvaarzen f130 a 160 Melkkoeien 1140 h 150 21/, jarige ossen I'ISU 150 Guiste vaarzen f 90 4 100 Pinken f 50 a 70 Graskalveren f 25 it 40 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 2L vette varkens van 16 a 18 ct per half kilo, 357 biggen van 17,— «11.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; a pen fa en lammeren f0 a f 0.per stuk. Eieren f 0.85 k 0.95 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per */i kilo. ROTTERDAM, 30 Juli. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste fü.a 0. Dito mindere f0.it 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. VVitern f0.— it f4.50; beste Zomer- f4.f 4.50. Haver. Dc beste f3.50 a f4. Bluuwe erwten. De beste f7.25 it f8. Paardenboonen. De beste f0.— a 0. Duivenbootien van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmausch znk- goed f0.— it 0.— Zomerzaad f0.ii 0.—. Kanariezn&d f6.50 a i 7J>0. Bruine boonen de beste f0.u f0. Witte boonen de beste f0.it fO.— ROTTERDAM, 31 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden. 0 veulen, 0 ezel, 1110 magere en 445 vette runderen, 445 vette, 220 nuchtere en gras- kalveren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens, 132 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 34— c., 2e kwal. 28 c., 3de kwal. 23 c. Kalveren le kw. 42 c., 2de kw. 38 c., 3de kw. 32 c. Alles per halve kilo. Mevrouw de Wed. VAN DIJK-Lagkrweij betuigt haren hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van haren echtgenoot den EdelAchtbaren Heer Burgemeester van Sprang en Vr ij hoeven- Cappel. Sprang, 28 Juli 1900. oor de veelvuldige bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van on zen geliefden, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Weledelen Heer WILLEM VAN DER SLUTJS, betuigt de Familie haren welge- meenden dank. Waalwijk 23 Juli 1900 te Waalwijk maakt bekend dat de perceelen Bouwland van Mej. SCHOENMAKERS zijn in bod gebracht als volgt 's avonds 7 uur precies, bij den heer J. TEUNEN, te Waspik. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, en te Capelle, maken bekend dat het Huis, Erf eu Boomgaard te Capelle van de Familie GEENEN is in Bod gebracht op f 1400. Toeslag Vrijdag 10 Augustus 1900. 's-namiddags 7 uur bij den heer A. A PEL te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van Notaris RANT verhoogd worden. te Waalwijk, maakt bekend dat de vaste goederen van de Erven van den Heer J. DORREN- BOOM te Sprang zijn in bod gebracht. Het Hooiland te Besoijen op f' 900. Het aandeel in den Kurenpolder onder Raamsdonk op - 300. Toeslag Vrijdag 10 Augustus 1900. 's namiddags 7 ure bij den heer A. A. PEL te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. te Waalwijk maakt bekend dat het Wei en Bouwland, Huis en aanhooren van P. en W. VERSCHOOR te Pussen, is in bod gebracht als volgt Koop 1, Weiland, op f 5275.— 2, Bouwland f 2000 3. Huis e. a. f 1700 TOESLAG Woensdag 8 Augustus Koopen 1 en 2 worden gecombineerd. DE NOTARISSEN te Waalwijk, zullen 7 Augustus 1900. des avonds 8 ure in het Hotel „DE TWEE KOLOMMEN te Waalwijk, ONDER WAALWIJK in de Groote straat nabij de Putsteeg. te Waalwijk zal voor de Erven van HELE NA SNOEREN te Kaatsheuvel 13 Au gustus 1900, nam. 7 ure bij ALPHONS SNOEREN-MOMBERS te Kaatsheuvel, Huizen en bouwterrein groot 9 20 aren. Ingezet en gehoogd op f .2100. Een soliede, goed onderhouden tegen spotprijs. Te bevragen aan 't bureau van dit blad. II.II. kantoor- en kassiersbedienden, Ambtenaren, Reizigers, Agenlen en andere solide, nette Personen, die eene wenschen van 50 A 30ö gulden per jaar, gelieven hun adres met uitgebreide inlich tingen omtrent werkkring enz. in te zen den onder lett. H A Alg. Adv. Bureau A. DE LA MAR Azn. Amsterdam. Alleen zij, die na informatie soliede en vertrouwd blijken komen in aanmerking. Aanbevelend.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3