Is r China, BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Italië. Servië. BINNENLAND. 7 1 «r l ;>j l I 3 I.'' t •IM L» ■I. I' J r c ii V- :.i i I.', 1 I i' i L ij i! 1 11 c ii' - 'IJ U'S «I I 'I I - ieder succes der Britsche wapenen de tegen woordigheid verraadt van Boerendetachemen- ten op plaatsen, vanwaar zij volgens be weren van de Engelscheu reeds lang verdreven waren. Zoo betoogde men b. v dat nu generaal De Wet wordt ingesloten tusschen Vredefort en Potchefstroom, het deel van den Vrijstaat ten zuiden er vaD vrij was van Boereu. Maar Rhcuosterkop, waar generaal Knox opereerde, ligt 50 K.M. ten zuiden van Vredefort. Nog meer. Roberts heeft medegedeeld, dat de Boeren 32 K.M. ten zuiden van Kroonstad, d. i. nog 65 K.M. zuidelijker dan Rhenos erkop, een trein hebben aangevallen en doen derailleer er». De Engelscheu ver loren bij dien aanval 4 dooden en 8 ge wonden en de Boeren namen 41 Britten gevangen onder wie kolonel Lennox. Maar op verzoik van den consul-generaal der Vereenijde Staten, kolonel Slowe, die zich in den trein bevond, lieten de Boeren hun vijanden viij. Lord Robeits seinde Zóndag nog de vol gende bijzonderheden aau het departement van oorlog te Londen „De Boeren, die ten zuiden van Kroonstad een' trein lieten ontsporen, lieten Lennox vrij, maar namen twee officieren gevangen. Zij werden achtervolgd door de bereden infanterie, die drie van hen doodde en velen verwondde." Commandant Olivier, die in de heuvels om Bethlehem ontsnapte met 1500 man, wees" het aanbod van Prinsloo, om zich met zijn gehecle macht over te geven, terug en ver klaarde, dat hij voornemens is, den oorlog voort te zetten. Hij nam een stelling in tusschen Harrismith en den weg Newmarket. Generaal Bundie achtervolgt hem. De 17 gevangenen, die 2 Augustus door Iau Hamilten zijn genomen, verklaren, dat aan hun commando's slechts uilzetbare ko gels zijn uitgereikt. Dientengevolge zijn onze wonden van ernstigen aard. Ik zal een p otest richten tot commandant-generaal Botha. De heer Wessels heeft in een interview verklaard, dat hij zeer tevreden is over den den afloop van de interparlementaire confe- tentie voor arbitrage en voor den vrede te Parijs, omdat de algemeene sympathie, zelfs die der Engelsche afgevaardigden, voor de Boeren gebleken is, en vooral ook door het aannemen der motie, waarin leedwezen werd betuigd, dat de Zuid-Afiikaansche oorlog niet door interventie was voorkomen. Verder veiklaarde de heer Wessels.dat.de strijd ten voordeele loopt der Boeren en dat de overgave van Prinsloo geen nadeeligen invloed zal uitoefenen op den stand van zaken. De Vrijstaat zeide hij, is geheel af gescheiden van het noorden en Prinsloo kon dus geen ammunitie meer bekomen. Hij zag het nuttelooze van verder verweer in en gaf zich over. In Transvaal is voldoende ammunitie aan wezig. De worsteling zal steeds hoe langer hoe meer op één veld worden terugge drongen. De diplomatieke zending van hem en de heeren Wolmarans en Fischer had nog geen resultaten opgeleverd, maar toch bleven zij hopen op een voor hen gunstigen wending En mocht die verwachting beschaamd worden, dan geloofde de heer Wessels wel. dat zij den strijd zouden moeten opgeven tegen een twintigtal sterkeren vijand, maar nooit zouden zij zich scharen onder Engelsche vla^. De uitlanders zouden zich aan hun zijde scharen en eens zou de vlag van een Zuid-Afrika wapperen van de Zambesi tot de Kaap. Een bericht in de Engelsche pers, ken schetseud voor het Engelsche leger Vrijdag middag zijn 73 soldaten, alle geboeid, uit Aldershot te Warwick aangekomen en daar iu de gevangenis gezet. Hun aankomst bracht opschudding in de stad teweeg zij marcheerden van den trein naar de gevan genis. De verplaatsing naar Warwick was noodig, omdat de militaire gevangenissen vol zijn. Een Engelsche legermacht uit Standerion heeft het lager van de Lange te Kliprivier, 25 K.M. op den weg naar Vrede overvallen de Boereu, die 300 man sterk waren, ver strooid en 150 runderen buit gemaakt. Het huis van de Lange werd verbrand. De Daily Express verneemt uit Lourengo Marques, dat de Boeren volgens berichten van hunne zijde, bij Rustenburg 324 wagens met proviand vermeesterd en eenige Engelsche gevangen gemaakt. Baden-Powel zou daarbij gewond zijn. u i f'i i i I' I I :i De ergste verwarring heerscht in de be richten uit Tientsin. Volgens den een zijn sommige vreemde troepenafdeelingeu al se dert eenige dagen aan het oprukken tegen Peking, volgens den ander zijn dat maar ver kenningen terwijl Engelsche regeeringspcr- sonen het vertrek der expeditie als aanstaande voorstellen, weten Frausche autoriteiten daar blijkbaar niets van generaal Gaselee is ge reed om uit Tientsin te vertrekken, zegt deze correspondent, maar een ander beweer dat er juist alleen op de Engelsche troepen gewacht wordt. En het is even ondoenlijk zich een voorstelling te makeu van de krijgs verrichtingen in den omtrek van Tientsin Naar de jongste telegrammen te oordeelen is Pei—tsang, de eerste belangrijke plaa's ten noorden van Tientsin, „gedeeltelijk omsin geld® door de vreemde troepen. Aa zulk een omsingeling heeft men nog niet veel. De zaak schijnt te zijn, dat de censuur te Toekoe de telegrammen onbarmhartig snijdt en verminkt, omdat men er niet op gesteld is, wereldkundig te maken wat er al zoo voor valt in den raad der bevelhebbers, aan wie de beslissing over het vertrek der contingen ten overgelaten moet worden. In alle telegrammen, hetzij zij uit Engel— iche of andere bron afkomstig zijn, wordt de schuld voor de vertraging in den op— rrarsch eenstemmig geschoven op het En gelsche contingent, dat onuitstaanbaar treu zelt. Daarentegen wordt de vlugheid en de strijdvaardigheid der Japanners te Tien tsin bewonderd. Vreemdelingen, die vrien den hebben onder de Europeanen te Peking en die Tientsin zijn gekomen, om berichten af te wachten, of om zich aan te sluiten bij de ontzettingsmacht, zijn verontwaardigd over het langzaam vorderen van de toebe reidselen tot den opmarsch, beschuldigen de geallieerde.i van onverschilligheid en verkla ren dat de moeielijkheden, die zich op den weg naar Peking kunnen voordoen, sterk worden overdreven. Volgens te Washington Zaterdag jl. ontvangen bericht, kon de op marsch den lsten Augustus niet beginnen, maar werd die tegen 3 Aug. verwacht. Een telegram uit Tsjifoe, Maandagmorgen vroeg te New York ontvangen, meldt nu eindelijk dat de opmarsch der geallieerden Zon dagmorgen, begonnen is Als het waar is! En hoe zal het nu gaan op den weg naar Peking? Alles doet verwachten, dat de Chi- neezen hun best zuilen doen, het den vreem den duivels zoo aangenaam mogelijk te maken. Zij hebben den dijk van het groot kanaal doorgestoken, waardoor het land tus schen Tientsin en Peking onder water is gezet. Op ongeveer 13 K. M. afstand noor delijk van Tientsin zija 30.000 Boksers saam- gelrokken en men verwachtte, dat Zondag een groote veldslag zou wordeu geleverd bij antsoe, waar de Chineesch generaal Ma met 10.000 man staat. Terwijl men nu mag hopen, dat er einde lijk iets daadwerkelijks ondernomen wordt tot bevrijding van de gezanten en hun lij— densgenooten in Peking, wordt de vraag naar hun positie in de laatste weken aller eerst beantwoord door een tweede dépêch van sir Claude Macdonald, den Britsche ge zant, evenals de eerste als datum dragende 21 Juli. Het schijven, dat te Tientsin out- ontvangen is, bevestigt den inhoud van de eerste dépêche, die langs een anderen weg verzonden is, en eindigt met de raadge ving „Het is noodzakelijk, dat de troepen, als de ontzettingscó'lonne nibij Peking, is aan gekomen, snel voortrukken, len einde den terugtrekkenden Chineezen te beletten, ons aan te vallen." Een andere koerier heeft te Tientsin aan gebracht een dépêche van den Japanschei) gezant, geschreven den 23sten Juli. Zij bevat in hoofdzaak dezelfde inlichtingen als die van Macdonald, maar deelt nog mede, dat er 23 Juli nog maar voor vijf dagen levens middelen in voorraad waren. De eerste berichten over dezen opmarsch(P) van de verbondenen naar Peking zien er lang niet opwekkend uit. Zij geven den in druk also! de Chineezen die uit Tientsin verdreven waren, inmiddels groote versterkin gen, ook van goedgewapende troepen, heb ben gekregen en zich thans met alle macht tegen de internationale troepen te weer zul len stellen. Dit wordt zijdelings bevestigd door een bode van den Japanschen gezant baron Nisji, die den 26sten Juli Peking had verlaten en den lsten Augustus te Tientsin aan .is gekomen. Hij berichtte dat de vij andelijkheden tegen de legatie gestaakt wa ren, omdat de troepen van generaal Toeog naar Peitsang, ten noorden van Tientsin, waren getrokken. De gouverneur-generaal van Tsjili, Joeloe, had bij den Troon aange drongen op de uitvaardiging van een edict, gelastende om Tientsin en de forten van Takoe te heroveren, met de hulp van sol daten uil Sjamoeng en het zuiden, en dien tengevolge was den 24stgn Juli een edict in dien zin verschenen. De soldaten uit Sjan - toeng, de manschappen van Joean—'.sji-kai, zijn gelijk men weet de best geoefende en gewapende troepen die China in het veld kan brengen. Het z:jn meest allen Hoena- neezen, die Europeesche drilmeesters heb ben gehad en toegerust zijn met Mausers en Maxims. Hun aanwezigheid bij troepen te Peitsang zou de groote verliezen van de verbondenen verklaren. In Mantrjoerije neemt de gisting in',us— schen, evenals in het Jangtse—gebied, op bedenkelijke wijze toe. Minister Delcassé heeft van den Franschen consul te Tsjifoe een telegram ontvangen, gedagteekend van 2 Augustus en behelzende dat de gouverneur van Moekden de bevolking van Mamjoerije openlijk heeft aangemaand, de christenen te vermoorden. Bijna alle godsdienstige instel lingen zijn vernield en de missionarissen hebben zich met iulandsche christenen ver schanst. De Russische generaal Maziöfski seinde den 1 Augustus uit Tsjita Volgens beiicht van generaal Orlof, heeft een gedeelte van zijn de'achement deh 30sten Juli een aanval gedaan op Chineesche troepen, behoorende tot drie wapens, heu teruggedreven en een kanon, acht vaandels en een menigte geweren en patronen buit gemaakt. De bevelhebber van de Chineezen sneuvelde met 200 van manschappen. De Russen verloren 7 dooden eu 20 gewonden. Naar aanleiding van de kwestie over het bevelhebberschap, het getreuzel der mogend heden, hunne onderlinge naijver enz. en de groote waarschijnlijkheid, die uit 't boven staande blijkt, dat de gezanten 't zoo lang niet hebben kunnen volhouden, vraagt de „N. R. Ct." Maar er is een ander vraagstuk, dat aller eerst uitgemaakt moet worden, en wij mogen wel aannemen dat ook daarover de vreemde lingen het niet eens zijn kan een snel oprukken van de troepen (men mag helaas niet meer spreken van de verbonden troepen) naar Pekiug, de daar opgesloten vreemdelingen nog redding brengen of zal dat juist het noodlot van die vreemde lingen bezegelen, en zou men dus verstandige, doen, van de twee kwade dingen het ge ringste te kiezen en de expeditie naar Peking op te geven, althans op te schorten Wij zouden zeggen dat alles er op wijst, hoezeer de laatste oplossing de voorkeur verdient. De jongste berichten uit Peking worden nu zoo langzamerhand al een paar weken oud, en wat behelzen ze De vreemdelingen hielden het nog uit, wel is waar, maar de Chineezen vielen hen ook niet lastig, in den laatster» tijd. Een der berichtgevers erkende, dat hun verzet spoe dig gebroken zou zijD, indien de belegeraars opnieuw, eu krachtiger, tot den aanval over gingen. Er is te Tientiki weer een briefje Mac Donald ontvangen, evenals het orige van 21 Juli, en met weinig nieuws dandeze belangrijke mededeeling >de mond voorraad kan hoogstens veertien dagen duren de ammunitie raakt op." an 23 Juli een missive van den Japanschen gezant: e achtte de levensmidrieLn ternauwernood toereikend voor vijf dagen en er waren noP' maar 25 patronen. De Chineesche overheid te Peking, wel wetende dal de vreemdelingen 't c-rgste geval toch langer dan een paar dagen wérk zouden hebben voordat zij de hoofdstad konden bereiken, heeft hel blijkbaar overbodig geacht, nog meer menschen op te offeren om de enkele honderden, in dc legaties opgesloien, in handen te krijgen. De honger zou dat wel bewerken. Nu de Chineesche egeering zich weer welwillend toont tegen over de belegerden, zullen dezen wel niet aarzelen, zich aan haar over te geven a's de laatste pony veroberd is. En dan Wij behoeven niet eens te onderstellen dat de regeering dan geweld zal gebruiken legen deze gijzelaars. Zoodra Peking ernstig door e vreemde troepen bedreigd wordt, kan China den oorlogstoestand proclameereu, en de vreemdelingen uit Peking verwijderen, onder een behoorlijk" escorte dat na tuurlijk wegloopt zoodra net buiten Peking de" Boksers tegenkomt, die dan wel raad zullen weten met de geêscorteerden.... De Chineesche regeering zal dan zelfs be ren dat zij immers al het mogelijke gedaan heeft om de gezanten te beschermen na het uitbreken van den opstand „die haar zelf heeft verrast®, maar dat de mogendheden de ha.id der verzoening hebben terugge— stooten. De correspondent van de Daily Mail te Sjanghai zegt dat den 2den Augustus een keizerlijk edict is verschenen, waarbij J.oeiig- loe wordt gelast eeu aantal hooggeplaatste militaire en burgerlijke autoriteiten uit te kiezen en voldoend geleide van keursoldaten om de gezanten te beschermen en hen naar Tientsin te vergezellen, zoodra een beslissing genomen betreffende den dag van hun ertrek. Joeng loe zal persoonlijk aansprakelijk worden gesteld voor hun behouden aankomst en krijgt volmacht om hen die moeilijkheden n den weg leggen, summier te straffen Indien de gezanten met hunne regeeringen vau ge dachten wenschen te wisselen, kunnen hun telegrammen, iu gewone taa', aan het tsoeng li jamen overhandigd worden »ter spoedige verzending." Door zulke daden", besluit het edici, toouen wij onze bedoelingen jegens de menschen uit verre landen en openen wij ons gemoed voor hen." De Morning Leader meldt „De gezant Conger kabelt uit Peking dat de Chineesche regeering proviand verschaft aan de legaties en hen beschermt." Terwijl de Belgische ministers te Ostende, bijeengekomen om met den koning minister raad te houden over het uitzenden van eene Belgische expeditie naar China, in groote ongerustheid verkeerden, daar men vreesde dat den koning op zee een ongeluk was overkomen, kwam Leopold van België eer gisteren met zijn stoomjacht „Alberta" op de reede te Vlissingen aan. Hij begaf zich daarna met zijn adjudant naar den wal en wandelde naar het hotel „Zeeland", vanwaar met het gewone rijtuig van het hotel een rijtoertje door Walcheren werd gemaakt. De „Alberta" vertrok des middags weder en was 's avonds te Ostende. Zondag werd de tentoonstelling te Parijs bezocht door 433.979 personen. Zeker zou het getal het half millioen overschreden heb ben, wanneer de avond niet zoo koud was geweest. Het blijkt, dat de revolver vanSalson, waarmede hij op den Shah wilde schieteo, geketst heeft. Men twijfelt er aan, of Salson de eigenlijke naam van den dader is som migen zijn van oordeel, dat hij Hooy heet en van Corsica afkomstig is. Zijn ouders zijn brave lieden. De route, welke de prins van Wales naar Coburg volgen zou, is verscheidene malen veranderd iu verband met eventueele aan slagen onderweg. Iu plaats vau over Keulen ging hij over Oberhausen. Een vliegende colonue Engelschen is tot driemaal toe door de Asjanti's aange vallen. Een iulau Ische soldaat werd gedood, drie inlandsche officieren en 12 soldaten gewond, en een officier, een onderofficier en 17 soldaten licht gekwetst. Onder de gewon de officieren behoort majoor Beddoes, de aanvoerder der colonue, die uitgezonden was, om de telegrafische gemeenschap tusschen Fumsu eu Kouisa te herstellen. De verliezen der Asjanti's waren aanzienlijk. In tegenwoordigheid van den keizer, den prins van Wales en andere vorsten, had Zaterdagmiddag de lijkdienst voor wijlen hertog Alfred van Saksen Coburg-Gotha plaats. De rouwstoet trok van het slot naar de Maurilskerk. De generaal superintendaut Bahnsen hield de lijkrede de generaal-su— perintendant Kretchner zegende het lijk. Na afloop der plechtigheid bracht de keizer een bezoek van ïouwbeklag aan de hertogin weduwe. Des aronds werd het lijk overgebracht naar het mausoleum eu in den grafkelder geplaatst. De keizer vertrok naar Wilhelncshöhe. üc moord op koning Humbert. Het testament van koning Humbert van Italië is nog altijd niet gevonden en in ver band daarmede houdt de onzekerheid aan of de bijzetting |van het s'oflfclijk nv-nchot zal plaats hebben te Turijn of te Rome in hc' Pantheon. De koningin, en voo a' prin ses Clémentine, zouden voor h:t eerste zij*, loch de ministerraad heeft besloten, zo >lang le wenscheiijkheid van een teraardebestelling te Turijn niet uit dc laatste wilsbeschikking blijkt, niet van de gewoonte af te wijk -n en het lijk Woensdag naar Rome te doen ver voeren, waar de plechtige b< grafenis dan Donderdag, 9 Augustus, zou kunnen plaa's bben, met welk besluit ook koning Victor Emanuel zich heeft vereerigd. De notenhouten lijkkist van den overledene is uit één stuk vervaardigd uir een grooten noteboom van het slotpark ter hoogte van het gelaat is een glazen plaat aangebracht. De koning is gekleed in generaalsuniform, met den ketting van de Annunziata-orde om den hals, terwijl verder zijn borst versierd is met het grootkruis van de militaire orde van Savoye, met de medaille van den slag bij Costozza, de medaille van verdiensten tijdens de cholera epidemie in Napels enz. Koning Victo- Emmanuel wil op het ter rein der turnvereeniging te Monza eeu mau soleum of een kapel stichten, zoodat de gemeenteraad van die plaats van zijn besluit, om er een blijvend aandenken aan koning Humbert le plaatsen, heeft afgezien. In het telegram vau dankbetuiging aan den Duitschen keizer heet het, dat door het blijk van de sympathie van Wilhelm de banden versterkt die de vorstenhuizen van Duitschland en Italië en de volken verbinden. Honderden vereenigingensamen L00.000 personen sterk, begaven zich Vrijdagavond met omfloerste vaandels naar het Kapitool ie Rome, waar de burgemeester een toespraak hield. Te Palermo zal een gedenkteeken opgericht worden en voor hetzelfde doel is door eenige bladen te Milaan reeds 22.762 lire bijeenge bracht. De proclamatie van koning Victor Emma nuel is goed ontvangen, evenals de dagorder van marine en leger. Nog eiken dag hebben er »e!e arrestaties van anarchisten plaats. Te Triest is de por tier van het stadhuis zelfs ingerekend evenals een tweetal hotelhouders, die anaichi'sten geherbergd hebben. De anarchist, die te Ancona weid aangehouden, bleek uit Monza gekomen te zijn zijn hemd en zijn zakdoek vertoonden bloedvlekken. Meer en meer wordt het duidelijk, dat de samenzwering te Paterson ten doel had, alle souvereinen van Europa te vermoorden In de laatste maanden vertrokken niet minder dan 27, meest Italiaansche anarchisten, uit Amerika. Wat den aanslag op koning Hum- bert betreft, was alles zoo geregeld, dat, wanneer Bresci's aanslag mislukt was, er dadelijk eeu ander bij de hand was geweest, om het eens begonnen werk te voltooien. Een groom uit de koninklijke stallen vei telt, dat hij een geweldigen stomp in den rug kreeg, toen hij den moordenaar wilde grijpen De anarchist Lanner moet bekend hebben, dat hij Bresci te hulp zou gekomen zijn als diens aanslag mislukt. In verband met deze uitlating zal hij met den moordenaar gecon fronteerd worden. De vrouw, met wie Bresci uit Amerika gekomen is en het laatst ie Bologna heeft vertoefd, heet Teresa Brug noli. Men verzekert, dat zij den man tot zijn afschuwelijke misdaad heeft aangezet. De revolver, waarmede het misdrijf is ge pleegd, was den lsten Mei te Paterson gekocht. Te Londen moet zich de anarchist ophouden, die ae draden van de geheelc samenzwering in handen heeft. Dat het verleden van den moordenaar niet smetteloos is. blijkt hieruit, dat, nadat hij te Metz aan de fortificatiën was wei kzaam geweest eu omgang gehad had met een Duitschen spion, hij in Frank-ijk bevriend werd met een moordenaar, die 120.000 francs gestolen had. Men gelooft den dhecten medeplichtige te Bologna gevonden te hebben in den persoon van Leandro Niccoli uit Viella, die sedert 26 of 27 Juli spoo.loos verdwenen was en den 20sten Juli aan Biesci getelegrafeerd had, dat hij dadelijk moest vertrekken, want dat alles in orde was. Het proces zal plaats hebben voor het Hof van Assizen te Milaan. De Secoio, een te Milaan verschijnend blad, is in beslag genomen omdat, het eeu telegram bevatte van de Londen sche anar chisten aan minister Saracco. Bladen te Rome, die hetzelfde telegram bevatten, wer den ongehinderd verkocht. De uitgever van het socialistische dagblad Avanti is le Rome gearresteerd. Naar men verzekert, heeft Bresci verteld dat hij reeds bij het begin van het feest te Monza den aanslag had kunnen plegen, doch daar hij den koning niet voldoende kende wachtte hij tot het laatste oogenblik, terwijl hij den tusschentijd benutte, zich voldoende van alles op de hoogte te stellen. Koningin Margherita bewaart zorgvuldig het zijden tricot, dat koning Humbert den avond van den moord droeg. Het is van witte eu blauwe strepen voorzien en vertoont thaus drie gaten, veioorzaakt door de kogels Het is met bloed bevlekt. De doctoren knipten na den aanslag dit kleedingstuk open waarna het in een kast van de sterfkamer werd gehangen. Koningin Margherita vroe toen zelt den sleutel van die kast, opdat niemand het kleedingstuk zou kunnen halen In Monza zoeken vele speculateurs naar voorwerpen, die den koning hebben toebe hoord, of die in eenig verband staan met den moord. In de Kamer zijn alle ministers, alsook Crispi, Zanardelli, Giolitti, di Rudii.ï cn Sonnino verscheueu. Villa, de voorzitter, houdt een lofrede op wijlen koning Umberto en roept onder levendige toejuichingen »Leve de Koning Saracco, de eerste-minister, zegt dat hij zich aansluit bij het gesprokene. Als Turati, uit naam van de socialisten, en Pantano, uit naam van de republikeinen, hun afkeuring uitspieken over den aauslag, ontstaat er hevig rumoer. Pantano roept uit„Wij trachten niet, zooals gij, munt te slaan uit de gepleegde misdaadHevig lawaai belet Pantano voort te gaan. Villa deelt mee dat de Koning Zaterdag den eed zal afleggen. De Kamer en de Senaat nemen liet voorstel aan, dat de zit tingzaal zes maanden lang omfloerst zal zijn, dat de bureau's dan den Koning en konin gin Margherita een adres zullen aanbieden, en dat de nagedachtenis van Umberto door een onvergankelijk gedenkteeken zal worden gevierd. Ondanks den tegenstand van Milan Obren- ovits en een deel van het Servische volk en ondanks de afwezigheitl van den troon heeft gisteren koning Alexander zijn huwelijk met mevrouw Draga Masjin gesloten. Belgrado was al een paar dagen te voren feestelijk versierd, en van heinde en ver waren de boeren toegestroomd om de huwelijksfeeSti n bij te wonen. De Koning kwam gisteren de bruid aan haar huis afhalen en reed met haar, gevolgd door de beide getuigen, den Rus Mansoerof (in plaats van den Tsaar) en Nestorovits, den voorzitter van de Skoepsjiina, en andere officiöele personen, o. a. een buitengewoon gezant van Frankrijk, naar de kerk. Mevrouw Masjin, zegt een correspondent, scheen ran - gedaan. Zij was zeer schoon. Aan den ingang van de kerk wachtte de metropolian het paar op, zegende ze en ging hun voor de kerk in. waar de bnitenlandsche dip'oma- ten stonden. Na de huwelijksinzegening werden de Koning en de Koningin buiten door het volk met gejuich ontvangen.'s Mid dags zou er feestmaal zijn, en daarna ont vangst van de vreemde gezanten. Het jonge paar gaat morgen naar Semendria, om er eenige dagen door te brengen, en zal daarna een reis door Servie doen. Ter eert van zijn huwelijk heeft de Koning nogmaals een amms'.ie uitgevaardigd en o. a. Tausjanovits, den radicalen oud-minister die in het hoogverraadproces veroordeeld was, zijn gehcele straf kwijtgescholden. Het was trouwens voor dezen hoog tijd, want de vreeselijke gevangenistijd in Negotin heeft hem zeer ziek gemaakt. Verder zijn tal van officieren bevorderd en de ministers met de Milosj-orde begiftigd. Alle leden van het diplomatenkorps hier woonden gisteren den feestmaaltijd ten hove bij. Mansoerof, de vertegenwoordiger van den Tsaar, bracht een toost uit op den Koning en de Koningin. De Koning ant woordde met een toost op den Tsaar en de Tsaritsa en dronks op de gezondheid van alle souvereinen die vertegenwoordigd waren. WAALWIJK, 8 Augustus 1900. Examens, Benoemingen. Met genoegen kunneu we mededeelen dat de heer Bernard Timmermans Jz. alhier, van 't bijzonder gymnasium te ltolduc, de zer dagen te 's Hage met gunstig gevolg liet staatsexamen tot toelating aan de Uni versiteit heeft afgelegd. Den geslaagde onze hartelijke felicitaties. Gisteren slaagde voor het examen ter verkrijging der hoofdakte, de heer Andries Froklage, onderwijzer alhier. j Ook hein onze gelukweuscheu. Benoemd tot surnumerair bij de S. S. met ingang van 15 dezer J. P. van der Veen aan station Waalwijk-B.en W. M. de Hart aan station Udenhout. Kamer van Koophandel. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken is een adres gericht aan den Heer Directeur-Generaal der Posterijen met liet doel om zijne medewerking te verkrijgen, tot verlaging van het tarief van briefkaarten en drukwerken voor plaatselijk verkeer. Hollandsche Buurtspoorwegen. Opbrengst in de maand Juli 1900 f9543.80 n n 1899 - 9539.96 Becediging. Naar men ons mededeelt zullen de nieuw benoemde burgemeesters van Sprang en Yrijhoeven-Cappel, a. s. Zaterdag worden beëedigd. De feestelijke intocht van den Edel Ach tb. heer Meijer, burgemeester van Sprang zal plaats hebben a. s. Dinsdag 14 Augustus. Parijsclie Tentoonstelling. De Parijsclie correspondent van het „Han delsblad" schrijft in dato 5 Augustus o. a. het navolgende. Ook de Nederlandsche Lederindustrie is goed vertegenwoordigd door de collectiën inzending van Waalwijksche, Dongensche en Waspiksche fabrikanten en door van SiebergeiFs Lederfabriek te Rijen. Ik hoorde het Hollandsche zoolleder zeer roemen door eenige belangstellende bezoe kers, die blijkbaar met kennis van zaken oordeelden. Kegchvedstrijd te Kaumsdonkveer. De Waalwijksche kegelvereenigiug „De Poedelclub" gevestigd bij Mej. Wed. V. J. Gerris alhier, heeft l.l. Zondag op den kegelwedstrijd uitgeschreven door de ver- eeniging „Vriendenkring" te llaamsdonkveer, één schitterend succes behaald, een bewijs geleverd dat in onze gemeente de kegelsport uitmuntende beoefenaars bezit. Niet minder dan 5 prijzen, waaronder 3 eerste werden door haar behaald nl. Een eerste prijs (Gouden medaille) het afgevaardigd vijftal met 136 punten. Een eerste prijs (Het Eere-kruis) door den heer G. Zuurhout, wegens het hoogst aantal punten, geworpen in den korpswedstrijd. Een eerste prijs (Een zilveren theeservies) behaald door den heer G. Zuurhout, wedstrijd vrije baan met 39 punten. Een vierde prijs (Een kunstvoorwerp) behaald door den heer N. Hendriks, wedstrijd vrije baan met 36 punten.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2