M id delkoop Notaris KANT Notaris BINK Notaris BINK R IJ W I E L, Anthracïet. LANDSCHEBRANDEWIJN H lllTEVELT lm. LEIDEN. Verzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te KAART VAN ZUID-AFRIKA Drukwerk! Anloon Tielen Kaait van Zuid-Afrika Stoomverveiij en Chemische Wasscherij, Bericht van Inzet. Het Katholieke Stuiversmagazijn Advertentiën Bericht van Inzet. ONTVANGEN A. Trommels, Vaals (Limburg). ZBOILT- Mej. MARIE DE BREE. Telegrammen. Handelsberichten. J. s. c. vos. finaal verkoopen verpachten: Prachtig 1ste kh eene groote partij puike NIETS, heerlijker voor Grog, NIETS, fijner voor Advocaat, NIETS, lekkerder voor Boerenjon gens, NIETS, beter voor Inmaak, NIETS, zachter, geuriger en zui verder, Uitsluitend voor de Abon- né's van dit blad. Firma Vincent van Spaexoonck Tilburg. te Waalwijk, en 11c Misdaad van hel Eiland Da Mooslcrruine Ondertrouwd M. J. DE KOON H'Hzen en bouwterrein groot 9 20 aren. Ingezet en gehoogd op f 2100. Den Hoogen Omloop in 27 perc 1 )en Elderwaard in 5 perc. Den Hoogen- en Lagen Musschen- waard in 10 perc. Den Lagen Omloop in 35 perc. WAALWIJK. in origineele flacons. van alle Landen zelfs de meest gewone, ter bevordering van de •geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. Waal wij ksohe Snelpersdrukkerij. Depot voor WAALWIJK en Omstreken Een zesde prijs (Idem) behaald door den lieer A- Gerris, wedstrijd vrije baan met 35 punten. Aan de prijswimiers en verder aan de vereen ging onze gelukwensehen mogen zij zich nog talrijke malen in zulk een victorie verheugen. Concert. Zondagmiddag 12 Augustus zal de har monie Sophia's Vereeniging" uit Loonop- znnd een concert geven in den tuin van den heer Chr. Appels, tegenover 't station alhier. Zeer zeker zal het velen met ons genoe „en doen, dit gezelschap, hetwelk hier zooals elders zeer goed bekend staat, eens te hoo- ren. Mocht het weder een beetje mede werken, dan zal do gezellige tuin van den heer Chr. Appels zeker met talrijke toe hoorders zijn gevuld. Dood van Koning Humbert H. M. de Koningin zal zich bij de be grafenis van Z. M. den Koning van Italië hoen vertegenwoordigen door baron Sirlema van Grovestius, grootmeester van het Huis der Koningin en baron Van Tuvll van Se- rooskerken, majoor-adjudant der Koningin, terwijl aan deze missie wordt toegevoegd jhr. Van Suchtelen van de Haare, ordon- nance-officier der Koningin. Deze vertegenwoordigers van H. M. ver trokken Zondagmorgen 4- uur met de Staats spoor. Donderdag a. s den dag der begra fenis van Koning Humbert van Italië, zal te lÖVs uur '8 voormiddags een plechtige lijkdienst worden gehouden in de kerk van deu H. Jacobus in de Parkstraat te Den Haag. Tot bijwoning van deze plechtigheid zijn uitgenoodigd verschillende autoriteiten en met den Italiaanschen gezant aan ons Hof, ook de overige leden van het corps diplo matique. Volksweerbaarheid Het vrijwilligerscorps te Nijmegen is thans gevormd. De sterkte is 3U0 man. Het korps, dat staat onder bevel van deu oud kapitein O. I. leger J. P. Schoenmaker, be- j schikt over een wielrijdersafdeeling voor den verkenningsdienst, een dokter, een apothe ker en een muziekcorps van 20 a 30 man De oefeningen zijn aangevangen, terwijl bij H. M. de Koningin aanvraag is gedaan oin goedkeuring voor de ontworpen uniform, die I bestaat uit een flambard, donker grijze jas en korte broek, afgezet met licht blauw la- ken, en grijze slobkousen. Tabak. Uit Druten wordt geschreven Voor de tabak is de regen der laatste dagen zeer gewenscht geweest. Zij belooft nu veel en het gewas van 1900 kan zeldzaam zwaar worden. Ieder naar zijn krachten. Men moet roeien met de riemen, die men heeft, zegt men in het waterland in Bra bant zou men daarvan kunnen maken men moet ploegen met de krachten, die men heeft. In de nabijheid van Mil werd dit dezer da gen in toepassing gebracht door landbouwers, doordat zij hun land bewerkten met de vrouw achter den ploeg en daarvoor gespan nen de man, de ezel, de hond en een geit. Ongelukken. Men meldt uit Haarlem Maandagavond heeft op de kermis een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Daar stond de 17-jarige S in een lucht- schommel en hoe het is gebeurd valt niet te zeggen, doch opeens liet hij de handen los, sloeg achterover en bleef met den voet aan een koperen staaf hangen en werd toen met het hoofd tegen den vloer der tent ge slagen, en wel zoo, dat hij dadelijk dood was. Uit Winsum meldt men Dinsdagmorgen is hier door den trein van 7.30 bij een overweg een lief meisje van ongeveer 9 jaar, dat op weg naar school was, overreden. Het kind was zoo goed als door midden gesneden en dus onmidde- lijk dood. Ter hoogte van het Malieveld te ;s-Gra- venhage werd een man door een tram van de Staatsspoorweg-Maatschappij komende van Scheveningen overreden en onmiddelijk ge dood. Vermoedelijk is eigen onvoorzichtig heid van den man de oorzaak van het on geluk. Te Winsum had een treurig ongeval plaats. De put bij de tramremise zou, we gens gebrek aan water, verdiept worden. Een der beide werklieden begaf zich met een ladder in de put, met het ongelukkig gevolg, dat hij door schadelijke gassen be dwelmd werd en naar beneden stortte. De tweede, een tramconducteur, die hem wou gaan helpen, stortte mede naar beneden. l)e menschen, die er bij stonden, haalden beiden met haken naar boven, maar, he laas de geneesheer, die dadelijk gehaald werd, kon alleen bij den eerst geredde de levensgeesten weer opwekken, bij den ander moest hij den dood constateeren. Men meldt uit Leiden Dinsdagmiddag om kwart voor èénen heeft de stoomtram, komende van Voorschoten, op den Haagweg nabij Leiden een onbeken den man overreden, die op de plaats dood bleef. l)e man lag reeds nabij de rails, toen de tram te 12 uur van Leiden naar Voorschoten en Den Haag vertrok, en de machinist heeft toen gestopt om hem op zijde te doen gaan. De machinist, van Voorschoten komende zag door (1e krom ming van den weg en een aldaar geplaat sten hoop steenen den man, die zich we der bij de rails had neergelegd, eerst toen hij op een paar passen van hein genaderd was en, niet zoo vlug kunnende remmen, heeft hij geheld, waarop de man zich om draaide en met de beenen over de railsging liggen, waardoor het ongeval plaats vond. Het is niet met zekerheid uit te maken of de man den dood gezocht heeft, dan of drankmisbruik in deze de oorzaak is. Het hoofd der school van Hurwenen, des avonds laat langs deu eenzamen weg van Zalt-Bommel huiswaarts keereude, werd door eeu individu pei fiets achterhaald en aangegrepen, met^liet oogmerk, hem te be- roöven. Oogenblikkelijk trok de „meester" zijn mts en werd van aangevallene aan wilier, tengevolge waarvan de gauwdiet vloekend en razend wegwielde. llesoijen Gisteren had alhier de stemming p'aais voor een lid van de gemeenteraad. De uitslag is Aanial kiezeix 193. Uitgebracht li 6 stemmen, Van onwaarde 4 Geldige 102 Hiervan bekwamen H. Both 49 stemmen, D. van der Zaken Az. 30 s'emmcn. A. C. Maijers 16 L. v. d. Hammen Jr. 7 Herstemming op Dinsdag 14 Aug. a. s tusschen de heeien H. Both en D. v. d Zaken A Baardwijk 7 Aug. Hoor het ho"ge waer van verleden Zaterdag liepen de meeste weiden in den Bui'er polder onder. Dat gaf heel wat drukte voor de veehouders, wier vee voor een oogecblik niet zonder gevaar voor veidrinken was. Gelukkig echter kon al het vee op het diooge gebiar.lu worden Heden ziet ei de polder als gewoonlijk uit Het overtollige water is door de sluis aan het Verlaat gelost. Bij eenigszins gunstig weder kan het vee weer spoedig naar de wei. A. v. Dr. viel bij het boonien snoeien van de ladder cn bezeerde zich daarbij aan hoofd en arm gelukkig niet gevaarlijk. Capcllc, 6 Aug. De hevige storm, die Zaterdag 1.1. woedde heeft ook hier nog al schade aangebracht Hier en daar zijn boomen gedeeltelijk ontworteld, uit sommige is de top geheel uirgeslagen. Veel aardap pelen hebben onder water gestaan, natuurlijk tot groote schade der eigenaars. Dat hei vee uit de polders met groote moeite gered werd, behoeft nauwelijks gezegd. Bussen, 7 Aug. De collecte, ten behoeve der gemeente Ecrsel en omstreken, geteisterd door den hagelslag op 13 Juni jl., op uit— noodiging van den Commissaris der Koningin, in deze gemeente gehouden, heelt f15 76 opgebracht. Kaatsheuvel. Op initiatief van den WelEd. Heer Mulié, notaris alhier, circuleert in onze gemeente eeu request ter onderteekening, waardoor bij de Provinciale staten zal worden aangedrongen op den aar.leg van een Keiweg Kaatsheuvel- Dongen. Reeds vroeger zijn herhaaldelijk pogingen in dien gees', aangewend, maar steeds stuitte men op onoverkomenlijke bezwaren. Het is echter te hopen, dat wc eindelijk eens slagen, waut de bedoelde weg zou in eene dringen de behoefte voorzien. Intusschen onzen dank aan den WelEd. Heer Mulié. tenrijksche matrozen zonder haar te kunnen redden. De Oostenrijksche, Nederlandsche en Italiaansche legaties zijn eveneens vei- 1 rand. De l'ransche legatie ligt in puin. Alle vreemdelingen zijn bijeen in de En- M £11*tl ^1^ gelsche legatie, waar zij sniert 20 Juni -Lx vJLCXL 1 L a J_ IJ door de Chineesclie troepen belegerd worden. Er zijn tot op heden 58 dooden en 70 ge wonden onder de matrozen en de vrijwilli gers. De aanvallen liebbtn sedert 16 Juli opgehouden. De levensmiddelen zijn bijna opgeteerd. Wij hopen de volgende week ontzet te zullen worden. Alle Belgen die te Peking woouden of naar die stad de wijk hadden genomen, maken het goed. De houding van de sectretarissen Mergelynck en Melmotte is boven alle lof verheven. Wij verzoeken u onze bloedverwanten van onzen toestand op de hoogte te stellen. LONDEN, 7 Augustus. In het Lager huis zegt Chamberlain lk heb mij verge wist van Canada en de Australische kolo niën ten aanzien van de hoofdpunten van de toekomstige regeling in Zuid-Afrika. De Engelsche regeering is het met hen eens over de noo 'zakelijkheid van inlijving en de instelling van een bestuur dat gesteund wordt door militaire macht met het uitzicht dat beide koloniën later een eigen verte- uwoordiging en zelfbestuur krijsen. (Toejuichingen te Capelle, maken bekend dat het Huis, Erf en Boomgaard le Capelle van de Eamilie GEEN EN7 is in Bod gebracht op f 1400. Toeslag Vrijdag 10 Augustus 1900. 's-nnmiddags 7 uur bij den heer A. A. PEL te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van Notaris RANT verhoogd worden. De nieuwe jaargang van zal beginnen met boeiende romans van en meer dan 50 kleinere verhalen, alsmede raadsels, versjes, nuttige wenken, anecdoten, logogrieven, rebussen enz alles aan den geringen prijs vatt 65 cent per drie maanden, franco per post 80 cent De le aflevering ligt bij eiken boekhan delaar ter inzage en bij den Uitgever P. STOKVIS-WATERREUS, 's-Bosch LONDEN, 7 Augustus. De correspon denten van de Standard te Pretoria eti de correspondenten van andere bladen klagen over de toenemende onveiligheid in de buuit van Pretoria. Troepen Boeren stroopen het land af en bezetten alle punten die door de Engelsclteu ontruimd zijn, o. a. Springs, waar zij veel locomotieven en spoorwegma- teriëel buitmaakten. De benoemingen van Roberts in Pretoria wekken ontevredenheid, omdat tot de benoemden veel bekende Boerenvrienden behooreu. Volgens een bericht uit Durban aan de Standard heeft generaal Bowling Zondag zonder slag of stoot Harrisinith bezet. KAAPSTAD, 7 Augustus. Harrisinith heeft zich overgegeven aan Macdonald. Dit brengt de spoorweggemeenschap tusschen Na- tal en den Vrijstaat tot stand. Den 5en is er aan de Elandsrivier een hevig gevecht begonnen, den 6en werd het hervat. Er zijn geen bizonderheden bekend, maar men gelooft, dat de generaals Carring- ton en Jan Hamilton er in geslaagd zijn, het garnizoen van Rustenburg te ontzetten, en dat dit op Zeerust terugtrekt. LONDEN, 7 Augustus. Alle berichten wijzen aan, dat de bondgenooten bij Pei- tsang een ernstige nederlaag hebben geleden. Naar de Times uit Sjanghai verneemt, is Li voor drie weken met verlof vertrokken. CHARLOTTENBURG, 7 Augustus. Lieb- knecht, lid van den Rijksdag, is vannacht overleden. ADEN, 7 Augustus. Ambtelijk wordt medegedeeld dat aan boord van deu Duit- schen kruiser Bussard, een buis is gespron gen twee stokers kwamen om en drie machinisten kregen ernstige verwondingen. Twee zijn licht gekwetst. BRUSSEL, 7 Augustus. De minister van bnitenlandsche zaken heeft een telegram ontvangen dat den 2en Augustus uit Peking verzonden en door Joosten, den Belgischen gezant, onderteekend is. Het luidt als volgt: Van 4 tot 16 Juni (Juli?) hebben wij onze legatie verdedigd met acht Oos- WALHINGTON, 7 Augustus. Een dé pêche van generaal Chaffee uit Tientsin van den 3den behelstDe internationale be velhebbers hebben besloten Zondag slag te leveren. De Chineezen hebben zich ver schanst te Peitsang, en zijn gedeeltelijk be schermd door overstroomd terrein. Tien duizend J ipanners, Engelsclteu en Ameri kanen zullen opereeren aan den westelijken oever van de Peiho, vier duizendend Fran- schen en Russen aan den oostelijken oever Men meldt dat een leger van 39,900 Chi neezen tusschen Peitsang en Jangtsoen staat. De gezanten waren den 28sten Juli veilig. ROME, 7 Aug. Iu den afgeloopen nacht en vandaag zijn 52 individuen, die ver dacht worden anarchisten van de daad te zijn, in hechtenis genomen. GOR1NCHEM, 6 Augustus. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor: Ristarwe f 7,a 7,15, roode dito f 6.80, ii 6,90 witte dito f6,75, ft 7,—, inl. rogge (5,80 a 5,90, buiten), dito i'5,75 a 5,85, gerst 1 4,70 a 4,80, haver f3,60 a 3,75, duivcboonen f 6,75 a 7.blauwe erwten, f0— a 0.— alles per hectoliter. üp de veemarkt waren heden aangevoerd 120 runderen, 3 nuchtere kalveren, 41 vette varkens en 412 biggen. le qual. Kalfkoeien f180 200 Kalfvaarzen f140 a 160 Melkkoeien 1130 A 150 2l/j jarige ossen 1170 a 180 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 a 70 Graskalveren f 25 a 30 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 41 vette varkens van 16 a 20 cl per half kilo, 412 biggen van t 6,— all per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen f_ a en lammeren f0 a f 0.— per stuk. Eieren (0.85 a 0 90 per 26 sluks. Boter 70 a 75 ct. per kilo. ROTTERDAM, 6 Augustus. Rogge. VlaBiusche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste fü.a 0.—. Dito mindere f0.A 0. Gerst. Zeeuwseh, Flakk. en Overm. Witern f0.a f4.50; beste Zomer- t'4.A f4.50. Haver. De beste f3.50 a f4.—. Blauwe erwten. De beste f7.25 a f8. l'aardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zok- goed f0.— A 0.Zomerzaad f0.a 0. Kanarieznad f6.50 a 17.50. Bruine boonen de beste f0.a f0. Witte boonen de beste f0.— a fO.— ROTTERDAM, 7 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 22 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1025 magere en 560 vette runderen, 269 vette, 68 nuch'cre en gras kalveren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens, 197 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 33— c, 2e kwal. 28 c., 3de kwal. 23 c. Kalveren le kw. 38 c., 2de kw. 34 c., 3de kw. 30 c. Alles per halve kilo. Bevallen van een welgeschapen Zoon, EL1SE W. H. ZIJLMANS-Smeets. Waalwijk, 2 Augustus 1900. EN 's-GreveMaÏQ-Capelle.J 2 Augastus 1D0Ü Bij akte op den 24 Juli 1900 voor den to Waalwijk gevestigden Notaris Adolpli Johan Rant gepasseerd, op het ontwerp waarvan de Koninlijke bewilliging is ver leend bij Besluit van den 14 Juli 1900 No. 59, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap ,/Algemeene brandstoffen- en Commissiehandel" gevestigd teWaal- wijk. De akt.e is in haar geheel, met de Ko ninklijke bewilliging, geplaatst in het bij— v( e3'sel der Nederlandsche Staatscourant van den 4 Augustus 1900 No. 180. ltANT. te Waalwijk, maakt bekend dat de vaste goederen van de Erven van den Heer J. DORREN- BOOM te Sprang zijn in bod gebracht. Het Hooiland te Besoijen op f 900. Het aandeel in den Kurenpolder o der Raamsdopk op - 300. Toeslag Vrijdag 10 Augustus 1900 's namiddags 7 ure bij den heer A. A. PEL te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. te Waalwijk zal voor de Erven van HELE NA SNOEREN te Kaatsheuvel 13 Au gustus 1900. nam. 7 ure bij ALPHONS SNOEREN-MOMBERS te Kaatsheuvel, te WAALWIJK, zal 16 Augustus 1900. voorin. 10 ure ter herberge van J. VOET te Haarsteeg om te Hooien. ONDER WELL en AMMERZODE voorzien van Westwoodvelgen, puike banden, linksche en rechtsche draad, prima roller- ketting, 1 maal gebruikt, door ziekte voor f 75 over te nemen. Brieven letlers A D bureau dezer courant. Aanbevelend. DISTILLATEURS N°. 1760. Onder voortdurende controle van Dr. Van Ham kl Roos Harmens. INLICHTINGEN te bevragen cn Post zegels te zenden aan Tegen inwisseling van de hieronderstaan- de BON kan men aan ons Bureau, tegen betaling van dertig cents een prachtig uit gevoerd, in kleuren gedrukte bekomen. Deze kaart heeft eene afmeting van 71 c.M. en bevat: 1. De Kaap-Kolonie. 2. Oranje Vrijslraat. 3. Transvaal. 4. Natal. 5. Britsch Bechuanaland. 6. Rhodesia. 7. Portugeesch Oos.trAfrika. Overal zijn de de bekende Kopjes aan gegeven. Bij toezendig van 45 cents wordt deze kaart franco per post toegezonden. Ondergeteekende neemt de vrijheid te herin net en, dat alle soort Net Drukwerk op goed stevig papier door hem voort durend geleverd wordt aan P R IJ Z E N, zeker niet hooger dan die, waarvoor van elders komende concurrenten het aanbieden. Alvorens drukwerk te bestellen, vrage men eerst prijsopgaaf bij de firma De houder van deze bon wensdt\ te ontvangen een Exemplaar. a Dertig Cents, franco per post 45 cents. NAAM WOONPLAATS- I89H1HK6BE! Opzending der goederen 's Zaterdags. Aflevering binnen 14 dagen.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3