Zondag 26 Augustus 1900. De Zuid-Aftikaansehe oorlog, VAN BUITENLAND. Frankrijk. Britsch-Indië. BINNENLAND. Correspondentie. UITVOERINGEN. Tweede Blad De Echo van het Zuiden. Zondag 2G Aug. zal door de Liedertafel „Oefening en Vermaak* van Waalwijk en Besoijen, op de zaal »Musis Sacrum" te Waalwijk worden uitgevoerd AD LIBITUM. BESOIJEN. Volks-matinée te geven door de Lieder- tafel „Oefening baart kunst", in de zaal van den heer W. Brokken, op Zondag 26 Augustus. Aanvang 12 uur. Programma ad libitum Grande matinee Amusante, te geven door de Liedertafel //Oefening baart kunst" met hoogstvereerende medewerking van gunstig bekende dilettanten, op Maandag 27 Aug. Aanvang 10 ure precie-*. Zie programma's. Kermisuitvoering door het Mannenkoor //Vooruitgang zij ons doel" op Maandag 27 Aug., in de zaal van den heer 1). v. d. Zaken. Aanvang des voormiddags 1 01 uur. (Zie programma's). Concert, te geven door de Harmonie '1 Espérance in den tuin van den heer Const, van Dongen op Maandag 27 Aug aanvangende G1/2 uur. (Zie programma's). Wanneer de correspondent der Daily Mail te Pretoria aan zijn blad langs telegiafischen weg bericht, dal men iu de hoofdstad van Transvaal (waar het Britsche hoofdkwartier gevestigd is) bitterlijk teleurgesteld is, bestaat er alle reden om aan te nemen, dat de man geen ziertje overdrijft Zelfs zou men aan de hand van de ge beurtenissen der laatste dagen tot de ge volgtrekking kunnen komen, dat er van nog wel iels ergers dan van doodgewone teleur stelling onder de lui van den generalen staf sprake moet wezen Wel verre van in de buurt van Rustenburg halt te houden en zijn mannen en paarden eenige dagen te laten uitblazen is de Wet aanstonds weer op weg gegaan. Misschien dat het hem bij de groote menigte Engelsche troepen rondom in het zuiden, westen en noordwesten Hamilton, Cairington, Methuen, Kitchener, in het oosten Baden-Powell, met Pretoria als reserve daar te onveilig leek, of dat hij noodig heeft zich van nieuweD schietvoorraad en paarden te voorzien mis schien ook, dat hij haast heeft om een nieuw plan uit te voeren. Generaal Christiaan De Wet heeft zich namelijk niet alleen niet laten opdrijven in de richting, waar de generaals Methuen en Kitchener hem hebben wilden, zij zijn er met hun geweldige strijdmacht niet alleen niet iu geslaagd de Boeren te verstrooien en van den goeden weg af te brengen, doch de ondernemende, voor niets en voor niemand terugdeinzende Boerenaanvoerder, heeft zijn manschappen zelfs onder den rook van Pre toria zoo ongeveer laten kampeeren (in deu nacht van Zondag op Maandag 1.1. vertoefden de Boeren rustig en wel op vijf-en-twintig kilometer afstand van Pretoria). Eerst aan den morgen van laatstgenoemden dag ging een Britsche troep van het hoofdkwartier ui», generaal Paget te Waterval versterken, hoewel deze plaats reeds Zaterdag bezet was van Britsche zijde Zoo kon het dan geschieden dat generaal Paget de Boeren rustig huu gang moest laten gaan uit numerieke minderheid en dat hij zich ten slotte in vereeuiging iret Baden Powell moest tcviedenstellen met achterhoe de-gevechten, waarbij de Britten dan nog lichte verliezen leden Zelfs van een pogen van geueraal Paget om De Wet te beletter» de spoorlijn over te komen, heeft men niets gehoord en natuur lijk loopen er over De Wets plannen weer de meest fantastische geruchten. Volgens hel telegram van gisteren zou zijn tocht een deel zijn van een algemeen plan tot concen tratie „in het Boschveld". Dit is zeer vaag. Het Boschveld ligt zoowel in het Noordwesten als in het Noordoosten van den Transvaal het is geaccidenteerd terrein met veel struik gewas begroeid. Vermoedelijk doelt het telegram op Zouipansberg, maar wij gelooven nog niet zoo gauw dat de Boereu de Dcla— goa-liju zullen opgeven. Ook de verdere veronderstellingen, aangaan de de concentratie van de geheele bóeren- strijdmacht met inbegrip van Botha en zijn manschappen en het grove geschut, verdienen geen ernstig geloof. Vermoedens zijn het, alweer Britsche vermoedens en wie hecht daar nu nog waarde aau na de ondervinding van weken en maanden Het laatste bericht is uit Twijfelaar afge zonden waar generaal Redvers Buller zich ingaand bezig houdt met zijn rugwaartsche verbindingen, in die mate, dat hij waarlijk geen manschappen kan missen om eeus pre cies poolshoogte te nemen bij den vijaDd aangaande diens toestand voor het heden en diens plannen voor de naaste toekomst! Merkwaardig in hooge mate is wel het feit dat de Engelscheo de Boeien geen enkel maal kunnen verlokken tot een gevecht van geringste kans wordt geboden op voordeelen als een gevolg van hun numerieke overmacht en... dat ze telkens weer verliezen moeten erkennen als ging 'ter in Afiika's zuidelijk deel heel bloedig toe Zoo heeft nu maarschalk Roberts als de verliezen voor de laatste week erkend twaalf officieren en honderd zes-en-ij ft ig minderen, terwijl er bovendien nog 120 man zijn gestor ven aan ziekten wat een totaal maakt van bijna driehonderd man, voor dagen van ongeveer algeheele werkeloosheid Of generaal Christiaan De Wet nu bedoelt vereeuiging met het Boerenhoofdleger onder Louis Botha om te proviandeeren, dan wel of hij het nog immer verzien heeft op lord Robert's communicatielijnen, zal de toekomst leeren. Waarschijnlijk lijkt het eerste niet bij af- deelirigen van groote mobiliteit vermogen de Boeren het meest Of zou het werkelijk De Wets doel zijn geweest de Britten af te schudden door zijn opmarsch van den Vrijstaat uit in noord westelijke richting over de Vaal bij De Wetsdrift naar Ventersdorp Men zou het inderdaad willen aannemen, wanneer men kennis neenrt van lord Roberts telegram van gisteren uit Pretoria, volgens hetwelk Baden Powell het Dinsdag den gan schen dag te kwaad geeft gehad met Grobler's achterhoede, waarbij de Rhodesiers één luitenant-kolonel en vier minderen verloren Het heet namelijk aan het slot dat generaal De Wet weder door de Megalliesbergen trok ten westen van Pretoria mei zijn manschap pen en dat hij voornemens is terug te trekken naar deu Vrijstaat L Dan zou zoowaar het spelletje dat voor de Engdschen eigenlijk bittere ernst is geweest, weer van voren af aan kunnen beginnen, alsof de vijf achter hen liggende maanden hun in deze nog niet genoeg teleurstelling en ergernis hebben gebracht Intusschen merken wij uit de verliezenlijsten en heden weer uit een telegram uit Kaapstad dat er nog in andere streken gevochten is en wordt dan waarvan de censuur ons laat weten. Het Rielfontein, waar de Engelschen tusschen den 16en 17en dezer 8 gewonden en 13 vermisten verloren, is niet aan te wijzen er zijn zooveel plaatsen van dien naam. De 52 Engelsche ruiters, die den 25en Juli bij Klerksdorp gevangen werden genomen, kunnen wij evenmin thuis brengen. Venlers- burg ligt in den Vrijstaat, ten Z. van Kroonstad. Is Olivier daar aan den gang Of een vliegende colonne van de Wet De tentoonstelling te Parijs werd Maandag bezocht door 199 516 personen. Het aantal bezoekers der Parijsche ten toonstelling bedroeg Dinsdag 226.866. De slachtoffers vau het ongeluk op het tentoonstellingsterrein bevinden zich over 't algemeen in minder zorgwekkenden toe stand. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij de begrafenis van vier personen, die om het leven kwamen, zullen de minister van handel en de commissaris-generaal der tentoonstel ling vertegenwoordigd ziju. Het gerucht loopt te Parijs, dat den 5en November een aanvang zou worden gemaakt met het afbreken der tentoonstel lingsgebouwen. Alleen eenige paleizen voor Fransche kunst zullen blijven bestaan. Behalve luitenant-kolonel Marchand is ook kapitein Fonque ingedeeld bij deu in ternationalen geDeralen staf van maarschalk Waldersee, twee andere officieren van de Cougo Nijizendiug reeds zijn ingedeeld bij den staf van generaal Voyron. In de door den hongersnood reeds zwaar geteisterde streken van Engelsch-Itidiö heb ben zware regens de positie der inboorlingen iets minder hachelijk gemaakt. In Hydea- baden Bombay heerscht cholera. Het aantal behoeftigen bedraagt nog 5.688 000, maar schijnt af te nemen. Gedurende de vorige week kwamen er in Bombay 12.633 nieuwe gevallen van cholera voor, waarvan 8.639 mat doodelijken afloop. Bovendien stierven 7.008 inboorlingen van den honger. Het Engelsche parlement schijnt reeds voor de sluiting een rappport ontvangen te hebben, dat intusschen door Chamberlain en consorten iu den doofpot is gestopt, waarin de hongersnood voor een groot deel geweten wordt aan de geregelde opdrijving der be lastingen sedert 1877 en '78, toen er 5 milliocn menschen van deu honger stierven in de provinciön Mandras en Bombay. De oorlog met Transvaal was bovendien oorzaak, dat de bijdragen minder ruim vloeiden voor de ongelukkigeD. Het rapport beschuldigt Engeland, dat het 33 nrillioei. Indiërs heeft laten omkomen, alles door geld, dat moeder land aan de kolonie heeft onttrokken. Als Indiö 75 millioen pond sterling opbrengt, WAALWIJK, 25 Augustus 1900. Vnii dc Parijzer tentoonstelling. Nederland is op de wereldtentoonstelling maar door weinig schoenfabrikanten ver tegenwoordigd, maar wat deze te zien geven, iS zoo goed en degelijk, dat het een verge lijking met andere, lauden met glans kan doorstaan. Eene opvallend degelijke ex positie is die van de firma gebroeders Fuhr- mann te Alkmaar. Deze firma houdt zich uitsluitend met de fabrikvtie van militair marine- en arbeidersschoeisel bezig, en brengt hare waren in natuur-bruine kleur. Van elegance en chique en dergelijke schoenen en laarzen kan, uit den aard der zaak geen sprake zijn, doch het tentoongestelde is van het voortreffelijkste materiaal, en zoo dege lijk en zorgvuldig mogelijk bewerkt. Ieder krijgt den indruk, dat eene firma, welke dergelijke waren in een elegante glazen kast, wondermooi gearrangeerd ten toou stelt, tot de werkzaamsten en eersten moet be- hooren. Jammer is het, dat ook hier, even als bij de inzendingen van leder uit Neder land geen prijzen genoemd zijn, waardoor een waardevolle vergelijking onmogelijk wordt. De firma Kleix-Dekkers uit Baardwijk exposeert fijn Dames- en kinderschoeisel, die de aandacht dubbel waard zijn jammer dat deze firma niet met meer zorg heeft ge ëxposeerd dan zouden hare artikelen meer naar waarde worden geschat. Daarentegen krijgt men zeer fraaie heeren-1 aarzen en schoenen, vooral rijlaarzen te zien van de firma Jos. Groenen uit Besoijen. Dit schoeisel is zonder uitzondering voortreffe lijk, en in elegante vormen bewerkt. De rijlaarzen zijn zoo onberispelijk, dat alleen een eerste klasse schoenmaker in staat is, zulke te maken. Redevaart naar Kevelaar. Naar wij vernemen, vertrekt 8 en 9 Sept. de Waalwijksche afdeeling der Bossche processie naar Kevelair onder begeleiding van den weleerw. Heer Arn. Suijs en de broedermeesters de Heeren Lamb. Mombers, Evert Klijberg en Jan van Dooren-de Greeff. bij wie, zooals nog nader zal aangekondigd worden, kaartjes zullen fe verkrijgen zijn. Geloof <*ti Wetcnseliap. Gisterenavond hield de Vereeuiging „Ge loof en Wetenschap" alhier eene algemeene vergadering. Zij genoot de eer o. m. in hare vergadering te zien, den ZeerEerw. Professor Jos. van Gils den Eerw. heer Pastoor den Eerw. Pater Raaijmakers, die tien jaren als missionaris in de binnenlan den van China heeft doorgebracht en verder vele andere Eerw. heeren. Door den Eerw. Professor van Gils werd een heerlijk, kernachtig woord van opwek king tot de leden gesproken, een woord dat zijn invloed niet zal en kan missen, om zijn flinkheid, den ernst, 't vuur dat er uit sprak, om zijn heerlijken stijl waardoor het alle aanwezigen boeide. Ja, dat was mannentaal, een echt woord van opwekking, waarvoor hem, namens de vereenigiug door den directeur een hartelijk woord van dank werd gebracht, een eeresaluut toekomt. Verder werd ook een woordje gesproken door den Directeur en den Eerw. Pater, wiens optreden met zijn forsche flinke stem en degelijke woorden, een goeden in druk op de leden maaktehij haalde eenige der vele ontmoetingen in China aan Zijne woorden eveneens waren een warme opwek king voor de leden. 't Was in een woord een degelijke, maar tevens een aangename, gezellige vergadering Uit de Hofwereld. Uit Kopenhagen wordt aan de Belgische f Petit Bleu" hét volgende telegram geseind, dat wij onder alle voorbehoud hier laten vol gen //Reeds door geruchten zooveel malen aan gekondigd is dan eindelijk werkelijk eergiste ren Dinsdag-avond, Hi M. Koningin Wil helmina der Nederlanden officieel verloofd. H. M. zal prins Adolf Prederik van Mecklenburg huwen. Haar verloofde is den 10 Augustus 1873 geboren, dus 27 jaar oud. Hij is de oom van prinses Christiaan van Denemarken (Alexaudrina van Mecklenburg- Schwerin, schoondochter van den kroonprins van Denemarken.) De Koninginnen zullen Woensdag 29 Aug. te Soestdijk het bezoek ontvangen van den Shah van Perzie. Ter gelegenheid hier van geeft H. M. de Koningin-Moeder ten paltize aldaar een gala-diner waarbij, be halve het gevolg van den Perzischen vorst, zullen aanzitten leden van het gevolg van Hare Majesteiten en de ministers, hoofden der departementen in de residentie aanwezig. De muziek van het 5e regiment infanterie, iti garnizoen te Amersfoort, zal zich ge durende het diner doen hooreu. De Shall en verdere gasten keeren des avonds naar 's Gravenhage terug. Uit China. Laat in den namiddag van Donderdag is, naar uit den Haag gemeld wordt, aan het ministerie van buitenlandsche zaken van den waarnemenden consul te Tientsin via Tsjifoe het volgende telegram ontvangen //Knobel slightly wounded on 13th Angust. Mars, Brunger, Van Zuylen all rightother Hollanders no information, probably all right. Van Zuylen gallantly distinguishtd himself (Knobel licht gewond op 13 Augustus. Mars, Bi unger, Van Zuylen allen wel om trent andere Nederlanders geen bericht, ver moedelijk allen wel. Van Zuylen onderscheidde zich dapper gedurende de gevechten te Peking.) Wij kunnen hieraan toevoegen dat tot de Nederlanders, omtrent wie geen bericht is ingekomen, in elk geval behoort de heer W. J. van Duysburg, leerling-tolk, en mis schien ook nog katholieke zendelingen uit Tsjtli en Sjan-si, die naar Peking gevlucht kunnen zijn. Het is niet waarschijnlijk dat de leden der missie van Oost-Mongolië (Mgr. Abels) of van West-Mongolië (Mgr. llamer) bij het uitbreken dei onlusten ge tracht hebben, zich binnen Peking in vei ligheid te brengen. De heer Mars, in het telegram genoemd, is kapitein 11. Mars, paardenarts le klasse O.-l. L enkele maan den geleden naar China gezonden in verband met den aankoop van paarden voor de artil leriede heer J. J. Brunger is geëmploy eerde van het Holland-China Syndicaatde heer 1). van Zuylen bekleedde een betrek king bij de electrische tramwcgmaat?chappij te Peking. Transvaal en Oranje Vrijstaat. Naar wij vernemen is dr. Cartier v^ii Dissel, die, zooals men weet, gevankelijk van Kaapstad naar Ceylon werd overgebracht, in vrijheid gesteld. Dc familie te Zwolle ontving deze heuglijke tijding. (Zw. Ct.) Ontvoering In de gemeente Tilburg heerscht groote verslagenheid. Donderdagmorgen circa half elf verliet het 11-jarig dochtertje van den heer M. Kessels, fabrikant van muziekin strumenten, de oudarlijke woning, om aan den Noordhoek een brief te postenter hoogte van de post i? het kind het laatst gezien. Sedert is er geen spoor van fe ont dekken. Onmiddellijk zijn door de politie de meest uitgebreide maatregelen genomen, tot nu toe zonder eenig gevolg. Allo kermis tenten en wagens, die met het oog op de kermis, die a. s. Zondag aanvangt, in Til burg zijn, werden afgezochtde bosschen zijn onderzocht, de gansche omgeving door kruist, alles zonder eenig resultaat. Nie mand heeft het kind gezien, sedert zij den brief gepost heeft. Elke gedachte aan een ongeluk is uitgesloten. Blijft alleen te deuken over dat hel aauvallig ineisje ont vreemd is. Beschrijving te geven van den toestand der ouders is onmogelijk. Trouwens welk ouderhart zal de diepe smart vau den heer en mevrouw Kessels niet beseffen. Onmiddellijk is in alle richtingen getele grafeerd, zoodat de politie een wakend oog oog zal houden. Van zeer geachte zijde werd het signale ment der elfjarige verstrekt Tamelijk lang, slank, eenigszius blozende gelaatskleur, haar blond, lang en krullend, blootshoofds, voorhoofd hoog neus en mond gewoon, kin rond, gi kleed met kantoenen, ro<e, gestreepte japon met korte mouwen, witte schort of boezelaar, korte zwarte kousen, dc kuiten bloot latende, hooge le deren knooplaarsjes. Mocht de verspreiding van dit signalement er toe leiden het kind aan hare diepbedroefde ouders worde teruggeschonken Na eenige dagen vau onzekerheid en droevige onrust voor de ouders, zooals uil bovenstaande blijkt, is thans, licht in de zaak, een einde aan deze onzekerheid geko men. Van verschillende zijden ten minste wordt gemeld, dat gisteravond het lijkje van het elfjarig kind van den heer Kessels te Tilburg is ontdekt. In de Nieuwe Kerk werden de kleederen gevonden, verstopt iu eene verwarmingsbuis en bij een nader on derzoek vond men het naakte lijk. Blijkbaar was het meisje geworgd. De koster van de kerk is in hechtenis genomen. De Soe -Democratie in het Zuiden. De sociaal-democraten schijoen zich be slist het bewerken van Brabant en Limburg ten doel te stellen. Zij hebben thans afdee- lingen te Maastricht, Breda en 's Hertogen bosch en schijnen nu allereerst het oog te hebben op Roermond en Veulo, vervolgens op Tilburg en Eindhoven f Nu waarschuwen we voor dit De sociaal democraten zullen vermoedelijk niet met een rechtstreeksche propaganda beginnen maar het voorbereiden van het terrein denkelijk opdragen aan dc zooge naamd neutrale vak bolden Ned. Timmer- liedenbond, Metselaarsbond, Sigarenmakers- bond, (deze is te Valkenswaard reeds begon nen) Typografenbond enz. De quasi-neutrale vakbonden zijn feitelijk werktuigen in han den der S. D. A. P. en werden door den Amsterdamschen socialist Pieters reeds aan gespoord, om met de S. D. A. l\ een ffplaninatige propaganda" van „het donkere Zuiden" te ontwerpen. De Kath pers in Brabant en Limburg zal wellicht goed doen, h*re werkliedenlezers hiertegen te waarschuwen. Volksbanier.) Suikerbieten. Uit Noordwestelijk Noord-Brabant meldt men, dat de stand van het suikerbieten gewas daar niets te wenschen overlaat. Ondanks het zeer ongunstige weder bij 't begin, waardoor zeer veel perceelen moesten overgezaaid worden staan ook die uitstekend. Het huidige weer is oorzaak, dat dit hier veel verbouwd product flink groeit en over 't algemeen uitzicht geeft op een goeden Waakzaamheid der politie Men meldt uit Den Haag Naar wij vernemen, heeft dc politie in dc laatste dagen het toezicht op hier ter stede aangekomen of verblijf' houdende vreemdelingen zeer verscherpt. Meer be paaldelijk worden vreemdelingen, van wie blijkt dat zij uit landen, welke als verzamel- plaatsen van anarchisten bekend staan,, uit- genoodigd bij de bevoegde autoriteiten hunne papieren te vertoonen. Kunnen zij hieraan voldoen, dan worden zij verder ongemoeid gelaten, maar anders worden zij met inacht neming der wettelijke formaliteiten, het land uitgezet. Moordaanslagen. Te Drimraelen zette zekere v. d. Sluis een fuik; toen hij haar later wilde lichten bevond zich daarin een jong eendje, dat dood was en toebchoorende aan B. Meerkes, die daarop zoo in woede ontstak, dat hij v. d. Sluis onder water hield ten einde hem te verdrinken het slachtoffer worstelde zich echter los en ontkwam. Dc dader is in arrest. Te Oosterhout kregen twee zangers twist, waarbij het mes werd getrokken en waarop de een den ander zoodanig verwond de, dat hij door de politie per mand en J hevig bloedende, naar het ziekenhuis is ver voerd. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. Wielrijdeu. Coruang is in ernstige training voor den wedstrijd om den Bol d or. Zaterdag is hij van Blerik raar Rotterdam komen peddelen. Geregeld rijdt hij dage lijks een paar honderd kilometer en volgens zijn besliste verklaring, is hij thans sneller dan ooit te voren. Hij zal trachten dit te bewijzen, door de volgende week Don derdag het wereld-uurrecord, zonder gang- mak iug, onder te nemen op de Maastrichtsche baan. Hij hoopt het te brengen tot boven de 40 KM. (het oude record staat op naam van Maurice op 39 KN. 240 M., gereden 30 Juli 1897 te Vincennes) Cordang zul dezen rit rijden op systeem Palmen Siory-rijwiel (kettingloos, overbren ging van kracht door drie op ééa lijn V liggende kamraderen). De leiding van zijn gangmaking in den Bol d'or heeft hij op gedragen aan den heer John. D. Diele Jr. te 's-Gravenhage Hij heeft niet meei Chevalier tot manager gekozen, doch een bekend sportman. Gaat alles naar wensch, dan vertrekl Mathieu den 7en of den 8en Septembei j naar Parijs om de laatste acht dagen vooi i, de race te trainceren. Hij is vol moed, meer nog dan anders bij een geregeld verloop, Walters, met stuk keu te kloppen." Ongelukkeu. Donderdagavond heeft aan liet statioi M M eesperpoort te Amsterdam een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Dt controleur Tjaden, die een van het eerstr naar het tweede perron zich wilde begeven j had de onvoorzichtigheid de rails over ti steken en bemerkte niet dat een losse lo noinotief in aantocht was. Hij werd doo de machine gegrepen en onmiddellijk ge dood. Tjaden laat een vrouw en 4 kinderei achter. "Woensdagavond speelde het kind rai C. v. d. T. aan den Voordijk te Barendrech op een werf, waarop ook een hit liep te grazen Toen het kind er wat te dicht bij kwam kreeg het van de hit een slag tegen dei ibuik, met het noodlottig gevolg, dat he Donderdagmorgen aan de gevolgen is over leden. Fin de siècle. Te Putten heeft men 's nachts bij eei k inwoner een varken uit het hok gehaab 1- en dit heel eenvoudig vlak erbij geslach |aj en de hammen uitgesneden en medegenomei :d en de rest laten liggen De politie is ijverig bezig om wat lich te brengen in dit duister en niet minde brutaal schelmstuk. Jeü Dussen, 24 Aug. Ter gelegenheid van dei 20sten verjaardag van H. M. Koningii Wilhelmina zal de fanfare „Wilhelmina' alhier haren leden een concert aanbiede Ouder de muzieknummers, die op 't program ma voorkomen, noemen we slechts >Li Pri- mavera" „Vendange et Moisson" en „Talo Rouge", onder de voordrachten ulleen „Daa had je bij moeten zijn", welke zeker reed een gang naar de zaal overwaard zijn. al Wij wenschen de fanfare dau ook een flin t bezette zaal toe. Op verzoek van onzen verslaggevei plaatsen wij heden zijn antwoord aan Rtchar Hol nietin de treurige omstandigheden 1 waarin de lieer Kessels op 't oogenblik vei keert, vindt hij 't gepast, hem zijn rech medelijden te betuigen in het droevige on - geluk, dat hem en de zijnen heeft getroffen j In een volgend nummer zullen wij die t brief opnemen. T. J. Schweinsberg Nijmegen. Uwinge-j zonden stuk te laot ontvaugen. We plaatse

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5