De Echo van het Zuiden, BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Burgerlijke stand. Telegrammen. Laatste Berichten. uitgever: ANTOON TIELEN, te Waalwijk, PREMIEMA.RKT to Waalwijk op nderdag 20 September as. Waal wij ksche en Langstraatsche Courant, Men meent, dat de Russische tegeering het oogenhlik in het bezit is van alle [woorden der regeering op het ontruiming.1 orstcl *an Peking. Evenwel wordt de strijdmacht van Frank— c, Rusland, Japan tn de Vcreetiigdc ten niet onttrokken aan het opperbevel i g aaf Von W'alderree. tmm1WWIWIHWII^MUWW" 1KHII-. 1'Ji l^E» derlandsch-Indië, J. B van Heutsz, civie en militair gouverneur van Aljeh en onder- hoorigheden. tot luitenant—generaal, commandant WAALWIJK 15 September 1900. loting Nat .Militie. /oor de loting der Nat. Militie in «leze iccnte, die plaats he'.ben op Vrijd.g October a. s, zijn ingeschreven 61 lote ;en voor Waalwijk een zeer hoog getal. Bijzonderheid «Is eene bijzonderheid kunnen wij mede- en dat in de maand Augustus ter se- arie alhier zijn aangegeven 22 geboorten, rvan 17 van 't vrouwelijk en slechts 5 't mannelijk geslacht. 'oorwaar een goede maand dit getal 't grootste dat hier in deze gemeente nog toe in déne maand werd ingeschre- Ongcval rijilagmorge.n viel eene vrouw uitNieuw- met koopwaren alhier ter markt, in acht. Zij werd ergens binnen gedragen bleek, dat zij een beslag had gek re- Later is zij naar h ire woonplaats ge- «porteer d. Preuiieuiurkt en Vergadering. a afloop der preraietnarkt alhier, op lerdag 20 September a. s.,ten ongeveer ur, zal de lie afd. der Noordbr. Mij Landbouw eene algemeene vergadering en op zaal „Musis Sacrum', tn de orde is Het doen van rekening en verant- ding over 1899. (Art 13 der statuten. Vaststelling der begrooting voor 1901. Uitreiking der premiëu en diploma's le bekroonden in den wedstrijd. Behalve voor de. premiëu sub 3 zal eue keuring van stainboekmerriën, van tens 3 jaar oud ot van hunne volbloed nel ingeti gehouden worden, waarvoor prijzen beschikbaar zijn, nl. één van J0, 15 en 10 gulden, ig niet ingeschreven paarden kunnen jvenverinelden dag otn 9 ure eerst voor stamboek gekeurd worden en daarna de premiëu mededingen. die voor de keuring sub 4 in aan ing willen komen, moeten voor den dezer daarvan opgave doen aan den tchftb. heer J. A J. van Heyst, te Iwijk. atdeeling telt thans 67 leden, verdeeld de gemeenten Baardwijk, Waalwijk, jen, Sprang, Canelle, Vrijhoeven-Capp. l, ivemoer, Waspik en Kaatsheuvel. Kcgclcaucours te Tilburg. erdag voormiddag 8 September 1900 de opening plaats gehad van den ten Kampioenskegelwedstrijd in Ne- id", uitgeschreven door de Sociëteit vereeniging //Strijdlust" te Tilburg ct Wilhelminapark, onder groote op- van Heeren Kegelaars en belangslel- De Voorzitter van „Strijdlust" tevens •enwoordigende de Vereeniging tot be- •ing der Kegelsport in Nederland bood a kranigen speech van den onder-voor den eerewijn aan. Hierna werden bijzondere bepalingen voorgelezen, iet in het reglement zijn opgenomen, i o. m. het volgende voorkomt. 3 banen zullen dagelijks door eeue coin - worden nagezien en in deuzelfdeu ld worden gehouden als bij de opening zuiver vlak." iwel in beide dagen reeds tamelijk ge- is gemaakt van kegelen is de stand inten slechts 39 in 8 worpen. Ieder iner betuigde zijne tevredenheid over ïde regeling en banen enz. Het leggen anen doet dan ook den Heer A. W. Bruggen te 's-Bosch alle eer aan. «r wij van vertrouwbare zijde n. 1. van id der Regelings-commissie hebben nen is het te voorzien dat de deel de twee laatste dagen zoo groot zal .at het te vreezen is dat niet eenieder nneu werpen wanneer de wedstrijd op ingegeven tijd afloopt //Strijdlust" zal ?1 middelen beramen, dat eenieder entcht deel te nemen daarvoor de gele- zal worden gegeven. wenschen „Strijdlust" het beste suc- i vertrouwen dat Heeren Kegelaars jroote deelname zullen toonen geheel «temmen met het doel dat „Strijdlust" n. 1. kegelsport hooger op te voeren. Nader vernemen we dat de stand der is45 in 6 ballen. Tweede Kamer. de Donderdag gehouden verkiezing een lid van de Tweede Kamer der Generaal in kiesdistrict Meppel, nr. H. Smeege gekozen verklaard. Er geen tegen-candidaten gesteld. iicuwe leger—commandant in Indië. Koninklijk besluit van 11 Sept. 1900 13 zijn benoemd, met ingang op 2 r 1900; tot luitenant-generaal, de generaal- der infanterie van het leger in Ne- 2o. tot luitenant-generaal, van het leger en chef van het departement van Oorlog in Nederlundsch-Indië, de ge neraal majoor der infanterie van het voor melde leger II. de Bruyn. China. Nader vernemen wij, dat zich behalve Ilr. Ms. Minister-resident te Peking ik g aan boord van Hr Ms. kruiser Holland tn reede van Sjanghai bevonden den lieer J. W van Duyshurg, waarnemende secretaris- tolk bij Hr. Ms. gezantschap in China, de lieer Mars, paardenarts van het Ncd.-In dische leger, en de heer Brunger. I)c Missionarissen in China. Een telegram van 16 Augustus te Scheut ontvangen, meldt het verblijdend nieuws, «lat alle missionarisseu in Mongolië in vei ligheid zijn. Onze Murine. De „Tijd» geeft een overzicht van het geen in de pers in den laatste» tijd geschre ven is over de houding van Nederland te.i opzichte der gebeurtenissen in China. H« t blad maakt daarin o. a. de opmerking, hoe gelukkig het was, dat Nederland althans een paar toonbare schepen naar de Cliince- sche wateren kon zenden. „Hoe zou het echter geweest zijn mag men vragen indien Nederland eens in liet zelfde geval ware gekomen eeuign jaren geleden? De ou 1ste van onze „KorL- naers en pantserdekschcpen zijn drie of vier j «ren in dienst. Onze houten fregatten (type At jell), nog goed genoeg voor vlag vertoon, en daarbij als schepen uit den ouden tijd overal met verbazing aangestaard, had men locli zeker niet kunnen uitzenden Men stelle het geval, dat deze eens ge dwongen waren geworden gezamenlijk met de gepantserde slagschepen en meest mo derne kruisers van andere mogendheden op te treden Hadden de Chineezen goedge vonden uit hun forten en kust batterijen, of wel uit eigen pantser vaartuigen, zwaar* geschut te laten spelen, ome schepen had den, om een volstrek nulteloozen ondergang te ontgaan, eenvoudig een goed heenkomen moeten zoeken. „Welken indruk dit in het geheele Oos ten zou gemaakt hebben, behoeft wel niet nader aangetoond. Derhalve dit is de. conclusie onzer kantteekening mag Ne derland, als het 't behoud zijner koloniën op prijs stelt, niet al te zuinig wezen bij de inrichting en aanvulling bij bij de aanschaffing, juister van zijn Marine. „Beperking, ook van fhunciëele lasten «Ier defensie, tot het strikt noodzakelijke, is onze leus en zal die steeds blijven. Doch tot dit strikt noodzakelijke behoort in «le tegenwoordige tijden ontegenzeglijk een es kader van eenige moderne, goed gewapend schepen in het Oosten." De Uraeiuar Castle. Men schrijft uit vlissingen De Braemar Castle kwam Woensdag op «le reede te Vlissingen ten anker. Den an dere ochtend kwam zij in de haven en meerde aan de zuidelijke ponton. Des avonds begaven zich met toestemming van den kapitein dier boot eenige handelaren in gemaakte kleeren, schoenen, sigaren enz per sloep aan boord om hunne waren te koop aan te bieden. Met de Braemar Castle zijn medegekomen ruim 500 passagiers, bestaande uit 133 ambtenaren des N. Z. A. S. M met vrou weu en kinderen, voorls Nederlanders en personen tot andere landen behoorende. Met genoegen vernamen wij van tal van passagiers van de Braemar Castle, dat het voedsel en de slaapgelegenheid heel wat be ter waren dan aan bood van de reeds vroeger aangekomen schepen. De behande ling die men van den kapitein, zoowel als den le-officier ondervond, werd algemeen had, zag zij het eensklaps gaan naar de overzij Ie, naar de deur der kerk. De irr i.l zna daar den koster en een mm in witten kiel. Zij z ig het meisje met d-n koster de kerk ingaan en den nnn met. den wit- tm kiel (naar alle waarschijnlijkheid den schilder) de deur dichtdoen. Toen zij later vernam dat liet kind verdwetnn was en de koster was gearresteerd, beving liaar zulk een schrik om in de zaak re worden be trokken, dat zij haren dienst verliet en zich bij een boer in de Peel verhuurde. Het zwijgen schijnt haar te machtig te zijn ge worden, zoodat zij eenige dagen geleden de geschiedenis verhaalde aan den boer bij wien zij inwoonde. Deze vertelde een en ander in het Stationskoffiehuis te Helmond, waardoor de kastelein aldaar, opmerkzaam geworden, de zaak aan de politie mededeel de, die daarop genoemde meid in verhoor nam, waarin zij bovengemelde verklaring aflegde. Onder de getuigen, die den avond van de ontdekking der afgrijselijke gebeurtenis, gehoord zijn een verhoor, wat tot bij vier uur in den ochtend duurde moet een persoon geweest zijn, die don schilder Mutsaers zelf belangrijke dingen heeft hoo- ren zeggen, ten overstaan van eenige vrou wen. 't Was 's namiddags even vijf uur en er was nog niets bekend van eenige ontdek king. De schilder Mutsaerszeide toen reeds dus twee uur vdór de ontdekking van het lijkje op de gewelven der kerk 't Is toch verschrikkelijk. De kleeren van het arme kinJ zijn gevonden in de verwarmings buizen van de kerk. En waar 't kind is, weet ik ook wel. Dat ligt boven op de „holsbalken Dit zju dus een zeer bezwarende getui genis voor den schilder zijn. Dat de schilder dit om vijf uur en niet later tege» de vrouwen gezegd zou hebben, is niet te loochenen. Want om zijn ge tuigenis, ten aanzien van liet uur, waarop dit gesprek plaats had, nog meer aannemelijk te maken, voegde de ooggetuige er aan toe ik ben door te blijven praten nog ietwat te laat gekomen bij de oefeningen van den kruisweg bij de paters Capucijnen. Deze oefeningen nu beginnen ten vijf ure. Baardwijk, 12 Sept. Een reisje. Een zestiental leerlingen, van de hoogste klassen der openbare school alhier, maakten gisteren onder leiding van het hoofd dier school, den heer H. H. Breder, een reisje naar Rotter dam. 1 en 7,04 des morgens van Waalwijk vertrokken, kwamen zij om 8,24 te Dordrecht aan, van waar de reis per boot werd voort gezet. In Rotterdam aangekomen brachten zij o. ni. een bezoek aan den dierentuin, waar de mees— ten tijd werd doorgebracht, en zij zich vooral uiisiekend amuseerden. De terugreis werd weder per boot gedaan tol Dordrecht, terwijl de tijd, die aldaar nog beschikbaar was, werd besteed om ook nog zooveel mogelijk van deze stad te zien. Des avonds ten 3,25 arriveerden zij weder te Waalwijk. uen le-uiuoier uuuervuuu, ncru aigeineeil 7 L- °.,T hoog geroemd. De kapitein vooral, de heer k''ignjilèrij J. W. Craeghe, was een zeer humaan mensch, Jaa^ i iiiii, i ,ii 2. Kuipsteken c j 1 de enkele klachten werden steeds door hem aangehoord en onderzocht, en indien hij er maar iets aan kon doen, bleef verbetering niet uit. Het was dan ook werkelijk zijn schuld niet dat men te East Londen 3 we ken heeft stil gelegen en in den beginne veel passagiers als gevangeuen werden be handeld. Alles bij elkaar genomen hebben de pas sagiers van het „lest best" is hier zeker niet misplaatst, want de Braemar Castle is voorloopig de laatste boot mei verdrevenen. Van nog uitgezette personen is thans ten minste niets bekend. Onvermeld mag blijven, dat de verj ar- dag van onze Koningin aan boord op recht feestelijke wijze gevierd werd met kinder spelen, sport en versiering van de kajuiten. De kapitein en de eerste officier verleenden hun welwillende medewerking om dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen, wat dan ook werkelijk het geval was. Du kindermoord te Tilburg. Het verhoor van de dienstbode te Griendts- veen wier opsporing wij in ons vorig nummer reeds mededeelden schijnt in derdaad licht in de nog ten deele duistere misdaad te hebben ontstoken. Aan de Tijd meld men er het volgende van De meid van een melkboer hier ter stede (Tilburg) ontmoette op den dag van den moord het jeugdige slachtoffer te circa half— elf. Zij kende Maria Kessels. Toeu het ongelukkige kind haar gegroet Sprang. 12 Sept. Met genoegen kunnen we meitedcelen, dat de heer H. N. B. van Santen, volontair ter Secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Hengelo. [O.) Vrijhotivcn-Cappcl. Het Programma der feestelijkheden op den 26en en den 27en Sept. alhier, ter cere van den EA. Heer Burgemeester W. H Baron van Heeckeren van Waliöo en Z E A. 's echtgenoote, luidt als volgt le dag. Ontvangst aan den Groenendijk kwart voor elf. Aankomst in de gemeente te 12 uur. Tocht naar liet raadhuis. Welkoms lied der schoolkinderen. Optocht ten half drie. Concert van half zeven tot ongeveer 10 uur op het feestterrein door „Apollo" van Kaatsheuvel 2e dag. Van 10 lot 12 uur onthaal der schoolkinderen in de school. Om 1 uur verschillende volksspelen om yiijzen, uitgeloofd door den Burgemeester. van personen van 18 tot Bussen, 1+ Sept. De kermis is kalm en prettig afgeloopen. Vele paren maakten ge bruik van de op d'ie plaatsen gehouden dinsmuziek. De fanfare Wilhelmina gaf s M iandagsmorgens eeu matinee, dat uit muntend van stapel liep De opkomst van de leden met hunne dames was meer dan druk. Een woord van lof aan de fanfare «oo'al aan den directeur en de werkende 'eden is ten volle verdiend. Alle voordrach ten. maar vooral die van den heer Berm verwek'en veel applaus. Moge de fanfare, die zich immer meer en meer in de sympa thie van eenieder mag verheugen, voortgaan op den ingeslagen weg, en Dussen's burgerij nog menige» genoeglijken dag bezorgen. 1IIIIIH Het glctsckeroiigcluk op den Olpercr. Over den tragischen dood van dr. Schaf- fer en zijn gids Offer in do ij skioven var. den Olpercr ten Z.O van Innsbruck worden in de Innsbrucker Nachtrichten de volgende bijzonderheden medegedeeld Nadat de lijken der verongelukten in een gletsohërspleet van 21 meter diepte steen bard bevroren gevonden waren, werd vast gesteld, dat beiden bij hun gletschertocht een groote onvoorzichtigheid begaan hadden, daar zij zich op een afstand van elkander van 10 in plaats van 20 meter met een touw verbonden hadden. Daardoor kwam liet, dat de groote, sterke dr. Schaffer, die 120 kilo woog, den magereu Offer bij het gaan over de sneeowbrug in de diepte mee sleurde. Offer brak armen en beenen, dr. Schöffer bekwam bij liet neerstorten slechts icht letsel aan de knie. Schaffer beproefde nu tweemaal door de ijskloof naar boven te komen en kwam tot 5 meter beneden den rand, maar stortte beide koeren weer naar beneden, waarbij hij zijn voeten brak. Nu zag hij geen redding meer, en toen maakte hij, diep in het ijs begraven, zijn testament. Toen deze bladen van zijn boekje voor gelezen werden, liepen den door liet weer gebruinden berggidsen dc tranen over de wangen, zoo teeder en roerend neemt dr. Schaffer daarin van zijne vrouw en kinde ren afscheid. Deze bladen, in gèhecle duisternis in de diepe ijsspleet geschreven, leggen de getuigenis af van de geweldige wilskracht van dezen man, die tot het laatste oogenhlik niet versaagde. Over zijn zeer belangrijk vermogen maakt hij de noodige beschikkingen en voor het geval dat men zijn lijk mocht vinden, geeft hij zelf bevelen voor het overbrengen van van het lijk en voor de begrafenis. Zoo, levend in het ijs begraven, moest de arme man 18 uren lang op de ver lossing door den dood wachten, en terwijl maakte hij, zoo lang de vreeselijke koude liet toeliet, aanteekeningeri. Het grootste, deel daarvan is var. privaten aard diep betreurt hij het ongeluk van zijn sterven den gids Offer en zegt, dat hij tweemaal getracht heeft naar boven te komen, maar dat het hem onmogelijk is redding te be proeven. Dicht voor den mond van den gids en voor zijn eigen mond legde hij al den eet voorraad, opdat zij bij het ontstaan van de verstijving toch nog iits zouden kunnen bereiken. Twee pakjes lucifers, die zij bij zich hadden, lagen geheel verbruikt rondom de beide verongelukten. Naar de nauwkeurige opteekeningen van dr. Sehiiffer had de neerstorting plaats op 28 Augustus, 's ochtends half acht. De schatsing van de diepte en de breedte van de ijsspleet is geheel juist in het aanteeken- boekje opgeteekend. Aan geld had Schaffer 900 Mark en 5 tienguldennoten bij zich en dit teekendc hij nauwkeurig aan, evenals het getal ringen, dat hij in zijn portemonnaie had. De gletscherspleet is 1.80 meter breed en was droog op de plaats waar beiden zich bevondenmen kon duidelijk de door dr. Schaffer gehakte treden waarnemen. als een buff, rstaat. 3. De mogendheden zullen b.'zettingen mogen leggen in de ver draghavens, waar dat noodig is ter bescher ming van de vreemdelingen. 4 De leiders van de Bokse'—beweging zullen terechtgesteld worden. LONDEN, 14 September. Een telegram van Roberts uit Machadodorp, van gisteren meldt Bulier seint dat zijn troepen zich voorgoed gevestigd hebben op den Spitskop, w.a- hij 300,000 pond voorraad van de Boeren vond, hoofdzakelijk rijs*, suiker, koffie, benevens 300 kist.n met ammunitie. Een genie-trein onder luitenant Meyrick, met een escorte van 19 huzaren, bezig aan het herstel van de telegraaf tusschen Machadodorp en Lij— denburg is aangevallen dicht bij de plaats waar de weg de Krokodilrivier kruist. Meyiick en een korporaal werden licht gtwond.Alle geniesoldaten zijn naar he' naaste kamp teruggekeerd, maar van het escorte is niets vernomen. Hart heeft den Hen Potchefstioom weder bezet de Boeren werden verrast. Botha heeft wegens ziekte het opperbevel moeten overdragen aan Vi'joen. De Times verneemt uit Peking Het besluit van Rusland om zijn gezantschap te I eking in te trekken en er a leen een militair bewind achter te laten zal vermoedelijk ten gevolge hebben dat o»k de overige mogend heden dat doen, en dezen winter hun troe pen te Peking laten. De Russische generaal heeft bekend gemaakt, dat 15,000 Russen te Peking zullen overwinteren, Duitschers even veel de Janansche generaal 22,000 Japan ners de Engeisrhe generaal heeft niets gemeld, omdat hij geen instructies heeft De correspondent meldt ook, dat er een Russisch- Duitschs overeenkomst is betreffende de verdeeling van China. Rusland zou Noord- China krijgen en Duitschland Midden-Chir.a, net Jangtsegebied iubegrepen. Een verdee ling van China lijkt inderdaad overmijdelijk. WAALWIJK, 14 Sept. 1900 Er was weer veel afvoer ter veemarkt en de handel v ug, ruaar de prijzen over 't geheel lager dan verleden week. Voor Belgische rekening kocht V V Prima kalfbeesten opgc- Kalfheesten f 135 f250. Dito vaarzen f 120 ii f 190. Jonge varkens aangevoerd 70 stuks ver kocht van f7.— a f 10.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 470 kg. van f 1.11 i 1.23 per kg. h Eieren 3 A 4'/2 cent per stuk. De huidenmarkt blijft kalm maar vast gestemd. Houders in de eerste hand schijnen on genegen concessies op de bestaande prijzen te verlecneii. De berichten omtrent de leder markt luiden in 't buitenland en ook hier overal gunstiger, men verwacht luxx'c uajnarsprijzen. Inlandsche huiden in vellen ïu iets betere stemming. Voor prima zwaar zoolleder besteedt men 70 a 80 ets. per half kilogram naar kwali teit Öcht zoolleder 627, a 72% ct. idem. Inlandsche zoowel als Belgische en Fran- sche schors goed prijshoudend. Vreemde looitniddelen over 't geheel sta tionair, Garouille en Valonea stijgende. DUSSEN, 13 Sept. Boterprijs per K G. van f 1.28 Aanvoer 150 V. O-. Eieren f 0.90 de 26 stuks. van personen van 13 tot Kuip 18 jaar. 3. Zakloopen van jongens vau 10 tot 13 jaar. 4. Wedstrijd voor mooist versierde fiet sen. 5. Stroophappeu van jongens van 6 tot 10 jaar. 6. Guldenshappen van personen van 18 tot 25 jaar. 7. Mastkliramen van personen van 15 tot 18 jaar. 8. Wedstrijd iu langzaam fietsen. 9. Hurdloopen met hindernissen van per sonen van 10 tot 15 jaar. 10. Kaarshappen van personen van 6 tot 10 jaar. 11. Eierrapen van meisjes van 6 tot 10 jaar. 12. Wedstrijd in hard fietsen De wedstrijden worden opgeluisterd door muziek van „Apollo". Capelle, 13 Sept. De heer C. Wildeman, onderwijzer aan de school in de Kom alhier, komt als No. 1 voor op de voordracht van onderwijzer met verplichte hoofdacte te Lein- dau. De Stct. bevat de goedkeuring met statuten der >Landbouwvereeniging" Capelle, Vrijhoeven-Cappel en Sprang te Capelle. De WelEerw. Heer Van Dam te Bol nes, beroepen leeraar bij de Chr. Ger. gem. alhier, heeft voor die beroeping bedankt. Uit een getal van 23 mededingers is na een zesdaagsch examen, te's Gravenhage gehouden, rle Heer G. de Noo alhier be noemd tot adsp-'rant-opzichter der telegraphie m-'t het rangnummer 2 Er wareu 6 plaat sen beschikbaar. WAALWIJK. GEBORENLucien Petrus van Gerardus de Werd en van Maria van Stree. Aide- gonda Maria, dochter van Balthosar Fran- ciscus de Graaft en van Johanna Maas. OVERLEDENüerardus van Meeuwen oud 8 mud. z. van Gerardus van Meeuwen en van Catharina van den Broek. GEHUWD: Adrianus Verhoeven jongman 31 j. met Maria Kroot jongedochter 29 j. SJANGHAI, 12 September. Uit een ge woonlijk vertrouwbare bron te Peking wordt gemeld dat prins Tsjing de onderhandelingen met de mogeudheden geopend heeft, en dat de volgende voorstellen overwogen worden 1Erkenning 'Ier onzijdigheid van Tientsin, met inbegrip van de inlandsche stad. 2. Behandeling van de provinciën van Manls— joerije, het Liao-toug schiereiland inbegrepen, Henri Meyers (Hollander) was in den Grand prix te Parijs no. 1 en won hier door 15000 fr. s het nicest gelezen blad in de Langstraat, eeue der meest hauleldrij ve ide en nijvere streken van het geheele land. De Echo van het Zuiden bevat hoofdartikelen, overzichten van de voornaamste gebeurtenissen m het binnen- en buitenland, en meer speciaal al wat in de Gemeente Waalwijkin de Langstraat en omstreken meldenswaardig voorvalt, vooral ook op 't »e- bied van handel, nijverheid en gemeentezaken; verder marktberichten, huiden-en lederberichten en bij' uitstek boeiende feuilletons. Voor allen, die met de inwoners der Langstraatsche gemeenten zaken wenschen te doen, of op eene of andere wijze met hen in relatie staan of wenschen te komen, biedt de Echo van het Zuiden een uitstekende gelegenheid aan tot adverteeren. De „Echo van het Zuiden" verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAGAVOND. Prijs per kwartaal, franco per post, door het geheele land f0.90; met Zondags blad f 1.2778- n Voor Waalwijk, Baardwijk en Bezooien f 0 75met Zondagsblad f 1.05. Advertentiën van 17 regels 60 cent 5 elke regel meer 8 cent. Advertentiën 3 maal ter plaatsing opgegeven worden slechts 2 maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels bij abonnement worden afzonderlijke overeeukcir.sten gesloten aan veel verminderde prijzen.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 6