s; li; KIP OF EI. Middelen van Vervoer. I' m i'!' Telegrammen. Handelsberichten. Voor Verstand en Hart, Burgerlijke stand. I 4 1;f 1. I il d: TREKKINGSLIJST DER LOTING 1. 2. 3. 4. Zititng kantongerecht Waalwijk. DIENSTREGELING 1 Oct. 1900, Greenwich lijd. i i i. I1 I; I 1'. f 'I j r I 1 I ll >i<; '1 I I I ,1 BALANS. [nkomsten der g. meente f 68,783.035 Jitgaven der gemeente 68,769.90 - Waarschijnlijk batig slot f 13.18s 1 Bevordering. Vlet genoegen kunnen wij mededeelen de heer J. J. A. van Lieropt, milicien ide lichting 1899 bij 2e Regiment Infan e te 's-Bosch is bevorderd van korpo- 1 tot milicien-sergeant. Van 20 leerlingen die den cursus mede begonnen, hadden slechts, nagehouden men 2 het voos recht aldus te worden orderd. Leerlooiersvereenlging. [11 de gehouden jaarlijksche vergadering looiersvereeniging voor Waalwijk en is trek en is door den Penningmeester ening en verantwoording gedaan over afge'.oopen jaar. Herkozen werden de heeren P. van Loon voorzitter en Gr. C. Rubbens, penning- aster terwijl in de plaats van den heer Witlox-Bressers de heer C. van der 1 ijden-Wak kers werd gekozen. Loting voor de Nat Militie. 1 Gisteren bij gelegenheid der loting voor nat. militie was het nog al erg rumoerig onze gemeente. Vele troepjes dronken brooddronken jongelui zag meu over loeren straten zwieren. Des namiddags kwam het tot eene vecht- tij in de Stationsstraat, waar het nogal d toeging en waaraan door een burger eiude werd gemaakt. Dok gisterenavond wa9 het lang niet tig en ontstond op verschillende plaatsen st, ja tegen een uur of elf is ia de Sta- ïstraat door verschillende groepjes ver- 1 sd gevochten, zoodat de politie groote rite had hieraan een einde te tuaken. Wer- ijk als dieren, kropen zij onder beguil ing der duisternis en van de geens- 1 heldere verlichting, al vechtende door over elkander. Zeker is het dat velen 1 ;eravond met een bebloed gezicht of i. d. 1 1 thuis gekomen, zoodat deze lotingsdag jn nog lang zal heugen. Het overrna- gebruik van sterken drank zal ook vaan wederom wel niet vreemd zijn. Paardenfokkerij. De provinciale Commissie voor de Paar- fokkerij in Noord-Brabant heeft op hare 1 edt reis nog vier paarden gekocht. 1 iVoensdag 31 dezer zal de Commissie ier vergaderen tot regeling van de ver- ipsvoorwaarden en tot het vaststellen vau deg. waarop de zes fokmerriën te 's-IIer- 1 enbosch in 't openbaar zullen worden kocht. 11 1 Verloving onxer Koningin. m !n welonderrichte kringen wordt verzekerd, het huwelijk van H. M. de Koningin t Hertog Hendrik in de laatste helft van 1 mari zal worden voltrokken. I Hare Majesteit zal begin November naar l' 1 leuburg gaan om een bezoek te brengen 1 de zuster van Haren verloofde. 1 Het uitzet der Koningin wordt grooten- ls vervaardigd in de ateliers van de In- itricschool voor Vrouwelijke Jeugd te isterdam eu het trouwkleed, gelijk gemeld 'i eveneens in die gemeente. Wel een bewijs, dat de Hollaüdsche in- 1 ttrie in dezen de voorkem geniet. Hare Majesteiten de Koninginnen zijn irnemens de volgende week Donderdag 1 paar dagen naar Schwerin te gaan. De prins en de prinses Von Wied worden het Loo verwacht nog vóór het vertrek 1 den Hertog. t Het Soerensche bosch, waar hertog Hen- k reeds eenige malen ter jacht is ge- jst, beslaat een oppervlakte van ca. 1000 :taren. Men vindt er het Hindenboschje, de zendeeling, den Dassenberg, den Konij- iberg, de Reigerskooi enz. Alle namen aanduiden, dat de jacht daar van ouds- haar beoefenaars vond. De koningen Willem I en II namen ;e bosschen indertijd van den Staat in ur, doch ze behooren sinds lang ten ge- ge eene overeenkomst met koning Willem tot het kroondomein. De koning hield r indertijd groote jachtfeesten. Er werden fs valkenjachten georganiseerd, waarbij e aanzienlijken uit Engeland en andere den herwaarts kwamen. De laatste jaren rd alleen door de heeren van 't gevolg en dan jacht gehouden. Het jachterrein in andere richting is .ter eveneens zeer uitgestrekt. Het Wies- jchebosch, de Spaausche kappen, Uddel Undelermeer, Garderen, Meerveld enz. zijn jr 't wild goed bevolkt. Hare Majesteiten de Koningin en de Ko- igin-Moeder zullen zich Donderdag 1 No- nber naar Lensahn in Holstein begeven aldaar eenige dagen vertoeven den groothertog en de groothertogin a Oldenburgten einde aldaar familie van hertog Hendrik van Meck- iburg-Sehwerin te ontmoeten. Zondag worden voor eenige uren op het o verwacht het echtpaar von Wied. Het huwelijk zal waarschijnlijk in Janu- worden voltrokken. Hertog Hendrik had, toen de Koninginnen langs in üuitschland waren, te Koenig der den naam van den heer von Bulow ,rek genomen in het hotel *Zur Post.* ndaar werd hij geregeld door een hofrij- g afgehaald en vergezelde hij de Konin- 1 1 1 11: 1 t; 1 I I I1': 1 1 M' W ginnen op hun rijtoeren. Toen ile verloving bekend was gemaakt, liet de eigenaar, Old, niet na zijn incognito-gast geluk te wenschen en ontving daarop het volgende antwoord vDe thans herkende gast betuigt zijn op rechten dank voor de vriendelijke geluk- wenschen, Hertog Hendrik.* Benoemd. Reuter seint uit Parijs: De gezant de Stuers heeft minister Del- cassé medegedeeld dut de Koningin hem het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw heeft verleend. Ougcvallemvet. De Tweede Kamer heeft de Ongevallenwet aangenomen met 88 tegen 3 stemmen (tie heeren Veegens. Bastert en Kerkdijk). Moordaanslag. Dezer dagen tusschen 3 en 4 uur is zekere juffrouw H., eene leerling-vroedvrouw, op de Weteringschans bij de Spiegelgracht, door een vrij net gekleed man met een mes in den linkerarm gestoken. De wond bleek bij verbinding ongeveer een centimeter diep te zijn. De politie heeft dit geval met bijzondere zorg onderzocht, aangezien immers in den winter vn het jaar 1897 de stille wegen dezer stad onveilig werden gemaakt door een jongen kerel, die meisjes in den rug en den schouder stak. Echter, hoewel het nu nog licht dag was en de Weteringschans een vrij drukke verkeersweg mag heeten, is het niet gelukt deze aanranding tot klaarheid te brengen. De dader is niet ge vonden. Baardwijk. Het Gemeentebestuur alhier zond een adres van gelukwensch aan H.M. de Koningin bij gelegenheid van de verloving van H.M, met zijne Hoogheid Hertog Hen drik van Mecklemburg—Schwerin en mocht heden daarop eene hartelijke dankbetuiging vau Hare Majesteit ontvangen. In den Buitenpolder alhier is gevonden een zoogenaamden lichtbak, die wellicht door stroopers is achtergelaten of weggeworpen toen zij in huu bedrijf gestoord werden. De rechthebbende kan zijn eigendom ter secretarie terug vragen. Dussen, 26 Oct. Zondag jl. deed de fanfare „Wilhelmina", voor den eersten keer met haar nieuwe vaandel aan 't hoofd een kleine muzikale wandeling in de kom der gemeente. Een groote menigte volks was op den dijk om het prachtige vaandel van nabij te bezichtigen. Kaatsheuvel, 26 Oct. Heden arriveerde alhier onze nieuwe pastoor den ZeerEerw. Heer Nielen. Van alle huizen wapperde de vlag. A. s. Zondag zullen de harmonieën zijn ZEerw. eene serenade breugen. Wij hceteu zijn ZeerEerw, van harte welkom. voor de Nat. Militie, op Vrijdag 26 October 1900. WAALWIJK. No. 1. J. M D-saarts. 2. L. C. Aarts. Broederdienst. 3. A. Schoondermark. Te klein. 4. P. van L0011. 5. A. van Kuik. Te klein. 6. M. J. Span 7. J. P. C. M. Marks. Broederdienst. 8. L. A. Knepfle. 9. 6. A. J. Ackermans. 10. 11. J. M. van der Heijden. 11. W. vud der Velden. 12. J. Vroklage. 13. W. A. J. Verhoeven. 14. C. van Zon. Broederdienst. 15. F. L. de Graaf. Broederdienst. 16. F. C. van der Pluijm. Eenige zoon. 17. M. Maas. A. T. Snaphaan. J. H. van Loon. T. van Daaleu. J. A. L. Manders. G. van Bladel. H. C. van der Pennen. Broederdienst. A. C. van der Lee. Broederdienst. P. J. Wilmont. Broederdienst. J. C. Brok. P. Wilhelm. F. van Geenen. F. J. L. Mombers. Broederdienst. Th. Bakkem. A. J. Hendriks. F. Korthout. F. G. Schoemans. Broederdienst. C. M. Donker. C. J. Kroot. J. G. Meulkens. H H. van Calker. Gebreken. H. C. van der Ven M. F. Hessels. J. B. J. Timmermans. Broederdienst. C. W. Pennings. Eenige zoon. J. Brouwers. J. van Veldhoven C. F. van der Heijden: Gebreken. W. van Es. Broederdienst. A. A. Leijtens. G. C. T. 't Hooft. A. de Ruiter B. W. 3. van Schijndel. P. M. van de Werff. C. A. Verharen. A. Bergmans. Eenige zoon. J. J. A. Pullens. J. A. van den Ossenblok. Een. zoon. L. F. J. M. van Riel. Broederdienst. 18. 19. 20. 21 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. C. P. Freijsen. R. Ficq. J. S. Brouwers. A. H. van Huiten. C. J. Slaats. S. H. Hartog. Eenige zoon. Broederdienst. Broederdienst. Eenige zoon. No. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. No. 1. 2. 3*. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. No. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. C. A. M. P. P. M. L. J. C. M. G. M. C. D. J. B. J. J. A. J. H. BESOIJEN. Pelgrim. A. Kuijsten. van Stokkum. Blom. van Tilborgh. C. Maijers. G. Madiol. Brands, den Teuling C. van der Hammen. Muskens. D. van der Hammen. G. van den Anker. Eenige zoon Eenige zoon. Broederdienst. Kuijsten. N. Ehlert. van Dongen. Bogers. J. Dolleu. F. Bogaerts. van Vuuren. de Bont. BAARDWIJK. Broederdienst. Eenige zoon. Broederdienst Hendrikus Th. van Leeut. Adr. G. Mulders. M. Pulles. C. W. van Drunen. J. van den Hoven. R. Labordus. A. J. Maas. J. Th. Leijtens. C. Th. W. Mulders. Th. J. van Leent. H. van lersel. J. van Delft. B. J. Klcijberg. J. de Rooij. K. H. Vissers. Adr. van de Wiel. J. van Woensel. L. van de Leur. J. W. van Heeswijk. CAPELLE. C. Rarasteijn. G. de Noo. P. J. Geenen. Eenige zoon. H. Nieuwenhuijzen. A. Panters. J. de Jong Broederdienst. C. van der Schans. J. van lersel. Eenige zoon. J. A. Rooij. Eenige zoon. A. Zwart. Broederdienst. D. de Rooij. G. Vos. J. A. Oosterhout. Broederdienst. D. van Oversteeg. Broederdienst. A. van Zeist. Broederdienst. L. de Bruijn. J. G. Treffers. B. Smit. C. Vos. II. Zwart. A. van der Hammen. Eenige zoon. JOHANNESBURG, 19 October. Den 8sten October is een strijdmacht onder Hans Botha er in geslaagd, tusschen Heidelberg en Greylingstad een trein met een verken— ningsafdeeliug van de Rifle Brigade geheel af te snijden. Twee Engelsche officieren en een aantal manschappen sneuvelden en de geheele afdeeling was ten slotte genood zaakt zich over te geven. MASEROE, 22 October. Men meldt dat presideut Steyn te Fouriesburg (ten NO. van Ficksburg aan de grens van Basoeto-land) is, dat tot hoofdstad van den Vrijstaat is uitgeroepen. KAAPSTAD, 26 October. Twee soldaten van een afdeeling die de brug bij het station Fraserburg (in de Kaapkolonie, ongeveer 370 KM. ten zuiden van de Oranjerivier en 150 KM. ten westen van de spoorlijn van Kaapstad naar het Noorden) bewaakten, zijn gisterennacht door snipers gedood. De Boeren hebben Jacobsdal veroverd, na een hardnekkig verzet van het garnizoen. Het koloniale detachement verloor van de 52 man 34. Blijkens latere berichten uit Jacobsdal hebben tweehonderd Boeren vruchteloos het garnizoen aangevallen, dat bestond uit een compagnie Kaapstad—Hooglanders met een stuk geschut. De verliezen zijn: 14 gesneu veld en 20 gekwetst. MARSEILLE, 26 October. De stoomboot Natal is vanmorgen aangekomen met 74 Nederlanders, die meegevochten hebben met de Boereu. WAALWIJK, 26 Oct. 1900 Ter veemarkt veel aanvoer bij tamelijk vluggen handel. Kalf beesten f 145 f255. Dito vaarzen f 130 4 f 190. Jonge varkens aangevoerd 95 stuksver kocht van f5.75 a f9.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkooht 505 kir van f 1.02 k f 1.18 per kg. Eieren 6 4 7 cent per stuk. De handel in huiden is ongeanimeerd, de prijzen loopen terug en de voorraad die reeds belangrijk is, staat nog beduidend te vermeerderen. Voorraad te Antwerpen p. m. 200,000 en in Havre 240,000 stuks. De inschrijving te Amsterdam dd. 23 dezer liep zonder prijsvermindering af en die te Antwerpen op 24 dezer, had een flauw verloop. Het weinige wat verkocht werd ging eenige francs beneden de laatste lagere taxatiën af. Voor leder blijft de kooplust voor on- middelijke behoefte nog al aanhouden maar groote posfen worden de laatste dagen niet afgesloten. De voorraad is in de gewone soorten wat ruimer geworden. De vraag beperkt zich meer tot prima zwaar en licht zoolleder. In het buitenland is de tendence vooral voor zwaar leder zéér goed. Engeland schijnt voor militaire doeleinden veel be hoeften te hebben. I11 den zelfden geest zou ook Frankrijk binnenkort belangrijke bestellingen te doen hebben. In eikenschors is de handel thans zeer stil daartegen is de omzet in vreemde looiraiddelen van meer beteekenis. Deze artikelen schijnen hoe langer zoo ineer eene zuivere markt te krijgen. Afrikaansche wortel-schors (Garouille) is, tengevolge van buitengewone verhooging der vrachten van Oran beduidend in prijs gestegen. Die ziju tijd hervormen wil Zij eerst zelf hervormd van binnen. Ten Kate. De grootste dwaasheid der mensohen is, dat zij van de wereld geluk verwachten, ter wijl de eeuwenoude ondervinding niets uit drukkelijk leert dan, dat het geluk enkel en alleen bestaat in God geheel te dienen. Roland Yssu. De bewuste zelfoverwinning, die een heeten strijd gekost heeft, schenkt de in nigste voldoening, ofschoon men weet, dat aan Gods hulp den goeden uitslag is toe te schrijven. Roland Yssu. Gods voorzienigheid leidt de historie. Niemand zal ontkennen, dat wij een nieuw tijdperk der historie zijn ingetreden. Dat tijdperk is dus ook door God gewild. Wij moeten alzoo onzen nieuwen tijd liefhebben, een Leo XIII gelijk, die zijnen tijd met al de grootheid zijns harten bemint. La Justice sociale. I11 onzen tijd verschijnen de jonge lieden al heel vroeg in de hitte des strijds, die vinniger is dan ooit te voren. Willen zij den zegen behalen en eervol overwinnon, dan moeten zij reeds vroegtijdig sterk ge wapend zijn vooral met deugd en karakter. Dan ook worden zij mannen, die meer eerbied afdwingen dan de helden der onde sages. La Justice sociale. WAALWIJK. GEBOREN: Johannes Arnoldus 1. v. Gerardus Gijsbertns van Lier en Johanna Gerdina van der Velden Johannes Martinus Ber- nardus 1. v. Cornelis van Loon en Corne lia Johunua Besters Wilhelraina Jose- phina d. v. Johannes van Delft en Adriana van der Gouw. OVERLEDEN: Johanna Reus oud 6 weken d.v. Adriauus Reus en Adriana Anna Nijssen. 1. F. J. van R. te Capelle jachtdelict 2 ra. 5 d. h. met uitlevering van het geweer eu vernie ling daarvan. 2. VV. II. te Vrijhoeven, Cappel Vischdelict f 1 b. of 1 d. h. 3. dezelfde f 1 b. of 1 d. h. 4. dezelfde f 1 b. of 1 d. h. 5. dezelfde f 1 en f 3 b. of 1 cn 2 d. h. 6. de zelfde vrijgesproken. 7. F. A. R. Capelle overfred. prov. reglement f 2 b. of 2 d. h. 8. dezelfde overtr. veldp. f 6 b. of 3 d. h. 9. H. de L. te Haarsteeg overtr. veldp. vrijgesproken. 10. H. Y. te Loonopzand jachtdelict verzet te gen vonnis 29 Juni j. 1. vonnis bevestigd. 11 H. van L. te Waalwijk strooperij vrijgesproken. 12. C. B. te Waspik overtr. spoorwegwet f 0.50 b. of 1 d. h. 13. J. de li. woonp. onbekend pol. overtr. f 3 b. of 1 d. h. 14. dezelde dron kenschap 3 weken hechtenis. 15. J. P. te Ca pelle overtr. spoorwegwet f 0.50 b. of 1 d. h. 16. D. H. VV. te Capelle straatschenderij f b. of 3. d. h. 17. J. van V. Loonopzand dron kenschap f 2 b. of 2 d. li. 18. A. K. Nieuvrkuik overtr. Veldp. f 3 b. of 2 d. h. 19. D. V. te Heen dronkenschap 3 d. h. 20. G. C. D. te Besoijen dronkenschap bij herhaling 10 d. h. 21. J. v- B. te Capelle dronkenschap f 2 b. of 2 d. h. 22. 1 C. A. B. 2 C. v. L. 3 A. C. Q. 4 M. van L. allen te Capelle 5 J. D. V. te Vrij- hoeven-Cappel pol. overtr. ieder f 1 b. of 1 d. h. 23. J. D. te Waspik, overtred. prov. reglement f2 b. of 2 d. h. 24. A. de B. te Waspik alsvoor f 3 b. of 2 d. 25. C. B. id. f 2 b. of 2 d. h. 26. P. S. Waspik id. 27. 1. R. P. 2. A. P. te Waal wijk, overtr. veldp. ieder f C.50 b. of 1 d. h. 28. J. S. te Waalwijk overtr. veld. vrijgesproken. 29. C. J. v. d. V. te Vlijmen, overtr. voorwezen, ont slagen van rechtsvervolging. 30. H. v.V. te Waal wijk, dronkenschap, 3 d. h. 81. M. T. te Capelle alsvoor, 10 d. h. 32. L. W. te Capelle alsvoor f 2 b. of 2 d. h. 33. H. de B. te Capelle, overtr. veldp. ontslagen van rechtsvervolging. 34. H. B. te Kaatsheuvel, alsvoor f 5 b. of 3 d. li. 35. C. B. te Drunen, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. 36. C. v. d. B. te Tilburg, overtr. art. 426 strafrecht f 10 b. of 3 d. h. 37. A. W. A. J. te Waalwijk overtr. art. 4391 van Strafrecht f 3 b. of 3 d. h. Men verzoekt ons 't volgende over te nemen 'k Liep onlangs een socialist tegen het lijf. Al spoedig raakten we. slaags over het bestaan van God, den oorsprong van den mensch enz. Zooals gewoonlijk nam hij zijn toevlucht tot de leer der ontwikkelinghet eene is voortgekomen uit het andere. Dat bewees hij niet, hij zeide eenvoudigzoo moet het ge beurd zijn. Toen heb ik hem gevraagdwees zoo goed en vertel me eens, wat is er hot eerste geweest, de kip of het ei. Dat is nu een gekke vraag, zegt hij. Volstrekt niet, dat is een zeer redelijke vraag wanneer ge daarop nog geen ant woord kunt geven, dan staat uw zaakje al heel slecht. Doch ik zal 11 helpen. Mij dunkt, de kip is er het eerste geweest, want wat heeft men aan alle eieren der wereld, wanneer men geen kippen heeft om ze uit te broeden Of bestonden er toen reeds machinale brceie- rijen Dat is zoo. Maar hoe komen we nu aan de kip Hebt ge ooit van uw leven gezien dat een kip anders werd uitgebroed dan uit een ei Wilt ge dan soms liever aannemen, dat het ei er eerst geweest is Best. Maar hos komt ge nu aan de eieren zonder kippen Hebt gij dat ooit gezien Ik niet. Toch moet er e3n van beideu het eerst geweest zijn, want anders komt men immers nooit aan een begin. E11 een begin neemt ge zelf aan, waar ge spreekt van ontwikke ling. Derhalve wat wilt ge nu hebben voor het eersteeen kip of een ei Laten we nu eens zeggende kip was er véor het ei. Goed, maar als de kip het eerste was, dan was er voor de kip niets. En uit niets komt niets. Waar is dan die kip vandaan gekomen Ja, dat is nu een lastig geval. Laten we liever zeggen het ei was het eerste. Mij goed. Maar als het ei het eerste was, dan was voor liet ei niets Waar is dan dat ei vandaan gekomen Nu, dat is ?oellicht uit iets anders ontstaan. Wat zeg je daar wellicht Is dat nu een antwoord Kon een ei wel uit iets anders ontstaan dan uit een kip? Ik begrijp waar lijk niet hoe gij 0119 van domheid durft be schuldigen, omdat wij geloof slaan aan won deren. Gij gelooft zelf de wonderbaarlijkste, nooit vertoonde, dolzinnigste dingen. Een ei komt uit iets anders voort dan uit een kip, vindt ge dat nu zelf niet dwaas Maar laten we nu eens aannemen, dat het ei uit iets anders ontstaan is, dan was dat andere weer het eerste en dan komt weer de oude vraag terugwaar is dat andere vaudaan gekomen Zoo kunt ge nog wel millioenen malen met iets anders komen aandragen, maar ge ontsnapt nooit aan de vraagwaar kwam dat vandaan Een eerste moet er geweest zijn. Wan neer er geen eerste was, dan was er ook geen aanvang, en waar geen aanvang is, daar is ook geen voortgang. Waar een tweede is, daar moet een eerste aan voor afgegaan zijn, en het eerste is de aanvang en voor den aanvang is niets. Derhalve om tot de kip en het ei terug te keeren. Een van beiden of de kip was het eerste bf het ei. Daarvoor was er niets. Dus een van de tweeof de kip en het ei hebben zich zelf gemaakt, of ze moeten door iemand uit -ojets gmaakt ziju, Dat de kip of het ei zichzelf gemaakt hebben uit niets, zal wel niemand durven beweren, want uit niets ontstaat niets. Derhalve blijft er niets anders over dan ditiemand heeft uit niets de kip of het ei gemaakt. Uit nietsdat wil niet zeggen alsof niets de stof was waaruit het gemaakt werd, want uit niets kan niemand iets maken, maar uit niets wil zeggen na het niets. Eerst was er niets en daarna is het gemaakt. Zoo ziet ge nu; hoe de mensch komen moet tot het begrip van God, den alinachtigen Schep per van hemel en aarde. Wanneer men een kip ziet of een ei eu zich dan ernstig afvraagtwaar zijt ge vandaan gekomen, dhn moet men erkennen, daar is een God, of men houdt op een ernstig, redelijk mensch te zijn. Naar A. Wkisz. Van 's Bosch vertrekken de treinen naar-. UTRECHT-AMSTERDAM 6.20, 6.59, 8.01, 9.43, 10.42, 12.40, 2.12 3.55, 4.53, 5.31, 6.33, 7.42, 9.— 9.48. NIJMEGEM-ARNHEM: 6 33, 7,01, 8.07,9.13, 9.50, i2.52, 8.20, 3.59 5.27, 8.51, 9.50 BOKS TEL: 6.29, 7.44, 8.43, 9.03, 11.09, 1.33, 4.43 6.38, 7.42, 8.63, 10.37. TILBURG. 6,26, 8.53, 9.41, 11.56, 1,14, 2.04 4.50, 5.26' 7.42, 10.39. Te 's Bosch komen aan de treinen van AMSTERDAM-UTRECHT 8.20, 8.49, 9.38, 10.42,11.53,1.29,2.01,4.37 5.23, 6.33, 7.39, 10.32. ARNHEM-NIJMEGEN: 7.40, 8.25,8.43,10.36, 11.30,1.10, 4.17,5 45 7.14, 8.42, 10.23. BOK STEL* 6.43, 7.19, 9,34, 10.38, 12,30, 2.09, 5.19 6.19, 8.31 9.40. TILBURG. 6.53, 7,58, 9.39, 11,52, 12.37, 3,15, 4.50, 7.38, 8.42, 9.45. Van Zwaluwe vertrekken de treinen naar DORDRECHT-ROTTERDAM. 5.42, 6.36, 8.04, 9.21, 9.48, 11.34, 12.21. 3.07, 5.12, 6.22, 7.18, 9.40, 10.26. ROZENDAAL 9.52, 8.27. 9.49,12.31, 1.56,2.55,3.33, 6 48 5.41. B R E D 5.39, 8.30 8.24, 10.08,*12.34, 1.52, 3.36, 6.44, 9.19. Te Zwaluice komen aan de treinen van ROTTERDAM-DORDRECHT 5.36, 7.07, 8.04, 8,21, 9.48, 10,0512.28, 1 49 2.54, 3.29, 6.41 7,18, 9,13. ROZENDAAL 5.36, 6.29, 9.20, 12.40, 2.58, 5.08, 6 21 7 12 9,39, 10.17. BREDA: 6.32 8,02, 9.47, 11.32,3.02,5.05, 7.15, 10.23

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 6