Advertentiën. Bericht van Inzet. NotariïTTtANT Notaris RANT Kamer gevraagd. TE KOOP WINKELHUIS B TE HUUR. Belangrijk Reclame. publiek verkoopen: Flinke Bijverdiensten. Toeslag WOENSDAG 14 Nov. 1900, Het doel treffen. op Dinsdag 13 November 1900, op Dinsdag 27 November 1900, Een Huis waarin 3 woningen met Erf, kad. sectie E. nos. 1068, 1069, 1070, samen groot 3 aren 30 centiaren. Een flink, nieuwgebouwd moeilijk te bereiken, als het Edelweiss der I Zwitsersche berden, als de paarleh op den peilloos die,pen bodem der zce, als liet goud erts onder ijs en sneeuw op hooge berg toppen wij moeten er toch naar streven Wat schoone taak voor lien, die gebruik i willen maken van het korte leven De ontwikkelingskracht, die de volksbibli otheek biedt, zal het volk eene vastere over tuiging geven in ware beginselen en zoo door sterke muren en wallen beschutten i tegen vijanden, die door sluwe drogrede nen de goe gemeenten trachten te verschalken en onze gelukkige veste weiischen binnen te sluipen. Wat waar is voor godsdienst en deugd is niet minder waar voor beginselen, die met godsdienst in zoo nauw verband staan, is niet minder waar voor het maat- schappelijk leven. Ook in beginselen be treffende staat en gezag, bestuur en wetten, eigendom en bezit, maatschappelijke rechten en plichten, arbeid en kapitaal en hunne I verhouding tot elkander moeien wij het volk voorlichten. j Het volk heeft nu eenmaal door den vorm der regeering meer invloed op het gezag en moet dien invloed bij gevolg wijs en verstandig kunnen aanwenden. Doen wij voor de cogèn des volks de ware beginselen niet lichten, dan zullen de vijanden het volk door valsehe beginsc- len misleiden. De vijanden zij snellen vport I en slepen vele onnoozelcn in hunnen vaart mede onder de valsche leuze tot heil i het verdrukte volk Da Costa voorspelt het ,'t Is voortgang, die <l| i i i l tieh zelf vooruit streeft [5t is versnelling «Des levens, met de vaart, waartoe de sioompers [prest. «Straks proeving van een kracht tot maatschappij [ontwrich ten. „Zij 'l ook onmachtig nog tot stichting en her- stichting. ,'t zijn goden allemaal mild vun gunst, en niet te streng van tucht. ,Voor wie zich zeil' ten Godswil zijn, noch voor [wie zucht «Naar goud, nog immer dat voor ijz< r [afgewogen. «Of door een strook papier vertegenwoordigd [oogen. „Betooveit, zwaarden temt; en de aarde wetten [geeft. De volksbibliotheek moet het volk terug- 1 houden van de woelige partij, die een he mel op aarde belooft en de hel hier en aan 'i gene zijde wijd opent. Zij moet het ken- nis en overtuiging geven van de ware maat- ':j schappelijke beginselen, die alleen welvaart en geluk kunnen schenken. Nog moet zij het volk wijzen op andere vjandun, die ook de volkswelvaart ondermijnen, als op het ingekankerde, heii- I, looze drankmisbruik, op de onverantwoor delijke verkwisting, en meerdere zulke duivels en duiveltjes, die jaloersch zijn op onzen schoonen tijd en hem ten verkeerde willen leiden. De volksbibliotheek moet daarenboven op alle vakken een helder licht werpen en de vakkennis zoo hoog mogelijk opvoeren in onze dagen van concurrentie. Het vak, we,Ik het ook is, naar zijn tijd goed te kennen is onmogelijk zonder de pers te raadplegen. Gij weet, hoe de geest der menschen zoekende rondgaat in de diepe gangen der 1 natuur en dagelijks nieuwe dit gen vindt, t De niensch doet nieuwe verbindingen in de scheikunde, hij vindt, nieuwe natuurkrachten t of wendt de bekenden op nieuwe wijze aan, hij komt tot nieuwe ontdekkingen op aller hande gebied en wat hij vandaag heeft ge- vonden maakt hij morgen aan gene zijde der wereld bekend door de pers. De pers maakt op gebied van alle vakken 1 bekend, hoe men snejjpr en fijner en goed- kooper kan werken. De pers maakt alles duidelijk in de een- voudigste teekeningen. Wil dus het volk in het maatschappelijk sociale leven èn zijn weldadigen invloed uitoefenen, èn op de hoogte zijn van den nieuwen tijd en zoo fiinanciëel zich verhef- fen, dan moet het de pers kunnen raadple- 'l gen. i:i Zoo moeten wij dan zorgen dat de volks bibliotheek niet alleen verstand en hart ontwikkelt, maar ook, door ware beginselen te verspreiden op maatschappelijk gebied, I vrede doet bloeien en de beurs zwaarder i maakt, het bezit en den arbeid doel zijn i.i een zaadkorrel, die duizendvoudige vruchten i voortbrengt. Bijgevolg: De jongste uitvindingen moet j het volk kunnen leeren uit geschriften en teekeningen onzer bibliotheek. De degelijke werken die den vakman ont- wikkelen hetzij in de lederbewerking of in de constructie der schoenen, hetzij in bouw- i of schilderkunde, enz. alle degelijke werken, :j die den bloei van nijverheid en handel bevorderen, moeten in de olksbibliotheek ten dienste zijn van een ieder. En zijn er werken, die door vakmannen of door leden die zich op maatschappelijk 1 sociaal gebied meer bewegen, worden aan bevolen, dan moeten wij er voor zorgen, dat zij iiï de volksbibliotheek eene plaats 'li vinden. Altoos natuurlijk, als de financi- eele kaut niet te duister is. Door zulke ontwikkeling zal de arbeid i meer vruchten afwerpen. De meerdere vruch- ten zullen het lichaam t°n goede komen i'| en het gezond houden of maken. En een i gezond lichaam is eene meer geschikte wo ning voor eene gezonde ziel. Zoo ziet gij, dat ook op maatschappelijk gebied de volks bibliotheek het welzijn van ons volk niet weinig bevordert. Weet de pers op godsdienstig en maat schappelijk gebied degelijke, ontwikkeling in het volk aan te kweeken, zij weet ook, den afgematten ink e n of vermoeiden geest weldadig uit te spanne n, terwijl zij bij de reine uóegens die zij biedt in geschriften en platen de. ontwikkeling nooit buiten sluit. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat men een nederig huisje binnen treedt. Gij moet buigen om het hoofd niet te stooten tegen de deursteilen. In een zorgstoel ziet gij eene persoon zitten met eene bleeke kamérkleur op het ingevallen gelaat, eene sprekende zwakte in de oogen. De persoon is blijde, dat gij binnenkomt, zij heeft zoo gaarne afleiding, liet leven is toch zoo eentonig. Gij zet u neer en zij begint u te ver tellen van hare ziekte, die al zoovele jaren haar aan bed en stoel gekluisterd hield En zij klaagt, dat het zoolang duurt en dat de dagen zoo lang vallen en dat er toch maar niets geen beterschap is en dat zij niet wei ken kan en zich verveelt en dat het zoo vandaag is en morgen weer zoo, en toch zoo lang, lang, zegt zij, zijn de uien der n chten. Had ik nu maar te lezen en wat platen te kijken, ik zou daarin wat op- j vinden en afleiding en verkwik king en wat gedachten die mij uit die, aan houdend droevige stemming rukten En als gij ze dan een boek bezorgt met verkwikkende beschrijvingen en aantrekke lijk voorstellingen en gij komt dan weer, dan zult gij dankbaarheid lezen op dat gelaat en zij zal u niet meer aanhoudend over ziekte en *crvelir.g vertellen maar herinne ringen aanhalen over hetgeen zij gelezen of aanschouwd bedt en zc zal u dank betui gen voor den troost haar in hare trage ziekte verschaft. De lectuur die den zieke, voor al den slepende zieke zoo opbeurt en aan genaam aandoet is ook voor den ge- zo ii de eene verkwikkende uitspanning. Houdt mischien door de week de arbeid bet boek ih r volksbibliotheek voor den werk man geslo'en of het mocht zijn dat de gezellige winteravond bij lamplicht hem wat tijd tot lezen gunt des Zondags toch, wanneer arbeiden voor hem verboden is steelt de ijverige man, nooit gewoon niets te doen, zijne hand begeerig uit naar andere dingen, die niet verboden zijn en hem aan genaam weten bezig te houden en de ver moeide krachten kunnen herstellen. Ilij heeft zijne godsdiensplichten vervult, gedachtig dat het de dag des Heeren is, van welken God zeide «deze dag is mij toe- geheiligd" hij houdt niet van straatioo- pen hij is liever in zijn tehuis, dat hij door de. week zoo dikwijls om zijn dage- lijksch brood moet verlaten Och het huiselijk geluk, dat men ken nen moet om het naar waarde te schatten, wordt door degelijke lectuur, zoozeer be vordert. Er ligt iets onuitsprekelijk schoons en bevalligs en vreugdevols over dat familie groepje daar rondom de tafel, geschilderd door een schilder der Hollanilsche school. Het vroege lamplicht van den winteravond doet vooral de personen zoo schoon uit komen want het licht wordt door de kap gedwongen alleen de ronde tafel te be stralen. Zij zitten dicht bij elkander, dat is ge zellig en het roodgestookte kacheltje ver raadt, d-it hei buiten koud is. De Zondag brengt op den avond voor iedereen eei.e kleine buitengewone versnape ring mede, allen gevoelen zich zoo gelukkig ernstiger te lezen. daar om die ronde tafel, waar boven zij de hoofden zoo dicht bij elkaar steken. Neen! er zijn geeu gelukkiger menschen in de wereld, zij zouden dan ook met nie mand» geluk willen ruilen, 't is er onder hen zoo gezellig De oudste zit al wa Hij schijnt doof voor het gekibbel der jon geren. "Vadir heeft ook een boek voor zich en geeft onder een smakelijk trekken aan de pijp met Hollandsche tabak, die in groote wolken opstijgt, soms uiting aan zijne be wondering voor de vlucht, die het verstand op allerhande gebied en ook op gebied van :ijn vak heeft genomen. Men brengt het ver tegenwoordigzegt hij, en glimlacht met voldoening en trekt weer aan zijn pijp. De jongere gasten vermaken zich gezame- lijk aan vertelselen en platen, waarover zij moeder, die tusschen hen irizit, naderen uitleg vragen. Op welke vragen moeder wel niet altijd heel juist kan antwoorden maar toch zeer wijs en handig en onschade lijk zoo weet te doen alsof zij met volle kennis van zaken hun antwoordt. Waarlijk, eene degelijke volksbibliotheek door hare lessen en vertelsels en platen bevordert ten zeerste het huiselijk geluk, waarvan de waarde niet genoeg gekend en daarom niet genoeg bemind wordt. De ondervinding leert, dat deze huiselijke lectuur niet altijd de romantische behoefte te zijn. L)e schoone. historie des bijbels weet het ouder'wetsche huishouden zoo innig gelukkig te maken. Och of zulks- begre pen werde Ofschoon ik onzen tijd en zijne frissche ideeën met de innigheid de< harten ge tuig liet' te hebben, toch bewaar ik een open' oog voor de weergalooze schoonheid van vele ouderwetsche Roomscbe costuymen, die zoo goed met de ware 20-eeuwschc stre vingen zijn te vercenigen. Ik zeg het den Bisschop na: «zorgt, wie «gij ook zijn moogt, jong of oud, geleerd «of ongeleerd, d.it steeds uwe voornaamste «lectuur zij en blijve die, welke uwe eeuwige belangen betreft. Onbekend is «onbemind dit spreekwoordelijk gezegde «gtldl ook hier.": En om u te bewijzen hoe dwaas en on verstandig het is en hoeveel verwaandheid en trots het verraadt zoo maar aanstonds hooghartig te glimlachen en de neus op te trekken als het eene levensbeschrijving gclut van een onzer heiligen, hoe overvloeiend van kunst en schoonheid en degelijkheid ook, mogen nog deze woorden vun onzen wijzen, praktischen Bisschop dienen «Wilt gij echter iets romantisch, leest «dan de levens der Heiligen. Daarin vindt «gij helden en heldendaden, die aantrekken «en bewondering wekken, niet in bloole ver- beelding, gelijk bij den roman, maar in «werkelijkheid. Daar vindt gij de deugd «beoefend in de meeste bekoorlijkheid. Daar «vindt gij den moed gedreven tot de grootste «heldhaftigheid. Daar ziet gij otlers gebrucht «van de hoogste waarde zonder maat en «tal door menschen gelijk wij, ons ten «voorbeeld en ter navolging. Hoevelea zijn «door de lezing dezer treffende voorbeelden «niet tot betere gedachten gekomeu en tot «hoogere verlangens Laat mij er twee noemen, twee lichtpunten in de his torie den TI. Augustinus en den stichter der Jesuitcn-orde, den II. Ignatius van Loyola. De volksbibliotheek moge dan met volle handen het zaad van waarheid en deugd en schoonheid en geluk uitstrooien en waar in de droeve woestijn soins geen enkele bloem ineer ontlook, niet ééne daar zal zij bloesems wekken, vol levcnsappen, met geur en frisschen blos, die bij goede verzorging smaakvolle vruchten beloven zij zal waken tegen den vijand, want deze zal komen en bij nachte onkruid strooie, dat zoo weelderig weet op te schieten en geene sappen en verzorging behoeft. l'k heb er naar getracht u met deze woorden het nut der volksbibliotheek uit een te zetten, te bewijzen dat zij op godsdienstig gebied geest en hart ont wikkelt en vormt wat men noemt een karaktervol man dat zij op maatschappelijk gebied den mensoh boog' weet op te voeren en tevens eene gezonde uitbanning biedt, geweuschte ontwikkeling bevor- durf ik zoo ik uw geduld die onze derlijk is. Tot slot niet te zware beproeving opleg eene poging doen, om u aan te toonen, dat men haast de oprichting daarvan noodzukelijk kan noemen, een eisch des tijds. In zooverre noem ik de volksbibliotheek noodzakelijk, dat het verspreiden van goede lectuur noodzakelijk en de volksbibliotheek daarvoor een onovertroffen goed middel is. Zonder goede lectuur kunnen wij in den huidiger. tijd de ware beginselen niet doen zegen vieren. Wie een onbevangen blik werpt op het tooneel der wereld zal moeten zeggen dat tegenwoordig de hoofdrol in cornedie of tragedie altijd wordt gespeeld door de pers en helaas al te vaak door de slechte pers. Een Waalwijksche dichter doopt haar inet den naam van: «het Monster onzer dagen". Kent gij het. Monster, aardsehe vorsten, Dat uw tronen siddren doet, Dat uw dikbekruisde borsten Met zijn weerhaak open vroet Dat de volkren weet te hitsen Tegen broeder en gezag, Met zijn valsche nagelspitsen WV.ten scheurt als niettig rag: Dat met d'adeiu vun het Zuien Voorlvliegt tot de grens van 't Noord, 01' in 't Oosten op komt kruien En de rust van 'tWest verstoort?... ,0 wachter! welk eeo dag wordt aan de kim [verwacht Ja terecht stelt hij die vraag aau liet kroost der Pers. Aan wie de toekomst Aan liet corps dpgelijk ontwikkelden naar geest en hart, niet aan de dompers. Wij hebben behoefte niet aan mannen, die hel godsdienstdeuntje, dat vader en voorvadervoorneurrieden,nadreu nen, inaar aan mannen van gevestigde rots vaste overtuiging. Mie \orint die ontwikkelden? De goede pers, de volksbibliotheek; ijveren wij daarvoor, dan is ons de toekomst. «De dag breekt aan.... Een koning zal regéeren .En vestigen op aard zijn «euwig koninkrijk «Van Waarheid, Recht en Rust. Duar zal geen [ongelijk «Noch haat zijn, Ephraim zul Judu niet benijden, «Geen volkeren meer elkaar, geen wolf het lam [bestrijder. «Aan alle plaatsen zal Gods kennis zijn en vree, «En overdekken de aarde als wateren der zee. «Een nieuw Jerusalem gaat van den hemel [dalen, «Van waar op al wat leeft de Heerlijkheid zal [stralen «Een meer dan Paradijs, van uit den Lieldestroora «Der hemelen gedrenkt.' Die Koning, M. H. is de goede pers, wier troon wij door eene uitgebreide volks bibliotheek willen stutten. Zou door liet rusteloos ijvereu der Katho lieken die koning weer onbelemmerd re- geeren, dun Dat de waarheid op lieur zetel, De onschuld in haar cel bestookt?... Ik durf dan gerust te besluiten de vij and dwingt ons. Zie hoe hij de kracht der pers heeft begrepen. Hij ijvert er voor om die kracht in hare volheid te ontwikkelen en dat met ijzeren moed en stalen volhar ding. Hij is in zijn streven waar lijk bewonderenswaardig. Nog dezer dagen bij 't lezen van een hunner pi-rsproducten, stond ik verbaasd voor zijn ijver en wils kracht. In zijn tobben en zwoegen stelt hij ons de vraag «als ik zooveel doe voor het kwade, zult gij dan niet met stoutere» moed ijveren voor het goede'?" Ik kan hier kort zijn. Gij allen kent de huidige krachtsont wikkeling der pers ten kwade. Daarenboven, ik ben bevreesd, dat het zien van het onver moeid arbeiden des vijands ons tè zeer beschaamd zal maken. Gij die, op reis vooral, de wereld wel eens van hare donkere zijde gezien hebt, gij zult het Da Costa nazeggen, dat zij overstroomd wordt «Van sehriften, druipende van walgelijk slijk [en bloed I «Van dagblaan, uitgeleerd in waarheids schijn [of lastring 1 «Hun feuilleton gericht op zede- en zielzver- [bastering.' Een zondvloed gelijk, komt de slechte pers de wufte, feestvierende wereld over- slroomen en 't kost moed en zelfbeheersching zich aanhoudend in de ark van Noë tegen dien zondvloed te beveiligen. En na deze bemerkingen geef ik nog - maals het woord aan den edelen Da Costa, wien ik bij alle verschil van godsdienst om zijue oprechte, gloedvolle taal des har ten, mijne meer dan gewone liefde niet kan weigeren. Hij noemt de pers eene godspraak en vraagt bij haar uaar de toe komst. «Zoo sta liet mij vrij die godspraak te onder- [vragen I «Ja, bij het kroost der Pers zich met de vraag [te wagen. «Die uit het binnenste roept: «Wat is er van [den nacht, »D;in weer zonde een wereld bloeien, «Thans on vruchtbaar en verdord: „Dun weer zou 't geloolslicht gloeien, „Dut alom verduisterd wordt; „Dan weer zou zou 't gezag regeeren „Naar de" wetten vnn het Recht, „Dan een volk 't gezag vereereu, „Dat het nu zijn cijns ontzegt. «Munnen 1 blijft dan niet weerstreven, „Gordt het heilig wapen aan, «Moed zal u victorie geven „God zal aan uw zijde staan.' De conclusie aanvankelijk gesteld, luidde als volgt BesluitDe vereeniging G. en W. over wegende art. I en art. 2 sub 4o van het reglement besluit «eene volksbibliotheek op te richten.* Daaitoe le. «zal de vereeniging erne commissie uit hare leden benoemen.* 2e. «zal de commissie boeken verzamelen, «die en ontwikkelen in godsdienstige zaken, «en in maatschappelijke zaken op allerlei «gebied, en eene aangename uitspanning weten te verschaffen.* 3e. «zal de vereeniging zich voor dit alge- «meen belang den steun aller ingezetenen «trachten te verzekeren.* Na eene levendige en vruchtbare discus sie, werd de conclusie gesteld als volgt De vereeniging G. en W. overwegende art. 1 en art. 2 sub 4o van het reglement, besluit eene volksbibliotheek op te richten, die en ontwikkelt in godsdienstige zaken en in maatschappelijke zaken op allerlei gebied en eene aangename uitspanning weet te verschaffen. Daartoe lo. «zal eene voorloopige com- missie worden benoemd, die een plan zal «opmaken, op welke wijze men 't besle kan „komen tot oprichting van eene volksbiblio- „theek, en zal dit plan den leden voor- leggen.* 2o. «zal de vereeniging zich voor dit «algemeen belang den steun aller ingeze- «tenen trachten te verzekeren.* Als voorloopige commissie werd gekozen het Bestuur van G. en W. Op eene dusdanige vraag werd verder besloten, dat de op te richten volksbiblio theek zal toegankelijk zijn voor inwoners van Waalwijk, Besoijen en Baardwijk. zwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitenspo righeden. Prijs tl 75 de doos; f9.per 6 duozen. Verkrijgbaar bij J. II. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. van Men geve acht dat de echte Pink Pillen l)r. Williams zich in een houten ko kertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staal Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. II illiams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui ge plakt waarop staat Prijs1.75 de doos, 9-per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland-. SNABILIÉ, Steiger 27, Potter - dam. I oor de gebruikswijze raadplegt men de ingeslotene Ilollandsche Circulaire. is de geluksaankondiging van Samuel Heckscher senr. in Hamburg, welke zich in het huidige noimner van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich. door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertentie acht te geven. ij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de talrijke b'ewijzen van belang stelling ondervonden bij de geboorte van onzen ZOON. C. VAN WIJCK. L. J. VAN WIJCK- Dekkers Waalwijk, 30 October 1900. te WAALWIJK, bericht dat liet huis en aanhooren van den beer F. G. VAN STEENOVEN te Capelle is ingezet op f 2900. avonds 7 uur precies bij L. F. VAN DONGEN te Capelle, Nieu we vaart. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. Het doel te treffen zulks is den wensch van elk schutter, het is evenwel een ieder niet gegeven een goed schutter te zijn en hiertoe behoeft ook veel oefening. De kracht van een leger liaugt af van de juistheid der schoteu, d. w. z. dat de kogels hun doel treffen. Wij hebben zulks nog in de laatste dagen gezien, dat een handje vol Trans- vaalsche Boeren een gar.sch legercorps tot staau hield. Waarom omdat de kogels der Boeren hun doel troffen en ditzelfde had zich reeds in vroegere gevechten tegen de Engelschen voorgedaan. Zoo is het ook met de geneesmiddelen gesteld, de geneesmiddelen die het kwaad rechtstreeks aantasten zullen zeker eene goede uitwerking uitoefenen. Het tegen woordig zoo vermaarde middel en dat zijn wereldlijk succes daar aan te dan keu heeft, dat het rechtstreeksch het kwaad aantast, zijn de Pink Pillen van Dr. Williams. Zij treffen eveneens het doel en daarom zege pralen zij in zoovele gevallen die als hope loos beschouwd werden. Ziehier weder een der vele attesten die dagelijks tut ons komen Met voldoening deel ik u mede dat Uwe Pink Pillen van Dr. Williams mij goed hebben -geholpen zij hebbeu het kwaad ter dege aangetast. Ik gevoel mij geheel her steld, want voorheen was ik lijdende aan rhenmatiek »n zenuwtrekken, get. W. Nij- hoff te Losser (Overijssel). Diegenen die gebruik maken van de Pink- Pillen zullen er de beste resultaten van be komen. Zij zijn krachtdadig voor bloed armoede' verlamming, ruggemergstering rheu- matiek, heupjicht, zenuwpijn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz,, zij zijn een hernieüwer van het bloed en een spierversterkeud middel. Zij gaven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleu ren, handelen in al de tijdperken der ver- te WAALWIJK, /.al ten verzoeke van de eigenaars, de ech telieden W. H. LANSDORP- v. d. ËLSEN te 's-Gravenhage, bij inzet ten koffiehuize van Adr. MULDERS te Baardwijk, bij toeslag bij WOUTER PULLENS in het Vosje aldaar, telkens 's avonds 7 uur, ONDER BAARDWIJK. Verhuurd de voórwoning aan Joh, van der Eisen tegen f 1.50 per week tot 1 Mei 1901 en verder tegen f 2.— per week tot 1 Nov. 1901 de 2e woning aan Brekel- roans voor f 0.70 per week, en de 3e wo- uing aan Hendrik Maas voor f 1.— per week, welke huren ten bate der koopers komen van af de betaling der koopsom. Brieven dit blad. onder letter G. bureau van Een plaatselijk AGENT gevraagd voor Waalwijk en omstreken voor verkoop van een CONSUMPTIE-ARTIKEL. Brieven ouder letters A. Z. aan het-bu reau van dit blad. OF voor alle doeleinden geschikt, vooraan inde Besoijeusche Steeg. Op verlangen van den kooper kan 2/s van de koopsom, op het huis blijven als le hypotheek. Te bevragen aan 'i bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2