De Provinciale Commissie Notaris KANT Notaris RANT Merrieveulen, Paardenfokkerij in Noord-Brabant, Fokmerriën, Bruinkolen Dames-, Heeren- eo Kinderwerk. Kamer gevraagd. SPOUT en NIJVERHEID, TE KOOP WINKELHUIS „NOORD-BRABAND", Volteehd maatschappelijk kapitaal driehonderd duizend gulden. Gedeponeerd bi| deNederlandsche Bank Beo half Millioen Gulden MANTELS E. KEUSS. Dordrecht. Advertentiën. Bericht van Inzet. STOTTEREN. Q-.IR. Verbunt v. Overbeek. Schoenen naar maat, TE HUUR. „SULTANE ZEEPPOEDER" Probeer vooral onze Stuiverszeep. Burgerlijke stand. Telegrammen. Handelsberichten. publiek verkoopen: Onbeheerd in bewaring genomen, Een l1^ jarig VERKOOPEN InstituutHenri Amand", J. DE GRAAFF Wz. Flinke Bijverdiensten. 6e Nationale Verloting, Loten slechts 25 cent. t' Jtër Zendt Uw strookjes voor de 7de Premieverdeeling, Sluiting 31 Januari a. s. Bij ziehtzendingen wordt verzocht grootte en onge veer de prijs op te geven i Y] Toeslag WOENSDAG 14 Nov. 1900, op Dinsdag 13 November 1900, op Dinsdag 27 November 1900, bij WOUTER PULLENS in het Vosje aldaar, telkens 's avonds 7 uur, bruine witvoet. Spra akgebrekkigen. Onvermogenden gratis. Bussumsche Houtskool briketten en Rheinische Stationsstraat. Waalwijk. Een flink, nieuwgebouwd Maatschappij van Verzekering op het Leven. Gevestigd te WAALWIJK. Opgericht 8 Maart 1843 WERKELIJKE WAARDE. Daar het mij door de buitengewone drukte dit seizoen niet mo gelijk is met de collectie te Waalwijk te komen noodig ik U be leefd uit tot een bezoek aan mijne magazijnen Voorstr. 188—192 te Dordrecht. Ter gemoetkoming in de reiskosten wordt b*j con tante betaling 5 pOt. korting toegestaan. Keuze uit ruim 2500 stuks van de goedkoopste tot de fijnste nouveautés. Aanbevelend, le ik }W; Groot was in de maand September het aantal beetwortelen, die uit Nederland naar België verzonden werden. De geheele in voer bedroeg ondanks het invoerrecht van 1 franc per duizend kilo ruim 10 millioen kilogram, welke van het grootste gedeelte uit Zeeuwsch-Vlaandereu kwamen. Aan aardappelen werdeu ingevoerd 2,961,481 kilogram, en aan vlas 5,946,908 kilogram. Dc „Gelderland Maandagmi Idag om 2 uur is de „Gel derland* te Pjiboeti aangekomen. Het schip wisselde de gebruikelijke saluutschoten met den Franschen kruiser „Gatina". President Kruger wordt door slechts drie personen, dr. Heyman, zijn secretaris de heer Bredel, en zijn kleinzoon ElofT vergezeld. De vertegenwoordiger van het blad van Djibouti werd door president Kruger ont vangen, die op het achterschip gezeten was met een schapenvacht om zijn voeten. Ilem werd kennis gegeven van de laatste be richten, aangaande de militaire operatiën in Zuid-Afrika zooals zij in telegrammen uit Aden zijn overgebracht. De president was zeer verheugd te vernemen, dat de Boeren den tegenstand voortzetten en hier en daar succes hebben. „Mogen zij den strijd vol houden zonder onderwerping", riep hij uit, terwijl hij met kracht zijn pijp stipte, dat is wat wij verlangen." Kruger heeft zich tijdens de reis van LourenQo Marques in een goede gezondheid verheugd, hoewel zijn oogen hem nog last veroorzaken eu de hem vergezellenden verklaren, dat hij alleen met verlof naar Europa gaat. De „Gelderland blijft hier gedurende 4 of 2 dagen om uit Port Said instructiën te ontvangen, aangaande de landing van pre sident Kruger in Europa. Kruger, die incognito reist, zal hier niet aan land gaan. Ougeluk. Te Venlo is de rangeerder J. W. gestrui keld en onder den trein geraakt. Hij werd onrniddelijk gedood. De man had een gezin van tien kinderen. Verdronken. Twee novicen van het Capucijnenklooster te Meerseldreef onder Breda, zijn op treurige wijze om het leveu gekomeu. lu een roei bootje wareu zij de Mark opgevaren een van beiden heeft een bad willen nemen, en is door de krarnp bevangen in de diepte weggezonken. Zijn co nl rat er, op zijn hulp geroep uit het bootje gesprongen om hem te redden, zonk eveneens, door de koude van het water bevangen misschien, in het diepe water weg. Beiden zijn verdronken. Hunne lijken zijn later opgevischt. Brand. Te Lieshout is de hofstede met schuur en stalling, alsmede den geheelen oogst, van den landbouwer J. Schetz door de vlammen' vernield6' paarden en eene koe kwamen in de vlammen om. Alles was ver- zekérd. Poging tot moord. Men meldt uit Eindhoven Zekere S. kwam bij den bierverkooper Van Genuchten alhier, en verlangde een flesch bier, wat hem geweigerd werd, alvo rens hij eene vroegere gekochte had betaald. Daardoor kwam het tot eene woordenwisseling, waarop S. naar huis ging om een mes te halen terugkomende, stak hij Van G. daar mede zoodanig in de hardstreek, dat deze in levensgevaarlijken toestand in het Lief dehuis moest worden opgenomen. S. is ge arresteerd. Een slachtoffer. Vrijdagavond werd den jongeling P. H. 31 jaar oud, smid te Beitel (Heerlen) een messteek in 't onderlijf toegebracht, aan welken hij reeds Zondggnacht in 't Gesticht Calvariënberg te Maastricht, is overleden. Als vermoedelijke daders bevinden zich in handen der politie J. M. en J. W. beiden van IJzerheide. Bovengenoemde M. en W. ware» voor werk geweest naar de mijn te Spekholzer- heide. Op bunnen terugweg maakte ze het reeds eenigen herbergiers aldaar erg lastig en te Beitel den vaarknecht eener bierkar, van hier, die hen herhaaldelijk verzocht toch rustig te zijn ook de verslagene welke bij eenige klanten te Beitel aan paarden werkzaam geweest was en met voorgenoem den vaarknecht dacht huiswaarts te keeren, vermaande hen eveneens tot rust, echttr zonder gevolg. Na een korte woordenwisseling en worsteling werd dan ongelukkigen P. H. de doodelijke steek toegebracht, waarna hij neerzeeg. De beide gearresteerden wilden hierop de vlucht nemen, door eenige moedige bewoners van Beitel werd J. M. echter aangehouden, terwijl J. W. wist te ontkomen. De inmiddels verwittigde Brigadier liet J. M. door een tweetal maréchausées naar de kazerne alhier overbrengen, waarna hij het onderzoek opende. J. W. werd Zaterdag avond aangehouden en beiden zijn geboeid naar Maastricht overgebracht. Door den Eerw. heer kapelaan van Spek- holzerheide werden den ongelukkigen P. PI. de laatste H. Sacramenten toegediend. De inmiddels verschenen ggnaesheer van Heerlen legde den verwonden een noodverband aan en gelastte diens overbrenging naar Calva riënberg, helaas hulp kon niet meer baten en reeds Zondagnacht is hij bezweken. Hij was een oppassende en arbeidszame jongeling, geacht van heel het dorp, de eenige zoon van zijn thans te zwaar be proefden ouden vader. De gearresteerde J. M. was gehuwd en vader van 3 nog zeer jeug dige kinderen; J. W. daarentegen is onge huwd. Moord te Tilburg. Maandagmiddag arriveerden te Tilburg weder de justitie uit Breda, onder leiding van den officier van justitie, mr. baron Speijart van Woerden. Op het stadhuis had een langdurig ge tuigenverhoor plaats over het drama in den Noordhoek, in welke droevige zaak naar het schijnt nog geen voldoende licht is ge komen. Er heeft ook nog een onderzoek plaats gehad in de woning van den ver dachte van Isterdaal. Met den laatsten trein keerde het gerecht naar Breda terug. Vrijhoeven-Cappel, 5 October. In de laatst gehouden vergadering van den raad dezer gemeente bracht de voorzitter baron van Heckeren van Wu'iën den leden het heugelijk feit van de verloving onzer geëer biedigde koningin in herinneringen werd op voorstel van Z. E. A. met algemeene stemmen besloten het volgende adres van gelukwensching aan Hare Majesteit te «richten //De raad der gemeente Vrijhoeven-Cappel, de kleinste plattelandsgemeente in de pro vincie Noord-Brabant wat uitgestrektheid betreft, heeft in zijue openbare vergadering van den 27 October 190U gemeend, niet te mogen achterblijven in het vertolkeu der gevoelens van gehechtheid en liefde, welke de bevolking zijner gemeente Uwe Majesteit toedraagt. Met zeer veel genoegen heeft die bevolking kennis genomen van het heugelijk feit der verloving Uwer Majesteit met Zijne Hoog heid Hertog Hendrik van Mecklenburg Schwerin. Namens de ingezetenen biedt hij Uwe Majesteit de oprechtste gelukwenscheti aan en uit den wensch dat Uwer Majesteits verloving moge strekken tot geluk van Uwe Majesteit en tot welzijn van ons dierbaar vaderland". Waarop onderstaande dankbetuiging op heden is ontvangen „Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer U de betuiging van Hare Majesteits hartc- lijken dank over te brengen voor de hoogst- derzelve bij Uw schrijven van den 27 Oc tober 1900 aangeboden gelukwenschen, bij gelegenheid van de verloving van Hare Ma jesteit de Koningin mat Zijne Hoogheid Hendrik van Mecklenburg Schwerin. De directeur van liet Kabinet der Koningin (gei) F. J. Vegelin*. Kaatsheuvel. Op 't laatst is er nog één candidaat voor het lidmaatschap van den raad bij den burgemeester gesteld, zoodat we ouverwacht eene keuze krijgen van wel 5 candidate» zegge vijf, en hét is te voorzien, dat het er geducht zal spannen, want nu wordt er al in alle wijken en uithoeken gewerkt, Op 18 dezer zal, naar men mededeelt, de stemdag zijn. De candidaten zijn de heeren M. Verhagen, J. Swagemakers W. Van Nieuwstadt, H. Van der Meijden en H. De Jong, Besoijen. Door den commissaris der Koningin is aangesteld als onbezoldigd ge meenteveldwachter en nachtwacht te Besoijen S. J. de Geur, alhier. Land van Altena, 2 Nov. De han del in aardappelen, althans in blauwe, was deze week vrij levendig met schier onver anderde prijzen. Thans besteedt men blauwen 12.40 a f2.75, Zeeuwtjes f2.60 a f2.80, jammen f3 a f8.75. In jammen is weinig te doen. De handel in varkens is levendig. Zwaar slachtsoort, zeer besterad voor den burger- handel, geldt 21 oent en slachtvarkens voor Londen brengen 12 j\ 191/s cent op per half K.Gvuil gewicht. Boter en eieren stijgende, met redelijk aanbod. HUWELIJKS-AANGIFTEN Wouter de Leeuw, 39 j. te Hellendooru en Willemina Jacoba Ruijs, 38 j. Adriaan Johannes van Ooster hout, 21 j. en Johanna Schouten, 24 j. BAARDWIJK. HUWELIJKSAANGIFTEN: Hendrik van Gelder 27 j. en Johanna van der Hoeve, weduwe van Johannes Marinus Verhulst 36 j. Gijsbertus Kleijberg 29 j. en Anna Maria van Balcora 26 j. GEBORENMarinus Adrianus, z. van J. B. A. Boom en M. A. Kools. Gerardus Cornells z. van J. Maas en A. A. van de Leur. Petrus Johannes, z. van N. A. Leijtens en J. Timmermans. Adrianus Wilhelmus z. van Th. van Bijnen en M. Kolen. Mary, z. vm H. Th. Verhoeven en A. van Mier. Adriana Johanna en Pieter Adriaan, tweelingen van F. Schuurmans en A. C. Adriaanse. Tho mas Adrianus, z. van H. J. Papenhoven en H. C. Hoppenbrouwers. OVERLEDEN: Cornelia Franciscus Hesselberth, 6 m. Hendrikus Wilhelmus van Ooijen, weduwnaar van Geertruida de Gruijter, luter van Sophia Wilhelmina Keijzer, 81 j. Cornelia de Rooij 2 j. Gijsberdina Lom- uiers, 2 m. CAPELLE. Van 1631 October. GEBORENMaria Paulina, d. van Koenraad George Theophilus Willemsz en Anna Wilhel- helmina Gr,eve. Pieter Johannes, z. van Marinus Sprangers en Allegonda van Tilborgh. Hendrik Jacobus, z. van Gerrit de Jong en Jacoba Klootwijk. Marinus Thomas, z. van Thomas Smits en Adriana van Boxel. Cornelia Pieternella, d. van Biatiaan van Oosterhout en Jacoba Boezer. Josijna, d. van Huibert Sulsters en Johanna Mouthaan. Adriaan. z. van Cornelis Wagemakers en Pieternella van Haaften. OVERLEDENJohannes Adriaan van Beek, 8 maanden. Cornelia Hoefnagel, 34 jaren. GEHUWD: Johannes van Drongelen, 23 j. te Sprang en Maria van Peer, 19 j. Johannes Marinus van der Schans, 23 j. te Loonoprand en Josina Priest, 19 j. PARIJS. Op voorstel van Galli is be sloten, dat de gemeenteraad van Parijs bij de aankomst van president Kruger aldaar zal gaan begroeten en hem ten stadhuize uit naam der bevolking ontvangen. NEW-YORK. Uit de telegrammen uit de verschillende Staten is op te maken dat Mac Kinley over 't algemeen gewonnen heeft, Bryan's stem mental is echter vergeleken bij 1896 sterk vooruitgegaan. f150 a 170 1140 A 150 i" 150 k 180 f 80 a 90 f 50 k 60 f 30 ÉL 40 f 10 a 14 vette varkens van 19 a 21 et biggen van 16,a'10.per - lammeren; scha a f 0.Der stuk. GORINCHEM, 6 November. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe i 7.50 ii 7,75 roode dito f 6,60, a 6,90 witte dito 16,75 i 7.inl. rogge f 5,80 a 6, buitenl. dito f5,75 a 5,90, gerst 1 4,75 a 4,85, haver f3,60 a 3,75, duiveboonen f 6,75 a 7.blauwe erwten, f0ii 0,alles por hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 14 runderen, 2 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 441 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f200 k 230 Kalf vaarzen Melkkoeien 2'/i jarige 0S3en Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 2 per half kilo, 441 stuk. Aangevoerd 0 schapen en - pen fii en lammeren f0 Eieren f 1.70 a 1.80 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 5 November. Tarwe. Jarige- per heet. f6.50 a f 7.50 en per 100 kilo 1' 8.75 a f 9.37. Nieuwe- per liect. f 5.25 a f 6.90, per 100 kilo f 8.— a f 8.75. Canada-Urwe f 6,tot f 6.50. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche ën Overmaassche De be9te f5.20 a 5.80. Dito mindere f0.A 0.—. Gerst. Zeeuwseh, Flakk. £n Overra. Witern f7.a f7.75; be9te Zomer- f8.A (8.60. Haver. De beste f2.— a f3.25. Blauwe erwten. De beste f9.a f9.60. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwseh en Overmaasch znk- goed f0.— k 0.— Zomerzaad f 10.k 12. Kanariezaad f 6.50 a 1 7.50. Bruine boonen de beste f7.50 a f9.25 Witte boonen de beste f9.75 a f 11.50. ROTTERDAM, 6 November. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, 0 veulen, 0 oeel, 1780 magere en 566 vette rnnderen, 156 vette, 83 nuchtere en 539 gras kalveren, 0 schapen of la-ram eren, 0 varkens, 282 biggen, 3 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 33 c., 2e kwal. 20 c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 45 c., 2de kw. 33 c., 3de kw. c. Alles per halve kilo. VOOR DE le WAALWIJK, bericht dat het huis en aanhooren van den heer F. G. VAN STEENOVEN te Oapelle is ingezet op f 2900. avonds 7 uur precies bij L. F. VAN DONGEN te Oapelle, Nieuwevaar;. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van de eigenaars, de ech telieden W. H. LANSDORP-v. d. ELSEN te 's-Gravenhage, bij inzot ten koffiehuize van Adr. MULDERS te Baardwijk, bij toeslag ONDER BAARDWIJK. Een Huis waarin 3 woningen met Erf, kad. sectie E. nos. 1068, 1069, 1070, sameu groot 3 aren 30 centiaren. Verhuurd de voórwoning aan Joh, van der Eisen tegen f 1.50 per week tot 1 Mei 1901 en verder tegen f 2.per week tot 1 Nov, 1901 de 2e woning aan Brekel- mans voor f 0.70 per weak, en de 3e wo ning aan Hendrik Maas voor f 1.per week, welke huren ten bate der koopers komen van af de betaling der koopsom. wellicht komende van de Hedelsche markt. Tegen betaling der advertentiekosten en voeding te bevragen bij den Burgemeester van Baardwijk. zal Vrijdag 9 November e. k. des voorraiddags te 11 J/a uren precies te 's-Hertogenbosch op den St. Janssingel in het openbaar Zes door haar onlangs aangekochte waarvan 2 Ardenner-, 3 Oldenburger en 1 gekruist ras. De voorwaarden van verkoop zijn op franco aanvraag kosteloos verkrijgbaar bij den tweeden ondergeteekende. De Provinciale Commissie voornoemd, L. J. C. BOGAERTS, Voorzitter. L. MAX, Secretaris-Penningmeester. Wij achten ons verplicht het Publiek mede te deelen, dat wij ons niet verant woordelijk kunnen stellen voor het aanwen den van me ihoden door personen, waarmede wij niet in verbinding staan. Wij verzoe ken dringend onze methoden niet te beoor- deelen naar de wijze waarop zij die toepas sen, doch door het lezen van ons gratis prospectus dat op aanvraag franco toege zonden wordt zich een oordeel te vormen. ADRES: voor Den Haag. De Spraakarts is tot nader aankondiging niet dngelijksch te consulteeren, het is daarom een vereischte zich vooraf schrifte lijk aan te melden. Voor den Haag geeft o. m. inlichtingen de Il.E Heer Mgr. Wittert v. Hoogland, Bern. Haut, alsook geneeskundige en Militaire autoriteiten al hier. Betaling na genezing. Billijk Pension. Blijvende genezing. briketten gedeponneerd handelsmerk Let wel op grootte, dikte, wicht en qua- liteit, zijn de voordeeligste. Bij deze heb ik de eer ter kennis van het publiek van Waalwijk en Om streken te brengen, dat ik mij van af heden gaarne belast met het leveren van IN Door prompte bediening en billijke prijzen, hoop ik «we geëerde gunst waar dig te worden. Beleefd aanbevelend, Brieven onder letter G. bureau van dit blad. Een plaatselijk AGENT gevraagd voor Waalwijk en omstreken voor verkoop van een CONSUMPTIE-ARTIKEL. Brieven onder letters A. Z. aan het bu reau van dit blad. VAN 500 prijzen, waarvan 30 hoofdprij zen en 1 premielot. le prijsEen Automobiel „Bella" ter waarde van f 1900 of f 1450 in contan ten. 2e prijs: 1 Tricycle Peugeot, waarde f 750 of f500 in contanten. Prijslijsten gratis. BIJ ANTOON TIELEN. Alleen-verkoop voor Waalwijk en Omstreken. OF voor alle doeleinden geschikt, vooraan in de Besoijensche Steeg. Op verlangen van den kooper kan 2/s van de koopsom, op het huis blijven als.le hypotheek. Te bevragen aan 't bureau van dit blad. Goedgekeurd bij Koninklijk l'esluit van 15 Juli 1895 No. 41. Verzekert bij overlijden en bij leven op vooraf bepaalden tijd tegen jaar- lijksche, halfjaar!., driemaandel., maand- en weekpremiën. Op alle plaatsen in Noord-Brabant door Agenten vertegenwoordigd wordt uitsluitend van zeep gemaakt en is in gebruik beter en véél A goedkooper dan elk ander zeeppoeper. Ze is gegarandeerd Upi zuiver en onvervalscht. VEREENIGDE ZEEPFABRIEKEN, Rotterdam. :i j i (lil J I l i i i i i i.i i i,t i. ,e;.' Ie u it, .1- I ,w cin le' pp! >e.' I-, nt in 'at de aar U' b I •ai VKt J Va s 4(

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3