Zondag 2> December 1900. PRESIDENT KRUGER IN EUROPA VAN De Zuid-Affikaansche oorlog, Rij kspostspaarbank BINNENLAND. Handelsberichten. Burgerlijke ttand. Voor Verstand en Har UITVOERINGEN. t-""1 f Uitspraken kantongerecht Waalwi Tweede Blad De Echo van het Zeiden. WAALWIJK. Zondag 2 Dec. zal door de Liedertafel „Oefening en Vermaak* van Waalwijk en Besoijen, op de zaal Musis Sacrum" te Waalwijk worden uitgevoerd a. Spiiin spinn. Jüugst. b. Lang lang ist 's lier. Jüngst. 2. Psalm VIII. Hol. 8. De Hemel. de Vliegh. President Kruger, heeft in Parijs niets dan huldebeloogingen en enthousiasme on dervonden. Overal waar hij komt wordt hij om 't hartelijkst toegesproken en luide toe gejuicht. Hij heeft bezoeken afgelegd aan den minister van buitenlandsche zaken, de écolc des beaux arts, 't quartier latin enz. enz. Hij is uiterst voldaan over zijne ontvangtt in Frankrijk, vooral in Parijs. Was men eerst van meening dat de president recht streeks naar den Haag zou komen, thans is 't reisplan veranderd voor verschillende Hollandsche steden, die hem geestdriftig hulde weuschten te brengen, eene groote teleurstelling maar in 't belang van zijne zaak. Heden gaat hij naar Keulen. Maandag naar Maagdenburg, zoodat hij Dinsdagochtend te Berlijn zal aankomen. De secretaris der deputatie, de heer De Bruijn, gaat naar 's Gravenhage om zich Zondag of Maandag weer bij den president te voegen. Vermoedelijk maar hieromtrent is nog niets bepaald zal president Kruger van Berlijn rechtstreeks naar Den Haag gaan, over Utrecht. Wat de diplomatieke zijde van den oor log betreft, men is over 't algemeen van oordeel, dat door de officieele ontvangst van president Kruger in Frankrijk de kansen zeer zijn gerezeu op arbitrage. De Engel— sche pers geeft daarvan indirect eene erken ning door boos te zijn op presideut Loubet, die naar haar zeggen de verantwoordelijkheid draagt van den toestand, waarvan zij de gevolgen vreest. Volgens het zeggeu van vrienden van Kruger, die toegang hebben tot den president heeft deze Diusdag in zijn gesprek met Delcassé zich er toe bepaald, den minister te polsen, hoever de bereidwilligheid der Fransche regeeriug zou gaan bij verschillende eventualiteiten, die zich zouden kunnen voordoeu als gevolg van de stappen, welke in Europa zullen gedaan worden. Het gesprek bleef in vage termen, Kruger bepaalde er zich toe, het terrein te verkennen. Delcassé gaf den president te verstaan, dat hij, de minister, zich zou houden binnen de perken, welke hij had aangegeven in zijn antwoord op de interpellatie, welke in Maart 11. tot hem gericht werd. Hij gaf te verstaan dat Frankrijk tot geen eukelen stap het in itiatief zou nemen, maar er niet legen op zou zien, zich aan te sluiten, als er in dat opzicht iets gedaan werd op eeu wijze, die naar hare meening instemming verdient. Kruger formuleerde geen enkel voorstel en liet niets doorschemeren van zijn planuen. De Soir meldt dat president Kruger bij minister Delcassé zal terugkomen als Del cassé den Russischen ambassadeur zal ont vangen hebben. Er worden op het oogen— blik dépêches gewisseld tusschen Parijs, Berlijn en Liwidia. Hetzelfde blad ver neemt uit Berlijn dat president Kruger daar heeft laten polsen over bemiddeling. Men antwoordde hem dat Duitschland niet meer dan Frankrijk kon doen. Duitschland zou echter een verzoek om arbitrage steunen als dit gedaan werd. Toen Rusland geraad pleegd werd, gaf het te verstaan dat als Duitschlaud den heer Kruger een even geestdriftige outvaugst bereidde als Frankrijk, de taak vau bemiddelaar gemakkelijker zou worden. Van Berlijn zou president Kruger naar Rusland gaan. Steunende op de ma nifestaties in Frankrijk zou de Tsaar dan, met een beroep op artikel 3 van het trac— taat van den Haag, de voorstellen betreffen de arbitrage teekenen, eerst gesteund door Duitschland en vervolgens door Frankrijk. In de Fransche kamer werd door Denis eene motie voorgesteld behelzende dat de Kamer bij gelegenheid van de komst vao den president van Transvaal in Frankrijk blijde is, hem de betuiging van haar oprechte en eerbiedige sympathie te kunnen brengen. Deze motie wordt met algemeene (559) stemmen aangenomen. De twee groote mannen, die thans in Zuid-Afrika tegenover elkaar komen te staan, Kitchener en De Wet hebben beiden, naar het schijnt hun plaunen vastgesteld. Lord Kitchener zal de „nieuwe koloniën", die nog veroverd moeten worden, verdeelen in districten, elk district wordt bezet door een zeer mobielen troep en de infanterie zal belast worden met de bescherming der ver bindingslijnen. Ossenwagens zullen niet meer gebruikt worden. De ammunitie zal voortaan op Kaapsche wagens vervoerd worden. Alle Boeren, die gevangen genomen worden en alle onzijdigen zullen naar de kust gezonden worden en daar gehouden worden, ot de vluchtelingen van den Rand teruggaan en het land schoongeveegd is. Men zou zeggen, dat lord Kitchener zich nog al behoorlijk wil gedragen. Maar zeggen en doen zijn helaas twee. Daartegenover staan de plannen van De Wet. Deze wil trachten, versterkingen te krijgen om den Engelschen, die op 't oogen- blik er slecht aan toe zijn gevoelige klappen te kunnen toebrengen. Maar waar die van daan te halen Waar anders dan uit de Kaapkolonie Hij is nu, naar gemeld wordt, te Dewets— dorp. met het oog op een inval in de Kaap kolonie, en de Engelschen hebben, om hem dat te beletten, alle driften in de Oranje rivier bezet. Maar dat zal voor ten man als De Wet wel geen hinderpaal zijn. Hij heeft echter nog meer gedaan, of lie ver zijn vrienden hebben voor hem in de Kaapkolonie gewerkt. Uit Kaapstad wordt gemeld „De toenemende verwijdering tusschen de Hollandsche en de Enpelsche bevolking der Kaapkolonie en de Britsche propaganda veroorzaken groote onrust. De Hollandsche en pro-Boer pers leidt een goed georgani— seerden veldtocht tegen de politiek van Groot-Brittannië en gewaagt dagelijks van de vermeende barbaarschhedeu der Engel— sche troepen- De artikelen hebben ten doel het gevoelen der Afrikaners aan te wakkeren, dat nimmer zoo vijandig was tegen Groot— Brittanie als nu. Er heeft openlijk opruiing plaats in belangrijke Hollandsche streken der Kaapkolonie. De Cape Times is van oordeel, dat de kolonie naar den rand van den afgrond snelt en raadt afkondiging van de krijgswet in de landelijke districten aan." Dat gaat er dus al heel aardig uitzien en dat deze beweging geen tijdelijk opvlam mend vuurtje is, bewijst het feit, dat reeds voor maanden iu brieven daarvan is gespro ken. De geschiedenis van den oorlog, die op last van de Times wordt geschreven, zal dan ook nog wtl eenige vervolgdeelen noodig hebben. De troepen van kolonel Pilcher hebben vandaag, in samenwerking met de kolonne van kolonel Barker en onder opperbevel van Knox, toen zij de Wet, van de-Wetsdorp uit vervolgden, een kranige schermutseling ge leverd. De Boeren beschoten de Engelsche batterij met een vijftienponder dien zij te de-Wetsdorp hadden buitgemaakt. De Boeren waren blijkbaar geheel verrast. Steyn en de Wet trokken haastig in westelijke richting af. De Engelschen namen twee wagens met proviand e,i kleeren die ongetwijfeld iu de- Wetsdorp buit gemaakt waren en ook onge veer driehonderd paarden waaronder een paniek was ontstaan. Aan Engelsche zijde sneuvelde eeu sergeant en werden zes ma» gewond. Men vond verscheidene gewonde Boeren. Volgens een bericht, zijn de Wet en Steyn thans gekampeerd tusschen de Eugelschen en den spoorweg. Het Engel sche kamp is ongeveer 33 K.M. ten noorden van Smithfield, waar de Boereu, naar zij zeiden, heen wilden trekken bij het gerecht van vandaag is de Wet's commando echter blijkbaar in drie deelen gesplitst. Het gar nizoen van Smithfield houdt een prachtige stelling in de kopjes ten noorden van hej dorp bezet. Vele Boeren in het district hebben zich bij de Wet aangesloten. De officieele verliezenlijst vermeldt dat op 23 November eeu gevecht bij Tijgerkloof in Betsjoeanaland plaats had, waarbij luitenant Sonthey sneuvelde en majoor Hanbury zwaar gekwetst werd. Beiden behoorden tot de Schotsche garde, waarvan boveudien een aantal manschappen sneuvelden en verwond werden, terwijl er een vermist wordt. Een nieuwe dépêche van Roberts uit Jo hannesburg vau den 28sten meldtDe be zetting van de-Wetsdorp was ongeveer 400 man met twee kanonnen sterk eu gaf zich den 23sten over na 15 doodeu en 42 ge kwetsten gekregen te hebben. De Boeren waren 2500 man sterk. Een Engelsche ko lonne van 1400 man die naar de-Wetsdorp te hulp was gezonden, kwam niet op tijd aan. Toen geueraal Knox zijn troepen vereenigd had met deze kolonne trok hij den 26sten de-Wetsdorp binnen. Het dorp was ontruimd en er wareu slechts 75 gewon den en zieken in overgebleven, Knox heeft de Boeren onder Steyn en de Wet vervolgd en hen gisteren bij Vaalbank verslagen. De Boeren trokken af in westelijke en zuidwes telijke richtiug. Alweer een nieuwe ramp roepen de En gelsche bladen uit. Verwiel alhier het Bestuur der Vereeniging „Bond van Nederlaiulsche LederfabrikanUn met de gcassumeerde leden der Commissi zich ten doel stellende, om, volgens art 2 sub b, van den in dato 18 October 11 Koninklijk goedgekeurden Bond, dc belangen der Nederlandsche Lederfabrikanten te be hartigen, vooral met het oog op het Wets ontwerp: „Herziening van Invoerrechten" hetwelk bij Koninklijke Boodschap bij de Tweede Kamer is ingediend. De Commissie zal in dezen actief optre den en het noodige in dien geest op de meest gepaste wijze bevorderen. Geloof eu Wetenschap. Dinsdag aanstaande 4 Dec. is de dag waaropjeen jaar geleden de vereeniging „Geloof en Wetenschap" werd opgericht. Dien dag zal om negen uur eene plech tige H. Mis gezongen worden, opgedragen door den Eerw. Directeur der vereeniging voor de leden en buitengewone leden Onder de H. Mis houdt de beroemde Pater van Ilooff, de geleerde Bollandist, eene conferentie. De leden en buitengewone leden worden met hunne huisgenooten uitgenoodigd ter bijwoning. Toch blijft de Kerk voor iedereen toegankelijk. Jubilé. De Weleerw. Heer Kuijpers kapelaan al hier vierde in de at'geloopen week zijn kope ren feest, I21/ajaar Priester. Wij feliciteeren hem van harte en wenschen dat Gods zegen op hem en zijn arbeii ruste. St. Puulusrcreeniging. Woensdag 11. werd door de Paulusinan- nen feest gevierd. Hunne zaal were plechtig geopend. De Herbergier v. Dun regaleerde de luidjes op twee glazen goed bier. Een reeks van toespraken werd er ge houden, zooals door den Eerw. Adviseur die den kastelein bedankte en een pittig woordje van ernst en plicht en eer tot den Paulist sprak door den Zeereerw. Pastoor, die op zijne eigenaardige welsprekende wijze hrt woord vau den Eerw. Adviseur nog bekrachtigde, door den President, die den feestvierenden Adviseur van harte geluk wenschte, door den Secretaris, die op zijne wijze den leden wat moed en vuur in het hart trachtte te spreken. De Eerw. Adviseur heeft den Paulisten een feestelijken avond toegezegd, te vieren als de Adventtijd voorbij is. Nog werd er een lied gezongen der matigheid op de wijze van het Transvaalsche Volkslied. Dat lied luidt aldus 1. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand November ingelegd f 5556 .61 terugbetaald - 6874.36 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3202 WAALWIJK, 1 December 1900. Boud van Ned. Lederfabrikanten. Gisterenmiddag vergaderde io het Hotel Vereent u Broeders, hoog uw vaan Bedwingt uw geestdrift niet, Heft saatn uw machtig bondslied aan, Een strijd-, een zegelied, t Klink' hoog laat spot en lafheid smalen, Zich waap'nen tegen u, Victorie zult ge in 't eind behalen, Maar strijden moet ge nu, Wie g!j ook zijt Bindt aan den strijd, Bindt aan den strijd met d' Alcohol. 2. Heeft eindlijk 't volk zijn slavenjuk Niet lang genoeg getorscht Droeg 't lang genoeg èn schande èn druk Dat 't nu naar vrijheid dorst Heeft de alcohol met boei en banden Het volk genoeg gekweld, Dat 't eindelijk die boei van schanden Gaat breken met geweld Ja wie gij zijt, Bindt aan den strijd, Bindt aan den strijd met d' Aleohol. 3. God wil hetbroeders, trekt dan uit, Gij keert verwinnaars weer De zege is u de buit. Leg nooit de wapens neer. Vooruit! ja 't geldt hier te herwinnen Den bloei van 't vaderland, De vrelwaart onzer huisgezinnen De eer van den werkmanstand, Wie gij ook zijt, Bindt aan den strijd Bindt aan den strijd met d' Alcohol. 4. God wil hetBroeders is de leus Die u in 't strijdperk leidt, Tot offers van uw vrije keus Tot offers steeds bereid. Hebt moed Van uit de Hemelzalen Roept Paulus, uw patroon, O broeders, gij zult zegepralen, En zijn mijn vreugde en kroon Wie gij ook zijt Bindt aan den strijd Bindt aan den strijd met d' Alcohol. Voortaan zal de spaarbank niet meer bij de Eerw. Zusters, maar op eigen lokaal van de St. Paulus Vereeniging zitting houden. Hoofdonderwijzers—Vergadering. Gisterennamiddag had alhier eene vergade ring plaats van hoofden van scholen uit dit arrondissement onder voorzitterschap van den arrondissements-schoolopziener ter be spreking van de leerplichtwet en de admi nistratie daarmede in verband. Werving. Deze week vertoefde in onze gemeeDte een wachtmeester der veld-artillerie tot wer ving van vrijwilligers voor dar wapen, Uit onze gemeente alsook uit Besoijen hebben zich een tweetal verbonden. Thans is een wachtmeester der huzaren voor 't zelfde doel hier. .Miltvuur. Onder de beesten van van den lieer C. G. is miltvuur uitgebroken. Eene koe is er aan gestorvm, en onder toezicht op de gebruikelijke wijze in den grond gestopt. IMphtheritus. In enkele huisgezinnen van Sprang en Vrij hoe ven-Cappel is de besmettelijke ziekte Diphtheritus uitgebroken. Tot heden draagt de ziekte nog geen gevaarlijk karakter, toch is de gebruikelijke aanplakking geschied. Benoemingen. Zijn benoemd voor den buitengewonen dienst en correspondentie langs de dijken, gedurende den ijsgang en het hoog opper- water op de rivieren, in den winter van 19001901. te Druilen Baardwijksclieu overlaat), Th. Snijdets, buitengewoon opzichter, te Heusdeu C. A. Jolles, ingenieur. Huldeblijk uuii II. M. Hare Majesteit de Koningin heeft, op een tot Haar gericht verzoek, geantwoord, een geschenk van Ilaar volk met groote dank baarheid te willen aanvaarden, 't Gebeurde te Wijk. Omtrent het gebeurde te Wijk bij Heus deu meldt men ons van daar dd. 28 dezer: Heden heeft de justitie uit 's-IIeitogen- bosch hier eene gerechtelijke schouwing gehouden van liet lijk van den tienjarigen knaap A. T. Na opgraving en onderzoek van liet lijk hebben deskundigen geconstateerd, dat de dood niet het gevolg is geweest van eenige mishandeling, waarvan eeu oppassend land bouwerszoon door een paar personen eerst verscheidene dagen na den dood verdacht was gemaakt. Bussen, 30 Nov. Gisterenavond herdach ten het bestuur en de werkende leden van de fanfare, „Wilhelmina'' in feestelijke bijeen komst het driejarig bestaan in de zaal der vereeniging. Evenals de vorige malen had .Wilhelmina" het genoegen den Edelachtb. Beschermheer in haar midden te zien, hetgeen de president met een welgekozen woord deed uitkomen, dat dit door de fanfare op hoogen prijs werd gesteld. Het was een gezellige, vroolijke avcud. Eenige keurige muziek nummers zetten hem in daarna wisselden comische voordrachten, zang en piano mu ziek elkaar gedurig af. De worstenbroodjes lieten zich halver avond goed smaken en menige pittige flesch bier werd met smaak gedronken. De avond was te spoedig ver vlogen. Met een woord van aanmoediging en dank en met verzoek voor slot het volks lied aan te heffen, sloot de president dit derde jaarfeest. Moge „Wilhelmina" steeds bloeien. Nu de velden weer kaal en ledig zijn, begint de rattenplaag zich weer te doen gevoelen. Een bakker a'hier ving in een meelton in één nacht elf, den 2den nacht vijf ratten. Cupelle Naar wij vernemen heeft de Weleerw. Heer Lamberts te Oostwedde, be dankt voor het beroep, op hem uitgebracht door de Chr. Geref. gemeente alhier. Kautshcuvol, 29 Nov. Hedenmorgen viel het paard van deu bakker v. d. A in de kar dood neer. De werklieden bij den heer v. D. hebben gedeeltelijk het werk hervat. De overigen hebben werk gevonden in Waalwijk en Dongen, zoodat de werkstaking voor de huisgezinnen geen treurige gevolgen heeft gehad. Raumsdonk, 30 Nov. Onlangs werd alhier een flinke huizing met mooie tuin, alsmede looierij eu een groot stuk land publiek ver kocht voor ruim twee duizend gulden. Voor een tiental jaren heeft dit toen nieuw ge bouwd meer dan tien duizend gulden gekout, wel een bewijs dat de waarde der onroerende goederen alhier sterk vermindert. Sinds eenigen tijd heeft ook onze plaats zijn straatfiguur. Zekere v. L. in de wande ling „Buil" heeft eenige zonderlinge gewoonten aangenomen. Des morgens bezocht hij onze kerk en die te Raamsdonksveer, wandelt deze door en vertrekt dan weer gelijk hij gekomen is. Op den dag vereert hij een paar knollevelden met een bezoek, trekt er eenige knollen uit en eet die op In deze schijnt hij nogal kieskeurig te zijn, daar hij dit geregeld op dezelfde velden doet. Daar hij niemand hindert, is het ten zeerste te betreuren, dat onze politie dezen ongelukkige niet beschermt tegen de baldadigheden van ouze lieve straatjeugd. Keu wijsneus. Raamsdonksveer. 30 Nov. Een boer alhier heeft een varken geslacht en verkocht een voet aan een zijner buren. Bij het verkoopen was echter niet bepaald welk deel de buur man zou outvangen. Toen de levering zou plaats hebben, kreeg men daarom ruzie, Na lang over en weer praten werd men het eens dat men zou „om staan*. Dit zou de bnurman doen. De boer derhalve moest af vragen, Iu stede van op een deel le wijzen en te vragen of hij dat wilde bebben, vroeg de wijsneus, »wat hebt ge liever, de ham of den schouder*? Waarop hij uaiuurlijk van den buurman, die geen leeperd was, ten antwoord kreeg »de ham". „Kijk sprak uu onze boer, „dat is rechtvaardig.® »Zoo is het een toeval, dat men het beste deel bekomt." Waarlijk Salemon zou zoo'n recht spraak niet kunnen verbeteren. Een schip met peeön geladen liep tegen een der pijlers der oude brng alhier en zonk onmiddelijk. De opvarenden konden allen nog gered worden. VraagWat doen die steenklompen daar nog in het water? Druneu, 27 Nov. Nationaal Geschenk. Naar aanleiding der circulaire van de pro— viuciale commissie voor het Qationaal ge schenk aan H. M. de Koningin bij gelege heid van H. D. huwelijk met Z. H, Hert Hendrik van Mecxlenburg—Schwerin, hei zich alhier op initiatief van den Edelacht t baren heer burgemeester een plaatselijk ct mité gevormd, bestaande uit de heeren C. P. van Hullen, burgemeestei voo'zitt' M. J. Veltman, gemeente-secretaris, secretar C. van Drunen. gemeente-ontvanger penning M. A. C. Canters, notaris, H. G. Cler Hzn. hoold eencr school, leden. WAALWIJK, 30 Nov. 1900 Ter veemarkt was lieden bij grooten aanvc de handel ving. Kalf beesten f 140 1'255. Dito vaarzen f125 a t 170. Jonge varkens aangevoerd 45 stuks, v kocht van f5.25 a f9.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1195 1 van f0.97 a f 1.13 per kg. Eieren 5 k 8 cent per stuk. Iu den huidenhandel begint de gewo najaarsstilte zich te doen gelden maar tha nog in meerdere mate dan gewoonlijk, da de voorraad huiden op alle Europeesc marktplaatsen groot is. De looierij opereert slechts met tussche poozen en koopt dan alleen voor ontni (lelijke behoeften. Weinig kooplust vooi bestaat voor tweede soort en infericu kwaliteit. Prima gezouten zware La PU huiden alleen trekken genoegzame aandaol Lichte huiden zijn heel wat gedaald het Inlandsche artikel is thans ook weit) gevraagd zoodat de prijzen zoowel van zwt als lichte huiden en van nuchtere eu vel vellen weer minder te koop zijn dan enki weken geleden, ondanks de toen reeds i getreden flauwe stemming. Daar zooals hierboven reeds gezegd voorraad La Plata huiden op de voornaam? importplaatsen veel te groot is, zullen prijzen waarschijnlijk, ook met het oog de nieuwe slachting, voornamelijk voor S laderos winterossen nog moeten vallen. In schors en alle andere looiiniddeleu de markt stil met stationaire prijzen. DUSSEN, 30 Nov. Boterprijs per K.G. van f 0.90 a f 1.22. Midd markt i 1.08, Aanvoer 285 K. (4. Eieren f 1 j de 26 stuks. WAALWIJK. GEBOItEN Agnes Petronella d. v. J. 1 y Hendriks en Adrian* van .Veldhoven. Adriana d. v. L. van Hooft en M. Bouwmi BAARDWIJK. GEHUWD: Hendrik van Gelder 27 j. en Johi na van den Hoeve weduwe van Johani Mariuu9 VerhuLt 36 j. 1 GEBORENThomas Adrianus z, v. H. J. Pap< hoven eu H. C. Hoppenbrouwers. F derik z. v. W. J. Schoelitz en R. Vivei Kwade 'tongen kunt gij niet tot zwijg brengen, maar een goed leven maakt u or gevoelig voor hare aanvallen. Limburgsch Volksblad. Knappe vaklieden zullen misschien oc gaarne hooren, dat zij, hoe verdienstel: hun werk ook is, verre ten achter staan I de ambachtslieden der middeleeuwen j zells bij de meeste der Grieksche en Egy tische tijdperken. De meesterwerken van vroegere eeuw. zijn daarom voor den hedendaagschen va man een onuitputtelijke bron van studie. Limburgsch Volksblad. Als de moeder vau het huisgezin het v< kiezerlijk vindt, zich te gaan uitspann buitenshuis, theaters en bals te gaan bi zoeken enz. dan moet men zich uiet vi wonderen, dat later de zonen een verkeer richting ingaan eu de dochters wegen volg» die ons slechts kunnen mishagen eu bedrc ven. De getrouwde vrouw heet moeder d huisgezins, dat is haar eeretitelzij mc t dus in het huisgezin blijven. f Ik heb de vaste overtuiging dat alle p gingen om de jeugd te bederven zullen stuiten tegen de leedere eu toewijden i liefde der Duitsche moeders. Windhorst, i Als de Staat overal tusschen zit, dan t er nergens vrijheid. Lucie Biun. E De allerzwakste menschheid ontwikkelt ee 2 goddelijke kracht als zij smeekend opbl of nederig de handen ten hemelt vouw het gebed alleen kan over God zelf trio feereu en een inensch, wie ook, die in waren zin des woord weet te bidden, m o wel eenmaal het verheven doel bereik» waarvoor hij geschapen is. Roland Yssu op 30 November 1900. G. C. D. t« Besoijen, dronkenschap bij herl ling ena. verzet tegen ei n vonnis «au 29 Ji 1900, vonnis bevestigd. M. v. d. P. te Spra dronkenschap, verzet, vonnis bevestigd. F. R. te Waspik, pol. overtr. f 1 of 1 d. h. P. te 's Bosch, dronkenschap, bij herhaling, 2 hechtenis en daarna voor één jaar naar ei werkinrichting. J. P. te Raamsdonk, dronk schap, f 2 b. of 2 d. h. C. V. te Raarasdo alsvoor. B. v. d. A. te Besoijen, dronkensch met vrijspraak van het nieereudeel ten laste legde tot f 5 b. of 3 d. h. H. A. T. te Wasi pol. overtr. f 10 b. of 3 d. h. H. P. te Kat heuvel, dronkenschap, f 1 b. of 1 d. h. A. d. N. te Loonopzand, strooperij, f 5 b. of 3 h. A. M. v. D. te Baardwijk, dronkensch f2 m. 2 b. of 2 d. h. T. A. R. te Vrij hoe* Cappel, overtr. Prov. reglement op springstiei f5 b. of 3 d. h. T. A. R. alsvoor, f 2 m b. of 3 d. h. iedere boete. A. de K. te Ka< heuvel, overtr. veldp. f 0.50 of 1 d. h. C. G.' alsvoor. L. W. Capelle, dronkenschap b. of 2 d. h. J. v. B. alsvoor. M. de L. Vlijmen, uachtgerucht, f 6 b. of 3 d. h. J de V. te Baardwijk, pol. overtr. f 0.50 b. of 1 1 Si- -1 1. I II

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5