Zondag 23 December 1900. Gemeenteraad van Waalwijk. Landbouwbrievin over Bemesting De Zuid-Afrikaansche oorlog, VAN BINNENLAND. UITVOERINGEN. openbare vergadering Kruger te Amsterdam. Tweede Blad De Mo van het Zuiden Harmonie „St. Chris pijn", Woensdag 26 December (2en Kerstdag), voormidcUgs ten 12 ure, zal in de zaal van den Heer Ant. Gerris worden uitgevoerd President Steyn (Pas-redoublé) Schweinsberg. La Belle Villageoise (Valse) M. J. El. Kessels. Muzikale Hutspot par Schmidt. Vendange A. Moisson (Ouverture) A. Tack. Marca Legerin (Pas-redoublé) L. Canivez. Rederijkerskamer „Vriendentrouw* te 's-Grevelduin-Capelle, op Donderdag 27 December 1900, in het lokaal van den heer L. P. van Dongen, des avonds 7 uur pre cies. Na afloop Bal. Entree 50 cent. (Zie programma's. Chr. Zangvereeniging „De Harpe Zions" te Sprang, Directeur de heer A. C. van der Heijden te Waalwijk, in het Kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente op Dinsdag eersten Kerstdag. Aanvang 6 uur precies. Entree 10 cent. (Zie programma's.) Ml"! .Wtfil! liliawi l I IIII1IBI I'HII op Dinsdag 18 December nam. ten 68/4uur. Aan de orde I Ingekomen stukken. II Benoeming van a. een lid van bet armbestuur. b. een lid van het gasthuisbestuur. c. een havenmeester. Voorzitterde Burgemeester K. A. M. ridder de van der Schueren. Afwezig de heer Qui rijns. Na opening leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, die ongewij zigd worden vastgesteld. I. Aan de orde. a. Een besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij de begrooting van 1901 wordt goedgekeurd, bij ontvangst van f68783.035 een uitgaaf van f 68769.90, dus een batig slot van f 14-.035. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten betreffende de geldleening, waarin Ged. mededeelen, dat zij hunne beslissing ver dagen, omdat in de voorwaarden, het mini mum der koers niet is opgenomen en ten tweede, omdat als eerste jaar van af lossing in de voorwaarden is aangenomen 1910 dit zou dus 53 jaar duren, en als minimum in deze is door Ged. Staten aan genomen 50, dat zij hiervan in geen geval afwijken. De Voorzitter: „de vaststelling der koers zullen zorg dragenlaat ons de eerste aflossing stellen van 1910 op 1905, dan kan op denzelfden voet f 15000 afge lost zijn ten 372 pCt., en door die rente vermindering kan ieder jaar f 500 worden afgelost, als we dit zoo doen, behoeven we het leeningsplan niet te wijzigen en dan behoeven geen belastingen verhoogd te worden. Aangenomen. De heer van Schijndel „Alvorens tot a van punt II over te gaan, wilde ik U, mijnheer de Voorzitter, vragen wat dereden is, dat de in eene vorige vergadering bij staking van stemmen aangehoudene in structie van den gemeente-bouwkundige, die mijns inzien toch zoo hoog noodig is, thans nog niet op de agenda voorkomt." De Voorzitter „eerst zullen we de agenda afwerken, en dan kunt u de vraag stellen en zal ik er u op antwoorden.' De heer van Schijndel„ik vermeen wel dat deze zaak no. 1 op de agenda mocht komen staan, maar enfin, ik zal wachten tot afhandeling van 't geen aan de orde is." II. Benoeming van eon lid van 't arm bestuur. Aftredend lid, tevens door B. en W. voorgedragen, de heer J. A. van Dooren. Gekozen de heer J. A. van Dooren, met 9 van de 10 stemmen. De Voorzitter: „Alvorens verder te gaan, mag ik hier wel opmerken, dat dit thans de 12e maal is, dat de heer J. A, van Dooren als zoodanig wordt gekozen36 jaren vervult hij thans die zware plicht en hem komt wel een extra woord van lof toe, voor de liefde, het geduld en de hulp vaardigheid, waarmede hij gedurende zoo'n reeks van jaren de armen heeft behandeld. Ik geloof wel dat de raad mij zal willen opdragen, hem de gelukwenschen over te brengen. (Bravo's.) b. Een lid van het gasthuisbestuur. Aftredend lid de heer G. van Loon voorgedragen J. van Calker. Gekozen d« heer G. van Loon met 8 tegen 2 stern- meu. c. Een havenmeestff. Ingekomen één adrei van den heer Chr. v. d. Werff, die als zodanig met algemeene steramen gekozen word. De Voorritter „erlangt nog een van de hecreu 't woord De heer van Schijncel „ik meende de zelfde vraag tot U te achten van zooeven." De Voorzitter „en dat is De heer van Schijndl „hoe komt dat de in een vorige vergdering bij staking van stemmen aangelouden instructie voor den gemeente-bouwkindige, die zoo hoog, hoog noodig is, nog nit ter tafel komt. De Voorzitter: „Dereden is dat Burge meester en Wethouder nog niet klaar zijn met hun onderzoek." De heer van Schijmel „een vorige keer heeft 't reeds op d agenda gestaan, bij staking van steramen verd besloten ze aan te houden, tot eene volgende vergadering en nu is 't reeds d tweede vergadering daaina en nog komt c niets er zijn alle redenen voor, ze ter Hel te brengen, zoo dat de instructie zoo aoedig mogelijk wordt vastgesteldhet puliek van Waalwijk wenscht het ook." De Voorzitter#Jt geef u de verze kering, M. van Scfjndel, dat wij ze ter tafel zullen brengen." De heer van Schijdel„'t Verwondert mij ten zeerste, dat 1: en W. nu nog niet klaar zijn, met hun oderzoek. Eerst heb ben B. en W. het ogemaakt, in den raad gebracht, het werd .angehouden tot eene volgende vergadering en nu zijn zij nog niet klaar met 't ondrzoek maar daar zijn bijzondere redenen vor en de zaak is toch zoo dringend noodzaelijk, daar is 't pu bliek ook van overuigd, en U eveneens, mijnheer de Voorziter, en daarom ver- woudert het mij nog des te meer, het zal nog zoo lang duren, ot de gevolgen niet meer te overzien zijn.' De lieer Mulders „er blijven 's nachts verschillende lantaarn aan, nu wilde ik vragen of die ook angelaten konden wor den, bij den heer va Schijndel en de le Zeine." De Voorzitter„k zal er in 't dage lijks bestuur over sprken en onderzoeken." De heer van Schilde» „nogmaals ver zoek ik U beleefd och dringend de vol gende vergadering deinstructie van de ge meente-bouwkundige ter tafel te brengen. De dagvaardingen zn nog niet koud, dat wethouders dezer geceente zijn gedagvaard in zake verdenking va; diefstal en nu zou er voor hem nog geen iistructie worden vastge steld, dat verwondert nij ten zeerste, dat is een schandaal en ik za er iedere vergadering opnieuw over beginnn. Niemand meer 't voord verlangende, sluit de voorzitter de vergdering. XVII. Om proefondervincelijk de nuttige werking van Kalizouten, Thonasphosphaat eu Chili - salpeter aan te tranen, is te Winterswijk onder leiding van den Landbouwkundige Tj. v. d. Ploeg te Jtrecht, een betoogveld aangelegd. De proeven zijn als volgt genomen (de cijfers zijn per HA. berekend). Op een stuk heidegrond (gro)t 2 H.A dat in 1899 was omgezet ter depte van 25 cM. werd in 't najaar van 1899 gebracht 3000 Kg. gebluschte kalk (etn klein hoekje ontving in plaats hiervan kalkmergel), 1200 Kg. Kaïniet en 1200 Kg, rhomasphosphaat. Alles werd zoo goed mogeijk ingeégd. In 't midden vin April werd op bijna de helft van 't stik gezaaid een gras- en klaver/.aadmengsel (een 5-tal klaverzaden, waaronder moeras-r)lklaver en hopperups— klaver eu een 6-tal graszaden) ouder haver als dekvrucht, deze aatste zeer dun gezaaid, terwijl de rest van 't veld werd bezaaid met hetzelfde gras- en ilaverzaadmengsel, doch zonder dekvrucht. In de eerste helft van Mei werd 75 Kg, 5 weken later no; eens 75 Kg. Chilisal peter gegeven. In den loop van den zomer hebben zich de grassen en klaves zeer goed outwikkeld, zoowel onder de laver als op 't vrije ge deelte. Daar er cp een er naast gelegen stuk koeien liepen, lie midden in den zomer niet te veel haddoi eu vooral Raygras oj de nieuwe ontginnirg nog al iu 't zaad schoot, zijn de koeien op de helft der ontginning ter beweiding toegelaten, terwijl een ge deelte van 't gras :n al de haver is blijven doorgroeien ter .boaling van de opbrengst De haver maakte het niet te best, volgens 't oordeel van desktndigen vooral tengevolge van 't natte en kouie weder. De haver werd gemaaid op 13 Aug. eu bracht op (per F.A968 Kg. korrels en 1300 Kg. stroo, rat evenwel bij den zeer dunnen stand (er \vis D/s HL. zaaizaad per H.A. gebruikt) nog redelijk mag heeten. Het gras werd tok gemaaid op 13 Aug en bracht aan hoo op 2300 Kg. Het ge deelte met kalkmerg?l bemest, was iets min der dan dat met gebluschte kalk. De totale kosten *an bemesting bedroegen per Ii.A. f 76.Je opbrengst aan ha»rer bedioeg per H.A. pl.m. 90 gld. (gras en kla ver, die na 13 Aug, groeide niet meegere kend) die aan gris per H,A. 46 gld. dus gemiddeld f 61.Rekent rr.en verder, dat nu van onbemest land, ontgonnen heide, eene nieuwe weide is verkregen, die met geringere bemestingen (in de eet stvolgende jaren is l/2 1/8 voldoende, mits geweid wordt) jaar op jaar hoogere opbrengsten zal geven, dan is er niet veel betoogkracht meer noodig om iedereen duidelijk te maken, dat de kunstmcstsloffen, met name Thoma«phos- phaat, Chilisalpeter en ^kalizouten en ook de kunstmeststoffen alleen den mensch in slaat stellen om met voordeel van de onaf zienbare heideu in vele deelen onzes vader lands vruchtbare weilanden te maken. Dc Invul der Boeren iu de Kuupkolonie. „Een troep Boeren, waarvan de sterkte wordt geschat op 500 a 800,. man, is de Oranjerivier bij Rhenosterhoek overgetrokken en bericht wordt, dat een tweede troep bij Zanddrift is overgestoken. Zij zijn achternagezet en ik heb een aan zienlijke macht bereden manschappen der waarts gezonden, die bezig zijn hen ie omsingelen, (mooi zoo De Boeren werden van Rhenosterhoek uit op de hielen achtervolgd tot Veoterstad, dat zij gisteren te 3 uur in den namiddag verlieten, gaande naar Steijnsburg. De belangrijke punten op den spoorweg in deze streek worden goed bewaakt en ik hoop, dat deze troepen Boeren spoedig weder naar het noordenjzullen zijnjverjaagd." Dat is alles, wat lord Kitchener, in een telegram, dat Woensdag 11. uit Pretoria aan het departement van oorlog te Londen ver zonden is, mededeelt over den inval der Boeren in hel nooiden van Kaapkolonie. Met dit vrij onbenullige bericht bevestigt de nieuwe opperbevelhebber echter volkomen de vroegere particuliere berichten, aangaande deze invasie, die ook weder volgens be richten uit particuliere bron - van ernstiger aard is, dan de Londensche jingobladcn, welke in dezen wel wat al te veel struisvo gelpolitiek voeren, willen weten. Het heet namelijk, dat drie Boerencommando's, na met goeden uitslag gevochten te hebben tegen de cavalerie van de generaals Brabant en Hector Mac.lonald, over Sierkspruit, Olden daal en Francisdrift de Kaapkolonie zijn binueugerukt, twee spoortreinen met proviand en ammunitie hebben buitgemaakt en 80 EDgelschen gevangengenomen hebben. Com mandant Hertzog, die het bevel voett over het oostelijk staande commando, zou te Herschel (in Kaapkolonie, ten oosten van Aliwalnoord, tusrehen de Oranjerivier en Lady Grey) een proclamatie hebben uitge vaardigd, gedateerd op 13 Dec. en waarin hij de Afrikaanders oproept de wapenen op te vatten tegen de Britsche onderdrukkers. Andere berichten melden, dat de opstand in het noorden van de Kaapkolonie na den inval de Boeren feitelijk is uitgebroken en zich onrustbarend uitbreidt. Het westelijk staande Boerencommando zou Colesberg reeds hebben bezet. In verband met een en ander is de op gewondenheid te Kaapstad en iu de overige deelen van de kolonie zeer groot. Zal de inval der Boeren slagen Het antwoord op deze vraag zal in hoofdzaak afhangen vau het al of niet algemeen wordeui van den opstand onder de Kaapsche Hol landers. Wat er echter ook van kome, het feit alleeu, dat gewapende Boeren hebben kunnen doordringen op het groudgebied der kolouie, is van buitengewonen ernst en be wijst weer, hoe zeer lord Roberts er naast was. toen hij in zijn afscheidstoespraak te Kaapstad nadrukkelijk verklaarde, det de oorlog was gefiindigd. De oorlog is ecliter zoo weinig geëindigd dat lord Kitchener te Londen aanzitnlijke versterkingen heeft aangevraagd, om wat frisch bloed te brengen in het afgematte en gedecimeerde Britsche leger en dat deskun digen in de Londensche bladen eveneens aandringen op het zeoden van zooveel mo gelijk versterkingstroepen Kolouiale con tingenten, die in de naaste toekomst zouden repatrieeren, hebben bevel gekregen ri Zuid- Afrika te blijven en de militaire autoriteiten doen al, wat mogelijk is, om de vrijwilligers, wier tijd om is, te bewegen tot het jangaau van een nieuwe verbintenis voor den tijd van zes maanden Te Londen veet men niet, hoe men het moet aanleggen, om Kitchener de grvraagde versterkingen te zenden en men tiet vóór zich de onverbiddelijke noodzakelijtóieid, om de financieele offers met enorme sommen te verhoogen, om de dusgenaamde vaoveriug der Zuid Afrikaansche Republieken e baud- haven. Want niet alleen in het noorden v:-n Kaap kolonie moet met grootc kracht worden opgetredeuook in den geheelei Oranje Vrijstaat, waar De Wet als een oeigende geesel der Engelschen rondtrekt ook in geheel Transvaal, waar Louis Botla en De la Rey de spoorwegverbindingen mophou— delijk bedreigeu. De toestand is zóó ernstig, dat een Engelsen blad dezer dagm mede deelde, dat men in militaire iriugen te Louden reeds sprak over de noodzakelijkheid, waarin generaal Kitchener zich >innenkori zou kunnen bevnden, om het bev:l le geven Pretoria te ontruimen 1 WAALWIJK, 22 Decenber 1900. Liedertafel „Oefening en Vemaak" Deelden wij in ons vorig nuimer mede, dat de Diederlafel „Oefeniug e Vermaak" van Waalwijk eu Besoijeu tergelegeuheid van haar 40 jarg jubileum een jroot concert zal geven, than; nog eeoige biionderheden: Vevr.chillende zangcis van grooten naaam als de heeren R van Helvoirt, eerste ba— ry'on aan de Opéra te Antwerpen, Crocart, tyrolien te Tuinhout en W. van Son, con— certzanger te 's Bosch, zullen hunne mede werking verleenen. Onder meer zullen alsdan het Te Deum van Verhulst en het groote koor »In het Woud" van R. Hol worden uitgevoerd. Het kan niet anders, of etn concert, waarin ook bovengenoemde kunste naars hunne talenten ten beste geven, moet slagen en zeer vele muzieklielhebbers, ook van buiten, naar de zaal Musis Sicium op voeren. Een drukke opkomst zal meteen voor de liedertafel een bewijs zijn. hoe hoog haar streven door Waalwijk wordt geschat en haar animeeren voort te gaan op den ingeslagen weg. Een kleine terugblik op den levensloop der Liedertafel. In 1860 opgericht, nam de liedertafel zich dadelijk voor, te zijn voor Waalwijk eene vereeniging van een eeisien rang, door zich met hart en ziel toe te leggen op de mu ziek. Zij maakte door de groote ambitie der leden en de kunde van hare directeuren de heeren J. van Bladel tot 1876, en Frans de Cortie tot op heden, uitnemende vorde ringen, waardoor het haar gelukken mocht op de groote zaugwedstrijden ts 's Hage. Gent en Mechelen 'net grootste succes te behalen. Tengevolge hiervan groeide de sympathie der Waalwijkenaren voor de ver- eeniging en deden mannen als wijlen Willem Dekkers en onze groote componist, de heer Richard Hol, verschillende ma'en van hun ne speciale belangstelling blijken, de eerste door belangeloos de concerten op le luisteren, terwijl de heer Hol het schoone lied „In Deed" en de cantate „Neerland's Heil" van onzen beminden pastoor Jud. Sprangers, expresselijk voir de vereeniging toonzette. Thans gaat weer een nieuw tijdperk voor de liederlafel aanbreken. Laat ons hopen, dat dit niet alleen moge zijn even roemvol, even nuttig als het verledene, doch zoo mogelijk dit nog overtreffe. De Krugerdag te Amsterdam liet zich Woensdag morgen zeer slecht aanzien. Den geheelen ochtend tot 10 uur regende het aanhoudend hevig, zoodat de meeste straten een modderpoel vormden. Na 10 uur klaarde het weer op en trok ken tienduizenden naar het Centraal station. Het grootste deel der stad, vooral den weg, dien Kruger heeft genomen, was rijk behangen met Nederlandsche en Transvaal - sche vlaggen Op sommige plaatsen waren schoone ver sieringen aangebracht. Ongeveer 101/2 uur waren opgesteld voor het station ruiin 30 werklieden vereenigin- geu en liedertafels met hunne banieren. Juist voor den uitgang aan de konink lijke wachtkamer, stonden 700 zangers ge schaard. Op een estrade vóór hen stoud de dirigent, de heer Daniël De Lange. Om 5 minuten over 11 was de trein aan 't station en werd Kruger door de commis sie uit den gemeenteraad aan zijn waggon opgewacht en naar de wachtkamer geleid Hij werd door de verschillende commis sie» welkom geheeten. Zoodra de president in 't rijtuig stapte, hieven de zangers Ps, LXXIV aan. De president bleef in zijn rijtuig staan met den hoed in de hand en dankte vrien delijk voor deze ontvangst Daarna openbaarde zich een spontane de monstratie, welke overweldigend was. Als bij afspraak hieven alle zangers en het publiek het Transvaalsche volkslied aan. De geestdrift was zoo groot dat de hu zaren moeite hadden, het rijtuig van den president vrij te houden. Dit rijtuig, bespannen met vier schim mels, was het derde in den stoet. Het werd geëscorteerd door een zes-tal hu zaren. Een storm van toejuichingen ging overal op langs den weg. Aan het postkantoor werd den president een prachtige krans aangeboden. De president droeg een calotje onder den hoed en had blijkbaar hinder van zijn goed gezicht. Om 121/4 uur was men aan 't stadhuis genaderd. Aldaar werd president Kruger door den Burgemeester eu 't Dagelijks Bestuur ont vangen en hem werd een déjeuner aange boden. President Kruger dankte diep bewogen voor de ontvangst in de hoofdstad. Hij vertrok ten ongeveer 2 uur naar het Tehuis der Afrikaanders. Ziju tocht daarheen was een voortdurende hulde. Verscheidene kransen werden hem aange boden. Het weer was uitstekend schoon geworden. Er heersebte groote opgewektheid in de stad. Alom hoorde men de Nederlandsche en Transvralsche volksliederen aanheffeu. Donderdag morgen ten 7 uur verdrong zich een talrijke menigte voor dc Nieuwe Kerk, waar een plechtige dienst iu bijzijn van president Kruger werd gehouden. Ten 8 uur was de kerk stampvol. Om 9 uur verscheen de president, die na zich van zijn overjas ontdaan te hebben plaats nam. Geopend met gebed en Psalm-zang, wer den treffende toespraken gehouden door de heeren Middelberg, Bijleveldt en Ds. De Visser. Ten slotte werd met begeleiding van 't orgel het Transvaalsche volkslied gezongen. Aan 't slot riep onverwacht een stem Leve Kruger Ondanks de plaats, barstte de geheele ver gadering itt een luid gejubel uit. Kruger was zeer bewogen. Hij vertrok onder voortdurende toejuiching naar het Paleis voor Volksvlijt, waar hem door 3000 kinderen een ovatie werd gebracht. Daarna werden deputaties en particulie ren ontvangen. Oin half drie had het vertrek naar Den Haag plaats. Bruidsjapon der Koningin. De „Over <le modes" schrijfster van de Tel. deelt mede: Deze week heb ik een bezoek gebracht aan de afdeeling Kunsmaaldwerk van de Rijksschool van Kunstnijverheid in het Rijks museum. Meviouw Emstede Winkler is directrice van die aldeeling en is daar met zes andere dames bezig aan de bruidsjapon van onze Koningin. Ik dacht dat mijn lezeressen en lezers er wel belang in zouden stellen hoe het werken aan deze japon geschiedt De vorige week heb ik u al veihaaldvan de expresselijk voor deze gelegenheid ge weven zilverstof, waarvan een el f 90 waarde heeft. De sleep der japon wordt 2.65 M. lang en aau dezen sleep is mevrouw Emstede- Winkler met haar zes dames bezig. Eenige banen van de stof zijn niet den zellkant tegen elkaar genaaid, en de groote lap is op een reusachtig raam ge-pannen. Hieromheen zitten de dames elk aan een afzonderlijk deel le borduren. De figuren bloemen en bladen van de gewone, hiervoor gebruikelijke teekening, worden eerst met katoen dik opgevuld; als iets bijzonders moet gereleveerd worden dat o-'er het katoen nog wat dun touw is gespannen; hieroverheen wordt niet zilverdraad geborduurd Er wor den drie soorten zilverdraad voor gebruikt en voor sommige invullingeu bijzondere ste ken. Bij het vormen der bloemen worden paarlen van allerlei grootte opgehecht. Het spreekt vanzelf dat dit borduursel op den zilveren grond een prachtig, rijk effect maakt. Wat zal onze Koningin er schitterend uit zien bij Haar huwelijk Zij in het zilver, Hertog Hendrik in hei goud, als een jong, Vorstelijk bruidspaai uit een sprookje De gouden koets H. M. dc Koningin zal met Haar Bruide gom te 's Gravenhage naar stadhuis en kerk iu de gouden koets rijden, op den dag da het huwelijk wordt voltrokken. Er bestaal ook kans dat het vorstelijl echtpaar ook in de gouden koels later ti Amsterdam zijn intocht zal doen. Huwelijk der Koningin. In de tweede Kamer zijn ingekomei de volgende vier wttsontwerpeii. le. goedkeuring van het huwelijk de Koningin met Hertog Hendrik Vau Meck lenburg-Schwerin. 2e. naturalisatie van hertog Hendrik. 3e. jaarlijksche uitkeering uit's lands ka aan den henog als hij weduwnaar is. 4e. verhooging van. Hoofdstuk VI, de Staalsbegrooiing van 1901. Deze worden heden ouderzocht. Besoijen, 19 Dec. Kinderfeest. Op initi aliet der „Christelijke Meisjesvereeuiging alhier zal evenals vorige jareu den tweede Kerstavond in de kerk een kerstboom worde geplant. Dit zal weder een heel feest zij voor de kleinen, vooral voor de kindere van armen en minvermogenden. Drongeien. Door den veehandelaar F Voorspui te Groot-Ammers zijn dezer dage in het land van Heusden en Altena wedt puike kalfkoeien aangekocht voor Spaansch rekening. Kaatsheuvel. De beide gehuchten S Joachim-Moer en 't Loonsch-Hoekje va Loonopzand trachten zich uit hun isolemet op te heffen. Zij hebben zich tot den Raa der gemeente gewend met het verzoek or een harden weg. Enkele ingezetenen alhit zijn echter van meeniug, dat het belang va een rijweg naar St. Joachira-Moer niet op weegt tegen de te maken onkosten en zulle daarom in dien geest bij den Raad ook ee request indieueu. Reeds circuleert hier ee dergelijk verzoekschrift ter onderteekenin| Op de Sprangsche vaart zijn eenig jongelui die van de oefeningen iu den wa penhandel aan Sprang naar huis terugkeci- den onverhoeds op de hoogte van het kerk hof door 2 onbekende personen aangevalle waarbij J. v H. een hardeu slag met ee knuppel op het hoofd kreeg, 't Was ni< mogelijk de vluchtende aanranders te pak ken te krijgen. De politie is van de aan randing in kennis en 't is te hopen, dat d lafaards gepakt worden. Capellc, 20 Dec. Heden middag had ht dochtertje vau den Heer T. den H., ee kind van circa 3 jaar, het ongeluk van ee vonder iu het water te vallen. Juist Icwaï de Heer L. H. voorbij, die de drenkeling van een wissen dood redde. Bij de maandag 17 Dec. 11. gehoude trekking vau de ver'oting van Sport en Ni. verheid, Ed. Gielliam en Co. te Tilburj heelt een onzer dorpsgenooten bet gelu gehad eeu fiets te trekken, terwaarde va f 110. Heusden, 21 Dec. Douderdag 27 Dei. a.s. 's voormiddags te 11 uur, zal in „h Wapen van Amsterdam" alhier op uitnood ging van den Distr. Schoolopziener,- ee vergadering van onderwijzers uit het ar Heusden plaats hebben ter bespreking d< leerplichtwet. Kaamsdonksvecr, 21 Dec. Naar wij u goede bron vernemen, zal met kerstmis i j onze kerk eene cantate worden uitgevoer door een gemengd koor onder leiding vs j onzen bekenden musicus dhr. Joh. H. Schoe, makers. Hedenmorgen had alhier de plechtij begrafenis plaats van den WelEd. Heer Wagemakers lid v/d gemeenteraad. Een deputatie uit den gemeenterad, het Da

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5