BRIEVEN Handelsberichten. Den Eerw. Pater Andr. Zijlmans. BINNENLAND. 11 1 i I I I i i i i i I I i Die U verbindt; zijn banden, u bloemen en zijn juk, de trouwe lian- [den, Door God ineen gelegd Daarop hield ds. G J. Van der Flier, i toespraak naar aanleiding van de woorden Psalm 4-: 7b; „Verhef Gij over ons licht Uw< aanschijns o lL-er!" Hierna had de eigenlijke inzegening plaats i het huwelijk: De hofprediker las een gedeelte voor i het huwelijksformulier, deed de ge- ïikelïjke vragen, terwijl na de beant- ording hiervan, de verwisseling- der uwringen het gesloten verhond bezegel- Het was" doodstil in de kerk toen dit leunle. Koningin Wilhelmina en Prins- maal Hendrik spraken met vaste stem- n Hun „ja" uit H«t ,-ja" vair den ins klonk luid door de kerk. Zichtbaar ren de Koningin-Moeder en de Moeder i den Hertog aangedaan. Nu knielde het Vorstelijk Paar neder en •ak de voorganger de eigenlijke inzege- ig uit, waarop de geheele gemeente staande vier laatste regels van Gezang 96 aan- t Vader, sla ons steeds in liefde gade; jn des Vaders schenk ons uw genade Uw gemeenschap, Geest van God Amen zij ons eeuwig lot. Nadat deze handeling was volbracht, werd t korte toespraak aan de Ilooge Gehuw- een bijbel aangeboden. Een eveneens korte gelukwensch volgde :rop, mede een woord tot de Koningin- >eder en de Groothertogin van Meck- burg-Schwerin, waarna ten slotte door sn gezongen werd Psalm 163 3 Waar liefde woont, gebiedt de Hei-r den [zegen Daar woont Hij zelf, daar wordt Zijn [heil verkregen, En 't leven tot in eeuwigheid Met het uitspreken van den zegen ei ti jde de godsdienstige plechtigheid. Zij ;1 juist een half uur geduurd. De Prins-gemaal en de Koningin traden den predikant toe en dankten hem voor n toespraak met een hartelijke» hand- ik en enkele vriendelijke woorden. Wilhelmina, Koningin bij de Gratie Gods» Prins Hendrik der Nederlanden zijn huwd. Een Koninklijk saluut van 101 kanon- ïoten verkondigt den volke, dat deze ilige handeling volbracht is. Het eerste. ,i die eereschoten laat zijn dof geluid binnen de kerkmuren doordringen en is op dat oogenblik alsof een trilling van sugde gaat door aller harten, alsof het dreun van het geschut de jubelkreet, is, uit aller gemoed in één toon opgaat. Nu klinkt tot einde van de plechtigheid het orgel de „Marche Pontificale" van Lemiuens en onder het zingen van het or begeelt het Hooge Echtpaar, gevolgd ■or de Hooge Familieleden, zich op de lfde plechtstatige wijze naar de ontvang- mer. De terugtocht naar het Paleis wordt in ïgekeerde volgorde afgelegd, ofschoon de lfde weg werd gevolgd. Het Ilooge Echtpaar reed nu aan de its van den Vorstenstoet. H. M. de Ko- VAN Scheut, Woens lagavond. Dierbare Ouders. Tot mijn spijt heb ik gisteren geen lijd innen vinden oin U te schrijven, maar van- lag, den laatsten avond voor ons vertrek oet het er maar af. Mijn koffer is nu toch eindelijk in orde. Is 'altijd op 't laatst, dat men nog op een •eleii hoop kleinigheden denkt, die verge— n waren, en dan is het maar loopen naar russel. Maar nu is alles toch in orde en u kom ik nog eens een beetje met U keu elen. Uw brief was mij alleraangenaamst. Ik ist het wel dat mijn vader en mijne moe- er ïich sterk genoeg zouden bctooneu, om alk een offer roet gelatenheid te brengen, ij Constant G. ging het zoo goed niet. ijne ouders zijn duod, maar zijne tante, bij ie hij werd groot gebracht, hield heru zoo ast omklemd, dat de pastoor hem te hulp roest komen, opdat hij zich zoude kunnen rsrukken, daar de tram reeds voor de deur ;ond. Het zou mij immers heel mijn leven eheugd hebben, indien het zoo had moeten aan en daarom juist ben ik zoo gelukkig., at gij allen u zoo flink gehouden hebt. Morgenavond komen wij om zes uur ie 'arijs (om 12.30 's middags uit Brussel), om ..30 's avonds gaan wij uit Paiijs en dan ien geheeler. nacht doorstoomen om Vrij- lagoaiddag om drie uur te Marseille te komen 't is altijd maar doorsporen, maar 't zijn reel gemakkelijke wagens). Te Marseille zal ik den tijd hebben U veer te schrijveu. Hierbij stuur ik U mijn adres voor Mon- ;olie. Midden-Mongolie behoort nog bij de vereldpostvereeniging, dus een brief kost naar evenveel als voor Amerika, nl. 121/S :t. en het gaat veel vlugger dan door be— niddeling vau Scheut. Ik denk, dat het laarom het best zal zijn al wat over de post can, zoo te sturen. Het komt dan in Peking Dij den Procureur der Lazaristen aaD, die dan met. de verdere verzending belast is. Ik heb als aandenken van een prach ;ige muziekdoos gekocht, een kijker, enz. Nu, vaarwel, vele groeten aan J. (feliciteer ningin-Moeder had niet in de gouden koets Haar plaats van daarstraks hernomen, maar voegde zich nu in het rijtuig bij de Groot hertogin van Mecklenburg, zoodnt de \ve- derzijdsche Moeders van liet ingezegende Paar gezamenlijk naar liet Paleis terug keerden. Op den terugtocht van het jonggehuwde Vor-tenpaar was de geestdrift van het volk, dichtopeengepakt langs de straten, nog warmer dan bij den heenweg. Cour van gtlukwenschen. Terstond na afloop van de Huwelijks plechtigheid ving ten Paieize in de Witte Zial de cour van gelukwenschen aan. Het Ilooge Echtpai.r en dc Vorstelijke familie leden bevonden zich duar om dc geluk wenschen in ontvangst te nemen. Aan het dejeuner-gala dat daarop aan ving namen met het Hooge Echtpaar er» de vorstelijke familieleden de daartoe genoo- digden deel: HET VERTREK. De Jonggehuwden vertrokken 's tniddags naar het Loo, en allerhartelijkst was liet ge juich, waarin directe gelukwenschen klonken. En 'twas een volte van alle Hagenaars-met duizenden uit het land, die dit historisch vertrek wilden bijwonen. Hoog stapelde de menigte zich op langs de versierde straten op wagens met stoelen, op tribunes, op reeks, n tonnetjes en handkarren. En zóó door dit aanhoudend gedaver van hoera's bereikten de Koningin en de Prins met een klein gevolg liet station. Dhar was alles officieus ingericht geen eerewach- ten, geen bloemen op 't perron, en van de officieele personen slechts de commissaris der Koningin, de gouverneur der residenti en de burgemeester, die 't Jonge Paar vriendelijk aansprak verheugd over den blijden dag die zoo heel gelukkig is afge- loopen. Tot afscheid drukten Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik de drie heeren hartelijk de hand. Hare Majesteit zag er allerbekoorlijkst uit. en had een eenvoudig grijsblauw kleedje aan, met botue» mantel en donkeren toque op. En zoo heel blij en vroolijk lachte 't mooie gezichtje onder de opgeno men witte voile. De Hertog was in klein tenue met den ornslaginantel en de pet van de uniform var. schout-bij-nacht. Leve de Koningin Leve de Prins daverde het telkens uit de hale van menschen en meteen gingen de Jongelieden in het oude salonrijtuig, waar zij uit 't portier nog met het uitgeleide vriendelijk spraken. Het gevolg nam plaats in de overige coupé's, de locomotief floot en "W ilhelmina en Hendrik vertrokken samen naar het kalme lustslot. De residentie bleef uitgelaten jolig. Dat was daar een volte van hossende, zingende troepen, en tegen negen uur trok alles naar het Malieveld dat donker lag in de geïl lumineerde hoornen. Een reuzenvuurwerk werd er ontstoken. Aankomst op 'tLoo Ure» vóór de aankomst van den extra- trein, die 't Vorstelijk Paar naar hun lustslot zou brengen, stond een buitengewoon groot aantal menschen op het perron nabij 't pa leis te wachten. Naarmate het tijdstip van aankomst naderde, vormde zich een 2t)-dub- bele, tnenschenhaag. De politie hield de orde er uitstekend in. De eereboog aan den ingang van 't paleis lifm van mij, mijne cadeaux komen later ann broers, zusteis en huisgenooten, aan Ooms en Tantes, neven en nichtjes enz., weest verzekerd dat ik dagelijks voor de familie bid. Ik aanvaard vol moed de reis, wij ziin ouder geleide van twee oude Missionarissen en verder een allerpleizierigst gezelschap. Tot later 1 Uw liefh. zoon, ANDRÉ. Men denkt soms, dat een Missionaris zoo veel liefde niet meer voelt voor zijne dier baren, dat hij zooveel hart niet meer heeft, als een ander kind voor vader, moeder, broeders of zusters, dat hij daarentegen meer onverschillig eu koud voor hen is. Doch hel tegendeel leert de ondervinding. Ilij gevoelt juist nog eene grootere en krach tigere liefde voor de zijnen. Hoe komt ook hier die bezorgde liefde in onzen Missionaris uil Maar aan die liefde, die rein en blank is als versch gevallen sneeuw, zacht als de vacht der heldere schapen, paart de Missi onaris, o wonder, wanneer hij het groote, onbegrijpelijke zware offer van al het geliefde brengt, eene opgeruimdheid van geest, die de wereld bij zulk een toestand verbaasd doet staan. Die liefde en opgeruimdheid zouden ook ons als tegenstrijdige gemoeds gesteltenissen vooikomen, als God geenc helderheid bracht en dat raadsel voor ons verstand oploste. Juist omdat de liefde zoo oprecht is en geregeld, en de Missionaris dus eerst hei oog op de oneindige goedheid en schoonheid heeft gericht en in Hem, en om Hem de zijnen op de eerste plaats en verder al de menschen bemint, daaiom vindt men in de ziel van den Missionaris, overtuigd als hij is, dat hij God> wil volbiengt en met Hem op zijn innigst is vereenigd, die tevredene vergenoegdheid, die berustende opgeruimd heid. Vau Marseille uit had hij beloofd te zullen schrijven. Marseille, 24 Sept. 1898. Dierbare Ouders.. Eiudelijk vind ik tijd U eens wat breed voeriger te schrijven. Ik zal er naar trach ten U zoo getrouw mogelijk verslag te doen van onze reis. De reis is over 't algemeen tot nu toe Dog zeer voorspoedig geweest. Amadée van waarop een transparant met de woorden „Welkom", werd verlicht, de beambten die inmiddels ter weerszijden van deu weg waren opgesteld, ontstaken hun fakkels, en meer, steeds inet-r groeide de menigte aan. De spanning wordt allengs grooter. Het rijtuig waarmede het Vorstelijk Paar naar 't paleis zou rijden, reed langs tie menigte en houdt stil op het perron Twee prnch- tige appelschimmels van den Hertog zijn voor het voertuig gespannen. Daar nadert zachtjes de trein. De vorige oogen van de locomotief komen nader en nader, en nog vóórdat de trein stilstaat, stijgt uit de duizenden kelen een jubelkreet omhoog, nooit van te voren daar zoo krach tig gehoord. De Koningin en Haar Gemaal stappeu vlug uit; de burgemeester met ainbtsketting complimenteerde de Koningin eu den Prins en wenschte hen geluk met dezen schoonen dag. H. M. en Z. K. H. be hinkten deu burgemeester met een handdruk en stegen in het gereedstaande open rijtuig. Onder luide hoera's reed het rijtuig in vluggen dral naar 't paleis tusschen de machtige, menschen massa. en het cordon van schitte rende toortsen In de vestibule werd het prachtige bloem stuk van de dames en heeren van hot militaire en civiele huis welwillend door het Vorstelijk Paar aanvaard, waarna zij in hun met levende bloemen versierde ver trekken rust vonden na dezen zoo emotie- vollen dag. De menigte bleef nog lang voor het paleis, zingende volksliederen in opgewekte stemming en verwachtende dat het Bruid spaar zich nog eens voor het venster zou vertoonen. Dit geschiedde echter niet. Grootsch en indrukwekkend zijn de feeste lijkheden in den Haag en door geheel Nederland geweest, als een bewijs te meer hoe hartelijk Nederland, zijn dierbare Ko ningin en den Prins der Nederlanden lief heeft Door gebrek aan plaats ruimte kunnen we niet de verschillende feestelijkheden door het geheele land vermelden laat het genoeg zijn te zeggen dat geheel Nederland en verre, daarbuiten heeft feestgevierd en gejubeld, oj> dezen blijden heugelijke» dag. Alle bladen in België Frankrijk, Rusland Duitschlund Engeland bevatten sympathieke artikels voor het vorstelijk echtpaar en Ne derland. WAALWIJK. 9 Februari 1901. Huwelijksfeesten te Waalwijk. Waalwijk heeft, alle slechte verwachtin gen ten spijt, nog flink den heugelijke» dag van 7 Februari 1901 medegevierd. Van alle huizen wapperde de nationale driekleur, die bij dergelijke gelegenheden de straten zulk een feestelijk aanzien geeft De kinderen van de openbare zoowel als de bijzondere school hadden vrijaf gekregen. Des morgens ten 11 uur had voor de kazerne der marechaussee eene inspectie der d.d. schutterij plaats, waarna eene militaire inarsch door de straat ouder begeleiding van de harmonie l'Espérance die aldoor vader- laiulsohe liederen en vroolijke marschen blies. Wij behoeven niet te zeggen, wat dit een drukte en vroolijklteid in onze ge- Dorpen alleen was een weinig van streek door (lal aanhoudend stommelen op den trein hij had dan ook des nachts geen oog geslapen. Nu, 't was me ook wel een rit, vierentwintig uren achtereen op den trein en nog wel eene sneltrein, die buitengewoon vlug reed en bijna nergens stil hield. Maar laat ik liever vooraan beginnen. Om elf uur Douderdagmorgen gingen wij aan tafel, om ons nog eens goed te verster ken voor de lange reis. Het smaakte mij naar gewoonte bijzonder goed en de stemming onder ons was wezen lijk vroolijk. Tegen twaalf ure stonden wij allen van tafel op en gingeu allen naar de kapel neer knielen aan den voet des altaars, om Gods zegen over de lange reis af te smeeken. Gij weet het reeds wij zijn juist twaalf in getal. Te zamen hieven wij het »Ave Maria S'ella" aan, een laatste plechtige smeeking om Maria's vootspiaak, een bede tot de Sterfe der zee. Het is wel een indrukwekkend gezicht, zoo een breede rij van jeugdige Priesters, op het punt van naar eene verre Missie te vertrekken, te zien neerknielen op het altaar voor hun God en hen met krachtige en vaste stem het „Ave Maris Stella" te hooren aan heffen. Er wat en dezen keer ook vele vreemden aanwezig, want de vorigen dag waren cr nog acht priesters gewijd en dezen Donderdag was het te Scheut het feest hunner eerste H Mis. Men kon het hun aanzien, dat zij getroffen waren, vooral toen wij al onze me debroeders een laatste keer de hand drukten en vroolijk en opgeruimd de rijtuigen instap ten. Zij konden maar niet begrijpen, hoe wij toch zoo vroolijk gingen vertrekken. Zes jaren terug, toen wij in het Noviciaat het eers*e afscheid en vertrek naar de Missie bijwoonden, begtepen wij dit ook niet. Maar nu heb ik van meer dan een van rnijne ge zellen de opmerking gehoord Ik wist niet, dat het zoo pleizierig was uaar Mongo lië te vertrekken. Wij waren met zes rij tuigen achter elkander. Mr. Superior en Monseigneur van Aartse— laar brachten zelfs ons naar het station, bovendien nog twee andere der oude Missi onarissen. Van Brussel tot Parijs ging de reis heel pleizierig. Wel hadden wij in 't begin een vreemd en zuur gezicht bij ons 't heeft maar ééns vriendelijk tot ons gekeken, toen meente teweeg bracht, honderden en honder den rukten mee zingende en dansende, 't Was een ware feeststemming. Waarlijk deze militaire marsch met mu ziek maakte vau dezen .lag een echten feest- dag. a" "de Na" '-de inspectie, vo >r hut uitrukken, werden de sc utters voor het Raadhuis op gesteld en onder 't presenteeren van 't ge weer speelde dc harmonie "'t Wien Neer- lands bloed en 't Wilhelmus." Het bleef voortdurend druk in de straten en des middags werd hij bekk.nslag be kend gemaakt, dat de harmonie l'Espérance des avonds een volksconcert zon geven. Dat dit met. vreugde is begroet, kon iedereen zien, die des avonds een bezoek bracht aan de h■irmotticzaul 't was cr stampvol en alles even vroolijk, de nationale liederen werden alle staande medege/.ongen Ook op straat was het even druk en levendig en alles groot en klein, rijk en arm vierde mee dit heugelijk feest. 's Avonds circa 8 uur gif <le Liedertafel een concert, dat alleen toegankelijk was voor heeren honoraire leden. Het tneerendeel dezer was trouw opgekomen, al misten wij tot onze spijt bijna al de leden van den Kaad en der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Het programma uitsluitend be staande uit Vaderlandsche liederen werd uitmuntend gezongen, vooral de Cantate Neerlaiuls Heil en de solo van den heer Snijders met toepasselijk slotcouplet maakten een diepen indruk. Het oor, zoowel als het oor ging dezen avond te gast. Daar stond het wakkere korps, 40 zangers sterk, aan gevoerd door zijn altijd jeugdigen Directeur, om getuigenis af te leggen door woord en daad van liefde voor het huis van Oranje- Nassau. Plechtig klonk het „Te Deum laudamus," overweldigend het slot der Cantate „Heil U, Vorstinne heil Onwillekeurig vroegen wij ons zeiven af zou nu deze vereenigiug die in alle phasen van haar bestaan zulke doorslaande en overtuigende bewijzen van harmonie, eens gezindheid en geestkracht gegeven heeft, haar einde nabij zijn, znoals de geruchten willen P Wij voor ons kunnen het niet geloove» en willen ons zelts niet voorstellen dat Waalwijks ingezetenen eene Liedertafel, die 40 jaren lang haar roem eu trots was, die in Amsterdam, 's Gravenhage, Gent, schoonste triomfen he lot zouden durven of Mechelen enz, de haalde, aan haar w'llen overlaten. Doch eindigen wij met deze pessimistische beschouwing en sluiten wij ons kort verslag door een woord van lof te brengen aan den heer Ph. Timmermans, kapitein der dd. Schutterij, voor zijn kernachtige toe spraak waarin hij hulde bracht aan ons dierbaar vorstenpaar en dank aan de Lie dertafel, de heer A. v. d. Heijden die hierop antwoordde en met de heugelijke inededeeling dat de Liedertafel a.s, Zondag, dus morgen, een volksconcert zal geven, des avonds ten half acht, waarop dezelfde stukken van Donderdagavond zullen uitge voerd worden o a. ook „Ncerlands Heil," van onzen geachte» pastoor. Tegelijkertijd werd ook op de St. Paulus- vereeniging den leden een gezellige avond aangeboden Prachtige zang- piano- en vioolnummers werden ten beste gegeven, en vormden een goed geslaagden, aange name» feestavond. het een sigaar wilde opsteken en bemerkte geen lucifers te hebben maar dat heerschap verliet ons een goed uur verder in Mons Toen zaten wij alleen, nl. met ons zessen, de coupé naast ons zaten dc andere zes. dezen haddeu ook een vreemd gezicht bij hen, maar dat keek heel wat vriendelijker dan dat van bij ons en was zelfs zeer spraak zaam. Aan de grenzen liep alles goed af. Toen wij weer in onzen trein stapten von den wij er twee anderen in onze coupé, 't zagen er een paar werklieden uit. Zij g;oet ten heel vriendelijk. Ik van mijn kant pre senteerde hen ieder een sigaar. Eerst wei gerden beiden. Maar toen ik hun veitclde, dat het Holhndsche sigaren waren, toen schoteir er beide handen opaf. Deze kleine voo: komendheid had hen voor goed voor ons ingenomen. Weldra vernamen wij, dat zij twee Parij zenaars waren, de eene stoker en de andere machinist op een trein eu dat zij al honderden keeren die reff gemaakt had.ien. Wij had den dan inderdaad veel pleizicr van hen. Als om strijd beijverden zij zich al de merk waardigheden aan te toonen, die van uit den trein zichtbaar waren. Zoo wezen zij ons achtereenvolgens op twee vlakten, waar in den oorlog van 1870 gevochten was tusschen Duitschers en Fran— schen. Op de tweede vlakte, waar de slag van St. Quentin geleverd was, wezen zij ons eene diepe ravijn aan, waarin duizende Fran- schen neergestort waren, toen de Duitschers hen op de hielen zaten. Men heeft toen over hen eenvoudig de noodige hoeveelheid ongehlusrhte kalk en wat aarde gestrooid en daarmede uit. Nog wisten onze twee gidsen te vertellen \*-i een Franach Generaal, die zoo dapper was, dat lui, wanneer hij nog maar een paar maanden geleefd had, hij zonder twijfel alle Pruisen zoude vernietigd hebben, maar de goede man was daar gestorven en zoo komt het dat nu alle Pruisen niet vernietigd zijn geworden Wat verder zagen wij het onmetelijke woud van Compiègnes, waar Jeanne d'Arc door de Eugelschen werd aangehouden. Ook bewonderden wij nog twee prachtige kasteelen van Rotschild. Vóór Parijs was de streek gelijk bij ons, veel weilaud en nog meer velden met beetwortelen, die daar bij zonder verbouwd worden, alleen was het Ja, waarlijk, Waalwijk heeft voor andere plaatsen niet onder gedaan in het hulde brengen aan ons dierbaar vorstenpaar op dezen beugelijken dag, welk eenvieugdeen innige voldoening dit le kunnen constat ei-reu. Leve Koningin Wilhelmina Leve Prins Hendrik der Nederlanden Naar wij vernemen zijn door de St. Pau lusvereeniging en de Kou. Oranje Doelen alhier telegrammen van gelukwensch aan 't vorstelijk Paar gezonden, een dankbetuiging werd reeds ontvangen. Ook de~ Vereenigiug „Geloof on Weten schap" zal een adres van gelukwensch en hulde zenden. Lezing Zooals blijkt uit achterstaande adverten tie, zal a. s. Maandag des avonds ten 8 uur, in het hotel Verwiel, Dr. Scharpinan eene lezing houden over 't ontwerp „Leo X1IL, paus der Encyclieken,, daartoe uitgenoodigd door de vereenigiug „Geloof en Wetenschap alhier. Zeer zeker zulle.» de Waal wij kers dit bericht met vreugde begroeten, den grooten Sohaepman, zoo spoedig voor In n te zien staan, om eene lozing te komen houden. Wij t wij tele n dan ook niet of een groot aantal belangstellenden zul deze lezing ko men bijwonen, de leden en buitengewone leden hebben vrijen toegang, and n u f 0.50 entree Kaarten zijn verkrijgbaar in 't hotel Verwiel. WAALWIJK, 7 Fclr 1901. Er was nog al aanvoer tor veemarkt en de handel zeer vlug. Kalfbeesten f 140 k f215. Dito vaarzen f 97>/j f 180. Jonge varkens aangevoerd 26 stuks, ver kocht van f8.— A f 13.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1615 kg. van i' 1.11 k f 1.19 per kg. Eieren 3 a 4 cent per stuk. De jaarmaikt werd zeer druk bv.orht er ging weinig om in zaken daar alles en een ieder in feestelijke stemming verkeeide ten gevolge van het Hooggetijde van 11. M. de Koningin en Iloogsthaarzelver Gemaal. In de voorlaatste dagen was de stemming voor huiden geanimeerd en de pi ij/.en zijn vooral wat de nieuwe slachting betreft zeer vast. Voor deze streek is betrekkelijk veel gekocht tegen prijzen van fr. 60 a ff. 64 voor kortharige zomerossenhuiden van 20/25 kilo en fr. 64 tot fr. 67 voor 25/32 en 32/40. Voor prima zwaar leder blijft goede vraag bestaan en op levering werden reeds eenige zaken afgesloten aan prijzen van f 0 70 tot f 0.8ü per half kilo naar gewicht en quali— teit. De voorraad is zeer klein en indien er niet spoedig verandering in de weersge steldheid komt zal de behoefte zich in alle soorten sterk doen gevoelen. In binnen), schors was den laatsten tijd meer vraag. Voor prima Graafschapper werd besteed f 4.10 a f 4.20 dito Baronie f 4 75 ;i f 4.90 per 65 kg. franco boord of wagon. Vreemde looimiddelen in goede stemming. Garouille fr. 1a 19s/4, Amy na Va— lonea eerste qualiteit Ir. 28 a fr. 28:5('., dito Frillos fr. 26^2 a ff- 27^4. Que.hiacho prima gemalen fr. li1/* a fr- 113/* Deze p:ijzen berekend per 100 wagon geladen. kg. vrij op schip of iu Tot onze groote spijt zijn wij genood zaakt, verschillende Plaatselijke Berichten, Voor Verstaud en Harten Burgerlijke Stand, tot een volgend nummer te laten liggen. jj_l' .i i'j_ny ■■**2. i ui» terrein zeer heuvelachtig, de gebouwen zag men overal met leien gedekt. Nog kwamen wij langs groote marmer groeven, elders weer groeven, waaruit men dien witten mergelsteeu haalt, waarvan de St. Jan is opgetrokken. Van lijd tot tijd kwamen wij door een tunnel van een of twee minuten. Eindelijk naderden wij Parijs. In de verte zagen wij reeds den Eiffeltoren Wat is me dat toch een gevaarte Dan de trotsche tempel van het Goddelijk Hart van Jezus op de Montmartre. In Parijs eerst 3 kwartier wachten te midden van kolossale drukte, toen veroverden wij allen een plaatsje iu den omnibus en voort ging he,t naar rie^* gare de Lyori. 't Was omtrent half acht. Ónze trein stond reeds klaar. Wij bezetten twee coupé's met onze valiezen en reisdekens om eene vrije plaats te hebben en gingen toen in de restaurant eens flink eten. Wij staken een goede sigaar op, schreven een paar briefkaarteu en 't werd tijd voor de trein. 'iWas eeu gewone trein met een gang langs alle coupé's, zooals bij ons de locaaltreinen, en eeue verbinding tusschen (>e verschillende wagens en verder waterleiding enz. Wij moesten geheel de reis in dezelfde coupé maken en daarom stonden wij ei na tuurlijk op alléén te blijven. Van de conduc teurs was niet veel heil te verwachten, maar wij hielpen elkander, gelijk hel goede broe ders betaamt Goddank! eindelijk rolde de trein weg en wij zaten nog alleen. Toen nog eens eene goede sigaar gerookt, terwijl wij in wilde vaart voortieden over heuvelen en dalen, waarvan wij niets te zien kregen. Den geheelcn nacht door stopte de trein maar eeu keer, dus van dien kant was er maar weinig beletsel om gerust te slapen en toch wat een nacht De een voor den and^r kon den slaap niet pakken. Amedée en de Provinciaal zongen al de liedjes, die zij maar kenden, zeker met het plan ons in slaap te wiegen Maar 't is tijd, morgen vertel ik verder, nu moeten wij de stad in om 't een en an der nog te koopen. Vaartwel Uw U liefh. zoon, ANDRE. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 6