binnenland. HTII EN LA Ni). Rusland. reglement. NederJandsche Bedevaart. t worden voor alle gebeurlijkheden troepen 111 gereedheid gehouden en de Russen werpen verschansingeu op. Over het algemeen gelooft men niet, dat Engeland, zoolang het in Zuid-Afrika al zijn krachten moet inspannen, om zich althans eenigszins te handhaven, deze quaestie met Rusland tot het uiterste zal duiven drij ven. Veeleer is het mogelijk, dat het Vereen- nigd Kouinkrijk de door Rusland verkregen concessie zal aangrijpen als een middel, om overeenkomstig het üuiisch Engelsch ver drag. de ontleding van China voor te stel len. Het zal dan slechts de vraag zijn, of Duitschland de verantwoordelijkheid vau een dergelijke daad en haar gevolgen voor zijn rekening zou durven nemen. De Ameiikaansche staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Hay, moet in een of ficieel gesprek met den Russischen gezant, te Washington, graaf Cassini, met nadruk hebben vetklaard, dat het voor de Vereeuigde S aten met het oog op hun optreden in de Chineesche quaestie van groot nut zou zijn, wanneer zij een duidelijk begrip van Rus- land's bedoelingen hadden. Want Ruslaud's houding iu China is zeer dubbelzinnig. Alleen blijkt, dat het czateurijk vastbe sloten is, in het Chineesche gewirwar zoo veel mogelijk tot eigen profijt werkzaam te zijn en zooveel te halen, als er van te halen is. Nu weer heelt Von (Aters, Ruslaud's gezant te Peking, zich met ki&cht gekant tegen iedere» nieuwen eisch van de zijde der mogend heden, om nog meer schuldige Chineesche ambtenaren met den dood te doen horten voor de Chrislenmoorden tijdens de troebe len van het vorige jaar. Von Giers moet zelfs hebben verklaard, dat hij zich liever de rechterhand zou laten afhakken, dan dat hij meeging rnet eeu eisch vau dien aard. Men meent, dat deze theatrale houding van den gezant alleen bedoelt de Chineesche regee— ring gunstig te stemmen voor het op onder- teekening wachtend verdrag bctrefïeude Mantsjoerije. baden vau de Wet op het Oorlogster rein Kapitein Coi ballis werd verleden jaar als commandant van een convooi, dat doe De Wet buitgemaakt we'd, mede gevangenge nomen. De verdere officieren, verhaalt hij hadden natuurlijk ecu speciaal proviandrijtuig een uitstekend voorziene „mess-cari" te hunner beschikking als men nu eenmaal aan het hoofd van een convooi staat, zou het belachelijk zijn zichzelf te kort te doen 1 Nadat de Boeren zorgvuldig tien inhoud van 't 40 tal wagens geinspecteerd en ver deeld hadden, kwam hun ten laatste de mess cart onder de oogen en zij beijverden zich De Wet van de goede vangst in kennis te stellen. Bij het vernemen, dat de roess- cart persoonlijk eigendom der officieren was, plaatste de Boeren: aanvoerder een schild wacht bij den wagen, zoodat de Engelschcn 's avonds genoeglijk bijeen konden zitten onder champagne en pA és de foie gras. Niet ver van hen verwijderd, gebruikten De Wet en zijn adjudant hun avondmaal, bestaan de uit gedroogd vleesch. De officieren doo digden De Wet aan hun tafel, welk aanbod ten slotte, na veel heen en weer geloop, aan genomen werd. Aanvankelijk werd slechts over landbouw en bevloeiing, niet over den oorlog gesproken, maar toen aan het eind het gesprek toch op dat chapiter kwam, zou De Wet, altijd volgens de Engelsche bion, verklaard hebben, dat hij den oorlog zco lang mogelijk rekte, doch niet de minste hoop op een gunstig einde koesterde. Men zal zich den gedenkwaardige» marsch herinneren, dien De Wet maakte om zich met Botha te vereenigen. Ten langen leste legde hii den weg van Rustenburg, ten westen ran Pretoria, af, maar werd bij Warmbad door de Engelschen tegengehouden. Einde lijk waanden de Engelschen hem in de val te hebben. In het noorden lagen Engelschen in het westen Pretoria, 't oosten de woestijn en ten zuiden weer Engelschen. Te midder nacht in de diepste duisternis werden de Engelsche troepen, gelagerd vóór De Wet. gealarmeerd. Naar de zijde van het Boeren lager vernam men het geraas van rijdende rollende karren eu krakende wielen De Boeren namen hun stellingen in, dat leed geen twijfel. Ieder maakte zich gereed voor het gevecht en de troepen in het zuiden werden te hulp geroepen. Toen de eerste stialen der zon de kim veilichtten, giugen de Engelsche veikenuers voorwaarts: wie beschrijft hun verbazing, toen zij stuitten op een veertigtal ledige gebrekkige Boerenwagens, die rondreden getrokken door een honderdtal uitgeputte trekossen en bestuurd door een half dozijn blanken en enkele inboorlingen. Deze zonderlinge circus had dien nacht het ge raat veroorzaakt. Inmiddels had De Wet zijn kampement afgebroken en was teruggekeerd daar hij den weg open vond. Met 3000 man bij zich was hij de Vaal weer overge trokken. Tusschen Natalspruit en Standerton zag Dc Wet op zekeren avond, dat zijn convooi de weg versperd werd door een Engelsch detachement, dat zoo juist gekampeerd had. De Wet bedacht zich niet lang, maar reed met zijn wagens doodgewoon het Engelsche kamp binnen. Aangeroepen, vroeg hij naar de plaats, waar een zeker detachement, dat hij wist in de voorhoede te zijn, gelagerd was. Een mindere wees hem gewillig den weg, en het convooi vervolgde zijn weg tusschen de rijen van tenten. Voor de „mess" zaten de Engelsche officieren in de epen lucht te diueeren, en eeu hunner schreeuwde De Wet toe, niet zooveel stof te maken. Dat was alles, wat men hem in den weg leg le. Eenigen tijd later moesten de Boeren de spoorlijn Johannesburg—Krugcrsdorp over— siekeu. Een Engelsche schildwacht ziet plotseling een ruiter in de Briische uniform op hem afkomen, die hem den weg naar het station Florida vraagt. Hij wendt zich om. ten einde aan zijn verlangen te voldoen, maar voelt eensklaps deu loop vau een pistool tegeu zijn neus. Tevens ontving hij bevel zij» mond te houden. Wat kon hij anders doen, dau het bevel opvolgeu Op tweehonderd pas afstands zag hij toen' wagens en een menigte'ruiters, ten getale van ongeveer 2000 voorbijtrekken. Een half uur hield de optocht aan toen liet de ruiter het pistool zinken en voegde den schildwacht, op een naburige heg wijzeud, toe Eerst over vier uren wordt je afge lost. Als je je binnen drie en een half uur verroert, ben je een kind des doods, want achter die heg is een schutter, die je het verklikken belemmeren zal! De schildwacht kwam het bevel stipt na. Even voor den gestelde» tijd hoorde hij een paard in galop wegrijdeu. Den volgenden dag vernam men, dat De Wet de spoorlijn bij Krugersdorp had overgestoken. Bij Vredeforiweg hield De Wet een trein met levensmiddelen en kleercn aan. Na zijn soldaten geheel in het nieuw gestoken te hebben, voorzag hij ook zijn gevangenen van het noodige en gal hij verlof tol plunderen. Daar zag De Wet een zijner ondergeschikten vechten met een gevangene naar aanleiding van een fotografietoestel, dat de een den ander be twistte. Het apparaat zat in een zak die bovendien nog brieven en kranten bevatte. De papieren vlogen ever den weg en werden wijd en zijd verstrooid. Dit werd De Wet toch te erg. Hij liet het lei rein ontruimen en de brieven zoo goed en.zoo kwaad als dit ging, bijeenzamelen. Eenige weken later werd het meerendeel ongeschonden aan de bestemde adiessen bezorgd. Op sommige brieven was geschreven „In het veld gevonden en aan dc plaats van bestemming bezorgd". De S Petersburgsche correspondent van het Tageblatt maakt melding van verscheidene plannen tot het plegen van een aansla?, die in den laatste» lijd, naar men wil, in de Russische hoofdstad ontdekt werden. De Tsaar bleef weg van het jubileumshal van het corps der adelborsten, omdat aan dc Nicolaibnig verschillende verdachte personen gearresteerd waren, die wapens en valsche passen bij zich droegen en in welke de politie, zooals gezegd wordt, „afgezanten van he' Zli-ichsche Nihilistische Centralco— mité" meende te zien. Gevaarlijker zoude echter een voorval omstreeks half Februari gewees' zijn. Toen de Tsaar in gezelschap zijner moeder de aardewerk tentoonstelling in de nieuwe Passage bezocht, naderde hem snel e n onbekende figuur. Eenige leden van het bestuur maakten zich van den verdachten vreemdeling meester en vonden in zijn zak een bom. De gearresteerde zoude eeu electrotechnicus wezen en sedert voor de wereld „verdwenen" zijn. Voor de juistheid van deze beide voorvallen zou worden ingestaan. Als gerucht vermeldt dezelfde correspondent nog, dat aan het voetstuk ra» het gedeukteeken voor Alexander III ce» soort helsche machine is gevonden kort voordat de Tsaar dezen onderbouw wilde bezichtigen. Bij geruchten van aanslagen uil Rusland weet trien echter gewoonlijk niet, in hoeverre er waarheid in schuilt en in hoevetre de politie tegenover den Tsaar slechts gewichtig wil doen. WAALWIJK. 20 Maart 1901. Jubilé Missie Gisteravond werd met groote plechtigheid de 10-daagsche missie gesloten. Mei dankbaarheid zien wij terug op de afgeloopen Missie. Dankbaarheid voelen wij en brengen wij volgaarne aan den on ver moeiden arbeid der kloeke Missioonarissen van de Congregatie van den Allerheiligsten Verlosser. Reeds eene vorige Missie hadden wij het geluk den ijverigen ZeerEerw. Pater de Groot iu ons midden te hooren, thans was het ons een genoegen Z. Et.rw. weder bij ons te zien. 'Met den ZeerEerw. Pater Boomaers, die ons in 't geschreven woord (deze is immer de bekende redacteur van liet met 25.000 exemplaren verspreide Farailicblaadje) eerst bekend was, maakten wij met vreugde kennis ook door het met zooveel apostolischen ijver gesprokeneu woord. Den Zeereerw. Paters de Groot, Boomaers, Luykx, Grijpink en den weleerw, heer Kapelaan van Tilburg A. Swinkels onzen welgemeenden dank Vergadering. Gisteren hielden op initiatief van de Zeereerw. Paters verscheidene werkgevers eene vergadering, ten einde middelen te beramen om ons volk, nu de gevaarvolle fabrieken iu opkomst zijn, zedelijk te houden, over tuigd dut van een zedelijk volk, de bloei op geestelijk en tijdelijk gebied van Waalwijk afhangt. Men kwam tot het besluit, vooreerst een algemeen reglement te maken, dat ieder rechtschapen werkgever kan aanvaarden, wijl ieder rechtschapen werkgever de wetten der zedelijkheid wil voorstaan en waarin de arbeider tegen sommigs gevaren, die de fabriek medebrengt wordt gewaarschuwd. Ziehier het reglement: VOOR Fabrieken en Werkplaatsen. Terwille van Fatsoen en Orde. Worden geweerd wie bekend staan zich ergerlijk te gedragen of om een der 3 volgende punten elders zijn weggezonden. 1. Niet Stilzwijgen. 2. Oukuische taal. 3. Godslastering Na eerste waarschuwing Onverbiddelijk weggezonden. Valsche berichten In het Dagblad van Noordbrab.uit" te Breda van gisterenavond komen de volgende twee vreemde berichten uit Waalwijk voor. Nieuwe pastorie. Naar men zegl, heeft de Zeereerw. heer Sprangens, pastoor alhier, den heer A. v. d. Heijden voor het terrein, waarop de afgebrande woningen stonden, naast de R. K. kerk f 8000 geboden om er eene nieuwe pastorie op te bouwen. Een ruime bijdrage. Naar wij verne men, zal de ZeerEerw. heer Kuijpers, pas toor der nieuwe St. Antonius-parochie al hier, f 30.000 bijdragen voor de te bou wen kerk. Wij zijn gemachtigd te verklaren, dat beide berichten van allen grond ontbloot zijn. Do redactie deed goed ha ren correspondent te Waalwijk op 't hart te drukken, alvorens berichten in te z uiden, eerst degelijk infortneeren, of dit de zoo talrijke loopende, en dikwijls onzinnige „men zegt'sook eenige waarheid bevatten. fOngeluk. Gisterennamiddag had op dc lijn 's Bosch- Lage-Zwaiuwe een droevig ongeluk plaats Toen trein no. 322, die ten 1.58 te Waalwijk arriveert, de spoorwegbrug in den Baardwijkschen overlaat passeerde, kwam ze- keieC. Vermeeren, een 82jarige grijsaard uit Baardwijk, die in Drunen schoenwerk moest gaan brengen, in tegenovergestelde richting de brug op, niet over de voetbrug, die cr naast ligt, maar eveneens over de spoorbrug. De machinist 't onheil bemerkende en door de wachteres aan den Overlaat gewaarschuwd floot en remde uit alle macht. De oude man vermoedelijk hevig hierdoor verschrikt en zijne hoogst gevaarlijke positie, van door den trein te worden overreden, doorschou wende, wierp zijn zak met werk over het hek der brug en wilde zich veiligheid verschaffen op een der uitstekende peilers. Dit echter lukte hem niet; toen hij bezig was over het hek te klimmen en de trein reeds naderbij kwam, was hij niet meer bij machte zich vast te houden en viel in de diepte op de keien in het water, dat thans in den overlaat staat. Door het treinpersoneel eti eenige andere personen werd spoedig hulp verleend. De stoker werd aan een touw naar beueden gelaten en zoo werd de arme man met veel moeite en zwaar verminkt opgehaald. Met den trein naar Waalwijk vervoerd, werd hem aan 't station door Dr. Sweens de eerste geneeskundige hulp verleend, waarbij bleek, dat hij inwendig zeer ernstig ge kneusd is, en hij in levensgevaar verkeert. Ook de ZeerEerw. heer Wevers was spoedig ter plaatse om hem geestelijk bij te staan. De man bleef steeds buiten kennis en werd spoedig per brancard naar 't R. K. gasthuis vervoerd. Hulde aan de spoorwegbeambten voor hunne goede zorgen. De trein had met een en ander ongeveer een half uur vertraging. De toestand van den man is heden on veranderd. spoedig omgeven door een groote juwende menigte. De politie was spoedig ter plaatse, bracht haar naar 't bureau en liet haar daar haar roes uitslapen. Stierenkeuring. Op de Provinciale keuring van Stieren waren Zaterdag alhier 18 stieren ter keuring aangeboden. Met den Eersten prijs f 40 gulden werd bekroond de stier van S. Timmermans te Waalwijk met 492/3 punten. 2e prijs f30 de stier van Jac. Bataille te Drunen met 442/s punfen. Eerste Reserveprijs de stier van J. Vissers te Drunen met 44 punten. 2e reserveprijs de stier van de wed. Kuisten te Besoijen met 422/3 puitten. De voorzitter der keuringscommissie gaf zijne tevredenheid te kennen over de aan gevoerde pracht-exemplaren, over de voor uitgang van het district Waalwijk op dit gebied. Het staat boven Almkerk. Bekendmaking Door deze brengen bestuurders ter alge- meene kennis, het bestaan der te Rotterdam Heerenstraat No. 9 gevestigde Coöperatieve Schoentnakersvereeniging *St Crispijn" op gericht blijkens acte op den I8en Februari 1901 ten overstaan van den te Rotterdam resideerende notaris George Jacob ter Laag verleden, en zulks onder verwijzing naar de Staatscourant van den Gen Maart 1901 No. 54. Het Bestuur. Installatie van Prins llendrik als lid van den Raad van State. Donderdag zal de Raad van State een plechtige vergadering van al zijne leden houden ter installatie van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mec- klenbutg, aan wi u zitting een raadgevende stem in den Raad van State verleend is. Wat aan deze zitting een buitengewoon karakter geeft is, dat H. M. de Koningin als voorzitter van den Raad van State dien dag voor de eerste maal van dit preroga tief zal gebruik maken, de zitting in per soon leiden en Haar Gemaal in zijne be trekking zal iustalleeren. H. M, zal daarbij eene installatie-rede houden, die door Z. K. H. zal worden beantwoord. Het is te ver wachten dat namens den Raad van State de vice-president van het college, jhr. mr. Schorer, bij deze gelegenheid een toespraak zal houden. De ontvangst vau de Koninklijke Presi dente en het adviseerend lid als Prins van Hr. Ms. Huis zal door eenig ceremonieel omringd worden. H. M. en Haar Gemaal zullen voor het gebouw der Tweede Kamer afstappen aan de vestibule, die leidt naar de vergaderzaal van de ministers en van daar door eene commuuicatie-di-ur naar de vergaderzaal van den Raad van State wor den geleid door eene commissie, bestaande nil de twee naar tijdstip van benoeming oudste staatsraden en den secretaris van het college, als hoedanig thans, wegens on gesteldheid van den titularis fungeert de referendaris mr A. J. graaf van Randwijck. Alle leden zullen in ambtscostuum gekleed zijn. De staatsraden in buitengewonen dienst zullen de vergadering niet bijwonen. De plechtigheid zal vermoedelijk Don derdag v in. om half twaalf plaats hebben. Aan liet gebouw zal eene eerewacht opge steld worden. Gered. Dezer dagen had zekere J. van Zeist aan de haven alhier het geluk een kindje van een wissen dood te redden. De kleine speelde op 't dek van 't schip, waarop het thuis behoorde en geraakte, al spelende te water. Bovengenoemde v. Z. zag dit, bedacht zich geen oogenblik en begat zich te water. Met veel moeite en krachtsinspanning gelukte het hem het kindje op het droge terug te brengen en aan zijn ouders terug te geven. Een woord van lof aan den edeluioedigen redder. Harenwerken. Moest, omreden aan 't hooge water, den aanvang der werkzaamheden tot ver betering der haven eeu paar weken worden uitgesteld thans is 't zeker dat. a s. Maandag met dit zoo nuttige eu hoogstnoodzakelijke werk zal worden begonnen en dat het met alle kracht zal worden voortgezet. Vergunning. Bij B. en W. onzer gemeente was inge komen een verzoek van de concessionaris sen der waterleiding, om verlof tot het plaatsen van een vervoerbaren stoomketel, tot het in werking brengen van eene hei machine. Dc vergunning hiervoor is ver leend voor den tijd van 3 maanden. Voorzichtig! Terwijl de moeder even een boodschap was doen, ging het tweejarig kindje van zekeren A. R. alhier op eene stoof zitten, waarin een paar briketten gloeiden. Ou— roiddelijk vatte het kleedje van den kleine vuur en reeds een gedeelte was verbrand, toen de moeder thuis kwain en de vlam men nog bijtijds wist uit te dooven. Ge lukkig had het kind nog geene ernstige brandwonden bekomen. Een waarschuwing voor de moeders voorzichtig te zijn. Schundelijk. Zondagavond gaf eene vrouw K. gedu rende de godsdienstoefeningen alhier dui delijk blijken, dat zij onder den invloed van misbruik van sterken drank verkeerde. Bij 't uitgaan der kerk trok zijn ieders aandacht en buiten gekomen werd zij Vorstelijk Echtpaar. De reis van het Vorstelijk Echtpaar naar de residentie is voorloopig aldus geregeld Woensdagmorgen: vertrek Apeldoorn 8.50; aankomst den Haag 12.02. Donderdag middag vertrek den Haag 5 22 aankomst Apeldoorn 8.14, per gewone treinen. H. M. de Koningin en de Prins zullen worden vergezeld door barones Sloet van Marxveld, hofdame van II. Mjhr. van Pabst van Bingerden, kamerheer, ritmeester jhr. van Tetst, adjudant van H M. M. kapitein ter zee le kl. Zegers Rijser, adju dant van Z K. H. den Prins en jhr. Six, ordonnance-officier van H. M. de Koningin. Do Crisis. Te 's-Gravenhage loopt het gerucht, dat luitenant-generaal Kool minister Eland zal vervangen en de verdere verdediging der Legerwetten op zich zal nemen. Moord. Uit Ernmen wordt van 18 Maart aan de P. D. C. gemeld ln den afgeloopen nacht werd in het naburige Noord-Barge een el lendige misdaad gepleegd. De waarnemen de nachtwacht Jan Stegen, werd met een dikke paal doodgeslagen wel trad de dood niet direct in, maar de ontboden arts zag toch direct het ergste in, en moest spoedig het overlijden constateeren. Als zeer ver moedelijke daders zijn opgepakt en hier ieder afzonderlijk opgesloten twee jongeliedeu, K. en St. De mishandeling moet in koelen bloede en zonder voorafgaanden twist heb ben plaats gehad. Hoewel niemand bij het feit tegenwoordig was, verrieden de daders zich zooveel te meer, door hedenmorgen eens naar hun slachtoffer, wiens treurig eind hun toen nog onbekend was, te komen in- formeeren. De verdachte St. is uit de wachtkamer van het gemeentehuis, waarin hij was opge sloten, ontvlucht, werd in huis weer in ar rest genomen, maar later op vrije voeten gesteld. Het verdwenen meisje. Wij hebben reeds gemeld dat sedert 8 dagen te Amsterdam werd vermist Lena Sierveld, wonende Dijkstraat 22, aldaar. Dit 23-jarig meisje, dat bij hare ouders inwoont, verliet 7 Maart 's avonds halfacht haar huis, om, volgens haar zeggen, te gaan naar e*n vriendin in de 2e Rozendwars straat, ten einde gezamenlijk 's avonds in de feeststad te wandelen. Toen 's avonds omstreeks halfelf een oudere zuster de vrien din tegenkwam, vroeg zij ,/waar is Lcentje waarop de vriendin zei, haar in het geheel niet gezien te hebben. 's Nachts is Lena niet thuis geweest en den volgenden dag 's avonds vernam men, dat zij in den vroegen morgen bij haar getrouwde zuster geweest was, juffrouw Kosse, Haarlemmerhouttuinen 14-7, waar zij tot 's avonds halfzeven bleef. Daar zei ze 's avonds uit geweest te zijn met een jongen en dat het te laat was geworden om thuis te komen. Vertrekkende van haar zuster gaf zij voor naar huis te willen gaan, maar aan dit plan is geen gevolg gegeven, althans zij is niet hij hare ouders geweest. En sinds dien vernam men niets meer van haar. Sedert eenigeu tijd werd Leen!je liet hof gemaakt door een 20-jarigen jongeling M. A., die aan den overkant, in dc Dijkstraat, zijn werkplaats had. De ouders van Lena wilden niets van deze liefdesbetrekking weten, en daar zijzelf dikwijls gezegd had niet om den jongen te geven, beschouwde men dit dingen naar Lena's hand als iets onschuldigs. Maar M. A. bleef het Lena lastig maken, liep haar na en zoo is het nu aan den dag gekomen, dat den middag van den 7en zij samen nog in een schaftkelder waren om wat „zoets" te nuttigen. Lena had tegenover haar familie eens uitgelaten, dat M. A. gezegd had: Een ander krijgt je toch niet, als ik je niet krijg, verdrink ik je, of laat ik je ver drinken." lotusscheu is niet bewezen, dat M. A. den avond van den 7en met Lena uit is geweest. De familie vermoedt dit wel. De bedoelde jongen heeft met Lena's schoonbroeder Zondag den gehcelen dag naar haar gezocht. Vrijdag onderging hij een verhoor bij den commissaris van politie in dele sectie, die den officier van justitie in deze zaak bel rok. Dit verhoor gaf geen termen om aan een misdaad te denken, nog minder om M. A. niet op vrije voeten te stellen. Den geïncrimcerden zin van flik zal je laten verdrinken enzontkent hij beslist gezegd te hebben. Naar Lourdes en de Basiliek v. h II. Hart te Parijs, 28 Mei tot 5 Juni 1901. Vertrek der bedevaart op Dinsdag 28 Mei, omtrent 10 uur uit Esschen (bij Rozeudaal). Verblijf te Parijs een dag en een nacht. Bezoek aan het Heiligdom van hel H. IHrt op Montmartre te Parijs, alwaar ker kelijke plechtigheden groote rijtoer langs de bezienswaardigheden der stad. Groote rijtoer door Bordeaux. Verblijf te Lourdes vier dugen nachte lijke aanbidding, algemeene verlichting der basiliek, processies enz. Terugkomst te Esschen op Woensdag 5 Juni, in den namiddag. Kosten van reis en hotels, rijtoeren in Parijs en Bordeaux, rijtuigen van en naar 't station te Parijs en te Lourdes, alles inbegrepen Ie klas f 128. He klas 97.met dezelfde hotels als Ie klas. Ille klas 82.— Inschrijving als deelnemer en betaling der kosten kan van nu af geschiede» tot den 16 Mei, na welken datum de kosten met f 2.50 verhoogd worden. De storting van het bedrag moet plaats hebben bij den kassier van het Comité de Heeren Van Wmsberghe Co te Tilburg. Na de storting van het bedrag met juiste opgave van naam en adres ontvangt men de pelgrimskaart. Alleen die zieken, wier kwaal den mede reizigers niet hinderlijk is, worden als pelgrim toegelaten. De pelgrims worden verzocht vóór den aanvang der reis eene novene te beginnen en wel op den 25 Mei, om op 2 Juni met de generale Communie te Lourdes te eindigen. Verdere inlichtingen zullen de deelnemers tijdig worden verstrekt. Tot inschrijving wende men zich bij voorkeur tot den Directeur, terwijl ook de overige Comité-leden gaarne hiertoe behulp zaam zullen zijn. Het Comité President: Zeereerw. Pater Am. Cltesen, Prior St. Monicaklooster, Utrecht. Directeur Charles Kieeketis, Eere-Kamer- heer van Z H. den Paus, Tilburg. BestuurslidWeleerw. Zeergel. Heer Dr J. v. d. Brink, kapelaan Heerle (N.B) it Weleerw. Heer A. F. Saidgeest, kapelaan Amsteldijk 36 Amsterdam. G. L. Derksen, Tilburg. Ranmsdonksveer, 19 Maait. Aan het Keizersveer alhier viel gistereneen schip per over boord en verdween terstond iu de diepte. Ziju zoou en de knecht die hem direct nasprongen, smaakten het genoe gen den drenkeling, die reeds bewusteloos was, aan boord te krijgen, waar hij tot be wustzijn werd gebracht. Bij de te Oosterhout gehouden stieren- keuring, is de springsticr der vereeoiging

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2