Moord te Tilburg-. BUITENLAND. België. Engeland. Duitschlaud. BINNENLAND. Handelsberichten. r r JAARMARKT te Waalwijk, op Donderdag 4 Juli a. s. 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e I 1 I I t1; I; I I I i i I I 1 I 1 I !:'l 1 J,'1 I 11 i I i;' I "i i rebellen* gevochten. De Kapenaars schij nen dus al eigen korpsen te vormen. Ook in 't Noorden zitten de Boeren niet stilaan de Delagoalijn werd een gevecht geleverd, waarbij een gepantserde treiu te pas moest komen cn aan de Noordgrens van Natal schijnen de Boeren op 't punt te staan, ook een inval te gaan beproeven. Verder heeft kolonel Thompson 2 dooden en 12 gewonden verloren, maar waar, weet niemand. Andries de Wet heeft Maandagavond een lezing gehouden, die de grootste geestdrift opwekte en warm werdt toegejuicht. 30,000 menschen riepen Leven de Boeren Weg met de Engelschen De menigte wilde de paarden van de Wet's rijtuig afspannen. Exemplaren van de Petit Bleu met een foto grafie van het (uitgehongerde) Boerenmeisje uit een van de vrouwenkampen werden rond gedeeld. De menigte zong het Transvaalsche volkslied en Wij eischen het hoofd van Chamberlain I De vergadering van de Kamer is zeer woelig, tengevolge vau een interpellatie van den socialist van der Velde. Deze brengt de woorden ter sprake die een generaal van de schutterij te Doornik moet gesproken hebben, hierop nederkomende, dat hij zijn manschappen aanmaande in geval van op roer op het volk te schieten. De minister van binnenlandsche zaken leest een verkla ring voor van den generaal, waarin, deze ontkent de woorden te hebben gebruikt, die hem worden toegeschreven. Groote woelig heid. De socialisten gebruiken beleedigende epitheta en roepen: „Moordenaars die jelui zijn Van der Velde maakt Delautsheere voor een leugenaar uit en wordt tot de orde geroepen. De socialist Rosule roept„Als er oproer komt, zal ik dien generaal doodschieten De Lantsheere zegt dat de rechterzijde in ge val oproer haren plicht zal doen. Woeste doet een beroep op alle welge zinde burgers om zich voor te bereiden het oproer te weerstaan. Hij stelt een motie voor, strekkende om de verklaringen van de regeering goed te" keuren. Zij wordt met zitten en opstaan van de rechterzijde aan genomen. De socialisten stemmen tegen en de gematigden onthoudeu zich. De kroning van Eduard VII De koning van Engeland heeft een pro clamatie uitgevaardigd waarin hij verklaart, dat de krouing van hem en de Koningin in Juni van het volgend jaar zal plaats hebben. Hij bepaalt verder, dat een commissie zal worden gevormd om de oude rechten, ge bruiken, en ceremoniën te onderzoeken, welke daarmede in verband staan eigenlijk waren am die, wJkein de Westminster Abdijwerdeu voltrokken. Generaal—veldmaarschalk Von Waldersee keert over Bremerhaven in Duilschland te rug en daar zal dus de keizer den opperbe relhebber uit China huldigen als held en wereldveroveraar, tot eigen glorie en heer lijkheid tevens 1 De opperste krijgsraad van het tweede legercorps te Thorn heeft den onderofficier Matuszewski van het tweede pioniers—batal jon veroordeeld tot slechts vijftien maanden gevangenistraf en degradatie, hoewel het monster een soldaat, Schulke geheeten, heeft vermoord met verfijnde wreedheid. De ongelukkige werd door zijn beul (een superieur heet zooiels in de officieele stuk ken bij het zwemonderwijs bovenmatig lang in het water gelaten en met geweld^on- der water gehouden en gestooten, zoodat dit slachtoffer van militaire tucht en disci pline ziek werd en na een week stierf. Iu ons vorig nummer deelden wij reeds mede, dat de schilder Mutsaers werd vrij gesproken. Wij kunnen thans daaraan het volgende toevoegen Mutsaers, ongeboeid binnengebracht, wekte reeds verwondering. Hij was zeer kalm on der de voorlezing van het vonnis. De Rechtbank overwoog dat niet wettig en overtuigend is bewezen dat de beklaagde zich zou hebben schuldig gemaakt aan de feiten, hem bij de dagvaarding ten laste gelegd wel is waar wettigen het aanwezig zijn van bloedsporen iu den schilderskiel en in eenige andere kleedingstukken van be klaagde, de aanwezigheid van eenige deels met bloed bevlekte kleedingstukken van het slachtoffer in zijn koffer, zijne bekendheid met de plaats waar het lijk van het verm'ste meisje lag, zijn eigenaardige houding op Woensdag, Donderdag en Vrijdag 22, 23 en 24 Augustus 1900, zoo deze omstandigheden kunnen bewezen worden geacht, het vermoe den dat aan den beklaagde meer omtrent de gepleegde misdaad bekend is. dan uit zijn verklaringen in den loop van de instiuctie of van debehandeling der zaak ter terecht zitting zou volgen, doch de rechtbank acht in ieder geval al de aanwijzingen, in dit geding aanwezig, in haar onderling verband geuo— men, niet gewichtig genoeg om daardoor wettig en overtuigeud te bewijzen dat de beklaagde zou zijn de dader van het af schuwelijk misdrijf. Ingevolge art. 216, 219, en 220 W. S. recht doende, spiak de rechtbank hem vrij en beval zijn invrijheidstelling. Op de publieke tribune werd deze uit spraak met krachtig applaus begroet. Te elf uur verliet Mutsaers de gevauge— nis langs de achterzijde. Aan den hoofdin- gaug stouden groepen nieuwsgierigen, die teleurgesteld werden. In een rijtuig met gesloten gordijnen ging hij, door zijn moeder vergezeld, naar des verdedigers huis om dezen dank te zeggeu. Met den trein van 12 uur vertrok hij naar Tilburg. Naar wij vernemen, zou de officier van justitie bij de arrondissemcnts-rechtbank te Breda het voornemen hebben hooger beroep aan te teekenen tegeu het vrijsprekend von nis, tegen Mutsaers in zake de misdaad te Tilburg uitgesproken. Mutsaers vrij Dat ging als een loopend vuurtje door Tilburg en Breda. Een correspondent van de »N. R. C.« heeft Mutsaers opgewacht toen hij naar huis gi"S- Hij ging niet per spoor, om de herrie, maar buitenom, langs den straatweg. De correspondent schrijft o. a. 't Is een opmerkelijk, maar toch óók bij uitstek gevaarlijk verschijnsel dal bijna ietier op straat u klakkeloos durft toeroepen wat de rechteilijke macht in maanden en maan den van moeizaam pluizen en zoeken juist heden verklaard heeft niet te kuunen vin den. Maar een feit blijft het, dat des middags in Tilburg wel niemand zoo populair was al de beklaagde van een paar uur geleden Mutsaers de schilder. En treffend van goed vertrouwen in de rechterlijke uitspraak toch ook weer, klonk 't overal »nu is 't toch zeker; hebben we geen gelijk gehad: hij is onschuldig, de rechters hebben 't immers zelf gezegdEn daarom bedacht dan ook ieder iets om den jongen weer in zijn eer te herstellen. Sommigen wilden gerij laten inspannen om hem koninlijk in te ha len anderen spraken van een begioeting aan 't station door fanfarekorpsen in elk geval moest hij nu openlijk als vrij raau worden rondgevoerd door de stad, en dan was er sprake trouwens al lang reeds - van geld als schadevergoeding. Maar met dat al was ik de eenige die op hem wachtte op den weg waar hij werkelijk de stad zou binnenkomeo den Bredaaschen Straatweg, bij den watertoren, waar zijn wo ning achter ligt, uit de verte gezien vlak tegen de Noordhoeksche kerk aan. En ik keek er, technisch met de hand boven de oogeo, tot waar de boomen aau weerszijden van dien eiudeloozcn weg sameukomen, en ik zag niets dan het gespeel vau de zonne- plekjcs door de bladeren heen op den grond, en du en dan een stofwolk, die kwam aau- vageu. De onrustbarende stilte van den zounemiddag wetd alleen telkens even ver stoord door vogels die opvlogen in zwermen uit de wijde graauvelden. En zelfs op de poeierende keien naar den stadskant toe, tusschen de huizen die van de warmte te slapen schenen achter hun dichte luiken, was geen levende ziel te bekennen. Want de fabrieken ziju op dien tijd allen aan den gang, en die hebben aan de meeste straten leeggezogen. „We gaan 'ra tegemoet, zeiden twee mannen. En met hen ging ik op 't pad. Bij de tweede „berierr* (barrière) kwamen we Mutsaers tegen, met ziju vader. Niets opmerkelijks nu meer aan hem, vanmorgen in 't gevangenpak naast den marechaussée nog die dramatische verschijning. Hij was op z'n ZondagschStrooien hoed, zwart pak, en een witte das met rose bloempjes. Een gewone jonge vent zoo op dieu weg in 't zonlichten zijn vader, torsend een heugelmand met versnaperingen, de roode oogen lachend en huilend te gelijk. De schilder keek me even aan, en zei toen, als waren we oude bekenden: »Hé, meneer Ik heb u wel zien zitteu schrij ven al die dagen. Van welke krant bent u 1" „Was dat niet lollig vroeg een der andere mannen >toen je daar in eens buiten stond „Lollig vroeg Mutsaers zacht ver baasd »ja, met tranen begrijp je dat niet 't Is net of 'c niet waar is toen ze dat zeien van mij, zie je, toeu begreep ik niet „Had je 't niet verwacht »Jawel, de heele week al van voor't opeu bare af 't Kon niet, ik stond te vast maar as ze 't zoo in eens tegen je zeggen, zei je »Vannacht zeker onrustig geslapen „Nooit veel geslapen." >Hé, als je geweten toch goed is »Nee meneer, as ze je 's avonds in ver hoor nemen, en ze zeggen je maar altijd „jij weet er meer van, jij weet er meer van; vertel wat je weel" En ik had alles ge zegd wat ik wisten honderd veertig stuk ken, allemaal eigenhaudig geteekend Maar dan lag ik 's nachts te denken kon ik nou maar wat vinden, wist ik nog maar wat, en dan ging ik alles weer haarfijn na 'k Dacht wel 's dat ik gek zou worden Maar nee, ze zouden me niet hebben „En hoe heb je 't anders gehad in de gevangenis »Nou Daar zwijgen we over" zei vader. >Toen met het requisitor, was je toen niet bang?* „Bang nietik wist dat ik van den offi cier niets anders te wachten had maar toen 'ie daar zei „levenslange gevangenissfraf toen schoot 'n traan uil me oog daar kon 'k niks an doen „Wat een gemeene truc was" stoof de schiller ineens op „Ja", dat durf ik zeg gen dat wijf uit Utrechtdie van moorde naar! Toen stond ik te beven as 'u kind, hè vau kwaadaardigheid, en als je dan niks mag zeggen ik heb 't mensch immers nooit gezien ik zou niet weten waar ik 's moest zoeken. Maar met een schok stond hij stil, zich verslikkend in zijn woorden„Broer Jan, vader!* en opeens ontspande dat strakke gezicht tot schreien en daardoor heen zoo innig liefkoozend de oogeniu een sprong was een stoere, jonge militair tegen hem aan, niet wetende hoe te doen, maar bevend drukkend de handen, hem toebuigend 't hoofd, in aandoenlijk snikken en 't jongste zusje 't gezicht achter haar schort verborgen, hing aau zijn arm, te slap haast om le loo- pen en de oudere zuster kwam miar naar vader, één arm om zijn hals en al die ge- buren, die kinderen, die vrouwen met witte mutsjes, een massa werkvolk aan de poort van de fabriek allen heel stil en ingetogen even knikkend, vei legen groetend met de hand aan de pet, zacht prevelend „dag Mutsaers" allen te zeer getroffen om tets drukkers te doen Eu in de deur van de lage propere woning, tusschen de vensters met propere plooigordijn'jes, stond de moe der hem tot zich trekkend van ver met de oogen de armen hem toegehouden, groote, breede vrouw, moeder die 'r kinderen in haar omhelzing veilig beschermen kan En de schilder liep al harder, zijn gezicht vuurrood, maar ernstig strak weeren in eens vloog hij 't huis in, trok vader, broers en zusters hartstochtelijk binnen en sloot veilig achter hen de deur van 't huis Verwezen bleven de buren staan, zwijgend „daar ben ik nou net kapot van" verbrak eeu der vrouwen na een poos humoristisch de stilte. En niemand dacht er over om in de stad zelf de menschen die wachtten op den schilder, te gaan zeggen, dat hij er al was. Zoolang er niet meer licht is over de rreeselijke misdaad, is alle vertoon trouwens ook veel beter achterwege gelaten. Maar 's avonds zal 'c er in dat stille buurtje wel niet zóó bij gebleven zijn. WAALWIJK, 3 Juli 1901. Gemeenteraadsverkiezing. De gemeenteraadsverkiezing in onze ge meente heeft ditmaal eene meer clan ge wone belangstelling gewekt. Door talrijke strooibiljetten en verkiezings agenten werd den kiezers duidelijk gemaakt, aan wien men liet best zijne belangen kon toevertrouwen, wien men dus moest stemmen. Maandagavond kregen we iets nieuws te zien op 't gebied van verkiezingsreclame, er werd namelijk een transparant door onze straten» gedragen, waarop aan beide zijden te lezen stond „Kiest Zeegers". Dit verwekte eene zeer vroolijke drukte en had een goed effect. Op de stemmingsdag gisteren, was het ook zeer druk, ja verschillende kiezers werden per rijtuig afgehaald. Dat het er warm toeging blijkt wel uit het groot aantal uitgebrachte stemmen lil. 424 van de 508 kiezers. De uitslag was Uitgebracht 424 stemmen. Van onwaarde 27 Geldige 397 Volstrekte meerderheid 199 stemmen. Hiervan behaalden, in alphabetische volg orde A. II. van Schijndel (aftr.) 237 stemmen, A. C. van Tilburg (aftr.) 126 stemmen, Jud. Timmermans van Turenhout (aftr.) 242 stemmen. A. Verbunt 128 steramen. Herman Zeegers 277 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren A. II. van Schijndel, Jud. Timmermans van Turenhout en bierman Zeegers, wien wij bij deze onze hartelijke felicitaties aan bieden. Bij 't bekend worden van dezen uitslag, werd het zeer levendig in de straten, 't welk nog steeds grooter werdtoen de harmoniën zich opmaakten om den gekozenen eeue serenade te gaan brengen. Jammer, dat het weder zoo slecht was, maar desniet tegenstaande was het overal even vroolijk, 't was een aardig gezicht; die joelende me nigten die met het muziek medetrok, en door hun gezang, als 't ware hare ingeno menheid met den uitslag te kennen gaf. Wedvlucht. De Postduivenvereeniging „De Postduif* alhier hield Zondag eene wedvlucht van uit Hildesheim, afstand circa 335 K.M. De duiven werden door de goede zorgen van den heer stationschef aldaar des morgens ten 4 uur in vrijheid gesteld en de prijzen behaald als yolgt u. m. s. 8.26.31 8.49.7 8.51.31 8.57.61 9.01.31 9.01.31 9.01.37 9.06.34 9.06.34 9.06.34 9.06.34 9.06.34 Jac. Sars, le prijs R. J. Schoemans, 2e Jac. Sars, 3e R. J. Schoemans, De eerst aangekomen duif behaalde eene sneldheid van 1257 meter per minuut. Uit de Hofwereld. De prins en prinses van Bentheira en twee kinderen zijn heden bij H. M. de Koningin-Moeder op het paleis Soestdijk gelogeerd en zullen daar een acht dagen blijven. Op 't Loo zal Zaterdagmiddag een gardenparty worden gegeven voor militaire en civiele genoodigden uit Apeldoorn en omliggende plaatsen met hunne dames. Het heet, dat Koningin Wilhelmina met Haar Gemaal in den loop van den zomer, vóór 26 Augustus, naar Ischl in Oostenrijk gaan zal om daar keizer Pranz Joseph een bezoek te brengen, waardoor het ceremonieel vermeden zou worden, dat een bezoek aan het keizerlijk hof te Weenen noodzakelijkerwijze met zich medebrengt, net Kabinet. De wekelijksche audiëntie van ministers bij II. M dc Koningin heeft Maandag niet plaats gehad, een gevolg van de indiening der ontslag-aanvrage door het Kabinet. Ilaar man vergiftigd Omtrent de vergiftigingszaak te Slecu- wijk bericht men, dat op last der justitie het lijk van Engel Koek naar 's flertogen- bosch is vervoerd ter gerechtelijke schou- wing. Vechtpartij. Een jong visscher uit YVoudrichem, M. geheeten, werd door den onbezoldigden rijksveldwachter V. op de Maas bekeurd, wegens visschen in verboden water. De onbez. rijksveldwachter, meenende dat M. een verkeerden naam had opgegeven, wachtte Zondag den jongen bij het uitgaan der kerk op en wilde hem arresteeren. De menschen verzetten zich daartegen, sloegen met tabaksdoozen en laarzen of schoenen op de inmiddels versterkte politie, die de vlucht nam in de marcchausséeskazerne en vervolgeus naar de Woudrichemsche boot. Voortdurend ontvingen de marechaussees met de rijkspolitiemannen klappen, die ge ducht aankwamen, zoodat T bloed hun langs het aangezicht liep. Met verlies van uniformpetten en ver scheurde kloeren moest de gewapende macht 't veld ruimen, doch proces-verbaal is op gemaakt en de rechter zal zonder twijfel uitspraak doen in dit sensatieverwekkend geval. Eeu afschuwelijke moord. Iemand die eenige dagen in het znider- gebergte van Djokka vertoefde, schrijft aan de Locomotief „Den 5en jl. vond een gruwelijke moord plaats in dessa Lebengan, onder hoofdre- gentschap, kabocpaten Samanoe Wonosarie Gocr.oengkidoel. De regent ontbood telephonisch den dokter-djawa Mas Saliw naar zijn regentschap om eeu visum repertum op te maken ter zake van moord en dood slag, gepleegd op een zekeren Lagi, een inlander, dessa jongeling van plm. 19-jarigen leeftijd. Van deze misdaad weet ik u het volgende mede te deelen Een vrouw van de dessa Lebengan heeft twee deugnieten van zonen een jongen van plm. 20 jaar en zijn oudere broeder. Beide schavuiten hadden een veete tegen den vermoorde, hun zwager Lagi, ook in die dessa woonachtig geweestzij deelden hunne moeder mede dat ze Lagi absoluut wilden dooden, omdat zijn karbouw wat padi gewas der beide gebroeders had vertrapt. De moeder ontried den beiden deugnieten hun slecht voornemen dit discours werd ook door eenige buren vernomen. Terwijl Lagi, nu plm. zes uur 's middags zijn kar bouwen wilde drenken in Kali Kedoeng Waringin werd hij onverwachts van achter door twee gebroeders besprongen. Met een touw om hals en nek gestrikt werd Lagi in de Kedoeng gesleurd en zoolang met kracht „kopje onder/' gehouden, tot de dood daarop volgde. Daarna werd het lijk inct het hoofd naar beneden iu den modder be graven om het daarna in het nachtelijk donker weder op te graven en het woud in te sleuren en verder te doen verdwijnen in een der vele grotten en holen in Goe- noeng Kidoel's bosschen. Na hun afschuwelijken moord bedreven te hebben, deelden zij hun moeder mee dat ze hun zwager Lagi eerst hadden verdronken en daarna het lijk hadden doen verdwijnen. Dit heb ik uit de verklaring der beide booswichten die door hun eigen .moeder en andere getuigen a charge wordt bevestigd De moord vond plaats in den nacht van 5 of 6 Mei j.l. Regent, dessapolitie en gevolg en dokter- djawa gingen op aanwijzing der twee scha vuiten naar Tlogo-loeweng congo, de grot waarin het lijk was geworpen, die zoo diep en stikdonker is dat dessa-lieden die zich met toortsen lieten nederdalen, een hangende bamboeladder van plm. m. 60 M. lengte moesten gebruiken zonder nog den bo dem te kannen bereiken. Ze zagen het lijk, dat aan een rotspunt was blijven hangen. Met vereende krachten werd het reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkee- rendlijk door middel van rotan eu bambou- touwen naar boven gehaald - echter zonder armen en beenen, welke lichaamsdeelen met een dof geplomp in de onpeilbare diepte verdwenen. En in dien toestand verkeerde het lijk toen dr. djawa Salim zijn visum repertum opmaakte en wel eerst op 14 Mei, zeven dagen na den moord. De meeste dier peilloos diepe grotten bestaan sedert eeuwen, en wie weet hoeveel lijken van vermiste porsonen op hun bo dems gevonden zouden kunnen worden. Zelfmoord cn alkohol. Prof. Dr, Heller, hoogleeraar aan de uni versiteit te Kiel heeft onlangs openbaar gemaakt, dat 300 lijkopeningen hem geleerd hebben aangaande het verband tusschen alkoholmisbruik en zelfmoord. In 't geheel bleken 134 of ruim 47% in hun organen de veranderingen te verloonen, welke het gevolg zijn van alkoholmisbruik. Van de 167 mannen boven de 30 jaar vertoonden 123 of 73,6% deze kenmerken, van de 68 mannen beneden dien leeftijd slechts 13 of 22,2%. Dit groote verschil is gemakkelijk te verklaren, als men bedenkt, dat bij jongere menschen, ook al zijn ze lijdende geweest aan drankzucht, de alkohol dikwijls nog niet de tijd heeft gehad de organen zoodanig aan te tasten, dat er duidelijk waarneem bare veranderingen door zijn veroorzaakt. Van de 300 zelfmoordenaars zijn er dus waarschijnlijk veel meer nog dan de boven genoemde 1 t lijdende geweest aan alkohol. misbruik. Bij de vrouwen was de invloed van den alkohol nnatuurlijk minder groot n. 1 slechts 10% Geen wonder, dat Dr. Heller in de bestrijding der drankzucht een hoofdmiddel ziet om 't aantal zelfmoorde naars te verminderen. Kantsheuvel. Dc heer D. In 't Veld postbode voor den dienst naar den tram alhier, is benoemd tot brief- en telegram besteller te Waspik. Gedurende zijn dienst tijd alhier heeft de heer In 't Veld zich doen kennen als een ijverig en bereidwillig be ambte, waarom wij hem van harte genoemde promotie gunnen. Het ga hem wel in Waspik. Dussen, 2 Juli. Van wege het bestuur van „den Zuidholl. Polder onder Dussen* had in 't ho'el Heessela" alhier de jaarlijk- sche aanbesteding plaats voor timmer- en metselwerk. Ingeschreven werd door Binnen- en Buiten- Polder. F. H. v. d. Pluij'm, Dussen f 505.— f 704.- A. Pelikaan 400.645.— K. Haspels. „478,659.— Joh. v. Loon, Werkendam 385.— 639.— J. E. Haspels, B. Broek 490.665.— J ih. Klein, Nieuwendijk 379.557.— G. Remmers, Meeuwen „472.659.— Het werk i8 den laagsten inschrijver, Joh. Klein Nieuwendijk, gegund. De baldadigheden van enkelen, die verleden winter den rustigen burger zeer tot last strekten, hebben zich nu weer een paar malen herhaald, 't Is te hopen in 't belang onzer anders rustige gemeente dat onze ijverige politie de krachtigste maatregelen neme om paal en peik aan 't kwaad testel len. Capclle, l Juli. Gisterenmorgen omtrent 6 uur werd menigeen verschrikt door hevig gillen. Spoedig bleek dat de dienstbode van Mej. v. d. W. bij het scheppen van een emmer water voorover in de haven was ge schoten. Gelukkig kwamen spoedig een paar personen aanloopen, die haar er uit hielpen. De drijveode emmer werd later opgehaald. Raarasdonksveer, 2 Juli. Een zoontje van dhr. G. geraakte Zondag in de haven alhier. Hef ongeval werd door den vader opgemerkt, deze sprong aanstonds gekleed te water en mocht het genoegen smaken den kleine tc redden. van De Dooven Hooren. Het nummer 27 de „Geïllustreerde Wereld," 626, Chiswick High Road, London. W., deelt de beschrijving mede van eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom in de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kan worden en onfaalbaar geneest. Dat nummer zal kosteloos opgezonden worden als men zijn adres aangeeft aan den uitge ver van bovengenoemd Tijdschrift. WAALWIJK. Voor zware 2532 Saladeios is veel vraag tot vaste prijzen. Op bijsoorten doet men eenige concessie. Zwaar zoolleder is zeer gezocht aan betere prijzen. De voor raad is gering. Ook lichtleder ruimt sterk op en kan men gemakkelijk voor mooie Waar ets. per pond meer maken dan voor eenige weken. Voor Graafschapper schors besteedde men f 3.85 a f 3.95 per mud. Voor Veluwer f 3.50 a f 3.60. alles vrij stroom. Valonea stijgt in prijs. Voor Garouille is de markt te hoog om vele zaken in dit artikel te doen. GORIHCHEM, 1 Juli. De aanvoer van granen was heden gering, mit gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe I 7,a 7,25 roode dito f 6,50, a 6,75 witte dito f 6,60 6.30 inl. rogge f 5,80 a 5,95, buiteul. dito 1" 5,75 a 5,86, gerst 1 4,70 a 4,80, haver (3,50 k 3,75, duiveboonen f6,75 a 7.—, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 118 runderen, 6 nuchtere kalveren, 10 vette varkens on 305 biggen. le qual. Kalfkoeien f190 i 200 Kalfvaarzen f 140 a 160 Melkkoeien 1140 160 2'/i jarige ossen f 140 it 150 Guiste vaarzen 1 90 100 Pinken f 60 4 70 Graskalveren f 30 it 40 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 10 vette varkens van 19 a 22 ct per half kilo, 305 biggen van f 8,a 12.per stuk. Aangevoerd 2 schapen en 6 lammeren; scha pen '12 a 14 en lammeren f6 a f 8.Der stuk. Eieren f 0.90 k 0.95 per 26 stuks. Boter 50 a 65 ct. per l/3 kilo. ROTTERDAM, 1 Juli. Tarwe. Jarige- per heet. f 5.a f 7.40 en per 100 kilo 1' 7.25 a f 9.—. Nieuwe- per heel. f 5.50 a f 6.75, per 100 kilo f 6.80 a f 825. Canada-tarwe f 5,30 lot f 5.70. Rogge. Vluamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f4.25 a 5.10. Dito mindere fO.—it 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Witern f6.— f7.25 beste Zomer- f6.50 f6.90. Haver. De beste f6.80 a f7.50. Blauwe erwten. De be9te f8.50 a f '10.. Paardenboonen. De beste f5.75 a 6.25. Duivenboonen van f7.a 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fO.— ii 0.Zomerzaad f10.a 12. Kanariezaad f5.50 a i 7- Bruine boonen de beste f5.00 a f 7.00. Witte boonen de beste f9.50 m f 11.25. ROTTERDAM, 2 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 5(3 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 712 magere en 69' vetto runderen, 161 vette, 142 nuchtere en —gras kalveren, 3 schapen of lammeren, 2 varkens

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2