I0 m ÉK m1 01' P M If i: y 11 f if: BUITENLAND. Frankrijk. BINNENLAND. Telegrammen. m i,;-: Raadsvergadering. uit Dussen. Jaarmarkt te Waalwijk, op Don derdag 5 September a s. i' a I! 11 i H ill i.i' Mil n I I ii I i i I zij niet zijn." (Jer. XXX, vs. 15.) Hoe lang roept de Star uit zal het geluid van dat geween ons nog martelen en te schande maken voor de wereld Over de toebereidselen voor de ontvangst van den Tsaar nog het volgende Tijdens het bezoek van minister Delcasse aan Duinkerken is bepaald dat de President der Republiek cn de ministers een dag voor de komst van den Tsaar te Duinkerken zullen zijn Loubet zal dus bij de inwijding van het nieuwe stadhuis tegenwoordig kunnen ZlJ Fallières, de voorzitter van den Senaat, en Deschanel, de Kamervoorzitter, gaan oo-c naar Duinkerken. Als het mooi weer is, begeven Loubet de ministers zich, zoodra de nadering van het keizerlijke jacht gemeld wordt, aanboord van den torpedojager Cassini, om de stan daard tegemoet te gaan. De ontmoeting zal plaats hebben op de grens van de Fransche wateren, drie zeemijlen buiten Duinkerken De commandant van het noorderesicader zal zijn schepen rangschikkken, en de salvo s van 21 kanonschoten, de zeveD hoera s van de bemanning, in het want paradeerende, zullen van de versierde schepen weerklinken. Zoodra de Staudaard en dc Cassim de ge bruikelijke begroeting gewisseld hebben gaan de President en de Ministers aan boord van het jacht, om de souvereinen te verwelkomen. Daarna zal de Standaard dan langs de oor- logsschepen heen varen, en daarna aan de kade der Chargeurs-Réunis aanleggen. Ia het slecht weer, dan gaan de Fransche heeren niet aan boord van het Russische jacht de Standaard en de Cassini stoomen dan na de ontmoeting gezamenlijk naar de reede van Duinkerken. Daar zullen de souvereinen plechtig ont vangen worden door de stedelijke overheids- personende kade der Chargeurs Reunis wordt overdekt en bevlagd, en een doorgang voert raar het gebouw der Kamer van Koophandel, waar het groote déjeune gege ven worden dat, volgens het eerste plan, aan boord van de Masséna zou worden gebruikt. Na het feestmaal zullen de souvereinen, de President en de overige aanzienlijke gas ten dadelijk naar Compiègne vertrekker- Er wordt bij de kade een hulpstation ge bouwd, en met de hoofdlijn verbonden, zoo dat de Tsaar en de Tsaritsa van Duinker ken niets anders te zien krijgen dan de reede en het gebouw waar geluncht wordt Alle burgemeesters uit Oise zijn eergisteren te Cieil bijeengekomen om te beraadslagen over een hulde aan den Tsaar; de vice- president van der. Senaat, Franck-Chauveau, nam het voorzitterschap waar. Besloten werd, geen geschenk aau te bieden, maar een adres met de handteekening van senatoren, afgevaardigden, burgemeesters enz. uit het departement. WAALWIJK, 4 Sept. 1901. Gisterenavond hield de raad onzer Ge meente, ouder voorzitterschap van den oudsten wethouder, den heer Jud. Timmermans Wz. eene openbare vergadering, waarbij afwezig waron de heer H. Mulders en het nieuw benoemde lid de heer A. H. van Schijndel. Aan de orde I. Installatie van de op 2 Juli 1.1. be noemde leden van den raad. II. Ingekomen stukken. III. Ontwerp besluit tot het nemen van een inschrijving op 't grootboek N. S. legaat van Cooth. IV. Voorstel benoeming lid van het II. C. Gasthuisbestuur. Na de opening der Vergadering komen de nieuwe leden, de heeren Jud. Timmer— mermans van Turenhout en H. Zeegers, (de heer van Schijndel is afwezig) ter raadzaal en leggen in de handen van den Voorzitter, de bij dc wet geëischte eeden af. De Voor zitter verklaart hen voor geinstalleerd, fe liciteert hen en verzoekt hen plaats te nemen. De notulen der vorige vergadering worden daarna voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen a. Besl. Ged. Staten, goedkeuring over eenkomst met het Polderbestuur. b. '1 wee adressen van de afdeeling, Waalwijk, Baardwijk en Besoijen van den Alg. Ned Bond van Schoenfabrikanten. Ie. Aan den raad, waarbij verzocht wordt om bij de uitvoering der erfstelling van Cooth te denken aan de vakschool voor de schoenmakerij. 2e. Aan het Dag. Best., maar waarvan de Voorzitter meent toch mededeeling te moeten doen, verzoekende bij het opmaken der a. s. begrooting gelden te willen brengen voor op het daarstellen van eene meetmachine voor schoenmakerij en looierij in onze gemeente. Beide stukken worden gerenoyveerd aan B. en W. c. Een Besluit van Ged. Staten goed keurende de aanvaardinging der ertstelling van Cooth: Ged. Staten wenschen echter een raadsbesluit, waarbij bepaald wordt, op welke wijze 't legaat van f40.000 wordt belegd. Het Dag. Bestuur stelt voor net volgende V0<&. "het bedrag f40.000 legaat van Cooth, laten inschrijven op 't grootboek b. de rente te bestemmen voor openbaar- en vakonderwijs. Aangenomen. 11. Benoemd na stemming tusschen de heeren Jac. van Riel, en 3. van Calker, tot lid van het R. C. Gasthuisbestuur, de heer J. van Calker. De heer Hoffmans verzocht den Voorzitter nog bij 't opmaken der begrooting gasfabriek wel in aanmerking te willen nemen, dat de kolen thans bijna tot den normalen prijs zijn ingekocht, en daarom de verhooging van den gasprijs te laten vallen. De Voorzitter belooft dat erop gelet zal worden. Provinciale Staten. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten, in het district Heusden, werden candidaat gesteld de heeren Loeff P. H. te 's-Bosch, Witlox H. J. M. te-Waal wijk. Eerstgenoemde met 9 lijsten, laatste met 7 lijsten. De stemming zal plaats heb oen op Dins dag 10 Sept. a. s. Aanbesteding. Maandagmorgen ten II uur had in het Hotel Yerwiel de aanbesteding plaats van liet bouwen van een machinale Schoenfabriek voor den Heer E. W. Klijberg-Pernot, architect de heer Jos. van Ree. Ingeschreven werd als volgt W. van Heesch, P. van Huiten, Jan van Huiten, Baardwijk, A. Treffers, II v. d. Meijs, Besoijen, G. de Rooij, C. Michaël, Vrijhoeven, G. van Dommelen Baardwijk, G. de Bont, Nieuwkuik, F. Venroij, Oithen, G. v. Dijck, Waalwijk, A. de Vrouw, 's Bosch, Wed. Aarts, Waalwijk, Gegund aan den laagsten inschrijver den heer A. Treffers. Volksiuatioéc. Zondagmorgen ter herdenking van den 21sten geboortedag onzer geliefde Koningin, gaf de Liedertafel „Oefening en Vermaak," een volksmatinée, die goed bezocht werd. O m. werd uitgevoerd de schooue cantate Ncerlands Heil, die altijd even mooi blijft, ja, we zouden durven zeggen, telken male schooner wordt. Zij werd dan ook uitste kend gezongen. Verder werden nog eenige Vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. Ongeluk. Zaterdagmiddag had een droevig ongeval plaats. De stoker van den tram had bij den draai aan de haven, bij het huis van J. Dekkers, de onvoorzichtigheid te ver buiten de loco motief te gaan hangen, zoodat hij tusschen de machine en den uiuur bekneld geraakte. Hij draaide eenige malen mee rond en werd inwendig zeer zwaar gekneusd. In de remise van den tram werd hem door Dr. van Gils de eerste geneeskundige hulp verleend, en des avonds is hij nog naar Tilburg getransporteerd, alwaar hij in 't gasthuis is opgenomen. f 6540. - 6535. - 6540. - 6130. - 7800. -7810. -7010. - 7777. - 6723. - 8480. - 6999. - 8724. - 6449. weg zijnde inwoners gegroet. Koningin Emma is Maandagmorgen weer vertrokken. Het verjaargeschenk, dat H. M. van Haar Moeder ontvangt, bestaat uit een por- celeinen theeservies van „Bozenburg." Aan de diploinatieken gala-maaltijd, welke de Minister van Buitenlaudsche Zaken Za terdagavond ter eere van Koningin's ver jaardag gat, namen deel de gezanten van Amerika, België, Duitschland, frankrijk, Engeland, den Heiligen Stoel, Italië, Japan Mexico, Oostenrijk, Portugal, Rumenië, Rusland, Spanje, Servië, Turkije, Zweden en Noorwegen de Nederlandsche gezanten te Berlijn, de minister-resident van H. M te Bern, beiden met verlof h. t. 1. aanwe zig, zoomede mr. Ruyssenacrs, secretaris generaal, en graaf Van Limburg Stirum, chef van het Kabinet van het Ministerie van Buitenl. Zaken. Ten paleize in het Noordeinde te 's Gra- venhage werd het gereedliggende register van gelukwensching geteekeud door vele Staatslieden en autoriteiten. Door het geheele land is feestgevierd hier en daar op groote schaal. Te Apeldoorn bezocht de Koninklijke familie in een h la deauinont galarijtuig te half drie het feestterrein. Daar de regen gestadig viel, keerde H. M. dadelijk weer naar het paleis terug. Een aardige attentie had II. M. de Ko ningin aan de telegraafambtenaren bereid, die gelijk men zich denkeu kan een druk ken dienst hebben met dit feest. Er werd n. 1. een korf champagne gezonden voor de ambtenaren op het Loo en te Apeldoorn. Uit Amsterdam meldt men In de huurt IJ IJ, achter de Stalhouders kade, is Zaterdagavond de feestvreugde ver stoord door een ernstig ongeluk, waarbij een moeder van vier kinderen het leven heeft verloren en dat te wijten is aan lichtzin nigheid, van twee jongelingen. Zekere Chr. Persoon was op de gedachte gekomen een ijzeren gasbuis met chloor-kali en zwavel te vullen, de buis te sluiten en deze dan met kracht tegen een muur te slaan om een ontploffing te veroorzaken. Een vriend was hem bij de uitvoering behulpzaam. Aan een lang koord gebonden slingerden de knapen de geïmproviseerde helsche machine tegen den gevel van een der huizen. Met een hevigen knal sprong de buis uit elkander met het gevolg, dat een 32-jarige vrouw, echtgeuoote van W. Schuijt, door een der scherven doodelijk aan de slaap werd ge troffen. Men bracht haar naar het Binnen gasthuis, waar /ij overleden is. Een andere vrouw werd licht gewond en Persoon zelt, bekwam ook een lichte wonde, die in het gasthuis verbonden werd. De politie maakte tegen het roekeloos tweetal proces-verbaal op. Bossche Kutüoliekendng. Naar „Het Huisgezin" uit goede bron verneemt, zullen in de nlgemeene avond vergadering als sprekers optreden de zeer- eerw. zeergel. heer dr. G. van Zinnicq Berg ra an n, pastoor te Tilburg en de hoog- edelgest. lieer kolonel B. R. F. van Vlijmen, lid der Tweede Kamer voor Vechel. Dezer dagen is aan de R. K. werkgevers van het Diocees navolgende circulaire ver zonden Wij hebben de eer U mede te deel en dat, krachtens opdracht van en aanneming door het Dagelijksch Bestuur van den te Tilburg op 29 September a. s. te houden Diocesanen Katholiekendag, wij het Bestuur uitmaken van de Tweede atdeeling (het So ciale Vraagstuk voor de Werkgevers) wij komen U met den meesten aandrang uit— noodigen deel te willen nemen aan dezen Katholiekendag en meer in het bijzonder aan de werkzaamheden der tweede Sectie De toegang tot de afdeelingsvergadering die zal gehouden worden ten 12 uur inde zaal dei Sociëteit Philharinonie, is vrij op vertoon eener kosteloos te verkrijgen kaart voor de Algemeens Vergadering, te houden in de groote zaal van den R. K. Gilden bond is noodig een kaart van f L—, f 0.50 of f 0.25; beide soorten kaarten zijn, tegen toezending van het bedrag der betalende, bij ondergeteekende verkrijgbaar. Wij durven de hoop koesteren dat door Uwe en aller medewerking deze Katholieken dag en meer speciaal de Tweede Afdeeling een even groot succes moge hebben als die van het vorige jaar te 's Bosch. Het Bestuur de Tweede Afdeeling van den Diocesanen Katholiekendag, Jan B. M. van Scsouw, Goorle, President. 4s Bosch. Eindhoven. Helmond. Nijmegen. Tilburg, Secr. G. J. Vermeulen, Johan de Vlam, Louis Holtus, N. van Haaren, Rud. J. A. Diepen, De werkgevers, die bij verzuim deze cir culaire niet mochten ontvangen hebben, wor den beleefd verzocht deze te beschouwen als aan hem persoonlijk gericht. Koninginnedag. Vrijdagmiddag om 4.56 kwam de Ko ningin-Moeder met gevolg reeds te Apeldoorn aan om er den verjaardag van Haar Dochter te vieren H. M. werd verwelkomd door H. M. de Koningin en den Prins-Gemaal. Bij het rijden naar 't Paleis werd de vor stelijke familie haitelijk door de op den Nachtperuilssie. De minister van Oorlog heeft aan de autoriteiten der landmacht een circulaire gericht omtrent het verleenen van nacht permissie tot middernacht. Het is hem gebleken dat de bepalingen daaromtrent door enkele korpscorainandanten in dien zin worden opgevat, dat zij de be voegdheid zouden geven om, zij het ook bij groote uitzondering, aan den geheelen troep zoo genaamde nachtpermissie te verleenen. De minister acht hunne meening ten deze onjuist. Reeds daarom moet hij het afkeuren dat hier en daar zij het dan ook bij uitzonde ring, in algemeenen zin aan alle militairen onder wie een groot aantal minderjarigen, ongevraagd en bij gelegenheden, die aan leiding kunnen geven lot uitspattingen van allerlei aard, wordt toegestaan den geheelen nacht buiten de kazerne door te brengen. O »k in dit opzicht herinnert de minis ter, dat zich in den troep tal van jeugdige miliciens bevinden, wier ouders, zeer te recht, tegen zoodanige onnoodige en onge- wenschte vrijheid overwegende bezwaren heb ben, bezwaren, waarmede het plicht is re kening te houden. Ondervinding bij den troep heeft hem bovendien geleerd dat zoodanige nachtper— missiën onnoodig en ongewenscht zijn. Wenscht de corainandeerende officier, zooals bij algemeene feestelijkheden het geval kan zijn, gebruik te maken van de hem gegeven bevoegdheid om, zonder aanvraag van de belanghebbenden, algemeene permissie te ver leenen, dan kan zulks geschieden door, voor die gelegenheid, het avondappèl zooveel later te doen houden als noodig wordt geacht. Verder komt het den Minister gcwenscht voor dat van de bevoegdheid tot het ver leenen van permissie later dan middernacht, geen gebruik wordt gemaakt ten aanzien van minderjarigen, wanneer door ouders of voogden een verzoek tot het niet verleenen vau°dergelijke permissie mocht zijn gedaan. Barnum Balley. Men schrijft aan het Centrum dd. 31 Aug: De eutree in ons land van de „grootste tentoonstelling „der wereld" moet zelfs de ,,Amerikaansche" verwachtingen, door het gezelschap verwekt, hebben overtroffen. Is het louter toeval geweest, dat men het eerst optrad in het „paardenminnend" Gro ningen Reeds de ontlading der kolossale eigen treiueu, werd door een menigte volks bijgewoond, die vanaf Vrijdagavond 9 uur tot Zaterdagmorgen 8 uur het stationsempla- ceraent vulde. Er zijn heel wat menschen gewees', die er hun heele nachtrust hebbeu opgeofferd; zoo werd ons verzekerd. De te volgen weg, die vooraf was aange geven, was gedurende de „joyeuse entrée" uitsluitend voor Barnum bestemd; geen an dere rijtuigen mochten die straten passeeren de bruggen waren voor deze gelegenheid versterkt. Als een staaltje van de genialiteit der reu— zcnolifanteu wordt verleid, dat zij eerst heel voorzich'ig met hunne voorpooten de sterkte der bruggen inspecteerden, alvorens hunne logge gevaartens er aan toe te vertrouwen. En terwijl de stoet onder aanhou lende regenvlagen optrok naar het noorderspori— terrein, gingen de fourageurs de winkels bin nen om in te koopen wat dienstig kon zijn als mondvoorraad voor het overgroote ge zelschap. De kolossale reuzentent werd m allenil op geslagen en ofschoon het weer heelemaal niet meewerkte, was men toch op tijd, 'egen half een gereed juist vroeg genoeg voor de middagvoorstelling. Bij het vele wat reeds ieder Nederlander over dit paardenspul weet, mag hier toch nog wel even gezegd worden, dat het geheel hoe „groszartig* en Amerikaansch ook, er netjes en zindelijk uitziet. De zitplaatsen zijn gemakkelijk; en wat veel waard is, ie der vindt als vanzelf zijn gereserveerde ff niet gereserveerde plaats. De middag voorstelling was weer goed bezet 's avonds was liet vol. Men moet er bij geweest zijn om ie kunnen geloo/en, dat een circus met 15000 menschen, geen onmogelijkheid is. Bij de verschillende „'oeren" wordt het te gelijk bediend in het grooie ciicus zijn vier kleinere zoodat zenuwachtige menschen misschien zullen beweren, wat ook weer uit kom', dat men van het goede ook te veel kan k'ijgen. Dat hetgeen te zien wordt gegeven, de hoog gespannen verwachtingen niet overtreft wel evenaart is te danken of te wijten, niet aan de artisten, maar aan de kolossale reclame die werd gemaakt. De „Olympische.,, en „Romeinscheweddrennen" ovcr reffen dunkt mij alles wat op dit gebied ooit gegeven werd en misschien ooit gegeven kan worden. De locale pers is vol waardeering over „Barnum Bailey,, en als „een goed begin het halve werk is", zal hun tocht door hel »steinreiche" Holland een schitterend succes zijn. Wat Amerikaausche ondernemingsgeest en reclame toch vermag 1 Collecte voor Nieuw Dordrecht Men verzoekt ons plaatsing van 'i volgeude Gaarne voldoen wij aan het verzoek van den WelEerw. Heer A. C. Dames, aangewe zen pasioor der nieuw op te richten Parochie van Ne-iw—Dordrecht, om een aanbevelend woord der collecte, welke ZEerw. eerstdaags in de stad en in het aartsbisdom Utrecht gaat beginnen. Door mgr. den Aartsbisschop werd aan ZEw. de vereerende opdracht gedaan, de voorbereideude werkzaamheden te regelen, tot oprichting der nieuwe Parochie van Nieuw-Dordrecht in de Drentschs Venen, die aldaar wegens het toenemen van het aantal Katholieken volstrekt noodzakelijk geworden is. Ook verkreeg ZEerw. goedgunstig verlof, om voor dit schoone doel in het Aartsbisdom giften te verzamelen. Wij vei trouwen, dat de WelEerw. heer Dames niet te vergeefs een beroep zal doen op de bekende milddadigheid der gcloovigen van het Aartsbisdom. Dc Apostolische ver maning: „Doet wel, vooral aan de huisgenooten des geloofs," is hier volop toepasselijk. Immers, de Katholieken van Nieuw-Dordrecht, allen eenvoudige veenwerkers, kunnen voor hunne pa-ochiekeik weinig of niets bijdragen. Toch hebben zij een eigen bedehuis dringend noodig. Van de naastbijgelegcn kerk te Compascuum zijn zij minstens drie uur verwijderd. Alleen des zomers kunnen zij door het diassige veen dien verren en moeilijken tocht afleggen. Maar des winters zijn de arme veenbewoners zoo goed als geheel van godsdienstoefeningen verstoken. A'dus zijn 500 comunicanten van Nieuw- Dordrecht tot heden eraan toe. Er moet eau nieuwe kerk voor hen gebouwd worden, en wel eene uit steen, vau niet te geringen omvang, wijl de toename der bevolking een kerkgebouw, dat 800 personen kan omvatten, leeds in de naaste toekomst noodig maakt. Waar Nederlandsche Katholieken gedurig zooveel bijdragen voor de instandhouding en den bloei der vreemde Missiën, mogen zij ongetwijfeld niet achterblijven, om dit echte Missiewerk in hun eigen vaderland, in het aartsdiocees, krachtig te ondersteunen Elke aanbeveling onzerzijds ten bate der collecte van den WelEerw. Heer Datnes mag daarom overbodig heeten. Dit uitnemend goede werk spreekt met luide welsprekend heid voor zichzelf. Moge God deze ver dienstelijke onderneming met gunstigen uitslag bekronen en al degenen, priesters en leeken die het door hunne roilddagheid steunen, zegenen en loon en in rijken overvloed. Het Centrum 29 Aug. 1901. van aanleg der lijn en van het benoodigJe materiaal, dat hij Uwe vergadering beleefd verzoekt hem, zoo liet kan, zoo spoedig mogelijk te willen berichten of zij zich tot het verleenen dier subsidie bereid verklaart 't welk doende J. H. M. Vermeülbn Breda, I September 1901. In eene daartoe gehouden raadsvergade- ring is deze aanvraag van de hand gewezen Zondagavond, den laatsten dag der kermis, was het nog al rumoerig. Zekere J. v. d. Z. kwam bij O. T. alhier in de herberg en kreeg over eene aange legenheid, naar vij vernemen omtrent het stallen van roe, van vreemde kooplui twiit die zoo hoog liep, dat de eigenaar zijn tegenstander met een fleseh ar.n 't hoofd verwond. Door I)r. v. Gils werd hij verbonden. Denzelfden avond kwam iemand Waalwijk uit een Café alhier, en werd zon der dat hij 't minste erg in had en nog goeden avond wenschte, aangevallen en ïiem een snede over 't gezicht toegebracht, De dader is bekend. Een en ander is in handen der politie. Gisterenmiddag had een ongeluk plaats gelukkig zonder ernstige gevolgen. Dj heer V, C. alhier, die op zijn fiets van Kaatsheuvel huiswaarts keerde, wilde mijden voor een Camion, toen hij daarnaast zijnde struikelde, en onder hef voertuig terecht kwam, dat hem over 't lichaam ging. Gelukkig was het voertuig ongeladen, en kwain hij met den schrik en eenige kwetsuren vrij. Capelle. Van de door deze gemeente geschreven geldleening groot f8000.rentt 4°/0 zijn toegewezen aan de HH. P. van Gastel Zoon, kassiers te Dongen f l tegen den koers van l001/4%* en aan HH E. Sassen Co., Bankiers te Breda, f 70ti( ad 99i/4%. Capelle, 3 Sept. Het tweede toelating! examen voor de H. B. S. te 's-Hertogen bosch, gisteren en heden afgenomen, hebbe: 8 candidaten deelgenomen, Yan wie er i slaagden. Onder deze laatste behoort C.G Oerlemans, een leerling van de school in de Heistraat. De arbeider Van Dongen alhier, mede werkzaam in de schuur, waar voor eenige weken door een val van den graantas de Wed. J. van Roosendaal op eene zoo on gelukkige wijze aan haar einde kwam, wu toen zoodauig geschrokken, dat hij tot lieden ernstig ongesteld is geweest. Thans is hij van de laatste Heilige Sacramenten voorziei moeten worden. Een onzer oudste ingezetenen, mej.de Wed. H. Boelaars, 88 jaren oud, is gisteren begraven. Kaatsheuvel. Voor de vacante betrek king van hoofd der school op den Loon sclien Dijk alhier, hebben zich slechts sollicitanten aangemeld, waarvan slechts i aan de eischcn dor oproeping voldoen. De» zijn nu in alfabetische volgorde op de voor dracht geplaatst, zoodat hierop de volgend- namen voorkomen. Hendriks uit L'dec Van der Horst alhier, en van Veldhore uit Geertruidenberg. Raamsdonksveer, 3 September. Ea zoontje van v. d. W. geraakte bij kt schoonmaken van een rijwiel met twee zij ner vingers bekneld tusschen het ketting wiel en den ketting met het ongeloüij gevolg dat de wieltanden in de vinger drongen. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Zondag had alhier op het Kruisp»! eene vechtpartij plaats. Van het mes s geen gebruik gemaakt, doch er werd; eene menigte klappen uitgedeeld. Tegt de deelnemers is proces verbaal opgemaai: Ook ia des avonds door een slagerskue:: uit Geertruidenberg bij de geachte farnio S. met een slagersbijl een bovenlicht ing worpen. Ook tegen hem is proces-verbu opgemaakt. In de heden gehouden zitting w den gemeenteraad zijn ter aanvulling- onderwijzers-vacature aan de openbare sc» len benoemd de Heeren Huysmm w Moerdijk en Marks van Waalwijk. Besoijen. Bij den Raad dezer gemeente is de volgende concessie aanvrage ingekomen. De ondergeteekende J. H. M. Vermeulen, parficulier, wonende te Breda, heeft de eer UEd. Achtbaren bij dezen kennis te geven dat hij voornemens is eerlang concessie aan te vragen voor het leggen en het in exploi tatie brengen van een stoomtram van Breda langs den Rijksweg naar Terheijden en ver volgens langs de provinciale en Gemeente wegen naar Wagenberg, Made en Geertrui denberg, van daar langs den Rijksweg naar Raamsdonkveer en vervolgens langs de Gemeente- en Provinciale wegen naar Raamsdonk, Waspik, Capelle naar Besoijen met een zijtak van Made over den Hout naar Oosterhout. dat hij daarvoor aan het Rijk en de Provincie subsidie in de aanlegkosten enz. zal aanvragen, mits, de betrokken Gemeen ten gezamenlijk genegen zijn eene jaarlijk- sche subsidie te verleenen van één percent van het bedrag van twee derde der kosten LONDEN, 3 September. Dr. K>ause,i Johannesburg aan Lord Roberts overgaf, gisterenavond in zijn hotel te Londen g-J resteerd op vermoeden van spionucerKj Zijn bagage is in beslag genomen. Krause woonde sedert 4 maanden Engeland. Men zegt dat hij, na den e van trouw aaa de Engelsche regeeiing al; legd te hebben, belangrijke mededeeling1 heeft verstrekt aau de Boeren. Vanochtei is hij voor den politie rechter in de Bo* street verschenen wegens hoogverraad. L- het bevel tot in hechtenisneming hem y<J gelezen was, noemde Krause de beschuldig onzinnig. Over een week moetKrause weer voorkom-' Hij is in arrest gehouden. POTSDAM, September. PrinsTsjo» met een bizonderen trein vanmiddag het station aangekomen en daar ontvang- door den commandant van het garniz^" den directeur van politie. Met eeo "J ging hij naar de oranjerie in het P!' Sanssoucci. Men zegt dat de KeizerP, Tsjoen morgen middag in het Neue zal ontvangen.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2