DedoodvanPresident MacKinley, BINNENLAND. In 3 I 1 De Opening der Staten-Generaal. I. 1 I I I 1 i l 'hi I i i i 'i t c v. J .;!i; I r II J 1 i i1 1 I 1 I 1 i Ml'! soldaat-keukenmeid in het witte koks uniform, staat met 'n pijp in zijn mond het vuur aan te wakkeren. Ginder staat een soldaat spek in reepen te snijden en werpt dit in den tieumana kook-ketel, waar het sist en knettert. Ren sergeant houdt toezicht op het koken Ginder staat een houten gebouwtje 't ré de cantine waar de soldaat allerhande dranken kan bekomen, spiritualiën uitgezonderd. Zoo'n tent is ook aardig van binneu Ren groote paal, standaart-Jan staat in het midden, geweer en trom en ranselrek ziji daar aan. Om standaard-Jan ligt een laag stroo Daar op vinden elf man een rustplaats. Nu dc mannetjes liggen daar ruim, want daar is plaats voor zestien. Een ijzeren ledikant, een kist, een tafel ruor standaard, jas, drie stokken met een plankje er op, dienstdoend waschtafel, vor men het ameublemeut. Voor het vaandel staat de teut, waar de wacht verblijf houdt. Daar voor een primitieve bank ran boom- staken vervaardigd, waar de wachthebbende manschappen in tijd van rust kunnen plaats nemen. Of ze veel rust zullen hebben in deze tijd van imitatie-troebelen (Zie verder hier achter.) De laatste oogenblikkcn. President Mac Kinley is zacht en kalm overleden slapende ging hij de» dood in, nadat hij ongeveer 4 uren bewusteloos was geweest. Vóór hij hei bewustzijn verloor, zagen de doctoren zijn lippen bewegen. Zij bogen zich over zijn bed en hoorde hem zwak, doch duidelijk in gebed zeggen Uw koninkrijk kome. U wil geschiedde. De president was Donderdag, kort vóór dc ernstige wending in het ziekteverloop, vol vertrouwen in zijn herstel. Toen de ziekenverpleger hem de pols voelde, had Mac Kinley glimlachend tot hem gezegd Vroeger heb ik een horloge en een porte feuille gehad. Ik heb ze beide zien wegne men. Op het oogenblik ben ik armer dan een kerkrat. Toen bleek, dat, tijdens de verwarring na den aanslag, dieven van de gelegenheid gebruik gemaakt hadden, om den president zijn horloge en zijn portefeuille te ontstelen. Tegen 2 uur in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, toen één der doctoren zag, dat het einde suel naderde, riep hij dadelijk dc leden der familie. Mevrouw Mac Kinley sliep en men oordeelde het raadzaam haar niet te wekken. Bedroefd traden de overige familieleden de sterfkamer binnen en namen plaats rondom het bed van den president. Het was toen vijf minuten over tweeen. Weer verliepen eenige minuten. Toen hief dr. Rixcy de hand op, als om een teeken te geven, en sprak met gesmoorde stem: De president is dood. CortelyoD, de particuliere secretaris van Mac Kinley, die met de familieleden aan het sterfbed had gestaan, verliet de kamer en begaf zich naar de lager gelegen verdie ping, waar de leden van het kabinet zich bevonden eu deelde hun in diepe stilte het droevig nieuws mede. Mevrouw Mac Kinley had, toen dr. Rix*y haar in den loop van Vrijdagavond zei, dat liaar echtgenoot moest sterven, op wauho— pigen toon geantwoord U moet hem redden. U kunt hem niet laten sterven. De uatie kan niet bui'.en hem 1 De doodstijding ontving zij echter veras send kalm eu zij stemde toe in den wensch der doctoren, om de zorg der begratenis over te laten aan de autoriteiten eu de persooulijke vrienden van den overledene. Zaterdag bleef mevr. Mac Kinley den ge— hcelen dag in haar kamer. Zondagmorgen te elf uur werd een een voudige lijkdienst gecelebreerd, ten huize van den heer Milburn, den president der tentoonstelling, waarin president Mac Kinley overleden is. President Roosevelt en de leden van het kabinet stonden bij de lijk kist bovendien waren vele andere bekende persouen tegenwoordig, evenals de weduwe en de leden der familie. Het stoftelijk overschot van den vermoor den president is Zondag overgebracht naar de City Hall, begeleid door de leden van het kabinet, en atdeelingeu geregelde troe pen, militie en marine het volk werd er in den namiddag toegelaten. Maandag wordt het stoffelijk oveischol naar Washington overgebracht r.aar Was hington overgebracht, waar het ter bezichti- giug zal worden gesteld, om Donderdag te Canton te worden begraven. Do lijkschouwing. De lijkschouwing heeft Zaterdag plaats gehad. De docloreu hebben daarna het volgend rapport gepubliceerd „De kogel, die het borstbeen heeft ge troffen, is niet door den huid gediongen. Hij heeft weinig gedaan. De andere kogel is door de beide wanden van de maag gegaan bij het onderste gedeelte. De beide gaten, door den kogel veroorzaakt, zijn dichtgenaaid, doch rondom de twee ga en heeft zich koudvuur geopenbaard. Nadathij door dc maag is gegaan, is de kogel in den onderbuik blijven zitten waarbij hij het onderste gedeelte der ledenen heeft geraakt eu gescheurd. Dit deel van deu door den kogel gevolgden weg was eveneens door koudvuur aangetast. De kogel is niet teiuggevonden. Men heeft geen spoor van buikvliesont— steking of aandoeniug der oveiige organen ontdekt. De dood is het gevolg van het koudvuur, dat de maag heeft aangetast en de wonden, door den kogel veroorzaakt, alsmede de weefsels op den weg van den kogel. De dood was onvermijdelijk in weer wil van iedere geneeskundige of heelkuudige behandeliug." Dit rapport heeft in deskundige kringen groot opzien gebaard. Men vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat de doctoren niets hebben bemerkt van het koudvuur en hoe het komt, dat de kogel niet gevonden is terwijl men hem met X-stralen gemakkelijk had kunnen ontdekken. Deskundigen be weren, dat de toediening van het voedsel noodlottig moest zijn dat bij maagwonden in 10 van de honderd gevallen zich eerst beterschap vertoont en dat na de toediening van voedsel het ziektevei loop doodelijk wordt. Men begrijpt niet, hoe de doctoren, die Mac Kinley behandeld hebben, met deze omstandigheden niet bekend waren. De Eedsaflegging van president Roosevelt. Zoodra vice president Roosevelt vei nam, dat Mac Kinley's einde naderde, begaf hij zich per extra-trein, die een Engelsche mijl per minuut aflegde, naar Buffalo. Zaterdag middag 10 minuten over half twee arriveerde hij altlaar en begaf zich naar het huis van zijn vriend Wilcoxs en daarna naar het sterf huis. Onder escorte keerde hij naar het huis van zijn vriend Wilcoxs teiug. Hij legde den eed af in Wolcoxs biblio theek in tegenwoordigheid van vijf ministers van het kabinet en anderen. Root, secre taris van oorlog, sprak, terwijl de tranen langs zijn wangen liepen, eu deelde Roose velt mede, dat de leden van het kabinet besloten hadden, hem te verzoeken om ge wichtige redenen betreffende de regeering, terstond den eed te willen afleggen. Roosevelt antwoordde, den eed terstond te zullen afleggen ingevolge dit verzoek en dit uur van diepen, treurigen nationalen rouw. Ik wensch te verklaren, zeide hij, dat het mijn doel zal zijn, onafgebroken de po li' ick van Mac Kinley te volgen voor den vrede, den voorspoed en de etr vau on? geliefd vaderland. De Daily Chronicle zegt vau President Rooseveli „De nieuwe president der Veieenigde S.a- ten heeft een schitterende en zeer vlugge carrière gemaakt. Niemand heeft tot dusver reeds op zijn 43e jaar dezen hoogen post bekleed, noch ook Roosevelt evenaard in veelzijdigheid van gaven. Geen heerscher is ooit met zooveel vrijheid van beweging aan het werk gegaan. Roosevelt gaat niet gebukt onder traditie, hij loopt niet aan den leiband 1 een partij, hij is onalhaokelijk zoowel van de geldkliek als ran de bosses. Hij is benoemd tot oaudidaat voor het vice—presi dentschap zonder zijn toestemming tegen zijn weigering in, zelfs eu verkozen zonder zich door eenige belofte gebonden te hebben. Hij wordt dus het hoofd van bijna honderd millioen menscheu, met volkomen vrijheid om zijn eigen gedragslijn te volgen. Een zoo benijder.swaaidige gelegeuhciJ is geen Pre sident ooit tc beurt gevallen, en ieder die hem kent, gelooft dat hij voor de onverwacht hem teu deel gevalieu taak berekend zal zijn. Hij is sedert lang populairhij heeft een nationale reputatie op allerlei gebied „Wat zal een man met zulk een verleden doen, nu hij President is geworden Zeker zal hij geen ledepop zijn. Hij heeft bijna den vollen termijn vau vier jaren vóór zich Het land veikeert in een tijdperk van buitenge wonen bloei. Zijn invloed zal zich laten gelden in de richting van hervormingen in ambtenaarskringen, in tariefhervormingen en een eerlijk bestuur. Hij zal de misb-uikeu i de tiusts trachten te temperen. Senator Hanna zal niet langer de groote macht zijn achter den zetel van den President. „Maar hoe zal de buitenlandsche politiek nu gestuurd worden Daaiop heeft het Con gres maar weinig invloed. Roosevelt nu is expansionist en imperialist. Hij is een der vuiigste voorstanders geweest van de inlijving van Hawaii, hij heeft geijverd voor verster king van de vloot, en Engeland dwars gezeten in de Venezolaansche kwestie. Men kan daaruit opmaken, hoe hij over de Nicaragua kwestie denkt. Hij is een te ervaren en ver standig man, om aan dwaze opwellingen gehoor te geven, maar zijn politiek zal krachtig Ainerikaausch zijn, zoo al niet agres sief. Vermoedelijk zal hij Uncle Sam meer dan ooit tot politieagent van de Midden— en Zuid Ameiikaausche Staten maken, en uog luider dan zijn voorganger Europa toeroepen Handen thuis Zoo zal hij Amerika's invloed sterker voelbaar maken. En wat voor gedrags lijn hij overigens moge volgen, er is veel kans dat deze jongste President een van de grootste Presidenten zal worden." President Roosevelt heeft de volgende proc lamatie afgekondigd Ons vaderland is door een vreeselijktn slag getroffen. President Mac Kinley is hei slachtoffer geworden van den aanslag op zijn persoon. Deze misdaad is niet alleen gericht tegen den eersten ambtenaar van het land, doch tegen elk burger, die dc wetten eerbiedigt en de vrijheid lief heeft. Het leven van president Mac Kinley is gekenmerkt door de innigste liefste voor zijns gelijken en door een bijzondere zorg ter verzekering van de nationale welvaart. De wijze, waarop hij geleefd heeft en die waarmede hij, toen het uur der hoogste beproeviug gekomen was, den dood heefi tegemoet gezien, zullen voor immer een kostbare nalatenschap vor men voor ons volk. Het voegt ons als volk onze onvergankelijke liefde en onzen eerbied te betuigen voor zijn leven, alsmede onze innige smart over zijn ontijdig einde.'', In verband hiermede bepaalt de heer Roosevelt dat Donderdag a.s., de dag, waar op het stoffelijk overschot van den president aan de aarde zal worden toevertrouwd, be schouwd zal worden als een dag van touw en van gebed voor het geheele grondgebied der Vereenigde Staten. Nadrukkelijk beveel ik allen aan dus zegt de heer Roosevelt op dieu dag sa men te komen op de plaatsen waar zij ge wend zijn te bidden en zich daar op de knieCn te werpeu, ten teeken van onderwer ping aan den wil vau den Allerhoogste en .uit het diepste huuner harten een hulde van liefde en eerbied te brengen aan hem, door wiens dood de uatie bittere smarten lijdt. BUFFALO, 16 September. liet stoffelijk overschot van Mac Kinley is vanochtend vroeg van het stadhuis, waar het gisteren op een praalbed heeft gelegen, naar het station gebracht, om vervoerd te worden naar Washington. JDe stoet werd door een voud, gemis van praal, gekenmerkt. Roosevelt reisde met den trein mee. BUFFALO, 16 September. De doodkist, die bedekt was met de ving, waarop twee schooven graan, werd gedragen door solda ten en matrozen, en was vergezeld door een klein escorte vau leger en marine. Muziek deed de gezangen„Nearing my God to Thee" en „Oh God, our Help in ages past" hooren. De leden van het ministerie volg den in rijtuigen naai het station. Met den trein gingen mee: Mevrouw Mac Kinley, de ministers en een aantal senatoren De doodkist werd in een met zwart gedrapeer- den vragen geplaatst op een verhevenheid, waardoor zij makkelijk gezien kan worden wanneer de trein voorbijgaat. Het deksel is gesloten. Soldaten staan aan het voeten matrozen aan het hoofde-eind. Jaar- en Premiemarkt te Waal wijk, op Donderdag 19 September a.s WAALWIJK, 18 Sept. 1901. Henoeming. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot Bur gemeester van Vlijmen, P. A. Zwaans, en tot Burgemeester van Hooge-Zwaluwe I). J. baron van lleeckeren van Brandseuburg, secretaris dier gemeente. Loting Nationale Militie. Bij de sluiting van het inschrijvings register voor de lotelingen van het jaar 1901 lichting 1902 blijkt, dat zijn inge schreven zeven-en-veertig personen, waarvan vermoedelijk zullen worden vrijgesteld 5 wegens broederdienst, 2 wegens gebrek oogen, 1 als eenige zoon, 1 gebrek rech terbeen eu 1 gebrek arm. In ons vorig nummer deelden we mede, dat de loting plaats had op Dinsdag 29 October om 11 uur, dit moet zijn 101/^ uur. Aanbesteding. Zaterdagavond ten 7 uur werd door den beer Jos. van Ree, architect alhier aanbe steed, het bouwen ivan vier woonhuizen met boerderij Ingeschreven werd als volgt G. van Dijk, Waalwijk ƒ6600, P. van Iersel, Druilen - 6485, J, Schoep, Drunen - 6472, A. Veltman, - 6442, G. van Hullen, Waalwijk - 6278, H. van der Meijs, Besoijen - 6040, G. de Rooij, Waalwijk - 6035, A. Snijders) Drunen - 6005, G. van Dommelen, Baardwijk - 598-5, P. van Huiten, Waalwijk - 5860, W. van Ileesch, - 5464, Wed. A. Aarts Zonen,Waalwijk- 54-34, Gegund aan den laagstelt inschrijver. Noordbr. Maatschappij van Landbouw. Algemeene vergadering van de 14e Ahlee- ling der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw, op Donderdag 19 September a s 's morgens ten 11 ure, in het gebouw „Mu sis Sacrum" te Waalwijk. Aan de orde 1. Het doen van rekening en verantwoor ding over 1900. (Art. 13 der Statuten.) Vaststelling der begrooting voor 1902. 3. Uitreiking der premiën en diploma's aan de bekroonden in den wedstrijd. Ougevul. Gisterenmorgen had een wielrijder het ongeluk in ouze gemeente een kind aan te rijden en nog al vrij ernstig. De fiets kwam op het kind te vallen, zoodat de kleine aanmerkelijk verwond werd. Ook de fietser had tengevolge van zijn val, verschillende kneuzingen bekomen. Straf. Tegen zekeren K. uit Sprang, die een Waalwijker den laatsten Zondag der kermis verschillende verwondingen toebracht, heelt de rechtbank te V Bosch gisteren 6 maan den geeischt. Rumoerig. Zondagavond was het vrij rumoerig op straat, eenige dronkemannen van de Baardwijksche kermis, maakten in de Sta tionsstraat nogal veel drukteeen paar proces-verbaals werden gemaakt, en aan een levenmaker werd vrij logies op 't bureau verschaft. Wielerbaan Tilburg. Op Zondag 15 September 1901, des na middags te 2 ure, zullen Groote Belangrijke Iutcrnationale Wielerwedstrijden gehouden worden. -- Het programma bevat de volgende num mers No. 1. Kampioenschap van Noord-Brabaut, voor clubs in deze Provincie. No. 2. Wedstrijd over 10 K. M., •No. 3. Vs Engelsche mijl Handicap-Race, No. 4. Tandem-Race, tussehen 2 Hollandsehen en 2 Belgische Tandem paren over 3 K.M. De deelname is zeer groot, zoodat de wedstrijd zeer interessant zal zijn. Er was gisteren een meer dan gewon» belangstelling voor de openings—plechtigheid der Kamers. Ondanks het regenachtige we der hadden velen zich opgemaakt om den stoet te zien van Hare Majesteit de Konin gin die diimial voor het eerst was verge zeld van Haren Gemaal, Prins Hendrik. Dc Hollandsche spoor had verscillende ex'ia— treinen laten loopen en daarmede waren ve len naar de hofstad gekomen. En als al'ijd hadden nu ook weer lal van behoeftige n een extratje willen verdienen en den gamchen nacht door het ongunstige weer getrotseerd, om zich tc verzekeren van een goede p'aats vror den ingang van de tribune der Tweede Kamer, en die heden aan den man tc brengen. Fraai als altijd was de stoet, waarmede H. M. de Koningin zich naar het Binnenhof begaf. De met acht paarden bespannen gla zen koels, waarin H. M. door Prins Hendrik werd vergezeld, vormde het middelpunt en daaromheen groepeerde zich het geleide van hofdignitarissen en het militair escorte. H. M. en H. D. Gemaal werden hartelijk toe gejuicht door de dichte menigte. Aan het Kamergebouw werd de Souvereine opgewacht door de taltijke commissie van in- ea uitgeleide. In de Kamer zelve was het als naar gewoonte vjij woelig, tot dat de stem van den ceremoniemeester aankondigde »H. M. de Koningin" en alles dood stil werd. Vriendelijk neigend schreed de Vorstin met haar Gemaal naar den Troon, waar zij or.— mjddelijk aanving met het lezeu der Troonrede. Mijne IIeereti Het is Mij aangenaam voor de opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal in uw midden te verschijnen en Ik acht Mij gelukkig dit thans te mogen doen ver gezeld van Mijn Poorluchtigen Gemaal. De betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden bleven van zeer vriendschap- pelijken aard. Door den Nederlandschen minister-resident te Peking, is gezamenlijk met de vertegenwoordigers van andere belanghebbende mogendheden eeue overeen komst met China gesloten, waarbij dat Rijk zich verbindt, tot schadevergoeding wegens de vernieling der legation. Het personeel van zee- en landmacht en van de oveiige takken van 's Rijks dienst, gaf Mij zoo hier als in de overzeesche ge westen, door de loffelijke volvoering van zijn taak, reden tot tevredenheid. De alge meene volkstoestand stemt in velerlei opzicht tot dank. Intusschen mag niet worden voorbijgezien, dat, zoo op geestelijk als stoffelijk gebied, een wijziging van toe standen is ingetreden, die meer dan tot dusver de overheid tot het geven van leiding en het verleenen van steun noodzaakt. Hierbij behoort zij voort te bouwen op de christelijke grondslagen van ons volksleven. De bestaande Zondagswet eischt herzie ning. Het zedelijk karakter van het open bare volksleven zal op meer afdoende wijze door de wet beschermd moeten worden. Zonder de persoonlijke vrijheid te na te komen zal op openbaar terrein de speel- en drankzucht krachtiger moet worden be teugeld. Voor de vrijmaking van het onderwijs in zijn onderscheidene vertakkingen zal op den ingeslagen weg worden vooitgesehreden. Niet minder blijft de stoffelijke zijde \an het sociale vraagstuk Mijne aandacht trek ken. U zal een ontwerp worden aangeboden om aan den landbouw eene rechtstreeksche vertegenwoordiging te geven. Door haar voorgelicht zal de Regeering beter zijne be langen kunnen behartigen. De vervalsching der voedingsmiddelen en de oneerlijke mede dinging belmoren te worden bestreden. Voor de ontwikkeling van de practisehe volksop leiding ook door regeling van het leerling stelsel zal uwe medewerking worden inge roepen. Het octrooirecht voor uitvindingen behoort op nieuwe giondslagen hersteld te worden. Het Consulaatswezen wensch lk in toe nemende mate aan de belangen van Land bouw, Nijverheid eu Handel dienstbaar te maken. Het arbeids-contract vereischt nadere re geling. De verplichte verzekering door de ongevallenwet voorgeschreven, zal onverwijld worden uitgevoerd, zoodra de regeling van het beroep zal zijn tot stand gekomen. Ook tot de zeevisscherij en den landbouw zal deze verzekering zijn uit te breiden. Daar naast wordt de verplichte verzekering tegen de gevolgen van ziekten, invaliditeit en ouder dom voorbereid. Overmits de toestand van 's Rijks schat kist niet voldoende is om deze geestelijke en stoffelijke sociale hervormingen tot stand te brengen, wordt versterking van *s Rijks inkomsten vereischt, waarvoor allereerst her ziening van het tarief van invoerrechten in aanmerking komt. Indien de minvermogende door deze herziening mocht gedrukt worden, zal hier mede rekening worden gehoudén, bij de bepaling van zijn bijdrage in de verplichte verzekering. Ter voldoening aan de desbetreffende be paling der Grondwet zal eene regeling van de administratieve rechtspraak worden voor bereid. De onlangs vastgestelde wetten tot regeling der levende strijdkrachten zul len ook door krachiige bevordering van de voor-oefeningen zonder vertragiug worden uitgevoerd. De regeling van den landstorm kan eerst daarna volgen. De ontwerpen voor de militaire pensioen-regeling en de militaire rechtspraak wachten op afdoening, de invoe ring van snelvuurgeschut, die niet kan uit blijven, zal aanzienlijke geldelijke offers ver gen. In de richting van de bevordering van godsdienstzin en zedelijkheid op v schepen van oorlog en in de kazernen kampementen zil worden voortgegaan. a christelijke mogendheid is Nederland To plicht in den Indische» Archipel de lechu positie der inlandsche christenen beter regelen, aan de christelijke zending op vaste, voet steun te verleenen en geheel het h geeringsbeleid te doordringen van het bes- dat Nederland tegenover de bevolking detd gewesten een zedelijke roeping heeft te vy vullen. In verband hiermede trekt de init derc welvaart der inlandsche bevolking c Java Mijne bizonderc aandacht. Ik wensc naar de oorzaken hiervan een onderzoek te stellen Aan de bepalingen ter besehe ming van de onder contract werkende ko-. lies zal gestrengelijk de hand worden n houden. Naar de centralisatie van besti' zal gestreefd worden. De toestand op noordelijk gedeelte van Sumatra zal ns, Ik vertrouw, bij handhaving van het ths- gevolgde stelsel, eerlang tot algeheele pac fleatie leiden. Op de ontwikkeling van de Koloni- Suriname en Curasao blijft Mijne aandai gevestigd. Van uwe bereidwilligheid, mijne heer, om Mij bij datgene wat' tot heil van ls: en volk kan strekken uwe medewerkin« verleenen houd Ik Mij overtuigd. Moge bij de gewichtige taak, wier vo' brenging u wacht, God Almachtig u leid en doe Hij op land en volk Zijnen rusten. Ik verklaar de gewone zitting der Stat?-. Generaal te zijn geopend. Een „leve de Koninginen leven,,, Hendrik volgde op deze rede, waarop Koningin, naar alle zijden neigend, het bouw verliet eu deu terugtocht naar het pi leis aanvaardde, steeds toegejuicht door menigte, die vooral voor het paleis zich zsr geestdriftig toonde. Zigeuners Zaterdagmorgen was op de grens Alblv serdaraPapeudrecht, een troep Zigeunen die nogal brutaal optraden. O. a. hieldi zij paard en rijtuigen aan, en wilden di geld en sigaren hebben. Daar de weg. genoemde plaats zeer eenzaam is, dewijl in ruim een kwartier gaans van hst een huis af is, was men uogal bang daar. passceren eu gingen dan ook sommige t. tuigen een anderen weg over Oud—Albk of Papeudrecht of Dordrecht te bereiken, 's Morgens om elf uur gingen de beii politieagenten van Alblasserdam er heen verzochten aan de vrouwen om direct oi trekken, waar dezen geen zin in haddei daar de baas weg was, naar de stad. Dod hier stoorden beide agenten zich niet ti: zij maakten haar duidelijk dat hier ge praten hielp en vooruit, en de daad bijl woord voegende brachten zij de paarden naar de wagens. Toen kwam er opee een oude Zigeuner voor den dag, én spam vast de paarden in. Een schreeuw van et vrouw en er kwam een Zigeuner uit riet, die ook al spoedig een harden schree. gaf en jawel daar kramen in de verte vi den Papendrechtschen kant nog vijf kere aan. Toen die bij de wagens kwamen n er ingespannen en, vooruit ging het, dw Alblasserdam langs Kinderdijk naar Elsho naar het pontveer om overgezet te wordt: naar Krimpen a/d. Lek. Hier werden i op kosten van den burgemeester van Niem Lekkerland overgezet en weer aandepolit te Krimpen a/d. Lek overgegeven, daar zeiden naar Rotterdam te moeten. - Duitschc Kroonprins. De kroonprins Wilhelm van Duité land kwam Zondag per gewonen trein tl' de Hollandsche spoorwegmaatschappij 1.29 in de residentie aan in het strengr.: incognito. Slechts enkelen wisten da" rijzige jongeling, die in gezelschap van heeren uit den trein stapte de Duid troonopvolger was. De directie van k Kurhaus had voor een rijtuig gezorgd, was: mede de #Graaf Gelderen" en zijn gezel schap de stad inreed. Geen enkel offici persoon was bij dc aankomst aanwen Alleen de hoofdcommissaris van politie heer Versteeg, bevond zich op het pertë De reisgenooten van den prins zijn grt Donhof, zijn vriend en studiegenoot, beie vens overste Pritzelwitz en professor Clemt: Na in het restaurant Van der Pijl geluii te hebben werd het Mauritshuis bezichtif en daarna naar het Kurhaus te Scheveui: gen gereden. Daar werd het wandelbos bezocht en ondanks het ongunstige wei een wandeling langs het strand gemaal Des middags werd in het Kurhaus het mi dagmaal gebruikt, hij bezocht 's-avok Schiimau en is gisteren over Leiden Haarlem naar Amsterdam vertrokken. liet Koninklijk Paar te Rotterdam. Reeds vroeg iu den morgen was e: aanvang gemaakt met de decoratie n station Maas, Stadhuis eu ponion „Heen weer." Naarmate de lucht ophelderde, nam aantal vlaggen toe. In de volksbuurt, waar de stoet passeert waren reeds heel vroeg, vóór de baas nu 't werk ging, vlaggen en versieringen aas- gebracht. Het stadhuis werd betreden lang' c groote trap, met bloemen versierd en rood pluche met heraldische leeuwen, b!' hangen. Het bordes had een balcon gekn gen en was door bekleeding met fluweel f gouden franje voor een begroeting der mass in gereedheid gebracht. Ook inwendig was het stadhuis zeer dei voor ontvangst ingelicht. De ponton met een kostbaar tapijt belegd. De geme'2

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2