Notaris BINK Standaard-koffie. ZUIDERHYPOTHEEKBANK Boekdrukkerij Agentuur Verzamelt gebruikte Postzegels liet goed Weik van Bethlehem te TOEGANGSKAARTEN ST ÜI V ERSZE E P? Stuiverszeeppoeder?? YITELLO, Advertentiën H. H. LOOIERS Schorshandelaren. Vaals (Limburg) Fantaisie en Aanzichtskaarten, ANTOON TIELEN, VERBUNT VAN OVERBEEK, Een Premie voor de lezers van onze Courant. Handelsberichten. finaal verkoopen ANTOON TIELEN te BREDA. W.Timmermans Zonen. ANTOON TIELEN, voor den a. s. KATHOLIEKENDAG Waalwijk. GEBRUIKT gij geen gebruikt gij dan geen maar gebruikt gij dan geen Van den Berghs Limited??? Manoeuvres in Limburg. Het is tien uur. ZOON, JE ANNETTE van WIJCK-Dkkkers. te WAALWIJK, zal Maandag 23 September 1901, Wat is Standaard-Koffie? STANDAARD-KOFFIE is de fijnste koffiesoort in blik, luchtdicht verpakt. STANDAARD-KOFFIE geeft altijd de zelfde geur, smaak en kracht. STANDAARD-KOFFIE waarborgt altijd dezelfde type, juist gewicht en zindelijkheid. Te bekomen in diverse prijzen van 40, 45, 50, 55 en 60 ceDt, te Kaats heuvel bij M. MUTSEKS Zn te Was pik bij Wed. M. SCHENKELS. Te Koop aangeboden Ongeveer 600 mud gehakte Geldersche Schors, prachtig gewonnen, voor billijke prijs. Br. fr. letter W aan 't bureau dezer Courant. TER WAALWIJK, Directie: Mr. II. R. VA.N MAASDIJK en E. J. M. DEBRLUL Nadere inlichtingente Waalwijk bij de Heeren van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. ONTVANGEN Eene mooie collectie nieuwe bij WAALWIJK. Verkrijgbaar bij beide met groote en kleine premiën en daarbij de VOORDEE— LIGSTEN in gebruik, als een dezer van uwe gading is vervoegt u dan bij de Firma die u alles aan fabriveren kan. is HET NIEUWE MODEBLAD, dat tegen bijzonder voordeelige voorwaarden wordt verkrijgbaar gesteld voor onze abonné's. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profitee- ren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Tegen een prijs, bij uitnemendheid gering, wordt men in staat gesteld geregeld op de hoogte te blijven van wat er in de mode wereld voorvalt, wat afgeschaft of als verouderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. Niemand mag daarvan onkundig blijven. Men teekent in op HET NIEUWE MODEBLAD, hetwelk tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene aflevering van een boeienden roman, in boekformaat, en slechts 55 ets. per drie maanden (franco per post 80 ets.) kost, bij de uitgevers van dit blad, telvjke veerdienst „Heen en weer* lag nu niet aan tie ponton aan. De tocht op de rivier inst de „Columbus* der Hollaud-Amerikaliju was zorgvuldig vo irbereid. Na aankomst en begroeiing op 't stad huis rijtoer en bezoek aan 't gasfabriek, ging het naar het Prinsenhoold, het Westelijke uiteinde van het Ooorden ilaud, van waar toen een zoo verrukkend uitzicht op de Maas heeft in haar verlengde, cn welk plekje zeker nog door 3/4 der Rotter dammers niet is betreden. Vandaar naar de Ponton Heen en Weer zooals de bortjes aangaven: „P.«s ge-erfd", was kranig versierd. De tocht liep zonder eenig ongeval af niettegenstaande nog meer dan anders een aantal sleepboo jes en jachten door elkan der k'ioelden, op gevaar af, de vele volge laden roeibootjes te overvaren. Het los- en laadweik ging geregeld dooi, alleen tnaar or.detbroken om eens hoerah! te roepen. En de stad Rotterdam in volle werking moet wel een indruk op den Prins gemaakt hebben. Vooral de terugtocht l&n^s dc Westersingel verschafte aan de Vorstelijke bezoekers het aardige gezich-, dat daar tusschen dc honder den wachtenden, de ertswerkers als rood huiden en kolenwerkers als negers den mooien groenen weg stofleerden. Het was al laat, en in tamelijk gestrekten draf werd het overige van den bepaalden weg afgelegd. L)e Koningin vonden we allen trog even lief. De Prins groette steeds salueerend. De bereden politie was een flink escorte. Baardwijk. Zondag bij gelegenheid der kermis, gaf de ha-monie St. Crispijn van Waalwijk een concert bij den heer Krol al hier. De harmonie speelde de nummers van haar program zoo verdienstelijk af, dat zij naar wij hooren willicht, binnenkort opnieuw een groot concert in onze gemeente zal mogen geven. Capelle, 17Sept. Gisteren avond verspreidde zich alhier het gerucht, dat eene boerenwo ning, gelegen in „de Dreef" in brand stond. Men zag dan ook uit de verte vlammen. Bij nader onderzoek bleek, dat eene woning in de >Dongesche Dreef" een prooi der vlam men was geworden. Dussen, 17 Sept Voor een overvolle zaal (circa 200 dames en heeren waren tegenwoor dig) gaf de fanfare „Wilheimina alhier gis ter morgen bij gelegenheid van kermis het aangekondigd matinee, dat in alle deele uitmuntend geslaagd mag heeten. De uit voering der muzieknummers »Marie Henriette* Lustspiel, Flots du Danube,/ werden ten zeerste geroemd. De heeren voordragers hadden eveneens veel succes en deden de aanwezigen vaak in schaterlach uitbarsten. Vooral de „Twee jongens van Pleizier" in fijn costuum, er. vol vroolijke beweeglijkheid elecltiseerde met hunne „moppen" en „uien" het auditorium ten zeerste. Was de ver wachting van het Kluchtspel „Lastige Bezoe kers,, hoog gespanuen, zij werd nog ovetroffen, want niet alleen werden alle rollen keurig vertolkt, ook de onderscheidene costumes waren naar de eisch. In 't kort: na afloop ging onder de aanwezigen algemeen éeo roep uit van tevredenheid, van voldaanheid. Btavo das leden van Wilheimina met uw zoo goed geslaagd matineé. Gij hebt aan heeren leden met huuue dames een kermis— morgen bezorgd van opgewekte vroolijkheid van gulle vreugde. Zij dit voor u een spoor slag steeds studie en moeiten veil te hebben voor vermeerdering van populariteit voor den voor den groei eu bloei van „Wilheimina" Rnamsdonksvecr, 17 Sept. Ds. J. J. C Voigt, predikant der Ger. kerk alhier, is benoemd als zoodanig te Harmclen. Het paard van den landbouwer Z. ge raakte ter hoogte der R. k. kerk schichtig met het gevolg dat de voerman hals over kop van den wagen tuimelde. Met den schrik en eene kleine hoofdwonde kwam hij vfij. Zondag n. m. ten 3 l/3 zal eene ver gadering worden gehouden der St. Paul us- vereeniging. Als spreker zal optrede» den ZeerEerw. Pater Bonueker van 's Bosch. Met de a. s. kermis zal door onze tooneel- vereeniging in vereeniging met de Harmonie de „Eendracht* diie uit voeringen gegeven worden, n. 1. de eerste op Zaterdag—avond, de tweede op Zondag—voormiddag en de derde op Woensdag—namiddag. Men behoeft zich dus niet te vervelen. Waarschijnlijk door de duisternis mis leid, is zekere J. T. in de haven geloopen en leveuloos opgehaald. Een vrouw welke voor geestelijke hulp wilde zorgen, geraakte in een sloot, doch werd nog juist bijtijds gered. Bij deu Onderwijzer Janse ontstond door omvallen van eene petroleumlamp een be gin van brand. Door buren is hij gebluscht. De schade is niet zeer groot. Treffen van DINSDxAG. De hoofdcolonne van dc blauwe (onze) partij bevindt zich op den grooten weg van BeekMaastricht. De roode partij de vijand, die van Venloo kwam aangerukt, heeft de voorposten uit gezet ongeveer een kwartier ten noorden vau Ulestraten. Aan beide zijden zijn zoowel cavallerie als infanteriepatrouiiles uitgezonden, die reeds enkele schermutselingen leveren. Juist slaat de hoofdcolonne van de roode partij ter hoogte van mijlpaal 13 den zandweg links in, zoodat zich het gevecht zal verplaatsen naar den weg Klein-Genhout- Ulestraten-Meersen. De voorposten zijn reeds in volle actie. Nog een korten tijd en een groot ge deelte der hoofdcolonne der blauwe partij, waarin zich verschillende stukken veldar tillerie bevinden, zullen door den comman dant dezer partij in vuur worden gebracht. 't Is nog slechts de inleiding. Het is 9 uur. Wij staan op het kruispunt voor de we gen Beek-Maastricht-Geulle-Sehiminert en zijn bij de blauwe partij. De rechter flankbedekking van dezen troep ontdekt op ongeveer 7aü meter een esca- dron vijandelijke cavalerie door roode partij vt-rinoedelijk uitgezonden om de blauwe op de rechterflank een verrassing te bereiden. Onmiddellijk wordt een sectie van de flankbedekking opgesteld om dit escadron volle laag te geven. Juist komt een ordonnans aangereden van de verkennende cavalerie van de blauwe partij, meldende dat hel twee vijandelijke escadrons zijn. Onmiddellijk wordt door der. comman deerenden officier bericht gezonden aan den commandant der blauwe hoofdcolonne, die maatregelen zal nemen tegen de omtrekken de bcweg'ng. De verrassing is in ieder geval mislukt. De flankdekking waarbij we nu staan te schrijven, komt inmiddels in het vuur met de linkertroepen op 500 Meter. Wat hier gebeurt is slechts bezighouden. De slag bij Ulestraten. Tien minuten over half 10. Het eerste kanonschot wordt gehoord, 't is de roode partij, die er mede begint. T Werd tijd. Het schijnt, dat door de roode fouten zijn gemaakt. Hun positie is niet alleen niet-prachtig, maar zwak zelfs. De artillerie der rooden staat in batterij pl. m 1500 Meter westwaarts van Ulestraten. Hun partij heeft veel goed te maken. Een paar compagniën toch zijn te laat ontwikkeld. Hoe komt dat Verrassingen zijn geen zeldzaamheden in den oorlog, zelfs regel. De commandant der roode partij had den vijand verwacht langs den hoofdweg Beek- Meersen. Hij tastte mis. De vijand toch volgde den binnenweg. Veel leven geeft de roode artillerie niet. Wat meer acte de presence zou uoodig zijn. De rooden komen wat beter in positie, hoewel het bevreemding wekt, dat het linker bataljon geen gebruik maakt van de gele genheid om hare gevechtslinie te versterken Ook den leider valt dit op. De artillerie der blauwen, zoo komt nu een ordonnans den leider berichten, zal op hoogte 116 ten zuiden van Kelraond stel ling nemen om de roode onder het vuur te nemen. Nog enkele minuten en dan zal het ar tillerie gevecht een aanvang nemen. Het eerste schot der blauwen dreunt door de lucht. 10 uur 15 minuten. Het gevecht vordert slechts langzaam. Voortdurend wordt aan beide zijde de ti railleurslinie versterkt. Artillerie-vuur hoort men slechts bij tus- schenpooze. Half elf uur. Wat in het vuur kan gebracht worden, is thans in actie. De rechtervleugel der blauwen krijgt ook zijn deel. Haastige ver sterking is uoodig en deze brengt voor een oogenblik althans het vuur tot zwijgen. Beide partijen kleven als het ware aan elkaar. Van wijken is bij beide geen sprake. De generaal-leider treedt tusschenbeide om versterking te verleenen aan een van beide zijden. Gelukkig wordt met losse patronen ge schoten. Nu vallen er geen dooden. In de ■verkelijkheid zou men spoedig ontdekt heb ben, wie de verliezende partij is. De generaal begeeft zich met zijn staf in oostelijke richting om daar positie te nemen. Zou er spoedig een beslissing vallen Scheidrechters rennen overal heen en weer. Hun ordounar.cen en die van den leider vliegen langs de geheele linie. Nog steeds doet de artillerie weinig of niets. Kwart voor elf. Bij Oensel staan een drietal 6ataillon3 van de blauwe partij..,, werkeloos. Zou de commandant dier bataillons het belang van zijn optreden op den rechterflank der tegen partij niet inzien Tijdig optreden kan een gunstige beslis sing voor zijn partij verhaasten. Tn het front louden de troepen elkander bezig en échec, zooals de technische uitdrukking, luidt. De beslissing moet nu op een der vleugels vallen. Drie bataillons op den vleugel zijn een dus niet te versmaden kracht. Door den leider wordt den commandant in overweging gegeven, uit te komen. 11 uur. Een der drie bataljons komt te voorschijn uit het hout bij Oensel (gelegen tusschen Ulestraten en Schimmert.) De roode partij is twee bataillons zwak ker dan de blauwe, doc.i doet toch een zwakke poging om de ontwikkeling van den vijandelijken linkervleugel te verijdelen. De rooden moeten echter langzaam te rugtrekken op Ulestraten, waar zij een keurige stelling zullen vinden. 11.05. De roode partij opent een leveudig ge weervuur. De twee overige bataillons, gemarkeerd, d. w. z. voorgesteld door vlaggen en enkele manschappen, komen ook in actie. Uit alles blijkt, dat liet optreden dezer kolossale troepenmacht een spoedig einde aan het gevecht zal maken. 11 uur 7 minuten. De manoeuvre wordt gestaakt. De slag bij Ulestraten b - hoort weer tot het verledene. Signalen worden geblazen. „Houdt op niet dat vuren". Het duuit lang, voordat alle detachemen ten liet signaal gehoord hebben. Weer klinkt uit koperen monden een signaal. Ofliciersappèl En uit alle hoeken komen aanhuppelen op vurige rossen de bereden officieren oin deel te nemen aan de bespreking door den leider. Zoo'n bespreking is voor sommigen een hoogst aangename, voor enkelen ook een alles behalve prettige visite De Leider staat in 't midden van een kring olficieren (alleen de z.g. ,/beredenen zijn tegenwoor dig); bespreekt in 't bijzijn dus van beide, partij commandanten, vriend en vijand, de genomen maatregelen, prijst als 't kan, laakt waar 't moet, alles tot leering van hen die van de partij zijn geweest. Japunecsehc Kunsttocrcn bij Barnum en Buily. Ongetwijfeld is een van de meest belang wekkende kunsttoeren, welke op liet pro gramma van Barnum en Baily voorkomen, het vlugdoen vau de Japaneesche troep, be staande uit tien persouen, een gezelschap, dat kort voor de opening van het speelsei zoen te Weenen door de circus-directie uit Japan naar Europa gebracht werd. Men ziet Japaneesche jongleurs, die met nooit falende zekerheid werpen en balar.- ceeren met messen, parapluies en andere bizondere voorwerpen. Kiuderen volbrengen de moeilijkste toereu op het gespannen koord. Verbazingwekkend vooral zijn de balan- ceei-kunstverrichtingeu van deze Japanbewo ners. Een van dc leden van dit beroemde ge zelschap balanceert met een zigzag gebouwde uit drie stukken bestaande ladder op zijn schouders, terwijl een ander vlug als een kat hem beklimt, totdat hij eindelijk los boven op het derde gedeelte staaude hoog in de lucht kunsten maakt en op zijn hoofd balan ceert. Het moeilijkste van deze toer bestaat vooral hierin, dat door het naar beneden klauteren eu toeren verrichten het zwaarte punt van de ladders telkens verplaatst wordt, en de beneden staande acrobaat ieder oogen blik van houding moet veranderen, daar door de minste misstand ladders en kunstenaar naar beneden kunnen vallen, maar ondanks het moeilijke van deze oefeningen gaat alles met onveranderlijke kalmte en zekerheid, als ware de ladders stevig aan elkander verbonden. Mog wonderlijker balanceert een op de rug liggende artist, met de voeten, waaraan twee kleiue kunstenaars hunne toeren ver richten. Op een gegeven teeken ziet men aan weerszijden vau de zich op en r.eer be- wegenden stok de twee acrobaten naar boven klauteren om wanneer zij aan den top ge komen zijn de meest gewaagde halsbrekende durftoeren te vertoonen. Ook hier weder wordt het publiek verrast door de kolossale zekerheid waarmede de toeren worden uitgevoerd. De verlooningen van deze Oost-Aziatisch behendige athleten en acrobaten zijn nooit gezien en vol verrassende effecten. Een geheele serie andere vaardig uitge voerde, geheel nieuwe kunststukken wordt achtereenvolgens den verbaasden bezoeker vertoond. Heel eigenaardig is het beklimmen van twee strakgespannen koorden door de beide lucht parfoce werkers. Tot heel boveo in den nok van het gebouw gaan zij, om even stil te staan op het hoogste punt en dan bliksemsnel naar beneden te glijden, waar verschillende lakeien gereed staan om hun vaart te stuiten en de waaghalzen op te vangen. Het kolossale succes, dat deze Japanbewo ners overal inoogsteu is we.kelijk meer dan verdiend. ROTTERDAM, 17 Sept. Op de veeruarkt waren heden aangevoerd 45 paarden, O veulen, 0 ezel, 1264 magere en 690 vette randeren, 299 vette, 81 nuchtere en 220 gras kalveren, 0 9chapcn of lammeren, 0 varkens 277 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le k\v. 22 c., 2e kwal. 32 c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 34 c., 2do kw. 43 c., 3de kw c. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 46/16 vn. en 480 stukken a 1/3 kilo. Prijs le qual. f 58, 2e qual. f 56, 3e qual. f 52. Per kilo 65 a 70 c. Voorspoedig bevalleu van een welgeschapen nam. 6 ure, in hét te verkoopen Koffiehuis Een Huis met Vergunning, Schuur en Tuin onder Baardwijk, bewoond door II VER.WIEL, ingezet op f22 00. VAN is thans voorradig eene groote sorteering GEKLEURDE en WITTE van af de goedkoopste tot de beste soorten, tegen concurreerende prijzen. Bij groote afname aanmerkelijke prijs vermindering. GORINCHEM, 16 Sept. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ri9tarwe 7,10 a 7,30 roode dito f 6,60, a 6,75 witte dito f 6,40 A 6.80 inl. rogge f4,25 a 4,50, buitenl. dito f4,20 a 4,35, gerst l 4,75 a 4,85, haver f3,45 A 3,70, duiveboonen f6,75 A 7.blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt Waren beden aangevoerd 440 runderen, 21 nuchtere kalveren, 41 vette varkens en 576 biggen. le qual. Kalfkoeien f190 200 Kalfvaarzen f140 a 150 Melkkoeien 1130 A 150 2'/s jarige ossen f140 A 150 Gui8te vaarzen I 70 a 80 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 20 30 Nuchtere kalv. f 9 a 11 Aangevoerd 41 vette varkens van 20 i 26 ct. per half kilo, 675 biggen van 1 8,— a 12.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f0 a f 0.Der stuk. Eieren f 1.15 a 1.25 per 26 stuks. Boter 60 4 70 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 16 Sept. Tarwe. Jarige- per heet. f 5.50 a f 7.45 en per 100 kilo 1' 8.50 a f 9.75. Nieuwe- per heet. f 6.50 a f 7.50, per 100 kilo f 8.50 a f 9 Canada-tarwe f 5,30 tot f 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.75 a 5.25. Dito mindere f0.A 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Witern f6.75 A f7.75; beste Zomer- f7-50 A f8.30. Haver. De beste f6.— A f7.25. Blauwe erwten. De beste f8.a f9. Paardenboonen. De beste f5.75 A 6.25. Duivenboonen van f7.A 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaa3ch zak- goed f0.A 0.Zomerzaad f 9.25 A 10.60 Kanariezaad f5.50 a i 7. Bruine boonen de beste f8.75 a f 10.0. Witte boonen de beste f 10.50 A f 11.25. Voor iemand, die geregeld WAALWIJK en OMSTREKEN bereist, en vooral schoenfabrikanten, leerlooiers en winkeliers bezoekt, bestaat gelegenheid om een goed er bij te krijgen, van een tegenwoordig al gemeen benoodigd artikel. Brieven letter B. bureau v. d. Blad. Gelden onder Eerste Hypothecair verband cn 31/s pCt. en 4 pGt. PANDBRIEVEN in stukken f 1000.—, f 500,— en f 100.—. INLICHTINGEN te bevragen en Post 5 1 zegels te zenden aan Met No. 19 begint het nieuwe kwartaal.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 3