L BINNENLAND. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rij kspostspaarbank Te i Handelsberichten. AP Jaarmarkt te Waalwijk op Don' derdag 5 December 1901. Zeemanslijden. Piuken 5S b 40 WAALWIJK, 4 Dec. 1901. griffier rnr. J. te Til- lieuoemingen. Bij Kon. Besl. is benoetncl tot bij het kantongerecht te Eindhoven A. E. Bink, advocaat en procureur burg. Z. D H. Mgr. v. d. Ven heeft be noemd tot assistent te Zevenbergschen Hoek, den weleerw. heer C. J. A. Gerris, priester 't van seminarie. Raadsvergadering. Vergadering van den Itaad dezer Ge meente op Woensdag 4 December des na middags ten 68/4 uur. Aan de orde I. Ingekomen stukken. II. Aanvraag van A. Govaerts, om eer vol ontslag als onderwijzer. III. Benoeming van a. Havenmeester. b. Lid van het armbestuur. c. Lid van het gasthuisbestuur. IV. Benoeming van een stembureau voor alle verkiezingen in 1902. V. Benoeming van een stembureau voor de Kamers van Arbeid in 1902. VI. Aanwijzing van het stemlokaal. Schoenmakerij. Wij ontleenen aan no. 5 van het Officieel Orgaan van den Alg. Ned: Bond van Schoenfabrikanten het volgende De zeer sleehte gang van zaken waarover in het buitenland reeds zoolang is geklaagd, schijnt ook hier ingetreden. Enkele fabrikanten hebben in den laatsteu tijd hun volk aangezegd zich bij een ander van werk te voorzien dat gaat echter zoo gemakkelijk niet. zoodat nog al enkele arbeiders zonder werk loopen en er zeer velen ziju die niet genoegzaam te werken hebben. Men verzoekt ons mede te deelen x\angezien door het gemeentebestuur van Waalwijk geen post op de begrooting was gebracht tot aankoop eener meetmachine, de Afdeeling Waalwijk, Baardwijk en Besoijen nogmaals opnieuw zal requesteeren om subsidie tot aankoop van eene dergelijke machine te verkrijgen. Wij lezen in de Duitsche „Schuhmarkt het volgend bericht uit Waalwijk De bond van Ned. Schoenfabrikanten heeft besloten in Waalwijk eene vakschool op te richten. Men heeft zich tot ons gewend om een wenk voor de uitvoering van dit plan. Geloof cu Wetenschap. Heden herdenkt de vereeniging „Geloof en Wetenschap", haar tweejarig bestaan. Van morgen werd voor de overleden en levende leden der vereeniging door den directeur eene II. Mis opgedragen en he denavond wordt de jaarvergadering ge houden. In beslag genomen. Maandag middag werd door een voerman per kar eene groote partij rundvleesch aan gebracht aan het kantoor van den Ontvan ger der belastingen alhier, dat door de Commiezen uit Waalwijk, te Drunen bij zekeren N. de W. wa3 in beslag genomen, wijl geen aangifte van het geslachte rund was gedaan. liet vlee3ch werd gewogen en er was ongeveer 139 Kilo daarna heeft de W. het tegen zeer lagen prijs per pond kunnen terugkoopen. Voor de Commiezen een mooie vangst. Ratten. Als een staaltje van brutaliteit en moord zucht van ratten, deelt men ons mede, dat in den nacht van Zondag op Maandag, een rat in de volière van den heer T. v. T. alhier een veertiental kanaries heeft gedood en toen in haar hol heeft gesleept om ze verder op peuzelen, naar wij veronderstellen. Verwonderlijk is dat, daar talrijke vogels in de volière zaten, alleen de kanaries haar 't best schenen te bevallen en die 't al leen met den dood moesten bekoopen. De moorddadige rat is thans op dezelfde wijze gestraft. Verkiezing voor de Tweede Kamer te Tilburg. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer in het district Tilburg (5592 kiezers) zijn uitgebracht 4368 geldige stemmen. Daarvan verkregen de heeren A. L. J. van Waesberghe (r.-k.) 2098, A. II. A. Arts (r.-k.) 1865, mr. A. L. N. baron Sloet tot Everlo (r.-k.), die voor de candidatuur bedankt had, 298 en J. A. Bergmeijer (soc.-dem.) 107 stemmen. Herstemming dus tusschen de heeren van Waesberghe en Arts. Oranje-Nassau's Oord. Het bestuur der Stichting Oranje-Nassau's Oord is thans door H. M. de Koningin- Moeder definitief benoemd. Aan het hoofd der Stichting zal staan een Raad van Commissarissen, waartoe door Hare Majesteit zijn benoemd de vroegere leden van het voorloopig bestuur, met toevoeging van de heeren jhr. G. J. van Tets. eu L. W. Groeneveldt te Soestdijk. Het vroegere besfuurslid prof. H. A. Kooyken, die om gezondheidsredenen zich moest terugtrekken, is benoemd tot eerelid van den raad van commissarissen De raad van commissarissen heeft uit zijn midden gekozen tot voorz. jhr. mr. S. M. S. de llanitz en tot secretaris jhr. mr. S. M. S. de Savomin Lobman. Op verzoek van den raad heeft de heer J. D. P. Soeterik zich welwillend bereid verklaard als penning meester van den raad van commissarissen optreden. liet Ilof De Haagsche kroniekschrijver der N. Gron. Ct. begint zijn jongste correspondentie aldus „We leven onder 't hemelteeken van de St. Nikolaas-verrassingen. „En daarom zou ik, ook in verband met hetgeen men hier in wol-ingelichte kringen verzekert, misschien moeten begingen met over de jongste en thans geheel geweken ongesteldheid van de Koningin de werkelijke waarheid mee te deelen, voor een deel ook als antwoord op de onwaardige laster praatjes, die iu de buitenlandsche pers daaraan zijn vastgeknooptdoch dit laatste acht ik beneden den eerbied, dien we der vorstin en haar gemaal toedragen. En als ik ook liever de geruchten, waarop ik doelde en die, worden ze eerlang bevestigd, van zeer verblijveuden aard zullen blijken, voor liet oogenblik nog verzwijg, dan doe ik 't, wijl ik niets onaangenamer vind dan iemand de gelegenheid te ontnemen anderen een verrassing te bereiden wat te meer in dit geval moet worden nagelaten, waar het een verrassing geldt voor het geheele Nederlandsche volk". H. M. de Koningin-Moeder ontving Maandagavond de echtgenooten der minis ters. De Koni'gin-Moeder vertrekt heden morgen te 12 uur, spoortijd, vergezeld van freule Van de Poll en ridder Pauw van Wieldrecht, kamer, als gevolg, naar Burg- Steinfurt, ten einde aldaar eenige dagen te verblijven. Bekentenis. Zekere Joud 27 jaar, arbeider te Berlikum, heeft Zondagavond aan den ge meente-veldwachter Van den Bussche aldaar bekend, de dader te zijn van den in Augus tus 1899 gepleegden moord op den riet dekker E. van den Boom, uit Heeswijk, die op een Zaterdagavond van zijn werk komende, werd doodgestoken. De dader is door de marechaussee gear resteerd en heeft Maandagavond aan de justitie zijne bekentenis herhaald. ('s II. Ct.) Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Amsterdam weer een brutale inbraak plaats gehad. In perceel 11 Damstraat, in het mode magazijn van de firma Gebrs. Gerzon, waar overdag een groot damespersoneel werk 7aam is, blijtt des nachts alleen de heer A chef van dit magazijn, slapen. Door be doelden heer werd bij de politie keunis gegeven, dat gisternacht in het perceel diefstal was gepleegd. Een onderzoek werd ingesteld en toen bleek liet volgende Vermoedelijk door iu een belendend per ceel r.aar boven te klimmen, is het hier deu inbrekers gelukt, over het dak binnen te dringen in perceel 11. Dat blijkt uit een zonderluik dat geopend werd gevonden, en dat den vorigen dag gesloten was. Eenmaal hierbinnen, ziju de dieven lager geklommen, en hebben ze op een kamer eenige horloges gestolen, een geldkistje opengebroken, en daaruit nog eenige kost baarheden genomen. Toen vonden de dieven op een tafel in een der vertrekken eenige sleutels en gingen zij een onderzoek instellen in het magazijn beneden, en het winkelgedeelte. De geldladen in de toon banken en een kast in het achter—magazijn werden opengebroken, maar hier werd een schrale buit gevonden. Vermoedelijk zijn toen de dieven gestoord door het een of ander, want, zonder ge bruik te maken van de uitgangen, aan de zijde van de Damstraat of van die aan de Pijlsteeg aan de achterzijde, zijn zij toen dadelijk langs denzelfden weg, waar langs zij waren binnengedrongen heengegaan. (Hbl.) Aau het postkantoor te .Amsterdam ging Zaterdag het gerucht, dat eenige postamble na:en waren gearresteerd wegens diefstal Wij stelden een onderzoek in, en kunnen hieromtrent het volgende mededeelen. Sedert lang werden aan het postkantoor gedurig brieven vermist. Eeoige weken gehden moest een inwoner van Amsterdam eenige brieven met waarde ontvangen uit Pretoria. Bedoelde heer, de handelaar K., was eenigen tijd naar Nijmegen verhuisd, voor had daarvan kennis gegeven aan het postkantoor. Hiervan hebben eenige postbe ambten blijkbaar gebruikt,gemaakt want toen de bedoelde blieven met waarde te Amsterdam aankwamen en werden opgezonden naar Nijmegen, werden zij daar in ontvangst genomen, maar niet door den geadresseerde, den heer K. Toen deze niet in het bezit kwam van hetgeeu hem was toegezonden, deed hij aangifte bij de politie en bij de directie van net postkantoor, en werd een onderzoek ingesteld. Door een der daarmede belaste politie beambten werd ontdekt dat een persoon gekleed in futskostuum, wiens signalement viij nauwkeurig kon worden opgegeven, de b ieven met waarde te Nijmegen in ont vangst had genomen. De beambte zette te Amsterdam zijn onderzoek voort, eu als gevolgdaarvan werden twee postbeambten, als verdacht van dezen diefstal, gearresteerd, nl. De Lat en Wiedeler. Zij hebben bekend dat laatstgenoemde op eeu fiets naar Nijmegen was gereden, en daar de brieven in ont vangst had genomen. Beiden zijn ter be schikking van justitie naar de cel overge bracht. (Hbl) Gered. Toen de officier van administratie Ie klasse G. Blok naar het wachtschip aan de Marinewerf te Amsterdam ging om zitting te nemen in den krijgsraad, zag hij naast een der vlotten een marinier die te water was geraakt en gevaar liep te verdiinken. Niettegenstaande bedoelde officier in >groot tenue" was en den degen op zij had, aar zelde hij geen oogenblik, maar sprong te water en had het geluk den marinier te redden. Brutale inbraak. Weer is bij de politie te Amsterdam aan gifte gedaan van een brutale inbraak, die in den nacht van Zondag op Maandag moet gepleegd zijn. In perceel 205 Nieuwendijk'is gevestigd het magazijn van heerenartikelen van den heer J. C. Hasemann. Naast het magazijn zijn eenige perceelen gesloopt, omdat daar «ene „passage" gesticht wordt met kantoor gebouwen. Waarschijnlijk zijn de inbrekers over de schutting aan de zijde van de Baafjessteeg geklommen, wetende dat in den zijmuur van perceel 205 een deur van het terrein waar het heiwerk plaats heeft, te bereiken was. Deze deur was met touw van binnen dicht gebonden, maar deze sluiting werd verbroken en toen zijn de inbrekers aan liet zoeken gegaan naar buit. Lessenaars werden opengebroken en daaruit ongeveer f 150 gestolen. Ook een voorraad zijden doeken ter waarde van f 140 werd medegenomen uit het beneden magazijn. De terugtocht is waarschijnlijk geschied door de voordeur aan den Nieuwendijk. (Illbd.) Ongeluk. Op de tramlijn nabij Vechel is Maandag ochtend een onbekend manspersoon gevonden, badende in zijn bloed en bewusteloos. Bij onderzoek bleek, dat hem een oor van het hoofd gescheiden was en dat hij 3 ribben had gebroken. Waarschijnlijk is hij van de laatste tram van Helmoud naar Vechel ge vallen. In kopeloozen toestand is hij vervoerd. Procedure. Tusschen Prins Hendtik en eenige Apel- doorusche aannemers dreigt, volgens de N. A. Ct., een procedure te ontstaan. Deze heeren waren belast met den bouw van twee jachthuizen nabij het Koninklijk Park, doch zijn tengevolge van minder gunstige weers gesteldheid, etc., in gebreke gebleven deze ge bouwen op den vastgestelden tijd af te leveren. Op last van den Prins werden toen de borgen aangesproken, die echter beslist wergerden de gevraagde schadeloosstelling te geven. Thans zal de zaak in den rechten worden uitgemaakt, althans mr. Wiersma, advocaat te Apeldoorn, is dezer dagen opgedragen de borgen voor de vereischte schadeloosstelling aan te spreken. Men zegt, dat deze heeren op hun beurt mr. Troelstra zullen uitnoodi- gen hunne belangen te verdedigen. Kantsheuvel De alhier gestationneerde rijksveldwachter J. Kuijpers had in den nacht van Zaterdag op Zondag 'n rijke vangst. Vergezeld van zijn zoon C. en den onbezol- digden rijksveldwachter H. v. Vulpen uit Loonopzand, was hij om 7 uur op weg getogen. Na lang her- en derwaarts zoeken, mocht het hun ten slotte gelukken twee stroopers met den z. g. lichtbak aan te treffeD. Behoedzaam slopen onze wakkere politie mannen nader en slaagden er in na een licht gevecht een der beide wetsovertreders te pakkeD, terwijl de andere de vlucht nam, alle gereedschappen en buit achteilatende die in beslag werden genomen, nl. 11 konijnen, 2 hazen 1 geweer, 1 lichtbak met 2 lampen, 1 hoed en 1 spekzak. De gepakte sirooper was 'n zekere G. H. v. d. H. uit Baardwijk, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt. Onze politiemannen ziju dus wel op hun qui vivede prachtige vangst van heden getuigt, dat hun weer noch duisternis kunnen doen teiugschrikkeD, waar 't geldt 't ver vullen vau hun plicht. Een woord van eere en lof daarom is aan zulke ijverige maunen voorzeker hier niet misplaatst. Dooderdag 1.1. zijn Burgem. en Welh. dezer gemeeute naar Antwerpen geweest om aldaar met het oog op 't aanleggen der wegen van Loonopzand en Kaatsheuvel naar Dongen de macadamwegen in oogenschouw te nemen. Hoogst voldaan keerden zij van de reis terug We twijfelen niet of dit on derzoek zal de nieuwe wegen alhier ten goede komen. Door den raad dezer gemeente is aan de kerk op den Berndijk f 300 subsidie veileend tot aankoop van een torenuurwerk. Reeds was bij belanghebbenden voor dit doel een collecte gehouden, waarin fliuk werd bijgedragen. A. s. Zondag 8 December zal de harmonie „Apollo" alhier in de zaal van den heer Alph. Snoeren haar jaarlijksch armen— concert geven ten vooideele der vereeniging van den H. Vinceutius 5 Paulo. De gunstig bekende karakterkomiek, de heer Lucien uit Breda, zal hierbij zijne vereerende mede— weiking verleenen. Het programma, vol afwisseling der schoonste nummers, belooft een geuotvolleu avond. De enttée, bedra gende 49 ct. zal door heeren Vinceotiusledeu in ontvangst worden genomen. Een groote opkomst kan met recht ouder deze omstan digheden verwacht worden. ^Drunen, s December 1901. Konden wij eenigen tijd het genoegen hebben, dat men oergens meer van grove baldadigheden hoorde in onze gemeente nu evenwel behoort dit weder tol het verledene, want Zondag avond omstreeks 10 uur werden bij J. F. slager alhier, achter de R. kerk, wederom eenige ruiten stek gesmeten, men zegt met eenen knuppel en ofschoou voor zulke zaken moeielijk de dader is aan te wijzen, was de politie reeds zeer spoedig ter plaatse, doch of het hun zal gelukken, den waren Jacob te vinden, blijft natuurlijk nog in afwachting Wij hopen dat zij zullen slagen opdat deze liefhebberij moge overgaan. Bussen, 3 Dec. In zijne j.l. bijeenkomst heeft het R. K. Zangerskoor alhier respect tievelijk tot 3en en 4eu voorzanger gekozen de heeren A. C. Pols en A. A. H. ran Hon sewijk. Als voorbeeld van een kras oud man kan dienen de 83jarige klompenmaker F. van Doormalen alhier, die eiken morgen te zes uur nog naar zijn winkel stapt en tot acht uur 's avtnds werk'. 's Hertogenboscli, 29 Nov. Bij het lot werd na derde stemming tot administrateur iler Godshuizen gekozen de heer C. J. J Romme, adj. commies 2e klasse ter prov. griffie, tegen den heer P. T. Vos, gemeente secretaris en cand. notaris te Eist. Bij derde stemming werd gekozen tot ontvanger de heer L. I. J. van der Steen, adj commies ter prov. griffie. WASHINGTON, 3 Dec. De boodschap van president Roosevelt beveelt aan een sterk werkende wetgeving tegen de auarchisten door middel van internationaleovereenkomsten tusschen de beschaafde staten, waarbij de mis daden vau anarchisten gemaakt worden tot vergrijpen tegen het volkenrecht, gelijk de zeeroof en de slavenhandel. De president adviseert tot omzichtigheid in de behandeling van de trusts hij erkent, dat zij vele voordeden opleveren, ofschoon er eenige gebreken bestaan hij beveelt aan wetgevende maatregelen, die de reegering machtigen hunne handelingen te iospecteeren alvorens eenige stap wordt gedaan om hunne operatien te beperken zoo kunnen er inlich tingen bekomen worden omtrent hetgeen ver der moet wordeu verholpen. De wetten op de landverhuizing worden voor onbevredigend verklaard de boodschap dringt aan op meer stringente bepalingeu tot uitsluiting van emmigranten, die niet worden gewenscht. Wat de verandering van het tarief aangaat beveelt de boodschap aan reciprociteit voor zoover dit vereenigbaar is met de belangen van de eigen industrie. Zij erkent, dat een vrijgeviger politiek gevorderd wordt om rui mer marktgebied te verzekeren, en geeft onderhandelingen in overweging door middel, van de bestaande rechten om die markten te verzekeren. Van den toestand de han Jelsmarine wordt gezegd, dat die roept om onmiddellijke ver betering. De oorlog op de Philippijnen is eene zaak geworden van plaatselijke bandieten en maro deurs, die slechts behandeling van struik— roovers verdieneu.(???) De boodschap handhaaft wederom krachtig de Monroe-leer en wijst op de noodzakelijk heid om de oorlogsvloot gestadigtevergrooten, teneinde het respect voor de vloot te ver zekeren. PRETORIA, 3 December. Botha is bij Klipstafen, dicht bij Lake Chrissie, met de Boeren-regeeiing en 1800 man. Gevangen genomen Boeren zeggen, dat Botha gevecht wenscht te leveren, maar dat zijn manuen weigeren HARRISMITH, 1 December. Generaal Darti ell heeft met Imperial Light Horse eeu afdeeling gewapende Boeren verrast, waarbij hij 24 gevangenen maakte, waaronder veld— cornet Lyon en kapitein Pretorius hij nam 800 stuks vee en 150 paarden. Lyon is de meest werkzame Boereuleider in het district geweest. LONDEN, 3 December. Een officieel tele gram uit Kaapstad aau den staatssecretaris van oorlog meldt, dat er een brief is ontvan gen van Fonché, dat de twee mannen van Connaught Rungers regiment „gedood" en niet „gevangen genomen en gedood" zijn. De staatssecretaris voor oorlog telegrafeerde aau den bevelvoerenden officier te Kaapstad Wat betreft uw telegram van den 2den, moet den commandant van de Connaught Rangers op het hart worden gedrukt, dat hij meer nauwkeurigheid moet betrachten bij het opstelleu van zijn rapporten. Beschuldigingen over verkeerde handelingen der Boeren, tenzij zij vol'coueu bevestigd ziju, worden beter weggelaten. Kapitein Behrens, van de Bremer bark „Camelia", deelt omtrent het verongelukken van zijn schip op 7 November 11. de vol gende bijzonderheden mede De „Camelia" vertrok 22 Sept. met een lading hars en terpetijn van Nobile naar Hamburg en passeerde 29 Sept. de baai. Het begin der reis verliep bij tamelijk rus tig weer goed, tot op 3 November oen storm uit 't Oosten opstak, welke zoo in kracht toenam, dat ik den volgenden dag een po ging deed Halifax als noodhaven te berei ken, wat echter niet gelukte, daar een al te hooge zeegang het onmogelijk maakte. Ik liet derhalve weer bijdraaien. Den daaropvolgenden dag, 5 November, had de storm een orkaanachtige sterkte aan genomen. De zee ging hoog, wilde stort zeeën bruisten over ons schip en namen alles mede wat haar in de weg kwam. Alle red- dingsbooteu op één na werden verbrijzeld en over boord geslingerd, het op het voor schip staande volkslogies werd ingeslagen, het dek door het geweld der nederploffemle golven opengebroken en de reeling gebogen. Daarenboven kreeg de „Camelia" erge stuurboordsslagzijde en uit de peilingen bleek, dat watir in 't ruim drong. Onze toestand was onder deze omstandig, heden waarlijk kritiek en de storm nam nog eer toe dan af. Heel de bemanning moest thans aan de pompen, zonder onderbreking, dag en nacht werd gepompt om het schip boven water te houden. Als de lieden eenig voedsel gebruiken wilden aan warm eten was natuuilijk niet te dpuken, er kon slechts brood en vleesch verstrekt worden dan moest de een na den ander voor een oogenblik afgelost worden om terstond na het nuttigen van het koude maal weer aan de pompen te gaan en met vernieuwde kracht aan de redding van 't schip te wer ken. Het waren bijna bovenmenschelijke po gingen en daarbij steeg het water in 't ruim nog voortdurend, daar het schip in den schier ongehoord hoogen zeegang buitengewoon zwaar werkte. Op 7 November, 's morgens 7 uur, werden reeds zeven voet water in 't ruim gepeild. In dezen hoogsten nood zagen wij in den nacht van 7 op 8 November een nader komend stoomschip, dat naar 't Oosten, tegen den storm in koerste en red ding scheen nabij. Ik gat dadelijk nood seinen, door 't branden van blauwlichten en 't afsteken van vuurpijlen, doch vreemd genoeg werden onze signalen door 't stoom schip niet beantwoord. Hoe wij te moede waren toen wij de reeks zeker gewaande hulp en redding meer en meer verzwinden zagen, kan ieder zich voorstellen. Bij 't aanbreken van den dag zagen wij het stoomschip ongeveer 3 5 4 zeemijlen van ons verwijderd. Toen bij het voortdurend stijgende wa ter de moed zonk en de hoop op redding verloren ging, kwam nogmaals een stoom schip in 't gezicht. De storm begon in kracht af te nemen, maar de zee liep altijd nog hoog. Ik liet het oniniddelijk vlagsignalen hij- schen eu bovendien een vat teer in brand steken. Ditmaal bleven onze noodseiuen niet onopgemerkt. Het stoomschip was de „Lesreaulx", naar Hamburg bestemd en naderbij gekomen vroeg ik met vlaggesei- nen of een boot uitgezet kon worden, wat met „ja" beantwoord werd. Vier man der equipage van 't stoomschip sprongen iu de boot en wilden te onzer redding afvaren de boot werd echter door eeu stortzee ge grepen en tegen de scheepswand der „Lesreaulx" geworpen, tengevolge waarvan zij erg beschadig werd en kenterde. De vier man vielen in zee, maar de ove rige opvarenden van do Lesreaulx» slaagden er in allen te redden en boot te bergen. De geredden waren moedige kerels. Niet afgeschrikt door het geloopen gevaar, spron gen zij ten tweeden male in de beschadigde, half met water gevulde bool en voeren naar ons toe. I)e boot nam de helft mijner manschappen en wel de meest afgeinatten op en bracht ze behouden naar de „Lesreaulx". Inmiddels had ik onze eenige overge bleven boot te water laten brengen en be gaf mij als laatsten man daarin, na de ka juit van de „camelia", welke toen tien voet water in 't ruim had, in brand ge stoken te hebben, om te voorkomen dat het wrak nog lang drijven en aldus een gevaar voor de scheepvaart zou opleveren. Een half uur nadat wij door de „Lesreaulx' opgenomen waren, stond de „Camelia" van voor tot achter in de vlammen en viel de kruismast overboord, doch daar het stoom schip de reis oostwaarts voortzette, verloren wij haar spoedig uit het oog. Mijne lieden en ik, te zatnen 18 personen, waren geheel uitgeput en hadden voor het mcerendeel slechts het naakte leven gered. Gedurende negentien dagen vonden wij aan boord van de „Lesreaulx" liefderijke ver pleging en werden 26 November gezonden wel te Hamburg geland. De „Camelia" was een houten bark van ongeveer 1400 ton en 32 jaar oud. ■lli .i ii y i n u n. j. i i. i i lf Aau het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand November ingeiegd f 9118.64 terugbetaald - 11238.44 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3421 GOR1NCHEM, 2 Dec. De aanvoer van granen was heden gering, ma gewonen handel. Men besteedde voor Ristarvre f 7,25 d 7,35 roodedito f6,60, a 6,au witte dito 16,65 d 6.80 inl. rogge .'5,— a 5,lo' buitenl. dito f 4,85 5 4,95, gerst 1 4,75 a 4,85, kave- 3,60 3,75, duiveboonen f7,a 7.10, blauw erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1105 runderen, 2 nuchtere kalveren, 7 vette varkens en 336 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f200 d 2 Kalfvaarzen f j50 a <0 Melkkoeien j, f40 a 1 2'/j jarige ossen r[) Guiste vaarzen V nu Graskalveren 12 Nuchtere kalv. 1 9 'ordt E opleii

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2