Notaris RANT 5 STEENKOLEN Antliracïet Aanvang op Zondag 22 Dec, Einde 23 Febi- a.s e annovera" mukiiivilötm Advertentiën. be In lossing een puike lading A. C. TROMMELS. Biljart- Concours h rj BINNENLAND. Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. Handelsberichten. publiek verkoopen publiek verkoopen FOTOGRAFIE verkoopen: E 19 aan de Haven. 10 cent de 10 stooten. V er zekering-Maatschappij Belangrijke Groote Wegens onvoorziene om standigheden is de TREK- KING uitgesteld tot d maand MAART 1902. De Administrateur. C Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 2 Januari 1902, te Waalwijk, te Waalwijk, zal teu kofl eliuize van ADRS. MULDERS te Baardwijk, bij inzet op Donderdag 9 Januari 1902, bij toeslag op Donderdag 23 Ja nuari 1902. Fotografie en Schil ders Artikelen. op Vrijdagen 10en 17 Januari 1902, Koop 1. Een perceel hooi land, genaamd „Dijkland", tus- schen de perceelen van de Armen van Sprang, Sectie A. No. 122 groot 1.39.70 H. A. Koop 2. Een perceel hooiland, zijnde voorland, Bovenkerk, Sectio C. nos 411 en 412 groot 2.35.20 H. A. Belend oost J. H. Kamp te Raamsdonk, west Mej. v. Wa genberg te Vlijmen. Koop 3. Een perceel hooiland, zijnde het overdiepsch van het vorig perceel tusschen Maas en Gantel, Sectie B. nos. 461, 317 en 318 groot 2 07.40 H. A. Belend oost en west Adrs. Boezer te Waspik. Koop 4. Een perceel hooiland van den Gantel tot den Maasmond sectie B nos. 113 en 519 groot 43 aren 20 centiaren. Belend als koop 3. ïik. Hoc Steeds voorradig, prima in diversche afmetingen. Al eu h Stationsstraat, Waalwijk. 1 prijs Een regulateur of f 13.00 2e 1 prachtige Remontoir horloge of - 10.00 3e 1 Rem. oorloge of - 7.50 4e 1 Nikkel horloge of - 5.00 5e 1 Wekker ot - 2.50 6e 1 Kistje Sigaren of - 150 Dagelijks gelegenheid tot «pelen. Reglement ter inzage. Fotografisch atelier dagelijks ge opend (Zondags tot 3 uur.) Opgericht 1884 gevestigd te Hannover Maatschappelijk kapit. M. 600.000. Sluit verzekeringen zonder ge neeskundig onderzoek. gevestigd te ALFEN a/d RIJN. O bskr ki MANIDA, 37 December. Bij een aan val van de «Bolo'» op oen afdeeling van achtien Amerikanen op Samer sneuvelden er zeven Amerikanen en werden er zeven ge kwetst. WAALWIJK. 23 Dec. 1901. Raadsvergadering. Vergadering van den raad onzer gemeente op Maandag 30 dezer, des namiddags ten ös/4 uur. Aan de orde I. Ingekomen stukken. JI. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school. IIL. Reclames Hoofdelijkou omslag. IV. Suppletoir kohier van den hoofde- lijken omslag. Benoemingen. Bij Koninklijk besluit van 27 De cember 1901 no. 18 zijn benoemd: met ingang van 13 Januari 1902, tot burgemeester der gemeente Dussen c. a, A. II. van Honsewijk met ingang van 2-1 Januari 1902, tot burgemeester der gemeente Besoijen, O. G. Verwiel. Het doet ons genoegen te kannen mede- deeleu dat de heer J. A. H. Wilbers, se dert een zevental jaren boekhouder bij de firma VV. Timmermans en Zonen, kassiers alhier, benoemd is tot mede-directeur der onlangs te Helmond opgerichte Helmondsche Bank, die 1 Januari a. s. bare werkzaam heden zal aanvangen. "Wij wenschen ZEd. van harte geluk met deze promotie en wij vermeenen den tolk te zijn van een goed deel der Langstraatsche Nijverheid door te zeggen dat wij den heer Wilbers noode zien vertrekken, zijn raad - gevende stem, vaak welwillende hulp in vele zaken werden door velen zeer op prijs ge steld. De Helmondsche Bank, die als wij goed zijn ingelicht beschouwd kan worden als een filiaal der Amsterdamsche Bank, heelt tot leden van den raad van beheer de heeren W. Prinzen en Pistoriusde bekende acti viteit van den heer Wilbers zal deze in stelling zeer zeker ten goede komen. Lcziug Poelhekke. Gisterenavond ten 8 ure hield de weled. heer M. A. C. Poelhekke, directeur der II. B. S. te Nijmegen, voor de leden, eere en buitengewone leden der vereeniging //Geloof en Wetenschap"' alhier in de zaal van het hotel Verwiel, zijne aangekondigde rede, over „Parcival" Noorsche sage. De zaal was goed bezet, want allen die den heer Poelhekke een vorig jaar in zijne „Eaust sage" mochten hooren, woonden deze vergadering bij en zullen zich hierover niet hebben beklaagd. In de inleiding zijner voordracht deed de geachte spreker uitkomen, dat de be oefening der groote poësie, noodzakelijk is, niet alleen voor het individu maar ook voor 't algemeen. In 't eeiste gedeelte wordt dan eene ver telling gegeven van de „Bandval" sage volgens het duizend verzen gro^ „Parci val* gedicht vanWolfiam van Eschenbach, een der schoonste producten der middeleeuwsche dichtkunst. Na de pauze geeft spreker explicatie, toepassing van de voornaamste feiten en gebeurtenissen in Parcivals leven en doet uitkomen, boe diep geloovig de allerhoogste poësie is. De hooge poësie is altijd geloovig, maar de Parcival, is zuiver katholiek de Par- cival-sage symooliseert de grootste geheim nissen van "den katholieken godsdienst. Deze lezing, boeiend en meesleepend in voordracht en genotvol in de heerlijkste uitingen van taal en stijl, heeft den naam van den eminenten Poelhekke in onze plaats nog hooger doen stijgen. Het daverend applaus aau het einde, was een bewijs van lang ingehouden geestdrift, een hartelijke dankbetuiging aan het adres van den geachten spreker. Allen hebben een genot, en leervolleu avond gehad. Wij roepen met den president, den heer Poelhekke een hartelijk tot weerziens toe. Brand. Douderdaguamiddag omstreeks 4 uur ont- •tond door onbekende oorzaak brand aan de Oostzijde onzer gemeente (wijk Hoek) in een bierhuis, gelegen naast liet huis en kantoor van den heer Timmermans. Hoewel het gevaar zich in den beginne ernsligliet aanzien, mocht het door het krachtig op treden der brandweer gelukken, den brand tot dit perceel te beperken, zoodat de ge bouwen van den heer Timmerman», dank zij mede brandgevels en welvoorziene ijzeren raamblinden, met eenige brand- cn water schade vrijkwamen De kranen onzer nieuwe waterleiding hebben, hoewel eerst later nog goede diensten kunnen bewijzen. Jammer dat zij niet onmiddellijk gebruikt konden worden daar dc sleutels der uieuwe brand- kranen der waterleiding nog in bestelling lijn, moest eerst de sleutel aan de in richtingen worden gebaald betgeen heel wat tijd vorderde, maar toen eenmaal de kranen waren geopend, ging het uitstekend. Een woord van lof zij hier gebracht aan onzen Burgemeester, die aanstonds op de plek (les onheils tegenwoordig was, om zijne instructiën te geven aan de brandweerman nen en aan de politie, door wier toedoei het reddingswerk vlot zijn gang kon gaan Door het snel om zich heen grijpende vuur was het niet mogelijk het aangetaste perceel te behouden, zoodat dit dan ook geheel uitbrandde. Een en ander is verzekerd oorzaak on bekend. Wij gelooven wel, dat als alles in orde is en de brandweermannen een beetje geoefend zijn, de brandweer op deze wijze ingericht, uitstekend hare diensten zal doen. Dierlijk Dinsdagavond deed het gerucht de ronde dat men zekeren van E. alhier dood had gevonden. Dit gerucht bleek onwaar, maar wel vond men hem op den grond liggen in verregaan- den staat van dronkenschap, zoodanig dat hij taal noch teeken kon geven en per wagen naar zijne woning moest worden vervoerd. Typhus. Wederom doet zich een typhus geval voor in onze gemeente. De lijderes is naar 't gasthuis vervoerd. Voor Steenkolen—Handelaars. Reeds lang werd bij den toenemenden handel in steenkolen het gemis gevoeld aan het bestaan van een Vakblad, waarin de handelaars in dat artikel alles bijeen zouden kunnen vinden, wat zij noodig hadden te weten, zoowel van binnen- als buitenland. In Duitschland bestaatde„Kohlen-Zeitung", die te Berlijn verschijnt, maar in ons land ontbrak tot hiertoe een dergelijk Vakorgaan. Thans zal door de bekende Steenkolen handelaars A. L. Schneider te Amsterdam en W. C. Jansen te Utrecht begin Januari een dergelijk blad worden ondernomen, onder den titel van „De Vulkaan", dat zijne lezers o. m. geregeld op de hoogte zal houden der marktprijzen, contracten, wekelijksche leveringen en al wat voorts op dit gebied wetenswaardig kan worden gebracht. De abonnementsprijs zal slechts f 4.- per jaar bedragen. Het eerste nummer, dat 4 Januari ver schijnt, kan ontboden worden bij den beer W. C. Jansen, Oosterstraat, te Utrecht. Prov. Staten Noord—Brabant. Bij Koninklijk besluit van 24 December 1901 is de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant gemachtigd tot het bijeenge roepen van de Staten dier provincie in buitengewone vergadering, op 21 Januari 1902, ten einde alsdan aan de orde te stellen 1. de verkiezing van een lid van Gedepu teerde Stalen ter vervanging van den beer W. P. A. Mutsaers 2. de benoeming van een griffier der Sta ten in de plaats van wijlen den heer P. T. A Sprengers 3. het voorstel var Gedeputeerde Staten tot het verleenen van een pensioen uit de provinciale fondsen aan de weduwe van den overleden griffier. Lasterpraaijes. De Deutsche Tageszeituug bevat de vol gende mededeelingen over den man, die de onware praa'jes over Koningin Willielmina en den Prins-Gemaal heeft uitgestrooid Twee jaar geleden was hij tijdelijk als klerk bij bet Transvaalsche gezantschap te Brussel werkzaam en laadde toen reeds de verdenking op zich, een spion van Engeland te zijn Na zijn ontslag uit deze betrekking leverde hij onware berichten uit zoogenaamde Boerenkringen aan Engelsche kranten, en later stal bij ook te Brussel stukken uit den koffer van dr. Leyds. Kort daarna wist de man zich een pas te verschaffen, die door dc Transvaalsche regeering uitgereikt heette te zijn en op naam van een Oostenrijkich baron was, die als vrijwilliger in Zuid-Afrika had raodegevochten. Met dezen pas wist hij zich toegang te verschaffen tot vele kringen in Nederland. Met behulp van een Engelsch journalist verspreidde hij vervolgens zijn verzinsels stelselmatig in Brusselsche, Parij- scho, Weener en Londensche kranten. Ook is vastgesteld dat hij dadelijk naar Londen vortrok, toen de Nederlandsche autoriteiten naar den uitstrooier van de leugens een onderzoek instelden. Sprang, Woensdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „De Ilarpe Zions" eene uit- voeringin het herv. gebouw der Gereformeerde gemeente alhier. Een groot publiek, hoewel niet zoo talrijk als vorige jaren, woonde deze uitvoering bij. De verschillende nummers van het met zorg en «maak opgestelde pro gramma, werden zeer goed uitgevoerd en getuigden opnieuw van deu ijver der leden, zoowel als van de toewijding en de be kwaamheid van den directeur den heer A, C. v. d. Heijden. Als glanspunten echter run den avond mogen genoemd worden „Eere zij God in den hooge" van Bortnyanski, 3ij het graf eens zangers v. Berner. Hymne aan de Nacht v. Beethoven, „Beveel aan God uw nooden„ v. Bacil. Ook de beide twee stemmige koren van don directeur der vereeniging Bede voor Transvaalen Vrijheid voor Zuid-Afrika, welk laatste voor het eerst uitgevoerd werd hadden een groot succes. Moge De Harpe Zions steeds verder voort- schiijden op de baan der edele toonkunst en ons nog menigen genoeglijken avond ver schaffen. Drongelen. Gisterenavond keerde de varkenskoopman van D., van de Waal- wijks^ke markt kuiswaarts, met zijji honden kar beladen met varkens. Daar hij klaar blijkelijk eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde, meende hij de pont, die aan de overzijde van 't kanaal was, aan zijn kant te zien en reed er recht op aan, maar ook recht hel kanaal in, want de pont was aan den anderen kant. Zoo lag hij inet hond en kar en varkens te water. Spoedig werd op zijn geschrei hulp verleend, zoodat alles nog op zijn best afliep. Bij de gisterenavond gehouden ver pachting van de zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, brachten dezen een ongekend lagen prijs op. Eethen. Onder Ecttien is deze week door de heeren Verhagen en genoodigden uit Ileusden eene drijfjacht gehouden er werd geschoten 38 hazen. Raamsdonksveer, 27 December. Onze dorpsgenoot, dhr. M. A. Simons is benoemd tot gemeente ontvanger en ambtenaar der Secretarie te Made. Bij liet. spoelen van wascligoed, geraakte de dienstbode van dhr. Z. alhier bij het uitstappen der boot te water. Op haar hulp geroep snelden twee arbeiders toe die liet genoegen smaakt haar na -eel inspanning op het droge te brengen. Haar toestand is zorgwekkend. Begin Januari vestigt zich hier als tweeden dokter, dh. Heer Vierdag van Breda. WAALWIJK. Van 20 27 December. GEBOREN: Jacob z. v. A. v. Drongelen en A. Glavimans Joa«>ni Maria d. v. I. v. knik en J. M. A. Brands. OVERLEDEN: Jopephu» Heijs 27 j. z. v. W. Heijs en C. v. Nuenen Johanna Maria Moonen 81 j. eclitg. v. J. A. v. Dooren Levenl. anngrg. kind v. B. Timmermans en A. M. ran Ballegoynn Christiaan Kerk hof 74 j. wedr. v. J. v. Vessurn Maria Kuppens 74 j. wed. v. A. SnijderB Francina M. O. Beerer.s 10 mnd. d. v. M. Beeron.i en G. v. d. Mosselaar. HU VV .-AANGIFTE H. B. Ilanssen 36 j. en A. M. D. Verwiel 27 j. BESOIJEN. Van 1 Nov. tot 28 Dec. GEBOREN Johannes Leonardus z. v. Petrus Leonardus Verstijnen en Johanna Dingemuns Maria Cornelia Elisabeth d. r. Liuren- tius Josephus Klis en Johanna Cornelia Mechelina Bogacrts Mechelina d. van Leendert Bouman en Jacoba van der Pol Cornelia Potronelln d. van Willem van der Made en Henrica van der Pas Antonie Pieter z. ran Marinu» Michiel Treffers en Maria Cornelia van Dongen. OVERLEDEN: Catharina Maria Galens oud 8 w. Laurina Catharina Gelens oud 2 j. Johannes Babti&t Gerardus de Leij-r oud •2 j. Catharina Willielmina Brans oud 4 m. Catharina Antonetu van Vuuren oud 7 m. Josina Martha Glavimans oud 8. m. HUW.-AANGIFTEDenis van der Zaken en Laraberdiua Blok. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur! Niet tevreden met hun protest aan Ge meente- en Gedeputeerd Bestuur, hebben eenige Protestante inwoners van Waalwijk aan Hare Majesteit onze Geërbiedigde Ko ningin bij request gevraagd het besluit te vernietigen, waarbij door onzen Gemeente raad f 25ÜÜ subsidie werd toegestaan voor do nieuw te bouwen It K. Kerk, die niet alleen op geestelijk, maar ook op eUffeljk gebied, Waalwijk tot zegtn en voorspoed zal strekken. Mijnheer de Redacteur, ik verzoek U, mede uit naam van velen, die dit optreden van eenige medebewoners ten zeerste betreuren, in uw eerstvolgend nummer de namen te noemen van hen die dat bewijs van onverdraagzaamheid gaven, en zoo mogelijk den inhoud vau liet request te publiceeren. Deze namen moeten niet in het vergeet boek raken, vooral niet in Waalwijk waai de Katholieken steeds zulke ondubbelzinnige bewijzen van verdraagzaamheid gaven. Met de meeste hoogachting, Uw Dienaar, H. "WITLOX-Brkssers, Wij moeten den geachten inzender op merken, dat wij aan zijn verzoek in boven staand stuk niet kunnen voldoen wij zijn noch in staat de namen, noch den inbond van bedoeld request te geven, daar dit be rust in handen der betrokken autoriteiten, tot wien zij zich in dit geval, zullen heb ben te wenden. Den inhoud van het request aan onzen gemeenteraad, hebben we in het raadsver- slag weergegeven dit stuk berust in 't archief ter secretarie. (Red.) WAALWIJK, 27 Dec. 1901. Er was bij tamclijken aanvoer t«r veemarkt nogal handel in prima melk- en vet vee. Kalfbeesten f 145 4 1' 210. Dito vaarzen i 110 f 180. Jonge varken» aangevoerd 35 stuks, ver kocht van f 5.75 a f 9.50 Ter botermurkt afgeslagen en verkocht 1195 kg. van 11.10 f 1.24 per kg. Eieren 5 a 6 cent per stuk. De handel is zeer stil in huiden. Ner gens worden zaken gedaau van eenige be- teekenis en de voorraad is overal eenigszins toegenomen maar de aanvoer beslaat slechts in huiden van minder gehalte wat ook inedc oorzaak is tot de geringe opgewektheid voor het ruwe artikel. Do looierij die zich al sedert geruimen tijd geretireerd houdt zal hare operatien eerst, hervatten naarmate de prijswaardigheid en de aanvoer der nieuwe slachting daar toe aanleiding geven. Voor leder in alle soorten maar vooral voor goed zwaar beleerd goed is de markt zeer vast gestemd, Schors en alle andere looimiddtlen mo menteel bijna zonder handel. DUSSEN, 27 Dec. Boterprijs per K.G. vnn f 1.04 a f 1.15. Middel- markt t 1.10. Aanvoer 97 K. G. Eieren f 1 30 de '26 stuks. Heden overleed zacht en kalm voorzien van de laatste. II. Sacra menten, onze geliefde echtgenoot'- Moeder en Grootmoeder, Mbjuff rouw Johanna Maria Moonen, in den ouderdom vau ruim 81 jaar. J. A. VAN DOOREN, Kinderen en Kleinkinderen Waalwijk, 20 Dec. 1901. Eeltige kennisgeving N O T A RIS za! ten verzoeke van den Heer A. C. TEURLINGS te Nieuwkuikten kofflehuize van A. Mkrkx aldaar Bij veiling op DINSDAG 7 JANUARI 1902. Bij toeslag op DINSDAG 21 JANUARI 1902, telkens des avonds 7 uur ONDER NIEUWKUIK. KOOP I. Huis, Erf en Moestuin, Sectie B uos. 323 en 324, groot te zarnen 18.40 aren. Te aanvaarden de tuin bij betaling dei knoDSom liet huis op 30 April 1902. K'OOP II, Bouwland aan de Parallel weg, Sectie B no. 401, groot 7.20 aren. Te aanvaarden bij betaling der koopsom. Bij den toeslag komen koopen I eu II in Massa. ONDER VLIJMEN. KOOP III. Bouwland Sectic A no. 727 groot 40.40 aren. Iu huur bij Adrs. Pijnenburg te Nieuw kuik voor f 51 tot Kerstmis 1902 Aanvaarding in lasten 1 Januari 1902. telkens 's avonds 7 uur, ONDER BAARDWIJK: KOOP 1. Een Koffiehuis, genaamd „H«t Veerhuis" aan den overlaat, waarin Ver gunning met tuin, waarin doelen, scliuts- boom en boomgaard, Sectie E 110 717, groot 12 aren, 90 centiaren. Te aanvaarden 1 Mei 1902. KOOP 2. Weiland zuidwaarts achter Koop 1. Sectie E 299, groot 26 aren, 80 centiaren. Laatst in huur voor f54 jaars. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Bij den toeslag komen beide koopen in massa, Aanvaarding in lasten op 1 Januari 1902. en Magazijn van DE NOTARIS Hmthnmerstruat A 43. 's-B O S C H TE CAPELLB, zal ten ve.zoeke van den Heer H. I. II. v,. d. FELTZ v. d SLOOT te Leeuwardeti in het openbaar I. 's middags 12 uur bij W. BROKKEN te Besoijen. ONDER BESOIJEN. In buur geweest bij de wed. Joh. de Bia Jzn. te Sprang. II. 's-avonds 7 uur 'bij Adr. BOEZERa/h Vaarlje te Waspik. ONDER WASPIK. In buur geweest bij Bart de Bont. In huur geweest bij Dirk de Bruijn. In buur geweest bij Jan Smits. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. De helft der koopsom kan als le liijpo- theek tegen 4 °/0 rente op het verkochte gevestigd blijven. Zenc beh I AAI B 13 waai veru Ti 45, heut wijk Bi LOG lijk' ploi bij den Heer Ei E. E. E. Ei Ei Ei Ei O E/v. houd ran 'Inlichtingen en tarieven verkrijgbaar bij het Gencraal-Agentuur Maliesingel 70 te UTRECHT of Houtstraat 1 te VENLO en bij de Ageuten. vfór huisj Toor huis, Ti aerl k pen fich vrrg ook prijz raut: Ir eerst gesc SI lier

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2