„KEER TERUG!" BINNENLAND. Gemengd Nieuws MENGELWERK. Correspondentie. Handelsberichten. een fonds gesticht, waarover minister Hay, Gilmore (president van John Hopkins' uni versiteit). White (rechter in het hoog ge rechtshof) en anderen het beheer zullen hebben. Deze regeling is getroffen wegens het bekende bezwaar van de regeering, om de tijdelijke onvervreemdbare aandeelen der Staaltrust aan te nemen, waarin Carnegie zijn gift wilde doen. Chili's verklaring niet betrekking lot de politiemacht in Ultima Esperanza wordt door de Argentijnsche Republiek als bevredigend beschouwd. Beide regeeringen hebben de akte goedgekeurd, waarbij aan Argentine's eisch voldaan wordt. De openbare meening toont zich voldaan en keurt de krachtige houding van de regeering goed. WAALWIJK, 8 Jan. 1902. Verkiezing voor den Gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, ter vervulling van de vacature Zeegers, werden candidaat gesteld de volgende hteren Fransen J. Gerris Simons A. Nooij van C. Verbunt A. J. M. Verwiel 1\ De stemming heeft plaats op Woensdag 15 Januari a. s. Waterstand. De provinciestad ligt rondom in 't water, zoodat het verkeer naar verschillende zijden belemmerd is. Het Vlijmensch veld is geïnnundeerd en Maandag is de Baard- wijksche Overlaat begonnen te werken, zoodat de tramdienst is gestnakt. De voetgangers maken gebruik van de brug. De tram rijdt nu slechts DrunenIleus- denVlijmen. De buitenpolder achter Baardwijk en Waalwijk is thans gedeeltelijk ondergeloopen. Ongeval. Zondagmiddag waren eenige kinderen op straat aan 't spelen, toen een wielrijder kwam aangereden; hij wilde uitwijken, doch een der kinderen sprong verschrikt in de zelfde richting zoodat de wielrijder het omreed. liet kind viel met 't aangezicht op de steenen, zoodat het met een b ebloed gezicht naar zijne woning moest worden gebracht. Kamers van Arbeid. Bij Kon. BmI. is bepaald dat art. 1 van het Kon. Besl. van 20 Mei 1901, n°. 47, tot oplichting van eene Kamer van arbeid voor het leerlooiersbedrijf te Waalwijk, als volgt zal worden gelezen „Vsüw-la-gr.zm.A**'a. Waalwijk, Loon-op- Zand, Besoijen, Capelle en Waspik wordt eene Kamer van Arbeid opgericht waarin vertegenwoordigd zal zijn het leerlooiers- bedrijf/' en het derde lid van artikel 8 van ge noemd besluit als volgt „De in het eersle en tweede lid bedoelde personen kunnen gebruik maken van open bare middelen van vervoer te hunner keuze tusfehen Waalwijk en Loon-op-Zand, Be soijen, Capelle of Waspik.' Monopol thee. Wij ontgingen van de Directie der Mo nopol thee-onderneming te Rotterdam een zeer practischen scheurkalender, die wellicht in menige huiskamer een plaatjse zal vinden. Van harte wenschen wij voor de onderneming, dat het /aanzien doet gedenken* ook bij het zien van dezen kalender ruim betracht worde, opdat de Directie de vruchten plukke van haar onvermoeid streven om het merk Monopol thee in ruimen kring te iutrodu- ceeren. Bijbelstudie. Uit Rome wordt gemeld, dat Z. H, den Paus een afzonderlijke, internationale com missie heeft benoemd, wier taak liet zal zijn, alle op de H. Schrift betrekking heb bende quaesties nauwkeurig te bcstudeeren. Aan de katholieke geleerden van geheel de wereld zal gelegenheid worden gegeven hun meeningCD rechtstreeks ter kennis te brengen van den II. Stoel. Deze commissie bestaat uit veertien leden, waaronder drie kardinalen, behalve de voorzitter kardinaal Parochhi. Kader vernemen wij uit goede bron, dat ook Nederland in bovei genoemde commissie tal vertegenwoordigd zijn, nl. door den Weleerw. Zeergel. heer dr. II. Poels, ka pelaan te "Venloo, terwijl daarin voor België zitting heeft professor Van Hoonacker, uit Leuven, en voor Oostenrijk de geleerde Jezuïet pater Hummelauer. Hun officieele titel zal luiden„Corrector Bibliae Sacrae". Atjch. De correspondent van de N. R. Ct te Batavia seinde gisteren Onze marechaussee heeft een stcik ver schanste stelling in Peusangan genomen. Daarbij werden 79 vijanden gedood en van de onzen 2 gedood en 21 gewond. Moord. De rijksveldwachter-brigadier tit. A. Dub bel, gestationeerd te Sommelsdijk, was omstreeks 4 uren met den jachtopziener H. Zaaijer op surveillance in het jachtveld onder Nieuwe Tonge. Daar zagen zij eenige stroopers, die me. lichtreflectors werkten om wild te schieten. In de onmraiddelijke na bijheid van deze mannen gekomen, wilde de rijksveldwachter Dubbel een hunner grijpen, doch tezelfdertijd tijd werd op korten afstand een schot gelost, dat hem in de borst trof. De getroffene zakte ineen en overleed korten tijd daarna, nadat de hem vergezellende jachtopziener tevergeefs ge tracht had hulp te vcrleenen. De stroopers ontkwamen. De doodgeschoten rijksveldwachter was een oppassend huisvader. Twee jongens hebben bekend de daders te zijn, maar beweren dat het geweer per ongeluk is afgegaan. Mtynexploitatie. Er zal zegt De Tijd weldra een begin worden gemaakt met het exploiteeren der Staatsmijuvelden in Limburg, waarbij ongeveer 25 ontginningszetels noodig zijn cn 40.000 arbeiders. De moord tc Osch. Als vermoedelijke daders van de mis handeling te Osch gepleegd, dia den dood van Wilhelmus Vos tengevolge heeft gehad, zijn in verzekerde bewaring gesteldHen— drikus van der P. cn Cornelis V. Deze twee beschuldigen elkaar. Onderwijs. Men schrijft uit's Qrevelduin-Capolle aan de N. R. Ct. De bevolking dezer gemeente is bijna geheel van den protestantschen godsdienst, en de acht onderwijzers der twee operbare scholeu zijn ook allen protestant. De enkele katholieken ouders, die ongeveer allen in 't westen der gemeente wonen, zenden hunne kinderen, voor zoover het jongens zijn, naar de openbare school van 't naburige Waspik, waar alle leerkrachten, evenals de meerderheid der bevolking dier gemeente, katholiek zijn. Dit levert dien ouders ook gemak op voor 't vervullen van godsdienstplichten hunner kinderen. Maar door die zestien Capelsche kinderen zou 't aantal leerlingen te Waspik op 15 Januari a.s. boven de 200 stijgen, waardoor het gemeentebestuur van Waspik genoodzaakt zou zijn tot het aanstellen van oenen onderwijzer met verplichte hoofdakte. Blijkbaar met het do«l om dit te voorko men zijn de 16 kinderen dezer dagen naar huis gezonden met de mededeeling, dat zij onbepaald verlof hadden. Leien en boeken werden hun meegegeven, om zich thuis nog wat te oefenen. (Het vaccinebewijs is hun niet meegegeven). Nauwkeuriger ingelichte ouders weten, dat die verwijdering zal duren tot 1 Februari a,s. Dan kan gerust 't aantal leerlingen weer stijgen boven de 200, want de fatale datum van 15 Januari is Voorbij, 't Is alleen de vraag, of op die wijze gehandeld wordt in den geest der wet op 't lager ouderwijs, dan wel of aldus de be paling van 't maximum aantal leerlingen voor een bepaald getal onderwijzers, ook al is daaraan de voorwaarde van 't al of niet vcrleenen der rijkssubsidie verbonden, tot eene doode letter wordt gemaakt. En als aan die 16 kinderen in de maand Jan. (een wintermaand, dus zeer geschikt voor schoolbezoek) onderwijs kan worden onthou den, wat komt er dan terecht van de Leer plichtwet Paardenbelasting in Noord—Brabant. De Hooge Raad deed uitspraak in het cassatieberoep van een stalhouder te't-Her- togenbosch tegen een vonnis der rechtbank aldaar, waarbij hij was veroordeeld tot eene geldboete van f l, subsidiair 1 dag hechtenis, wegens het als belastingplichtige in de Noord- brabantsche provincie belasting op depaarden, uiet onverwijld in de belasting aangegeven van een paard. De veroordeelde had in cassatie betoogd, dat het provinciaal reglement, waarbij die bedoelde belasting geregeld was, aanduidde, dat deze belasting geheven werd tot jaar- lijkschen afkoop der tollen op de Rijkswegen. Nu echter door de Wet van 22 Juli 1899 (Staatsblad 78a) deze Rijkstollen waren af geschaft, zou hierdoor tevens de belasting tot afkoop dier tollen zijn afgeschaft. Dc Hooge Raad overwoog dienaangaande, dat inderdaad reeds door het Kon. Besluit van 80 Juli 1872 de tolheffing in Noord- Brabant was opgeheven, tot afkoop waarvan de provincie een bepaalde som had te betalen. Na regeling van dien afkoop en het bedoeld besluit viel er van wege de provincie niets meer te regelen, zoodat bet onjuist was de bewering als zou het bedoelde Reglement te dezen aanzien een zelfstandige regeling bevatten. Dat de tolheffing in 1872 slechts tijdelijk door de regeling in het belasting reglement zou zijn vervangen, was eveneens onjuist. De Wet van 22 Juli 1899 regelde een ander onderwerp en had dus hiermede niets uit te staan. Op deze gronden werd het cassatieberoep verworpen. Jubilé des Pauses. Ter gelegenhied van het 25-jarig Pauselijk jubilé van Z. II. Leo XIII, hebben zich de navolgende heeren voor het bisdom van 's-Hertogenbosch geconstitueerd alsdiocesaan- comité, dat zich in aansluiting met de Nederlandsche deputatie, tegen het einde van April a s. of begin Mei, naar Rome zal begeven, om den II. Vader hulde te brengen. Mr. G. J. de Bruijn, oud-lid Eerste Ka mer, Berg-en-Dal, Eerelid. Leden: W. Prinzen F.zn., lid Eerste Ka mer, Helmond, voorzitterF. T. J. H. Dobbelman, oud-lid Tweede Kamer. Nijme gen jhr. mr. O. I. A. M. van Nispen tot Sevenaer, lid Tweede Kamer, Nijmegen J. Jurgens Sr., industrieel, OschJ. A H. van Rijckevorsel, bankier, 's-Bosch jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, lid 'lweede Kamer. VBoschP. F. Bergmans van Leeuwen, wethouder, TilburgHubert van Leeuwen, lid prov. Staten, Bokstel, en mr, Th. G, M. Smits van Oijen, lid. Ged. Staten, Eindhoven. Baardwijk, 7 Jan. In de laatstgehouden vergadering der commissie lot wering van schoolverzuim zijn de President en Secretaris beiden herkozen. Door het werken van den Overlaat zijn de wegen van hier naar Drunen en Doveren ondergeloopen. Voor voetgangers dient nu het voetpad langs de spoorbrug. De tramdienst is gestaakt. Kaatsheuvel, Het armenconcert van „Eaphonia" is weer voorbij en wederom heeft het onze verwachtingen ver overtroffen, ofschoon deze bij de concerten van „Eupho- nia" steeds hooger gespannen zijn. Meer ervan zeggen is overbodig. Van de tooncel- clnb „Olymphia* ditwerd er over 't al gemeen goed gewerkt, meesterlijk werd er gespeeld door den lieer M. v. R. Intusschen allen, die hebben meegewerkt tot het slagen van deze heerlijke avonden onzen oprechten dank. Dussen, 7 Jan. In zijn j.l. Vrijdag gehouden vergadering benoemde de gemeen teraad alhier tot armmeestor van 't algemeen armbestuur den heer G. v. d. Iloppel, wijk C en tot wegwerker dor gemeentewegen F. Meyers alhier. Wegens zijne herbenoeming tot bur gemeester bracht de fanfare „Wilhelmina" haren beschermheer, den Edelachtb. Heer A. H. v. Honsewijk j.l. Zondag eene luis terrijke serenade, waarvoor zij op milde wijze den finautiëelen steun van den Edelacatb. Beschermheer mocht ondervinden. Raamsdonksveer, 7 Januari. Gisteren- raiddog is ter hoogte van het Huis ton Devl, door het schrikken van het paard voor den aankomenden tram de wagen van den bierhandelaar R. uit Waspik omgeslagen. Van den inhoud, bestaande uit eene partij ledige en gevulde flessclien, is niet veel terecht gekomen- Onze dorpsgenoot, dhr. II. Leyten is benoemd tot volontair ter gemeente-secretarie te Waspik. Verdwenen. De VTaamsche Gazet verneemt uit Ant werpen De geheimzinnige verdwijning van een zeekapitein heeft Vrijdagavond aan de dok ken groote opschudding verwekt. De Zweedsche zeekapitein Rossander, van het stoomschip Stockholm, is hier goed bekend, daar hij sinds jaren onze haven bezoekt. Woensdag in den morgen vroeg hij 100 fr. op het bureel der firma Sasse, dewelke hier de reeders van de Stockholm vertegenwoordigen. Rossander deed ver schillende aankoopen en betaalde hiervoor rond 600 frank. In gezelschap van een anderen Zweedschen zeekapitein, Toll, van le stoomboot Motala, ging hij in een kof fiehuis ontbijten er werd veel champagne aan tafel gedronken. Een derde persoon had zich bij de zeekapiteins gevoegd. Op aandringen van Rossander namen de twee zeekapiteins Donderdagmorgen om 4 uren een rijtuig, om zich aan boord te be geven. Aan het Oude Dok slapte Toll uit en begaf zich aan boord van zijn schip het rijtuig reed verder in de richting van het Kattendijkdok, waar de Stockholm lag. De kapitein is nochtans niet aati boord gegaan en sinds heeft men zijn spoor ver loren. Sinds hetzelfde oogenblik is tevens een koetsier met zijn gespan verdwenen. Deze heeft den bijnaam van Ketje het rijtuig draagt het nummer 801. De politie heeft Vrijdag opzoekingen gedaan en ook in den omtrek waar de Stockholm lag, werden peilingen gedaan, die Zaterdag van vroeg in den morgen werden voortgezet. De Stockholm is met een anderen kapitein vertrokken. Het Handelsblad van Antwerpen meldt omtrent de geheimzinnige geschiedenis van den verdwenen zeekapitein De verdwijning van den Zweedschen ka pitein, alsook van den koetsier, met rijtuig en paard, is nog steeds even geheimzinnig. Geen enkele ontdekking is gedaan. Zondag werden de onderzoekingen in de dokken voortgezet, doch zonder eenigen uitslag. Men is aan de haven bijna zeker dat het rijtuig niet in de dokken te vinden is. Natuurlijk wordt er van alles verteld, het eene al onwaarschijnlijker dan het ander. Dat er Zondag veel over gesproken werd is zeer begrijpelijk, en algemeen begint men meer en meer aan een misdaad te denken. Het onderzoek wordt nu voortgezet op Hollandsch grondgebied, daar in de omstreken van Ginneken, bii Breda, eene vrouw zou wonen, waarmee het Ketje, de koetsier, betrekkingen onderhield. De aanvaring van de „Wnlla—Walla". Het stoomschip „Walla-Walla', dal het personenverkeer bezorgt tusschen de steden aan de Amerikaanschen kust van den Stil len Oceaan, is Donderdag 11. ter hoogte van kaap Mendocino gezonken tengevolge van een aanvaring met een Fransch zeilschip, naar men vermoedt de „Europe", van Port land naar Qneenstown. De Walla—Walla" was Woensdag van San Francisco vertrokken met 84 passa giers, meest goudzoekers van Klondyke, en een bemanning van 60 koppen aan boord. Donderdag om 4 uur in den morgen bij dikken mist had de aanvaring plaats. Het zeilschip zette zijn weg voort en verdween in den nevel. De „Walla-Walla* zonk na eenige minuten. De meeste passagiers lagen te slapen, toen de aanvaring plaat» vond. Zij ont waakten door den schok en snelden naar het dek, waar in de duisternis een vreese- lijke paniek ontstond. Alles drong naar de booten, waarbij vrouwen onder den voet geloopen werden. Ten slotte slaagden allen er in, in de booten te komen, maar door de onstuimige zee en de geweldige branding konden zij de kust niet bereiken bij kaap Mendoc no. Bijna den geheelen dag zwalk ten de booten over de zee en een aantal passagiers stierf van koude, terwijl eenigen krankzinnig werden. Een boot kon te Trinidad landen 48 K M van de plaats des onheils er waren 7 personen en 6 lijken aan boord. Een stoomboot, die onmiddellijk tothulpverleening werd uitgezonden, bracht 67 personen aan, een sleepboot nog 14. 46 Personen worden vermistmen vreest dat zij verdronken z»jn. Eén der overlevenden verhaalt, dat toen de aanvaring plaats had, de bemanning de passagiers wekte, die daarop naar de brug snelden. Er heersclite een verschrikkelijke paniek. Sommigen werden krankzinnig van angst en sprongen over boord. De kapitein en de bemanning gedroegen zich bewonderenswaardig en hun is het te danken, dat de passagiers spoedig in de booten konden komen. De kapitein is ge red, niettegenstaande hij tot het laatst op het schip bleef. Volgens latere berichten zouden slechts 41 personen vermist worden. „Dat beloof ik je,, Fred." „En wat zal het teeken zijn, dat je mij terugroept.* „Zal je komcu, als ik het je zend, waar je ook wezen mag „Ik zal komen, Maida, ik beloof het je, zoo waar ik hoop je in de toekomst waar dig te worden. Maar wat zal het teeken zijn „Alleen deze woorden Keer tot mij te rug Zoo scheidden zij en niemand vermoedde hun geheim. Toen het landverhuizersschip de monding der Mersey uitstoomde, met Fred aan boord, lag Maida in de schemering op het verlaten oude kerkhof geknield en smeekte in een innig gebed tot God, dat haar offer uiet tevergeefs mocht gebracht zijn. Het leven kwam haar akelig en eenzaam voor, toen Fred weg was langzaam en treurig gingen de jaren voorbij. Van tijd tot tijd ontving zij bericht van den jonkman. Hij hield zich dapper. Op gewekt en aangevuurd door de verandering van omgeving en door de frissche aantrek kelijkheid van een nieuw leven, legde hij zich met de borst op den arbeid toe. Zijn brieven waren vol levenslusthet oude vaderland met zijne heriuueringen trad daarin op den achtergrond voor het nieuwe land met zijn opwekkeud leven en streven. Terwijl hij daarginds in den strijd om het bestaan zijn krachten staalde en de hinderpalen, die zich op zijn weg voor deden, zegevierend te boven kwam, bleef het trouwe meisje niets over, dan dag op haar eenvoudige plichten in het stille Nor- folksche dorp te vervullen en haar gebeden voor den verren vriend ten hemel te zenden. Zwijgend en zonder klagen ging zij haar weg. Wat wist haar omgeving, wat wisten de menschen op het dorp van haar inwen dig leed Een liefdevolle dochter, een voorbeeldige huismoeder, vriendelijk jegens iedereen, had Maida een geopende hand en een medelijdend hart voor de armen en noodlijdenden in haar omgeving. Maar niemand vermoedde, wat haar zelve drukte, niemand kende het verlangden, dat haar hart verteerde. En eindelijk kwam het oogenblik, waarop bet wachten en verlangen haar ondraaglijk werd. Het leven in den ouden trant met zijn eentonige huiselijke zorgen en moeiten begon haar zwaar te vallen. Zij volvoerde haar voornemen. Op een nevelachtigen Novemberavond sloop zij heimelijk het huis uit cn liet een briet in de bus op den hoek der dorp straat glijden. Hij was naar Californië geadresseard en bevatte slechts de woorden „Keer terug tot mij Maida." Al doze gedachten, dat hopen en vreezen uit den laatsten tijd kwamen weer in Maida's ziel op, toen zij in den stormachtigen Kerstnacht de vooruitsuellenden naar de plaats des onheils volgde.... Toen zij op de hoogte der klip aankwam, was het den mannen jnist gelukt, den reddingstoestel aan den voet der vooruit springende rots af te laten en dien zoo op te stellen, dat men het zinkende schip de touwen kon toewerpen. Het was een verschrikkelijke nacht. Maida kon nauwelijks overeind blijven staan. Met moeite moest zij rondtasten om in de pik zwarte duisternis de anders zoo welbekende plek te vinden. Plechtig, stil en ongestoord le mid den Yoor het oproer der elementen stond de oude toren tusschen de graven. Maida's vader had den sleutel van den bouwval, die naar oud gebruik in den molen moest bewaard blijven. Tot hem wendde mm zich, wanneer er een schipbreuk plaats had, om de tegen de rotsen verph tierde lijken der verongelukten daar onder dak te brengen, tot men ze ter laatste rustplaat» op den verlaten Godsakker bracht Zeelieden ?an alle natiën sliepen op dit eenzame hoekje gronds den eeuwigen sla: p De inwoners van het dorp hadden bet, reeds sinds menschenheugenis niet meer als begraafplaats gebruikt, doch den onbekenden vreemdeling bood het nog altoos een gast vrije rustplaats. De deur van den toren was reeds geopend, maar Maida's vader bevond zich met de anderen aan.den voet der klip. Een vreemd, onweerstaanbaar vorlangen dreef het meisje, op haar beurt in de diepte af te dalen. Vergeefs bezwoeren haar de andereu vrouwen, die zich evenals zij Duiten gewaagd hadden, boven op de rots tel blijven. Uil de diepte drong Jiet gesis der raket- j ten tot haar door het opflikkerende licht verhelderde bij wijlen de bleeke, angstige' gezichten der schepelingen, die zich aan de masten van het zinkende schip vast-1 klemden. liet luide aanmoedigende geroep j van den wal vond slechts zwakken weer klank. Eindelijk gelukte de worp het red dende touw werd door een der schipbreuke- lingen gegrepen en aan den mast bevestigd. Een brave borst van Sidestrand was de eerste, die zich tot bijstand der ongeluk kiger. in zee waagde. Een luid hoera ging van den oever op, toen het reddingswerk eindelijk een aanvang nam. Intusschen was ook Maida tot den oever; afgedaald en zoo kalm en rustig ging zij daarbij te werk, dat de mannen haar be daard haar gang lieten gaan. Met vrouwe— i lijke zorgvuldigheid verschafte zij den ver-' ongelukten, die achtereenvolgens langs den gevaarlijken weg aan land gebracht werden, j de eerste hulp. Zij gaf den half bewuste- looze de opwekkende teug brandewijn in, terwijl zijn druipend hoofd in hrar schoot rustte. Een oud man, die de kracht miste om zich op andere wijze verdienstelijk te maken, hield de lantaren vast en stond haar met zijn ervaring ter zijde. Haar vader had met de anderen de handen vol. Al spoedig bleek dat het raeerendeel der schipbreukelingen niet op het afvuren der raketten gewacht hadden, maar uit vrees met het wrak te zinken, zich in het water hadden gestort om al zwemmende het land te bereiken. Maar de meesten waren dood eer zij hun doel bereikten, en zoo gruwzaam verminkt door het geweld der golven, die hen tegen de klippen wierpen, dat zij nauwelijks kenbaar waren. Toen al de op kf dek overgeblevenen aan land gebracht waren en de zee nog slechts lijken aanspoelde, bewoog men Maida de plek te verlaten. Haar arbeid was daar gedaan, zij kon niet verder helpen. De lijken werden door de mannen naar boven gedragen en in den toren neer gelegd. Juist wilde Maida heengaan, toen zij bij het schijnsel eener lantaren bemerkte dat haar vader naast een baar stond. Zij trad,, nader, maar toen hij haar gewaar werd wenkte hij haar ntet nader te komen. „Houdt haar terug fluisterde hij ont steld zijn helpers toe. „Oin Godswil laat haar niet hier komen." (Slot volgt.) Ter voorkoming van persoonsverwisseling verzoekt men ons mede te deelen dat de schrijver van het ingezonden stuk in ons blad van 1.1. Zondag is de Eerw. Heer Jos. van Gils J.Bzn. RK. Pr.leeraar te Rolduc, i (en niet de Heer Jos. van Gils Az. meu-j; belfabrikant alhier). GORINCHEM, 6 Jan. - De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe 7,15 u 7,25 roode dito f 6,50, a 6,70 witte dito f6,60 6.85 inl. rogge f4,80 a 4,90 buitenl. dito f4,75 it 4,85, gerst l 4,75 a 4,85, haver 3,60 a 3,75, duivebooneu f7,— u 7 25, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 37 runderen, 6 nuchtere kalveren, 7 vette varkens en 58 biggen. le qual. Kalfkoeien f190 210 Kalf vaar ten f 130 a 150 Melkkoeien 1140 160 27j jarigc ossen f 140 160 Guiste vaarzen f 80 k 100 Pinkon f 50 k 60 Graskalveren f 30 t 40 Nuchtere kalv. f 11 i 12 Aangevoerd vette varkens van 21 k 23 ct. per half kilo, biggen van 1 7,— a 11.— per atnk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f0 k l 0.oer stuk Eieren f 1.30 k 1.40 per 26 stuks. Boter 60 70 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 6 Jan. Tarwe. Jarige- per heet. f 6.10 a f 7.40 en per 100 kilo f 8.20 a f 9.45. Nieuwe- per heet. f 6.60 a f 7.80, per 100 kilo f 8.75 a f 9.25. Canada-tarwe f 5,30 tot f 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f4.90 a 5.50. Dito mindere f0.—0.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2