Geldleening Burgemeester en Wethouders TIMMERMANS Z BRIEVEN Advertentiën. WIJNHANDEL. Handels berichten Burgerlijke stand. Waalwijk. den Eerw. Pater Andr. Zijlmans. ■teramen beslote», den raad van administratie te machtigen tot het doen van stappen tot terugbekoming van de uit te ka3 der maat schappij verdwenen gelden, 7.00 noodig langs den gerechtelijken weg. Vincinaux llollandais et Mutuelle Induttrielle. Audiatur et altera pare Wij lezm onder bovenstaand opschrift het volgende 111 het tc Brussel verschonend weekblad „I e Capita'isie" van 31 Jan., van de hand der redactie van genoemd blad zelve »Wij hebben te goeder trouw melding gemaakt van den eisch van M. Hauwers, ingesteld te^en den vorigen raad van beheer der Hollandsche buurtspoorwegen. Men doet thans een beroep op onze onpartijdigheid om de verdediging ran den raad op ons te nemen. Wij weigeren dit evenmin als wij een gevoel van mededoogen kunnen onthouden voor een man, die het offer is geworden van de "gebeurtenissen en wellicht verraden is door zijne omgeving, terwijl al wat hij gedaan heeft geen ander doel had, dan ziiue zaken staande te houden. Desniettemin vragen wij den tijd om de raak te bestudeeren, alvorens ons met het geschil erustig te bemoeien. Voorloopig kunnen wij verklaren 1, Het schijnt vast te staan, dat de be schuldigingen van de verduistering van 150 000 gulden, voorgeschoten op het eigen dom van de lijn Tilburg—Waalwijk en op 800 obligaties „Vicinaux Hollandais geen steek houdt. Deze beleening bij de Maat schappij Dordrecht was slechts dc hernieu wing van eene overeenkomst, die vroeger door de Caisse Coronierciale is goedgekeurd. 2. De vroeger gedelegeerde administrateur die reeds achter slot zou zitten, als slechts het vierde deel van de tegen hem inge brachte beschuldiging waar was, schijnt niet bevreesd te zijn voor de justitie; althansjhij heefi juist eene rechterlijke vervolging doeu instellen tegen zijne aanklagers, die dezen stand van zaken in het leven zouden ge roepen hebben o. a. om zich tegen lagen koers meester te maken van de aandeelen »Hauts Fourneaux van Croatie*. Het geschil belooft belangwekkend te zullen worden. Wij zullen het volgen met een strenge onpartijdigheid." Vereeniging van R. K Neringdoenden. Donderdagmiddag had in 't café «Noord- Brabant". des heeren P. Mulders te 's Bosch de op initiatief van eenige heeren grossiers uitgeschreven vergadering plaats tol het op richten ecner vereeniging van R. K. nering doenden in dit bisdom. Verschillende telegrammen en brieven waarbij adhesie werd betoond, kwamen van verschillende iuvlocdrijke personen in, die door omstandigheden deze vergadering niet konden bijwonen. De vereeniging zal worden bijgestaan door den WelEerw. ZeeiGel. heer dr. Nouwens, die dan ook bij deze vergadering als spreker optrad. Als oudste der neringdoenden had de heer Manders uit Vechel bereidwillig de leiding op zich genomen en rcheiste in eenige schoone woorden de noodzakelijkheid van het bestaan eener bovengenoemde vereeniging, wegens veel oneerlijke concurrentie, die tegenwoordig zich voordoet. Verscheidene voorbeelden haalde spreker aan, waaruit bleek, dat in ook andere plaatseD de noodzakelijkheid gevoeld wordt van eene dergelijke vereeniging. Alle aanwezigen 35 in getal, zagen het groote nut eener dergerlijke vereeniging in en de vereeniging werd dus opgericht. Na de pauze werden tot leden ter com missie, om de statuten vast te stellen, ge kozen de heeren v. Hout, Helmoud F. Manders, Vechel Jansen, Tilburg J. Boekx, Eindhoven Gebr. Nieuwenhuizen, Nijmegen De Klein, Raamsdonk Jos. Meyring, 's Bosch. Dr. Nouwens zal voorloopig het Comité met rijn advieren bijstaan. Moord te Bussum. Te Bussum is een treurig drama afgespeeld. In perceel 24 van de Kapelstraat woon de kastelein Speller met een commensaal den 30-jarigen J. Van den Heisteeg. I:n nichtje van den kas'eleiu, Mina de Leeuw, afkom stig uit Laren, kwam daar dikwijls logeeren. Zoo ook thaus. Speller en rijn vrouw gingen Dinsdagavoud omstreek 8 uur naar familie te Laren om te kaarten en daar de commensaal dien avood eerst laat zou thuiskomen, was aan zekereu Van Someren verzocht in het café te willen zijn ten behoeve van de bediening der klanten. Aan dit verzoek werd door Van Somereu voldaan. Kwart vóór twaalf kwam van den Hcistieg thuis, reden waarom Van Someren wegging, Miua de Leeuw met van den Heisteeg alleen achterlatende. Het meisje, nauwelijks 15 jaar oud, heeft zich waarschijnlijk ter ruste begeven eu is, pas te bed liggende, lastiggevallen door Van deD Heisteeg. Het meisje heeft zich krachtdadig verzet waarop Van den Heisteeg haar aangreep en met een zeer scherp mes een ontzettende wond toebracht io deu hals, doorloopeude van het achterhoofd tot aan de keel, waar door het hoofd zoo goed als van den r mp gescheiden werd. De drie kinderen van Speller, die op de zelfde kamer sliepen, zijn door het leven wakker geworden de oudste, een jongen van 6 jaar, weet pertinent te vertellen, dat het gebeurde zich aldus heeft toegedrageu hij hield zich echter stil in zijn bedje. Van den Heisteeg is na het bedrijven der misdaad zelfs naar het politiebureau gegaan om zich aan te geven. Aanvankelijk geloefde men niet wat hij vertelde, te meer uiet, daar v. d. Heisteeg dikwijls onder den iuvloed van sterken drauk verkeerde. Eenige veldwachters gingen echter mee naar de woning van Speller en vonden het slachtoffer op de knieen voor het bed in een groote bloedplas. De kinderen die schreiende bij elkander zaten, werden door de politie meegenomen, terwijl Van den Heisteeg in bewariug werd gesteld. Ken in allerijl ontboden geneesheer kon slechts den dood coustateereen. Het lij)c is gefotografeerd, terwijl de dader er mee is geconfronteerd. Dc bevolking van Bussum is hoogst ver ontwaardigd een dichte menigte beweegt zich voor het bureau van politie, waardoor het noodig was, dat de politie door rijksveld wachters verstel kt werd. He: zal de politie handen vol werk geve on Van den Heisteeg, wanneer hij naar het Huis van Bewaring te Amsterdam zal worde overgebracht, legen de volkswoede te bescher men. Het lijkje van de verslagene het meisje was voor haar leeftijd zelfs achterlijk t noemen bevindt zich vcor 'i oogenblik nog ten huize van Speller en zal, na geki> te zijn, worden vervoerd naar Amsterdam om daar in het Wilheluiina—gasthuis nader gerechtelijk te worden geschouwd. Het mes, waarmede de moord heeft plaat gehad is door de politie in beslag genomeu Op het verhaal van het 7 jarig zoontje van Speller afgaande, moeten Heisteeg en het meisje eerst gestoeid hebben Mina is toen de kamer ultgeloopen naar de tapperij en vervolgens de keuken binnengegaan. Daar heeft hij haar aan de rokken naar de slaap kamer getrokken, tegen de grond geworpen en met het broodmes, waarmee het arme wicht nog even van te voren voor haar be lager een boterham ha gesneden de doo— delijke wond aan de rechterzijde van den hals toegebracht. Besoijen. Zondavond gaf de liedertafel „Oefening baart Kunst" eene uitvoering in de zaal van den heer W. Brokken, welke uit muntend geslaagd kau genoemd worden. Alles liep goed van stapel, dit getuigde van de ijverige studie der leden, en van de dege lijke leiding van den directeur. De koren werden goed gezongen en ook de komieke scènes, kwameu uitstekend tot hun recht en brachten de lachspieren danig in bewe ging- De Heeren Froklage en de Bree, die hunne zoo hoog geschatte medewerking verleenden, hebben met hunne bekende bekwaamheid, veel tot het welslagen van dezen avond bijgedragen. Des morgens bracht de liedertafel het bestuurslid, den heer A. van Delft, ter ge legenheid zijner 25 jarige echtvereeniging eene aubade. üruncn 2 Februari. De verwachte slag is gevallen. Een zware slag voor onze zoozeer gewaardeerde Harmonie de „Eendracht". Het on'angs opgetreden nieuwe bestuu onzer Harmonie, heeft, naar't schijnt,'t niet goed kunnen vinden, met de hoofdmannen van de Gilde St Crispijn, wuarvan de Har monie eene onderafdeelig is, zoodat zij ge— zamelijk besloten tot aftreden, met dit gevolg dat er ook nog circa 18 muzikanten mede hun ontslag namen en er slechts 8 mannen overbleven. Alzoo eene scheuring, eene verdeeling der Harmonie dc „Eendracht". Niet zoordra was dit bekend, of eenige oude muzikanten traden onmiddelijk weder toe, zoodat er nu weder om circa 20 bij elkaar zijn, en blazeo er op los dat h:t een lust is. Thans is door het afgetreden bestuur be sloten eene nieuwe Harmonie op te richten ouder welke zinspreuk is nog onbekend. Reeds dezer dagen zullen de nieuwe in strumenten worden aangekocht men zegt bij den Heer Jos. Kessels te Tilburg en de mannen die aan het bestuur zijn geven ons een waarborg dat zij de raak goud zullen aanpakken. Ouze gemeente zal zich dus weldra kunnen beroemen op 2 Harmonica, eene Liedertafal behalve nog een Harmonie en een Liedertafel op de Jougens Congregatie bij de Eerw Broeder dan eene Fietsclub onder de zinspreuk „Sportlust" die er ook eene Tooneelafdeeling op na houdt. Voorwaar de muziekliefhebbers van Drunen zullen geen rede tot klagen hebben, want er zal voortaan volop te ge nieten zijn. Het ia alleen de vraag of alle deze gezelschappen en vereenigingen in eene gemeente als Drunen, voortdurend hun be staan zullen kunnen vinden. Wij willen het hopen 1 Het volgende spreekwoord, las ik dezer dagen eens in de courant /,Het is voor de gezoodheid van groot nut Wauueer de lever eens goed wordt geschut, eu wanneer dit waarheid bevat, dan kunnen de bezoekers van het concert der Harmonie wde Eendracht*, gegeven in de zaal van den heer C. G. van Hulten op Maandag j.l., ten volle gerust zijn en verzekerd wezen dat zij deze week zeker goed gezond zullen zijn, want daar kon men schudden van pleizier, de lachspieren moesten onophou delijk werken. Niettegenstaande hun zwakken toestand gmn zij toch hun 2e Winterconcert, met medewerking rail dillettanten en onder eiding van hunnen oud-directeur de heer J. Brok voor eene volle zaal. De verschillende nummers van het pro - gramma kwamen allen goed tot hun recht, vooral mag hiervan genoemd worden „Lr- sula*, masurka van Task en „Suspinal* valse van J. Ivanovici als ook *Souvenair Leeuwarden*, werd goed ten gehoore ge- >racht. De komiekelingen zorgden voor de noodige afwisselingo. a de heeren Brekelmanseu Bogaarts, met „Nobele Lui* eu ^Dat weten wij niet zoo precies* en het glanspunt van den avond was voorzeker de heer Jos Krijnen uit Waalwijk. Deze onverbeterlijke corniek gaf ons verschillende scènes ten beste, waaronder vooral uitmuntte ;Een lied voor Transvaal, Het slachtoffer der weten schap, Meerenberg en Medemblik enz. enz. te veel om op te noemen. Voorzeker de leden der Harmonie en het >estuur van St. Crispijn kunnen met recht trotsch zijn op zulk een gegeven concert. Zij hebben eer van hun streven LOONOPZAND, Eindelijk is dan toch alles in reine nu Tilburg de in het uitzicht gestelde f5000 subsidie bijdraaut, er liggen geeu voetangels of klemmen meer, die't leggen der beide kunstwegen naar Dongen kunnen tegenhouden. De betrokken gemeentebesturen zullen nu wel alles in het werk stellen om spoedig tot de aanbesteding te kunnen over gaan. De gemeente heeft voor f300 van Jhr. Mr. Verheijeu alhier het recht van voorplan ting in Wijk B of Kaatsheuvel aangekocht. DUSSEN, 7 Febr. Een bij uitstek gezellig avondje genoten de bestuurs—en werkende leden der fanfare „Wilhelmina" alhier j.l. Woensdagavond vanwege het gulle tractaat van den WelEdelachtbaren beschermheer A. H. van Honsewijk. Tal van komische voor drachten volgden elkander zonder tusschen- poozen op, begeleid door den kunstvaardigen directeur—pianist en werkte niet weinig mede tot de vroolijke, opgewekte stemming, die den ganschen avond voorzat. Aan 't slot werd op voorstel vau den president door alleu 't voikslied en een „lang zal hij leve" op den beschermheer aangeheven en hoogst voldaan keerden allen huiswaarts Als jubelgift voor Z. H. den Paus werd f 3.175 gecollecteerd. 23 Jan. j. 1. is bij besluit vau heeren Ged. Staten dezer provincie G. 110. 25 goedgekeurd de verordening dezer gemeente regelende de jaarwedden der onderwijzers aan de o. 1. scholen alhier, welke bepaalt, dat die jaarwedden zullen bedragen de mi nima in art. 26 der onderwijzerswei vast gesteld, benevens f 50 voor elke bijakte, die gevorderd wordt. Ook de onderwijzers weduwe van minstens 28-jarigen le ftijd zal eene tegemoetkoming in de huishuur van f 50 'sjaars genieten. WAALWIJK, 6 Febr. 1902. In hoornvee wag bij rcdelijkon aanvoer ter jaarmarkt nogal handel. Kalfbeesten f 110 A f 200. Dito vaarzen f 110 i I 165. Jonge varkens aangevoerd 115 stuks, ver kocht van f 6.75 a f 11. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 781 kg. van f 1.19 a i 1.32 per kg. Eieren 4 k 5 cent per stuk. De jaarmarkt werd druk bezocht. De huidenraurkten zijn overal vast gestemd te Antwerpen vooral buitengewoon en de voorraad in goede gezouten huiden is zeer gering. Men komt te betalen voor Mon tevideo Mataderos Ossenhuiden van 25/32 kilo's fr. 73 en voor 32/40 fr. 70 en er bestaat geen twijfel of deze hooge prijzen voor huiden van prima beleerdheid zullen vooreerst niet alleen gehandhaafd blijveD maar wellicht nog hooger gaan voor Sala- deros in de beste soorten. Voor leder blijft de markt zéér goed ge stemd en men verwacht tegen den droogtijd voor mooie prima beleerde waar ook nog betere prijzen. Intusschen zijn alle leder soorten der Hollandsche looierij min of meer stijgende. Voor schors en alle andere looimiddelen is de opinie tegen het a.s. seizoen niet in 't voordeel van de looierij, voor die artikelen moet men zich ook op vaste prijzen voor bereid houden. DUSSEK, 6 Febr. Boterprijs per K.Q. van fl.46 k fl.59. Mi'ddel- markt 1 1.54. Aanvoer 88 K. G. Eieren f 1.05 da 26 stuks. I WAALWIJK. Van 1 7 Februari. GEBOREN Petrus Johannes Maria s. v. G. de Werd en M. Stree. Hendrikus z. v. H. Dalraeijer en J. A. v. Dongen. Piet z. v. P. W. B. Timmermans en L. M. Sweens. Petronella Johanka d. v. N. J. Hoof en J. M. Mutsaers. Gerard us Johannes z. v. J. Verhuist en J. v. Enk- huizen. OVERLEDEN Hermanus Metzke, 57 j. echtgen. v. G. Bax. Levenl. k. v. J. L. Greven- broek en J. v. Son. Ch. C. Casteleijn 6 rand. z. v. W. H. Casteleijn en E. Th. L. Schellekens. L. Leijtens 83 j. wedr. v. A. M. de Groot. SPRANG Gedurende Januari. GEBOREN: Comelus z. v. Jacobus v. Oosterhout en Adrian» Swart. Leentje d. v. Jan Scholt en Antonetta Schep. Cornelia Maria d. v. Willem van den Hoven en Elisabeth de Rooij. Anthonia d. v. Jan Visser en Janna Elisabeth Wentzel. Cornelia Adriana. d. v. I.eendert Mesch en Maria Koenen. Levenl. aangegeven kind van Jan Scholt en Antonetta Schep. (1UVV.-AANG1FTE: Cornelis Bogers, 23 j. met Johanna Elisabeth Maijers 23 j. OVERLEDEN: Johan van der Kolk 6 rand. Adriaan de Jong wedr. van Cornelia Roozen 88. j. Wilhelmus Hilkhuizen, vroeger wedr. v. Johanna van Zeist, thans echtg. v. Lammertje Treffers, 77 j. Coenraad Godefridos Kien, wedr. v. Wil helmina Jacoba Dank 74 j. Dorothea Friederika Soetens 79 j. CAPELLE. Van 15 31 Januari. GEBOREN Cornelia d. v. Jan Lambertus Pan- tus en Cornelia Everaard Maria Adriana d. v. Thomas Smits en Adriana van Boxel Dirkje d. v. Johannes Sterrenburg en Helena de Jong Matthijs z. v. Adrianus Mouthaan en Johanna van den Boom Antonie Johannes z. van Hendrikus van der Schans en Elisabeth Mes Nfcolasina Adriana d. v. Nicolaas Nieuwenhnijz'n en Aantje Ariëtta Goedhart Dieuwertje Pieternella d. van Pieter Jan Dekkers en Pieternella Adriana Timmermans.Dirkje Geertruida d. v. Diderik Rudolph le Sage en Sophia Margaretha Dudok. Maria d. van Dirk van Beek en Adriana Boezer. Huiberdina Heudrika d. van Marinas Wa- gemakers en Hendrika Wagemakers. OVERLEDEN Johanna Waerts, 51 j. echtg. v. Adriaan de Jong. Twee levenloos aan geven kinderen van Adriaan Johannes van Oosterhout en Johanna Schouten. Mat thijs Mouthaan 3d. Johanna Schouten 25 j. echtg. v. Adriaan Johannes van Oos terhout. Machiel Heijman9 61 j. echtg. v. Neeltje van E9. HUW.-AANGIFTE: Adrianus Tactor, 26 j. en Mnria Waart*. 24 j. HU W.-AFKONDIG1NGEN Johannes Hoefnagel. 26 j. te Rotterdam en Johanna Treffers 25 j. Dorainicus Waarts 24 j. en Johanna van der Schans 18 j. te Loonopzand. GEHUWD: Arie Bastiaan van Baardwijk 23 j. en Antonetta Nieuwenhuijzen 40 j. te Sprang. DRUNEN. Maand Januari. GELOREN: Adriana Johanna d. v. Cornelis v. Es en Catharina v. Hclvert. Gerdina Johanna d. v. Norbertus Miiupen en Cor nelia Boelen. Maria Cornelia Johanna d. van Johannes Francisous Vesters en Adri ana Klerks. Petrus Lambertus z. v. Arnoldus Musters en Maria van Weert. Catharina d. v. Theodorus van den Bosch en Johanna Carolina Ilouët. Henrica d. v. Alberlas Vennjng en Adriana Maria d. Bruijn. Adriana d. v. Adrianus v. Rooy en Hendriena v. Leijden. Jar. Gernrdns z. v. Ilubertus Timmermans en Geertruda v. Son. Johanna Hendrika d. v. Cornelis d. Wit en Francijna v. Hulten. OVERLEDENAntonius Laaracker wedr. v. Cornelia van Huitan oud 67 j. Adrianus v. Spijk oud 3 rand. Henricus v. Rave- steijn oud 11 mnd. Catharina v. d. Bo9ch oud 11 d. Cornelia Houtdijk oud 7 j. GEHUWDj Corne!i« v. d. Griendt oud 30 j. met Josina Maria Cornelia Engelerd oud 31 j. Johannes van Loon oud 35 jaren met Cornelia Klerks oud 29 j. Albertus Dionisius Roxs oud 26 j. met Henriet Wal- thera de Gouw oud 24 jaren. VAN Chabar Noor 8 Aug. '99. Dierbare Ouders, Ons moederke IJ klaagt, dat U in twee maanden geen brief meer ontvangen hebt. 't Is waar dat ik ééns een koerier heb overgeslaan, maar dit lag aan omstandig heden geheel buiten mijn wil.U zult dit trouwens al uit den brief, die kort daar op moet gekomen zijn, vernomen hebben. Wees gerust moederke, ik ondervind zelfs genoeg hoe aangenaam het is brieven van huis te ontvangen, en daarom, zoolang ik kan, zal ik niet toelaten dat er hier een koerier vertrekt zonder ten minste een brief voor huis mee te nemen.Maar er zijn zooveel en zoo verschillende oorzaken dat een brief t.e laat kan aankomen, ot ik kan zelfi niet thuis zijn als de koerier vertrekt, dat het eer te verwonderen is, dat dit nog maar ééns gebeurd is.Ik denk dat het volgend jaar, wanneer ik eenmaal voor goed in het ministerie zal zijn, en een kuddeke zal hebben dat over tien, twintig, dertig dorpen verspreid is, dat het er dan wel eens zal overschieten om te schrijven, of liever dat ik dan wel eens in de onmo gelijkheid zal zijn te schrijven, want als het kan zal ik toch altijd trachten U tenminste een paar regels te sturen. In den winter vooral zal dit gemakkelijk eens gebeuren, want dan is het hier voor ons de tijd van werken gelijk het voor de christenen in den zomer is. Gelukkig dat hier de winter zoo streng niet is als elders, 't Is toch natuurlijk nog heel wat kouder dan bij U, maar door de gestadigheid van het weer, denk ik dat wij met onze dikke kleeren er minder last van zullen hebben dan in ons Holland. Het zoo vroegtijdig overlijden van Ms. de Vocht, hebt U zeker al vernomen Het is een zware slag voor de familie, en niet minder voor ons.Louis was nu juist vier jaar in China, dus voor goed op de hoogte vau de taal, en nu eerst ten volle geschikt om hier met vrucht te ar beiden. Maar de goede God weet wat voor ons het beste is.Hij heeft het an ders beschikt, en hem nu reeds de heerlijke beloouing willen geven, voor het ontzaglijk offer dat Hij vooral, gebracht heeft met eene positie te verlaten gelijk hij zich verworven had. Eene reden te meer voor ons om hierover bedroefd te zijn, i«, dat wij nu voortaan geburen waren. Hij behoorde nl. met Jozef Dobbe tot hetzelfde district als wij, en wij waren slechta drie korte dagreizen van elkaar verwijderd. Reeds aanstonds na onze komst alhier, zijn wij voornemens geweest hen eens te gaan bezoeken, de dag was zelfs al bepaald, maar toen is er onverwachts iets tusschengekoraen, waardoor wij verplicht waren de reis uit te stellen. Nu waren wij eindelijk op weg naar Louis. Monseigneur nl. was bij hem en daar Z. D. H. geen tijd had om op zijn terugreis de Thoemetvlakte te bezoeken, waren wij met vieren op reis gegaan otu onzen geliefden Bisschop ten minste daar te zien. Wij wisten reeds dat Louis typhus had, maar dat gebeurt hier meer, en wij waren er niet erg ongerust over, te meer daar wij meenden dat Louis reeds zoo goed als buiten gevaar was. Maar ziet, daar gewordt ous onderweg, door een brief van Mgr zei ven, de tijding dat Louis overleden was. Wij hadden zelfs den troost niet, ten minste bij de begrafenis tegenwoordig te zijn. Toen wij aankwamen, had deze juist den vorigen dag plaats gehad. Monseigneur zelf heeft Louis nog in zijne laatste ziekte opgepast en Hij is gestorven in de armen van een medebroeder, na nog bij volle kennis de laatste H.H. Sacramenten ontvangen te hebben. Louis is gestorven als ven offer zijner naastenliefde. Terwijl Hij reeds een weinig ongesteld was, komt men hem roepen voor ene Bediening op vijf of zes uren vaudaar en in deu nacht. Hij vertrekt oogenblikkelijk en komt zeer vermoeid thuis. Maar ziet, den volgen den dag komt men nogmaals om eene be diening, wederom op grooten afstand en bij slecht weder. Louis aarzelt geen oogenblik. Hoe vermoeid ook, springt Hij wederom tc paard. Hij brengt zijne zieke da laatste Troostmiddelen der H. Kerk, keert naar huis terug, meer vermoeid en afgemat dan ooit. Hij legt zich te bed en veertien dagen later had de goede God Hem tot zich ge roepen om Hen loon zijner edele zeiopoffe ring te schenken. Maar wat zal ik U verder gaan vertellen?.... De groote warmte begint hier zoetjesaan af te nemtn. Goddank ook, want dan is het hier kolossaal warm. Wij hadden hier bijna twee maanden lang, gemiddeld eiken dag 3Uo 35° centi graden en 's middags om twee uren (het warmste oogenblik) hebben wij meer dan eens 40 c.gr. gehad. Bij ons rekent men gewoonlijk met Fahrenheit, 40 c gr. i8 gelijk aan 104° Fahrenh. en 30 c.gr. 86° Fahrenh. Evenwel, niettegenstaande die buitenge woon hooge warmte, is zij tamelijk goed te verdragen, ten minste hier in de open vlakte, waar gewoonlijk een weinig wind is. Natuurlijk kleedt men dan zoo weinig mogelijk. Alles wat ik nu aan heb bestaat uit 3 stuks (behalve kousen en schoenen). Een flanellen hemd zonder mouwen, eene dunne broek van blauw linnen zonder voe ring en een heel dun lang kleed in ruwe zij, eveneens zonder voering. De Chineezen doen het met nog minder, kousen en schoenen hebben zij niet noodig, dus niets dan een broek en daarboven een kort hemd zonder slippen. Gij weet dat men in China het hemd boven de broek draagt en de broek in de kousen (tenminste het gewone volk en als het kousen draagt. De volgende ntaand (September) zullen wij waarschijnlijk onze jaarlijksche retraite houden. Ik weet nog niet waar. I11 Sy- wan-tzeu, in Si-ing-tzeu, of in ons distrikt. Na de retraite, zal, denk ik, onze benoeming wel afkomen. Denkt toch eens, bij het out- vangen van mijn brief, op het oogenblik dat Gij dit leest, ben ik misschien al pastoor van een twintig dorpen. In alle geval, bidt maar veel voor mij opdat de goede God mijn arbeid zegene. Weest verder gerust over mij. Mijne gezondheid is uitmuntend en ik ben niet van plan om mij vooreerst nutteloos bloot te stellen. Dus lrebt daar over maar geen zorg. En nu vaartwel en vele groeten aan de geheele familie. In voortdurende vereeniging van gebeden, Uw liefhebb. Zoon, ANDRÉ. van Waalwijk, maken bekend, dat de door Heeren Gede puteerde Staten van Noord-Brabant goed gekeurde geldleening, groot f6000, vastge steld bij Raadsbesluit van 8 November 1901, wordt opengesteld tegen eene rente van 4% 'sjaars van het nominaal bedrag, en wijders te bepalen als volgt 1°. De toewijzing der inschrijvingen wordt beheerscht door het hoogste bod bij gelijke inschrijving beslist het lot. 2°. De inschrijvings—biljetten, op den om slag beschreven met de woorden //geldlee ning der gemeente Waalwijk*, moeten vóór of op Zaterdag 1 Maart a.s. voormid dag 11 uur bij den Burgemeester zijn in geleverd als wanneer de opening in het epenbaar plaats heeft. 3°. Binnen 3 dagen na de opening zal den belanghebbenden kennis worden gege ven of de inschrijvingen al dan niet worden aangenomen. 4°. Het bedrag der aangenomen in schrijvingen moet worden gestort bij den gemeente ontvanger alhier vëór of op 1 April aanstaande, op welke datum de rente ingaat. Aan kassiers [en coinmissionnairs in effec ten wordt voor het bedrag der door hunne tusschenkomst aangenomen inschrijvingen Vi% tot coratnis>ie-loon toegekend. Het leeningsplan is gratis verkrijgbaar. Waalwijk. 8 Februari 1902, Burgemeester en Wethouders voomd., K. DE VAN DER SCHUEREN, Bargemr. F W. VAN LIE .1PT, Secretaris ons

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6