Algemeene BSa&tscbappig vm sefrer" 3ft*reate SOUPERS, Koude en toe SCHOTELS, A. C. VAK TILBURG, Uni versaal kolenaansteker, KRUIDENIERSWAREN Th. Wessels, DE FIRMA TH, A, VAN WIJCK, E EI E V E N Advertentiën. Dejeuners,Diners, Gateaux Nougats, Fantaisie-ijs, Dessert, Chocolaterie, Bonbons artikelen en Comesti bles, HUISMOEDERS HOTELHOUDERS! JAM WINGELS, 19 01 - 19 0 2. Behangselpapieren, KARPETTEN, Handelsberichten. Voor Verstand en Hart Burgerlijke stand. 5 Patisserie Moderne. Cuisine Frangaise. Servies, Tafellinnen en Zilver. Nieuw! Nieuw! Nieuw! Stationsstraat, Waalwijk. Meubelen, Spiegels, Schilderijen etc. T A P IJ T B N TAFELKLEEDEN Lancaster, Rolgordijnen, Hospitaallinnen. Dr. S. R. J. v. SCHKYICHAVËK. E. W. SCOTT en J. P. L. BLANKEM5ERG. den Eerw Pater An dr. Zilmans. met of zonder DIVERSE Aanbevelend, voor alle mogelijke kachels. Onmisbaaren zeer voordeelig. Men neme een proef en men zal er aan blijven. Verkrijgbaar met gebruiksaan wijzing bij den alleen-verkooper STEENKOOL-HANDEL, Prijs 20 cent per pak. **^l Wederverkoopers gevraagd. Nieuwe Stokviseh en Leugvisch, heel en gebeukt o Zalm en Kreeften. Sardines en Ansjovisch in blik. Paling in gelei. Rozijnen met en zonder pit. Tatelrozijnen. Abricozen. Comadra en kistjes vijgen. Bruine en Witte boonen. Groene en spleet erwten, a Groenten in blik. Alles in versche, puike kwali teit. Mijne prijzen van zijn, in de bekende goede kwa liteit, scherp concurreerend en minstens gelijk aan iedere con currentie. Men neme dus proef Aanbevelend, MARKT, WAALWIJK. TE W A A L W IJ K, van de Nieuwste Patronen, aan scherp concurreerende prijzen, Behangsellinnen, Doekspijkertjes, Zinkenaanslagen, Glazendeurpla ten etc. etc. Gestreepte, Elfen en gekleurde in Koehaar, Tapestry—Cocos etc. Een groote collectie Fantasiën— Tapijt, Velvet-, Ta pesky--, Oocos- en Zeilmatten. De voorraad Linoleum, Zeil, Was- en Leemdoeken, zoowel aan stukgoed,als afgepast. zijn ditjaarprachtig en niet duur, in IJzeren en houten Ledikanten en Kinderledikantjes. 6. Kan aan een in 1881 niet eervol ontslagen onderwijzer, op zijn verzoek thans nog eervol ontslag worden ver leend? (Inleider: de Heer Van Hulten.) 7. Is het noodig dat bij eene stem mingsakte getuigen moeten zijn (Inleider de Heer VELTMAN, Loon- opzand.) Uit <lc Hofwereld. Naar aanleiding van de berichten omtrent eene reis van H, M. de Koningin-Moedi-r wordt van goederhand medegedeeld, dat tot dusver nog geen reisplannen lioegmaair» I gemaakt zijn. Overstrooming te Djapara. De correspondent te Batavia van het Hbld. seint De districten Oedang en Klamboe, deel uitmakende van de aldeeling Koedoes, staan blank, een meter onder water. Ken maand tijds zal er noodig zijn voor liet drogen, zonder meer. De ellende is enonu groet, de regeering voedt 2U.00U iulauders, die van alles ver stoken zijn. Handel en Nijverheid. Op Dinsdag 11 Maart a. s. zal eene al- gemeene Vergadering worden gehouden van den Alg. Ned. Boud van Indusriëelen en Handelslieden, en wel te Amsterdam in Krasnapolsky. Verscheidene actueele punten zullen wor den behandeld, als de goederen-expeditie langs onze binuenlandsche waterwegen, de Vertegenwoordiging in Oost- en West- Indië, terwijl de Voorzitter van den Bond eene rede zal houden over HHandelsraden.* Deze bijeenkomst kan ook worden bijge woond door Fabrikanten en Kooplieden, die nog niet bij deu Bond zijn aangesloten mits zij voorzien zijn van een bewijs van introductie hetwelk gratis bij den Secretaris van den Bond, den;Heer Joh. H. Schoenmakers, ;e Geertruidenberg, verkrijgbaar is. Velksgezondlieid. Schadelijk email. Ahvecr verwittigingen. Dokter Lcscoeur te Rijsel heelt wederom vergiftingcu geconstateord door het gebruik vau spijzen, welke in geëmailleerde pannen gereed gemaakt waren geworden. Men eische derhalve, vooral bij een zoo gewichtig artikel als kookgeroedschappeu, steeds de noodige waarborgen van den leverancier en bedenke, dat het biuienland dikwijls hierheen zendt, wal daar onbruikbaar wordt verklaard. Verstandiger en voorzichtiger handelt men echter, door in het geheel geen geëmailleerd keukengereedschap te gebruiken. Mr. A. vun Nannien van Eciunes. f De Eerste Kamer heeft een nieuw gevoelig verlies geleden. Na een korte ongesteldheid is Vrijdag- ocheud te 10 uur de president, mr. A. van Naamen van Eemnes overleden. De heer Van Naamen had een lang en eervol politiek verleden achter zich en was geruimen tijd de leider der beraadslagingen t in ons Hoogerhuis, waar hij zitting had voor Overijssel. In de zitting der Tweede Kamer bracht de voorzitter mr. A. baron Mackay gisteren hulde aan de nagedachtenis van den ontsla pene, waarbij de minister van W, II. en N., de heer De Marez Oyens, zich namens de rsgeering aansloot. Capelle, 8 Maart. Ten bate van J. v, P. en V., die Zondagavond door den brand in de Nieuwsiraai veel ot al huo huisraad ver loren en uiet tegen brandschade verzekerd wareo, is langs de huizen een bedrag van ruim 180 guldeningezameld. Vau de beide anderen door den brand ge troffen waren de huizeu en inboedels geassu reerd. Raamsdonksveer, 7 Maart. De bouwhoeve van den WelEd. Heer D. Lankhuyzen is bij onderhandsche verkoop overgegeven aan de heer J. D. Elemans, die het aan zijne be stemming zal onttrekken en door verbouwing tot vleeschhouwerij inrichten. Wij wenscheu genoemden heer het beste succes. Niet genoeg dat eenige weken geleden bij de lamilie van Disseldorp een drietal afsluitpoorteng door baldadige handen waren afgehaald, een dezer nachten werd van hun ert een slijpsteen van ongeveer 100 K.G. ontvreemd.. De zwaarte iu aanmerkiog ge nomen, blijkt wel dat hier geen kinderen aan l et werk zijn geweest. De ten overstaau der twee notarissen P. van der Meer alhier en J. J. Scholtens te Geertruidenberg geveilde onroerende goe deren onder deze gemeente, Waspik en 's Gravenmoer zijn samen gegund voor f18010 Retificatie. In een bericht uit deze plaats en voorkomende in het nummer van 6 Maart staat abusievelijk„Hierbij zijn be grepen de kiuderen van Raamsdonk," moet zijn „Hierbij zijn niet begrepen, etc." WAALWIJK, 6 Maart. 1902. Bij eau zeer druk bezoek ter jaarmarkt was dc handel in hoornvee bij flinken aanvoer vlug. Kalfbeeiteu f 130 i 1' 185. Dito vaarten f 120 f 165. Wei vee 1 70 a f120. Jonge varken» aangevoerd 195 staks. verkocht van f9.25 a f 13.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 795 kg. van 1' 1.04 k t 1.11 per kg. Eieren 2Vj a 3'/t cent per atuk. Een druk bezoek viel de jaarmarkt ten deel. Zeer vast van toon blijft de huideumarkt. Te Antwerpen zijn sedert begin Maart reeds eenige flinke partijen Columbias, droge Mats. Provinciehuiden, h fr. 113 per 50 K.g. verkocht. Verder eenige kavels gezouten Casa binnen. Deze laatste heeft men fr. 77 voor 25/31 betaald Van de Fray Bentos- huiden 177ÓO stuks einde dezer maand per Sr. Daventry verwacht wordende heeft men reeds op levering verkocht 2350 stuks 20/25 h fr. 74. filOU 25/32 n fr. 77 en 900 32/40 a fr. 73- Voor 't restant blijlt men aan deze prijzen verknopen. Gisteren werden hij inschrijving 729 Gezouten Pnragay Campos Ü9 en Koe en unke'e andere kavels aan ge lm !en de uitslag is daarvan nog niet bekend. De slachting in La Plata en Rio Grande bedroeg op 28 Februari 11. 5<!2,0Ól) stuks vee tegen 375,1100 in 1901, 31-0,000 in 1900, 461.850 in 1899 en 363.700 iu 1898. In de tweede helft van Februari beeft men geslacht 67000 stuks, tegen 51500 in 1901. Men heeft alzoo een overschot van 127,000 huiden waarvan men inoet aftrekken 60.000 stuks met onmiddellijke bestemming voor de Vereenigde Staten van Amerika. Voor leder in alle soorten en wichten bestaat thans goede vraag inaar vooral voor prima zwaar zoolleder waarvan de prijzen varieeren van f 0,65 tot f 0.85 per half kilo naar qualiteit. Licht zoolleder hoofdzakelijk in prima waar 22/24 h k., gelooid volgens oud systeem is zeer schaars en de prijzen gaan dagelijks hooger. Alle andere leer- soorteu zijn min of meer in prijs gestegen en de stemming is goed evenals de toestand gezond is daar er veel behoefte bestaat voor leder en weinig voorraad in de kuipen is. Indien huidenprijzen niet binnenkort aan merkelijk lager gaan moeten de prijzen van leder noodwendig nog heel wat stijgen. DUSSEN, 7 Maart. Boterprij9 per K.G. van f 0.9.6 a f 1.12. Middel- markt 1 1.04. Aanvoer 98 K G. Eieren f 0.80 de 26 stuks. De boom, die lange staat, op 't lest wordt [oud en krom, De mensch ziet naar het graf in zijnen [ouderdom De boom zijn midden heeft met eene [schorse omgord, De mensch een ziele die van 't vleesch [bekleedet wordt 's Booms midden, evenwel, wordt met den [boom verdorven, Maar 's raenschen ziel nog leeft als 't [lichaam is gestorven. Vondel. Hij doet wel die meer het gemeenschap pelijk belang dient dan bet eigen belang. Th. Kempis. Hoe minder iemand zich zelf zoekt, hoe meer verdiensten hij verzamelthoe minder iemand op zijne eigene daden roemt, hoe meer hij zal geprezen worden hoe minder iemand hoovaardig is, hoe beter hij zich zeiven keilt. Roland Yssu. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. WAALWIJK, op 7 Maan 1902. J. E. te Kaatsheuvel, overtred. boterwet, fl b. of 1 d. G. D. Z. v. W. 1 pol. overtred. fl b.ol 1 d. 2. opgave van valschen naam f 10 b. oflOd. G. I). Z. v. W. pol. overtred. f 3 b. of 2 d. C. B. Z. v. W. dronkenschap 12 b. of 2 d. J. M. te Loonopzand, jachtdelict, f10 b. of 4 d. 1. A. v. d. V. 2 B. G. te Loonopzand. pol. over tred. ieder fl b. of 1 d. J. v. d. H. te Waal wijk, straatschenderij f2 b. of 1 d. C. v. K. to Waalwijk, nachtgerucht, f 6 b. of 3 d. C. O. te Besoijen, overtred. prov reglement f 1 b. of 1 d. A. A. H. te Sprang, dronkenschap f2 b.ol' 2 d. A. J. D. te Waalwijk, dronkenschap 15 b. of 3 d. G. J. B. te Tilburg,jachtdelict, f 15 b. of 6 d. F. J. K. alsvoor, met verzet, 7 d. hechtenis. P. v. d. V. te Loonopzand, overtr. IJkwet f3 b. of 2 d. A. V. alsv. dronkenschap f2 b. of 2 d. W. B. alsvoor, f5 b. of 3 d. J. T. v. R. te Capelle. alsvoor. F. v. B. te Nieuwkuik, voorwezen 13 b. of 1 d. M. F. v. 1). te Drunen, alsvoor fl b of 1 d. W. J. B. alsvoor, f3 h. of 1 d. C. d. K. te Loonopzand jachtdelict, f10 b. of 4 d. W. A. O. te Kaats heuvel, pol. overtred. f0.50 b. of ld. G. D. Z. v. W., pol. overtred. 15 b. of 3d. J. v. B. te Capelle, dronkenschap, hechteuisstraf van 3 d. L. v. W. te Kaamsdonk, overtr. boterwet, f5 b. of 3 d. WAALWIJK GEBORENHelena Wilhelmiua d. v. W. Kuys- ten en N. Versteeg. Arnold z. v. P. Trom melen en A. Kuis. OVERLEDEN: J. v. Ba vel 87 j. wedr. v. J. v. Disseldorp. SPRANG Over de maand Februari. GEBOREN Peter, z. v. Adriaan Pruissers en Johanna Spierings. Elisabeth, d. v. Jo hannes Antonie v. Vuuren en Jenneke Wv gemaker8. Cornelia, d. v. Johannes de Kooij en Elisabeth Margaretha 11 end rik a Soeter8. Erans, z. v. Karei Janson cn Johanna de Bie. GEHUWD: Cornelia Boger9, 23 j. en Johanna Elisabeth Maijeis, 20 j. OVERLEDEN: Louisa Charlotte Soetens, 72j. Johanna van Dongen, eebtg. v. Pieter Vos, 66 j. Baatiaau Jan Maijers echtg. v. Me- chelina Maria Goedhart 26 j. Dirk Dek ker» echt', v. Alida v. Vuuren 63 j. (overl. te Dordrecht.) Frans Janson 18 d. CAPELLE. Van 15 28 Februari. GEBOREN: Willem z. v. Hendrik Molegraafen Maria Faro. Wilholmina d. v. Adrianus Treffers on Cornelia Cové. Johannes Dirk z. v. Jan van Beek en Hendrinu van Over steeg. Adriaan Gerrit z. v. Gerrit Matheus Verheijden en Maria Zijlmans. OVERLEDEN: Cornelia van Dongen 55j.echtg. van Adriaan Verduijn. Gerardus Dirk gevestigd te AMSTERDAM, Damrak 74. Goedgekeurd hij Koninklijk Besluit van 1 November 1380, No. 28. DIRECTEUREN: Secretaris der Directie: Hr. J. y. SCBEVICHAVES. Volteokend Maatschappelijk Kapitaall.OOO.OOO. Bederven op 32 December 1900 ruim21.873.OOO.— Ontvangsten in 1900 7.ÜOO.OOO.— Verzekerd Kapi-aal ruim„98 650.000. Y7i-l-er-ie Em.il' mini 1.744.O-CO. Ouderdom. 25 30 35 40 45 50 JAAKL1JKSCHK premie voor ÏOOO.— j na '20 juron na ló Jaruii 1 of dadelijk bij overlijden uit ta keeren. l.ij overlijden uit tv k kecreu. Dadelijk ingaande janrlijksrhe lijfrente Toor Ouderdom. 100 gestort kapitaal. j voor mannen. voor vrouwen. 18 20 23 28 34 42 41 41 42 43 40 51 57 57 58 59 61 64 45 50 55 60 65 70 83 54 39 9 j 57 11 I 18 13 51 f 6 9 10 13 Jacobus do Rooij, 2 w. Wilhelmiua Treffers 2 w. Jan van Peer 7 w. Pieternel la. v. d. Wie, 68 j. eclitg. van Pieter vun Oversteeg. Johanna Ie Sage 8 mnd. HUW.-AANGIET!".Arie Cornells Paans 25 j. en Anna Martina Adrians van Pelt, 25 j YAN Chaber-Noor 9 Febr. 1900 Dierbare Broeder. Hartelijk dank voor Uw schooneu en langen brief van November. Met het bekeeringswerk gaat het nier we zenlijk buitengewoon voorspoedig. Gij weet dat er hier in de vlakte rvds bijna 3000 catechumenen waren, maar dezen winter is hun getal wetr aanzienlijk toegenomen. Van alle kanteu kotnen er nieuwe catechumenen bij. Hier in Chabernoor alleen zijn weer twintig nieuwe dorpjes aangewonoen, waar voor den winter nog geen enkele christen was. Nu zijn er in elk dier dorpjes verschil lende families die verlangen onderricht te worden. Jammer maar dat het geld ontbreek', om overal aanstonds de noodige scholen op te richten. Er zijn er 'nier iu Chsbet— Noor r.u drie, builen die van het dorp, maar dit is nog verre van voldoende, als gij bcdeokt dat er nu 81 dorpjes door den priester van hier verzorgd worden. En toch, de scholen is hier het voornaamste, Catechumenen tnaken is hier niet het moeilijkste, maar het grootste weik is van die heidenen, die hunne afgoden wel aan de deur hebben gezet, maar overi gens nog to aal onwetend zijn, goede christe nen ie maken. Het ergste is dal die nieu.v bekeerden, wanneer men hun niet aanstonds het noodige onderricht kar. geven, weer spoe dig in hun eersten ijver verflauwen en later is het dikwijls moeilijker zulken weer ten goede te brengen, dan anderen die nog nooit van onzen godsdienst gehoord hebben. Voor het overige is de bevolking hier buitengewoon goed gesteld en wezenlijk, het werk van den missionaris hier is geen ondankbaar werk. En wat nu dat geldgebrek betreft, wij hopen en bidden dat de goede God wel enkele edelmoedige zielen zal opwekken om hierin te voorzien. Een bepaald aangewezen post heb ik op 't ogenblik nog niet. Die zal ons aangewezen worden wanneer onze directeur van het dis- trikt (Mgr. Eijck) terugkomt. 't Is toch in alle geval al zeker dat wij hier iu het distrikt zullen blijven. Van mij zelf kan ik U al niet veel meer melden als als dat ik zoo gezond ben als ik maar wea- schen kan en in Mongolië nog geen enkelen dag beu ziek geweest. Overigens Mr Terlaak zal U van dit alles voldoende op de hoogte kunnen brengen. Mijne hartelijk groeten dus aan pastoor en kapelaan en alle bekendeu. Bid maar goed voor mij ik doe het voor U dagelijks. In voortdurende vereeuiging vau gebeden liw liefhebbende Broeder ANDRÉ. K'a k'oeul 20 Maart 1900. Dierbare Papa en Familie. Ik schrijf U van uit mijne nieuwe residen tie, waarin ik de vorige week, Maandag 12 Maart plechtig geinstaleerd ben. Over de plechtige installatie behoef ik U al weinig te zeggen. Op eenigen afstand van het dorp kwamen de garde—d'honneur ons tegen iu vollen galop. Er was er één heele, en nog wel op het paard van de kerk Het zou ook moeilijk geweest zijn in het geheele dorp meer dan twee paarden bij een te krijgen. Ezeltjes zijn er nog wel enkele, maar dat staat ook al zoo ezelachtig. Om op koeien hun nieuwen pastoor tegen te komen, dat dachten zij, staat nog minder cn dan van de 23 koeien en kalfkes die er in het geheele dorp waren, zijn er dezen winter nog negen aan de veepest gestorven. Een zware slag voor die sukkelaars, want zonder hun koei- ken kunnen zij onmogelijk hun grond bebouwd krijgen. Dus er was één garde—d'honneurs. En nu den optocht. Op een vijftig passen buiten het dorp kwam geheel het dorp in eeue bevallige wanorde ons tegen. Voorop de twee notabelen de meester en de knecht van den priester, beiden in hun Zondagschen cent. De gewone geloovigen houden er groo tendeels geen Zondagschen cent op na. Zij kwamen dus in hun alledaagscheu, of zoo gij wilt, cok in hun Zondagschen het tradition - eele buis van schapenvacht, dat er na zes zeven maanden gedragen te zijn, natuurlijk frisch eu proper uit ziet. Dat was de stoet. Toen zij bijonsgeua- derd waren, vielen allen op de knieön en gaven naar 's lands wijs den grooten groet. Vuurwerk was er ook. Er waren al twee Kleine «issers afgeschoten, maar onze paarden begonnen daarvan bang te worden, wij riepen toen dat zij met de rest zouden wachten totdat wij in de residentie waren, maar zij autwoorden dat ailes al was opgeschoten en wij zeiden toen niets meer. Aan den hoek van het eerste huis stonden de dames der parochie met hunne kleine voetjes. Dezen gaven ook in choor de ge bruikelijke saluut. Dan begint rctn U te vragen of gij daar zijt en als gij dan hebt geantwoord dat gij er zijt, geven zij u hunnen groet. Het dorp was ook plechtig versierd. Voor de pooit der pastorie n.l. stonden van weers zijden een paar vlaggesiokken met rood en wit doek er aan, van boven was ook nog wat doek, zoodat het geheel een soort van boog vormde. Wat ik mij nog het best herinner van dien fameuzen boog is dat mijn paard er niet goed onder door wilde, maar ten laatste lukte het toch. In de binnenplaats stond mijn voO'ganger ons al 00 ie wachten en wij trokken eerst het kleine keikje in om, gelijk betaamt eerst den goeden God onze hulde te brengen. Dit was inmiddels ook door dc chtisteuen gevuld en nu begonnen zij in koor eenige hunner gebeden op te zingen, op eene manier gelijk alleen dc chineezen dat kunnen. Daarna hield onze direktenr van het distrikt, of zoo gij liever hebt onze Mijnheer den deken (M. Eijck uit Heerlen) eene klei ne toespraak en daarmede was de oflïcicele plechtigheid atgeloopen. U ziet eene luiste- rijke ontvangst. Maar toch, wij mogen daar onder elkaar wel eens mee lachen, maar de stakkeis meenden hetvtoch goed. 't Is hun niet kwalijk te nemen als zij maar twee klei ne sisseik 's afstaken, als gij bedenkt dat zij een heel jaar moeten slaven om eiken dag een paai kommetjes vogelzaad te kunnen eten. Maar nu nog wat over het plaatsje zelf. In het geheel zal het zoowat een honderd zielen bevatten. U ziet ik lig nog verouder Macharen. Hier geldt het voor eene oude christenheid, cat wil zeggen, dat de <?erste sinds ongeveer twaalf jaar gedoopt zijn. Het geheele dorpje (uitgeoomeu 3 families) is toen bekeerd. Zij hebben toen hunne pagode afgebroken, en het hout, gebruikt voor de kerk, alsmede hunne klok. Wiukels of neringen zijn er uiet, allen leven van den opbrengst van hunnen grond en van een kudde schapen. De grond kan vroeger goed geweest zijn, maar hij ver zandt alle jaren al meer en meer. Dat zand krijgen we hier uit hel Westen uit de groote woestijn vau Gobe. Grond is er eigenlijk ineer dan genoeg, en wie bij ons zooveel grond kan bebouwen als de armste mijner christenen zou weldra een schatrijk man zijn. Nu echter kunnen zij er nauwelijks genoeg op winnen om te leven. U ziet dus, arm genoeg, maar zijn goede, brave chris tenen, en dat is het voornaamste. Verder heb ik op een kleine twintig mi nuten afstand no.; een ander dorpje waar eeu kleine vijftig gedoop'.en zijn, dezen komen Zondags hier ook naar de kerk. Buiten deze twee zijn er ao> acht dorpjes wa.ir ik minder of meer chn-ten heb. Ca techumenen zijn er omtrent overal, maar toch zooveel niet als elders Het j cste getal weet ik nog niet, die lijst wordt tegen Paschen opgemaakt. Gedoopte chris'eien zijn er alles bijeen 220. De verst ve.wijderdè mijner chiisteoheden is op een goede twee uur. IJ ziet, vergeleken bij ander.- residence's is mjn gebied niet gro>', maar ik verzeker U dat ik er genoeg mijn we k zal kunnen vin den vooral in het begin wanneer we nog het grootste gedeelte van zijn lijd moet besteden aan het voorbereiden van preeken eu onder richtingen iu het Ctnuecsch. U zult het mij daarom vergeven dat ik dezen keer wat kort ben, later praten wij daar nog wel eens over. Dan stuur ik U ook een portret van mijn paleis Stelt U gerust ik heb hier een schoone geriefelijke kamer en eene zeer goede keukeu Mijn collega, Mr, Abbeloos, is op slechts een uur afstand van hier in Hai— liou— sou Tai. Wij zien elkaar alle weken. Morgen ga ik naar Chabar—Noor (dat is maar 3 uur rijden van hier) voor de maan- delijksche retraite. Wij komen dan voor een paar dagen allen bijeen. Ik kan U verzekeren dat ik recht tevreden ben en gelukkig in mijn eerste plaatsje, en ik reken op Uwe gebeden en die der ge heele familie, opdat ik hier onder die arme tobbers maar veel zielen naar den Hemel moge helpen. Vele groeten aan allen. I11 vereeuiging van gebeden, Uw liefhebb. Zoon eu Broeder, ANDRÊ. SEIZOEN bericht de aankomst van een schoone col lectie Zij vestigt ook de aandacht op hare groote keuze pas gearriveerde

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6