BERICHT. Advertentiën. RECHTSZAKEN, Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Voor Verstand en Bart. (lawmen, De ziekte van Mr. Rhodes. Y AALWIJK, Onze Z.Eerw. Heer Pastoor op zijne beurt bracht een hartelijk woord van dank, hulde en waardeering aan den heengaanden Adviseur aan den Adviseur der St. Paulnsvereeniging die gewerkt heeft onder 't volk, ouder de arbeidende klasse, tot hun heil, waarvan zij zelf de groote vruchten zullen plukken. Hij sprak de hoop uit dat 't den Herder in zijne nieuwe Parochie wel moge gaan, tot heil der hem toevertrouwde kudde. Met een „Lang leve Pastoor Kuipers* waarmede (ie vergaderJen geestdriftig in stemden, werd de vergadering gesloten. Ook wij voegen hierbij onze leste wen- schen voor den oud-adviseur der St. Paulus- vereeuiging en hopen dat het èu den nieuwen pastoor èn de St. Paulusvcreciiiging voortdurend wel zal gaan. Politie agent. Gisteren werd de nieuw benoemde politie beambte P. Leltz voor 't kantongerecht alhier beëedigd. Hij is, naar wij vernomen, aangesteld voor algemeene diensten, ook gedeeltelijk voor den nachtdienst. De sluiting der teekenschool. Woensdag werd op onze teekenschool, in tegenwoordigheid van bijna de geheele Commissie en den gemeente-secretaris, de wintercorsus gesloten. De heer J. Timmer mans Wz., president der Commissie, spoorde de leerlingen aan ook gedurende de zomo-- maanden de teckenstift niet te iaten rusten om daardoor de geoefendheid en vaardige hand niet te verliezen. Tevens bracht hij een woord van lof toe aan de heer J. van Delft, welke gedurende dezen Cursus zijn vader remplaceerde en riep hij allen een hartelijk „tot weerziens* toe, tot de maand October, werd geslagen, getrapt en, wat nog erger was deerlijk met messen mishandeld. "Niet minder dan vijf groote steken of sneden wer den hem toegebracht. Een steek in den rug wordt als hoogst gevaarlijk beschouwd. V. E. verloor natuurlijk veel bloed. De ontboden geneesheer deed den man onmiddel lijk van de H. 11. Sacramenten voorzien. De marechaussee uit 's-Hertogen bosch spoedig gewaarschuwd, stelde aanstonds een onderzoek in met het gevolg, dat Maandag zwaar geboeid gevankelijk naar den Bosch werden overgebracht bovengenoemde M., diens twee zoons ep zekere K. Tot nog toe gooit de eene verdachte de schuld op den andere. Alleen de vader schijnt verklaard te hebben dat hij gezien heelt, dal zijn beide zoons v. E. mishandeld hebben. Het ergste wordt gevreesd. Het hof. Het Dagblad meldt Van hoogst betrouwbare zijde gewerd ons de heugelijke tijding, waarvan men in gezag hebbende kringen geen geheim meer maakt, dat.H* M. de Koningin zich in belangwek kende omstandigheden bevindt. De gewichtige gebeurtenis zou in September worden tegemoet gezien. Sluiting van het herhulingsoiidcrwijs Deze week liep ook de cursus voor het herhalingsondeiwijs ten einde. Officieele plechtigheden echter hadden hierbij niet plaats. Naar wij van de ?Iseren onderwijzers ver nemen, zijn deze zeer tevreden over den afgeloopen driemaandelijkschen cursus. Bijna alle leerlingen hadden groote vorderingen gemaakt, wat een blik in de cahiers zou kunnen bewijzen. Wij meenen daarom een woord van lof niet te mogen onthouden aan het Dagelijksch Bestuur dat een vijftig tal leerlingen in de gelegenheid stelde van dit onmisbaar onderwijs te profiteeren. Voor betere doeleinden, dunkt ons, kunnen de inkomsten van het legaat van Mr. v. Cooth wel niet besteed worden. Aunbcstcdiug. Bij de Woensdag alhier gehouden aan besteding voor 't schoonmaken der school werd dit werk gegund aan den minsten in schrijver, den heer J. Markx, alhier voor f 165. St. Antonius—parochie. Naar wij uit goede bron vernemen, zal Dinsdag 29 April, de Z.Eerw. Heer Pastoor Kuijpers in de nieuwe parochie van den H. Antonius feestelijk ingehuldigd worden. Het feest zal opgeluisterd worden dooi de beide harmoniën en de liedertafel „Oefe ning en Vermaak* van Waalwijken Besoijen. Het zal voor de inwoners dier parochie een ware feestdag ziju, daar zij al zoolang noch moeite, noch kosten gespaard hebben om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te maken. De stoet zal vergezeld worden door de Eerw. Heeren Geestelijken en het Gemeente bestuur van Waalwijk, verder ook nog door praalwagens waarop bruidjes gezeten en een aantal gardes d'honneur Men heeft het plan opgevat om 8 eere- bogen te plaatsen, één voor de kerk, één voor de eerste en een voor de tweede Zeine. Een aardige verblijfplaats. De wed. J. de K. te Kaatsheuvel had dezer dagen brood gebakken en daarbij ook een paar wittebrooden. Deze werden zorg vuldig weggelegd. Een moeder-muis echter had ze bemerkt en achtte het eene zeer geschikte plaats om in een daarvan hare jongen ter wereld te brengen en zulks geschiedde. Slecht gekozen was de plaats nu juist ook niet daar moeder en kroost zich werkelijk rondom in een luilekkerland be vonden en zich te goed konden doen aan de heerlijke spijs, maar toen de huismoeder het brood ter verorbering opensneed, was 't met de pret gedaan. Men kan zich de verwondering derhuis- genooten voorstellen en of ze nog op zulk een Paaschmik gesteld zijn, gelooven ..we niet. Vreeselijkc mishandeling. Een zekere M., mandemaker te Vlijmen, had verzuimd een paardje in de paardenbe lasting aan te geven het gevolg van dat verzuim bleef niet uit en weldra prijkte M/s naam in het bekeuringsboekje van een com mies van 's Rijksbelastingen. Het schijnt dat M. een buurman, zekere v. E., evenals M. zelf aan den Voordijk woon achtig, verdacht in die calanga de hand te hebben gehad, waarom hij zich op v. E. een zeer oppassend man, wreken wilde. Zeker is, dat M. en diens huisgenooten gebeten waren op v. E. Toen Zondagavond, circa 101/8 uur v. E. met een paar buren in zijn woning zat, werd er met knuppels op deuren en ramen gesla gen en gegooiddaar zulks geruimeu tijd aanhield en al erger en erger werd, ontgren delde v. E. de deur en begaf zich naar bui ten, om naar de oorzaak van het geweld te zoeken. Dit was voor de buitenstaanden het sein om v. E, aan te vallen. De ongelukkige Atjeh. De le-luitenant der infanterie Geertsema Bekkeringh overviel oude hoofden van Toekoe Oemar te Poeloe Raja. Hij doodde 7 man en 1 hoofd, en nam 19 man en 6 hoofden gevangen. Baardwijk, 28 Maart. De Tooneelclub „Baardwijks Vriendenkring* gevormd uit de leden der St. Paulnsvereeniging, welke club, ofschoon nog slechts kort bestaande, reeds zoo gunstig bekend staat, zal a s. Maandag 2e Paaschdag, opvoeren De steen oer wij zen, of twee wijsgeeren in het water, blij spel in 2 bedrijven; het geheime teeken, tusschenspsl in 2 bedrijven en de twee gar disten, komisch duet. Capelle, 27 Maart. De voorjaars-beesten- markt, alhier heden gehouden, was druk bezocht. Veel koopers waren van elders om gekomen. De handel was levendig. Woensdag a.s. zal het kinderkoor „Ex celsior* alhier eene uitvoering geven in de zaal van den heer L. E. van Dongen. Als bewijs, dat ook hier vet vee ge mest wordt, dient dat d« slager Kemmercn alhier een paaschos heeft geslacht, wegende 1268 halve K.G. en Mouthaan een, wegende 1060 halve K.G. beide gekocht van den lieer M. J. Rijken alhier. Raamsdonksveer, 28 Maart. In de openbare lagere school alhier ontstond dezer dagen een begin van brand Aan het krach tig optreden van het onderwijzend personeel inzonder aan den heer V. is het te danken dat het bij een begin gebleven is. Onze dorpsgenoot dhr. 11. A* Schoen makers is,' naar wij met genoegen vernemen, geplaatst op de voordracht als onderwijzer aau de openb. school te Wagenberg. Door de inarechaussée alhier is aange houden de 10 jarige G. wegens diefstal van een horloge bij zijn oom te Raamsdonk. Hij is naar het huis van bewaring overge bracht. Door de vereenigiug van Huiseigenaren werd eene vergadering gehouden in het café W. J. Simonis. Door den Secretaris werd rekening en verantwoording gedaan en werd deze goedgekeurd. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken werd door den Voor zitter eene reglementswijziging in het voor uitzicht gesteld. Hierna werd, na een woord van lof aan den Secretaris de vergadering gesloten. degeneratie nauwelijks twee of 3 jaar zou hebben gegeven. Maar in dat land, kan dit volk tien jaar dien last dragen uitge zonderd bij vererging, waardoor men on bekwaam is, om gewoon zijne huiselijke en zakelijke bezigheden te verlichten en eerst ernstige verstoriugeo in do spijsverte ring noodzaken hen de hulp in te roepen van een geneesheer. Maar dan komt i< eens een onverwachte in storting, zoo hevig, dat wij zelden in Europa zulke hevLe, scherpe en algemeene teekenen van vergiftiging en leverziekte gewaarworden. Een Europee ch geneeskun dige, die geen practische ondervinding heeft van zulke gevallen, zal ?e waarschijnlijk beschouwen als noodlottige accute uittering van den lever. Het is inderdaad iu de slechtste gevallen een uittering van den lever, die onvermijdelijk den dood binnen 3 of 4 dagen doet intreden, zoo verschrikkelijk vlug in hare uitwerking dat in den loop van een dag de lever, tot hiertoe ten zeerste vergroot, merkbaar wegslinkt tot rie kleinst denkbare afmeting. Cecil Rhodes is dit stadium niet te boven gekomen, in alle waarschijnlijkheid is het nabij. De aanvallen van buitengewone hartzwakte, nu niet voor de eer-te maal, maar dikwijls in de laatste jaren, hebben hem en zijn geneesheer eene ernstige waarschuwing gegevenHet zou werkelijk de moeite waard zijn, de geschie denis te geven van de Kimberley—Club, om in details te schilderen, het verwilderde leven daar, onder het masker van /fijne4' vormen in 't publiek en zoo aan de werel; Rhodes met al zijne medeplichtigen in hunne ware inmoraliteit voor te stellen. Onder bovenstaand hoofd publiceert de „Reinische Westfalische Zeiting" een brief van een Duitsch dokter, die langen tijd practiseerde in Kimberley: „Zoo talrijke rapporten zijn uitgebracht over de ziekte van Mr. Cecil Rhodes, nu eens dat het was engina pectoris, dan hartzwakte, dan weer zenuwziekte, dat het een buiten kansje kan genoemd worden, dat ik, als oud—dokter uit Kimberley, met de gewoonten en ongesteldheden van Mr. Rhodes bekend, deze verkeerde rapporten kan verbeteren. Als Duitscher, was ik natuurlijk geen vast dokter van den diamant-koning, daarom bega ik dan ook geeu onbescheidenheid, a!s ik eens aan 't Duiische publiek, dat mis schien geueigd is geld te steken in zijne speculaties, de waarheid vertel van den man, wiens persoon en lerensgewoonten zoo nauw verbonden zijn aan zijne ondernemingen. De ziekte van Mr. Rhodes is geeu andere dan het gewoue «delirium tremens* dat is een chronisch alcoholisme in zijn laatste stadium, gekenschetst door bijzoudere hart zwakte, totale stilstand der spijsvertering, degeneratie van den lever. Bij dit chronisch alcoholisme en voornamelijk bij den lever van dronkaards, is de gesteldheid heel anders dan bij ons. Tengevolge van sterkere constitutie heeft de alcohol bij de Zuid— Afrikaansche droukaards, wiens aantal in de Engelsche kringen enorm is, niet zulke vlugge en nadeelige gevolgea voor de organen dan bij ons. Ik heb dui zenden van dergelijke dronkaards onder be handeling gehad, die zulk een enorm kwan tum wiskey of brandy verorberden, dat men hem onder een niet tropische leefwijze, vanaf de eerste teekeneu van organische Oneerlijke concurrentie. Voor de rechtbank te Rotterdam werden Vrijdag pleidooien gevoerd in de volgende zaak De eischeres, de Singer Maatschappij te New-York; heeft sedert 1876 een magazijn van naaimachines, gevestigd op de Hoogstraat 846 te Rotterdam 'en de gedaagde, de heer J. J. B. Ivens, drijft onder den naam A. Lewenstein Nachf. op het Steiger nommer 11, een zaak in naaimachines. In het voorjaar van 1901 werd nu op de Hoogstraat 296 een winkel geopend, welk uiterlijk nauwkeurig geleek op die van eischeres. Op de beide uitstalramen stond met groote letters «Singer-Naai- machines* en met een kleinere letter daarboven het woord verbeterde4 terwijl op de glasruit in de deur tot dien winkel toegang gevende, stonden de woorden «Verbeterde Singer naaimachi nes.4 Volgens den pleiter voor de eischeres was alles gedaan om den nieuwen winkel in uiterlijk te doen gelijken op de be staande zaak van de Singer-Maatschappij. In den nieuwen winkel werden te koop aangeboden verbeterde Singer-naaima- chines en reeds verscheidene malen ge beurde het, dat personen, die een Singer Naaimachine wenschte te koopen, bij den deloyalen concurrent terecht kwa men. Mr. L. W. van Gigch, advocaat te Amsterdam, voor de eischende Ameri- kaansche Maatschappij het woord voe rende, wees er op, hoe langzamerhand ook het Nederlandsche recht zich begint aan te passen aan de steeds meer veld winnende overtuiging, dat de deloyale concurrentie een der ergelijkste ver schijnselen van den modernen handel is, en den eerlijken handel gevoelig, nadeel toebrengt. Met een beroep op de bekende monographic van prof. Molen- graaff in het Rechtsgeleerd Magazijn van 1887, waarin de verschillende Singer- processen zijn behandeld en waarbij onder anderen het arrest van het Hof te 's-Gravenhage van 1883, waarin de Singer Maatschappij werd in het ongelijk gesteld, aan een sterke critiek was onder worpen, betoogde de pleiter voor de eischeres, dat thans een andere wind waait dan in 1883 en dat blijkens ver schillende rechterlijke uitspraken, het den rechter in Nederland ook duidelijk is geworden dat art. 1401 van het Burgerlijk Wetboek gereede aanleiding geeft om ook veroordeeling ter zake van oneer lijke concurrentie uit te spreken. Vooral de Rotterdamsche Rechtbank ook had, volgens pleiter, nog onlangs bewezen, dat het haar ernst was met het tegen gegaan van dat misbruik. Op de zaak zelve komende, toonde pleiter aan, dat ook hier weder een be- beroep was gedaan op het oude ver weermiddel, dat men steeds der Singer Maatschappij, heeft tegengeworpen, nl. dar het woord «Singer4 niet zoozeer de herkomst van een fabrikaat der Singer Maatschappij, als wel een systeem zou aanduiden. Met een beroep op verschil lende beslissingen door the Supreme Court van Amerika en van verschillende rechtscolleges in Duitschland, toonde pleiter aan, dat in geen geval de naam Singer mag gebezigd worden voor den namaak van de thans door de Singer Maatschappij in den handel gebrachte moderne naaimachines. Wel heeft het Kaiserlich Patent-Ambt in Duitschk.nd beslist dat de fabrikanten, die het oor spronkelijke model Singer vervaardigden, het zoogenaamde new family type, mo Iel A, het woord Singermochten ge bruiken, mits hun eigen naam daarbij tevens vermeldende. Ten aanzien even wel van de moderne naaimachines, mocht niemand anders dan de Singer Maatschappij den naam Singer gebruiken. Evenwel wenschte pleiter voor de eische res vooral de aandacht der Rechtbank hierop tc vestigen, dat in geen der vorige processen sprake geweest was van hetgeen hier aan den gedaagde wordt ten laste gelegd. In vorige pro cessen toch liep de quaestie over het gebruik van het woord «Singer4, maar deze gedaagde heeft zijn geheele maga zijn het uiterlijk gegeven alsof het een magazijn was van de Singer Maatschappij en zich zelfs niet ontzien om op de toegangsdeur te plaatsen de woorden Singer naaimachinen Maatschappij4, hoewel hij is een alllecn handelend koopman en hoewel er geen andere Singer Naaimachinen Maatschappij be staat dan de bekende Maatschappij van eischeres. loen dan ook het Hof te 's-Gravenhage in 1883, verkoopers van verbeterde Singer Naaimachines niet veroordeelde wegens oneerlijke concurrentie, geschied de dit uit de overweging dat van elders niet bleek de bedoeling van dien toen- maligen gedaagde om verwarring te stichten en het publiek te misleiden. Pleiter twijfelt er echter geen oogen- blik aan of hetzelfde Gerechtshof te s-Gravenhage in het onderhavige geval een tegenovergestelde beslissing geven en uitmaken dat hier van de zijde van gedaagde alles is gedaan om verwarring te stichten en het publiek te misleiden. Als woordvoerder van den gedaagde trad op mr. J. H. Telders, advocaat te s-Gravenhage, die voornamelijk 2 hoofd vragen wenschte te bespreken. In de eerste plaats of de gedaagde de persoon is die den winkel aan de Hoogstraat 296 drijft, en in de tweede plaats of de het drijven van dien winkel oplevert oneerlijke concurrentie. De eerste vraag beantwoord pleiter voor den gedaagde ontkennend, omdat niet de gedaagde de zaak drijft maai zijn oom, de heer J. J. Ivens, die aan een voormalige winkeljuffrouw van den gedaagde procuratie heeft gegeven. Wel bestaat er volgens pleiter nauw verband tusschen beide zaken, zóó zelfs, dat ze door een particulier telephoonlijn zijn verbonden en elkander wederkeerig steunen, doch de zaak is van den oom en niet van den neef. Wat het tweede punt betreft; beriep pleiter zich op het reeds geciteerde arrest van het Hof te 's-Gravenhage, waarin was beslist dat men wel verbe terde Singer naaimachines mag verkoo- pen, terwijl volgens pleiter in Amerika, Engeland en Duitschland ook het recht van de namakers was erkend om hun fabrikaat te nemen «Singer naainachines4. Pleiter zag ook niet in waarom gedaagde zich niet mocht noemen «Singer naai machinen Maatschappij4. Het gebeurt toch zoo dikwijls dat alleen handelende personen zich voordoen als een vennootschap onder firma of als Maat schappij. Bij repliek wees mr. van Gigch nog eens uitdrukkelijk op de photografieën, welke hij voor den aanvang van zijn pleidooi aan de Rechtbank had overge legd en waaruit men duidelijk kon zien hoe alles in het werk was gesteld om den nieuwen winkel uiterlijk te doen gelijken op den sedert jaren bestaanden winkel. Volgens pleiter zou de deloyale concurrentie reeds daarin alleen kunnen bestaan, geheel afgescheiden van het fabrikaat dat in den winkel wordt ver kocht. Immers, wanneer het koopend publiek maar eerst in het magazijn is, is het zeer gemakkelijk om te verkoopen. Pleiter heeft reeds bij het schriftelijk debat aangeboden te bewijzen dat deze gedaagde, de neef, en niet de oom, de zaak werkelijk drijft. Dit zal evenwel later door een enquête moeten worden uitgemaakt en ook wat de procuratie op de winkeljuffrouw te beteekenen heeft, welke is gegeven drie dagen nadat de photographische opname van het magazijn was geschied eri gedaagde dus wel be greep dat hem een vervolging wachtte. In het algemeen moge het waar zijn dat sommige personen om zich grootcr voor te doen dan ze werkelijk zijn, zich noemen firma of maatschappij, en dat onschuldige genoegen wil pleiter hun niet misgunnen, maar het wordt zeer zeker een daad van oneerlijke concur rentie, een onrechtmatige daad, wanneer men zich noemt met den naam van een bestaande Maatschappij die in de zelfde straat onder eigen naam een ge lijksoortige zaak drijft. Na korte dupliek van mr. Telders werden de debatten, welke ongeveer de geheele zitting in beslag genomen hadden, gesloten en de uitspraak bepaald op 21 April e. k. verrijzenis van ons allen. Hij kent maar ééne smart, dat allen niet in de Paasch- weelde willen deelen. Id. De geest verlangt naar zijn geboortestede Het lichaam roept eenstemmig ik wil mede. Vondel. De lelie, net en kiescli op heure blaren erdient het êclst te drinken, dat er stort [ran boven. Id. Zijt gij belust 't gekruiste hart te winnen, Dan cier u min van buiten, meest van [binnen. Id. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Oudergeteekeudeu verklaren, naar aanlei ding van 't bericht in 't vorig npmmer van uw blad, dat de visch door. jan Visser, Maandagmiddag lj. aan hen verkocht, in goede conditie verkeerde en hij voor 't gebruik uitstekend was. Zij hebben gemeend dit, ter gedeeltelijke rechtvaardiging van den koopman» onder 't oog van 't publiek te moeten brengen. JOS. GROENEN. Gebrs. DE BAKKER. Besoijen, 28 Maart 1902. WAALWIJK. angifte van 22—28 Maart 1902. GEBOREN. Marie Louisa Arnoldine Antoinette d. v. K. A M. ridder de van der Schuereu en J. W. A. M. Vos de Wael. Johanna d. v. A. Schalken en C. Pelgrim. Marcus Petrus z. v. M. van Daelen en A. v. d. Velden. Petrus Leonardus z. v. F. van Eeten en J. M. de Vries. Antonius Adri- anus z. v. M. v. Rijswijk en Al. Th. Vissers. Catharina Adriana Maria d. v. H. J. van Huiten en A. M. van der Sanden. Petrus Leonardus Antonius z. v. F. H. de Vries en A. Verhoeven. Christina Petronella d. v. H. A. van Hilst en G. van Riel. OVERLEDEN. Theodorus de Peiïer wedr. v. H. Janssen 92 j. HUWELIJKS-A ANGIFTE. P. van Huiten, jm. 30 j. en E. M. van den Broek jd. 31 j. BAARDWIJK. Van 14—28 Maart. GEBOREN. Johannes Adrianus z. v. Cornells Johannes Burmanje en Cornelia Petronella Verhoeven. Henriette Maria, d. v. Cornelis Wijnand dc Vries en Francisca van de Grint. Cornelis Adrianus z. v. Franciseus Johannes Krol en Maria van de Ven. Maria Adriana d. v. Antoon Jan Baptist Boom en Paulina Verhoeven. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. WAALWIJK, op 27 Maart 1902. A. v. d. M. te Waalwijk f 2 b. of 2 d. h. S. F. te Waspik f5 b. of 3 d. h. J. v. P. t Vrijhoeven-Cappel f 1 b. of 2 d. h. C. B. te Besoijen. f 1 of 2 d. h., allen wegens overtreding der Leerplichtwet. WAALWIJK, 28 Maart. 1902. Bij Hinken aanvoer was de handel vlug ter veemarkt. Kalfbeesteu f 145 A f 225. Dito vaarzen f 130 k f 190. Weivee f 80 a f 145. Jonge varkens aangevoerd 95 stuks, verkocht van f6.75 a f 13.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 505 kg. van f 1.15 a f 1.24 per kg. Eieren 21/, a 31/, cent per stuk. De beurs was hedeu slecht bezocht. Voor leder i« geregeld vraag, doch de prijzen gaan niet vooruit naar evenredigheid der huidenmarkt. In Antwerpen zijn eenige zaken gedaan aan prijzen der vorige week, maar de huidenmarkt biedt weinig aan dat van belang is. Voorraad 49,093 stuks. In Garouille kwamen eenige flinke verkoopen tot iets lagere prijzen. Valonea vast. Gel- dersche schors zonder handel. Tengevolge van de buitensporige hooge prijsDoteeringen der Garouille hebben zich eenige leerlooiers in 't buitenlr nd verbonden vooreerst zoo min mogelijk van deze looistoffen te bezigen en een surrogaat daartegen te zoeken. Men beredeneert dat de duurte der Garouille de winst van het zwaar zooileder absorbeert. Er is vóór deze meening veel te zeggen. DUSSEN, 27 Maart. Boterprijs per K.G. van f 1.12. f 1.20. Middel- markt 1 1.18. Aanvoer 198 k G. Eieren t 0.70 de 26 stuks. Het leven was een raadsel. Sinds Chris tus leven lijden was, is in de raadselilop ge kraakt en heeft men onder de verborgen schel de zoetste kern gevonden. Welzalig de mensch, die de kern weet te smaken. Roland Yssu. Wat jubel in het hart van hen, die de taal des engels verstaat en den Christus verrezen ziet eu in den Christus reeds de Door gebrek aan plaatsruimte moeten ver schillende advertenties en berichten, alsmede dc laatste brief van Pt. Zijlmans tot een volgend no. blijven liggen.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6