Belangrijk H N N K N L /VN d7" Voor Verstand en IIart. Telegrammen. temrecht! Leve de Republiek! De automobiel reed snel heen. Er hadden geen arrestaties plaats. In de Kamer maakte die uitzetting over de grenzen een punt van bespreking uit. De socialist Furnémont verklaarde dat de Regeeriug, inbreuk makend op de wetten der gastvrijheid de Republikeinsche Span jaarden het land uitzette. Alle eerlijke lieden, zei hij, zullen dit in de Regeering afkeuren. De socialist zendt aan de Spaansche Repu blikeinen den groet van de Belgische democratie en vraagt de urgentie voor een interpellatie over dit onderwerp. De Minister van Justitie, Van den Heuvel, verklaarde dat hij zich ter beschikking van de Kamer stelde. Bij zitten en opstaan werd de interpellatie verwezen naar het einde van de dagorde. Door dit alles werd het reeds smeulende vuur steeds sterker aangewakkerd. Het gevaarlijk spel begon Dinsdagavond. Een bende van 800 A 1000 socialistische heethoofden, belhamels van 18 a 20 jaren, trokken naar het Maison du Peuple onder een onheilspellenden kreet>Als de politie het waagt ons aan te raken zullen we haar verpletteren." Het paleis van prins Albert is afgezet. Een bende socialisten viel YVoensi agavond de politie aan, en wierp met steenen. Na een charge verdwenen de socialisten. Woensdagavond was er weer meeting in het Volkshuis. Na afloop ervan werden de ruiten van het katholieke dagblad Le XXe Siècle ingeworpen. Vervolgens ging men naar het college St. Louis. Daar stond een kordon agenten, waarop men afstiet. Toen naar het klooster der Dames de Marie. Daar werden alle ruiten verbrijzeld. De politie trachtte de bende uiteen te jagen. Een agent werd erns'ig gewond. Uit de menigte is met een revolver geschoten. Vervolgens is het huis van den katholieken afgevaardigde Hoyois aangevallen. Alle ruiten weer kapot. In de Godfried van Bouillon straat is weer geschoten op de agenten met revolvers, niemand werd gekwetst. Overal la- gs haren weg vernielde de bende de lantaarns. Op de Place Rogier wilde ze een meeting in de open lucht houden. De politie erop in, een algemeen gevecht ont stond. Men ranselde, dat het een aard had. Plotseliog klinken revolverschoten. De politie schoot terug. Daar vloog een steeD een agent naar het hoofd, die bloedend en doodelijk gekwetst neerviel. De politie rende toen op het volk iti en dreef het uiteen. naar het hospitaal vervoerd. De oproermakers wierpen met steenen naar de gennarmes, wat tot represaille—maatregel en leidde. De manifestanten richtten zich toen naar het Volkshuis, waar een nieuwe, reeds geseinde, bloedige botsing plaats had. BRUSSEL, 10 April. Tegen middernacht sche» p de stadswijk in de buurt van het Volfcshuis, waar de reeds geseinde bloedige botsingeu plaats hadden, in een omwenteling— toestand te verkeeren. De manifestcerenden hadden de rails van den tramweg losgerukt en een soort van barricade opgelicht voor het Volkshuis, om onderdrukking van het oproer te betten. De politie en de gendarmes slaagden er na zware inspanning in de Rue Stevens te doen ontruimen. Ook het Volks huis, waarheeo de beioogers de wijk hadden genomen, werd ontruimd door de politie. Verschillende lichtingen zijn onder de wapenen geroepen. In Luik, Gent ging 't al niet beter. plechtige inhuldiging van den Herder iu de St. Aotonius Parochie, verzoekt ons mede te deelen, dat Zondag 18 April a. s., ten 12 ure eene vergadering zal worden ge houden bij den heer H. Puiles in de Zeine. Zij die deel willen uitmaken van de af- deeling gardes-d'honn mr moetee zich dan koincn aanmelden. is de geluksaankondiging van Samuel Heckscher senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant be vindt* Dit huis heeft zich door zijn promp te en stilzwg'gende Uitbetaling der hier en in den omtrek gewonne bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij a onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 17 April a. s. WAALWIJK, 12 April 1902. Leo bond. De Etoile Beige bevat de volgende bijzon derheden over de plundering van een koffie huis Woensdagavond. De betoogers, die naar de Liedts—plein gingen, sloegen de ruiten van de lantaarns stuk. Drie politieagenten uit Schaerbeek, die er op at gingen, werden met steenen begroet. De agenten trokken de revolvers de betoogers volgden dit voorbeeld en schoten. Een verschrikkelijk vuurgevecht ontstond. De agent Hoffeld kreeg een kogel iu de hartstreek, een andere kogel drong door zijn mond en kwam door het rechteroog er weer uit. Zijn kameraden wier voorraad patronen op was, moesten de vlucht nemen, terwijl de ongelukkige gewonde, die neergevallen was, met steenworpen en schoppen werd afgemaakt. Twee andere agenten werden door de be toogers achtervolgd een van beiden kon ontsnappen. De andere, de agent Berlandt, die aan den schouder gewond was, vluchtte in een koftiehuis in de Rue Imperiale en verschool zich op de vliering. De betoogers sloegen het beleg voor dit koffiehuis en vernielden allesmeubelen, glazen en fiesscheu werden stukgeslagen. Een lamp ontplofte de vlammen vonden voedsel in de stukgeslagen meubelen. Voor den aai: wakkerenden brand trokken de be toogers terug en verlieten het terrein. De agent Hofteld is teruggevonden, ster vende, in de goot, met een verbrijzeld hoofd. Een kogel was hem door de longen ge drongen hij had vier groote wonden aan het hoofd en zijn ribben waren gebroken. De socialisten gingen van het café Impe riale naar het Noorderstation, waar zij op de politie stuitten. Ook daar werd hevig met revolvers geschoten. Een officier van politie werd gegrepen eu neergeveld, drui pend van bloedhij dankt zijn behoud glechts aan het krachtig ingrijpen der agen ten. Ten slotte werden de betoogers i^or een charge van de bereden gendarmerie uiteen gedreven. Donderdagnacht was de toestand zeer ernstig, wat blijkt uit 't volgende Een hevige boning heeft er plaats gehad tusschen de betoogers, de gendarmes en de politie in de Rue Minimes bij het Volkshuis. De gendarmes losten verscheiden schoten. De betoogers trokken daarop naar het ge bouw. Een verschrikkelijke verwarring ont stond er in de Rue Stevens voor het Volks huis. Gendarmes, politie en manifestanten geraakten hier handgemeen. Meer dan honderd schoten werden er gelost van verschillende zijden. In een in het Volkshuis ingerichte ambulance worden op het oogenblik meer dan 30 gekwetsten verpleegd, waaronder verscheiden vrouwen en kinderen. De betoo gers pogen de straat te versperren. De dienst der journalisten is zeer zwaar en gevaa'rlijk in de heerschende verwarring. BRUSSEL, 10 April. In een botsing te middernacht iu de Rue Minimes vuurden de gendarmes op de manifestanten en maakten zij gebruik van de bajonet. Er wen talrijke gekwetsten. Drie betoogers zijn zwaar gewond en overgebracht naar het bureau van politie. Verscheiden anderen zijn Men meldt ons van bevoegde zijde Verleden Zondag hield het Bestuur van den Leoboud zijne gewone driemaandelij ksche vergadering; de boeken werden nagezien, de kas opgenomen en alles in orde bevon den. In deze vergadering is gebleken en ge constateerd dat in de laatste drie A vier maanden aan meer dan dertig zieke leden de som van f 370 is uitgekeerd. Tot naricht der leden diene dat in deze vergadering is besloten dat, om uitkeering te kunnen ontvangen, telkens de kwitantie- kaart aan den penningmeester, die de uit keering doet, moet vertoond worden. Onder meer is tevens het besluit geno men dat jongens van 16 en 17 jaren alléén in de vierde klasse kunnen opgenomen worden. Deze jeugdige vereenigiug op soliedeu grondslag gebouwdneemt gestadig iu bloei toeaanvankelijk uit ongeveer 50 le den bestaande, is haar ledental na weinige maanden geleidelijk aangegroeid tot 206. Mochten alle werklieden in hun eigen belang het nut dezer schoone vereeniging begrijpen Mochten vooral de ouders hunne jongens van 16 en 17 jaren aansporen als lid toe te tredenWij aarzelen niet het gevoelen te onderschrijven der vereeniging van den H. Vincentius Paulo, die in haar laatste jaarverslag den Leobond beschrijft als een zegen voor onze werklieden. Moge hij nog veel nut op velerlei ge bied tot sta1 d brengen. Steenkolen gasfabriek. Heden had alhier door Burgemesster en Wethouders de gunning plaats van 8500 H.L. steenkolen voor de gasfabriek. Bij de aanbesteding waren ingekomen 6 inschrijviugsbiljetten. Gsgund aan de Firma Hoos Zoon te Rotterdam 5000 H.L. Towneley A f 0.84s per H.L. de Steenkolen - Handelsvereeniging te Utrecht 300000 K.G. Alma of Consolidation A f 95.per 10 ton. Alvorens tot de guuning over te gaan zijn omtrent de kwaliteiten der verschillende steenkoleusoorteu inlichtingen ingewonnen bij de directeurs van een aanlal gasfabrieken. Wij vernemen nog, dat onder de zes in schrijvers ook voorkwamen, van lager aan-- bod, dat niet juist aan de minsten is gegund maar in deze is door B. en W. wijselijk gelet op de beste kwaliteit der steenkolen; bet gaat hier niet om den laagsten prijs, maar de deugdelijkheid is hoofdzaakbij talrijke deskundigen daaromtrent te infor- meeren, daarmede handelde h&t Dag. Bestuur zeer zeker in 'i belang der gemeente. Minister van Buiteniandscbc Zaken. De Minister van Binuenl. Zakendr. Kuyper, is in Den Haag teruggekomen met de meest aangename herinneringen aan de ontvangst, die hij bij het bezoeken der Rijks inrichtingen van onderwijs in België en Duitsohland van de autoriteiten heeft onder vonden. Zij hebben dr. Kuyper steeds met de meeste bereidwilligheid met hun voor lichting ter zijde gestaan en hem daarbij ter hand gesteld de voornaamste gegevens, ge schriften. Prof. Lexis uit Gottingen was door de Duitsche regeering aangewezen om inlichtingen te verschaffen en de Minister werd verder ingelicht do.ir dr. Naumann, dr. Schmidt, dr. Althoff, directeur-generaal van onderwijs. In Dresden kweten zich van die taak dr. Roscner eu dr. Wandigte Chemnitz de opper-burgeraeester dr. jhr. Beek. Dank zij de beleefde tusschenkomst van graaf De Pourtalès, Duitsch gezant te 's-Gravenhage, was 's Ministers bezoek in alle plaatsen voorbereid en was het dr. Kuyper mogelijk in korten tijd zooveel te doen, waardoor hij met eigen oogen gezien heoft 7ee], dat hem de voorgenomen orga nisatie van het technisch en vakonderwijs kon vergemakkelijken. Internationaal Congres .Middenstand. Naar wij vernemen heeft ook de minister van justitie het eere-voorzitterschap van het congres aanvaard. Het comité van organisatie heeft, om te voldoen aan de van verschillende zijden tot haar gerichte wenschen, den datum, waarop het congres gehouden zal worden, gewijzigd en nu vastgesteld op 3 eö 4 September. De liebting 1895, Naar aanleiding van het voornemen van den minister van Oorlog om het gedeelte van de lichting 1895, met 1 Augustus 1902 naar de wapenen te roepen, wekt Het Volk* tot op een protestbeweging. Reeds zouden te Deventer en te Amsterdam uit de miliciens van 1895 comite's daartoe zijn gevormd. Verder verzekert een milicien in hetzelfde )lad, dat hij beslist zal weigeren op te komen en dat reeds een geheele compaguie daartoe besloten heeft. Wij zullen er de militieplichtigen wel niet op behoeven te wijzen, zegt „De Tijd*, dat ze gevaar loopen van strenge straffen, wau- neer zij aan deze beweging, die niets anders is dan een socialisten propaganda, deelnamen, let zou zeker zeer hard zijn, indien de minister van Oorlog het hem toegeschreven plan doorzette en wellicht ware er langs wettigen en parlementairen weg nog iets tegen te doen. Dat de socialisten willen is evenwel een dolzinnigheid, die op niets kan uitloopen dan op schade voor hen, die er aan meedoen. Examen—onderwijzer. Ter aanvulling en gedeeltelijke rectificatie van ons vroeger bericht, over de leerlingen der Rijksnormaallessen, die hebben deelge- nomeu aan 't schriftelijk examen L. O. geven we hier nogmaals de namen van alle deelnemers A. Laarakker, J. Cohensius en Th. Zec- kendorf van WaalwijkC. W. Kuijsten, C. Kuijsten en W. Benjaminse van Besoijen D. de Bruin van CapelleH. v. d. Bosch van Nieuwkuik en A. Kuipers van Sprang. St. Antonius—Parochie. De feestelijke inhuldiging van den nieuwen pastoor in de St. Antonius-parochie is thans definitief bepaald op Maandag 28 April a. s. Oproeping:. De commissie voor de feesten bij de T. P. Viruly. Te Leiden is Donderdag overleden de ïeer T. P. Viruly, sedert 1865 lid van de eerste Kamer voor Zuid- Holland. De heer Viruly bereikte den leeftijd van bijna 80 jaren. Hij kon erekend worden te behooren tot de oud-liherale garde. Met groote nauwge zetheid vervulde hij zijn mandaat in de Eerste Kamer en hij stond in hooge achtiug bij zijn mede-leden en ook in breeden kring buiten de wetgevende vergadering. Geruimen tijd had hij vroeger zitting in den gemeenteraad van Gouda, eerst als lid en daarna als wethouder. Na zijn aftreden als zoodanig vestigde hij zich te Leiden. Hij was commandeur in de Orde van den Ned. Leeuw. Werkstaking te Ensehedè. De werkstaking te Enschedé begint een eenigszins ernstiger karakter ann ts nemen. Samenscholingen zijn door den Burgemeester verboden. De politie is versterkt eu troepen worden in Arnhem en Utrecht gereed ge houden om zoo noodig op 't eerste sein te vertrekken. Dubbele moord. Men meldt uit Amsterdam Donderdagnacht is een afschuwelijk mis drijf gepleegd. Een kruidenier in de Czaar Peterstraat, P. Brouwer genaamd, een weer looze gebrekkige man van bij de zestig jaren en zijn nicht, een vrouw van 35 jaren, zijn door dieven om het leven gebracht zonder dat een der buren eenig onraad heeft be speurd. De wiukeljuffrouw, die sinds 5 jaren dag na dagi n Brouwers kruidenierswinkel helpt, vond Dondermorgen om half acht, tegen de gewoonte, den winkel nog gesloten. Op haar bellen kreeg zij geen gehoor. Vervolgens ontdekte zij, dat een zijdeur van Brouwers woning achter den winkel, uitkomende op een open gang, die zooals in deze buurt méér wordt aangetroffen toegang geeft tot de verschillende bovenwoningen, open stond, ofschoon Brouwer die deur altoos gesloten hield. De juffrouw kou dus de woning bereiken. In de achterkamer lag alles over hoop eu in Brouwers bedstede lag de oude man, dood met een breede wond over schedel en wang en afgesneden strottenhoofd eo naast hem door de misdadigers op het bed geworpen lag de nicht Johanna met een zwire wond op het achterhoofd ook bij dit slachtofter was het strottenhoofd doorge sneden. De juffrouw riep natuurlijk onmidde- lijk politie te hulp met het gevolg dat reeds vroeg in den morgen een onderzoek in vollen gang was, waaraan werd deelgenomen door den hoofdinspecteur van politie Harenberg, den officier van justitie mr. von Baumhaucr den rechter—commissaris mr. Bijdendijk en den substituut-officier mr. Baert de la Faile. Het bleek dat de moordenaars en dieven uit de achter de Czaar Peterstraat gelegen Conradstraat Brouwers woning konden be reiken. Door een der perceeleu van die straat voert een open gang naar het omheinde erf achter Brouwers huis. Een houten trap van een schoenmaker stond voor de hand om hun het overklimmen gemakkelijk te maken. Vervolgens hebben zij een paar houten latten waarmede het kleine raam van het privaat in Brouwers keuken was afgesloten weggebroken eu zijn zij door deze opening binnengedrongen. De nicht Johanna die in de keuken sliep, is waarschijnlijk den ouden man te hulp gesneld en zal den zwaren slag op het achterhoofd hebben ont vangen, terwijl zij over de legerstede van den ouden man gebukt stond. Na den moord heeft men haar naast Brouwer in de bedstede neergelegd. Dc dieven hebben de gouden en zilveren voor werpen onaangeroerd gelaten, doch al het geld, dat zij vonden, medegenomen. Het geldkistje, dat in den regel opgeborgen werd in een linnenkast, is geledigd; ook een bakje voor pasmunt eu portcmonnaie Brouwer was in den laatsten tijd zeer hulp behoevend, hij kon niet meer loopen en be woog zich moeielijk, steunend op een drie voet door het huis. De enkele maal dat hij iu de buitenlucht kwam, werd hij in een wagentje voortgereden. Zijn trouwe nicht, de brave, zorgzame vrouw, was reeds als klein kind bij hem in huis gekomen en bestierde sinds jaar en dag de huishouding en de winkelnering. Men kan zich denken welk een toeloop van menschen de ontdekking van het afgrij selijk misdrijf veroorzaakte. Daar de dieven slechts geld en geen andere voorwerpen hebben medegenomen, staat het te vreezen, dat de justitie ook in dit geval vruchteloos werk zal doen. De buren hebben den ganschen nacht niets gehoord. Boven Brouwer's achter kamer woont een hoog bejaard echtpaar. De oude vr uw is om twee uur 's nachts nog buiten bed geweest om door het venster naar het weder te zien, wat zij gewoon is. Zij heeft toen niets bijzonders gehoord en zich weder te bed begeven. De dubbele moord moet dus al zeer snel en zoo goed als geruischloos zijn gepleegd want de beide oudjes zijn lichtslaaps en hebbeu geen ge stommel of wat ook gehoord. Sprang, 11 April. Een treurig ongeval had alhier hedenmorgen plaats. Het 8-jarig zoontje van J. M. de Roon werd, op straat apelen- door een zware voermanskar overreden en was direct dood. Men kan zich de smart der ouder9 voorstellen. Nader schrijft men ons Do voerman M., in dienst hij den heer O. te Vrij hoe ven-Cappel, reed gisteren tegen twaalveu met een ongeladen kar door Sprang en merkte opeens, dat er iets haperde. De oorzaak was ernstig genoeg. Van twee kin deren wierp er een de pet van h»t andere, een knaapje van 3 jaar, onder de kar en de jongen, die zijn pet had willen grijpen, was onder het voertuig geraakt, dat over 't lichaam van 't jongske in de volle lengte aeen ging. Doodelijk ontsteld droeg de ongelukkige voerman, die nergens erg in had kunnen hebben, omdat de zaak achter zijn rug plaats had, zelf het ventje bij de menschen iu huis. 't Kind was zeer spoedig een lijk. Capelle, 6 April. De leerlingen der voorb. kl. aau de R. n. 1. te Waalwijk J. Waarts en Anna v. d. Hoek, beiden alhier woonachtig, slaagden voor de R. n. 1. te Waalwijk. Hendrs. v. d. Waals slaagde voor de voorb. kl. Drunen, 10 April. De onlangs opge richte nieuwe Harmonie (onder welke zin- preuk is nog onbekend) maakte j.l. Zondag haar eerste muzikale wandeling door het dorp. Het geheel zag er netjes en flink uit. Vergezeld van het bestuur maakte men eerst een paar nummers bij den Edelachtb. Heer Burgemeester en den WelEd. Heer Notaris. Daar werden de eerste tonen de wijde wereld ingeblazen, om verder het geheele dorp te laten genieten van hun eerste uit stapje. Het is zeker, dat de nieuwe Harmonie onder leiding van zoo'n flink bestuur een schoone toekomst tegemoet gaat. -Door circa 50 handteekeningen l>e- jekrachtigd is het navolgende adres verzon den Aan Den Heer Directeur Generaal der Maatschappij tot Exploitaite van Staatsspoorwegen te Utrecht. Geven met den meesten eerbied te kennen ondergeteekenden alle schoenfabrikanten, kooplieden en neringdoenden wonende te Drunen dat het voor hen reeds zeer laug eene groote moeielijkheid heeft opgeleverd dat zij, de goederen die hier aan 't Station Drunen- Heusden aankomen, zelf moeten afhalen of doen afhalen dat zij reikhalzend hebben uitgezien en gewacht of er een besteldienst zou worden iugevoerd, bij het steeds toenemend vervoer per spoor en dat dit nog zeer zou toenemen wanneer zulks eenmaal tot stand kwam dat er bijna door allen uitdrukkelijk, bij iedere bestelling wordt geconditionneerd te verzenden „als bestelgoed per van Gend Loos, om rede het afhalen voor hen zoo'n groot bezwaar oplevert, ui t alleen, maar ook tijdverlies en kosten veroozaukt dat de verzeuding per spoor nog meer zou toenamen wanneer de besteller, de te vcr_ zenden goederen tevens mede kom in ont vangst nemen Redenen waarom adressanten beleefdelijk doch dringend verzoeken deze zaak wel in gunstige overweging te willen nemen, over tuigd als zij zijn dat het is in het belang der Maatschappij Drunen, April 1902. 't Welk doende. (Hierna volgen de onderteekeningen.) Dussen, 10 April. Naar wij vernemen zijn de steigers en aanlegplaatsen voor de nieuwe boot gereed. Niet 15, maar H April, dus Maandag a. s. zal de boot „Thor IX* zijn eerste route doen. Gisteren en heden lag zij reeds in de rivier bij Dussen en zijn enkele personen het inwendige gaan bezichtigen. Alles moet keurig en geriefelijk zijn ingericht. Een welgeslaagde uitvoering gaf de fanfare „AVjlhelmina* alhier Dinsdagavond iu liare zarl voor een vrijgoed opgekomen ledental. Van de muzieknummers muntieu vooral uit de ouverture d'après les motifs de Topéra Norma, Blondinette, polka pour piston, waarin voord de le piston was te bewonderen en La Cocarde tricolore, een militaire marsch, die kranig gespeeld werd. Van de voordrachten mag in de eerste plaats genoemd worden „De twee kassiers bedienden, waarvan zangen mimiek keurig warenook „De vroolijke melkboer* vol deed goed en verwekte veel bijval. Raamsdonksveer, 11 April. Aan een in aanbouw zijnd huis kreeg de opperman O van eene vrij aanzienlijke hoogte een zwaren ijzeren kalkbak op zijne handen, waardoor deze terstond hevig opzwollen. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Waar schijnlijk zal O. in eenigen tijd niet kunnen werken. Hcusden. Bij den burgemeester op de secretarie dezer gemeente zijn als candi— daten gesteld voor de vacature van één lid van den gemeenteraad de heeren H. Wijnands, opzichter van den Provincialen Waterstaat en M. van der Mooren, beiden alhier. Tilburg, 10 April. In de raadszitting van heden kwam ter tafel een schrijven van den minister van binneolaudsche zaken, inhou dende het voorstel om de proefinstallatie van een septic—tank—inrichting tot zuivering van het afvalwater der gemeente voor rekening van het rijk te doen aanleggen en in exploitatie te brengen, mits de zekerheid verkregen worde, dat het daartoe benoodigde in de beschrijving aangegeven terrein, kos teloos ter beschikking van het rijk wordt gesteld. Burgemeester en wethouders juichen het plan der regeering ten zeerste toe en stellen den raad voor. het door het rijk aaugewezen terrein in de nabijheid van het Heuvelsche kerkhof voor de som van f 1100 te koopen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Ten allen tijd? heeft de heilige Kerk van Christus te strijden en, te lijden gehad voor de waarheid en de gerechtigheid. Leo XIII. In plaats van het geloof stelt men thans een gruwelijk sceptisme, dat de harten tot een ijsklomp maakt en in het gemoed van den mensch alle hooger streven doet ver gaan. Leo XIII. De groote en machtige staten brengen de ongeloopige iaeëen zonder ophouden in praktijk en zij beelden *ich in dat zij daar door beschavingsarbeid verrichten en aan 't ïoofd staan van den vooruitgang. En zij achten zich ontslagen van de taak in het openbaar God te eeren. Leo XIII. De zedelijke volmaaktheid, die de gansche maatschappij zoozeer ten beste komt, bestaat in het brongen van een groot offer, het offer van zijn eigen „ik*, maar dan ook geheel zijn „ik*. Helaas bij nauwkeurige onderzoeking der goede werken vindt men op den bodem hier of daar nog zoo vaak zijn eigen zelve Roland Yssu. Dat ik ooit stille zweeg, mij nooit en heeft berouwd Maar wel dat ik te veel geklapt hebbe en gekout. Vondel. De moeder, die de jeugd wil voor de roem rerschooneu. Die schendt heur aangezicht en worgt hear eigen zonen. Vondel LONDEN, 11 April. Central News ver zekert dat vanochtend te Londen een telegram is ontvangen, inhoudende dat Steijn, de Wet en Botha er in toestemmen vrede te sluiten. Dit telegram zou beteekenen dat de voorwaarden in Engeland aangenomen zijn §n dat de vrede beklonken is In het Lagerhuis heeft Balfour aan het einde van de vergadering verklaard, dat

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6