Werkstaking aan boord. S T O E L E N, MEUBELMAKERIJ Snijplanken, en best adres voor VERVEN ZUIDERHYPOTHEEKBAl, STUIV ERSZEEP. VEFEENIGOE ZEEPFABRIEKEN, Voor slechts 5fl ceot kans om Duizend Gulden te winnen, SPOED! 12 MEI trekt reeds de 5de klas der 309ste Staatsloterij, G. van DOMMELEN. RIP OL IN VER F, GEBRUIKT 1 MENGELWERK. 369ste Staatsloterij. Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Telegrammen. Markt, Waalwijk. te B R E A. W.Timmermans& Zonen UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Ziekte H. M. de Koningin. Door grooten toevloed van Adver tenties moet veel blijven liggen tot een volgend nummer. r BAARDWIJK. Steeds voorradig Amerrikaansclie LINDEN Droge en aangemaakte in alle kleuren. Ruwe en gekookte lakken en vernissen, bronzen in diverse kleuren, verf borstels zeemleer, dweilen etc. etc. Mr. II. R. VAX MAASDIJK en E. J. M. DE DM. Nadere inlichtingen te Waalwijk bij de Heeren Kwaliteit en gewicht in aanmerking nemende goed- kooper dan eenig ander merk. ROTTERDAM. A. H. VAN DAM. A. H. VAN DAM. Een keurig afschrift hiervan, vervaardigd loor den bekenden caligranf, den heer A. i Pulles alhier, werd den pastour als blijvend Aandenken geofi'reerd. In het Lof des na— middags werden uitgevoerd de gezangen van den Eerw. Heer Besouen, welke mede «eer goed voldeden. 1 Naar men ons verder meldt zal de heer Joh. de Br re des Zondags liet zangkoor op nt harmonium begeleiden en blijft de heer L. Kooien zich met de leiding van liet geheel belasten Ongevallen wel. "Wij vestigen er de aandacht op van belang hebbende fabrikanten, die onder de termen vallen van aangiften voor de Ongevallenwet dat de formulieren van aangiften aan hét- postkantoor van iedere plaats verkrijgbaar zijn en dat deze voor „l Juni a. 9." in gevuld moeten zijn opgezonden aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. Wanneer hieraan niet op bovengemeld tijdstip is voldaan beloopt men eene geld boete of gevangenisstraf. Iedereen sla hierop acht en hale zoo spoedig mogelijk een formulier ter invulling en opzending naar Amsterdam. Wachtkamer. Van verschillende zijden werd ons naar aanleiding van onze mcdedeeling in 't vorig nummer, de vraag gesteld hoe het moest gaan als men b.v. familieleden of kennissen gaat wegbrengen. Daarop is 't antwoord spoedig gegeven zij die vertrekkende familieleden 3e klasse reizende wegbrengen, gaan in de 3e klasse w: ehtkamer, van de 2e klasse in de 2e klasse wachtkamer, of men voorziet zich van een perronkaartje om buiten te wachten. In ieder geval zal er met strengheid tegen ge waakt worden, dat de wachtkamer beschouwd wordt, zooals thans veelal gebeurde, als „gezelschapszaal", waar het dan ook dik wijls allesbehalve netjes toeging en aan de ambtenaren zijn daaromtrent verschillende instructies gegeven. Remonte. Door de remonte-commissie zijn voor het leger hier in don omtrek een 7-tal paarden tegen flinke prijzen aangekocht. In onze gemeente heelt de commissie de reeds meermalen bekroonde bruine merrie van den heer Aart. van Huiten aangekocht. Heden morge i werden de dieren per S S. verzonden. Prijseourunt. Wij ontvingen van den heer A. C. Ver hees, Hinthamerstraat A 43, 's-Bosch, een geillustreerd prijs courant van Kunstschil— dersartikelen, teeken- en schrijfbehoeften. Een zeer net, uitgevoerd boekje, dat ons inziens in een groote behoefte voorziet. Voor heeren kunstschilders is het van groot geraak, een dergelijke geïllustreerde vraagbaak te hunner beschikking te hebben. Alles op dit gebied betrekking hebbende, van de duurste tot de goedkoopste arti— keleu vindt men erin, zoodat de bekende firma Verhees door deze uitgave zeer zeker nog grooter naam zal maken, daar dergelijke uitgebreide, volledige en gemakkelijk inge richte prijscouranten tot dusverre weinig werden uitgegeven. Op aanvragen worden ze gratis en franco toegezonden. Borneo De correspondent van de N. R. Ct te Batavia seint „De vijandelijkheden in de Boven-Doesoeu zijn begonnen. 70 Soldaten deden een tocht naar Toembang Nangoe, waarbij 2 gedood eu 3 gewond werden. Zij keerden naar Pri- ok Tjahoe terug. Zij ziju nu ingescheept om naar Bras Koeniog te gaan, waar de prcteo deni—sultan verblijf houdt." De pretendent-sultan Ggesti Mohamad Seman, zoon van Antassari, welke laatste een zeer werkzaam aandeel nam aan den opstaud tegen ons in 1859, '60 en '61 en pretendeerde reGhten te hebben op den troon van het door ons vervallen verklaarde Baodjermasinsche rijk, welke rechten thans nog door zijn zoon worden gepretendeerd. Baardwijk, 2 Mei. Gisteren werd door het Besruur van het Waterschap „de Biuneu- en Buitenpolder van Baardwijk" verpacht het grasgewas op de wegen langs de Spoorweg de opbrengst was dit jaar f 45.75. Sprung, De Heer A. J. Klootwijk alhier is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Dodewaart. Kaatsheuvel. A. s. Dinsdag hopen M. Groenendaal en i'r. echtgenoote in „'1 Straatje'' alhier hun gouden bruiloft te vieren, üe buurt beijvert~zich om den dag feestelijk te gedenken. De beide harmonieën alhier zullen het feest opluisteren. Deu jubelarissen ouze beste wenschen. Dongen, 1 Mei. Kamers van Arbeid. Bij de gisteren gehouden verkiezing van vijt leden-patroons en vijf leden—werkliedeu werden respectievelijk uitgebracht ruim 40 eu rui n 70 steran en. Bij de eerste stemming werden direct alle leden—patroons gekozen namelijk de heeren W. Travaglino, J. W. v. Gooi eu Jac. Broeders allen uit Dongen en de heer A. Schets uit Oosterhout en de heer M. Schrauwen uit Gilze. Voor de leden—werklieden werd direct ge kozen de heer B. van Boxtel er kwamen verder de overigen candidaten in herstemmiug Over het algemeen werd weinig aan de stemming deelgenomen. Druncn, 2 Mei De toestand van den rietdekker L. v. d. Geld die verleden week maandag bij 't schoorstetnvegeu van een huis is gevallen en daarbij zich zeer ernstig bezeerde, door enkelbreuk en inwendige kneuzingen, is naar omstandigheden vrij gunstig te noemeu. Men denkt dat hij bin nenkort weder zijne werkzaamheden zal kunnen hervatten. Loonopznnd, 2 Mei 't Was heden hier markt doch eene in miniatuur. Er waren ook w einig koopers opgedaagd, alleen was er veel vraag naar jonge biggen, die peperduur waren, ze golden zelfs meer dan 12 per week. Op Zondag 1 Juni houdi de Lucht bode" een uroo'e nationale prijs vlucht van postduiven va 1 Osr.abrück uit. Voor inlich tingen heeft men zich te adre sseeren aan do 11 heer J Brands secretaris der club. Echo der Duinen® neemt deel aan hel festival ie Giuneken. Wc ziin ervan eer u 1d, dat /e geen slecht figuur zal maken Kunmsdonksveer, 2 Mei. Uit goede bron vernemen wij da de aloude proce.sie van hier naar Ulicoie dit jaar bijzonder veel deelnemers zal hebben. Men schijnt dus van een voettochije van 16 uur op en neer, niet erg bevreesd te zijn. Naar men ons mede deelt zal zeer waai schijn lijk een onzer Eerw. kapelaans de processie begeleiden. Met het beschildert n der kerk O.L.V. Hemelvaart is dezer dagen een begin gemaakt. Daar het werk is opgedragen aan den kerk- sch'lder J. Braam te Made mag men gerust een artistieke uitvoering verwachten. Met genoegen kunnen wij mededeelen d it onze dorpsgenoot A. van Gei wen is aan gezocht om voor de Eerw. Zusters te Miiligeu eene rots van Lourdcrs met fontein te maken, naar het model van die te Culemborg, even eens door hem vervaardigd. Wel ten bewijs dat genoemde heer zijn vak verstaat. Op zekereu dag liet kapitein William Rackson in de straten van Liverpool bekend maken, dat zijn pakketboot de „Vulturn", gereed liggend voor het vertrek naar Ame rika, voor de geringe som van acht pond sterling de passagiers in de hutten eerste klas naar New-York zou overbrengen. De aankondiging roemde de voortreffelijkheid der tafel, de snelheid van de boot en som de al de gemakken op, die men aan boord had. J)e passagiers hadden eerst niet al te veel vertrouwen in de aankondiging en onder zochten eerst de zaak. Tot hun groote ver wondering ecuter vonden zij de „Vulturn" zooals ze was afgeschilderd, dat is groot eu van alle gemakken voorzien. Kapitein Racxson nam de honneurs als een volleerd gentleman waar. In het kort, een groot aantal passagiers besloot van deze goed- koopc en voortreffelijke reisgelegenheid ge bruik te maken. Op den vastgestelde dag verliet de „Vul* turn" de haven de kapitein groette van de brug af de kusten van het oude Engeland terwijl de vrienden en bloedverwanten met hun zakdoeken wuifden. Alles ging den eersten dag naar wensch de Atlantische Oceaan toonde zich barm hartig de tafel was goed voorzien. Maar van de tweeden dag af werd de zee ver bolgen en sloten de gevoelige zielen zich in de hutten op en var. de dertig of veer tig passagiers verschenen slechts een twaalftal in de eetzaal. Zij merkten op, dat het gelaat van den kapitein erg som ber was. Deze nam slechts zelden en ver strooid aan het gesprek deeliets scheen hem te bekommeren. De stoutmoedigsteu ondervroegen hem over de kansen van het weer, hij antwoordde kortaf, dat de zee hevig was, maar dat er van dien kant niets was te vreezen. De volgende dagen gingen eentonig roor- bij. Pen vijfden dag werd do zee minder onstuimigeer.ige bleeke gezichten kwa men uit de hutten, de tafel werd talrijker en de geleerd9ten onder de passagiers ver klaarden vol vreugde, dat men de helft van den tocht had afgelegd. De „Vultum" had juist hel midden van den Atlantischen Oceaan bereikt, op gelijken afstand der twee werelddeelen. Deze goede tijding knapte de passagiers op; een commissio nair in wijn bood eenige flesschen van zijn beste champagne aan eu een muziek - professor zette zich in den salon aan de piano. Op dat oogeublik kwam de kapitein met ontsteld gezicht bij de passagiers. Ik heb u een ernstige tijding mee te deelen, zei hij. Sinds ons vertrek lig ik met de manschappen overhoop. Ik heb op het laatste oogeublik vreemde machinisten en stokors in dienst moeten nemen. Zij stellen zich nu niet met de overeengekomen soldij en met het gebruikelijke rantsoen tevreden. Ik heb aan mijne equipage steeds gezouten varkensvleesch en thee gegeven dit is mijn regel en mijn provisies zijn ook met het oog daarop aldus ingeslagen. Maar die bandie ten werpen hun thee in zee, zij eischen wijn en een vermeerdering van loon. De crisis wordt scherp. Dat is onze zaak eigenlijk niet, zei de comraissionnair in wijnen, reeds onge rust voor zijn tonnen, die in het ruim ston den. Daar kunnen wij in geen geval tus- schenbeiden komen. Wij hebben betaald om gezond en wt 1 te worden vervoerd. De zaak gaat alleen u aan. Ik heb een doos jujubes, ik zal die aan die arme menschen geven, zei een sen timenteels dame. Kapiteiu Rackson beet zich op de lippen. De zaak is veel ernstiger dan gij schijnt te gelooveu, vervolgde hij. Indien ik noodig geoordeeld heb u dit mede te deelen, is het, omdat er dingen uit kunnen voort vloeien, die u zouden kunnen verrassen. Hij keerde naar zijn hut terug, koorts achtig aan zijn baard trekken. Aanstonds had onder de passagiers een bespreking plaats betreffende de rechten en de plichten van den kapitein in deze omstandigheid, leder ging opgewonden naar zijn hut terug en men legde zich met een zekere ongerustheid te bed. Eensklaps hield liet gedruisch en gestamp van de machine op. Tegen middernacht werden d<> passagiers door die plotselinge verandering uit hun slaap gewekt de pak- k t mot hield stil, het geschotumel van het schip had opgehouden. In een oogenblik was iedereen op de been. Eerst verwondering daarna nlgcmeene ontsteltenis onder de passagiers. Zij kleed den zich slechts ten halve aan en stormden uit hun hutten, in de duisternis tegen elkaar botsend, terwijl zij verschrikt tegen elkaar riepen: „Wat is er". „Een aar varing „Op een klip geloopen Zij, die de trap hadden konden vinden en de brug bereiken, stelden hun reisge- nooten gerust. Alles scheen kalm om hen heen, er had dus geen aanvaring of een andere scheepsramp plaats gehad. Maar wat hen \erbaasde was, dat zij niemand zagen, noch op de brug, noch aan het roer en de lichten in de masten brandden niet zooals gewoonlijk. Eindelijk had een der moedigste passagiers een lamp aangestoken, die een zonderling schouwspel verlichtte, mannen en vrouwen in nachtgewaad, beladen met het geen hun het dierbaarst was of wat zij in der haast hadden kannen vinden. Een kind had eeu pop onder zijn arm, de commissio nair in wijnen droeg zijn kist met stalen en de sentimenteele lady drukte haar kleinen mopshond Romeo tegen haar hart. Overal weerklonken jammerklachten en bange vragendie niemand beantwoorddeer heerschte algemeene schrik en ontsteltenis. (Wordt vervolgd.) Trekking van 30 April 1902. Hoogste prijzen der 4c klasse. Prijs van f25000 No. 3477 5000 15593 2000 14048 400 14628 17744 200 2582 13551 100 5774 10829 13431 16877 20361 Trekking van 1 Mei 1902. Prijs van f 1500 No. 14122 20077 r .03 9317 15784 WAALWIJK. Van 26 April 2 Mei 1902. GEBOREN: Gerardus Wilhelmus z. v. G. W. Klerx en H. v. Wanrooij. Petronella Mario Franclscu d. v. A. L. J. M. v. Drunen en M. C. F. Hulsker Matheus Henricas Antouius z. v. J. v. Helvoirt en A. M. v. Daelen. Maria d. v. J. de Jong en A. v. Bavel. Johanna Jacoba Alphonsa Maria d. v. M. A. v. Loon en P. J. II. M. Era9. Adrianus Fredericus t. v. A. M. v. d. Heijden en P. Oomen. OVERLEDEN: J. Tabbers wednr. v. A. M. v.d. Houd 86 j. J. Groot echtg. v. A. J. v. Heivoort 50 j. HUW.-AANGIFTEN O. J. Pullens 36 j. Baard wijk en H. v. Loon 23 j. Waalwijk. H. y. Son 28 j. Waalwijk en P. M. Kleyssen 21 j. Waalwijk. GEHUWD M. Hopstaken 25 j. en B. M. Boelé 25 j. WAALWIJK, op 2 Mei 1902. J. C. v. O. te Amsterdam, overtred. spoorweg wet fl b. of 1 d. h. W. H. te Etten, voerwe- zen, 3 m. f 0.50 b. of 1 d. h. iedere boete en 1 b. van f2 of 1 d. h. J. de V. te Baardwijk, jachtdelict, f6 b. of 3 d. h. 1. H. de W. 2. A. de W. te Drunen. 3. A. v. d. L. te Baardwijk alsvoor, sub 1 en 2 ieder f 8 of 4 d. sub 3 f6 b. of 3 d. h. M. V. te Andcl, dronkenschap, 1 2 b. of 2 d. h. D. V. te Veen, alsvoor, 2 ra. 3 weken hechtenis. J. H. v. d. II. te Besoijen, alsvoor, f2 b. of 2 d. h. A. F. S. te Waalwijk, alsvoor. - - M. v. A. alsvoor, fl b. of 1 d. h. A. N. P. te Kaatsheuvel, straatschenderij, 18 b of 3 d. h. M. P. alsvoor, vrijgesproken. 1. A. v. d. L. te Nieuwkuik. 2. H. v. d. W. te Hedikhuizen, jachtdelict, ieder f 6 b. of 3 d. h. W. P. te Drunen, alsvoor. A. v. N. alsvoor 2 m. f 8 b. of 4 d. h. iedere boete. 1. C. K. 2. M. v. B. te Kaatsheuvel, overtr. veldn. ieder f 5 b. of 3 d. h. E. 8. te Kaatsheuvel, dronken schap f 6 b. of 3 d. h. F. v. d. H. alsvoor. A. M. te Kaatsheuvel, pol. overtr, fl b. of ld. h. J. C. C. te Waalwijk, alsvoor. P. C. te Kaatsheuvel, alsvoor. f2 b. of 1 d. h.P. C. v.W. te Kaatsheuvel, voerwezen, f0.50 b.'of 1 d. h. P. S. alsv. overtr. spoorwegwegwet fl b. ofld. h. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) r H Geachte Redactie Heb de goedheid dit kort woord in Uw blad op te nemen. Is het zeldzaam feest der stichting eener parochie en der inhuldiging van een eersten Pastoor goed geslaagd, dan voorzeker is dit te. danken aan den loyalen steun ons door de inwoners van Waalwijk geschonken. Vele onkosten mochten er begrijpelijker wijze niet gemaakt worden en toch zijn wij in de gelegenheid gesteld het feest op waar dige wijze te doen vieren. Hiervoor verzoekt mij de feestcommissie aan allen hun dank te brengen, die gevoeld is en oprecht. Ik voor mij kwijt mij volgaarne van deze taak. Namens de feestcommissie. ARN. SUIJS. WAALWIJK 1 Mei 1902. Beesten veel aanvoer en handel vlug. Kalfbeesten f 140 'k 1 210. Dito vaarzen f 130 k f 185. Weivee f 80 a f 140. Jonge varkens aangevoerd 310 stuks, verkocht van f7 25 a f 13. Wei-Lammeren aangevoerd 215 stuks, prijzen van f 3.25 tot f 3.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 395 kg. »Hti 11.05 a t 1.15 per kg. Eieren 2'/ï a 3 cent per «tuk. Groote bedrijvigheid was niet het kenmerk der jaarmarkt van lieden, hoewel over 't bezoek in 't algemeen niet te klagen valt. De huideninarkt houdt zich oneindig veel beter dan zij zich een paar weken vroeger liet aanzien. De prijzen blijven vast sedert de geringe daling die in de eerste helft van April was ingetreden. De voorraad is werkelijk op de meeste Europeesche stapel plaatsen beneden het normaal cijfer. Te Antwerpen o.a. slechts 60502 stuks gecon stateerd op gisteren tegen 84.922 op 30 April 1901. Voor zomerhuiden van goede qualiteit komt meer vraag en er bestaat ook nog bepaald behoefte aan zulke waar. Volgens kabelberichteu uit" Buenos Ayres in Montevideo blijft men ook hooge prijzen betalen voor winterhuiden. Droge B. A. huiden van prima qualiteit schijnen aan de Europeesche markt, zooals weleer niet meer te komen. De leerpiijzen zijn sedert den laatsteu tijd, dat is sedert de uiaand Maart, slationnair gebleven voor goede, waar zoo wel zwaar als licht bestaat geregelde vraag. I11 Geldersche schors komt wat meer beweging nu de campagne van het nieuwe gtwin in aantocht is. Vreemde looimiddelen goed prijshoudend. Garouille steeds buiten gewoon hoog voor den nieuwen oogst die zeer goed is uitgevallen. Valonea vast ge stemd. DUSSEN, 1 Mei. Boterprijs per K.G. van fl.f 1.10. Middel- markt 1 1.06. Aanvoer 190 K G. Eieren f 0.70 de 26 stuks. Men seint ons heden uit deu Haag Looi) li liet in 3 Mei. II. M. de Koningin bracht den nacht rustig door de laatste dagen verliepen zonder koorts dc voedsclopnaiuc blijft voldoende, krachten nomen toe. O ndergeteekende maakt zijne geachte be gunstigers bekend dat hij heeft ontvangen eene groote partij Mechelsche en Cu- lemborgsche Carpetten, Vloerzeil en Loopers, Kin derwagens, IJzeren Wiegen en Ledi kanten, Mahonie en geschilderde Kas ten, Spiegels en Schilderijen, Nacht kastjes en Nachttafels bamboe Fauteuils enz. enz. Aanbevelend, Directie Gelden onder eerste Hypothecair verband en 3U2 pCt. en 4 pCt. PANDBRIEVEN in stukken 1 1000.— f 500.= en 100. (Bewaart Uw Strookjes). Alom franco, na ontvangst van 50 cent, verzend ik een Nummer, uit te wijzen door de 5e Klasse der thans trekkende 369ste Staatsloterij, kans gevende op de navol gende prijzen: (reeds uitgetrokken Nummers worden niet uitgegeven.)^ 1 prij* f 100.000, 1 Jachtwagen met 2 Paarden of 1000. I prijs f 50.U0 0, 1 Paard en 1 Koe of f 400. 1 premie f 30.000, 1 Paard f 200, L prijs f 25 000, 1 Amerikaansch Orgel of f 170. 1 prijs f 15.000. 1 Damesfiets. 1 prijs f 10.000 1 Heerenfiets. 1 prijs f 5000, 1 vet Varken of 40. 1 premie f 3000 1 Naaimachine met Kast of f 30. 1 prijs f 2000 1 Gebogen Machanie Penantkastje. 3 prijzen f 1500 elk een fijn Kamgareu Heeren Costuun of f 20 55 prijzen f 1000, elk 1 Kinderwa gen of f 8 65 prijzen f 400, elk 1 zilveren Remontoir of f 6 70 prijzen f 200, elk een 2-Mans Fantasiedeken of f 4170 prijzen f 100, elk een Gulden. Te zamen 372 Geldprijzen voor slechts 50 Cent. Na afloop der Loterij out- vaugt ieder een trekkingslijst. Boekhandel, Culemborg. Voor slechts EEN KWARTJE kans om vijfhonderd gulden te winnen. Alom franco 11a ontvangst van Postwissel of Zegels a 25 cents zend ik EEN Nummer, uit te wijzen door de 5de klas der thans trekkende 369ste Staatsloterij, kans gevende op de volgende prijzen (reeds uitgetrokken nummers worden niet uit gegeven). 1 prijs f 100.000 4 vette Koeien or f 500. i prijs f 50.000 1 Paard of t 200 1 premie f30.000 1 Boerenwagen of f 150. 1 prijs f 25.000 1 Heeren- of Dames fiets. 1 prijs f 15.000 1 Naaimachine of f 40. 1 prijs f 10.000 1 grooie Spiegel met kroon of f 25. 1 prijs f 5000 1 fijn geslepen Spiegel of f 15. 1 premie f 3000. 6 rieten Stoelen of f 10. 1 prijs f 2000 1 Zilveren Remontoir of f7.— 3 prijzen f 1500 elk 1 15-cls Karpet of 5.— 55 prijzen f 1000 elk 1 Harmonica of f 4 65 prijzen f 400 elk 1 Reuzenwekker of f 2.50. 70 prijzen f 200 elk 1 rood Tafelkleed of f 2.— 170 prijzen van f 1.elk een Nieuw lot voor de volgende Loterij. Na afloop der Loterij ontvangt ieder een trekkingstlijst. Boekhandel, Culemborg.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6