„lama Quina",' ZUID-AFRIK A. Binnen la n d.' DRINKT Burgerlijke stand. Handelsberichten. Zuivere Plantaardige Wijn' uur de rechtsche kerkdeur heeft gesloten. De pres. roept get. Van Isterdael weer en zegtDat is nu (ie vierde getuige, die gezien heeft dat je na 12 uur de deur hebt dicht gedaan. Van IsteidaelHet is niet waar. En 't is mij opgevallen dat alle vier de getuigen wat anders zeggen de eene heeft me de linker deur zien dicht doen, de andere de rechter deur; de een zag me naar binnen gaan, de ander naar buiten. Pres Jawel, maar ze zagen je van v-r- scbillc" dpunten. En lot getuige de Jong la dat nu de koster? Kijk hein eens goed aan. Get. de Jong verklaar! dit beslist. Pres.Dus je kunt onder eede vei klaren dat het deze man was En tot van Ister dael En jij beweert, dat liet niet zoo is De koster ontkent dit. Van de volgenden is een nieuwe getuige vrouw Spijkers, die eeu ii geving gehad had op haar gebed, dut. het kind in den ver warmingskelder zou liggen. Toen zij dit aan den koster ging vertellen, deed deze eerst net alsof hij haar niet hoorde en toen keek hij haar boos aan en zeiDan zal ik wel gaan zoeken. Van Isterdaal, weer gehoord, zegt, dat hij werkelijk na tien minuten is gaan zoeken. Mutsaers wordt nog geconfronteerd met den agent Natris, die verklaart met bekl. een gesprek te hebben gevoerd op Vrijdag ochtend, waarin hij verteid heeft Maria Kessels te hebben gezien turschen De Zwarte Ruiter en de brievenbus. Zij had een brief in de hand. Van den koster heeft hij niet gesproken. Bekl. zegt op uitdrukkelijke vraag van den president, dat hij zich niets van dit gesprek herinnert. Telkens andere getuigen komen verklaren dat Mutsaers verteld heeft vau Woensdag te weten dat er iets met den koster aan 't handje waswant hij had hem met het kind de kerk in zieh gaan en de koster hem een pakje gegeven. Mutsaers telkens ondervraagd, weet van dit alles niets meer. De volgende getuigen verklaren over de verschillende dingen, die Mutsaers links en rechts verteld heeft. Zoo ook tegen vrouw van Dongen, aan wie hij Vrijdagmiddag verteld zou hebben, dat de koster hem een rijksdaalder had gegeven, als het pakje weg zou brengen dat de koster hem er in wilde laten loopen, maar dat hij er den koster wel in zou draaien. De pres. ondervraagt bekl. uaar aanlei- ling vau een en ander. Bekl. ontkent met vrouw van Dongen gesproken te hebben als het was, zou hij het nog wel weten want hij kent die vrouw veel te goed. Pres.Maar zij verklaart het stellig eu onder eede. 't Is toch wel gek dat je je daar niets van herinnert. Bekl.Er is geen kwestie van een rijks daalder geweest. Pres.De vrouw staat hier onder eede liegt ze dan Bekl.: Het is geheel onwaar; ik kan nooit iets van een rijksdaalder gezegd heb- ben. Pres.: Dus je herinnert het je niet? Bekl. Ik heb geen woord tegën die vrouw gericht. De get. weet het zeker; het kan niet mankeeren. Raadsheer Sasse van IJsseltAl wat je denkt, dat in je nadeel is, weet je niet. De koetsier Prins wordt nu gehoord, voor het eerst, in zake de briefkaart. Hij beschrijft den man, dien hij de briefkaart in de bus heeft zien doen, als gekleed in een bruin pak, met groote snor, lang haar, van achteren opgekamd. De man had on rustig al maar gekeken op een agent van politie op het plein en zoodra deze zich omdraaide, deed hij de briefkaart in de bus en ging op den loop. Eerst wordt nu Mutsaers aan hem ge toond. Die was het zeker niet. Vervolgens van Isterdael voor hem gebracht. Of die het was, kon hij niet meer verklaren, maar wel lijkt hij er veel meer op. Hij heeft ook de lengte van de snor, maar zijn pak en zijn haar zijn nu anders. Het getuigenverhoor is hiermede geëin digd. Hedenochtend om half tien werd begonnen met het verhoor van den beklaagde. Daarop requisitoir en pleidooi. iKinifi— iTr-imr mntm—-y Schalk Burger deelt aan de pers den in houd mede van het Besluit door de Boeren- gedelegeerden den 3Ien Mei te Vereeniging genomen. Deze vergadering door representanten van het Boerenvolk van Transvaal en Oranje- Vrijstaat heeft met leedwezen vernomen, dat de Engelsche regeering vasthoudt aan haar eisch van onveranderde aanneming der vre desvoorwaarden. De vergadering betreurt het dat de Engelsche regeering weigeit te ouderhandeleu op den grondslag der onaf hankelijkheid van de Boerenstateu, en dat zij de Transvaalsche regeering niet wil toestaan, de gedelegeerden in Europa te raadpleger. Het stuk geeft vervolgens eeu overzicht van den oorlog, vermeldt de verwoesting des lands, de kampen, de vijandige houdiug der kaffers, de dreigende inbeslagneming van de landerijen der burgers, de onmogelijkheid om Engelsche krijgsgevangenen te houden, de ont- beringopcommandogeledeu. Na geconstateerd te hebben dat er geen uitzicht is op ovei winning, zegt het stukDeze vergadering van burgers is van oordeel, dat er geen re delijke kans bestaat dat de oorlog ons in de toekomst onafhankelijkheid zal geven het voorzetten van den k'iig zou dus doelloos zijn. Daarom besluit de vergadering de voorwaarden der Engelschen te aanvaarden, ve»trouwende dat alsdan d«' toestand ve>be teren zal, en het Boerenvolk de hun toege— ze^do voorrechten zal genieten. De verga— derinc vei nam met vreugde het bericht dat de Engelsche onderdanen, ain Boerenrijde strijdende, v rgilï.-nis zullen krijgen, en hoopt dat dc Enge'sche regiering die amnestie zal uitbreiden. OVERAL VERKRIJGB A'A R WAALWIJK, 14 Juni 1902. Dc Tram. Donderdag is bij belanghebbenden ingekomen het Koninklijk Besluit van 6 Juni 1902, waarbij, den Raad van State gehoord, is bevestigd dc beslissing van Gedeputeerde Staten, waarbij aan de Maatschappij van Vicineaux Hollandais vergunning is gegeven om een trambaan te leggen door de Groote Straat, in de gemeente Waalwijk, en waarbij vernietigd werd Besluit van Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, waarbij deze zich onbevoegd hadden verklaard om, als zijnde niet de publiekrechterlijke beheerders van den weg, eene beslissing te nemen. De beroepen tegen het Besluit van Ge deputeerde Staten ingesteld door den ge meenteraad te Wealwijk en eenige belang hebbenden aldaar werden, omdat zij te laat waren ingekomen, als niet outvankelijk ter zijde gesteldterwijl het beroep van Burge meester en Wethouders van Waalwijk, tijdig ingekomen, onjuist werd geacht op grond, dat uit het provinciale reglement op de we gén en voetpaden in Noord-Brabaut, in ver band ook met art. 179 der gemeente, volgt, dat Burgemeester eu Wethouders zijn aan gewezen nis de publiekrechterlijke beheerders der wegen, aan wie bij het gewijzigde artikel 14 van het reglement van politie op het gebruik der opeubare wegen in de provincie Noord-Brabant is opgedragen de beschikking over de aanvragen tot vergunnig voor den aanleg van tramlijnen. De aanvrage der Maatschappij de Vici neaux Hollandais tot aanleg van een tram door de Groote Straat te Waalwijk is dus definitief goedgekeurd. Reeds vroeger hadden wij van de behan deling dezer zaak voor den Raad van State gewag gemaakt, waarbij als advocaat waren opgetreden voor de Vicineaux Hollandais, Mr. E. Van Zinnicq Bergmann en voor Burgemeester en Wethouders te Waalwijk, Mr. P. H. Loeff, beiden te 's-Hertogenbosch. Cursus voor leder-bereiding. Zooals bekend, heeft het Bestuur van den Bond van Nederlaudsche Lederfabri kanten zich reeds eenigen tijd onledig ge houden met het beramen van middelen tot verkrijging van een technisch bureau en zoo mogelijk een cursus voor de leerlooierij. Overtuigd van het groote nut eener der gelijke inrichting, doet het ons genoegen te kunnen mededeelen, dat door den voorzitter van genoemden Bond alhier, een schrijven werd ontvangen van den Minister van Bin- nenlandsche zaken, met de mededeeling dat naar aanleiding van een desbetreffend adres, plannen in onderzoek zijn tot uitbreiding van de afdeeling C. dèr Nederlaudsche School voor Nijverheid en handel met een cursus voor de. lederbereiding. Wij juichen deze plannen ten zeerste toe en spreken de hoop uit, dat zij spoedig in verwezelijking mogen komen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Met genoegen kunnen wij melden, dat er voor liefhebbers van goede muziek met dc a. s. kermis weer te profiteeren zal zijn. De Liedertafel studeert thans ijverig aan het dramatisch toonwerk ^Leidens Ontzet" van Hol, dat op ha-ir concert, Maandags in de kermisweek zal worden uitgevoerd. De vele daarin voorkomende soli, duetten, enz. zijn toevertrouwd aan de beste jonge krachten der vereeniging. Tevens is er de Liedertafel, hoewel met groote financicele opoiTering, in geslaagd, voor genoemde uitvoering te engageeren Mej. Fransman uit Amsterdam, welke reeds tweemaal met den uitbundigsten oijval hier optrad, en die dus van onze zijde geen aanbeveling meer ncodig heeft. Moge een groote opkomst van net kunst-' minnend publiek, vooral uil onve gemeente de moeiten eu groote kosten, die de Lie dertafel zich getroost, eenigizins looncn. Bedevaart. Gisteren, den naamdag van do H. Anto- nius, is de eerste groote bedevaart geweest naar de Antonius-kerk alhierde bedevaart kwam uit de plaatsen Boxtel, Bosch, Vlijmen, Nieuwkuik enz. en telde een groot aantal deelnemers, naar schatting ongeveer 1000 personen; een en ander veroorzaakt* na tuurlijk in de nieuwe parochie eene groote en tot nogtoe ongekende drukte. Het grootst aantal bedevaartganger? arri veerde met den trein van 9 uur en de plechtigheden, die dezen dag zeer talrijk- waren, begonnen om 10 uur nu t eene plech tige hoogmisde kerk was overvol, zoo dat velen niet konden binnen komen. Na afloop werd een lied gezongen en daarna bezochten de bedevaartgangers de parochie en dc ge meente, natuurlijk ook om den inwendigen mensch te versterken. Was des morgens de drukte groot geweest, des namiddags was dit onbegrijpelijk, de m n chen stonden bijna op elkander gepakt in de kerk en talloozen moesten buiten blijven onder liet plechtig Lof, dat ten 3 uur gezongen werd. Het weder, dat niet al te best had mee gewerkt, werd nu beter en de processie over 'l kerkhof ging door. Dit was eene indruk wekkende plechtigheid. De, stoet was zoo lang, dat do voorsten bijna het kerkhof rond waren, toen de laatste» nog in de kerk stonden; zeer talrijke volgden deze processie. Wij kunnen gerust verklaren dat deze eerste bedevaart uitstekend is geslaagd en a.s. Zondag komen bedevaarten van Waspik en Elshout, Heusden, Drunen, en Vlijmen. Benoeming. Bij koninklijk besluit is o.m. benoemd tot lid van het bestuur van het waterschap Hei- of Meerdijk en polder van Drunen de heer A. Robben te Drunen. Circus Koberti AltholT. Schreven we in ons vorig nummer, dat wij afgaande op de recencies in verschillende bladen, eenieder gerust konden aanraden een kijkje te gaan nemen in 't circus Roberti AtliofF, wie zulks gedaan heeft en dat zijn er velen, zal er zich niet over beklagen. 't Is iederen avond goed bezet en er wordt uitstekend gewerkt. De dressuur der paarden was zeer goed, wat vooral uitkwam bij Prins en Mazella, twee in v rijheid gedresseerde paarden, verder mogen we hier nog noemen het apporteer- en vrij lie idspaard, alsmede het rekenpaard Nippie. De clows waren geknipt voor hun taak, uitstekend, hunne grappen zeer lachwekkend; op talrijke wijzenwisten zij liet publiek aan gename oogenblikken te bezorgen. Het zou ons te ver voeren alle nummers hier afzonderlijk te bespreken, maar een woord van bewondering voor de krachtig gebouwde aflethen, hetfren gebrs. Allesons zij hier op zijn plaats. Hunne krachttoeren waren zeer sterk, vervulden een ieder met verbazing. Dat was mede een prachtig nummer. Ook de Jockey-rijdcrei/, mejuffr. Amanda was zeer goed. Uit bovenstaande moge eeuigszins blijken dat 't circus Roberti goed heeft voldaan, en 't lijdt geen twijfel, of heden- en morgen avond, de meest geschikte avonden, zal het publiek zeer druk opkomen. Daarna gaat 't circus naar Capelle, op de doorreis naar Tilburg. Hedenmiddag is 't groote kinder voorstelling. De directeur heeft 't volgende mooie voorstel gedaan, wat natuurlijk gretig is aangenomen. De schoolkinderen van hier en elders komen aan de openbare school bijeen, daar worden zij door het muziek corps van 't circus afgehaald, en zoo gaat 't met muziek voorop ouder geleide van HH. onderwijzors naar 't paardenspel. Het entree, voor de kleinen in deze mid dagvoorstelling is slechts op f 0,10 gesteld. Dat zal me een drukte en vreugde zijn. Militair onderricht. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de bekendmaking be treffende het voorbereidend militair-onderricht. Gedurende de wintermaanden zal alhier wederom gelegenheid zijn tot het kosteloos deelnemen aan de voorbereidende militaire oefeningen in den wapenhandel voor jonge lieden van 1624 jaar. Zij, die aan deze oefeningen wenschen deel te nemen, moeten zich voor 1 Juli e. k. aanmelden op de secretarie alhier. Postduiven. Bij de op Zondag 8 Juni gehouden na tionale postduivenwedvlucht van uit Orleans, uitgeschreven door den Alg. Ned. Bond van Postduivenliefliebbers, waaraan door circa 7U0 duiven uit alle oorden des lands werd deelgenomen en waarvoor 80 prijzen waren uitgeloofd, behaalde de vereeniging „De Postduif" alhier een buitengewoon succes. De heer R. J. Schoemans, lid der ver eeniging „De Postduif" won hierbij den Isten prijs, den 7den en den 39sten prijs. De afstand^ van Orleans naar Waalwijk bedraagt 478 kilometer en was door de eerste duif afgelegd met eene snelheid van 984 meter per minuut, door de tweede met 950 meter per minuut en de derde met 896.8 meter per miuuut. Ongeval. Gisterenmiddag had het zoontje van den heer S. 't ongeluk in de haven te vallen. Door eenige bootwerkers werd de kleine spoedig op 't droge gebracht. Toen gisterenmiddag zekere K. aan de Haven met zijn karretje ecnig goed had gehaald en in een flinkeu vaart terugreed, geraakte een wiel in de rails, zoodat een rad er af vloog en de bestuurder achterover viel zonder zich eenigermate te bezeeren. Gelukkig stond het paard direct stil, anders waren misschien grootere ongelukken voor gevallen. Rijksverzekeringsbank. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op eene nadere beschikking van de directie der Rijksverzekeringsbank, waarbij wordt bepaald, dat de aangiften tot nader order kunnen geschieden en bijgevolg de formulieren alsnog verkrijgbaar blijven ge steld. Koningin Williclmina op den Scliauniburg. Oovreni de aankomst van H. M. de Ko ningin aan het station te Balduinstein schrijft men van daar aan het Nieuws Op het perron staat, in het volle besef van zijn waardigheid, de vriendelijke sta tionschef, iu fees:—uniform, den degen op zijandere hoogere spoorwegambtenaren, de regeerende vorst van Waldeck, prins Georg Victor, aan wien de Schaumburg behoort, de landraad, de burgemeester van Balduinstein, de heer Rothe, „Schlossamtraan", en nog vele andere hoogwaardigheidsbekleders. Een paar Engelsche dames hebben, zoo waar, het hart ran den Oberwachtmeister vertederd en een mooi hoekje om te zien. Ver tusschen de bergen hoort men reeds het doffe dreunen van den Koninklijken trein Weldra 's hij iu het gezicht, alles zet zich in postuur, het gewichtig oogenblik is daar De trein, om 4 uur 10 uit Oberlahnstein vertrokken waar de heer Klemberg zelf het besturen op zich heeft genomen, komt, pre cies op de minuut, te 5 uur binnen. Alle hoeden gaan af. Dc Koningin—Moeder ver schijnt op het balcon van den Koninklijken wagen. Haar broeder, de regeerende vorst van Waldeck, snelt, gelukkig lachend, op H. M. toe, verwelkomt en kust Haar op het hartelijkst en biedt Haar een handbouquet van doukerroode rozen aan, met afhangend breed oranje—'int. Enkele heeien worden voorgesteld. H.M. de Koningin—Moeder is vol attenties. Een voetenbankje werdt aangebracht voor Koningin Wilhelmina. Koningin Emma acht een draagstoel beter de draagstoel komt. De vorst van Waldeck begroet nu ook Koningin Wilhelmioa en heet Haar welkom hier met lichtroode rozen, door breed oranje lint saamgebouden. Onder diepe, doodelijke en aaudoenlijke stilte zet Koningin Wilhelmina Zich.op den draagstoel. Voorzichtig wordt Hare Majesteit er uit getild. Op het perron rijst H. M. er uit op. Allen zoo diep— en ernstig—zwijgend buigen eerbiedig. De Koningin nijgt minzaam. Haar oom de regeerende vorst van Waldeck biedt Haar den arm, Geluk spreekt van zijn gezicht. En nu gaat Koningin Wilhelmina langzaam aan zijn arm door de ontvangkamer naar het open rijtuig. Voorzichtig wordt ingestegen, en dan klinkt van de bergen eu uit de dalen een wel gemeend »Hoch!« De voorrijder zet zijn paard iu beweging en ietwat in draf gaat 't door het dorp uaar den Schaumburg. Overal weerklinkt eeu eer biedig Hoen 1 en daar, waar zich vele Hollanders uit Ems eu Nassau opgesteld hebben, een allerhartelijkst: »Hoera!« De Kouingiu ziet er buiten verwachting goed uit en heeft een weinig kleur. Aller vriendelijkst was de ontvangstmaar hoe minzaam was Hare Majesteit ook Het oogenblik, dat hare Majeiteit in den draagstoel voor het eerst zichtbaar werd, de zorg van Hare Moeder, Die alles leidde en en bestuurde, was aandoenlijk. Dat veelzeggend doodclijk zwijgen van allen tot Hare Majesteit blijde oprees en gemakkelijk voortschreed, is onvergetelijk. Tranen kwameu zoowel Hollanders als Duitschers in de oogen. En nog een poosje er na stokte de stem. De draagstoel voorspelde zoo weinig goeds 1 Maartoen dat veerkrachtig oprijzen, het vrieodelijk—ernstig lachen en het goede uit zicht vau Hare Majesteit deed alles iu blijd schap verkeereu. De Koningin was zeer eenvoudig gekleed grijze japon,, grijze mantel, grijze hoed. En nu rijden de Vorstinnen en gevolg door het dorp langs den schoonen, kronke lenden, hoogstijgenden weg naar den Schaum- btirg. In het eerste rijtuig, met vier paarden fan den bok gereden, hebben plaats genomen Hare Majesteit Koningin Wilhelmina en Hare doorluchtige Moeder, Koningin Emma in het tweedegraaf Dumonceau met freule Van Ittersum in het derde de lijfarts Pot met twee hofdames in het vierde kamer— heeren iu het vijfde de lectrice van H.M. de Kouingin en dan vervolgens nog vele rijtuigeD met dienstpersoneel, waaronder kameniers, werkmeisjes, enz. liet einde der staking te Enschedé. „Het voorstel -dr Borgman is in de Vrijdag gehouden arbeidersvergaderiog aangenomen met 607 tegen 422 en 65 blanco. Stakiiig en uitsluiting zijn daardoor geëindigd". Zoo is dan eindelijk de oplossing vaD dezen maandenlang gevoelden strijd verkregen Hij duurde van de eerste dagen in Januari af. Drongelcn De verpachtingen der hooilanden hebben hier kolossale prijzen opgebracht, men herinnert zich uiet dat zij ooit zoo hoog zijn geloopen. Bij een alhier ten overstaan van notaris Rant gehouden verpachting, weigerdeu de pachters de gebruikelijk 10% te betalen. De eigenaar gaf toe, maar nu werden zulke prijzen besteed, dat de boeren*20 a 30% meer dan anders betaalden. Kaatsheuvel, De tentoonstelling der ver schillende inzeudingen voor den wedstrijd in 't patronenteekenen mocht zich alhier in eene levendige belangstelling verheugen. Door tal van vaklui werd ze bezocht. Met de maat in de hand werden de ver schillende teekeningen nagegaan, hetgeen aanleiding gaf tot leerrijke gesprekken. We twijfelen niet, of deze tentoonstelliug zal bij velen de lust opgewekt hebben zich steeds meer in hun vak te bekwamen. Raamsdonksveer, 13 Juni. Gisteren avond geraakte, het paard van den land bouwer de R. op hol en bracht heel wat schrik en ontsteltenis te weeg. Gelukkig werd het spoedig gegrepen, zoodat. persoon lijke ongelukkeu niet te betreuren^zijn. Door het postkantoor alhier zijn ge durende de 3de helft der maand Mei de volgende onbestelbare brieven terug ont vangen Lambertus van Gils, Ommen en Poste restante Rotterdam. Voor rekening van den heer Ad. van Seters c. s. is op de werf der Wed van Suylekora alhier de kiel gelegd eeu motor-raderboot De motor voor de boot wordt geleverd door een firma te Tilburg. Wij wenschen genoemde werf gaarne geluk met deze opdracht. WAALWIJK. Van 7 15 Juni. GEBOREN üendrikus Johannes z. v. Ch. Maas en W. v. d. Pennen. Cornelia Maria d. v. L. Kuijs en T. J. v. Mier. OVERLEDEN C. M. Smit 17 j. z. v. D. Smit en A. C. Waalewijn. HUW.-AANGIFTEJ. C. de Beer 42 i. ta Raarasdonk en J. W. M. v. d. Grint 25 J. Waalwijk. M. C. H. Smits 33 j. Eind hoven en C. L. M. Staal 23 j. Waalwijk. GEHUWD: L. G. Schellekens 23 j. j.ra. en E. Truren 21 j. j.d. CAPELLE. Van 14 Mei tot 13 Juni. GEBOREN Antonia Hendrika d. v. Teunis van Campep en Hendrika Maria Vcrheijden. Cornelis Gerardus z. v. Gerrit Hooijmaijera en Francijna Fijneman. Pieternella d. v. Jacob v. Tilborgh en Anna Dirkje Werther Willem z. v. Adriaan Mandemakers Pieternella Gerritdina Verhagen. OVERLEDENIlendrina van Oversteeg 34 j. echtg. v. Jan v. Beek Antouie Johannes v. d. Schans 4 m. Maria Iluiberdina Wageniakers, 2 m. Jan Konings 3 m. Dingena Hendrina de Rooij Sm. Christiaan Ros 18 j. te Waspik. Wilhel mina Heiltje Wessels 30 j. Levenloos aangegeven z. v. Machiel Rosenbrand en Adriana de Rooij. GEHUWD: Wouter Kerst 23 j. en Antje Adri ana Vos 22 j. HUW.-AFKOND1GINGENHendrikus Johannes Vos 24 j. eu Huiberdina van Uijthoven 22 j. te Sprang Jan Adriaan de Bruijn 34 j. en Adriana Maria van Wageningen 35 j. te Dus8en. WAALWIJK 13 Juni 1902. Bij flinken aanvoer ter Teemarkt was de han del tamelijk vlug, Kalfbeesten f 130 4 f 200. Dito vaarzen 1120 t 180. Wei vee f a f Jonge varkens aangevoerd 93 stuks, verkocht van f7.75 a f 14. Wei-Lammeren aangevoerd stuks, prijzen van f 0.tot f 0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 615 kg» van f 0.97 a f 1.08 per kg. Eieren 3 a &l/3 cent per stuk. Bij een voortdurend geringen voorraad in huiden die nog altijd slechts bedraagt van het normale cijfer zoowel te Antwerpen als op andere voorname Europeesche markt plaatsen, kan het niet anders of de handel moet wel gering zijn. Dit geval is overal dus naar te nemen en zoolang de aanvoeren niet met grootere quantums voor den dag komen zullen de zaken in ruwe huiden vooreerst wel onbe langrijk blijven daar de looierij aan vermin derde prijzen voor hare najaars- en winter provisie denkt te zullen kunnen koopen. Voor leder komt intusschen meer vraag. Licht leder wat sedert eenigen tijd min of meer verwaarloosd was wordt thans gezocht tegen betere prijzen vooral in de goede qualiteiten. Zwaar leder voor de uitsnijderij en voor militair gebruik is gemakkelijk te plaatsen tegen ferme prijzen. Bijsoorteu en binnenzoolleder gaat nog minder coulant en daarvan schijnt nogal voorraad in de eerste hand te bestaan. In eikenschors nieuw product, begint de handel zich nog slechts te bepalen tot enke le partijen (ongehakt in bussels) voor on middellijke behoeften. Men verwacht, dat de prijzen over 't al* gemeen gelijk zullen staan met verleden jaar de qualiteit valt niet tegen, ondanks het minder gunstige weder tijdens de nu bijna afgeloopen campagne. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten verschillende stukken blijven liggen. „zonder bijvoeging van Alkohol" zeer versterkend en Koortswcrend. Aangenaam van smaak en opwekkend» Bij uitstek aan te bevelen voor zieke* en herstellenden. Per i/i Literflesch 2.50. ii 'p li Hoofdagentsohap der „Lama (Jelna" voor Nederland en Koloniën Wijnhaven 30, RotterdM». Alleenvertvoopster WED. C. VER WIEL, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6