Wegens vertrek naar elders, Notaris RANT llusland. Engeland. BINNENLAND. Handelsberichten Burgerlijke stand. Voor Verstand en Hart Nagekomen Advertentie. Publiek V'erknopen De Kroningsfeesten. Lederindustrie. Naudet. 's voormiddags 19 uur. Om contant geld 1 1 i;;k bleef kinderloos. Zijn broeder George Jjje in militairen dienst is en reeds bijna 70 jaren lelt, volgt hem op. Kolo icl Giimm ral de 12 jaren dwaiig».- zJa waarioe hij veroordeeld is wegens hoogverraad, doorbrengen in de mijnen van 7 eiland Saghaline, waar de arbeid voor Op veroordeelden hei zwaarst is, daarna zal Hii een gedeeltelijke vrijheid genieie.. in een ontoegankelijk dorp van SibenBvóór rijn zal hij voor het lrout der iroepen van Siberië vóór zijn kl.IXW.J— rtrek ral hij voor Gedegradeerd Worden. Het heet, dat kolome rri-nm vertiouweliike mededeclingen heelt vprschaft aan Duiischland en Oosiennjk dat hii daarvoor 2 millioen heeft gekregen, welke 'hij verspeeld heelt en dat hij tot het verraad verlokt is door een Duitschen geue- raal. Terwijl koniDg Edwaid op advies van zijn doktoren zijn krachten spaart voor de ver moeienissen van de volgende week (ook dezer dagen reed hij niet naar de wedrennen te Ascot, doch bleef kalm op Windsor Casile) en hij het bewijs voor zijn volkomen herstel van de lichte ongesteldheid der vorige da-en heeft bewezen, door Dinsdagavond aan te zitten aan een diner vau 30 door hem üP het kasteel genoodigde gasten, gaan te Londen de toebereidselen tot de kronings feesten hun gang. I)e prijzen in de grootste ho els in het West end zijn voor de kroningsdagen verdubbeld. De restaurateurs verzekeren, dat de gewel dige toeloop van nieuwsgierigen hun geeu moeilijkheden zal bereiden. Dc bekende iitma Lyons, die door de gehecle stad restauranis exploiteert, verklaart, dat zij op de beide drukste dagen 400,000 menschen te eten kan geven. Woensdagavond was het gebouw van de Bank van Engeland bij wijze van proef ge- illumineerd. De Afrikaansche koning der Barotse, Re tt anika, is de held van den dag. Hij loopt iu Londen rond met gelakte schoeneu en hoogen hoed en wordt door het departement van koloniën met allen eerbied, welken men een potentaat verschuldigd is, behandeld. Dinsdag zijn de Canadeesche en Australi sche krouingscontingenten te Londen aan gekomen en met groot gejuich ontvangen, Zij zijn gekampeerd in tenten in het Alcx— andra-park met nog 2000 man andere troepen. De fabrieken van Worcester hebben een prachtig, blauw kroningstapijt aan West minister—Abbey afgeleverd. Het is 725 vier kante ellen groot en weegt 2Va ton. Koning Edward heeft zich beslist ver klaard tegen het verschijucu van de pers in den kroningsstoet in automobielen en wenscht gewone rijtuigen met paarden. Io de nachten der beiden kroningsdagen mogen de koffiehuizeu, die er om verzoeken een uur lauger open blijven, zoodat ze pas om half twee behoeven te sluiten. De Iersche partij iu het Pailement heeft besloten, niet deel te nemen aan de kro ningsfeesten. De paitij zal 26 Juni, den kroningsdag, een vergadering houden te Dublin en de Unitend Irish League heeft besloten, op dien dag te Dublin en een aan tal meetings te orgauiseeren, waarin geprotes teerd zal worden tegen het Engelsche wa - bestuur. Men vreest ernstige rustverstoringen. De Loodeusche Beurs zal natuurlijk op de feestdagen gesloten zijn. Te Londen is men thans druk aan liet wedden, of het 26 en 27 dezer mooi of leelijk weer zal zij"- zegt, dat het in de laatste 45 jaar slechts tweemaal geregend heeft op 27 Juni en sedert 1890 slechts een maal op den 26sten. Men wedt dus alge meen met 2 tegen 1 op mooi weer en met 3 tegen 1 op weer zonder regen. Koning Edward is nu zoo goed als beter. Zijn ongesteldheid blijkt de maag te hebben betroffen, reden waarom zijn doctoren hem een staeng diëet hebben voorgeschreven. "Woensdagmiddag maakte hij met zijn ge malin een rijtoertje door het park van "Windsor Castle en hij beweegt zich in het kasteel vrij onder de gasten. De Engelsche bladen bevatten thans het programma voor de kroningsplechtigheid op a. s. Donderdag. Bij het opgaan der zon, om kwart voor vieren, zal dc gedenk waardige dag worden aangekondigd door een salvo van 21 schoten uit de in Hyde Paik opgestelde kanonnen en van 41 scho ten van den Tower. De koning verlaat Buc kingham Palace om halt elf in den morgen en zal om 5 minuten voor 11 in Westmin ster Abbev aankomen, waar de kroning om 10 minuten vóór 12 plaats heeft. Om 1 uur verlaat Z. M. Westminster Abbey weer en zal om kwart voor 2 in Buckingham Palace terug zijn. Den volgenden dag, Vrijdag, verlaat de koning Buckingham Palace om half elf in den "voormiddag voor een bezoek aan de Citv. Hier wordt hij om kwart over 11 ver- wacht en om halftwee is hij in het paleis Op al de bovengenoemde tijdstippen zullen 21 kanonschoten in Hyde Park en 41 van den Tower gelost worden. Op het oogenblik, dat den koning de kroon wordt opgezet, wordt in Hyde Park een salvo van 41 schoten gelost. Dit geschiedt ook "V rijdag, als de koning de City binnengaat. De stoet, die naar Westminster Ahbcy gaal, zal verdeeld zijn in tweeën. In de eene helft bevinden zich de leden der ko ninklijke familie in 9 galarijtuigen. De tweede helft omvat den eigenlijken kroningsstoet met den koning. Beide deelen zullen elkaar met drie kwartier tusschenruimte opvolgen. De stoet van Vrijdag is veel indrukwek kender en zal meer dan 3 K. M. lang zijn. Eerst komt het koloniale gedeelte, om vattende de koloniale troepencontigenteu, de premiers en de gouverneurs en andere vertegenwoordigers der koloniën dan de Indische vorsten, voorafgegaan door Indische troepen ter. sterkte van ongeveer 101)0 man en die vertegenwoordigers omvatten van alle stammen en alle kasten; vervolgens de adjudanten des koning?, lord Roberts, de generale staf, de militaire attachés, 12 rijtuigen met de leden der koninklijke familie fle vreemde, vorsten en vertegenwoordigers en de voornaamste staals-ambtenaren en ten slotte de koning en de koningin in een statie-rijtuig, getrokken door 8 roomkleurige paarden en geëscorteerd door de garde- cavalerie. -De prinsman Wales, te paard, rijdt rechts, de hertog van Connaught links naast liet rijtuig WAALWIJK. 21 Juni 1902. Kindexamen. Aan het gymnasium van het Canisius- college te Nijmegen namen 3 leerlingen aan het eindexamen deel. Allen slaagden, onder wie de heer P. J. M. Hendrikx, zoon van den heer Hendrikx genïcentc-secreteris Be- soijen. Verslag K v. K. liet verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk besprekende, schrijft de N. R. Ct. van heden o. m „Enkele dagen geleden heeft het verslag „over 1901 van d-. Kamer van koophandel „en fabrieken te Waalwijk het licht gezien. „Zooals men dat van het bestuur dier Kamer „gewoon is, is het weder een flink, en met ^overtuiging in elkaar gezet stuk werk, dat, „zoowel in de algemeene beschouwingen als „in de hoofdstukken, gewijd aan de fabrieks- „en handwerksnijverheid, aan den handel in „huiden, en aan dien in andere artikelen, als „leder, schors en looimiddelen enz., vele zeer „belangrijke gegevens bevat. Na eenige beschouwingen over den pro- tectionistisciien geest, welke het verslag ademt en waarmede het blad zich natuurlijk- niet kan vereenigen, besluit het met de vol gende waardeerende woorden „Met dit al, het verslag der Waalwijksche „Kamer behoort ongetwijfeld tot de beste „die er geleverd worden, en daarom vestigen „wij er gaarne de-aandacht op. Vergunning. Door Burgemeester en Wethouders van Waalwijk is, krachtens machtiging van Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant, aan G. J. P. Bogaerts alhier vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein in het door hem bewoonde huis, staande op de Markt, wijk B. no. 180. K. v. A. In de Donderdagavond gehouden algemeene vergadering van de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf alhier, werd besloteu niet deel te nemen aan 't a.s. congres voor K. v. A. te Utrecht. Diefstal. Enkele arbeiders, in dienst der Godshui zen te Heusden, zagen zich, toen zij Dins dagmorgen naar huu werk gingen in den Baardwijkschen polder, onaangenaam verrast. Verscheidene hunner werktuigen toch wer den vermist, o.a. 3 spitten, een snoeimes, bijl, houwbeitel, bats, benevens 2 paar schoenen, 10 paar klompen en drinkkannen. Direct werd de marechaussee uit Waalwijk met 't geval in kennis gesteld, welke een onderzoek instelde. Ongeval. Gisteren middag had het kind van C. v. L. in de St. Antonius-parochie alhier, het ongeluk in een diepen sloot te vallen. Zekere H. die er toevallig voorbij kwam en hulp hoorde roepen, mocht het geluk smaken het kind te redden. Weer een voorbeeld voor de ouders om goed op huu kinderen te passen. Aanbesteding. Aan het ministerie van waterstaat, is Woensdag aanbesteed Het maken van het hoofdgebouw met de bijkomende werken ten behoeve van het centraalstation voor de bemaling van polders lan»s Bleek en Oostkil aan de Vierbamlsche sluis, gem. Dussen, prov. N.-Brabant, be- hoorénde tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas minste inschrijver L. v. d. Wiel te Dordrecht voor 49.591. Eenige grasmaaiers in den Baardwijkschen polder waren ervan in kennis gesteld, dat aldaar een patrijs op 16 eieren zat te broe den. Op verzoek lieten zij 't gras een me ter rondom het nest staan. Boven ver wachting toonde genoemde vogel geen vrees voor dc in zijne nabijheid verkeude maaiers te hebben en bleef rustig op het nest zitten. Provinciale Staten. Iu de aanstaande zomerziiting, die Dinsdag 1 Juli zal worden geopend, zullen o. m. in behandeling komen Aanvraag van den heer V. van den Heuvel te Geldrop, om aan den ontworpen stoomtramweg Eindhoven Helmond in plaats van de in 1900 verleende rente-garantie 2° '0 in 2/3 der aanlëgkosten tot ten te van hoogste f280,000, gedurende 25 jaar verleen en een provinciale bijdrage van f 35,000 Ontwerp-begrooting voor 1903, zooveel rijksbestuur betreft. Hieruit blijkt, dal is voldaan aan den herhaaldelijk door de Provinciale Staten uitgedrukte wensch, om de jaarwedden van Gedeputeerde Staten van f2000 te brengen op 1 2500. Iu deze brgrooting komt ook voor onder de onderhoudskosten van 't gouvernements gebouw ten bedrage van f 43,570, een post van f38,500 tot herstelling van de groote Statenzaal, daar uit een deskundig onderzoek is gebleken,, dat de muur aan de zijde der binnenplaats in bouwvalligen toestand ver keert Ontwerp-begrooting voor 1903 van enkel provinciale inkomsten en uitgaven Hieruit blijkt o a. dat Gedeputeerde Staten naar aanleiding van ten schrijven van deu Minister van Binnenlandsche Zaken aan de Staten een nader voorstel zullen doen om de provinciale paardenbelasting, niet zooals besloten is geleidelijk, over enkele jaren verdeeld, met de bekende f 28.0014, vrijgevallen van de rijkatollen, te verminderen doch ineens, in het belastingjaar 1903/04. De belasting over dat jaar zou dan wor den voor de eerste categorie f 2.50, voor de tweede f7.50, voor de derde f 12.50 en voor de vierde f 17.50. Aanvraag der gemeente Sprang om een provinciale bijdrage iu de restauratiekosten van den gemeente-toren, met afwijzend ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten. Ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten om afwijzend te beschikken op een aanvraag der gemeente Huibergen tot wijziging der voorwaarden van afkoop der tolheffing op den weg naar Hoogerheide. Ontwerp-besluit tot het verleenen van toelage ;^aan weduwen van provinciale op zichters Ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten tot heffing der navolgende opcenten 22 op de grondbelasting, ougebouwde eigendommen 24 op de grondbelasting, ongebouwde eigen dommen, en 19 op de personeele belasting. Rekening der enkel provinciale inkomsten en uitgaven over 191)0, sluitende met een bating slot van f 138,952.49'. Ontwerp-besluit tot wijziging van de voorwaardenjbij de vergunning tot aanleg van tramwegen over de provinciale wegen. Ontwerp-besluit tot wijziging van het oprichtingsbesluit van het W aterschap van Noord-Oostelijk Noord-Brabant. Aanvragen om de gewone jaarlijksche bijdragen uit de provinciale kas zooalsvoor de herstelling der Kathedraal van Sint Jan te VBosch voor de ambachtscholen te'a-Bosch en te Bredavoor het Doofstommen-instituut te Siut Michiels-Gestel en 't Blinden instituut te Grave voor de Maatschappij voor be hoeftige Kraamvrouwen, het Bureau van Koepokinenting, 't Genootschap van Kunsten en Wetschappen allen te 's-Bosch en voor Nederlandsche paarden- en rundvee stam boeken, afdeeling Noord-Brabant. Sportterrein Breda. Groote internationale Wielerwedstrijden op Zondag 29 Juni namiddags l1/a ure. PROGRAMMA No. 1. Juniores wedstrijd van meet over 2 K.M. open voor alle wielrijders die in een open baanwedstiijd nog nimmer een eerste prijs hebben behaald. Inleggeld f0.75. Prijzen Verguld Zilveren, Zilveren, Zilveren en bronzen Medaille. No. 2. Match b quatre tusschen Gelder man, Den Haag Patou, Brussel Maur, VerviersViruly, Breda. Multiplet race voor professionals over 2 K.M. Prijzen f130; f125; f120. Course de primes voor professio nals over 10 K.M. De eerst aan komende van elke 3 ronden (1 K.M.) ontvangt een premie van f 2.50. Eindpremies van f 25; f20; f 15. No. 5. 25 K.M. race met levende gaug- i making over den bressard van den NedorlaDdschen Wielerbond, (voor Amateurs) Inschrijvingen enz. in te zenden tot uiter lijk den 26 Juni namiddags 10 uur, bij do Directie H. Driedonks, Giunekenstr. 4, Breda. Men schrijft uit Dongen aan het D. v. N. I)e maand Mei, gewoonlijk mede de laatste maand van de campagne der leerlooie rij maakte dit jaar hierop eene uitzondering. Overal zijn de leerlooierijen nog in vollen gang. In hoofdzaak kan gezegd worden, dat deze ongewone toestand in verband staat met de opgejaagde huidenprijzeu van voor eenige maanden, die toen ter tijd de leder industrie noodzaakten haar werkzaamheden te staken om betere tijden af te wachten. Die betere tijden zijn echter lang uit ge bleven en op het oogenblik zijn de prijzen slechts een weinig lager dan toen, om reden de aanvoeren te klein en de stock te gering is. De huidenprijzeu, de slachtingen en de aanvoeren blijven voor de meeste een vreemd verschijnsel, ware het niet dat we dagelijks in de dagbladen lezen van speculatie op allerlei gebied. De Araerikaansche truts die als zoovele bloedzuigers zich genesteld hebben om de slagaders der meeste indus trieën, dezelfde zijn ook hier de groote rchuldenaars van dezen slechten toestand. Hoe is liet anders begrijpelijk dat bij eene meerdere slachting van bijna 150.0Ü9 stuks de aanvoeren zoo uiterst gering blijven, hoe ir het anders mogelijk dat, terwijl de slach tingen in de Rio Grande streken een surplus aanwijzen van ruim 100.000 stuks, ditjaar nog slechts enkele huidjes zijn aangevoerd, terwijl verleden jaar reeds een flink aantal op de stapelplaatsen aanwezig waren. Het is niets dan de speculatie die de leerlooierij den nek indrukt en zoolang deze laatste afhan kelijk zijn aan die industrien verdelgende No. 3. No. 4-. speculatie woede der Amerikaanschen trust- koningen zoolang zal de leerlooierij niet kun nen bogen op een vooruitgang, maar veel eer op slechten gang van zaken. Wat de ledermarkt betreft, deze is na eene zeer drukke maand April ecnigszins tot kalm te. De grootste partijen zijn afgeleverd en momenteel blijven slechts eenige partijtjes, meest van inferieure kwaliteit achter. Voor het overblijvende zijn de prijzen zeer vast en slechts met groote moeite kan men aan de oude prijzen slaags Komen. Men noteert op het oogenblik voor goede kwaliteit zool leder van 23, 39 en 40 pond respectielijk 64 a 68 ets. 68 a 72 ets. en 72 76 ets., alles per pond, voor lichtere en leer van mindere kwaliteit betaald men in verhouding goede prijzen, zwaar leer blijft diuk gezocht. In schorsen begint de handel te herleven. De prijzen zijn dooreen iets hooger dan ver leden jaar en buitendien is de kwaliteit merkbaar slechter. Het nattige weer komt de slecht gewonnen schorsen niet goed ten stade en wij durven dan ook vrij beweren dat de schors veel geleden heeft 't Is te hopen dat het weer zich voor dit artikel verbeteren zal opdat men tenminste deze voor de looierij zoo on misbaren oogst op droog weer binnen brijgt. In vreemde looimiddelen is de handel slap. Garouilïe is momenteel iets lager, en over het algemeen verwacht men lagere prijzen. Uit de Hofwereld. De minister van binnenlandsche zaken brmgt ter algemeene kennis, dat Hare Ma jesteit de Koningin het verlangen heeft 'kenbaar gemaakt, dat de openbare viering van de herdenking van den geboortedag van Hare Majesteit, die ditmaal op een Zondag valt plaats zal hebben op Maandag daaraan volgende. b (Stct.) Uit Sohaumburg wordt gemeld: De gezondheidstoestand van H. M. de Koningin blijft bevredigend. H M. gaat dagelijks een- of tweemaal uitrijden en heeft ook reeds kleine wandelingen gedaan. Het weer is niet bijzonder gunstig. Boterhandel. Het knoeien met boter wordt steeds raoeielijker Door vakmannen uit de verschillende provinciën wordt voorbereid de oprichting van een Nationalen Bond, welke ten doel zal hebben. a. de knoeierijen iu den boterhandel op de meestafdoende wijze te bestrijden b. de Nederlandsche boter in 't alge meen te bevorderen c. te streven naar aaneensluiting van alle belanghebbenden bij den boterhandel, met volstrekte uitsluiting van hen die ook in margarine handelen d. aan boterhandelaren en botergebruikers een afdoenden waarborg te verstrekken voor de echtheid der door hen gekochte boter e. te streven naar een centralisatie van de boter-coutróle in Nederland. Ter bereiking van het voorgestelde doel zal de bond instellen een controle-dienst over geheel Nederland, welke controle als voornaamste grondslag zal hebben het ver gelijkend onderzoek. Baardwijk, 20 Juni. De gewone jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden in het Waterschap „de Binnen- en" Buitenpolder van Baardwijk" zal plaats hebben ten raadhuize te Baardwijk op Maandag 30 Juni a. s. des voormiddags God beminnen uit al zijne krachten, zijne Kerk met innige vurigheid, tot het volk gaan, tot de armen, de kleinen, de onterf den met geheel zijne toewijding, dat is eene groote genade, waarvoor wij den Heer op de kuieeu im eten danken. WAALWIJK 20 Juni 1902. Tengevolge der diukte van den hooibouw die nu in vollen gang 'oegint te komen was er we'nig aanvoer van hoornvee op de weekmarkt vau heden. Kalfbeesteu f 150 A 1 195. Dito vaarten 1140 k t 190. Wei vee f af Jonge varkens aangevoerd 62 stuks, verkocht van f 7 25 a f 13. Wei-Lammeren aangevoerd stuks, prijteu van f 0.tot f 0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 48okg. van f 1.06 a 1 1.14 per kg. Kieren 3 A 4 cent per stuk. Het zonderlinge geval doet zich in den huideuhandel voor, dat er ongeveer 260.000 stuks meer geslacht zijn in La Plata en de Rio Grande dan verleden jaar en dat er toch op alle Europeesche marktplaatsen een ongekende kleine voorraad huiden bestaat. Niet zonder redou dus verwacht men tegen 't najaar ruime keuze en wellicht lagere prijzen. De markt blijft thans echter zeer vast en de goede beleerde huiden in de wichten van 25/32 en 32/40 Kilo's worden door de looierij gretig opgenomen. Wel een bewijs, dat men in de naaste toekomst vertrouwen stelt. Intusschen is er ook goede vraag naar prin a zwaar zoolleder waarvan de prijzen zich langzaam maar zeker weten te verheffen, hoewel er nog heel wat bij moet komen eer de noodzakelijke evenre digheid tusschen het ruwe en gelooide ar tikel bestaat. Voor lichtleder is de opinie vrij gunstig en immers over 't geheel dus ook voor de afwijkende soorten bedingt men iets betere prijzen. Uit de Graafschap en do Baronie verneemt men, dat eikenschors tamelijk goed is gewonnen. Nu de campagne zoo goed als afgeloopeu is, gaat men de marktprijzen zetten die waarschijnlijk ongeveer gelijk zullen staan met die van verleden jaar. DUSSEN, 19 Jnni. Boterprijs per K.G. van (0.98. a fl.13 Middel- arkt 1 1.00. Aanvoer 225 K. G. eieren f 0 70 m de 26 stuks. WAALWIJK. Van 14 20 Juni 1902, GEBOltEN: Jacobus Autonius s. v. L. J. van Osch en G. W. van Es. Adrianus Jo hannes z. v. H. A. v. d. Pennen en E. B. de Werd. Antonetta Catharina Maria d. v. C. J. van Eelen en J. M. C. van Bijnen. OVERLEDEN: Joannes Boelen echtg. van J. Leermans oud 79 j. ten HF/a unr. Gisterenavond had de heer B. S. alhier het ongeluk van de trappen te vallen waardoor hij inwendig ernstig werd gekneusd. RaamsdoHksveer, 20 Juni. Zekere A. V. had dezer dagen het ongeluk van den tram te vallen en op de rails terecht te komen. Gelukkig voor hem bezat hij nog tegen woordigheid van geest genoeg om zijne beeuen terug te trekken zoodat hij er met eenige kwetsuren afkwam. Door eenige jongens is te Geertruiden- berg de dochter van den heer G. alhier zoodanig mishandeld,dat zij direct ondci ge neeskundige behande'ingmoest gesteld worden Haar toestand is zorgwekkend. Meermalen doel zich hier het geval voor dat ouders hunne kinderen van school thuis houden als deze hun 13de jaar bereikt heb ben, er niet oplettende dat de kinderen dan noir de klassen moeten doodoopen tot het einde. Voorzeker zullen de gevolgen niet uitblijven. BAARDWIJK. van 6 tot 20 Juni. GEBOREN: Piclerne.lla Antonia, d. v. Jan Hen drik Krol en Adriana Theodora Boom. Adriana Antonetta, d. v. Thcodorus Johan nes v. d. Leur eu Helena Petronella Span. Adrianus Johannes, z. v. Lambert Kleij- berg en Petronella Johanna Verhoeven. Johannes Antonias, z. v. Hendrik Maas on Nicolasina Maas. Marinus. t. v. Acki- aan v. Gelder en Catharina de Kloe. Johannes Theodorus, z. v. Nicolaas Adria nus Leijtens en Johanna Timmermans. HUWELIJKS-AFKONDIGING Johannes Corne- Ü8 v. Heeswijk, jm. 25 j. en Wilhelmina Merkx. jd. 23 j. te Loonopzand. Marinus v. Gelder, jm. 24 j. en Maria Elisabeth v. Sambeek, jd. 22 j. te Uden. HUWELIJKEN: Johannes Muskens, jm. 50j. te Oud-Heusdcn en Helena v. Helvoirt, jd. 36 j. Laurens Kleijberg, jm. 36 j. eu Jacoba v. Huiten, jd. 29 j. BESOMEN. GEBOREN: Thedora Maria d. v. Peter Johannes Harks en Johanna Francises Cornelia Vro mans. Maria Philippina Adrians d. v. Willem Frcderik Horatius v. Goethera en Sophia Johanna/ v. Rooij. Adriana d. v Adriaan Christoffel Soeters en Jacoba Elisa beth Brouwers. Johanna Jacoba d. v. Johannes Heijmans en Adriana de Rooij. Adriana Leentje d. v. Johan Visser en Maria Snijders. OVERLEDENLevenloos kind v. Johannes Bossers} enVVillemijna van Geel. Wil- lemijna v. Geel 31 j. echtgenoote v. Johan nes Bossers Johannes Benjaminse 59 j. echtgenoot v. Maria Petronella v. d. Sluijs. Wat wij vragen is, dat men het gebouw hernieuwe, door tot de leer en d?n geest var. het christendom terug te keeren, door de vereenigingen van kunsten en am bachten te doen herleven met hunnen wel- dadigen en veelzijdigen invloed in den vorrn, door den tegenwoordige tijd geeischt geheel doortrokken van den christelijken geest en bezield met de moederlijken be zorgdheid der Kerk, voorzagen zij eertijds in dc stoffelijke en geestelijke behoeften van den werkman, maakten hun den arbeid licht, droegen zorg voor hunne spaarpen ningen en het beheer hunner bezittingen, verdedigde hunne rechten en steunden hunne wettige eischen. Leo XIII. Het is onmogelijk met veel vrucht te kunnen werken onder het volk, zoolang men zich zelf niet geheel verloochent, zoolapg men niet kan en wil lijden. Roland Yssu. te Waalwijk, zhI ten n erzoeke en ten woonhuizc van den Heer J. F. LEIJTENS-Michel aldaar Op Diuedag 1 Juli 1902 Meubels en Huisraad, waaronderTafels, stoelen, canapé, bureau, linueiikn.-t.en, kabinet,, ledikanten, wasch-en nachttafels, spiegels, kachels, gaslampen, schilderijen, gordijnen met garnituur, pendule met coupes, mangel, glas-, koper-, tin-, blik- en aardewerk en verder huishoudelijk en keukengeiief. Een antiek servies. Schoenmakersfournituren, uitstalkast voor schoenen, schoenrekken enz enz. Kijkdag Maandag 30 Juni 1902 van 10 I 12 en van 2 4 uur. i l I I 1 I:1 i i i

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 7